Puroi yeneest en vertraait de Huid SEMEN8DE BERICHTEN. de deur. De stok was, dat als er niet vol- doende op ingeschreven werd. de belas- tingplichtigen tot deelneming aan de lee- ning verplicht zouden worden naar ver houding van hun aanslag in de inkomsten- belasting. De opbrengst van deze leening zou uitsluitend gebruikt worden voor schulddelging. De Senaat maakte eel :er Herriot's regeering (en daarmee de Mon- zie's plan) af, op grond van het verwijt, dat zij de financieele huishouding op on- wettige wijze gevoerd, de geoorloofde bankbiljetten-circulatie aanmerkelijk over- schreden en nochtans tegenover Clemen- tel geposeerd had als bestrijdster van in- flatie. Daarna is Caillaux gekomen en, zoo op het eerste oog. is zijn wetsontwerp navolging van Clementel's program en haalt het niet in constructieve gedachte bij dat van de Monzie. Maar Caillaux zet ook den Senaat de pen op den neus. Want als heden alles niet in kannen en kruiken is. dreigen een financieele baaierd en ver- zet van het ambtenaarscorps. Het is, hoe- wel de Senaat de traditie van zich een on- afhankelijk oordeel voor te behouden pleegt te handhaven, moeilijk denkbaar dat hij de verantwoordelijkheid voor een verwerping zal aandurven. De begrooting van 1926 zal men moe- ten afwachten. om Caillaux pas als finan- cieel hervormer aan het werk te zien Tot- dusver weet hij geen anderen raad dan een paardenmiddel aan te bevelen, dat met dat al slechts een lapmiddel is. POOLONDERZOEK PER LUCHT- SCHIP. De Zeppelin-Mpij en het internationaal genootschap voor Poolonderzoek hebben de laatste dagen onderhandelingen ge voerd met de Duitsche rijksregeering over een Duitscheluchtschip-expeditie naar de Noordpool. Naar de draadlooze dienst te Berlijn meldt, is men het Vrijdagavond daarover eens geworden. De rijksregee ring zal den Gezantenraad verzoeken, den bouw van een Zeppelin voor dit doel toe te staan. Wordt dit verzoek ingewilligd. dan zal de tocht in het voorjaar van 1927 beginnen. Het luchtschip zal later voor andere wetenschappelijke onderzoekings- tochten ter beschikking staan. IN HOEVERRE ZIJN DE V. S. DROOG Truth about prohibition De tegen el- kaar indruischende beweringen aangaande den waren toestand in Amerika zijn vele, zoodat het interessant kan zijn te lezen, wat het rapport van den verfegenwoordiger van de Vereeniging tegen het Prohibition- amendement over het verbod en de hand- having er van zegt. Dit rapport is deze week uitgebracht aau de conferentie van de Fransche wijnbouwers, welke conferentie gehouden werd in samer.werking met het zesde congres van den internationalen bond tegen het drankverbod. De toestand in Amerika dan is zoo, dat op het oogenblik het verbod strikt genomen niet bestaat, zegt het rapport. Dat wil zeggen het verbod werkt niet. Hetheeft de sociale gewoonten gewijzigd, maar het heeft de nationale drinkgewoonten niet verminderd. In plaats van bij een wijn- handetaar, koopen we bij de bootleggers. Even opbellen en ge hebt jenever, Schot- sche whisky, champagne of cognac thuis- bezorgd. Op het land wordt wijn en bier door de menschen zelf gemaakt. Geen lunch of diner, of er is de onafscheidelijke cock tail. Als geheel genomen is het laud slechts in naam droog, gaat het rapport voort. Toevallig heeft de rapporteur door bezoe- ken den toestand leeren kennen in de staten Maine, New Hampshire, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut New York, Pennsylvania, Delawara, Maryland en het district Columbia en in deze streken wor den tot op zekere hoogte wijnen en bier ruimschoots verkocht en zijn gemakkelijk verkrijgbaar Mr. Hackett, de rapporteur, noemt dan verder cijfers, waarmede hij de toeneming der criminaliteit sedert de invoering van het verbod beoogt te bewijzen. Verder weet hij mede te deelen dat de voorstan- ders van het verbod in verschillende staten aan aanhang verioren hadden. „Hoe kan iemand", gaat Hackett voort, ^een wet respecteeren, volgens welke het voor een werkman strafbaar is bier te drinken, tenzij hij hetzelf brouwt. of voor den gastheer om wijn te presenteeren, wanneer hij dien niet gedurende vijf jaar in zijnkelder heeft gehad De ambteuaren zelf gehoorzamen de wet nietZelfs de tegenwoordige minister van Financien, zoo beweert Mr. Hackett, is verplicht de wet te schenden, teneinde wijn op tafel te hebben. Dit kon Mr. Hackett, naar hij zeide, be wijzen. want Mellon heeft eens rooden wijn gekocht, waarop hij zelf eveneens.het oog had gestagen. Intusschen een en ander is in Europa moeilijk te controleeren. Om het geheele gebied, dat de verbodswet bestrijkt. grondig te kennen, moet men al buitengewoon veel gereisd hebben en zonder dat is een beslist oordeel als dat van den rapporteur hoogstens oppervlakkig. 1 Hit: 0 N 1) E N M K if h li K E h 1 N G. TER NEUZEN, 29 ]uni 1925. AMBACHTSSCHOOL. Tot administrateur der ambachtsschool te Ter Neuzen is benoemd de heer M. J. Robijn. Er waren 19 sollicitanten. POLITIEKE VERGADERING. Op de bovenzaal bij den heer A. de Vrieze, alhier, trad Vrijdagavond als spreker op, Mr. Dr. A. M. joekes, de zesde candidaat op de lijst der Vrijzinnig- Democraten, met onderwerp: „In en om het parlement." De vergadering werd geleid door den voorzitter der afdeeling Ter Neuzen van den Vrijz. Dem. Bond. Mr. Dr. Joekes, begon zijn rede met dank aan de vergadering voor de goede opkomst, met een bespreking der kleine geiegenheidspartijtjes. Wat leeren zij ons? Dat wij weer een verkiezing zullen bfcleven, die het buiten- land voor de zooveelste maal gelegenheid geett met ons land, bron van sectegeest, den spot te drijven. Wederom zijn er een groot aantal partijtjes waarvan men zich afvraagt waartoe zij eigenlijk dienen. Dui- delijk liet spreker uitkomen, dat het over- groote deel dezer partijtjes onder het hui- dig kiesstelsel niet de minste kans hadden een vertegenwoordiger in de Kamer te brengen. Wanneer men de namen van al deze gekkenhuispartijtjes nagaat, dan is het eene al dolzinniger dan het andere, en de belangen die zij heeten voor te staan vin- den zelfs in hun candidaten onderling geen steun! Als voorbeeld gaf hij aan, dat onder de candidaten van het Vader- landsch Verbond, de een voor de Tarief- wet is, terwijl de andere er vlak tegen is. Stel U toch eens voor, zegt spreker, dat zoo'n partij kans zag twee leden naar de Kamer te brengen, tot welke verhoudin- gen zou men dan komen! En een vertegenwoordiger, b.v. van de Sportpartij, hoe moet deze een oordeel uitspreken over de vele onderwerpen van staatkundigen aard? Met nadruk vroeg spreker dan ook geen enkele stem uit te brengen op een der vele kleine nonsens- partijtjes: het leidt slechts tot onnoodige stemmenversnippering, ja, kan zelfs tot resultaat hebben, dat Uw stem door over- dracht gegeven wordt aan een partij, b.v. de communisten, waarvan U ver verwij- derd staat. Verder ging hij nauwkeurig de uitwer- king der nieuwe Tariefwet na en deelde o.m. mede, dat een gezin van vijf personen met een inkomen van duizend gulden, straks 12,50 jaarlijks heeft te betalen aan indirecte belastingen. Hij betreurde het dan ook zeer, dat deze regeering, zonder de kiezers daarover eerst uitspraak te laten doen, precies op de stemmingsdag, 1 Juli, de Tariefwet in werking doet tre- den. En ook de voorgtelling alsof Minister Colijn de gulden gered zou hebben, noem- de hij in hooge mate misleidend. Vooral kwam hij er met kracht tegen op dat de anti-revolutionairen in hun verkie- zingsmanifest de gulden plaatsen in ver- gelijking met de Duitsche mark en Oos- tenrijksche kroon. Deze landen, neerge- slagen door den grooten wereldoorlog, totaal verarmd en vernederd, mogen toch niet met ons land vergeleken worden! Zou, zoo riep spreker, minister Colijn, in- dien hij in Duitschland of Oostenrijk, minister van Financien geweest was, de Duitsche mark of de Oostenrijksche kroon op goudkoers gebracht hebben? Immers neen! Wat de Christelijke kiezers niet verteld wordt? Naar spreker zegt is ontstellend royaal omgesprongen met ..Onderwijs". Volgens het indexcijfer van heden, zou naar de Staatsbegrooting van 1914, deze post moeten bedragen 58 millioen gulden. In werkelijkheid is echter uitgegeven 142 millioen, dat is dus 84 millioen gulden meer! Millioenen aan totaal onnoodige scho- lenbouw. Nederland is bezig zich daar- mede ten gronde te richten. Herhaaldelijk hebben knappe, diep doordenkende zakenleiders verklaard, dat volgens hunne meening het onderwijs in ons land, ondanks alles, nog vrij droevig is. Het onderwijs heeft in Nederland in verhouding tot deze ontzaggelijke stijging in de kosten, geen betere resultaten opge- leverd. Het moet een einde nemen deze vreeselijke geldverspilling, doch om daar- in verbetering te brengen krijgt men de medewerking niet van de Christelijke par- tijen, zegt Mr. Joekes. Zij weigerden, on- langs nog, zelfs een eenvoudige commis- sie van onderzoek om deze quaestie on derling te bezien! Daarna onderwierp hij uitvoerig aan. critiek de wijze waarop Minister Colijn heeft gemeend te moeten bezuinigen; de krasse wijze waarop hij heeft aangegrepen de salarissen, enz., vooral van de kleine ambtenaren, heeft niet de goedkeuring van de Vrijz. Democraten. Het sluitend maken van de Staatsbe grooting mag niet gebeuren ten koste van volkswelvaart en daartegenover onge- breidelde uitgaven voor leger en vloot. Wij wenschen ons volk niet op te kwee- ken tot massamoord en landsvernietiging. De stem van beschaving, innerlijk begrij- pen in buitenlandsche verhoudingen brengt, ware vrede. De volkenbond moet gevormd worden uit democratisch denkende leden. De kie zers moeten daartoe hun stem uitbrengen: de regeering moet gevormd worden uit elementen welke daaraan medewerken. Dan is het pas mogelijk, dat het geweld voor de stem van het recht zal wijken! Mr. Joekes zette in verband daarmede uitvoerig de beginselen van de Vrijzinnig- Democraten uiteen en eindigde zijn, onder groote aandacht aangehoorde rede, met een krachtige opwekking om a.s. Woens- dag op hun lijst te stemmen. Van de gelegenheid tot debat of tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt, waarna de vergadering, met een slotwoord door den voorzitter werd ge- sloten. ZANGCONCOURS TE TILBURG. Zooals destijds gemeld, is door Ter Neuzens Mannenkoor, directeur de heer C. A. van Fraaijenhove deelgenomen aan den internationalen zangwedstrijd te Til- T^hans zijn ontvangen de processen- verbaal van de aanteekeningen der jury, welke bestond uit de heeren: Wiertz te Den Haag, componist van het verplichte nummer, Jan van Leeuwen te Tilburg en Bart Verhallen te Rotterdam. De 3 lijsten van aanteekeningen zijn saam te vatten als volgt: Verplichte nummer ,,Uchtenliefde Eerste gedeelte onzuiver, voornamelijk bij de le bassen; in het geheele nummer do mineer! een le tenor met minder fraai ge- luid. De 2e tenoren zingen de voorlaat- ste noot fis in plaats van f. Een halven toon gezakt. De componist, die als voorzitter der jury getuigde, dat de uitvoering van het verplichte nummer hem van alle deel- nemende koren was tegengevallen, tee- kent voor opvatting aan: verdienstelijk. Vrij nummer ,,Les Martyrs aux arenes De inzet der 2e bassen te zwak, de teno ren in de hoogte minder mooi. De opvat ting behoort op sommige plaatsen veel energieker te zijn. De rythmiek was zeer verdienstelijk. Er werd juist in toon ge- zongen, doch als totaalindruk gegeven: te weinig nobel van klank, te ruw in de hoogte en te weinig evenwicht in de dy- namiek. De verhouding der stemmen eischt herziening. ^SLUISKIL. Op de R.K. Kweekschool te Moerdijk, slaagde voor onderwijzeres o.a.: mej. Maria Groothaert, alhier: AXEL. Zaterdag werd alhier een korfbalwed- strijd gespeeld tusschen ,,Rapide" van hier en de „Turnclub' van Ter Neuzen, waarvoor een medaille was uitgeloofd. De wedstrijd eindigde met gelijk spel; geen der partijen had met den bal de korf weten te vinden. Besloten is den wed strijd op nader te bepalen plaats over te spelen. KOEWACHT. Zondag trad alhier als spreker op de heer J. v. d. Peijl van Ter Neuzen. bpreker besprak op gematigde, maar nu en dan op geestdriftige wijze den strijd onzer dagen. Hij gaf de beteekenis van de liberale idee aan, waarbij hij op het moeilijke wees van den eeriijken strijd daarvoor door een aanhaling uit het bekende boek van den Franschen geestelijke Louis Feuillot tot bestrijding van het iiberalisme. Daarna werden slechts enkele punten besproken, daar het voor alles wat te verhandelen was te veel tijd in beslag zou nemen van datgene, waarin het z.g. Christelijke ministerie al te zeer te kort geschoten was. Spreker meende, dat het huidige mi nisterie tot groote dingen niet in staat ge- bleken was. Hij herinnerde aan eene figuur uit het oude testament, die 7 jaren voor eene vrouw werkte en 2 maal bedrogen uit- kwam om pas na 21 jaren zijn doel te be- reiken. Hij hoopte,~dat de kiezers genoeg zede- lijk en verstandeiijk inzicht zouden heb ben, om het met dit ministerie, dat ook na 7 jaren te kort schoot in zijne verplichtin- gen tegenover de natie, niet opnieuw te wagen. Hij wees op de finantieele tekortkomin- gen van dit ministerie en op de zedelijke verwording in ons vaderland. Treffend schetste hij de beteekenis van Colijn, als stuurman van het ontredderde coalitieschip op tal van aanplakbiljetten voorgesteld. Door eene aanhaling van Colijn tijdens den oorlog, zijne veranderlijke houding daarna bij de oorlogsbegrooting en zijne daarop gevolgde finantieele politiek, toonde spreker aan, dat Colijn allerminst de profeet in Israel was, zooals hij door zijne volgelingen zoo gaarne wordt voor gesteld. Wat zijne finantieele politiek betreft, haalde spreker een Fransch stukje aan, dat hij als jongen te vertalen kreeg. Een vader betrachtte in zijn huisgezin bezuiniging, door zijne kinderen een dub- beltje te geven, als ze hun avondmaal niet gebruikten. Den volaenden dag kregen ze hun ont- bijt niet, afs ze geen dubbeltje betaalden. Zoo werd een avondmaal bespaard. Spreker vond dit reeds als jongen een on-christelijken en liefdeloozen vader. Maar, zeide spreker, zoo en niet anders is de bezuinigingspolitiek van minister Colijn. Vooral de onderwijsbegrooting werd door spreker gegispt. Volgens hem bedraagt deze ruim 151 millioen alleen voor het lager onderwijs met verslechtering van het onderwijs, ter wijl zonder verdeeldheid men geen 70 millioen zou behoeven, terwijl de salariee- rinq beter zou zijn en het gehalte van het onderwijs op hooger plan zou staan. Spreker eindigde in eene peroratie met den oproep om in ieder geval links te stemmenen dan bij voorkeur de partij, die het zuiverst en krachtigst optreedt voor de duur verworven vrijheden, den Vrij- heidsbond. Spreker had een talrijk en dankbaar cje~ hoor, dat verschillende malen blijken van instemming gaf. De vergadering werd geleid door den heer De Cooker van Ter Neuzen, die in zijne inleiding in het kort de beteekenis van dezen verkiezingsstrijd had aange- qeven. KLOOSTERZANDE. Mej. W. Hamelinck, leerlinge van de Bijz. Kweekschool te Etten, slaagde voor het examen als onderwijzeres. BRESKENS. Zondagavond trad voor de afdeeling Breskens van den Vrijheidsbond in de zaal van den heer Adriaansen op, mej. Westerman, lid van de Tweede Kamer, en de heer Groenewout met een verkie- zingsrede, propagandeerende voor boven- genoemde fractie. Bij een goed bezette zaal werd door de woordvoerdejrs een gloedvolle rede ge houden. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Bij de Provinciale Staten is thans van Ged. Staten nog ingekomen een atdruk van den brief van den directeur der P. Z. E. M. dd. 22 Sept. 1924 aan commissaris- sen inzake het in zijn handen gestelde rap port van den heer Van ittersum betref- tende de electrificatie van Schouwen-Dui- veland, waarvan het resultaat is, dat de directeur blijft meenen, dat het plan voor exploitatie van de noordgroep door stroom te betrekken vanuit Noord-Bra- bant en dezen en detail te verkoopen het voordeeligst en het meest aanbevelings- waardige is. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van den Zeeuwschen Bond van Aideelingen der Gereformeerde Ver eeniging voor Drankbestrijding om subsi- die, stellen Ged. Staten voor daarop af- wijzend te beschikken, op dezelfde gron- den, als zij dit deden voor het verzoek van de Nat. R. K. Ver. van geheelonthouders onder spoor-, tram- en van Gend en Loos personeel, namelijk dat deze organisaties zich kunnen aansluiten bij de gewestelijke organisaties, die reeds 500 per jaar aan subsidie genieten. Ten slotte wordt nog een wijziging voorgesteld in de begrooting 1924, noodig door dat de post onderhoud steiger te Walzoorden werd verhoogd met 2429,21 en gebracht op 2750,21, om- dat in den loop van het jaar bleek, dat be- schadiging der Prov. booten alleen kon worden voorkomen door het trekken van paalstompen voor den steiger. Verder door dat de post ,,Prov. Bibliotheek' werd verhoogd met f 2735,22 en gebracht op 6485,22, omdat het dak van het ge- bouw en het torentje in den loop van het jaar onverwacht afdoende voorziening eischten. De totale verhooging is dus f 5164,43. Daartegenover staat, dat de kosten van den stoombootdienst op de Ooster-Schel- de met f 2000 konden worden verminderd en gebracht op f 28.000 en de subsidie ad f 3000 voor het samenstellen van eene be- schrijving van den waterstaatkundigen toestand van Zeeland niet is uitgekeerd, terwijl de post onvoorzien wordt vermin derd met 164,43 en gebracht op f 10.070,67, zoodat ten slotte ook de ver- laging 5164,43 bedraagt. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd J. Lobbezoo, onderwijzer, Noordstraat 103, van Axel. C. Dieleman, dienstbode, 0 84, van Axel. A. Verhelst, landbouwersknecht, P 103, van Hoek P. J. Casteels, landbouwersknecht, P 103, van Hoek. M. de Groote. dienstbode, 0 23, van Hoek. A. J. Lijbaart, molenaarsknecht, Q 43, van Hoek A. J. RJjckborst, bakkersknecht Noord straat 5, van Sluis. H. Nederveen, zonder beroep, Van Boven- straat 5, van Rotterdam. R. A. Erjsackers, dienstbode, Nieuwstraat 13, van 's Gravenhage. J. Jansen van Rosendaal, landbouwer, 0 188, van Axel. Vertrokken: A. M. de Dauw, dienstbode, Nieuwstraat 60, naar VTissingen. M. Donze, dienstbode, 0 60 naar Zaamslag M. R Bogaert, dienstbode, Scheldekade 20, naar Hontenisse. C J. de Groen, leerling-verpleegster, Vlooswijkstraat 45, naar Goes. L. Allaart. zonder heroep, Lange Kerk- straat 76, naar Arnhem. A. Faas, dienstb. 0 224, naar Axel. A. F. van Ooteghem, landbouwersknecht, P 96, naar Sas van Gent. T. Smakenborg, zonder beroep, Blokken 9, naar Hoek. G. J- M. Bakker, assistent apotht-ker, Noordstraat 71. naar Rijswgk. F. van Hecke, landbouwersknecht. P 102, Bouchaute. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelb»rg. De rechtbank heeft in hare zitting van 26 Juni de volgende zaken behandeld Tegeo A. M. N., oud 44 j., koopvrouw te Ter Neuzen, werd wegens het in voorraad hebben van voordeeerbaarheidaanstootelijke briefkaarten en verspreiden daarvan, door verkoop aan verschillende personen, 2 maan- deu gevang. geeischt E. W.. oud 24 j., kommies te Sas van Gent, werd beklaagd, dat hij op 27 Maart j.l te Sas van Gent, 5 eieren, die toebehoorden aau D de Letter, zich heeft toegeeigend. Eisch 1 maand gevang. H. P. d. S., oud 52 j., zaakwaarnemer te IJzendijke. was door den kantonrechter te Oostburg veroordeeld wegens het uitloven van een prijs bij een .verkooping van een woning onder de volgende conditie, als instel wordt uitgeloofd f 12 van de hoogst inge- stelde som, als hooggeld wordt uitgeloofd 15 van welke instel en hooggelden twee derden worden uitgekeerd aan de instellers en bieders, terwijl het overige een derde ten goede korot voor kamerhuur en verdere kosten, veroordeeld tot 175 boete of 75 dagen hechttegen welk vonnis beklaagde en de ambtenaar van het openbaar ministerie in hooger beroep waren gekomen. Eisch bevestiging vonnis van den kanton rechter met wijziging der straf in f 25 boete of 25 dagen hecht. F. R. 47 jaa>, koopman ta Biervliet was in hooger b roep g-komen tegen een vier- tal vonnissen van den kantonrechter te Oostburg van 20 Mei j.l., waarbij hij was veroordeeld tot 9 of 9 dagen hecht. 8 of 8 dagen b> cht, 35 of 35 dagen hecht en 10 of 10 dagen hecht, alle wegens overtre- ding van de Trekhondenwet. Beklaagde en de ambtenaar van 0. M. waren tegen al die vonnissen in hooger heroep gekomen. Eisch bevestiging vonnissen van den Kantonrechter. P. v. M., oud 40 j., arbeider te Groede, werd beklaagd dat hij op 6 Mei 1925 te Groede Abraham Notebaard met een stok heeft geslagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak f*10 boete of 10 dagen hecht. Politierechter te Middelburg. Zitting van 26 Juni 1925. De volgende zaken werden behandeld M. M. de B., oud 25 j., arbeidster, A. Ph. de B., oud 32 j., P. J. de B., oud 22 j., en J. B. de B., 33 j., alien arbeider te Hon tenisse, werden ten laste gelegd, dat zij op 21 Mei j.l. te Hontenisse te zamen en in vereeniging Gerardus Sponselee hebben mis- handeld, door hem te slaan, te schoppen en te stompen. Eisch ieder f25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak idem. E. J. E. V.. oud 49 j., veedrijver te Hulst, werd beklaagd dat hij op 17 Mei 1925 te St. Jansteen opzettelijk de voordeur van de woning, bewoond door L. J. Engels heeft i eschadigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. M. P. R huisvr. van P. de G oud 51 j., te Sas van Gent, werd beklaagd dat zij op 23 Mei j. 1. te Sas van Gent Clarisse de Gruijtenaere mondeling heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. G. v. C., oud 33 j., rijwielhandelaar te Zaamslag, werd beklaagd, dat hij op 18 Mei j.l te Axel een duif van R. de Ruelle, die hij had gevangen heeft gehouden. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. A. d. B., oud 18 j werkman te Koewacht, werd beklaagd dat hij op 22 Mei 1925 te Koewacht Huberta Maria Kegels heeft mis- handeld, door haar een steen tegen het hoofd te gooien, waardoor zij bloedend werd verwond. Eisch f25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak idem. J. F. d. W., oud 20 j., werkman te Hulst' werd beklaagd dat hij in den nacht van 26 op 27 Mei 1925 te Hulst opzettelijk 2 ruiten van de woning van A. Lauwerijs heeft vemield. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. C L., oud 47 j., tijman te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij op 16 Mei 1925 te Ter Neuzen C. D. Leunis eenige malen in zijn gezicht heeft geslagen. Eisch f 20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. J. P. K., oud 22 j., bakker te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij op 25 Mei j.l. te Ter Neuzen, toen hij in de woning van Wilhelmina de Ruijscber vertoefde. niet heeft voldaan aan de vordering van de recht- hebfcende om die woning aanstonds te verlaten. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hecht. L. P., oud 57 j., koopman te Ter Neuzen. werd ten laste gelegd dat hij op 8 Mei 1925 te Zaamslag, Levinus Michielsen heeft beleedigd. Eisch flO boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. A. v. d. E., oud 21 j., varensgezel te Hoek. is wegens mishandeling van Maria Helmenbaeh op 22 Mei 1925 te Sluiskil. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. L., oud 21 j., klompenmaker te Clinge, werd ten laste gelegd dat hij in den nacht van 21 op 22 Mei 1925 te Hontenisse den wachtmeester der marechaussee's Jerimiasse en de marechaussee De Meijer, die surveil- leerer.de waren, heeft beleedigd. Eisch f 15 boete of 15 dageli hecht. Uitspraak idem. ONDER COALITIEBROEDERS. De Residentiebode vertelt Donderdagnacht op het Vaillantplein in Den Haag. Een Katholiek propagandist heeft juist met veel ijver den naam Koolen op de straat geverfd, met een opwekking no. 1 van lijst 23 te kiezen. Even later komt een Christelijke klad- deraar en stikum wil hij de e ran Koolen veranderen in een ij (voor foljjn). De Roomsche propagandist heeft het nog te juister tijd in de gaten en woedend keert hij zijn emmer met wilkalk boven het hoofd van den anti uit SMOKKELAARS. Tusschen Bellingwolde en Papenburg zjjn Vrij dag kommiezen in aanraking geweest met smokkelaars, die vuurwapens gebruikten en in een motorboot trachtten te ontvluchten. Een der smokkelaars kreeg een beenwonde tengevolge van een revolverschot van een ambtenaar. De smokkelaars ontkwamen, een motorboot en 300 pond gesmokkelde koffie achteriatende.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2