6 F I* F 7 GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. (Slot.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Wisselkoersen. stond den grooten vooruitgang in de mid- delen van communicatie over onze Zeeuwsche stroomen moeten erkennen. Uwe toewijding, ervaring en kennis van zaken zijn speciaal, wat dezen dienst be- treft, onze provincie van groot nut ge- weest. Moge gij er van overtuigd zijn, dat wij U dankbaar zijn vooral hetgeen gii als lid der Staten en als lid van het Dag. Bestuur der provincie hebt gedaan, en da: Uwe aangename samenwerking en de vriendschap, die gij voor Uwe mede- leden, voor Uwen Voorzitter koestert, ten zeerste op prijs worden gesteld. Wij wen- schen U toe, dat het U gegeven moge zijn nog vele jaren voor onze provincie te Jnlijven arbeiden. De heer Dumoleijn sloot zich als oud- ste lid in zittingsjaren, bij de woorden van den Voorzitter aan en zeide ook, dat de heer Van Rompu in 30 jaar veel in het belang van de provincie heeft gedaan en in het" bijzonder voor de verbetering van de communicatie over de Schelde. Spre ker wenscht den heer Van Rompu toe, dat hij nog vele jaren deze functie zal be- kleeden tot welzijn van de dierbare pro vincie De heer Van Rompu bracht dank voor deze woorden en zeide dat hem in die 30 jaar lief en leed niet is gespaard. Velen van hen, die hem de eerste maal kozen zijn er niet meer. Spreker hoopt, zoolang het dag voor hem is, zijn plicht behoorlijk te blijven vervullen. (Het grootste deel der leden betoonde belangstelling na ieder dezer toespraken.) Ingekomen stukken. Ingekomen was, behalve een groot aan- tal goedkeuringen van besluiten der Sta ter. o.a. een verzoek van de Nederl. Unie van arbeiders in het automobielbedrijf om betu ring van adhaesie aan een door haar aan den Minister van Waterstaat gericht adres. inzake den arbeidstijd van auto bus-chauffeurs en om bevordering intus- schen van een beperkten arbeidsduur. Dit verzoek werd als zijnde ongezegeld ter- zijdc gelegd. Het vroeger vermelde adres van den heer H. C. A. Roosa nopens de electrifi- catie der provincie, werd gevoegd bij de stukken betreffende de electriciteit. In handen van Ged. Staten om advies werd gesteld een verzoek van het Cen- traal Genootschap voor kinderherstel- lings- en vacantiekolonies om subsidie voor den bouw van een nieuw kolonie- huis te Nunspeet. Mededeelingen van Ged. Staten. D mededeeling van Ged. Staten naar aanleiding van een vraag van den heer Waihen over het inleggen van een avondboot van Vlissingen naar Breskens, were voor kennisgeving aangenomen. Dit zelfde stelde de Voorzitter voor te doen met de mededeeling over den Zon- dagsdienst bij de Prov. Stoombootdiens- ten doch de heer Onderdijk wilde deze kwesiie naar de afdeelingen overbrengen. Het voorstel van den Voorzitter werd aangenomen met 23 tegen 16 stemmen, tegen stemden mevr. Berasma en de hee ren Welleman, Van Dixhoorn, Van Qe ;:rea, Moelker, Mes, Adriaanse, Eras mus. Onderdijk, Van der Wart, Wallien, Dumoleijn, Hendrikse, Overhoff, de Pauw en De Baare. Wei werd voor kennisgeving aange nomen de mededeeling betreffende de Uitkomsten van den Provincialen stoom- bootdienst op de Wester-Schelde, ver- deeld over de verschillende trajecten. Weer stelde de Voorzitter hetzelfde voor met het reeds gepubliceerde adres van den Centralen Bond van Transport- arbe ders inzake werktijden enz. van het bootpersoneel, en een tweede van die zelfde organisatie, waarin zij er o.a. op wijst, dat groote verbetering zou zijn aan te brengen door het personeel weer om den anderen dag op Breskens en op Ter Neuzen te doen varen, dat zij protesteert tegen het indienst nemen van losse arbei ders voor f 3 per dag en f 1,50 per Za- terdag, welk loon zelfs beneden het door de werkverschaffing te Vlissingen is en zij de noodzakelijkheid van een commissie voor georganiseerd overleg bepleit. De heer Onderdijk stelde weer voor deze adressen in de afdeelingen te onder- zoeken. Het voorstel van den Voorzitter werd aangenomen met 29 tegen 10 stem- men die van mevr. Bergsma en de heeren Welleman. Erasmus, Onderdijk, Van der Wart, Wallien, Adriaanse, Overhoff, De Pauw en De Baare. Bii de stukken inzake de electriciteit, die r:aar de afdeelingen gaan. werden ge voegd het rapport over de P. Z. E. M. van de heeren Beekman en Lohr en een daarop van den Raad van Beheer inge komen schrijven. Nog werd overgelegd een mededeeling van Ged. Staten, waarin wordt gezegd da uit de desbetreffende corresponden ce blijkt, dat de Minister van Waterstaat bereid is op de begrooting 1926 een post van f 350.000 uit te trekken voor het maken van een nieuwe aanlegplaats te BresKens ten dienste van de veerverbin- ding VlissingenBreskens en geschikt voor de nieuwe veerboot, welke de pro vincie voornemens is in de vaart te bren gen. althans wanneer de noodzakelijke bezuiniging dit niet tegen houdt. Een verbetering te Vlissingen dient te wachten op de uitbreiding der buiten- haven, doch zal alsdan ook voor rekening van het rijk komen. Nog deelt het college mede, dat de Scheepvaartinspectie te Den Haag bereid is gevonden de plannen voor een nieuwe boot op Breskens te onderzoeken. Aange- drongen is op rapport voor 23 dezer. Dit alles werd voor kennisgeving aan genomen. Nog werd overgelegd het verslag van der. toestand der provincie over 1924. Tot lid der Staten bedoeld bij art. 89 der Prov. wet, werd gekozen de heer Wallien met 24 stemmen, tegen 7 op den heer Kakebeeke, 3 op den heer Onderdijk. 1 op den heer Overhof, 1 op den heer v. d Wart, en 3 bianco. Alsnu kwam aan de orde het voorstel var de heeren Van Dixhoorn en Koster. inzake de afschaffing van de tollen. De heer Van Dixhoorn meende zich reeds tevreden te kunnen stellen met een toezegging, dat Ged. Staten er bij hoogere colleges op aan zullen dringen geen con- cessie meer te geven. De kwestie werd naar de afdeelingen verwezen. Besloten werd tot aanhouding van de verzoeken om subsidie voor herstel van het raadhbis te Veere en de Ned. Herv. kerken te Kapelle, Ritthem en IJzendijke, van een verzoek van de veerlieden te Bruinisse om subsidie en het aanbrengen van pontons, en de verzoeken om toeken- ning van subsidies aan de handelsscholen te Middelburg, Goes en Hulst. De overige vroeger reeds gemelde voorstellen werden alle verwezen naar de afdeelingen. Bij dat inzake het verzoek van De Dreu te Goes om schadevergoe- ding voor het te water raken van een automobiel, was een adres ingekomen van de besturen van den A. N. W. B. en K. N. A. C., om die schadevergoeding toe te kennen, ook al is de provincie daartoe "ettelijk niet verplicht. Bij dat inzake niet meer biidragen in de kosten van verpleging van armlastige krakzinnipen, was behalve een adres van Burg, en Weth. van Middelburg om dat voorstel niet aan te nemen. ook adhaesie- betuiqing van de dagelijksche besturen van Ter Neuzen en Zierikzee ingekomen. net verarag met jOelgte. Op cle vragen van den neer Adriaanse mzaKe net verdrag met Beigie, zeide de heer Dieieman, dat Ged. Staten dereid zijn direct op die vragen te antwoorden. i oen Oed. otaten, van de Kaiuer van Koop- handel voor Zeeuwsch-Vlaanderen een afdruk ontvingen van een aan de leden der Tweede Kamer gericdt schrijven, be treffende het verdrag met Belgie, hebben zij daarvan onder dagteekening van 15 Mei 1925 aan den Mimsterraad mededee ling gedaan, onder bijvoeging van de voi- gende opmerking: Otschoon wij tot ons leedwezen niet gehoord werden omtrent het in margine vermeld herzieningsver- drag, waarbij de belangen van ons gewest in hooge mate geacht moeten worden be- trokken te zijn, kunnen wij niet nalaten Uwe bijzondere aandacht te vragen voor den inhoud dezer stukken. Behalve het door de Kamer van Koophandel geop- perde bezwaar in zake het ontbreken eener regeling voor de Ter Neuzensche haven, werden er verschillende punten aangeroerd, waarmede wij niet kunnen instemmen. Wij zouden het zeer op prijs stellen, wanneer door U met een en ander alsnog rekening zou kunnen worden gehouden. Bij brief van 27 Juni zond de Minister van Waterstaat aan Ged. Staten een exemplaar van de gedrukte stukken betreffende het verdrag en een artikel van den heer Hummert te Baarn in het Alg. Handelsblad van 23 Mei j.i., met verzoek omtrent de in het voorloopig verslag der Tweede Kamer en het bedoelde artikel behandelde waterstaatsoptwerpen hun ge- voelen te vernemen. Tegen mededeeling te zijner tijd aan de Staten, al of niet in geheime zitting, van den inhoud van het advies bestaat bij den Minister bezwaar. De volgende openbare bijeenkomst wordt bepaald op Donderdag 23 Juli te 10 uur. De P. Z. E. M. Het in het bovenstaande Statenverslag genoemde nader schrijven van commissa- rissen van de P. Z. E. M. heeft tot doel te protesteeren tegen een en ander, dat door de heeren Beekman en Lohr wordt opgemerkt. Ten eerste daartegen, dat niet ronduit ja of neen wordt geantwoord op de vraag of er grond is voor het in Zeeuwsch-Vlaanderen gekoesterde wan- trouwen ten aanzien van de tactiek en het beleid van den directeur. Dan komen commissarissen er tegen op, dat de rapporteurs een schuld werpen op den raad van commissarissen zonder dezen te hebben gehoord en ook niet met den president-commissaris te hebben ge- confereerd, welke zelfs persoonlijk in het geding wordt gebracht. De door de rap porteurs getrokken conclusies o.a. ten opzichte van de vergadering van 3 Maart '24 met de gemeentebesturen, waar het juist de bedoeling was te trachten nader tot elkaar te komen. De raad van com missarissen heeft in geen enkel opzicht van wantrouwen in den directeur bliik ge geven, en vraagt zich veeleer af of niet omgekeerd de directeur dat heeft, en had in den raad, gezien de door hem aan dezen zoo spaarzamelijk verstrekte ge- gevens, en het te weinig raadplegen met den raad over de zaken der electrificatie. De commissarissen werpen verre van zich, wat uit het onderhaviae rapport zou kunnen worden geconcludeerd, alsof de schuld der mindere stroomafname in Zeeuwsch-Vlaanderen zou liggen aan de hunne houding. De rapporteurs, die ove- rigens zeer goed werk leverden, hadden niet de schuld op commissarissen moeten werpen, die steeds een lijn wilde volgen, maar zij hadden ook nog moeten hebben, voor het gemis aan tact, dat zich soms openbaart bij het bestuur der N. V. Ten opzichte van de electrificatie moe ten de Staten het colleqe van Ged. Staten dat commissarissen en deze weer den directeur vertrouwen en commissarissen eindigen dan ook met den wensch, dat ook in de Staten alle wantrouwen in het be leid van Ged. Staten ten opzichte der electrificatie der provincie ditmaal zal wijken, zoodat de zoo zorgvuldig voorbe- reide en in groote eenstemmigheid van dat college met den raad en de directie qedane voorstellen zullen worden aange nomen. ZOOVEEL HOOFDEN... In her dorpje Haren. bij Groninsen wonen thans ruim 30 rustende hoofden van openbare en bijzondere scholen. DOOR EEN ZONNESTEEK GETROFFEN Te Rijssen is de 14jarige J. Poortman in het hooiland door een zonnesteek ge- troffen en na korten tijd overleden. DRIE KINDEREN TE WATER; EEN VERDRONKEN. Te Gasfelterboerveenschemond raakten 3 kinderen al speleode met een karretje te water. De kleinen werden met mceite ge- red, doch bjj het 5-jarig d.chtertje van W. Lubben kon slechta de dood worden geconstateerd. ELECTR0CUT1E VAN RATTEN. |jg Een ongewone, doch wellicht niet ondoel- (reffende methode om ratten in pakhuizen te dooden is, om ze te laten loopen door of over draden of platen, welke verbonden worden met een.220 V. leiding. Wei zal men te zorgen hebben, dat de blanke deelen niet voor den mensch toe- gankelijk zijn, zoolang re onder spanning staan, maar dat is eenvoudig te doen we zouden dan electrische rattenvallea krij- gen. Niet sympathiek, doch wie last heeft van ratten vindt deze ook niet sympathiek. (ffSterkstro jm"). HAAR TROUWRING NA 44 JAAR TERUG. Bjj den goudsmid H. A. A. te Doesburg vervoegde zich dezer dagen een buitenman, die een gouden ring te koop aanbood. Het verhaal, dat deze deed omtrent het vinden van den ring op zijn bouwland en de in den ring gegraveerde letters, deden den goudsmid onderzo-k doen bij een der stadgenooten en nu bleek, dat de echtgenoote van den heer Winterink 44 jaar g-deden haar trouwring vermiste. Deze is waar- schijnlijk met compost op het land uitgestort en thans weer te voorschijn gekomeu. OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is de onderwjjzer Bongers, uit Echt die te fiets was, te Rothem door een autobus overreden en gedood. WOESTELINGEN. Zondagmiddeg ocgeveer 2 uur is op de renbaan van het Oude Slot te Heem3tede een 18-jarige jongen bij een vechtpartij zeer ern- stig gewond. De jongen wes belast met het toezicht op de automobieLn, toen hij door eenige kinderen uit een woonwageii werd lastig gevallen. Hij verjoeg deze kinderen, waarop twee oudere woonwagenbewoners hem te lijf gingen en tegen den grond sloegen. Een dezer aanvallers trok zijn mes en stak den autobewaarder in de borst, bij de hartstreek. De jongen werd in zeer ernst gen toestand naar het ziekenhuis ver- voerd. De dader is gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. DRIE NIEUWE HUIZEN INGESTORT. Bet landelijke D.emen werd Donder- dagmiddag door een geweldig lawaai op- geschiikt. Aan de Burgemeester Bicker- straat bouwt deaancemerE uit Amsterdam, eenige huizen. Van een complex, bestaande uit drie wocingen van drie etages, die juist afgt-bouwd waren en waarvan men bezig was de stellingen weg te breken, stortten er plotseling zonder eenige bekende oorzaak, twee volkomen in. Perscoulijkeongelukken kwatnen gelukkigniet voor. De reden van het ongsval is gelegen in het verwerken van ondeugdslijk materiaal. CAROUSSEL INGESTORT. Op de kermis te Doesburg is een gedeelte van de autocaroujsel ingestort. Een achttal nazoekers stortten naar beneden. Mej. deH. uit Velp raakte buiten bewustzijn. Ze werd naar haar woonplaats vervoerd. Een been was zwaar gekneusd. AUTO IS DE TBEEMS. Een dame wilde haar zoon en enkele schoolkameraden, die wegpns de warmte vacantie hadden, naar de Ttieems te Londen rijden, zoodat zij daar konden zwemmen. Toen de auto in de nabijheid van de rivier kwam, verloor de moeder de contrdle over het stuur, zoodat de auto in een zeer diepe plea's terecht kwam. De dame en een der knapen konden eerst navele pogingen gered worden. De audere verdroDken. EEN OPROERIGE EDELAOHTBARE. In het Fransche plaatsje Saint Pierre-des- Corps bij Tours, werd dezer dagen op bevel der justitie de communistische burgemeester gearresteerd, dia op een kort geleden te An gers gehouden vergadering oproerige denk- beelden had verkondigd en de soldaten tot muiterij had aangezet. Zjjn Edelachtbare, M. Robespierre Renault, ging de gevangenis in, met ztjn ambtsketen nog om. HET WRAK VAN DE MERIDA. Amerikaansche sportmannen uit New- Vork hebben na 14 dagen zoekens, de plaats gevonden, waar op 213 voet diepte het wrak van de Merida ligt, een stoomschip dat in 1911 gezonken is met voor 800.000, dollar edele metalen aan boord. Men zal thans trachten de lading door duikers te laten bergen. Daar de plaats van het wrak vaak door dranksmokkelaars bezocht wordt, zal het duikerwerk door 35 gewapende mannen bewaakt worden. Vergadering van Donderdag 25 Juni 1925, des namiddags 7 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, L. J. Geelhoedt, R. Scheele, C. A. Verlinde, E. L. Freriks, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Drie!, B. N. van Dijke en J. van Riet. Afwezig de heer P. van Cadsand. Omvraag. a. De heer D. SCHEELE merkt op, dat hem uit de in de Ter Neuzensche Courant gepubli ceerde voorstellen van gedeputeerde staten ge- bleken is, dat deze vo one mens zijn weer de helft van de provinciale bijdrage voor de ver pleging van krankzinnigen af te wentelen op ue gemeenten, op grond, dat ze dat bedrag moeten gebruiken \oor de verbetering van wqgen. Hij acht dit een vreemde combinatie, en meeait, dat het toch maar niet opgaat o-m de provincie te ontlasten ten koste der ge meenten. Hij zou daarom gaarne zien, dat er van deze gemeente een protest tegen dien maatregel uitging en daarvoor aan de Zeeuw sche gemeenten ondersteuning werd gevraagd. De VOORZITTER zal dit bij burgemeester en wethouders ter sprake brengen. b. De heer COLSEN wenscht nog eens terug te komen op het antwoord, dat de voor zitter in de vorige vergadering geeft gegeven op de vragen van den heer Van Dijke naar aanleiding van het schrijven van Vidd in de Ter Neuzensche Courant. Hij heeft toen naar aanleiding van dat kort antwoord van den voorzitter, waarvoor ondertusschen 2 kolom- men noodig bleken weinig gezegd, omdat hij niet volledig op de hoogte was. Hij heeft ech- ter nader een onderzoek ingesteld en was voornemens naar aanleiding van het verkregen resultaat ook schriftelijk vragen in te zenden, doch het plaats hebben dezer vergadering is hem overvallen, zoodat hij het nu mondeling doet. Blijkens de door hem ingewonnen informa- ties kunnen burgemeester en wethouders wel degelijk beslissen op de vraag van het bestuur der R. K. lagere school te Sludskil, om een Leegstaand deel van hun school voor een ander doel te bestemmen. Zij hadden, dat aan de hand van de Lageronderwijswet kunnen doen en voor wat betreft de opmerking, dat het schoolbe- stuur een conferentie had kunnen aanvragen, zoo meent spreker, dat ook burgemeester en wethouders, zooals da.t in meer gevallen ge- schiedt, toch ook wel inlichtingen kunnen vragen. Meermalen hebben besturen van Christelijke scholen leegstaande lokalen voor andere be- stemming laten gebruiken, zonder dat hun subsidie daardoor in het gedrang kwam. De VOORZITTER merkt op, dat in het stuk dat Vidi thans opnieuw aan de Ter Neuzensche Courant heeft ingezonden weder verschillende teigenstrijddgheden voorkomen. Burgemeester en wethouders sitellen zich op het standpunt van art. 83 le lid der Bageiv onderwijswet. Er staat nergens in de wet, dat ze tot taak zouden hebben een beslissing te nemen op een verzoek als dat hetwelk ingezon den is door het R. K. schoolbestuur te Sluiskil. Hiet schijnt ook wel, dat het bestuur er zelf niet goed weg mee geweten heeft, aangezien het aan een advies-bureau in Den Haag ad vies gevraagd heeft. De heer COLSEN voert hiertegen aan dat in- dien de Minister te kennen geeft, dat men zich tot burgemeester en wethouders moet wenden om een beslissing te krijgen, dit toch duidelijk ganoeg is. Op andere plaatsen is het toch ook geschied. Hij vraagt of dat dan nu zoo'n bui- tengewone zaak was, om daarop een antwoord te geven. Indien er een toestemmend antwoord van burgemeester en wethouders was geko- men, was de subsidie voor de school niet in gevaar, terwijl dit anders wel het geval is. Het betreft hier een armlastige bewaarschool, die men zou kunnen helpen. Er wordt niet eens, zoo Is voor die in de kom subsidie gevraagd, doch alleen medewerking, opdat die in een geschikt lokaal kan worden overgebracht, dat in verband met de veranderingen in de Lager onderwijswet leeg staat. Was de wet onver- anderd gebleven, dan was dat lokaal nu vol. De heer HAMELINK meent, dat er wel de gelijk iets te zeggen is voor het standpunt van het R. K. schoolbestuur. Indien het zonder meer lokalen afstaat ten gebruike voor de bewaarschool, koirtt in verband met artikel 83 der Lageronderwijswet de subsidie wel de gelijk in gevaar. Volgens de wet mogen de choollokalen nergens anders voor gebruikt worden, dan waarvoor ze bestemd zijn. Dat maakt de zaak dus zeer dubieus. Er staat ook niet in de wet, dat burgemeester en wet houders toestemming kunnen geven. Maar waarom de kwestie niet eens in den raad ge bracht Hij voor zich zou in de plaats van het schoolbestuur zijnde alsnog een adres tot den raad richben, waar het z. i. thuis hoorf. Hest' spreekt van zelf, dat door het meerder gebruik, dat van de lokalen zou gemaakt worden, ook meer onderhoudsuitgaven noodig zijn en dat zou het sohoolbestuur in rekening moeten brengen. Dat moet het verantwoorden bij bur gemeester en wethouders. Spreker kan het zich indenken, dat burge meester en wethouders gedacht hebben: het schrijven is aan ons college gericht, en dat ze het dus niet vender gebracht hebben, Maar het komt toch meer voor, dat het college aan haar gerichte brieven in den raad brengt. In dit geval hebben burgemeester en wet houders hun conclusde genomen en een ant woord gezonden. Uit de kenndsneming daar van valt het te begrijpen, dat het schoolbe stuur niet gerust was. Nu heeft de voorzitter in de vorige verga dering aan den heer Van Dijke een kort ant woord gegeven, zooals hij het uitdrukte. Maar voor dat korte antwoord waren toch 2 kolom- men druks noodig en als men het kalm na- leest moet men zeggen: de burgemeester heeft weer eens veel woorden gebruikt om weinig te zeggen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat het hier een kwestie van zelfbestuur en autonomie van het schoolbestuur betreft. Ten slotte komt het voor het schoolbestuur toch maar op het practisch resultaat aan. Burgemeester en wethouders meenen, dat dit kan handelen, doch achten zichzelf niet bevoegd daarover uitspraak te doen. Ze zouden ook aldus aan den gemeenteraad moeten adviseeren. Het is hier een kwestie van wetsinterpretatie. De heer COLSEN herhaalt zijn vraag, of het dan nu zoo erg is om een armlastige be waarschool uit de moeilijkheden te helpen. De VOORZITTER stelt zicth op het stand punt, dat burgemeester en wethouders er niets mede te maken hebben en er dus geen sprake is van niet willen helpen. De Iheer COLSEN raadt burgemeester en wethouders aan dan maar eens elders hun licht te ontsteken. In Groningen is zoo iets voor gekomen. Burgemeester en wethouders of de raad kunnen wel degelijk zoo'n baslis- sing nemen. De VOORZITTER merkt op, dat het niet in de wet staat en als een minister eens een mededeeling doet, dan is dit nog geen wet! De heer COLSEN heeft reeds overwogen om in het midden van den raad een voorstel te doen. Hij acht het kleingeestig van burge meester en wethouders, dat ze met het schrij ven niet in den raad gekomen zijn. De 'heer VAN DIJKE merkt op, dat het schoolbestuur als het zich tot den minister ge- wend heeft en deze verwijst het naar burge meester en wethouders of den raad, beter had gedaan daarvan kennis te geven, dan een in gezonden stuk in de courant te schrijven. De heer COLSEN wil onder de aandacht brengen, dat hij het ingezonden stuk in de courant in het geheel niet heeft aangeroerd. Dat heeft de voorzitter gedaan en nu de heer Van Dijke. Hij vond het eigenlijk jammer, dat er weer een stuk in de courant stond, omdat hij de zaak hier persoonlijk ter sprake wilde brengen. Door krabben worden huidaandoeningen nog erger. Wend Foster's Zalf aan, die on- middellijk verzachting geeft en uw kwaal ge- neest. Inderdaad een probaat geneesmiddel. In zeer handige tube-verpakking 1,5 De VOORZITTER acht het de simpele op- lossing, dat eene beslissing over die zaak nocn bij burgemeester en wethouders, noch bij den raad berust. De heer HAMELINK noemt dit een inter- pretatie der wet waarmede hij het niet eens is. c. De heer VAN DRIEL deelt mede, dat er in de gemeente naar aanleiding der begrafenis van den Russisc'hen varensgezel, die in het dok verdronken is, een gerucht loopt, als zou dat niet met een behoorlijke kist met hand- vaten enz. zijn geschied, en het een soort kattebegrafenis geweest zijn. Hij weet niet of dat gerucht al of niet grond heeft, maar meende het hier naar voren te moeten bren gen, omdat dit, als het onjuist is, ook de beste mander is om het terstond den kop in te druk- kem. Hij wil evenwel naar aanleiding van dat gerudht tevens vragen, of er geen bepalingen in de politieverordening zijn die zoo iets be- letten. Hij vdnd't althans, dat het niet aangaat om het maar te beschouwen alsof men zeggen wil: er is een Rus verzopen en daarmede uit. De VOORZITTER kan niet zeggen op welke wijze de begrafenis is geschiedt. Hij vermoedt evenwel, dat alles behoorlijk en fatsoenlijk is gegaan. Er zou geen reden kunnen zijn, om dit op minderwaardige wijze te doen, daar de begrafenis voor rekening van de reederij ge- schiedde. Hij weet dus niet waarin dat ge rucht zijn grond zou moeten vinden, of het moest zijn, omdat de bemanning van het schip de baar niet naar de groeve gevolgd is. De heer HAMELINK deelt mede, dat die nog gekomen zijn. Die waren opgehouden. De VOORZITTER schorst de openbare ver gadering die overgaat in een zitting met ge- sloten deuren. Na bet weder openbaar wor den der vergadering. wordt deze door den VOORZITTER definitaef gesloten. SCHEEP V AARTBE WEGIN G. 30 Juni. Eng. s.s. Orleigh, 1369 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. St. Palais, 6888 M3., pyriet .van Bordeaux voor Riemen. Deensch s.s. Skanderborg. 5387 M3., hout van Uleaborg voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Norderney, 2503 M3., ledig van Gent naar Hamburg. Duitsch s.s. Stella, 1855 M3., fosfaat, van Gent naar Stralsund. Zweedsch s.s. Thenis, 2257 M3., ben zine, van Gent naar Stockholm. Eng. s.s. Don, 2936 M3„ stukgoed, van Gent naar Goole. Fransch s.s. Divatte, 6411 M3-, ledig, van Gent naar R'dam. 1 Juli. Amerik. s.s. Hoven, 20012 M3., ledig, van Nederham voor Selzaete. Fransch s.s. Saint Envgat, 6353 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Reydal Force, 3116 M3., ledig. van Newhavn voor Gent. Eng. s.s. Lowther Castle, 12561 M3., gemengd, van Galveston voor Gent. Duitsch s.s. E. Russ, 2814 M3., hout. van Frederikshavn voor Gent. Belg. s.s. Rene, 5186 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stuk goed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Stelling, 6046 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Orleight, 1369 M3., fosfaat, van Gent naar Panachie. Noorsch s.s. Eikland, 3657 M3., ledig, van Gent naar Hull. Belg. s.s. Marcel, 3105 M3., ijzer, v&n Gent naar Boness. Noorsch s.s. Borgfrid, 3828 M3., fos faat, van Rieme naar Rotterdam. Duitsch s.s. Max Lorch, 3708 M3.. fosfaat, van Gent naar Danzig. Fransch s.s. Toulouse, 3313 M3., koien, van Gent naar St. Nazaire. 3 Juli. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed. van Duinkerken voor Gent. Deensch s.s. Tiber. 3977 M3., ge mengd, van Riga voor Gent. Duitsch s.s. Helene, 6119 M3., hout, van Hemosand voor Gent. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3., stukgo.ed. van Gent naar Belfast. Deensch s.s. Gautatijn, 3188 M3., ledig van Gent naar Kopenhagen. Duitsch s.s. Alt Heidelberg, 3313 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Saint Enograt, 6353 M3., kolen, van Gent naar Nantes: A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 6 dezer van St. Vincent naar Miramichi. s.s. MAGDALENA in lossing te Bue- nos-Ayres. s.s. TERNEUZEN in lossing te Li- vorno. POLITIE. Op het bureau van politie alhier, zijn als gevonden gedeponeerd 2 portemonnaies. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Amsterdam, 8 Juli 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,121/212,13 Berljjn 59,36 59,41 Pargs 11,66 11,69 Brussel ll,521/211,55 Weenen (per 100 sch.) 35,35,25 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,36 59,41 Fransch 11,66 11,69 Belgisch 11.521/211.55 Oostenrjjksch (per 100 sch.) 35,35.25

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3