i 1 ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Het Mohamxnedanisme. No 7777, Vrijdag 28 Juni 1935 65* Jaarg&ji.- Herijk van Mateo en Gewichten. Bekendmaking. 8 1 H N F. H L U D. een wijziging van de dienstregeling van den Provincial Stoombootdienst op de Wester-Schelde (Viissingen-Breskens), BUITENLAND. MANNEN! 1 iHH SJ ft (U y C 61 T P R 11 Q Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post '6,60 per jaar A D U «oi ft t nt t ft I or nlJo Voor Ned. Indie en Amerika f 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. ingaande 1 Jul) 1925, lot nadere aankondiging V. Evenais de wet van Mozes hebben de godsdienstige wetten van den Islam in de eerste plaats betrekking op den eeredienst, j daarna regelen zij het huiselijke- en fami- lie-leven, terwijl zij dan ook betrekking j hebben op de rechtsverhoudingen en den Staat. De eeredienst (cultus) houdt zich hoofd- 1 zakelijk bezig met de 5 pilaren of pijlers van den Islam: het geloof, het gebed, de aalmoezen, het vasten en de bedevaart naar Mekka. Wat het geloof nu betreft, hier ontbreken (gelijk de lezers na het reeds eer gezegde al zullen hebben ver- moed) alle nauwkeurige omschrijvingen. Alleen wordt maar voorgeschreven, dat de nieuw-bekeerde. na zich door een grondige wassching te hebben gereinigd van alle smetten der afgoderij, de bekende formule zal opzeggen: ,,Er is geen God dan Allah, en Mohammed, Zijn gezon- dene." De oprechtheid der bekeering wordt daarbij als vanzelfsprekend voorop- gezet en aanvaard: afval wordt eenvoudig niet toegestaan: afvalligen worden met den deodstraf bedreigd. Wie geloofsbelijde- nis heeft gedaan .verplicht zichzelf daar- door tot opvolging van heel de wet. De tweede pijler is het gebed. Dit is echter geen eenvoudig bidden in onzen zin. maar op zichzelf reeds een volledige godsdienstoefening, die vijfmaal s daags moet worden gehouden: eerst tusschen het aanbreken van den dag en zonsop- gang, dan 's middags, voorts in den na- middag, dan s avonds, en tenslotte bij het invallen van den nacht. De plaats waar is minder nauwkeurig bepaald, iedere reine plaats is daarvoor geschikt, ofschoon op- zettelijk daarvoor ingerichte gebouwen, moskeeen, overal voorhanden zijn. Niet al die moskeeen zijn eender ingericht, maar toch vindt men daarbij gewoonlijk een slanke minaret (toren), waarvandaan de Muezzin met luider stem de gebeds- uren afrodpt; ook vindt men binnenin een nis, in de richting naar Mekka, waar de biddende zijn gelaat heen heeft te wen- den, en een kansel voor den prediker (Khatib). Bij elk gebed hoort een ritueele wassching, die het gelaat, de handen en armen tot aan de ellebogen, de voeten tot aan de enkels betreft: alleen waar geen water was te krijgen, zooals in de woestijn, mag men zich met zand afwrijven. Dan moeten bepaalde lichaamsbewegingen worden gemaakt, en om fouten daarbij te voorkome'n heeft men, als bij sportdemon- straties, een voorwerker (imam), wiens beweging men nadoet. Het gebed bedoelt een lofprijzing en huldiging van Allah te zijn. Alleen bij zeer bijzondere gelegen- heden en omstandigheden draagt het ge bed een somberder karakter. Met den derden pijler: „de aalmoezen, is het weer heel anders gesteld. Deze bestaan namelijk uit een soort vermogens- b.elasting, die ten goede komt van de staatskas, voor allerlei doelemden, die in den Koran zijn aangegeven. De Arabische naam luidt: Zakat. dien men gewoonlijk vertaalt met armenbelasting, maar deze naam is ontoereikend. Deze Zakat is de eenige belasting, die de geloovigen bil- lijkerwijze hebben te betalen. maar in de praktijk is men daarvan heel vaak afge- weken, en vooral natuurlijk in landen, waar de regeering niet wordt uitgeoefend door een Mohammedaansch bestuur. Bovendien heeft men zich nu er aan gewend, vrijwillige aalmoezen (Sadakat) voor de armen te bestemmen, en gelijk door goede kenners is aangetoond, wordt er in den Koran tusschen Zakat en Sada kat geen onderscheid gemaakt. Wat en hoeveel men betalen moet, wordt plaatse- lijk geregeld. De vastenmaand is de maand Ramad- han. Men vast dan tusschen den morgen en den avond. Niet alleen van spijzen, doch ook van dranken, van rooken en 't gebruik van reuk en zalf heeft men zich dan te onthouden. maar s nachts mag men zijn schade inhalen. Omdat de Mo- hammedanen naar maanjaren rekenen en diensvolgens de vastenmaand telkens door heel het jaar heen verspringt, kan deze verplichting om te vasten in den zomer wel eens erg bezwaarlijk zijn. Het vasten veroorzaakt dan niet zelden een gods dienstige exaltatie, die bovendien nog door allerlei godsdienstige oefeningen wordt aangewakkerd. Kranken, men- schen, die op reis zijn, en menschen, die oorlogvoeren, worden er vrij van gesteld, maar zij moeten het verzuimde later in halen, of, als zij daarvoor geen gelegen heid mochten vinden, moeten zij voor elken dag een bepaald losgeld betalen. Aan het slot van de vasten wordt een bij- zonder luisterrijk feest gevierd. De wet kent bovendien ook nog het vrijwillige vasten. En eindelijk moet iedereen, als hij daar- toe in staat is en de noodige geldmiddelen bezit, een keer in zijn leven een bedevaart naar Mekka doen en daar de gebruikelijke ceremonieen meemaken. Wat het huiselijke- en gezinsleven be treft de regels, die hiervoor gelden, zijn lang niet alle strikt Mohammedaansch, maar het meeste is reeds door de oeroude zeden van het Oosten bepaald en daarin gegrond. Heel diep heeft de Islam inge- grepen bij eenige instellingen, als: het huwelijk en de slavernij, bij reinheidswet- ten en door bepaalde verboden, als het verbod van wijn en geluksspelen, ook door 't verbod van beeldendienst. enz. De ontwikkeling der kunst moge hierdoor zijn benadeeld. de openbare zedelijkheid is er zonder twijfel door bevorderd. En wat de huwelijkswetten betreft: de Islam heeft het aantal wettige vrouwen tot vier be- perkt, maar overigens de ondergeschikte sociale positie van de vrouwen gehand- haafd, ja, haar invloed in het openbare leven nog verminderd door het voor- schrift, dat zij zich binnen haar huizen hebben op te sluiten en zich in tegenwoor- digheid van vreemde mannen hebben te sluieren, iets, wat oorspronkelijk slechts gold voor de vrouwen van den profeet zelven. In ieder geval heeft de Islam de emancipatie der vrouw sterk benadeeld. De gehuwde vrouw staat tegenover haar echtgenoot bijna geheel zonder eenig recht; niet alleen kan hij altijd weer een andere vrouw naast haar plaatsen, ook al was het er een, waaraan zij gruwelijk het land had. maar hij kan haar naar eigen believen verstooten. als hij dan van de bruidschat maar wil afzien. Op dit punt is de positie van een slavin, die haar heer een kind heeft geschonken, nog een be- voorrechte, want deze mag hij niet weer verkoopen, en met zijn dood wordt zij vanzelf weer vrij. Veel meer en rijker invloed heeft de Islam gehad op de instelling der slavernij. De slaaf toch is niet meer slechts een bezit van zijn heer; hij kan met zijn meester een contract sluiten, en hij kan zichzelf na eenigen tijd loskoopen. Een slaaf vrijlaten is een hoogst verdienstelijk werk, dat door vrome Mohammedanen dan ook vaak wordt verricht, en de behandeling der slaven van de zijde hunner heeren is over het algemeen zeer humaan, zoodat men in Mohammedaansche landen slaven vaak tot de hoogste eereambten kan Zien opklimmen. De reinheidswetten van den Islam zijn veel eenvoudiger dan die van de Joden, ook al hebben zij daar veel mee gemeen. Het aanraken van lijken, enz. kan een al- geheele reiniging van het lichaam nood- zakelijk maken. Varkensvleesch en alles wat niet naar bepaalde ritueele voor- schriften is geslacht, mag niet worden genuttigd. Bloed is verboden spijs. En nu nog iets tenslotte over de alqe- meene wetten. Bij moord en doodslag is een bloedwreker ingesteld, die pas met een groote geldsom genoegen mag nemen. Het gebod der wedervergelding geldt hier algemeen. Wat de verhouding tegenover de onge- loovigen aanaaat; hier hebben wij niet met een persoonlijke, doch met 'n algemeene verplichting tedoen. Aan Joden en Christe- nen werd vrije uitoefening van hun gods- dienst veroorloofd nadat hun politieke macht was gebroken. Binnen de grenzen van Arabie was en is men echter zeer exclusief, daarbuiten liberaal. De popu- laire meening, dat de Islam slechts de keus laat tusschen dood en bekeering, is dus geheel onjuist, de ,,heilige oorlog" heeft niet ten doel de ongeloovigen te bekeeren, doch bedoelt slechts hun politieke macht te vernietigen. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is de bemndeling van het voorstei-Sm enge om het wetsontwerp in zake voorziening in de defensie in verband met ds drooglegging van de|Zuid.rzee van de agenda af te voeren. De heer Smeenge V.B.) licht zijn voor- stel toe en vraagt, of het mogeljjk is door wijziging van de verdedig ngsplannen den waterstand 13—N.A.P. te wijzigen en of deze kwestie nauwkeurig is overwogen. Minister van Dijk zegt, dat dat peil tijdelijk is en bepaald op grond van de uitkomsten van het ondevzoek der commissie betreffende dq afsluiting van het IJ. Het landsbelang gedoog geen uitstel. Sommige der militaire maatregelen zijn direct noodig. Minister van Swaav betoogt, dat de af- wate<ing van de betrokken streken niet in slechter conditie komt. De he-r Smeenge repliceert en trekt zijn voorstel in. Aan de orde is de behandeling van de Curatjaosche begrooting De heer Heerkens Thijssen (r. k) waar- schuwt tegen het gebruik van vreemde werkkracbten in de petroleumindustrie. Minister De Graaft zegt nauwkeurig toe- zicht toe. De begrooting wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenais eenige kleine wetsontwerpen. Aan de orde is daarna het initiatief- ontwerp van mejuffrouw Wester man inzake de wijziging van de Lageronderwijswet (mogelijkheid van onderricht in een vreemde taal in de hoogste klassen van de lagere school). De heer de Vos van Steenwijk (c.-h.) meent, dat hier op verkeerde wijze gebruik is gemaakt van het recht van inibatief van de Tweede Kamerleden De Minister moest op adviezen wachten, alvorens zelfmeteen ontwerp te komeu. Ditinitiatietontwerp is ongepast, een politieke gauwigheid. De heer de Jong (r.-k.) bepleit het nut van een moderne taal op de lagere school. Het ontwerp loopt echter vooruit op de bedoelingen van den Minister. Spreker zal tegenstemmen. De heer Heerkens Thyssen steunt het wetsvoorstel. Waar wij niet hebben een beter ontwerp van den Minister, moeten wij genoegen nemen met wat hier geboden is. Er is periculum in mora. De heer De Zeeuw (*.-dziet in het ontwerp een reactie tegen het begrip van de eenbeidsschool. Vele ouders zullen blij zpn, als het Fransch voor goed van de lagere school is verdwenen. Aanneming van het ontwerp beteekent volgens spreker nieuwe desorganisatie van het lager onderwijs. De heer Smeenge (V. B.) ontkent, dat de indiening van het ontwerp een politieke manoeuvre was. Het ontwerp maakt de ontwikkelingsvoorwaarden voor alle kinderen gelijk. Na verdediging door mej. Westerman is het ontwerp verworpen met 21 tegen 15 stemmen. FRANKKIJKMAROKKO. Painleve heeft Dinsdag in de Kamer een groot succes behaald. In plaats van de hem van sommige zijden toegedachte neder- laag, verkreeg hij na het Marokko debat een vertrouwensmotie, die met niet minder dan 510 tegen 30 stemmen werd aange nomen. De Kamer telt 626 leden. In zijn groole rede wees Painleve er op, dat Abd el-Krim nog niet heeft afgezien van zijn voornemen om den heiligen oorlog uit te roepen. Toegeven zou niet beteekenen, dat de vrede tot stand zal komen, doch het krijgstooneel zou daardoor slechts worden uitgebieid. Painleve hern nerde daarop aan de wo irden van Zinovieif, die verklaart heefr, dat het uitroepen van den heiligen oorlog in Marokko gunstig zou zijn voor de sovjet regeering. In dit verband bracht Painleve ook het optreden »an Doriot ter sprake, eveneens de boodschap door de communisten tot Abd-el Krim gericht en de communistische propaganda in het binnen land. Hij wees er op, dat de //Humanite" militaire inlichtingen heeft gepubliceerd, die uit Barcelona binnen een dag ter kennis van Abd el Krim konden komen. Hij ver- oordeelde in scherpe bewoordingen de misdadige propaganda der communisten onder de zeelieden in de havens waar van het doel was transporten in troepen en munitie te verhagen en het verspreiden van pamfletten in de Arabische taal, welke er op berekend waren om Abd-el-Krim in zijn oorlogszuchtige voornemens te stijven Painleve prees ten zeerste de loyale houding der Marokkaansche inboorlingen. Ook citeerde hij een artikel van den communist Marty, waarin de wensch wordt uitgesproken dat de soldaten hun officieren zullen vast- binden en zich met de Riff kabylen zullen verbroederen. //De Fransche regeering, aldus Painleve, heeft zijn plicht gedaan en zal dit blijven doen." Zich tot de socialisten wendende, zei Painleve, dat de vertegenwoordigers der arbeidende klasse onder deze omstandigheden niet het recht hebben de regeering in den steek te laten. »Bij deze nationale zaak, waar het gaat om de Westersche beschaving en in het bijzouder om de Fransche beschaving, hebt gij het recht niet u van de natie af te scheiden." //In deze nationale kwestie, zoo besloot de premier, Dacht ik een nationale goed- keuring te verwerven. Het betreft een groote zaak, die waard is dat men er voor strijdt en s erft. Frankrijk moet in dezen beschavingsarbeid eensgezind hlijven Wij doen een beroep op alien, zonderonderscheid Painleve's rede werd door de geheele Ka mer. met uitzondering van de communisten, goed ontvangen. V ooral de roode propaganda bezorgde Painleve nieuwe aanhangers. Bij het debat beweevde de communist Doriot, dat maarschalk Lyautev den aanval van Abd-el-Krim had uitgelokt en dat geen enkel bewijs is bij te brengen van de communistische medeplichtigheid aan den Riff-oorlog. Indien de cummunisten de macht hadden, zouden zij onmiddelljjk een eind maken aan alle koloniale bezetting. Doriot had nog niet uitgesproken toen kolonel Picot op de Tribune sprong en Doriot van het spreekgestoeTe wilde ver- wijderen. Deze greep Picot bij den arm en er ontstond een worsteliug, waarbij ver- schillende afgevaardigden tusschenbeide kwameu om de 2 kampioenen van elkaar te scheiHen. Het tumult werd zoodanig, dat Herriot, de voorzitter, de zitting schorste. Na lieropening werd het debat voortge- zet, dat eindigde met aanneming met bo- venvermelde cijfers van d" motif, onder- teekend door de leiders der 4 groepen van het linksche cartel. In de motie wordt gezegd, dat de Kamer met verontwaardiging kennis heeft genomen van de ophitsing, ,waardoor lift leven der soldaten in gevaar wordt gebracht. evenais het beschaviogswerk 6n de wil tot vrede van Fraukrijk. De Kamer keurt dus de verklaring der regeering goed en neemt ook kennis van het besluit om de onderbande- lingen met Spanje tot een oplossing te brengen, waaidoor de internationale ver- dragen geeerbiedigd worden en die in over- eenstemmiug is met het zelf beschikkingsrecht en het vestigen van een goede verstand- bouding in Marokko." Dertig socialisten onthielden zich van stemming. Daar de groote meei'derheid der socialisten zich aansloot bij de motie der linksche groepen, is dus de eenheid van het cartel hersteld, voor zoover de Marokko- kwestie betreft. NOOTLOTTIGE BRAND. in het dorp Aboehamr in Boven-Egypte zijn 350 woninge i van inboorlingen door brand vernield. Achttien personen kwamen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Indien bij het scheren Uw huid pijn doet of stuk gaat, kuntgij ditvoorkomen door Uw huid voor het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig in de vlammen om Sedert het begin van dit jaar zijn er een reeks ernstige branden voo»gekomen, vermoedelijk toe te schrijven aan het toenemend gebruik van benzine. TER NEUZEN, 26 Juni 1925. GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN. In de Donderdagavond gehouden ver gadering werd overeenkoms ig zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den heer J. Risseeuw, als hoofd der openbare school te Sluiskil. De voorzitter bracht een woord van dank aan genoemden heer voor de wi)ze waarop hij stei-ds zijn taak heeft vervuld en uitte i amens b. en w. zijn leedwezen, dat gezondheidsredenen aanleiding zijn tot de ontslagaanvrage. De heer Colsen bepleitte ter voorziening in deze vacature iemand te benoemen in het bezit van bij-akten, aangezien er te Sluiskil geen andere gelegenheid is voor het genieteo van privaatles en verschillende jongelieden der buurtschap het aan de van den heer Risseeuw genoten lessen te danken hebben, dat zij in eene betere maatschap- pelijke positie gekomen zijn. De voorzitter zeide toe, dat zoo mogelijk met dezen wensch rekening zal worden gehouden. In behandeling kwam een voorstel tot wjjziging der coneessievoorwaarden voor electrische stroomlevering door de lndus- trieele Maatschappij In verband met de toestanden door den oorlog in het leven geroepen is in 1920 voor een termijn van 5 jaren een wijziging vastgesteld waarbij in plaats van den grondprijs van 30 cent per K. W U. voor lichtstroom een kolen- clausule als maatstaf werd aangenomen. Volgens die berekening is in de laatste jaren betaald een prijs van 40 cent. Door Burg, en Weth. werd thans aanvankelijk voorgesteld voor de nog restende 15 jaren der concessie den prijs van 40 cent in de concessie vast te leggen, onder dieE verstande dat de prijs niet daar beneden komt, doch wel zal stijgen wanneer de kolen boven een bepaalden prijs komen. Bij den aanvang der behandeling deelde de Voorzitter mede, dat Burg, en Weth. o.m. dien prijs slechts voor 5 jaar wen- scheti vast te leggen. De heer Hamelink opperde daartegen ernstig bezwaar. Indien door welte om standigheden dan ook de kolenprijs weer daalt, behoort de gemeente daarvan ook de voordeelen te kunnen genieten, waar zij nog de risico van prijsstijging moet dragen. Bovendien zou een hoogeren stroomprijs, definitief in de coneessievoorwaarden vast- gelegd, aanleid ng zijn dat de lndustrieele Maatschappij bij overname der Centrale hetzij door de gemeente hetzij door een ander lichaam een aanzienlijken hoogeven prijs zou kunnen vragen. Het denkbeeld om den stroomprijs te blijven berekenen op de tot nu toe gevolgde methode vond ook steun bij den heer .Verlinde. Over het voorstel van Burg, en Weth staakten de stemmen. Besloten werd toen de bestaande concessie met 2 maanden te verlengen en de verdere behandeling opgesehort. TENTOONSTELLING VOOR HANDEL EN NIJVERHEID. Uitgelokt door het voorbeeld van andere plaatsen heeft zich alhier een comite ge- vormd om te trachten ook a hier eene tentoonstelling voor handel en niiverheid in te richten, te houien van 26 Aug. tot 2 Sept in //De Buiten Societeit" alhier. Deze tentoonstelling, waaraan eventueel ver schillende attracties '/uilen worden ver- bonden. wordt gehouden voorvoedings- en genotmiddelen. meubileering en stoffeer- derij, machinerien en werktuigen, gouden en ziHeren werken. verpakkings-en reclame- artikelen, bouwvakken en electriciteit. kunst- werken. textielindustrie, sanitaire artikelen, bloemen en planten, landbouwwerktuigen, lederwaren en diversen. Uitnoodigingen tot deelneming zijn aan den handel en de Industrie reeds verzonden. terwijl met verschillende firma's reeds onderhandelingen voor deelneming worden gevoerd. Het comite meent, dat, aanaezien der- gelijke tentoonstellingen op plaatsen met een kleinere hevolking een levredigend resultaat opleverden er aanleiding bestaat dit middel om producent e i consument nader tot elkaar te brengen ook alhier te moeten beproeven. Moge dit streven met succes worden bekroond. TER NEUZENSCH CO U RANT i fc Mil IIIMI—■lliM———■II——M—I II HI I IIIHIMH III III—li II lllWWWMMIWiTi—BTT' W Mil Will III II ■win I I—I ■lllllllll illi III milllWi rii IK. I ill i iffrMrTTflTTIiTirTTTrrT^arTBriirTf TTTTi I flTTm I)e Biirgemeester van TER NEUZEN, brengt ter tennis van logeinent-, koffie- en bierhuishouders en verdere onder- nemers van voor het publiek toegankelijke bedrijven, dat van af lieden op bet Gemeentehuis (bodekamer) op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar is Ter Neuzert, 25 Juni 1925. De Bnrgemeester voornoernd, .1. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN ma ken bekend A. dat dit jaar voor den herijk van maten en gewichten zitting zal warden gehouden in het V'er- eeniglngsgebouw. Donze-Visserstraat No. 116. te Ter Neuzen op 6, 7, 8, 9, 10, 13 en 14 Juli 1925 en wel als volgt Voor hen, wier familienaam, naam van lirma of vennootschap begint met een der letters B, of Cop 6 Juli, namiddags van 114i uur. A. D, E, ofF: op 7 Juli, van 9£12enl£AJ uur. G, U.I, J, of L: op 8 Juli, van 912 en lj—44 uur. K, of M op 9 Juli, van 9—12 en 114 uur. N, O, P, Q of Rop 10 Juli, voormiddags van 9 tot 12 uur. S, of T op 13 Juli, namiddags van 1 j41 uur. U, V, W, X, IJ, en Z op 14 Juti, van 912 en en 1{4£ uur. Te Sluiskil in een der lokalen van school D, op 3 Juli a.s. van 912 en 1 4 uur en op 4 Juli van 912 uur. B. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; C. dat betaald moet worden voor ter herijk aangeboden maten en gewichten, als ook voor het justeeren van gewichten en wel ten bate van s Rijks schatkist (K. B. van 23 Oct. 1919, Stbl. nrs 611 en 6121. D. dat de maten en gewichten ie gestempeld worden met het afkeuringsmerk niet in de winkels enz. teruggebracht mogen worden E. dat de maten en gewichten voor 1 October 1925 gestempeld moeten zijn met de letter B en dat er bij verzuiin of verhindering om van de onder A genoemde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid nestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg, dat in 1925 geopend is op 16, 17. 23, 24, 30 en 31 Juli; 27 en 28 Augustus van 91 uur; 17 en 18 September van 9 12 en ran 14 uur; Na 1 October iederen Dondei dag en Vrijdag van 91 uur F. dat de milligram gewichten niet op de herijk- zitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kunnen worden. Opzending per post franco met ingesloten postbewijs groot 10 cent per aangeboden milligram- gewicht vermeerderd met porto voor terugz.ending)_ Ter Neuzen, den 26 Juni 1925. Burgemeester en Wethouders voornoernd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat vanaf 1 Juli a.s. gedurende 14 dagen op de ge- meente-seeretarie voor het publiek ter inzage zijn nedergelegd afscbriften van de kiezerslijsten voorde afdeeling groot- en die voor het Kleinbedrijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaandsren. Eventueele verzoeken om verandering of verbeteriug der kiezerslijsten moeten voor 15 Juli a.s. wor den toegezonden aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. Ter Neuzen, den 26 Juni 1925. De Burgemeester voornoernd, J. HUIZINGA. 30-60-90 cent. PUROL

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1