ALGEMEEN HiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. H. H. Kantoorhouders "Backin No. 7777. Vrijdag 26 Juni 1925. 65e Jaargang. Tweede Kamer der Staten-Generaal OE I NDRINGER Bakpoeder ABONNf MENTSPRIJS STEMMING 8 I N N E N L A N~cT BUITENLAND. FEUILLETOH. EenVruchten-Taart gekakkM net DrOeH<er's Schrammen KloosterbaSsem >X''W:B33iIEP3Il ZBXjAJD- worden verzocht het abonnements- geld over het 2e kwartaal 1925 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 Juli in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op dat wij bij terug- ontvangst van eene onbetaalde kwi- tantie onmiddellijk detoezending van het blad zullen staken GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Voor slechts f 1.15 NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NSCHE COURANT -"Sstaea Vo>or binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post j 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /'6,60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. VOOR DE De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd, en. tegeji beta ting der kosten, in nfschrift yerkrijgbaar wordt gesteld, de Ujst van de kiezers aan wie is gezonden de oproepingskaart, bedoeld in art 53 der Kieswet voor de stemming in deze gemeente, te houden op 1 JULI aanstaande, ter verkiezing van de leden van de Iweede Kamer der Staten-Generaal en wier naam niet voorkomt op de kiezerslijst dezer gemeente. Ter Neuzen, 25 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. EEN RADIO-SPEECH VAN WETHOUDER WIBAUT. Naar „Het Volk" mededeelt zal de wet- houder voor de financien te Amsterdam, de heer Wibaut, Dinsdag 30 Juni's avonds van Vijf miruten voor half acht tot vijf minuten voor acht spreken over Waarom Colijn niet?", voor den radiozender te Hilversum. HUWELIJKEN MET BU1TENLANDERS Kan een Franschman thans een Duitsche trouwen De g Paris Soir' heett deze vraag gesteld, en Clement VauttT beant woordt haav op zijn manier in zijn film in het //Journal". Natuurlijk kan hij dat, zegt hijniemand kan het hem beletten, als hij er zin in heeft. Maar heeft hij gelijk om een Duitsche te huwen, zelfs al s'aat zij hem nog zoo aan? Neen, duizendmaal neen, luidt Vautel's beslist oordeel. En hij neemt het op voor de 1.500.000 Fran cises, die den oorlog tot het weduwen schap heeft veroordeeld. nog voor dat zij in de gelegeuheid waren te hnwen.^,,^ Men moet in zijn eigen land trouwen, in zijn eigen milieu, eigen godsdiemt en eigen taal. Een Fraoschman met zijn Fransche familie en een Duitsche met haar Duitsche familie loopen de kans, wanneer zij met elkaar trouwen, alle voorwaardeu te vereenigen om een ongelukkig huwelijk te vormen. Er komt een oogenblik, waarop de beide rassen en temperamenten in bot- sing zullen komen. En dan als er eens op een goeden dag een of andere nieuwe „laatste oor log" komt? Dat zijn dingen, die gebeuren kunnen. Men heeft ze al meer gezien Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 39 (Vervolg). Terwijl hij voortreed stoof de warme wind langs hem heen, vlogen de boden van den zomer in groepen, in heele legers, door het blauwe ether het noorden in kraan- vogels, wilde ganzen en woerden, in een rij achter elkaar, in halve maan- of wig- vorm, al naar hun soort. Een aantal velddieren, klein, met een langen staart, zocht verschrikt een goed heen komen en toen de ploeg de schaduw van een berken- boschje inrolde, sprongen er, met een luid geritsel van dorre bladen, naar alle kanten bruin-witte of grijs-witte konijneu weg. Zelfs de berken stonden in de warme lente- lucht kruidig te geuren als al wat er leeft gaven ook zij, op hun bescheiden wijze, van hun geluk blijk. Maar het gezicht van den man werd strakker raar mate de dag vorderde. Toch hield hij volmet hetzelfde geduld en dezelfde koppigheid, die hem in de jaren van trgenslag op tegenslag op de been gehouden hadden, deed hij ook nu zijn werk het begon al schemerig te worden toen hij eindelijk zijn tweede span van den ploeg loshaakte. Dien avond, toen hij voor de deur van zijn eenzame hoeve stond en naar den Vergadering van Vrijdag 23 Juni 1925, des namiddags 1,30 uur. Voonzitter de heer J. de Feijter, Burge meester. Tegenwoordig de heeren A. de Feijter, S. van Hoeve, D. G. Koopman, G. A. Wisse, A. de Koeijer, W. van Petegem, D. Dees, C. H. H. Wisse en A. Haak, benevens de Secretaris, J. Stolk. Afwezig de heer M. Dekker. Een vacature. 1. Opening. het uitspreken van het gebedsformulier. De VOORZITTER opent de vergadering door 2. Notulen. De notulen der vergadering van 7 April 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 3. Mededeelingen. a. Proces-verbaal van.de op 23 Juni 1925 ten kantore van den gemeente-ontvanger ge houden opneming van boeken en kas, waarbij is gebleken, dat de ontvangsten hebben bedragen: 155.988,65 en de uitgaven 148.683,47V2, zoo-' dat in kas moest zijn f 7305;17%, welk bedrag aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. b. Proces-verbaai van de op 22 Juni 1925 gehouden opneming van boeken en kas van den administrateur van het gemeentelijk electrisch bedrijf, waarbij is gebleken, dat de ontvangsten hebben bedragen 19.985,69. en de uitgaven f 18.906,51 zoodait in kas moest zijn f 1079,17%, welk bedrag aanwezig was. A. l:9 een voor direct gebruik gereed Gistpoeder. Backin vervangt de Gist. Met Backin rijst het deeg onder het bakken. 500 gr. tarwebloemf 0.16 1 pakje Dr. Oetkers's Backin 0.07'I, 100 gr. boter f 0.28 marg.. 0.12 2 eieren0.12 Vs liter melk0.02 een weinig zout 100 gr. suiker 0.051/, 3 pond fruit (Klapbessen, Bessen, Kersen ol derg.).0.60 f 1.15 Bereiding: Men bereide het deeg op de gewone wijze, rolle het dik of dun uit. al naar gelang men een of meer goed ingevette bakblikken ermede wil bedekken. Men be> legge de met dit deeg bedekte bakblikken met ontpitte, gesuikerSe vruchten. Indien het fruit zeer sappig is, bestrooie men het rijkelijk met geraspte beschuit of naneermee1 en een weinig'suiker Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakie als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook cen gr a t is^receptenboekje toezenden. schaduwigen vorm van de groote koren- schuren keek, balde hij in plotselinge on- macht zijn vuisten. Wat zou hij niet hebben kunnen bereiken, als dit alles iuderdaad van hem geweest was. Hij ken de zijn eigen kracht hij wist, wat hij onder guustige omstandigheden zou kunnen presteeren. Maar dan zag hij het koele gezicht van Maud Barrington, den minachtenden blik waarmede haar groote helder^ oogen hero zouden aankijken, als hij zich datgene, waar hij g>en recht op had toeeigendeTer wille van haar moest hij van alles afstand doen. Van heel veraf kwam het naargeestig huilen van den jakhalsteikens streek een lichte bries, frisch en geurig als een teug koele wijn, over het lange gras, dat zich, geheimzinnig-fluistereud, aan die l efkoozing te onttrekken zocht. Helder en transparant, donker indigo in 't Oosten en hel azuur waar de zon vonr een korte wijle ter ruste was gegaan, strekte het uitspansel zich boven zijn hoofd uitiets in de ruimte en stilte om hem, dat van oneindigheid sprak, gaf hem een gevoel van grooten vrede. Al was hi] e>m bedrieger, het feit, dat Silverdale door zijn komst bevoordeeld was, bleef bestaan en wat er later van hem werd was van weinig of geen belang. Ontelbare generaties van menschen voor hem hadden hun kleine verdrietigheden. hun kleine zorgen gedragen en waren ten slotte weder tot het stof. waaruit ze geworden waren, teruggekeerd, en niettegenstaande dat ging alles zijn voorgeschreven gangop elken zaaitijd volgde een oogst en de wereid ging 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten inzake uitvoering vleeschkeuringswet, luiden- de als volgt: Uit Uwe terzijde vermekl schrijven blijkt ons thans, dat 's raads bedoeling niet geweest is, het besluit van 4 November 1924 inzake af scheiding van den kring Axel en vorming van een nieuwen dienst met Boschkapelle formeel in te trekken; hetgeen zonder meer uit de bij- voeging de onderteekening, wat Uwe gemeente betreft, der gemeenschappeiijke verordening, als bedoeld bij ons schrijven van 3 dezer no. 159, 3de afdeeiing, allerminst viel af te ieiden. Intusschen kunnen wij ons met den door den raad, blijkens Uw schrijven gevolgde gedach- tengang niet vereenigen. Immers, den 4den November 1924 gaf dit college te kennen, den band met den kring Axel, geheel te willen staken; den 16den Januari 1925 verleende het zelfde college zijn medewerking tot opnieuw vaststelling der gemeenschappeiijke verorde ning op den keuringsdienst, zonder uitdrukke- lijk te verklaren, dat het besluit van 4 Novem ber 1924 tot afscheiding van den kring Axel gehandhaafd zou blijven, in het aigemeen zon der te dien aanzien eenig voorbehoud te maken. Hieruit nu af te leiden, dat bedoeld raads- besiuit desondanks van kracht zou blijven, zou, naar het ons voorkomt, met een gezonde iogica moeilijk overeen te brengen zijn. Naar ons oordeel is mitsdien het raadsbe sluit van 4 November 1924 inzake de afschei ding van den kring Axel wat zijn strekking betreft vervallen, zoodat aangaande dat be sluit door ons thans geenerlei beslissing kan worden genomen. Mocht de raad bij zijn voornemen tot af scheiding wenschen te volharden, dan zal hij moeten beginnen met zich aan de werking der gemeenschappeiijke verordening te onttrekken, door opnieuw dienaangaande een besluit te nemen. Ten fine van goed begrip herinneren Burge meester en Wethouders er aan, dat in de ver gadering van 4 November 1924 op verzoek van Burgemeester en Wethouders van Axel werd vastgesteld eene nieuwe verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch voor den kring Axel en in de vergadering van 16 Ja nuari daaraan volgende dezelfde verordening (zie punt 5 der agenda) van die vergadering verschillende wijzigingen werden aangebtacht, zulks naar aanleiding van bij Burgemeester en Wethouders van Axel ingekomen bemerkingen. In beide voornoemde vergaderingen werden ook behandeld de voorstellen tot het vormen van een afzonderlijken vleesc'^keuringsdienst. Het komt Burgemeester en Wethouders raadselachtig voor, dat heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, daaruit nu hebben opge- maakt, dat het besluit tot vorming van een af zonderlijken vleeschkeuringsdienst zou zijn Jn- getrokken. Waar intusschen de gemeente Boschkapelle zijn besluit tot het vormen van een vleesch keuringsdienst met Zaamslag heeft ingetrok- ken en het besluit zooals het daar lag niet voor uitvoering vatbaar is, deelen Burgemees ter en Wethouders mede, dat zij een nader on- derzoek hebben ingesteld naar de mogelijkheid tot vorming van een vleeschkeuringsdienst voor Zaamslag alleen en de resultaten daarvan in de eerstvolgende te houden vergadering aan den raad hopen mede te deelen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders zich bij dit antwoord van Gedep. Staten niet kunnen neerleggen. Zij achten het van groot belang voor deze gemeen te, dat deze in verband met het inwonen van een veearts, een eigen keuringsdienst krijgt. Zij willen het voornemen dus nog niet laten varen, doch opnieuw een poging wagen om dit doel te bereiken. De heer HAAK betuigt hiermede zijn in- stemming; Gedeputeerde Staten hebben iets willen vinden, om aan het raadsbesluit goed- keuring te onthouden, zij verschuilen zich daar thans achter. Indien een nieuw besluit geno men wordt, zullen zij eene beslisising moeten nemen. Hij wil reeds thans te kennen geven, dat hij, bij weigering, bij de Kroon in beroep zou wenschen te gaan, om uitgemaakt te zien of de gemeenteraad in deze niet zal kunnen verkrijgen wat hij voor de gemeente het beste acht. De VOORZITTER stipuleert, dat de ge- voort, steeds voortEn bij die gedacbte berinnerde hij zich alles wat bij nog doen moest, wilde hij met zonsopgang weer klaar zijn om te beginnen. Met een lucht- bartig schouderophalen om zijn wijsgeerige overpeinzingen ging hij naar binnen en deed de deur, vastbesloten, achter zich dicht. HOOFDSTUK XII. Ongewenschte inmenging. In aanmerk;ng genomen, dat de laatste tarwenoteering buitengewot n laag geweest was, was het opvallend zooveel mannen als zich des Zaterdagsavonds in de groote gelagkamer van het hotel in de nederzetting aan de spoorlijn verzameld hadden. De groote kachel in't midden straslde een hitte uit, alsof het buiten nog winter was, en de drie nikkelen lampen gaven een onzeker licht door den rook van slechte tabak. die als een dikke grijs witte sluier in het vertrek ging. Als versiering waren de wanden, ruw betimmerd met terkenhout, behangen met oleografien. die wat kleur en teekening aanging van een barbaarschen smaak blijk gaven een vreemdeling die wat critisch aangelegd was, zou de gelagkamer een smakeloos en ongezellig vertrek gevonden hebben. Dien avond waren de bezoekeTs echter alien mannen, cie niets beters verwacht hadden. Voor het grootste gedeelte waren ze gekleed in korte jasjes, van zacht zwart leer of van m-t kraalwerk versierd herte. leer, korte rijbro-k en hooge kaplaarzen die in vele gevallen om reparatie vroegen meenteraad, toen van de gemeente Axel de wij zigingen der verordening voor den keurings dienst in den keuringskring Axel natuurlijk heeft behandeld, omdat de gemeente wel het besluit had genomen om zich af te scheiden, maar nog niet afgescheiden was, en er dus bij behoorde. In geen geval had die behandeling een intrekking van het vroeger genomen be sluit tot afscheiding ten doel. Aangezien in- middels de gemeenteraad van Boschkapelle, die aanvankelijk met Zaamslag wilde samenwerken inmiddels een ander besluit genomen heeft, willen Burgemeester en Wethouders onderzoe- ken of het mogelijk is een keuringsdienst voor deze gemeente afzonderlijk in te richten. Als daartoe het besluit genomen wordt, kan dan worden uitgemaakt of de gemeente al of niet het recht heeft, zich af te scheiden van den kring met wie ze aanvankelijk een overeen- komst heeft gesloten. en andere kwetsuren genezen da- delijk zonder litteeken na te laten met den pijnstillenden AKKER's De heer DEES kan met dit voorstel ten voile instemmen; hij zou gaame zien, dat er wat spoed mede werd betraeht, want hij vindt, dat het nu al veel te lang duurt, al is dit buiten de schuld van Burgemeester en Wethouders. De heer C. A. WISSE veronderstelt, dat er bezwaar tegen de afscheiding kan zijn, omdat eerst besloten is mee te doen. De VOORZITTER wijst er op, dat de ge meente Hoek ook een afzonderlijken keurings dienst heeft; dan zal dit toch voor Zaamslag ook wel kunnen? De heer C. A. WISSE: Maar die hebben terstond het besluit genomen op zichzelf te blijven staan. De heer KOOPMAN zou het een urticum noe- men, als de gemeente Zaamslag niet van de combinatie kan loskomen. Als het een minister niet meer bevalt gaat die weg, een burgemees ter bedankt, een man en een vrouw kunnen nog wel van elkaar af. Zou deze gemeente dan niet van Axel kunnen loskomen? Hij vindt het flauw van Gedeputeerde Staten het raadsbe sluit niet goed te keuren. Het is zoekerij. De VOORZITTER merkt op, dat er ook mo- tieven voor kunnen zijn, n.l. dat er, in ver band met fie grootte van de combinatie van gemeenten een keuringsveearts afzonderlijk is benoemd. Daartegenover staat, dat de ge meenteraad z.i. ook voor de gemeente mag zoe- ken wat het voordeeligst of het meest in haar belang voorkomt. De heer VAN PETEGEM acht het jammer, dat de raad niet aanstonds heeft besloten af zonderlijk te blijven, want al is er gezien van het standpunt dezer gemeente alles voor het genomen besluit te zeggen, er moet toch ook toegestemd worden, dat het voor iemand, die eenmaal benoemd is, niet aangenaam is, als hij aan den dijk wordt gezet. De dienst is nu eenmaal ingesteld op het geheele gebied, dat deze thans omvat. De VOORZITTER wijst er op, dat het des- tijds vrijwel ondoenlijk was om te besluiten op zichzelf te blijven staan, daar er toen geen vee arts in de gemeente woonde en men deze dus van gemeentewege van elders zou hebben moe ten halen. De discussie over dit punt wordt gesloten. in afwachting van het nadere voorstel van Bur gemeester en Wethouders. b. Een schrijven van A. Dees Azn. houden- de bericht van aanneming zijner benoeming als lid der plaatselijke schoolcommissie. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van Gedeputeerde Staten inzake verzetting kermis te Sas van Gent. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van alsvoren, hierbij terug- zendende voorzien van het bewijs van goedkeu- ring tot definitieve vaststelling der gemeente- rekening dienst 1923. Aangenomen voor kennisgeving. dit waren de boeren van de ptai ie, die naar stad waren gekomen om voorraden te koopen of bun mail af te halen het bleeke gezicht en de conventioneele kleedirg van een enkeling bewees echter, dat ook de winkeliers van de nederzetting le tegen- woordigd waren. Er werd ongewoon weinig gelachen en gepraa1. want ofschoon de prairie- bewoners, uit den aard der zaak, toch al niet luidruchtig of aann.atigend zijn, was de stemming nu nog meer gedrukt door het weten, datze door fun tegenwoordiglnid aan iets ongeoorloofds meehielpen. Ze zaten of stonden om de lange tafel in het midden van het vertrek al hun aandacht was voor den man aan het ho< td van de tafel, die bezig was een spel kaarten te scbudden. In voorkomen en Weeding bood de man een groot contrast met het meerendeel van de bezoekers Het eerste wat opvit-i was zijn licht-ironische glimlach, die op het bleeke, bijna kleurlooze gericht wel ge- fixeerd scheen de oogen, lichtgrijs en bijna onzicbtbaar achter de voortdurend lialf- gesloten orgleden, baddrn echter een on- rustigen. scherpen blik. Hij was gekleed in een smoking, een kleedirg op zulizell' al ongewoon genoeg, die echter nog op- vallender werd door de knoopjes in het hagelwitte overhemd twee kleine zuivere briljanten. Zijn large, witte nerveuze handen en zijn vlugge bewegingen zouden hem alleen al tot een geheel ander type dan de stoere, langzame prairie-bewoners ge- stempeld hebben het kleine hoopje geld voor hem bewees echter, fiat ze tot dusver nog niet van zijn grootere slimheid en e. Het raadsbesluit houdende wijziging be- grooting 1924 van het gemeentelijk electrisch bedrijf voorzien van het bewijs van goedkeu- ring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van alsvoren, hierbij met enkele administratieve bemerkingen terug- zendende het raadsbesluit tot wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1924. Burgemeester en Wethouders stellen voor de bedoelde wijziging aan te brengen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. g. Een schrijven van de Gezondheidscom- missie daarbij toezendende de raming van ont vangsten en uitgaven voor het kalenderjaar 1926. Burgemeester en Wethouders stellen voor hiermede rekening te houden bij het opmaken der gemeentebegrooting 1925. h. Een schrijven van het Burg. Armbestuur, houdende inzending ter goedkeuring van haar besluit tot wijziging harer begrooting dienst 1924. Wordt besloten deze te stellen in handen der commissie voor de gemeenterekening. De rekening der Vrijwillige Brandweer voor 1924. Wordt besloten deze te stellen in handen der commissie voor de gemeenterekening. j. Een schrijven van M. Kaijser, lid van den raad, luidende als volgt: Geeft met gepasten eerbied te kennen, on- dergeteekende Kaijser Marinus; dat hij wegens vertrek uit de gemeente, ont- slag neemt als lid van den raad; dat hij tevens ook ontslag vraagt als lid van stembureau III (Othene), en als lid der com missie tot het nazien der gemeentebegrooting; dat hij uw geacht college dank zegt voor de aangename samenwerking als lid van den raad van U alien ondervonden; tevens wil hij langs dezen weg ook d.e amb- tenaren der gemeente dank zeggen voor de medewerking hunnerzijds ondervonden. De VOORZITTER betuigt zijn spijt, dat de heer Kaijser in deze vergadering niet meer tegenwoordig kon zijn, daar hij hem dan per- soonlijk had kunnen toespreken. Hij wenscht hern van deze plaats namens den raad dank te zeggen voor al hetgeen deze in het belang der gemeente heeft verricht. 5. Benoeming lid van de Commissie belast met nazien van de gemeenterekening enz. wegens vertrek van den heer M. Kaijser en wegens periodieke aftreding van den heer C. A. Wisse. De Commissie bestond uit de heeren C. A. Wisse, M. Kaijser en D. G. Koopman en dient om bovenstaande redenen aan gevuld te wor den met twee leden. De VOORZITTER verzoekt over te gaan tot stemming en noodigt de heeren De Koeijer en Haak uit, met hem het stembureau te vormen. In de vacature-Kaijser worden uitgebracht op de heeren Van Petegem 4, C. H. H. Wisse 3, en Haak en Dees ieder 1 stem. Bij tweede vrije stemming worden 4 stemmen uitgebracht op de heeren Van Petegem en C. H. H. Wisse en 1 op den heer Haak. Bij herstemming wordt gekozen de heer Van Petegem met 4 stemmen; de heer C. H. H. Wisse verkrijgt 3 stemmen. Voor de vacature-Wisse worden uitgebracht op de heeren Dees 4, A. Haak 3, C. A. Wisse en C. H. H. Wisse ieder 1 stem. De tweede vrije stemming heeft denzelfden uitslag. Bij herstemming wordt gekozen de heer Dees met 4 stemmen; op den heer Haak zijn 2 stemmen uitgebracht en 1 briefje is van on- waarde. 6. Voorstel Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van eene geldleening maximum groot 3000. Vermits de kosten van het verbeteren van den opril aan de haven plus minus f 3000 heb ben bedragen en bij de oorspronkeiijke begroo ting niet op deze uitgaaf is gerekend, leggen Burgemeester en Wethouders ter vaststelling over het navolgende besluit: overredingskvacbt de dupe geworden waren. Nu en dan werd er dan door den een, dan door den ander, echter zonder eenig enthou- siasme, een kleii e som ingezetop het laatst, toen de amnio echter geheel dreigde uit te dooven, keerde de man met het bleeke gezicht zich lachend tot den hotel- fa ouder. ;,Sihenk nog er eens in. Je hebt bier nu en dan een glaasje voor tijdverdrijf noodig", zeide hij gewild-joviaal. //Als jullie voor dit soort spelletje niets voelen, jongens, laten we dan met wat anders be ginnen. maar een kansom mijn botelrekening te betalen moeten jullie me geven. Zoo'n stelletje droogpruimers als hier heb ik zelden gezieu bij ons kijken ze bij een begrafenis nog lolliger." De glazen gingen rond, maar toen de speler zijn hand naar het stapeltje zilvergeld voor hem uitstak, werd hij door een grooten gebruinden boer op den arm getikt ,/Nu, ons te voeren behoef je niet" zeide de man op de eigenaardige langzame manier. dien Canadeeschen boeren eigen. Dit rondje komt uit mijn schatkist. Maar laten we banken. Een kaart voor mij drie dollars zet ik erop." //Zoo. dat begint er tenminste op »e lijken," zeide de man met het ble ke gezicht goedkeur^nd //Wie wil er nog meer een kaart Een fijne kans om een paar zak- centjes te winnen." (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5