ontwikkeling, waar de l-id>>r3 voor eeu stelseiinati»;e liehameiijke ontwikkeling worden gepormd en den steun, die rijk en Pruisen in deze riclitiug geven." Desondanks zullen de autor.teiten de kosten niet geheel en al kun ea dragen. zoodat Hindenhurg de hoop uitspreekt dal het partieu'li-r initiatief financieel zalhelpeu, i e bevordering van liehameiijke ont wikkeling n.l. is een dienst, het vaderiand bewezen". besloot Hindenourg. TER NEUZENj 8 Juii 1925. CANDIDAATS-EXAMEN. Aan de Technische Hooge School te Delft slaagde voor het examen candidaat electro-technisch ingenieur mej. D. R. E. van der Moer van Ter Neuzen. GOED AFGELOOPEN. Een gezelschap Noord-Bevelanders had Zaterdag een autobus gehuurd om daar- mee te rijden naar de vergadering te St. Maartensdijk van den Z. Polder- en Waterschapsbond. Toen deze autobus, in een rij van eenige andere daarheen rijdende auto's bij Woensdrecht had moeten wachten bij den overweg van den spoorweg en even had stilgehouden om een der uitgestapte passagiers weer op te nemen, had de chauffeur juist weer den motor op de eerste versnelling gezet, toen de motor stil bleef staan. De chauffeur sprong uit den wagen om den motor aan de voorzijde weer aan den gang te bren- gen, maar vergat dat hij die nog op de eerste versnelling had staan. Dadelijk na het aanzetten reed de autobus vooruit, den dijk af. Zij stuitte even op een paaltje waardoor voorkomen werd dat de bus omviel, maar rechtstandig reed het ge- vaarte toen naar beneden. tot schrik der aanwezigen. Enkele der inzittenden sprongen er uit, maar anderen qingen mee. Wonder boven wonder is het on- geval tamelijk goed afgeloopen. Het voertuig kwam op zijn kop terecht. Alle ruiten sprongen en daardoor werden drie der inzittenden bloedend verwond. meest aan het gelaat. De wonden bleken echter niet ernstig en na verbonden te zijn. konden zij dan ook met hun reisoe- nooten. zij het ook met eeniqe vertraqinq. de reis naar St. Maartensdijk voortzetten. Aan den maaltijd werd nog door het be- stuurslid. den heer P. Dumon Tak uit Middelburq een speciale qelukwensch tot hen qericht voor hun behoud. waarmee alien instemden. (Midd. Crt.). PRO VINCI ALE STATEN. Door het ontslag nemen van den heer Mr. H. F. Lantsheer als lid der Staten van Zeeland. ontstaat eene vacature voor de Chr. Hist, partij. De heer C. de Jonge. te Ierseke. is de eerste plaatsvervanger op de lijst en zal dus zijn intrede in de Staten doen. GEEN FANTASIE. DOCH WERKEL1JKHEID. In de Middelburgsche Courant van 30 juni iezen we: Naar wij vernemen is op Maandag- voormiddag tijdens een oogenblik van af- wezigheid van den gemeente-op-en-om- roeper A. Ros te Aardenburg, op last van den burgemeester bij hem weggehaald de gemeentebel, met achterlating van een klein bericht van B. en W., dat een ander zal worden benoemd, zonder opgaaf van redenen. Dit doet zeer vreemd aan, aan- gezien A. Ros bekend staat als een bij uitstek geschikte op- en omroeper. De heer A. Ros is echter doopsgezind. En B. en W. zijn Katholiek. Daar dit bericht ons te ongelooflijk voorkwam, stelden wij, schrijft de Br. Crt. ter plaatse een onderzoek in en thans kun- nen wij mededeelen, dat de heer A. Ros, inderdaad zijn ontslag heeft gekreqen. zonder opgaai van redenen. Mondeling heeft de Burgemeester hem echter medegedeeld, dat dit ontslag ver- band houdt. met het feit, dat de heer A. Ros op de Zaterdag van kermis, de eer ste regel van Piet Hein heeft qezonqen. De burgemeester meent. dat de melodie van dit lied voor hem als een beleediqinq kan gelden. De brieven van B. en W, aan diverse personen en inrichtingen geven wel veel stof tot gesprek in het kalme Aardenburg. Thans vernemen wij, dat er vanwege het college een onderzoek wordt inqesteld. aan wien de toren van de Herv. kerk be- hoort. Wat zal hieruit weer broeien? DE JUNIKEURINGEN VAN MERRIES. b.) de van wege de Prov. Regelings- commissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland de juni-premiekeuringen voor het He district, te Hulst, Ter,Neuzen' resp. Axel, werden de merrien op de pre- mielijst gerangschikt als volgt: a. 3-jarige, groote maat. 1. Martha de Bosch, J. de Feijter Axel: 2. Mira. F. Dekker Pz„ Axel; 3. Monika, Th. de Cock.. St. Jansteen; 4. Alida. P. I Michielsen, Zaamslag; 5. Martha, J. Michielsen, Axel; 6. Flora wed. )t B. Steyaert, Graauw; 7. Brindorina, J. J. Huijssen, Ter Neuzen; 8. Operette. C. J. Va'el. Hontenisse: 9. Emma Oranje, j. de Putter Sr.. Axel; 10. Menang de Lab., Stal Van Dixhoorn, Axel; 11. Joly de Brm d'Or, C. F. van Acker, Sas van Gent; 12. 3arfaite J- Dieleman, Zuiddorpe; 13. Juliana. J. den Hamer Jr., Axel; 14. Fanny, 1. J. Boeding; Stoppeldijk; lo. Juliana, ac. de Putter, Axel. b. 3-jarige, kleine maat. 1. Juliana, F. Dekker Pz., Vnd.; 2. Mina, W. Staal, Stoppeldijk;'3. Clara. P. ^'ae- St Tansteen; 4. Mina. P. Dekker Axel; 5. Fanny, A. de Kraker Kz Zaam- slag: 6. Julia. Em. d'Hert, Zuiddorpe; 7. Meta, J. de Mul Wz., Zaamslag; c 48-jarige, groote maat. 1 Flora E P. Staal.' Stoppeldijk: 2. Flora, F. Dekker Pz. Axel; 3. Dalila. J K. Hamelink, Stoppeldijk; 4. Elza d Oranje, wed W G. Dieleman, Hoek; 5. Cathei- me Herm. de Feijter, Axel- 6. Arabella. G T. Kegelaar. Nieuw-Namen: 7. lu - INGEZONDEN ODE REELING. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten frouw de Clinge. H. de Regt-Huijssen, Ter Neuzen; 8. Lieze de Laboureur, N. V. Stal Van Dixhoorn. Axel; 9. Klina de Frau. j. de Feijter Lz., Axel; 10. Jeanette, de Laboureur, A. B. W. Kindt, Hoek; 11. Anna. Willem Staal. Stoppeldijk; 12. Ben- gelina, M. Dieleman Pz., Hoek; 13. Stel la, B. J. Kindt, Hoek: 14. Hubertina, S. van Hoeve, Axel-Kijkuit; 15. Olga. P. Vael-Ysebaert, St. Jansteen; 16. Labou- reuse, A. C. Ysebaert, Axel; 17. Juliette, R. J. v. Waes. Zuiddorpe; 18. Poes, K. v. Hoeve, Ter Neuzen; 19. Martha, wed. P. A. Magnus, Boschkapelle; 20. Helena, G. Dees, Zaamslag. d. 48-iarige merries kleine maat.. 1. Kitty de Laboureur. N. V. Stal van Dixhoorn, Axel; 2. Annie E. B. v. Acker, Westdorpe; 3. Mina. P. Vael, St Jan steen 4. Irma, M. Dieleman Pz., Hoek; 5. Olga, F. Dekker Pz., Axel; 6. Anna. M. Dieleman Pz.. Hoek; 7. Trees, L. de Put ter Jz., Axel; 8. Saar. G. J. Keqelaar, Nieuw-Namen; 9 Mietje, S. van Hoeve, Axel-Kijkuit; 10. Mari, C. Zegers. Ter Neuzen; 11. Cora, G J. Keqelaar, Nieuw- Namen; 12. Flora, M. W. Koster, Axel; 13. Nelly, M. Dieleman Pz.. Hoek; 14. Alida, H. de Regt Lz., Ter Neuzen. e. 9 jaar en oudere merries. 1. Dora, P. Dekker Pz., Axel; 2. Erna, F. D. van Geijt. Hontenisse: 3. Caline. B. L. IJsebaert, Axel; 4. Galette. N. V, Stal Van Dixhoorn; 5. Iva. E. Cleiren. Clinge; 6. Bobette, H. P. Puijlaert. Zuid dorpe; 7. Ladv, P. Vael-IJsebaert, St. Tansteen; 8. Snel, K. van Hoeve, Ter Neuzen; 9. Pintade, G. J. Keqelaar. Nieuw-Namen; 10. Lena. C. F van Acker, Sas van Gent; 11. Dorine. Henri Govaert, Westdorpe: 12 Frida de Frou. J. de Feijter, Axel; 13. Dora, wed. J. F. Cornelissens, Stoppeldijk; 14. Cordula. H. C. Begheiin, St. Jansteen: 15. Gerza de Bosch, J. de Feijter Lz. Axel. EEN LUCHTBALLON BOVEN SAS VAN GENT. Omstreeks zonsondergang verscheen einde der vorige week een lucht' allon aau den horizon in de richting van Axel Al spoedig zweefde de ballon boven Sas van Gent op fetrekkelijk geringe hoogte, zoo laag zelfs, dat het anker bijna in aan- raking kwam met dea haan van den kerk- toren. De in het schuitje zittende luclit- reizigers bogen zich ver over den rand en maakten driftige handgebaren, daarmee te verstaan willende geven, dat zij wenschten te dalen. Bovendien riepen zij uit hun scheeps- roeper, dat dit inderdaad hun voornemen was en dat men het anker moest grijpen. Toch ging de ballon nog wel een paar kilometers verder en kwam op Belgisch grondgebied op een weiland behouden neer. Door inmiddele toegeschoten hulp gelukte het den luchtreizigers het gas te laten ontsnappen T wee Belgische jongens die zich te dicht bij de opening bevonden, werden door het uitstroomende gas bedwelmd en moesten bewusteloos worden weggedragen. Zij kwamen evenwel spoedig bij, zoodat alles nog gunstig afliep De ballon was opgestegen ter gelegenheid van de kermis te Sint-Nieolaas. ZEEUWSCHE POLDER EN WATER SCHAPSBOND. Een 150tal personen uit verschillende deelen van de provincie waren Zaterdag- ochtend in /»Het Hof van Holland" te St. Maartensdijk samengekomen ter bijwoning van de vergadering, met daaraan verbonden excursies, van oovengenoemden Bond. Ook de Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, was aanwezig, be- nevens de heer mr. R. M. Dusseldorp, als vertegenwoordiger van het college van Ge- deputeerde Sfaten. Zij werden in het bij zonder welkom geheeten door den voor- zi'.ter, mr. P. Dieleman. Het nieuwe verdrag met B e 1 g i e Meegedeeld werd dat d.d. 19 iVlei door het bestuur het volgende adres is verzon- den aan den Minister van Waterstaat Namens het bestuur van den Z. Po'der en Watersehapsbond hebben wij de eer, met het oog op de uitvoering van het frac- taat met Belgie, de aandaeht van Uwe Excellence er op te vestigen, dat d^ bond me eenige vrees de bepaling heeft gel zen in het tractaat, waarbij de in te stellen commissie bevoegd zoude zijn tot verleg gen van den stroom, tot doorsnijdingen, en dat zij zelfs verlof zou moeten geven voor het doen van werken aan de dijken en de vooroevers. Met name uan de dijks- en oeververdediging zou dat groote sehade kunnen berokkenen. De polderbesturen bebooren in dezen, onder het toezcht van de autoriteiten, daarmee volgens de Grondwet en de Wa- terstaatswetten belast, zelf-tandig te we- zen, en kun: en zich niet stellen onder toezicht van een, gedeeltelijk zelfs Belgi sche commissie, of onderworpen worden aan andere regelen dan die onzer wetgeving. Mocht dit niet de bedoeling van het trac'aat zijn, dan had toch, dewijl ook de memorie van toelichRng zich over deze punten niet uitlaat, een duid.lijke omschrij ving in het desbetreffend art. IV par. 3 mogen gegeven worden. Immers thans staat er, dat de commissie besluit omtrent alles wat betreft verbete- ring van den waterweg, waa-onder verleg- gingen en doorsnijdingen zelfs landwaarts van de bandijken. Het beboeft geen betoog dat een door- snijding van een bank of plaat, of verleg- ging van een geul, ran zeer groote be- teekenis voor de aangrenzende polders kan zijn, en honderddu zenden guldens meer aan dijks- en vooroeververdediging m6t zich kan brengen. De Polderbond vraagt zich af of hkrbij wel voldoende aan de zelf- standigbeii onzer waterschappen is gedacht Nog erger wordt het door de bepaling dat de beschikkingen of verordeningen van de Nationale administraties (dus feitelijk ook vau polderbesturen. Ged S aten of Ministerie van Waterstaat of Kroon) niet in strijd mogen zijn met die van de com missie. Zeer noGdzakelijk aclit de bond het dan ook, dat in die commiesie ten minste een lid uit zijn bestuur zitting heeft, welk lid in bepaalde gevallen met de betrokken polderbesturen kan onderhandelen Op een tweede kwestie wilde ons be stuur de aa daeht van Uwe Excelientie vestigen, nl. op de suatie in Oostelijk Z. Vlaanderen. Daarvoor beslaat uit de betr.-kken be- langhebbenden een "commissie, waarvan onze voovzittrr Let secretariaat waarneemt. Deze commissie heeft een uitvoerig en nauwkeurig rapport laten sainenstellen over de suatiemoeiRjkheden en hare oplossing in Oostelijk Z. Vlaanderen, ook in ver band met Belgisch Vlaanderen, door bet Bureau Van Hasselt en De Koning. Zij zouden het natuurlijk op p ijs stellen dat de in te stellen commissie daarmee reke- uing hield, temeer daar haar arbeid dui- zenden guldens heeft gekost en een uit- nemend rapport met kaarten bestaat. Eindelijk wil onze Bond er nog op wijzen, dat eveneens naar aanleiding van een verzoek van Ged. Staten van Zeeland. door onzen bond een studiecommissie voor de uicwateringen van de waterschappen is ingesteld, onder voorzitterschap van onzen vooratter, een commissie, samengesteld uit waterbouwkundigen en oeconomen. Het fces'uur oordeelde, dewijl het be- staan dezer organen en commissies moge- lijk niet aan Uwe Excelientie bekend is, het gewenscht Uwe Excellences aandaeht daarop te vestigen opdat bij de samen- stelling van de bij het tractaat met Belgi? bedoelde commissien daarmee gerekecd kan worden en mogelijk uit deze organisaties of commissies ook leden kunnen worden gekozen, die uit den aard der zaak met de betrokken belangen het best op de hoogte kunnen worden geacht te zijn en voeling houden met de achter hen zittende orga nisaties Ten opzichte van de propaganda voor den Bond merkte de voorzitter op. dat het bestuur voornetpens is in bet wiuterse:zoen in Zeeuwsch Vlaanderen e mige vergade- ringeo te beleggen waar dan door een spreker een onderwerp van plaatse'ijk be- lang kan worden ingeleid. Het aautal leden in die streek is gering. SLUISKIL. Bij de door den architect L. de Bruijne gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor den heer P. Kiel- man in den Pierssenspolder te Ter Neu zen, werd ingeschreven als volgt: Voor het graaf- en metselwerk door de heeren: Gebr. Moens te Ter Neuzen voor 2190; P. J. Kaas te Sas van Gent, Zand- straat voor f 1993; C. Kaas te Sas van Gent, Zandstraat voor f 1900; P. de Wa- aenaer te Sas van Gent voor f 1853; C. L. Claijssen en Zonen, Sas van Gent voor /1818; S. P. van der Hooft te Ter Neu zen voor f 1700; G. H. Kooman te Sluis- kil voor f 1699; Gebr. Scheele te Sluiskil voor 1685 (gegund); en J. L. de Waele te Sluiskil voor j 1510. Voor het timmer- en ijzerwerk door de heeren: C. Deij te Axel voor f 1900; A. Roovers te Ter Neuzen voor f 1900: G. Rijnberg te Ter Neuzen voor f 1847; P. Hamelink te Hoek voor f 1745; H. G. Kooman te Sluiskil voor f 1740; I. Luteijn te Ter Neuzen voor f 1700; J. Wisse te Zaamslag voor f 1625; J. de Krijger en J. J, Guequierre te Ter Neuzen voor f 1564; en J. Taelman te Philippine voor f1418 (gegund). Voor net lood- en zinkwerk werd inge schreven door de heer J. Kool te Sluiskil voor f165 (gegund). Voor het glas- en verfwerk door de heeren; J. F. Emmaneel te Ter Neuzen voor f 285: M. J. Hoebe te Sluiskil voor f 265; D. R. Riemens te Zaamslag voor f 240: P. L. A. de Pauw te Sluiskil voor f 218; F. de Krijger te Phi lippine voor f 202; C. Wisse te Zaamslag voor f 196; en C. Smies te Sluiskil voor f195 (gegund). Voor het le, 2e en 3e perceel werd in geschreven door de heer: A. J. de Krijger te Sluiskil voor f 2160. Voor de massa door denze'fden voor f 4080. KOEWACHT. De oudste zoon van onzen burgemeester, de heer J Dierick slaagde te Amsterdam voor doctoraal examen in de geneeskunde_ Otschoon in den laatsten tijd de handel in bewerkt vlas verre van leveudig was, werden voor groen vlas te velde goede prijzen besteed In h-t begin netaalde men f 275 tot 300 per gemetdocli dit steeg spoedig van 325 tot f 37-5 naar kwaliteit. Voor uitstekei-de partijen werd tot 400 betaald. Door de h:vige s^ortbuien van verleden Vrijdag hebben enke'e perceelenveelge'eden. Deze week begint men bier en daar al vlas te trekken. ZUIDDORPE. Vrijdagnamiddag brandde het schuurtie van P. Michiels, door het inslaan van den bliksem geheel af, het mocht de brand- weer mef veel moeite gelukken de stal en het huis van de wed. P. de Groene, die slechts een paar meters van het branden- de gebouw afstonden, voor brand te be- veiligen. Enkele kippen en konijnen zijn in den brand gebleven. benevens al het landbouwgereedschap: het schuurtje met inboedel was verzekerd. Als gezonde woonplaats kan zeker wel Zuiddorpe aanbevolen worden. wan- neer men nagaat, dat gedurende het eer ste half jaar 1925 op een bevolking van duizend zielen geen enkel sterfgeval heeft plaats gehad. GROEDE. De heer J. K. Crucq, van af 1 Novem ber 1903 hoofd der openbare lagere school te Groede, gaat, om gezondheidsredenen, den dienst met pensioen verlaten. HOOFDPLAAT. Vrijdagmiddag brak er een hevige brand uit in de landbouwschuur van den land- bouwer I. Verplanke te Hoofdplaat. De brand liet zich ernstig aanzien en er werd gevreesd, dat behalve de schuur, ook het woonhuis een prooi der vlammen zou worden. Door krachtig optreden der brandweer werd erger voorkomen. De schuur, waarin zich bevonden wagens en landbouwgereedschappen, brandde ge heel af. Oorzaak onbekend; verzekerinq dekt de schade. BKESKEXS. Diusdagavond werd alhier in hit lokaal der openbare lagere schooj eeu vergadering gehouden der leden vau Ooft- en Tuinbouw, ten doel hebbende te Breskens e.en eigen afdeeling op te richten. Door den Voor zitter, burgeme-stev Van Zuijen werd de vergadering m-1 eeu welkomstwoord ge- opend. Daarna gat hij een schets van het ontstaan en de ontwikkeling der Mij. voor Ooft- en TuinbouwJ Daarna hield de heer Hoolhorst uit Oostburg een lezing over het ontstaan en de werljing der Afdeeliugen, welke //Flo- ralia's" genoemd worder., Daarna werd de bedoeling dezer verga dering aan het licht gebracht, n.l. het op richten eener afdeeling Breskens Er zouden dan dit jaar reeds dooi de leden planten moeten worden gekweekt voor de in Sep tember te houden tentoocstelliug. Teneinde in dezen hulp te verleenen, zal de vereeni- ging de plantjes ter verdere kweeking aan de leden cadeau geven. Later kan dan eventueel ook het terrein der besproeiing bewerkt worden. Alle aanwezige leden tradea dan ook direct tot de afdeeling toe, waarna een concept reglement werd voor gelezen, en em bestuur werd benoemd, bestaande uit zes dames en vier heeren. Den leden werd daarna aangespoord te trachten nog meerdere leden te winnen. Tot slot deelde de voorzitter nog mede, dat de volgende week een bijeenkomst van alle ingezetenen zal worden gehouden, teneinde een commissie te benoemen, welke de regeling der feestelijkheden op zich zal nemen gedurende de te houden ter.toon- s'elling. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburq. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 Juli 1925 de volgende vonnissen uitge- sproken: A. M. N., oud 44 j., koopvrouw te Ter Neuzen, is wegens het in voorraad heb ben van voor de eerbaarheid aanstoote- lijke prentbriefkaarten, veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. S. F. W., oud 24 j., hulpkommies te Sas van Gent, is wegens diefstal veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf voor- waardelijke proeftijd 2 jaar. H. P. d. S., oud 52 j„ zaakwaarnemer te IJzendijke, is wegens het uitloven van premies bij een verkoop, is met vernieti- g.ing van het vonnis van den kantonrech- ter te Oostburg voor wat de straf betreft, veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis. F. R., oud 47 j., koopman te Biervliet, is wegens overtreding Trekhondenwet, veroordeeld tot 4 X f 5 boete of 4 X 5 dagen hechtenis met bevestiging vonnis sen van den Kantonrechter. Zitting van 7 Juli 1925. De volgende zaken werden behandeld: i P. E.. M., oud 53 j.. herbergier te Biervliet; 2°. G. J. D., oud 20 j., commis- sionair te Kruiningen; 3°. M. A. H., oud 22 timmerman te Halsteren, werden beklaagd: no. 1, 2 en 3. dat zij te samen en in vereeniging met zekeren J. B. O., in het einde van 1924 of begin 1925 te Bier vliet, aan de Koninginnehaven als wegers voor de Fa. Wittouck van Selzaete, zoo- danig te hoog hebben gewogen bij de levering van suikerbieten door no. 1dat deze f 300 te veel heeft uitbetaald gekre- gen, welke som eerstgenoemde zich heeft doen uitbetalen, wetende dat er in zijn voordeel geknoeid was. Eisch no. 1 6 maanden gevangenis straf; no. 2 en 3 ieder 4 maanden gevan genisstraf voorw. 3 jaar proeftijd. P. E. M., bovengenoemd, werd ten laste gelegd, dat hij verschillende wegers voor suikerbieten heeft bewogen voor hem. bij de levering aan de Paulinahaven te Biervliet, meer suikerbieten te wegen en te noteeren dan door hem werden ge- leverd, waardoor hij zou worden bevoor- deeld, hetgeen dan ook is geschied. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. J. A. v. d. H., oud 24 j., werkman te St. Maartensdijk en A. C B., oud 26 j.. kantoorbediende te Middelburg, werden eveneens beklaagd van te hebben mede- pedaan, als wegers. bij de knoeierijen aan de bietenleveranties te Biervliet. Eisch ieder 4 maanden gevangenisstraf voorw. 3 jaar proeftijd. Politierechter te Middelburg. Zitting van 7 Juli 1925. De volgende zaken werden behandeld: L. M. K., oud 21 j., zonder beroep te Zuiddorpe, werd beklaagd, dat hij op 22 Mei j.l. te Zuiddorpe, Philemon Verschei- den met een stok heeft geslagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. D. R., oud 24 j., werkman te Ter Neu zen, werd ten laste gelegd, dat hij op 4 Juni 1925 te Zaamslag J. Buijze in zijn gezicht heeft gestompt. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. L. L., oud 31 j., klompenmaker te Clin ge, werd beklaagd, dat hij in den nacht van 21 op 22 Mei j.l. te Hontenisse op den openbaren weg, de Molenstraat, den secretaris van Clinge, M. A. W. M. v. d. Bom. heeft beleedigd. Eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak idem. I. B., oud 26 j.. koopman te Waterland- kerkje, werd beklaagd, dat hij op 13 Mei 1925 wederspannig is geweest tegen de marechaussee te Oostburg, toen deze hem over wilden brengen naar het kazerne- gebouw. Eisch bekrachtiging van het verstek- vonnis. Uitspraak f 25 boete of 25 dagen hechtenis. J. S., oud 33 j., landbouwer te IJzen dijke, werd beklaagd, dat hij op 25 Mei 1925 te IJzendijke C. J. de Vos een vier- tal slaqen heeft toegebracht. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. F. J. K., oud 19 j., zonder beroep te Biervliet, thans gedetineerd te Middel burg. werd beklaagd van rondzwerven zonder middelen van bestaan te Axel op 17 Mei j.l. Eisch 3 dagen hechtenis -j- 1 jaar R W. I. Uitspraak idem. PROVINCIATE STATEN VAN ZEELAND. ZOMERZITTING. Vergadering van Dinsdag 7 Juli. Dinsdagavond werd de zomerzittiug der Staten van Zeeland geopend door den Commissaris der Koningin, in naam der Koningin. Spreker wees er op. dat in het begin van dit jaar de heer G. F. Lindeijer heeft opgehouden lid van de Staten te zijn door zijn aanvaarding van het lidmaat- schap van de Eerste Kamer der Staten Generaal. De heer Lindeijer, die vanaf 1919 deel uitmaakte van de Staten, heeft daarin eene op den voorgrond tredende plaats ingenomen. Groote toewijding heeft hij steeds aan den dag gelegd, hi, placht zich ten dege in te werken in de aangelegenheden welke in de Staten aan de orde werden gesteld en met aandachc volgden zoowel voot- als tegenstanders zijne talrijke heldere en van kennis van zaken getuigende redevoeringen Met mij aldus spreker zult gij willen in- stemmen met de wensch, dat de heer Lin deijer zoowel voor ons vaderiand als voor de provincie nog veel nuttig werk zal mogen verrichten. Een tweede lid, hetwelk wij niet meer in ons midden zullen zien aldus ver- volgde de Voorzitter is de heer Mr. H. F. Lantsheer, die gisteren aan Ged. Staten bericht deed toekomen, dat hij zijn ontslag neemt als lid dezer Staten. Met leedwezen zult gij zeker van deze mededeeling kennis nemen. De heer Lantsheer, die sedert 1919 zitting had in de Staten, was een door velen daarin gaarne geziene figuur. Als goed Zeeuw werd zijn oordeel steeds op prijs gesteld en met liefde voor zijn provincie heeft hr zijne gaven van hart en hoofd ten dienste van het algemeen belang gesteld. Sinds 1922 was hij door de Staten als buitenge- woon lid van Ged. Staten aangewezen. Moge ook hij nog lange jaren werkzaam blijven tot zegen van de provincie en hare ingezetenen. *De leden gaven blijk van instemmmg met deze woorden van den Voorzitter Na onderzoek zijner geloofsbrieven werd het nieuw gekozen lid. de heer C. de Baare, binnengeleid en legde hij in handen van den Voorzitter de bij de wet vereischte bcloften af. waarna dft voor- zitter hem geluk wenschte en hij zitting kon nemen. Mededeeling werd gedaan. dat de Van Zuijen deze vergadering en de heer Van Waesberghe de zitting niet kon bij- wonen. Hierna nam de Voorzitter noqmaals het woord en sprak als volgt. Alvorens tot onze verdere werkzaam- heden over te gaan, wensch ik, ook van deze plaats hulae te brengen aan een lid van het Dag. Bestuur dezer provincie, die deze functie op 3 Juli j.l. sedert ^0 jaaL heeft bekleed. De heer J. A. van Rompu is in 1895, drie jaren na zijn intreden m de Prov. Staten, afgevaardigd naar he. college van Ged. Staten en heeft sinds- dien daarvan onafgebroken deel uitqe- maakt. Zelden of nooit zal het zijn voor- qekomen, dat een lid van zoodamg col- ieqp hetzij in deze hetzij in een onzer zus- terprovincies, daarin zoo langen tijd heett zittinq gehad. alleen aan een persoon. die de qaven en krachten heeft, welke den heer Van Rompu eigen zijn, zal zulks be- schoren kunnen zijn. Mijnheer Vpn Rompu. ik meen als tolk van een groot deel dezer vergadering te spreken. wan" neer ik U hartelijk qelukwensch met Uw jubileum. Het zou bijna ondoenlgk zi,n hier een opsomming te geven van al het geen in de jaren van Uw medebestuur ten bate onzer provincie is tot standge- komen en van het aandeel. hetwelk oil m zoo menig zegenrijk besluit hebt gehad. Indien wij slechts alleen denken aan den tak van dienst. welke gil zulk een warm hart toedraagt. aan den provmc.akn stoombootdienst. waarvan gi] ook al die 30 jaar voorzitter der commissie van toe zicht zijt geweest. dan zal een ieder >r

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2