pUDD|H6| smaakt aJs room F R E DI K B U R T N, 6EMENBDE BERICHTEN, RECHTSZAKEN. Zondag 28 Juni 1925. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ■»IH—lll> III ■WIWIWIII I II I IIll IIIIIIHITffm—1— AKTE-EXAMENS. Middelburg (Rjjkskweekschool van on- derwijzer en onlerwijzeressen). Geexami- neerd 14 manneljjke en 9 vrouweljjke can- didaten. Geslaagd de dames I. Brevet, E. 0. van Hoeflaken. J. A. van Roepen. A. Huson, J. K. Monshouwer, J M. Stecher en M. H. de Vries, en de beeren N. Boelrijk, W. Dane, M. Dhont, C. van Gorsel, Jde Korte, D Koster, C. M, Mazure, C. F. Plas- schaert, W. Ridderhof, A. van Rjjswjjk, K. Vermeulen, J. Voogt, M. C. van Weele en A. S. Zoeter. EXAMEN ACTE L. 0. Geslaagd te Rotterdam voor het examen acte L. 0de heer H. J. de Regt te Zaamslag. EXAMEN BOUWKUNDIG 1NGENIEUR. Geslaagd te Delft voor het prop examen voor bouwkundig ingenieur, de heer C. P. Daansen te Oostburg. AANBESTEDING W00NRU1S. Bjj de door den architect P. A. Galle in het koffiehuis van den heer Abr. Diele- man te Axel gehouden aanbesteding van het houwen van een woonhuis op de Axel- sche Sassing met annex-bergplaats en var- kenshok, werd ingeschreven voor Metselwerk doorP. van Alten te Axel f2036, Jac. van Damme te Philippine f 1750, C. J. Waele te Axel fl675, Gebr. Moens te Ter Neuzen f 1532, J. Lensen te Axel fl520, Jac. Houg te Axel fl520. J. van de Velde te Zaamslag f 1440, C. van Fraaijenhove te Zaamslag f 1423 Timmerwerk, ijzer-, Ioodgieterswerk en verf-glaswerk door: F. Haak te Axel f 1850, C. Deij te Axel 1 1818. M. van Doeselaar te Axel fl700, F Herrebout te Ter Neu zen f 1690, A. Roovers te Ter Neuzen f 1590, Taalman te Philippine fl500, L. Deij te Axel f 1475. Voor de massa doorF. C. Herrebout te Ter Neuzen 1 3340, C. H. H. Wisse te Zaamslag f 3265 C Deij te Axel f 3845. Het eerste perceel is gegund aan den heer C. van Fraaijenhove te Zaamslag, het tweede perceel aan den heer L. Deij te Axel. DIEVENBENDE AAN DE GRENS. Naar het Laatste Nieuws (Brussel) meldt, worden Zuiddorpe, Koewacht, Overslag, St Jansteen en andere dorpen aan de Nederlandsche grens de laatste weken on- veilig gemaakt door een bende dieven, die alles meesleuren wat niet te heet of te zwaar is vlas, kippen, scheikundig mest, waschgoed, enz. Uit het onderzoek is gebleken. dat de dieven van Belgie zich verstaan met deze van Nederland. Wanneer er in Belgie ge stolen wordt dan wordt de buit in Nederland aan den man gebracht, in Belgie wordt het goed verkocht, dat in Nederland wordt gestolen. De politie van Nederland werd van deze bevindingen op de hoogte gebracht en hield een oog in 't zeil. Zij zagen op zeker oogenblik een viertal kerels, met zakken geladec, aangestapt komen. Zoodra deze kerels de politie zagen opdagen. smeten zij hun buit weg en vluchtten ylings weg. De politie maande hen aan te blijven staan en zich over te geven, doeh de dieven snelden verder Vuurschoten werden eerst in d- lucht en daarna in de richting van de vluchtenden gelost Verondersteld wordt, dat er twee dezer achtervolgden moeten gekwetst zijn, daar er twee bloedsporen werden ontdekt, die in de velden verloren gingen. De buit door de bandieten achtergelaten bestond uit half nat waschgoed en kleeding- stukken. RIJDEN MET DEN KORTEN D1SSEL Gedep.- Staten van Zeeland, hebben de redactie van hun besluit van 19 September 1924 (waarbij sub 11, met ingang van 1 Januari 1925, tot wederopzegging op nieuw ontheffing is ver'eend van het verbod in 1 voor wat betreft de kunstwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen onder voorwaarde, dat het harnas. de zwing en de trekknuppe worden evestigd onmiddelljjk op of in den korten dissel welke ten minste 1 M moet vudsteken buiten de sleuf, waarin hij be vestigd is, aldus gewij/.igd: dat sub 11, slot, gelezen wordt: onder voorwaarde, dat het harnas, de zwing of de trekknuppel worden bevestigd onmiddel ljjk van voren aan of op den korten disse en wel op een der twee wjjzen als aan ommezijde is aangeduid, terwijl de dissel ten minste 1 M. moet uitsteken buiten de sleuf, waarin hij bevestigd is. BEHOUD VAN NATUURSCHOON. In aansluiting aan- en in verband met de circulaire van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, betref- fende behoud van natuurschoon hebben Ged. Staten van Zeeland gemeld goed te doen nog eens de aandacht van de colleges van B. en W. te vestigen op de in deze Provincie bestaande Provinciale Zeeuwsche Schoonheids en ArchaeologischeCommissie. Zooals uit 's Ministers circulaire blijkt, komt het dezen gewenscht voor. dat de op- richting van plaa*selijke vereecigingen, die het behoud van natuurschoon beoogen, zoo- veel mogelijk wordt bevorderd Deze plaatseljjke veree igingen nu zou- den met bovengenoemde Provinciale vereeni- gingen voeling kunnen houden en samen- werken, wat wellicht aan het beoogde doel bevorderlijk zou kunn-n zijn. De aandacht wordt v orts nog gevestigd op het bestaan der vereeniging tot behoud van Walcheren's natuur- en stedenschoon z/Nehalennia", waarvan de heer 0. van Bruggen, architect te Goes, secretaris is. PASSAGIERSVLIEGTU1G VER- ONGELUKT. Het vliegtuig H. N. A. B. M. van de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij, be- stuurder H. Klunder, is gisteren, op weg van Rotterdam naar Parijs, vermoedelijk omstreeks 12 uur naar beneden gestort op pl.m. 5 minuten afstand van Landrecies, bij de Belgische-Fransche grens. Hij was op een hoogte van ongeveer 300 M. toen menschen die op het land werkten het plotseling met den neus omlaag naar be neden zagen storten. Alle boomen ter plaatse waar het neer gestort is zijn afgeknapt eD de motoren zijn diep in den grond gedrongen Toen men een onderzoek kon instellen bleek dat de bestuurder en de 3 inzittende passagiers alien dood waren. Onder de passagiers bevindt zich ook de heer Jhr. Mr. L. P. A. van den Brandeler wonende te Domburg. ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten te Ter Neuzen, Hulst en Oostburg. Voorts was bij de passagiers de heer J. T. J. Labouchere uit Vogelenzang, wonende te Parijs, en de heer H. Groginsky, uit New-York. De bestuurder is 32 jaar oud en ruim een jaar bij de K. L. M. in dienst, waar hij als een secuur en rustig werkend piloot bekend stond. Hij laat een weduwe met 1 kind na. Omtrent de oorzaak van dit ongeluk tast men in het duister. Het toestel is voor het vertrek, zooals altijd, nauwkeurig onder- zocht. Het vertrek is onder normale om- standigheden geschied. Brussel werd op gewonen tijd gepasseerd Toen het echter niet op den bepaalden tijd te Parijs aan- kwam is een onderzoek ingesteld. dat ten slotte leidde tot Landrecies Dit ligt afge- legen, vandaar dat er nog geen bericht ontvangen was. Terstond zijn vertegenwoordigers der K. L M. naar de plaats des onheils afgereisd. GRONDBELASTING. Belangbebbenden worden indachtig ge maakt dat de helft van den aanslag in de grondbelastiug over het loopende jaar moet betaald zjjn voor 1 Juli a.s. LEENING PROVINCIE ZEELAND. Ten einde te trachten een lager rentetype te verkrijgen stellen Ged. Staten van Zeeland voor over te gaan tot conversie van de restanten van 3 leeDingen, ten eerste f 1.189.000 van de 57s pet. leening 1919 ad f 1.250.000; f 506.000 van de 67s pet. leening 1920 ad f 600.000 en f 122 500 van de 61/, pet leening 1920 ad f 125.000, totaal f 1.817.500, welk bedrag kan worden vermeerderd met f 700.000 van de thans loopende kasgeldleeningen, f 90.000 voor het restant van het voorschot voor de tramlijn Groede CadzandSluis f400.000 voor de Dieuwe boot voor den Wester- scheldedienst f 835 000 voor voorschot voor den spoorweg op Zuid-Beveland en 1 60.000 voor de nieuwe boot voor het veer bij Kortgene, totaal dus f 3.902.500, of rond f 4.000.000. Ged. Staten stellen voor de rente te be palen op ten hoogste pet., wat niet wil zeggen dat de heele leening tegen dit bedrag zal worden aangegaan. Zoo zal de leening van 1919 alleen worden afgelost als tegen een belangrijk lager rentetype ge'd dan worden opgenomen. Ged. Staten willen het gunstige oogenblik afwachten om de leening geheel of ten deele aan de markt te brengen, waarbij rekening zal warden gehouden met de bepaling, dat iedere afiossirg drie maanden vooraf' moet worden aangekondigd, terwijl voorts reke ning moet worden gehouden met den ter- mjjn der aflossing van de thans uitstaande leeuingen en met den aard der nieuwe uitgaven. Een plan van aflossingen is op gemaakt die loopt over 40 jaar. Volgens het plan valt de eerste aflossing in het 2de jaar, volgende op dat, waarin de leening wordt aangegaan per jaar za ten minste een 80ste deel worden afgelost De uitgifte zal geschieden in eens of bij gedeelten. hetzij bij openbare inschrij ving, hetzij onderhands. De obligation zijn groot flOOO, doch kunnen gesplitst worden in twee van f 500. ZEEUWSCHE POLDERS- EN WATERSCHAPPEN. Bovengenoemde Bond zal dit jaar ver gaderen te St. Maartensdijk, op 4 Juli a.s. In die vergadering zal moeten voorzien worden in de vacatures in het bestuur ont- staan door periodieke aftreding der heeren Mr. P. Dieleman en Mr. H. F. Lantsheer, en door het bedanken van den heer J. G. van Niftrik. Door den heer Mr. C. J. H. Schepel, raadsheer bij den Hoogen Raad te's Graven- hage zal een voordra"ht worden gehouden over ffDe wettelijke bevoegdheden der waterschapsbesturen in verband ook met de beschadiging van waterschapswerken. In den namiddag zal een excursie worden gemaakt naar het stoomgemaal van het waterschap St. Maartensaijk, terwijl ook gereden zal worden naar Gorishoek alwaar de verdedigingswerken van het calamiteuze waterschap Scherpenisse zullen worden be- zichtigd. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmetteiijke ziekten van 7 tot en met 20 Juni in de provincie Zeeland bedroeg Roodvonk: Hoedekc skerke2; Middelburg 1. Diphtheritus Middelburg 2 Zierikzee 1 BOSCHKAPELLE. De R. K. Staudsorganisatie, welke langeu tijd een kwijnend bestaan leidde, floreert thans in hooge mate, sedert ze onder de leiding staat van een nieuwen voorzitter. De vereeniging telt op 't oogenblik ruim 100 leden, welke wekelijks 6 cent contributie betalen. Van deze betaling zijn ontslagen invaliden en weduwen zonder kostwinner. Men staat nu in onderhandeling tot den aankoop van pi m. 35000 K. G. steenkolen, direct uit het Ruhrbekken te beGekken, zonder tusschenhandeiaar. Ook is men voornemens gezamenlijk de benoodigde kunstmeststoffen aan te koopen. Dit alles heeft natuurlijk belangrijke finantieele voor- deelen tengevolge, naast de moreele ont- wikkeling, welke op de vergaderirgen niet uit het oog wordt verloren. Dat van deze organisatie dan ook^ een weldadigen invloed uitgaat, ligt voor de hand. Verleden Maandag had hier vanwege de Prov. Vereeniging de jaarlijksche geiten- keuring plaats door de heeren Versluijs en Sietema. Voorgebracht waren 3 lammeren en 6 een- of meerjarige dieren. Van deze laatste werden er vijf in 't plaatselijk stamboek ingeschreven, n. 1. van J. v. Damme, C. Vaal, J. Ottjes, J Lafarre en J. van Goethem. Bij de beoordeeling der geiten gaven de keurmeesters onomwonden te kennen, dat de kwaliteit zeer hoog stond, zoowel wat de bouw der dieren betrof, alsook de melk- gift. Zij betreurden het daarom, dat de leden van dezen bond zoo gering in aantal (15) zijn. waardoor de contributie het hoogst is van alle bonden in de provincie. De niet-aangesloten geitenhouders moesten toch inzien, dat door hun lidmaatschap de con tributie verminderen moet. Beide heeren brachten hulde aan het gemeentebestuur, dat door eene subsidie van 50,zoo krachtdadig zijn steun verleent en aan de 14 donateurs, zonder welker bijdrage het niet mogelijk zou zijn, den Bond in stand te houden. Wij vertrouwen, dat deze mededeeling de afzijdige geitenhouders moge aansporen alsnog tot de vereeniging //St. Petrus en Paulus" toe te treden, zoowel in hun eigen belang als in dat der aangesloten leden. ZUIDDORPE. De Kermis is voorbij De een vindt het jammer Een ander vveer is blij Niets dan regen en nog eens regen, waardoor natuurlijk geen bezoek en geen verdienste. - De vermakelijkheden maakten het zoo slecht dat reeds enkele voor het einde der kermis opbraken en vertrokken. De dansgelegenheden hadden niet te klagen, daar was als naar gewoonte geen plaats genoeg voor de danslustigen. Alles is thans verdwenen en Zuiddorpe is weer in de oude zoete rust gedompeld, voor sommigen echter zal die rust in 't hartje wel een weinig lar.ger op zich laten wachten. WESTDORPE. Te's Gravenhage slaagde voor het examen Gemeente-Administrate, de heer F. A. Hendrikse, burgemeester dezer gemeente. OOSTBURG. De heer 1. de Hullu—Steenhart, sedert ongeveer 34 jaren lid van het college van notabelen der Hervormde Gem. te Oostburg, waarvan ruim 20 jaren als voorzitter, woonde Maandag zijn laat--te gecombineerde vergadering van kerkvoogden en notabelen aldaar bjj. Hij nam als lid en voorzitter ontslag wegens vestiging G Schoondijke. De heer De Hullu was steeds op de bres waar het gold de belangen der kerk voor te staan en als zoodanig is zijn vertrek een groot verlies voor de gemeente te Oostburg. (M. Crt.) BRE8KENS. Donderdagavond is het ijzeren klipper- schip //De Zwerver", schipper Verschoor van Breskens, opweg met een lading grint naar de Koninginnepolder. vlak bij de plaats van bestemming middendoor gebroken. Het schip, met een lengte van 42 M was door den stroom uit de bij de Koninginne polder nauwe vaargeul gedreven en op een slijkbult geraakt, waardoor het even achter den mast geheel middendoor brak, men is nu druk bezig het huisraad uit de roef in een boogaars te lossen, terwijl er een schip zal gecharterd worden om de lading van het 354 ton groote schip over te storten. Door dit geval b'ijkt weer. dat de Braakman voor de zeilvaart een gevaarlijk gebied is door de groote aanslibbing, vooral voor [ange schepen, zooals het onderhavige. Nog steeds breidt het mond- en klauwzeer zich uit, thans zijn weer gevallen geconstateerd bij den landbouwer Risseeuw alhier. Dit is nu reeds de vierde boerderij bij Breskens. OVERTREDING INVALIDITEITSWET. Rechtsingang is verleend met bevel tot gevaugenbouding tegen M. A. K., oud 47 j landbouwer te Duivendijke en thans gedetineerd te Middelburg, wegens brand- stichtiug in zijn schuur te Duivendijke, die daardoor geheel verbrand is. Ter Neuzen Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel. Sasvan Gent. Philippine. Ned. Herv. Kerk. u. en 2u.. Ds. A. Tiinmerman. 9i u. en 2 u., dhr. L. Dek. u. en 2} u., Ds. E. Raams. 9j u. en u., Ds. G. van Dis. u. en 2 u., Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. 9* u„ Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerl» Hoek. 10 u. en 3 u., J. B, Vanhaelen. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 91 u. en 2 u., Ds. J. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Vlooewfl kstraat Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 61 u., Ds. Neerbos. Ond-Gereformeerde Gemeente. (Viooswijkstraa t) fer Neuzen. 10 u., 3 u., en 61 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Westntraat). Axel 91 u. en 21 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaau.) Ier Neuzen. 61 u., Evangelisatie. Door den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Goes is in de zitting van Maandag 1.1. geeischt tegen L. E. te Kapelle, wegens overtreding lnvaliditeitswet (geen zegels voor zijn arbeiders plakken) 391 geldboeten van twee gulden snbsidiair 391 maal twee dagen hechtenis. R. K. Kerkdienaten te Ter Neuaen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 81 en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. De landbouwer Vaesseus die werkzaam was in een stal bjj zijn woning te Terworp (Heerlen) werd plotseling aangevallen door een stier. Hi) werd zoodanig gewond, dat men voor zijn leven vreest. OP VRIJE VOETEN. De heer D., beheerder der Middenstands- bank voor Limburg, bijkantoor Sittard, is weer op vrije voeten gesteld. Hij was gearresteerd in verband met de bij het filiaal gepleegde diefstallen. DOOR EEN LIJKWAGEN DOOD- GEREDEN. Dinsdagmiddag is te Groningen het lljarige meisje A. K. aldaar door een lijk auto overreden. Het linkerbeen van het kind werd verbrijzeld, terwijl het in- wendig zwaar gekneusd werd, zoodat het aan de gevolgen is overleden. OVERREDEN. Bij Oldenzaal zijn Donderdag twee tele- graafarbeiders door een sneltrein overreden. De een werd gedood. de ander zwaar ge- wond. EEN VR1ENDEL1JKE HOND. Het Vaderlard schrjjft Op eens leefden Piet en Tommy als kat en bond. De langharige lobbes van een hond kon atiders zoo goed met de zwarte poes opschieten. Toen poes pas in huis kwam, had Tommy eerst wel gebromd, maar zijn achterdocht was al spoedig om- geslagen in aorgzame sympathie. Als Piet nu eens een uitstapje gmg maken, dan had de vrouw maar te zeggen Tommy, ga Piet zoeken. En dan vloog Tommy luid blafff-nde de Groot Hertoginnelaan, waar ze woneD, op, zocht in alle portieken en in alle kelderraampjes, snuffelde in de tuintjes en rustte niet voor hjj Piet ge- vonden had. De buren moesten dikwijls lacheu als zij zagen hos Tommy Piet naar huis kon jagen. En thuis in het zonnetje het Tommy met zich sollen. Toen Piet jong was mocht hjj met den siaart van lobbes spe- len. Maar nu de poes ouder en daardoor luitr geworden was, verkoos hij Tommy's warmen buik boven zijn eigen mandj^, en Tommy had dat altijd goed gevonden. Tot voor kort. De vrouw die met haar huisdieren sprak als met de kinderen, be- greep er niets van. Ze zei het wel legen haar man, maar dacht er veider niet over na. Ze had wel meer te doen, met haar huishoudens en nu weer met die kuikens. De kuikens zonder moederkip waren eigenlijk mets dan last. Als de zon scheen, moest je ze gauw naar buiten brengen en in een beschut hoekje zetten. Maar met dat orgedurig weer ging vjjf minuten later de zon weer weg. Haal ze maar weer Daar binnen dat kleine grut. Eigenljjk was er geen beginnen aan, maar de huisvrouw voelde het als een plicht, nu ze eenmaal dieren had, er ook goed voor te zijn. Maar natuurlijk op een morgen toen alles tegelijk kwam. toen ze ging wan- liopen ol ze vandaag wel door haar werk zou komen vergat ze de kuikens den geheelen morgen. Toen ze gezien had bij het af- ruiraen van het ontbijf -- dan gooide ze de kruimeltjes en overschotjes altijd in den luin voor de vogels dat het zonnetje lekker scheen, had ze de kuikens naar buiten gebracht. Eu pas bjj twaalven had ze weer aan het grut gedacht, en het echoot haar t binnen dat de zon eigenlijk den geheelen morg-n niet meer geschenen had. Op een drafje liep ze naar den tuin, maar toen zv de sermieur opendeed, bleef ze opeens staan. Daar stond poes met krominen rug blazend naa Tommy. Die lag lang uit, alleen de kop was in aetie. Tommy bromde. Zijn witte tardea kwamen even over zijn zwarte lippen beengestoken. Zou poes schoot het door haar hoofd. Op eens voer ze uit^Tommy, kom hier!" De hond, die anders gehoorzaam was, bleef liggen wendde alleen zjjn kop en keek haar hulpeloos aan. Ze stoof op hem af. Heel voorzichtig rolde Tommy zich op zijn rug. Toen scnoot ze in een lach. Want dicht bij elkaar zaten tegen Tommy's warme buik gekropen, verscholen tusschen zijn lange haren, tien kleine kuikens, die geen moeder hadden. Toen klopte ze Tommy cp zjjn rug. Want ze begreep. En Piet kreeg een extra lekker hapje. Het is nu eenmaal moeiljjk om verkregen rechten te moeten afstaau. Yooral wanneer het voor tien kleine kuikens is. (Historisch). ZWEMTIJD. Als hij 2 is leert hij loopen Aan het handje van zijn Ma, Als hij 4 of 5 of 6 is Fietst hij Pa al achterna, Als hij 8 is speelt hij voetbal, Hij is nummer £en op 't ijs, En ziet, op zijn tienden jaardag Zeurt hij om een rijbewijs, In zijn twaalfde jaar gekomen Is g£dn sport hem onbekend Roeien, zeilen, dansen, tennis, 13 jaar; engagement. In ons wat'rig waterlandje Is het de voornaamste sport, Die nog steeds door o zoo veien Hevig veronachtzaamd wordt. Hoe vaak staat in onze kranten 't Zelfde oude droeve lied „Na lang dreggen pas gevonden, Zwemmen kon de drenk'ling niet." Zwemmen moest verplichtend wezen Meisjes, jongens, groot en klein. Iedereen moet kunnen zwemmen, Zwemmen moest een schoolvak zijn. Wanneer Dirk de Derde dood ging Is wel heel int'ressant, Int'ressanter kan de vraag zijn: Hoe kom ik weer aan den kant Ouders I Leert Uw kinders zwemmen! 't Is niet enkel „aardigheid", 't Is geen luxe, 't is geen gijntje, 't Is, v6or ailes, veiligheid. („Tel.") CLINGE DOORENBOS. EEN TRAGIKOMISCHE L1EFDESCENE. Te Mexico City heeft een zestienjarig meisje in tien minuten tjjds een jjzing- wekkend tafereel veroorzaakt. dat voor filmoperateurs geld waard was geweest. Het meisje was waanzinnig verliefd ge raakt op eeu jongmensch van haar leeftijd, doch haar ouders wilden van een echtver- bintenis tusschen de jeugdige verliefden niets weten. zij stelde, na een heftige scene, haar ouders voor het volgende ulti matum: jullie stemt toe in mjjn huweljjk of ik spring over tien minuten van het dak van het huis. Zjj wachtte niet lang met de uitvoering van baar dreigementtoen de ouders voor de zooveelste maal weigerend antwoordden, snelde zjj naar het dak van het vier ver- diepingen hooge huis, sloot de deur, die tot het dak toegang geeft. achter zich af en klom op een kroonljjst boven de straat. De ouders renden, toen zij zich den toegang tot het dek versperd zagen, naar beneden, om te zien wat het meisje deed. Toen de vader zjjn dochter op de ge- vaarljjke hoogte bespeurde, verstjjfde hjj schier van schrik en verklaarde in het huwelijk te zullen toestemmenmaar de moeder, even hardnekkig als haar dochter voortvarend, bleet in haar weigering vol- harden. De vader, d'e de situatie dreigend inzag, snelde daarop naar een naastbijzjjnde brand- schel en riep de brandweer op, die op het terrein juist bjjtijds verscheen om het meisje, dat rustig afwachtte tot den tjjd, dien zij in haar ultimatum gesteld had, om was, veilig in een net op te vangen, toen zjj den doodelijken sprong deed. Het gezicht van den sprong echter had ook de moeder vermurmd schreiend sloot zjj haar dochter in de armen en gaf haar, bewogen door zoo sterken liefdesgloed, den zegen. Maar daarmede was de zaak niet be- klonken. De bruidegom was sterk onder den indruk gekomen van den mannenmoed van zjjn verloofde en liet haar weten dat hjj de verloving verbrak, omdat hjj »niet voldoende wildeman" was om gelukkig te worden met zoo'n meisje. Of het meisje zich uit hartzeer over haar teleurgesteide liefde opnieuw van het dak heeft gestort, vermeld de geschiedenis niet. DE GROOTSTE AUTOWEG DER WEBELD. Een ideaal weg voor automobilisten gaat men in de Vereenigde Staten aanleggen. Voor een groot deel is deze prachtige weg zelfs reeds klaar. De weg krijgt den naam van Lincoln Highway en in de eerst- volgende drie jaren denkt men met den aan- leg gereed te zijn. De wog zal van de Hudsonrivier naar de Gouden Poort loopen, dus van den Atlantischen naar den Stillen Oceaan. In het laatst van dit jaar moet de we<r over een afstand van circa 500 K.M. gereed zijn. De weg wordt nagenoeg ge- geheel van beton gemaakt. De kosten van onderhoud en herstel van dezen reusachtigen weg worden betaald door de staten eu plaats^n, welke de weg kruist. Tot op heden hebben de autoriteiten van staten en gemeente 700 millioen dollar uitgegeven eD voor den verderen aan leg zijn nog circa 15 millioen dollar noodig.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2