TerNenzensche Courant buiteklawd. DE INDRINGER Yriidag 10 Juli 1925. No. 7783. TWHBDB BLAD. BINNENLAND. FKPH.LBTOM, 8EMEN80E. BERICHTEN. DE REGEERING EN DE CENTRALE BOND VAN P.T.T.-PERSON EEL. Dezer dagen is op verzoek van het be- stuur van den C. B. P. T. T een bespreking gehouden tusschen den, minister van water- staat en gei oernd bestuur, in tegenwoord'g- heid van den directeur generaal der poste- rijen en telegratie. ter besprekii g van de mogelijkheid van herstel der afgebroken betrekkingen tusschen de regeering en den genoemden bond. De minister wees erop, dat de regeering het feit, dat de onmiddellijke aanleiding is geweest tot het verbreken van het contact, ontoelaatbaar achtte, omdat de daarbij tegen de regeering verwerkte actie niet de be- langen- van het personeel tot onderwerp had. Bovendien had naar het oordeel van de regeering de bond kunnen weten dat de belangen van het publiek, waarvoor hjj in die actie heette op te komen, in werke- lijkbeid niet werden bedreigd, terwijl voorts die actie niet geheel afgescheiden van de dienstuitoefening werd ge^oerd. Bij deze onmiddellijke aanleiding voegde zich dan, dat de regeering meer in het algemeen aan de wijze van op'reden van den bond in den laatsten tjjd aanstoot had genomen, met name in zooverre in de publicaties van den bond de bedoelingen der regeerirg telkens weer in verdenking werden gebracht en aldus een sfeer van wantrouwen werd geschapen. Stelt men prijs op samenwer- king met de regeering, zoo was het stand- punt der regeering, dan heeft men zich bewust te zijn, dat daardoor zekere grenzen worden gesteld, die echter naar het oordeel der regeering door den bond waren over schreden Van de zijde van den bond werd een en ander onder de aandacht gebracht, hetwelk naar zijn oordeel de feiten in een voor den bond gunstiger licht mocht doen zien, Intusschen verklaarde het bestuur van den bond, dat het door rekening te houden met de door den minister blijkens het voren- staande omtrent de g/enzen der actie ken- baar gemaakte inzichten, ernstig zal tracht- ten conflicten als het onderhavige voor de toekomst te vermijden. In verband daarmede heeft de minister verklaard, dat de regeering bereid is het contact te herstellen. UIT DE S. D. A. P. wHet Volk" meldf, dat in de dezer dagen gehouden vergadering van het bestuur der S. D A. P. als afgevaardigden naar het inter- nationaal congres te Marseille zijn benoemd de heeren Wibaut en Vliegen, als leden der Executive. Albarda, Duijs, mej. Suze Groeneweg, A. B. Kleerekooper, Van Kol, Scbaper, Stenhuis en C. Werkhoven. Het hoofdbestuur van den Bond van Vrouwen- clubs zal worden verzocht, nog een vrouwe- lijke afgevaardigde aan te wijzen. Bij het 40jarig jubileum van de Belgische Partij dat 15 Augustus zal gevierd worden, zullen de heeren Vliegen en Werkhoven de S. D A. P vertegenwoordigen. DE DUITSCHE SPOORWEGTAR1EVEN. De voortgezette onderhandelingen tusschen Duitschland en Nederland tot regeling van de kwestie der uitzonderingstarieven voor Rotterdam, nemen een gunstig verloop, zoodat men te Berlijn met beslistheid rekent op een voor beide partijen aannemelijk resultaat. DE MOSKOUSOHE DOODvONNISSEN. Drie Duitsche studenten, Kindermann, Wolscht en Dittmar. die te Moskou terecht- Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 45 (Vervolg). Een oogenblik kreeg het bruin van itbam's gezicht een warmer tint en kwam er een zachte glans in zijn oogen wel was hij bijna onmiddellijk weer zichzelf, maar toch had Gordon het gezien. Toen de jonge man doorliep, dacht hij vergenoegd in zichzelf Cat's een mogelijkheid, waarmee ik geen rekening gehouden heb. 't Zou voor ons allemaal puik zijn, als 'tervan kwam alleen de Colonel die zou hun een harde noot te kraken geven." Op dat oogenblik werd hij door Mrs. Macdonald aangesproken „Hoe kom je erbij, om liier alleen te blijven staan, terwijl het Winnipegsche meiske niemand heeft om mee te praten zeide ze veront- waardigd. De jonge man keek haar lachend aan. „Ik sta te mediteeren. Is het een goed teeken of niet, wanneer een meisje onbeleefd is tegen een man die notitie van haar neemt Mrs. Macdonald keek 'hem onderzoekend aan, en toen schudde ze afkeurend het hoofd. //Zulke dingen gaan je te diep' en ze gaan je n.et aan. En dat, terwijl je zooeven nog ondervonden hebt, dat'vrij- stonden w -gens samenzwering tegen leveD von Trotzki, zijn ter dood veroordeeiu De Duitsche bladen bevatten uitvoerige beschouwingen over de zaak, waarin zij betoogen, dat de 3 veroordeelde Duitsch^rs onschuldig zijn en dat het doodvonnis slechts een wraakneming is voor de dood- vonnissen in Duitschland uitgesproken tegen Russische bolsjewiki in de z g. Tsjeka- processen. Enkele bladen eischen het atbreken van de diplomatieke betrekkingen met Moskou in geval het doodvonnis zou worden vol- trokken. Andere, bezad'gder bladen, zijn ervan overtuigd, dat de Russiche regeering alleen gijzelaars in handen heeft willen krijgen, die tegen den Rus Skoblewski, die in het proces tegen de Duitsche Tsjeka ter dood veroordeeld is, zouden kunnen worden uitgewisseld. De rijksregeering heeft telegrafisch te Moskou tegen het vonnis geprotesteerd. Op begenadiging der veroordeelden heeft de rijksregeering in haar protest niet aan- gedrongen. Zij wil niet den schijn wek- ken de veroordeelden in eenig opzicht als schuldig te beschouwen. De veroordeelden zelf kunnen tegen het vonnis niet in beroep gaan, daar het door het hoogste Russische gerechtshof geveld is Wel hebben zij het recht een verzoek om grade tot den Raad van volkscommis- sarissen te richten. De Raad, die het recht heelt ter doodveroordeelden te begenadigen, heeft vrijwel steeds van dit recht gebruik gemaakt en men veymoedt, dat zulks ook in dit geval zal geschieden. Een gratie-verleening aan de 3 Duitschers of hun uitwisseling tegen Skoblewski wordt nog waarschijnlijker in verband met Russische pogingen om met Duitschland een nauwer verbond te sluiten. Lit Berlijn wordt al gemeld, dat de be kende bolsjewiek Karl Radek momenteel te Berlijn vertoeft, met het doel de Duitsche regeering te bewegen een verbond te sluiten met Rusland tegen de geallieerden. Het verluidt, dat Radek reeds verscheidene confer en ties heeft gehad met minister Stresemann. EXAMEN DOEN OP GROOTE SCHAAL. Maandag begou in Engeland en in tal van plaatsen, over de geheele wereld ver- spreid, een examen, waarvoor zich 22 000 candidaten hebben aangemeld. Het betreft de Britscfie oud-strijders, die thans in tijdelijken staatsdienst zijn, doch een permanente functie in regeeringsdeparte - menten willen verwerven. Te Londen alleen zullen 12.000 candi daten examen afleggen terwijl in 32 andere steden in Engeland tegelijkertijd het exa men wordt afgenomen, zullen de candidaten in Ka'iro, in Mesopotamia en Palestina onder de brandend heete z >n van het Oosten de vragen beantwoorden. Ook te Keulen en Berlijn worden examens afgenomen. Het examen omvat vier punten Engelsche taal, sellrij ven, rekenen en algemeene ont wikkeling. De candidaten, die niet slagen, zullen in hun tijdelijke functie gehandhaafd blijven, terwijl de 8000 beste onder hen, toch in parmanenten dienst, doch zonder recht op pensioen zullen worden aangesteld Er zijn 100.000 examenpapieren gedrukt, terwijl reusachtige flesschen inkt en duizen- den pennen naar de examengebouwen zijn vervoerd De candidaten staan onder toezicht van speciale inspecteurs, die een oogje in het zeil houden het corrigeeren van het werk duurt 3 maanden. UIT DE VER STATEN. Volgens de nieuwe belastingbepalingen zullen aldus een V. D. bericht. in de Ver. Siaten de inkomens tot 5000 dollar (pi m. 12.500 gulden) per jaar onbelast blijven. Gelukkig is het land SPAHLINGER'S MIDDEL TEGEN TUBERCULOSE De Engelsche parlementaire commissie die te Geneve een onderzoek heeft ingesteld postigheid in 't spreken hier in SilverdMe niet geduld wordt." Ondertusschen was Witham, zonder zich aan vee'z-ggende blikkeu te storen regel- recht naar Maud Barring on toegaan en was op een onOezetten stoel naast haar gaan zitten. Ze draaide haar hoofd naar hem toe en keek hem zwijgend aan Witham knikte. „Ja, ik heb't gehoord. Waarom heb je 't gedaan Het Jmeisje maabte een ongeduldige be weging met haar hoofd. „Dat is een overbodige vraag ik was indirect de schuld omdat je op mijn verzoek er heen was gegaan t/O ja, natuurlijk", antwoordde Witham droogjes. //Je zou 't een schande gevonden hebben als je me uie! verdedigd had." „Zeker. maar ook om een andere reden," antwoordde Maud met een eigeuaardige uitdrukking in haar oogen. Maar op 't oogenblik kunnen we er niet over door- gaan. Eigenlijk was de afspraak dat Dane me van avond in zjjn nieuwe sjees thuis zou brengen. maar voor drie is het wagentje te klein. Zal ik hem zegaen, dat ik met jou meega Witham knikte even, snel, wantjuistop dat oogenblik kwam Mrs. Macdonald naar hen toemaar heel den vevderen avond bleef hij inwendig onrustig, alsof hem iets ongewoons te wachten stond. Zoo hinderlijk voelde hij zijn nervositeit, dat hij in zjjn strakke beheersching stijf en koel werd Maud Barrington verwonderde zich over de vormelijke m .nier, waarop hij haar bij t instappen in den SilveTdalenschen wagen een licht sierlijk wagentje, dat niets naar de deugdelijkheid van .spahlinger's nnddel tegen tuberculose verkiaart in haar verslag het gebiedend noodzakelijk in het belang van de menschheid dat het middel op uitgebreide schaal onder scherpe controle beproefd zal worden. Ofschoon zij geen overdreven verwachtingen wil wekken, uit zij de meening dat Spahlinger's behandeling zeer hoopgevend en veelbelovend schijnt. Het verslag vermeldt dat het grootste gedeelte van Spahlinger's middel besteed is aan onderzoekingen, welke middelen zijn groote vriend Lowell had verschaft en nog verschaft. Groote sommen zijn noodig voor voortzetting van het werk en de grond waarop het laboratorium staat, is bezwaard. Het gebouw met den grond zal verkocht worden, indien niet dadelijk 15,000 wordt verschaft. Men stelt voor, in Engeland een beweging op touw te zetten, om het geld om Spah- linger te helpen bijeen te brengen. Spahlinger zal komende week te Londen komen. IN DE ST. PIETERSKERK INGEBROKEN. Volgens berichten uit Rome is in de St. Pieterskerk te Rome ingebroken. De inbrekers hebben in een boven de schat- kamer gelegen vertrek een groot gat in den vloer gemaakt en zijn' aldus in de schatkamer doorgedrongen. De histori- sche schatten, zooals den kroningsmantel van Karel den Groote en de kostbare ge- waden, hebben zij onaanaetast gelaten. Daarentegen hebben zij aen vingerring van het Petrusbeeld ontvreemd, een kost- baar juweel door den koning van Spanje geschonken, het borstkruis, een vergulden met juweelen versierden kelk en verschei dene andere kostbaarheden. Het gesto- lene vertegenwoordigt een waarde van verscheidene millioen lire. De politie is van meening, dat de daders te zoeken zijn bij de arbeiders, die sinds eenigen tijd in de kerk reparatiewerk uitvoeren. Een deel hunner overnachte in het in de nabijheid van de schatkamer gelegen kanonikaat. In de schatkamer hebben de dieven in- brekerswerktuigen en zaklantaarns ach- tergelaten. Daar zij handschoenen droe- gen kon men geen vinaerafdrukken ont- dekken. De Paus heeft naar aanleiding van dezen diefstal zijn deelneming aan den kardinaal van de St. Pieterskerk doen betuigen. TER NEUZEN, 10 Juli 1925. DE ELECTRIFICATIE. Door den heer Onderdijk, lid der Prov. Staten is aan zijn medeleden een schrijven gezonden, waarin hij zegt zich inzake de aanhangige voorstellen en rapporten be- treffende de electriciteitsvoorziening, tot een hem bekend deskundige om raad te hebben gewend. De heer O. acht diens opmerkingen en conclusics van zoo veel belang, dat het hem wenschelijk voor- kwam de in afschrift aan zijn medeleden te doen toekomen. teneinde hen in staat te stellen ze rustig te overwegen. De deskuncfige door den heer O. be- doeld. namelijk de heer ir. J. Boelen te Middelburg zegt, dat z.i. de electrificatie door de P. Z. E. M. behoudens Z.- Vlaanderen, vooralsnog overbodig en on- gewenscht is. a. De bedoelde electrificatie is over bodig aangezien: a. De rapporten de conclusie geven, dat de stroomlevering voor de Noorder- groep en Middengroep, behoudens Wal- cheren moet geschieden vanuit Noord- Brabant en. waar volgens de rapporten blijkt, dat de producent de aangegeven persoon is om de stroom en detail te ver- koopen. het eenvoudiger zou zijn, voor deze gedeelten van de provincie concessie aan de Provinciale Noord-Brabantsche Electriciteitsmaatschappij aan te bieden. Alle risico voor de provincie zou alsdan kunnen worden uitgesloten en toch de controle over juiste electrificatie gewaar- borgd kunnen ziin. b. Waar het het meest economisch is de electrische stroom vaf) de centrale Vlissingen te betrekken de concessie voor de electrificatie van Walcheren aan de Soeiete Anonvme als producent zou kun- gemeen had met zijn Engelsch prototype hielp. Nauwelijks zaten ze of het span, dartel door de lange rust, schoot vooruit, de lichten van de hoeve verdwenen achter het geboomte en even daarna reden ze onzacht dwars de prairie over, in de richting van Silverdale De maan was reeds weer onder, maar in het fluweelige indigo boven hun hoofd tintelde het van ontelbare sterren, het lange gras, wuivend in den zoeleu nachtwind, dempte elk gelnid van de wielen geheim- zinnig in het ontestemde, grauwe licht strekte 'de prairie zich naar alle kanten uit. De koele, dauwijie nachtlucht kreeg iefs kruidigs door den geur van de wilde peper- muntrust en vrede, dat was de boodschap van den stillen, harmonischen samenzang van ontelbare, nachtelijke geluiden. Een poosje reden Maud en Witham zwijgend voortspreken leek in een nacht als dezen iets overbodigsmaar eindelijk hield Witham, boven aan de helling van een vrij steilen heuvel, de paarden wat in en keerde zich tot het meisje naast hem. //Eigenlijk is 't jammer om een rust als deze te verstoren," zeide hij, ,.maar over een half uur zijn we thuis. Je had me iets te zeggen P" //Ja," antwoordde Maud ongewoon zaeht. yln de eerste plaats wilde ik je bedanken ofschoon dat bij jou f'eitelijk overbrdig is. Ik heb Dane aan 't praten gekregen hij heeft me alles verfeld kranig heb je je gehouden Witham begon te lachen. „Routine zouden de meeste menschen zeggen." Maud voelde z'eh bij den sarcastischen nen worden^ verleend. Blijkens de uit- j spraak van Prov. Staten achtte men het niet gewenscht op het aanbod van de Soc. Anonyme in te gaan, alvorens over leg gepleegd was met de P. N. E. M. Dat overleg leidde tot geheel andere plannen De Middengroep werd verdeeld in twee onafhankelijke deelen le Noord- en Zuid Beveland; 2e Walcheren. Voor beide van elkaar onafhankelijke groepen moest een exploitant worden gezocht, welke de electrificatie oeconomisch kon tot stand brengen. Wat Walcheren betreft werd blijkbaar het gemeentebestuur van Mid delburg als overheidslichaam hiervoor aangezocht. daar dit overheidslichaam reeds beschikt over een staf van deskun dig personeel en gebruik kon worden ge maakt van de reeds bestaande electrische inrichtingen van dat overheidslichaam Het risico bij deze concessieverleening zou voor de provincie geen grooter zijn dan bij de exploitatie der P. Z. E. M.. ter wijl de centrale een juiste electrificatie zou kunnen waarborgen. c. Geen oeconomische voordeelen af gescheiden van de eenheid van tarieven, waarover hieronder nader, kunnen wor den aangevoerd, welke de concessiever leening aan de P. Z. E. M. gebiedend maakt. Het argument van eenheid in materiaal voor de verschillende deelen der provincie zou earst dan gebillijkt kunnen worden, indien alle uitbreidingen in eens tot stand zouden kunnen worden gebracht, hetgeen in strijd is met de meest oeconomische ontwikkeling. Daarenboven geen rekening wordt ge houden met de technische verbeteringen, welke nog dagelijks zijn te constateeren. B. Te besluiten de electrificatie aan de P. Z. E. M. op te dragen is onge wenscht: d. Zoolang geen eenheid in de inzichten van de wijze van electrificatie bestaat bij de verschillende deskundigen onderling. Ten opzichte van het uitge brachte advies der deskundigen Beekman en Lohr zij verwezen naar het verslag der Staatscommissie-1921om van voor- lichting te dienen omtrent de electriciteits voorziening van het land. De voorgestel- de wijze van electrificatie voor Zeeland stemt slechts overeen met het minder heidsrapport, wat niet tot verwondering wekt. aangezien de heer Lohr een der mede-onderteekenaars van dit minder heidsrapport is. e. Zoolang niet is aangetoond. dat, gezien de tijdsomstandigheden, een direc- te algeheele electrificatie van het qewest financieel uitvoerbaar is. f. Daar de voorgestane wijze van electrificatie nooit tot een werkelijk oeco nomisch geheel kan worden. zoolang de adviseur van Ged. Staten directeur der P. Z. E. M. is. daar dit tot eenzijdiae voorlichting moet leiden. g. Niet gebroken wordt met het voor gestane gelijkmaken der tarieven. waar- door mpge dan ook de tarieven voor de geheele provincie theoretisch gelijk zijn, de onbillijkheid niet wordt weggenomen, dat stroomafnemers in centra, waar de stroom goedkooper geleverd zou kunnen worden hoogere tarieven zullen moeten betalen, terwijl zij bovendien in qelijke mate aan belastingpenningen de even- tueele tekorten helpen dekken. Is electrificatie een algemeen belang dan kunnen beter zonder nivelleering der tarieven de noodz#kelijke tekorten door een direct uitgesproken belasting worden verkregen. Met de draagkracht der bevolking kan dan beter rekening worden gehouden en gaat niet elk over- zicht verloren. h. Zoolang aan het electrificatie- vraagstuk de ten top gevoerde stroom- voorziening aan groot-verbruikers blijft gekoppeld en de eigenlijke electriciteits voorziening ten plattelande eep onderge- schikte rol wordt toebedeeld. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd P. Schmit, vertegeuwoordiger S. H V., Westkolkstr 8 van Rotterdam. J. en P. Verbrugge, werklied n, Baandijk 4 van Ontario. toon van dat antwoord kleuren. wJe moet ons die houding van in 't begin niet kwalijk nemen," zeide ze, r/en wat geeft't, om er steeds weer op terug te komen Ten slotte konden we toen niet anders j 't was een gewone reactie op al die af- schuwelijke verhaleu." M>t een schok van geluk beset'te Wit ham wat ze met deze woorden zeggen wilde. Hij liet echter niets merken met de teugels in zijn hand bleef hij strak voor zich uitkij ken Maar zijn gedaehten zon gen een loflied op het meisje naas hem. Wat kon ze zaclri en lief zijn, terwijl ze op 't eerste gezicht zoo koud en heersch- zuchtig leek! Wat hem 't meest aantrok, was haar fijnheid en zuiverheid in voor- komen en karakter, haar eerlijkheid, die van geeu omwegen weten wilde, terwijl haar lichamelijke nabijheid hen/ nu en dan zulk een heftige emotie geven kon, dat hij moeite had zich te beheerschen Een oogenblik overwoog hij in hartstochtelijken opstand tegen het eenzame le'ven dat hem weer te wachten stond, of een man in zijn omstandigheden geeu recht had om te ne men wat het lot hem aanbood maar Lijna onmiddellijk zag hij het nuttelooze van zulke gedaehten in de slagboom van bedrog, van indringen onder va!sche vlag, bleef bestaan. z/Dus nu geloof je ze niet meer?" vroeg hij. ,/Neen, natuurlijk nietantwoordde Maud. #Hoe zou daar iets van waar ge weest kunnen zijn? Je begt wel geduldig met ons geweest. En als je mijn ver- trouwen, waar je eenigen tijd geleden om L. M de Moor, diens bode, Westkolkstr. 4 van Nieuwpoort J. L. Mertens, zonder, Westkolkstr 4 van Belgie. P. M. Wolfert, dienstbode, Elleboog 7 van Amsterdam. J Jorens, schipjjer, Grenulaan 52 van Breskens. F. J. Hendrickx, zonder, N. J. Hartestr. 12 van Rotterdam. M. Helmendag, huishoudster, Blokken 12/13 van Hoek. C. J. Dootjes, metselaar, Steenkamplaan 19 van Sas van Gent. J. F. de Kramer, dienstbode, Noordstr. 79 van Biervliet. A. Florussen. zonder, 0 146, van Middel burg. H. A. Pabbruwe, postdirecteur, West kolkstr 2 van Druten. W. de Rijder, dienstbode, Nieuwstr. 24 van Kruiningen. A. Geijp, boekhouder Z. V. T. M Wal- str 9 van Axel. Vertrokken E. Thiele, dienstbode, Scheldekade 21, naar Dortmund J. Risseeuw, zond,er, Van Bovemtr. 5 naar Groede. J. C. P. Michielsen, dienstbode. Steen kamplaan 62 naar Amsterdam. P. F. Streefkerk, machinist, Van Steen- bergenlaan 35 naar Vlissiugen. Tj. Kok, officier Leger des Heils, Donze VisSerstr. 61 naar Stadskanaal. A. P. SnoeckJ fabrieksarbeider, G 97 naar Assenede. A. E Gove, zonder, O 177 van Axel. J. A. Rouw, zonder, Dekkerstr. 57 naar Hoek. f W. M. H. Pladdet, coiffeur, Noordstr. 49 naar Middelburg. MELKVERVALSCHER. De politie te Weesperkarspel, koester- de reeds lang argwaan, dat een veehou- der in het Gein de melk, welke hij af- leverde, aanlengde. Het was echter niet gemakkelijk hem op heeterdaad te betrap- pen. Een politie-agent waarschuwde den Amsterdamschen keuringsdienst en deze was 's morgens vroeg in de nabijheid van de boerderij, waar de melk zou worden afgeleverd. De agent lag, in het gras ver- scholen, de handelingen van den veehou- der gade te slaan. Deze ging met een em- mer water het weiland in en stortte den inhoud in een vat pas gewonnen melk. De politie en de ambtenaar van#!en keu ringsdienst wachtten 't oogenblik af, waarop de boer de melk aan den hande- laar afleverde en toen was het: kip ik heb je. INBRAAK IN EEN JUWELIERS- WINKEL. Toen de winkeljuffrouw van den juwe- lier G. B. aan de Soetensteeg te Rotter dam Woensdagmorgen den winkel ge- opend had, bij afwezigheid van den eige- naar, die in het filiaal te Scheveningen vertoefde, zag zij met een oogopslag, dat des nachts een brutale diefstal in het win- kelpand had plaats gehad. De geheele uitstalkast bleek leeggehaald. en verder was de geheele winkelinventaris door- zocht. Daar het pand aan de voorzijde geheel geblindeerd is, zijn de inbrekers vermoe- aelijk over de daken en door een naast- bijliggend pand binnengedrongen. De politie, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek instelde. vond spoedig sporen van braak, die naar andere panden voer- den. Volgens een voorloopige schatting is er voor eei> bedrag van ongeveer f 100.000 ^aan paarlen, briljanten en goud gestolen. BEGIN VAN BRAND Woensdagochtend is, naar het Hdbl. meldt, een begin van brand ontstaan aan boord van het stoomschip ..Prins der Nederlanden" van de Stoomvaart-Mij. Nederland, dat op het oogenblik aan de Surinamekade te Amsterdam ligt voor eenige herstellingen. gevraagd be't, nu nog Wiltmet beide handen wil ik 't je geven z/£n als je dan weer minder aangename verhaleu over me hoort vroeg Witham met een klank in zijn stem, dien Maud nooit vroeger van hem gehoord had. /,Dan geloof ik ze niet," antwoordde ze. „Maar ais die verhalen waar waien," drong Witham aan. Maar Maud Barrington was niet gewend iets half te doen //Dan zou ik nu weten, dat het doen en laten van iemand pas beoordeeld kan worden, als men a! zijn manieren kent. Dat zal voortaan een groot verschil makeu." Met moeite wist Witham de woorden. die hem naar zijn lippen drongen, terug te houden, terwijl het meisje haar hoofd afwendde -n de schemerige prairie instaarde. Ze was var nature uiet impulsiefnooit zou ze iets. dat. werkelijk waarde had. zooals haar vriendschap, lichtvaardig wegge- schonken hebben daarom begreep de man naast haar. was het vertrouwen, dat ze hem zooeven aangeboden had, het gevolg van een overtuijing, die hij, en slechts hij alleen, weer aan 't wankelen zou kunnen brengen. Maar midden in zijn gelukzalige stemming herinnerde hij zich opeens weer alleseen lichte slag van de zweep op den rug van het bij-de-handscbe paard en de wagen schoot vooruit De warme gelukstemming van zooeven was verdwenen. (Wordt vervolgd). VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5