Laatste Berichten. BUR6EBLIJKEN STAND." H andglt bar i iht in. ADVERTEN TIE wT GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. E1EREIS E. E. E. LAMMENS, WisselkoaPten, A. DE KRAKER, DOODE KROKODIL. Aan bet strand te Katwijk aan Zee is eeD doode krokodil van ongeveer 2 Meter lengte aangespceld. CONTRIBUTIEGELDEN TEN EIGEN BATE AANGEWEND. Te Roermoud is Vrijdag aangehouden de 49-jarige P. J. V. uit Melick, die, zich uitgevende als secretaris-penningmeester ran den bond van belastingretalers, tal van person en door het doen van on ware verhalen omtrent de werkwijze van dien bond tot het ,/lidmaatschap" wist over te halen. Hij liet hen dan een verklaring teekecen, waarbij zij zich voor vijf jaar verplichtten contribute te betalen. Bij onderzoek bleek, dat V. de ge'inde contributiegelden. grootendeels ten eigen bate heeft aangewend. Vooral in de mijn- streek zijn tal van goedgeloovigen gedu- peerd OVERLEDEN. Maandagmorgen wilde de heer S. van der V., te Vlaardingen uitstappen uit een autobus loen deze nog niet geheel stil stond. Hij kwam te vallen en kreeg het achterwiel over zijn borstkas. In zeer zorgeiijken toestand werd v. d. V. naar het ziekenhuis overgebracht. waar hij overleden is, v. d. V. is gehuwd en heeft 4 kinderen. BOTS1NG TU8SCHEN TWEE AUTO'S De autobestuurder v. d. B. te Venlo reed Donderdagavond met een vrachtauto, groenten naar de markt te Keulen. Even over de grens bjj Boisheim, bij her nemen van een bocht, kwam een luxe Duitsche auto in razende vaart aanrgden. Deze reed op den lastauto, met gevolg dat de bestuurder van den luxe auto op de piaats dood bleef. Een der inzittenden werd deerlgk aan bet hoofd gewond, terwgl twee andere levensgevaarlijk verwond onder de auto's werden gevonden. V. d. B. bekwam ern- stige kneuzingen EEN MISLUST SALOMO'S OORDEEL. Een bruinbonte Scnoische herdershond en twee mannen, die beiden den bond als hun cgendom opei3chten, figureerden dezer da- gen in een tooneeltje, dat zich voor de Old Stiaet politierechtbank te Londen af speelde. Een borstelmaker Robert Colman geheeten, stond nl. terecht wegens ,/diefstal van hond en halsband," tezamen geschat op een waar- de van 15 guinea's en het eigendom van den anderen man, Albert Mulvey, een chauffeur. Mulvey verklaarde, dat njj den bond ongeveer drie weken geleden kwjjt raakte, doch ColmaD beweerde, dat hij Oollie 6 weken geleden op een bekende honden- markt kocht, en hij dus onmogelijk het eigendom van Mulvez kon zijn geweest. Daarop stOEd de rechter op, en gelastte, den dienstdoendeu agent, den bond los te laten. Zulks geschiedde, en alien waren in afwachting, de hond incluis. Daar riep Mulvey Prince" „Prmce", en de hond rende naar hem toe, en sprong vroolgk op hem toe. RogerRoger"! klonk het opeens uit de beklaagdenbank. De hond 3tak zijn oortjes op. nam een sprong. en wipte over de afsiuiting, welke Colman van hrt overige publiek scheidde. De rechter zat vei slagen. Zijn zoo scherp zinnig uitgedachte true mislukte volkomen. De hond resqondeerde op beider aanroep. Toen besliste blgkbaar Colmans onvol- doende bewijsstaving van zijn rechten op den hood. De rechter voegde hem ten micste toe ff Je hebt den hond in dien kor- ten tijd heel wat geleerd. Dat moet ik zeggen. Maar ik veroordeel je tot terug- gave van hem. DE MOORD UIT LIEFDE. Twee maal, in betrekkelijk korten tijd, heeft te Parijs een vrouw terechtgestaan, die een moord uit liefde had qepleeqd. Eerst het Poolsche jonge meisje, Stanis- lawa Uminska, die haar verloofde, een jongen dichter, doodschoot omdat hij we- gens een ongeneeslijke ziekte ten doode was opgeschreven en zij zijn lijden mede op zijn eigen verzoek wilde ver- korten; thans de39jarige Anna Levassor, die haar zieke zuster, eveneens op ver zoek, een kogel door het hoofd joeg om haar uit haar lijden te verlossen. Maar terwijl heel Parijs diep medelijden met de Poolsche toonde en haar proces dat tot vrijspraak leidde een mondaine vertooning was, in het geding tegen Anna Levassor een treurig scnouwspel geweest. Men herinnert zich, dat Anna Levassor met haar zuster Annals een schamel zol- derkamertje ergens in het oude Parijs bewoonde. Anna was naaister en ver- diende de kost voor haar zuster, een ern- stige tuberculose-lijderes, wier dagen wa ren geteld. Toen haar de huur van het kamertje werd opgezegd, omdat het hoes- ten der zieke de buren voor infectie be- vreesd deed zijn en het tweetal dreigde op straat te zullen staan, schoot Anna de uit- geteerde Annals dood. Voor het zoover kwam had ze lang geaarzeld en de zieke had verschillende wenschen kenbaar ge- maakt hoe zij wenschte te sterven. Na ge- meenschappelijk overleg ging Annais in een fauteuil zitten en loste Anna haar schoten. Na het eerste riep de ongeluk- kige: ,,ca n'y est pas," ook na het tweede en derde. Het vierde was pas raak. Daar- na wilde Anna zich zelf dooden, doch het gelukte haar niet. Twee uren duurde het relaas, dat de moordenares van het gebeurde voor de rechters gaf. Er werd haar ten laste ge- legd. dat zij haar zusters geenszins uit liefde of medelijden had gedood, maar al- leen om van 'n lastige en kostbare levens- gezellin af te zijn. Zij verdedigde zich zwak tegen deze beschuldiging, uitte be- dreigingen tegen haar huisbaas, en wekte den indruk geestelijk niet meer geheel nor- maal te zijn. Laat op den avond. na het hooren van tal van getuigen, werd Anna Levassor tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Vergadering van Donderdag 25 Juni 1925, des namiddags 7 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, L. J. Geelhoedt, R. Scheele, C. A. Verlinde, E. L. Freriks, H. J. Coiisen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. Afwezig de heer P. van Cadsand. De VOORZITTER opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Van Cadsand heeft bericht wegens ongesteLdiheid de vergadering niet te kunnen bijwonen. Aangezien de notulen der vergadering van 11 Juni 1.1. nog niet gereed zijn, stelt hij voor de vaststelling daarvan aan te houden. Hiertoe wordt besloten. Aan de orde komlt: 1. Ingekomen stukken. a. Een adres van J. de Smidt, die daarin verzoekt hem ontheffing te verleenen van den eisch gesteld bij artikel 10 der bouwverorde- ning, in verband met het bouwen van een berg, piaats bij zijn woon- en winkelhuis, gelegen aan de Steenkamplaan, gemerkt 10 en 12. Na dezen bouw zal het open erf niet aan de be- palingen der bouwverordening voldoen, doch aangezien het perceel op een hoek van de straat gelegen is, zullen ale vertrekken nog voldoende licht en lucht verkrijgen. Dit adres wordt gesteld in handen van bur- gemeester en wethouders om bericht en raad. b. Het raads'besluit van 4 September 1924 tot voorloopige vaststelling van de ontvang- sten en uitgaven dezer gemeente over 192->, voorzien van het ibewijs van definitieve vast stelling. Aangenomen voor kenmsgeving. c. Het verslag van de werkzaamheden der Commissie voor schoolkleeding en -voeding over 1924, luidende als volgt: De centrale commissie werd in 1922 gecon- stitueerd en heeft een kleine uitibreiding oncler- gaan, wijl daarin zijn opgenomen devertegen- woordigers van de Hervormde Christehjke ^Dagelijksch bestuur. De leden die bij den aanvang in het bestuur werden benoemd heb- ben daarin nog zitting. Het zijn de beeren I. de Groot, C. F. Kohler, J. C. Jansen en J. L. van Wei, met den burge- meester als voorzitter. De beer Van Wei treedt op als penning- rnG6st6r» Mej. G. Hageman wijdt rich nog steeds aan hare taak om de gezinnen van wie aanvragen binnenkomen zoo noodig te bezoeken. Een zeer emstige ziekte van haar, heeft dezen arbeid voor eenige weken onderbroken, gelukkig is zij geheel hersteld en kon haar taak weder opvatten. Verstrekte kleeding. Het aantal aanvragen is eeniger mate geklpmmen. Dit zal niemand" verwonderen, ziende op de werkloosheid, welke oorzaak is geweest, dat in menig gezin ^geen voldoende inkomen werd genoten. Van 5 7 ge zinnen kwam eene aanvrage binnen. Deze aanvragen zijn te verdeelen over de volgende scholen: school A 21 gezinnen, school C 18 gezinnen, R. K. school te Ter Neuzen 3 gezinnen, R. K. school te Sluiskil 10 gezinnen, Chr. school te Driewegen 1 gezin, Herv. Chr. school 4 gezinnen. Deze aanvragen hadden be- trekking bp 106 kinderen. Niet al de verzoeken heeft het bestuur kun nen inwilligen. Afgewezen werden de aanvra gen van 5 gezinnen, omvattende 9 kinderen. Toegestaan werden de aanvragen van 52 gezin nen in het belang van 97 kinderen. Voor deze kinderen werden verschaft: 70 hemden, 63 borstrokken, 72 ondenbroeken, 4 paar kousen, 4 rokken, 1 paar schoenen, 182 paar klompen. Een dezer artikelen eischt eenige toelichting. Het betreft het verstrekken van een paar schoe nen. Uit de ingezonden aanvrage bleek, dat het een kind betrof met niet-normale voeten, waar- voor geen klompen konden worden aangeschaft. Het bestuur heeft niet geaarzeld, toen het met een en ander op de hoogte was, de noodige mede we rid ng te verleenen, de ouders voor een gedeelte te steunen bij het aankoopen van een paar schoenen voor hun kind. In twijfelachtige gevallen had de uitreiking van de goederen niet piaats, alvorens het be stuur daartoe had besloten. Verstrekte voeding. Van een der scholen kwam het verzoek, eenigen tijd melk te ver strekken aan een zwak kind, en waartoe de ouders niet in staat waren, cle kosten regel- matig te dragen. Vergaderingen. De centrale commissie heeft in het afgeloopen jaar eenmaal vergaderd, tot vaststelling van het verslag. Het bestuur kwam 3 maal bijeen, ter bespreking van de noodige aanvragen, voor zoover daarover eene beslis- sing van het bestuur noodig bleek. Uitgaven. De commissie heeft in totaal f 536,48% uitgegeven, waarvan de bescheiden, nooclig- voor de verantwoording, bij het ge- meentebestuur zijn ingezonden. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het raadsbesluit van 23 April 1925, tot wijziging der begrooting voor 1925, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedepu- teerde staten. Aangenomen voor kenmsgeving. e. Een adres van P. van Driel, melkveehou- der, wonende te Ter Neuzen, Steenkamplaan no. 43, die daarin te kennen geeft, dat hij reeds een aantal jaren zijn vee, met goedkeuring van wege het bestuur der Domeinen, heeft mogen weiden op het terrein gelegen voor de nieuwe algemeene begraafplaats en voor het Oostelijk gedeelte van de Van Steenbergenlaan; dat hij vemomen heeft, dat dit terrein thans in eigendom toebehoort aan de. gemeente Ter Neuzen en hfj gaarne met eenig recht het op dit terrein wassende gras zou willen laten af- grazen of hooien; weshalve hij eerbiedig verzoekt hem boven- bedoeld terrein in pacht te willen geven op door den raad te stellen voorwaarden. Burgemeester en wethouders stellen voor aan adressant of zijn rechtverkrijgenden tot wederopzeggens bet recht te verleenen het grasgewas van bedoelde terrein te hooien of dit door koeien te laten afgrazen, onder voorwaar- de, dat dit afgrazen alleen mag geschieden onder behooriijk toezicht van een jongen, die zorgt dat de koeien niet op den toegangsweg naar de algemeene begraafplaats loopen; dat de gemeente het recht behoudt op dit gedeelte gemeentpgrond, dat nader door den gemeente- bouwmeester zal worden aangewezen, werk zaamheden te verrichten. De pacbter kan naar aanleiding van deze werkzaamheden geen scha- devergoeding eischen. Dat de verzoeker of zijn rechtverkrijgenden jaarlijks, voor bet eerst in Juli 1925, een bedrag van f 10 ten kantore van den gemeente-ontvanger zullen storten. De beer HAMELINK vraagt, of de gemeente met die verhuring niet in last kan komen; daar worden tocb ook cadavers van dieren begra. ven De VOORZITTER merkt op, dat daarom wordt geconditioneerd, dat een gedeelte van het terrein, door den gemeentebouwmeester aan te wiizen, voor werkzaamheden wordt ge- reserveerd. De kwestie is, dat Van Driel, dat terrein van Domein altijd heeft mogen gebrui- Ken, en dat dit voor hem een groot gemak is, omdat hij dan bij ongunstig weer zijn koeien dicht bij huis kan houden. Spreker vermoedt dat het meer gemaaid dan afgegraasd zal wor den. De heer HAMELINK heeft er geen bezwaar tegen, dat daar koeien loopen, maar wijst er op, dat die piaats door de kinderen ook veel gebruikt wordt als speelterrein. Daar kunnen heel wat kinderen spelen. Nu weet spreker wel, dat er in de buurt nog een ander speelterrein is, maar dat staat vol distels. In elk geval vreest hij, dat, indien van deze ingebruikgeving het gevolg werd, dat indien aan de kinderen de vrijheid om daar te spelen werd ontnomen, de bloemetjes in het park, die nu vrij gelaten worden het zouden moeten ontgelden, want dat ze dan daar in zouden gaan loopen. Hij zou er niets voor laten betalen en in de gelegenheid stellen om er koeien te weiden of het gras te maaien maar er van wege de gemeente steeds de voile beschikking over willen houden. De VOORZITTER wijst er op, dat de in ge- bruikgeving slechts geschiedt tot wederopzeg gens. Het kan «dus als een proef worden be- schouwd. Hij stemt overigens den heer Hame link toe, dat men, het gebruik verleend hebben. de, dat na een week niet weer opzegt. De heer HAMELINK vreest, dat, indien adressant het gebruik tegen betaling knjgt, hij er de jongens af zal willen houden. De heer D. SCHEELE merkt op, dat het toch maar moei-lijk gaat om het gebruik aan een ibepaald persoon gratis te geven, want dan kun nen anderen met evenveel recht komen. Hij heeft er overigens ook bezwaar in, dat aan de kinderen het terrein om er op te spelen zou worden ontzegd. j De heer HAMELINK wijst er op, dat er ook nog al wordt gevoetbald en dat hij wel eens heeft gezien, dat de voetiballers werden wegge- stuurd. De heer VERLINDE oppert het denkbeeld aan adressant alleen het recht te verleenen er vee te laten grazen, zonder verdere rechten. De VOORZITTER is het met den heer D. Scheele eens, dat het aan bezwaren onderhevig is aan een bepaald persoon gratis rechten te verleenen, doch de prijs die burgemeester en wethouders gesteld hebben is zoo mimem, dat belanghebbende daaruit, wel kan zien, dat zijn recht zeer beperkt zal zijn. En mocht het zijn, dat er moeilijkheden door het gebruik ont- staan, welnu, dan kan de raad er ten alien tpde niee ophouden. De heer COLSEN kan zich op het oogenblk geen goede voorstelling maken van de grootte van het terrein, maar hij meent, dat het nogal een mooie oppervlakte is- Dan is .f 10 maar een schijntje om te betalen en hij zou er cle vooi- waarde aan willen verbinden, dat de jeugd ei vrij mag spelen. Hij voelt voor het denkbeeld van den heer Hamelink. De VOORZITTER: We zullen een proel n6De heer HAMELINK: En indien er moeilijk heden komen, kom ik de volgende vergadering met een voorstel. De heer VERLINDE zou alleen mcar een. vergunning voor grazen willen geven. De VOORZITTER: Dat is ook de bedoeling. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. f De VOORZITTER deelt mede, dat de m- specteur van politic wegens uitibreiding van den dienst heeft gevraagd nog een rijwiel ten dien- ste der agenten te mogen aanschaffen. Er is er thans maar een beschikbaar en daarvoor staat geen post op de begrooting. Dan kan ook des avonds en des naohts een dubbelpost per rijwiel dienst doen. Burgemeester en wet houders vragen machtiging een rijwiel aan te koopen. De heer HAMELINK: Als je dan maai manschappen hebt. De VOORZITTER: We zullen zien. De gevraagde machtiging wordt met alge meene stemmen verleend. 2. Vaststelling rooilijn aan den Baandijk. Burgemeester en wethouders stellen voor ter weerszijden van het gedeelte van den Baandijk, loopende van den Hoogen Dijk tot aan de .spoorbaan een rooilijn vast te stellen, zooals die op de bij het voorstel behoorende teekening is aangegeven. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 3. Aanschafl'ing schoolbanken voor school A. Burgemeester en wethouders merken aan den raad het volgende op: Bij de behandeiing der begrooting 1925 zegden wij toe in de loop van 1925 te komen met een voorstel tot het aanschaffen van nieu we schoolbanken voor school A. Nu na de groote vacantie de kinderen dier school zullen ondergabraeht worden in de Kop- school, kwam het ons gewenscht voor ook als- dan de nieuwe schoolbanken in gebruik te doen nemen. Wij st eld en een onderzoek in, vroegen prijs- opgaaf en kwamen tot de conclusie dat de ban- ken die geleverd worden door de Firma J. Kot- huizen Zonen te Heelsum goede banken zijn, die ook tegen billijken prijs geleverd worden. In verband hiermede vragen wij Uwen raad machtiging te mogen koopen 76 banken voor de verschillende klassen van school A, met onder- werken voor f 1848, verder 5 stuks lessenaars en 5 stuks hoage stoelen voor f 192,50, alzoo in totaal voor f 2040,50. Dit bedrag zal verhoogd worden met onge veer 60 voor vraehtkosten en met nog een be drag te schatten op ,f 100, omdat het hoofd der school het gewenscht acht bovenbladen te nemen van 1,10 M., in piaats van 1 M., zooals is opgegeven en waarnaar de prijs is berekend. De geheele aanschaffing kan dus kosten on geveer f 2200, w^lke uitgaven gedekt moeten worden door eene geldleening. Ter zake hiervan zal dan later een voorstel gedaan worden. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 4. Verleenen van eervol ontslag aan het hoofd van school D. De VOORZITTER deelt mede, dat is inge komen een verzoek van J. Risseeuw, hoofd der openbare school D te Sluiskil, om hem eervol ontslag uit deze betrekking te willen verleenen. Namens burgemeester en wethouders moet hij zijn leedweeen uitspreken, dat de heer Ris seeuw zich genoopt heeft gezien dit ontslag aan te vragen wegens eene lichaamsiziekte, die hem belet zijn normalen dieinsttijd te volbren- gen. Zij stellen voor den heer Risseeuw op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen, met ingang van 1 October a.s., onder dankbetuiging voor de di ens ten die hij in zijne betrekking der gemeente heeft bewezen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De VOORZITTER deelt mede, dat eene op- loeping van sollicitanten inmiddels reeds is ge- schied. De heer COLSEN zou gaarne zien, dat bur gemeester en wethouders bij het opmaken eener voordracht, ter voorziening in deze ontstane vacature uitzagen naar een candidaat met ver schillende bij-akten. Hij stelt het op hoogen prijs, dat men te Sluiskil in den heer Risseeuw iemand had, die les kon geven in verschillende vakken. Vele jongens hebben buiten de school- uren les bij hem genomen en hebben bet aan hem te danken, dat zij op een hoogeren trap in de maatschappij zijn gekomen. Aangezien. er te Sluiskil bijna geen andere gelegenheid be- staat, zou het van zeer groot belang zijn, in dien er weer iemand kwam, die in verschillende vakken les kan geven. Spreker meent daarop thans de aandacht reeds te moeten vestigen, omdat, indien een maal de voordracht is opgemaakt, de raad niets anders doen kan dan daaruit benoemen doch niet een niet op de .voordracht voorko- mende sollicitant. De VOORZITTER deelt mede, dat naar hij meent er reeds een sollicitant isinherbezit van 2 taalakten, dat er een is die een akte denkt te "halen. Met den uitgesproken wensch zal reke- ning worden gehouden en deze ook ter kennis gebracht van den inspecteur voor het lager onderwij.s. Hij hoopt, dat men hierin elkaar zal kunnen vinden. (Wordt vervolgd). SABOTAGE. VLISSINGEN. Aan boord van den kruiser „Java" hebben verschillende sabo- tagegevallen piaats gehad, onder andere zijn sluitstukken van kanonnen overboord gegooid. Als verdacht van deze sabotage is een marinier aangehouden. iftuaruK vevOoden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 26 Juni. Jan van Wijck, oud 26 j., jm. en Anna Heqdrika Veen- stra, oud 26 j., jd. Martinus Bakker, oud 28 j., jm. en Janna Dubbeldam, oud 27 j., jd. Jan Schieman, oud 29 j., jm. en Lena Janneke van der Werf, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltreklringen. 24 Juni. Leonar- dus Cornells Pouwaart, oud 33 j., jm. en Anna de Smidt, oud 28 j., jd. 25 Juni. Jacobus Jan Biiek, oud 54 j., wefluwn. en Angelina Maria Josephina Voei, oud 38 j., jd. Geboorten. 21 Juni. Petrus Johannes, z. van Thomas Petrus van Zutphen en van Rosalie Maria Doppegieter. 23 Juni. Abraham, z. van Cornells Francois van Overbeeke en van Jo hanna Maria van den Berg. Overlijiden. 20 Juni. Heinrich Misler, oud 20 j. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN, ENZ- 30 Juni. Aanbesteding van de levering van Macadam te Hoek. Het Bestuur van het Waterschap Loven- en Willems- kerke. Radio-avond in de Gereformeerde kerk te Zaamslag. Het bestuur der A.-R. Kiesvereeniging. Vergadering der A. R. Kiesvereeni ging in de Geref. kerk te Ter Neuzen. Het Bestuur der A. R. Kiesvereeniging. Verkiezingsmeeting in de Buiten- Societeit te Ter Neuzen. Sociaal- Dem. Arbeiderspartij. 2 Juli. i Openbare verkooping van een Woonhuis te Ter Neuzen. Notaris Dregmans. Aanbesteding van de levering van Kalizout te Bruinisse. Vereeniging Landbouwbelang 4 Juli. Aanbesteding van het bouwen van een Woonhuis te Sluiskil (Ter Neu zen.) Architect L. de Bruijne. Aanbesteding van de levering van Basaltsteenslag te Borssele. Het Bestuur van den polder Borssele. 6 Juli, Veulenkeuring te Heinkenszand. Bond van Zuid-Bevelandsche Paardenfokkers. 7 Juli. Openbare Verkooping van Land- bouwgewassen te Axel (Drieschou- wen.) Notaris Dregmans. 9 Juli. Openbare verkooping bij instel van een fabrieksterrein, een Cafe met tuin, een perceel grond en een Woonhuisje te Hulst. Notaris Dregmans. Zomerfeest van Chr. Jongelingsver- eenigingen te Oostburg. 10 Juli. Openbare Verkooping van Land- bouwgewassen te Zuiddorpe. Notaris Dumoleijn. 11 Juli. Verpachting van gronden in den Lovenpolder. Diaconie der Ned. Herv. gemeente te Ter Neuzen. 15 Juli. Inschrijving voor de levering van Uniformkleeding voor de Prov. Stoom- bootdiensten. Prov. Griffie te Middel- burg. 16 Juli. Openbare verkooping bij verblijf van een fabrieksterrein, een Cafe met tuin en perceel grond en een Woonhuis te Hulst. Notaris Dregmans. 21 Juli. Openbare verkooping van een Fa- brieksgebouw met toebehooren te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. Rotterdam, 29 Juni 1925. VEEMARKT. Aangevoerd werden 500 vette runderea 265 vette- en graskalveren, 439 schapen en lammeren en 794 varkens. De noteering was al* volgt: Koeien le kw. /1,15 tot /1,20; 2« kw. /1,05 tot /1,10; 3« kw./0,90 tot/0,95; Ossen le kw. 1,14 tot 1,18 2e kw. 1,05 tot /1,10; 3e kw. 0,85 tot /0,90 Kalveren le kw./1,75 tot /1,90; 2ekw. 1,30 tot /1,45; 3e kw. 0,95 tot y 1,10Schapen le kw. /0,96 tot 0,98; 2e kw. 0,92 tot 0,94; 3ekw. 0,86 tot 0,88 Lammeren 1,24 tot 1,28; 2t kw. tot Varken* le kw. /0,84 tot y0,882e kw. 0,76 tot 0,803e kw. /0,68 tot f 0,74 licht soort 0,75 tot f 0,78. Vette runderen aanvoer redelijk, handel kalmbeste soorten 1 cent boven notee ring. Vette kalveren en schapen met klei- nen aanvoer en tragen handel. Varkens INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spij svertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde piller. f 0,65; te Ter Neuzen bij de firma A. van Overbeeke- Leunis. 10 met grooten aanvoer doch minder vluggen handelallerbeste soorten lets boven no- teering. FIJNE ZADEN. Lgnzaadvoer tot jBrain Mosterdzaad tot Geel Mosterdzaad 30,tot 32,Blauw- maanzaad 50,tot f 51,Koolzaad tot Karwjjzaad 28, tot 29,Kanariezaad 22,tot f 24,— Zonnebloempittenzaad 18, tot f 19,Buitenl. Boekweit f 12,25. VLAS. Aangevoerd: Blauw 3000 K.G., f 1,30 tot y 1,65. Zeeuwsch wit K.G. f tot Hollandsch Geel 8800 K.G., 1,30 tot 1,65. Groningsch 1800 K.G., 1,25 tot 1,55. Dauwroot K.G. tot AARDAPPELEN. Red Star 3,25 tot 4,per mud. Westlandsche zand 12 tot 13 cent. West- landsche poters 8 tot 10 cent. Westlandsche klei 10 tot 12 cent. Malta Spring 14 tot 16 cent. Duke of York 10 tot 12 cent per K.G. I j Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 6,50 tot 7,50. Hulst, 29 Juni 1925. EIERVEIL1NG V. P. N. Aangevoerd 20000 per 100 stuks. stuks prijs 5,97 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,35 Fransch ll,49i/211,52 Belgisch H,B9i/211,42 Oostenrjjksch (per 100 sch.) 35,20 Dinsdag a.s., 30 Juni, hoopt onze ge- achte Patroon, de WelEdele Heer Stationchef te Sluiskil, zijn 75sten Geboortedag te herdenken. God spare hem nog tal van jaren. HET PERSONEEL. Sluiskil, 29 Juni 1925. SCHEEPVAARTBEWEGING. 25 Juli. Let. s.s. Krimulda, 5579 M3., gemengd, van Windau voor Gent. Deensch s.s. Gantatijn, 3188 M3., hout, van Kauvinsaari voor Gent. Fransch s.s. Jumueges, 4732 M., gemengd, van Antwerpen voor Gent. Memelsch s.s. Stephanie, 2142 M3., ledig, van Brussel voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3174 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Hull, 3203 M3., stukgoed, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Avocet, 3985 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Tringa, 5461 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Fransch s.s. Louis L. D., 14563, ledig, van Gent naar New-Castle. 26 Juni. Eng. s.s. Blush Reose, 1854 M3., ledig, van Nieuwpoort voor Gent. Eng. s.s. Calder 2005 M3„ stukgoed, van Goole voor Gent. Deensch s s. Marv, 5102 M3„ hout, van Uleaborg voor Ter Neuzen. Duitsch s.s. Ophelia, 4983 M3,, ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Belg. s.s. Prosper, 721 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Fransch s s Jumieges, 4832 M3., gemengd, van Gent naar Riga. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN, s.s. HELENA in lossing te St. Vincent. s.s. MAGDALENA wordt heden te Buenos-Ayres verwacht. s.s. TERNEUZEN vertrok 26 dezer van Swansea naar Livorno. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen Schraagje. Rechthebbenden vervoege zich aldaar. Amsterdam, 29 Juni 2 uur. Bieden. uateu Londen 12,12i/212,123/4 Berlin 59,35 Parijs 11,491/2 11,52 Brussel 11,391/2 11,42 Weenen (per 100 sch.) 35.20 Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Oom, Behuwd- en Oud-Oom, den Heer in den ouderdom van ruim84jaar. Uit aller naam, A. DREVE—DE Kraker en Familie. Biervliet, 28 Juni '25.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3