ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7776. "Woensdag 24 Juni 1925. 65e Jaargnug. H. E. Kantoorhouders Uitoefening Kiesrecht STEMMING. DE I NDRINGER S B U I T eTlTnI" Kinderen door personen die in dienstbetrekking zijn. FEtTILLETON. BINNENLANPa Y^,. hinnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar ABONNEWENTSPRIJS: vZ nS3 Indie en Amerika f 2,70 per 3 maanden - Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden - Abonnementen voor't bu.tenland alleen bij voormtbetalmg. worden verzocht het abonnements- geld over het 2e kwartaal 1925 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 Juli in te zenden, Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op datj wij bij terug- ontvangst van eene onbetaalde kwi- tantie onmiddeliijk detoezending van het blad zullen staken. De Burgemeester van IER NEUZEN herinnert personen, bij wie. en bestuurders van bijzondere ondernemiogen en instellingen waarbjj, personen die den leeftijd van vijf en twirtig jaren htbbtn bereikt, in du-nsc betrekking zijn De algemeene niaatregel van be tuur, oovengenoemd, is gegeven bfl Koninkljjk oesinit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no 109) en luidt als volgt Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 38) (Vervolg.) ,,Ik heb je beloofd, om al mijn land te laten bebouwen en ik zou graag mijn be- lolte willen nakomen. Maar er is lets, dat me hindertmijn oom heeft na dien eersten keer niets gezegd, maar ik voel uit zijn houding, dat mijn oppositie hem ver- driet doet, en dat kan ik niet hebben. Stil- le verwijten vind ik verschrikkelijk moei- lijk te dragen, en nu Dane en een stuk of wat van de anderen je voorbeeld gaan volgen, krijg ik langzamerhand een ge- voel, alsof ik tegen den man, die altijd goed en lief voor me geweest is, partij kies." ,,Je zou je dus 't liefst aan den Colonel houden. ook al zou 't heel wat kosten? Natuurlijk," antwoordde Maud Bar- rington. ,,Hoe kun je dat vragen!" Met een schittering van verontwaardi- ing in haar oogen en een trotsche, onwil- ige beweging van haar hoofd. keerde ze zich iets van hem af: Witham bleef haar aan staan kijken. Eerlijkheid en trouw waren begrippen, die het meisje daar voor hem niet vreemd waren dat zag hij wel. Toen ik't je vroeg, wist ik, dat volhou- den moeilijk zou zijn." zeide hij. ,.Maar toch houd ik je aan je woord. Er is een groote verandering op handen en ik heb m'n zinnen erop gezet, om dit jaar zooveel als mogelijk is voor je te verdienen." STEMPLICHT. EERSTE KAMEK. Vergadering van Dinsdag. Morgenochtend zal worden beslist over het verzoek van den heer Smeenge om het wetsontwerp inzake de defencie maatregelen in verband met de Zuiderzeewerken van de agenda af te voeren. Bij het wetsontwerp tot wijzigitig van de kieswet verklaart de heer De Gijselaar (c. h dat dit hem te ver gaat. Evenzoo de heer Kink (v.-b.). De heer Slotemaker de Bruine (c.h) verdedigt het ontwerp ter wille van de gewetensvrijheid, in welke materie de re- geering echter in vollen omvang behoort te voorzien. De heer Mendels (s. d.) motiveert zijn stem tegen, omdat het ontwerp alleen gods- dienstige bezwaren betreft. Het wetsvoorstel is verworpen. EEN HULDEBLIJK. Dezer dagen werd door een deputatie uit de onderwijzers in de onderwijsinspectie Middelburg aan den vroegeren inspecteur, den heer J. N. Pattist; te 's Gravenhage namers de Zeeuwsche onderwijzers als blijk van hoogachting en waardeering een keurig bewerkt album aangeboden, hevattende de handteekeningen van een groot aantal onderwijzeressen en onderwijzers uit de vroegere inspectie van den heer Pattist. Daarbij was gevoegd een fraai schilderstuk van den scbilder Louis Heijmans te Middel burg Album en schilderstuk werden door den heer Pattist met groote erkentelijkheid in ontvangst genomen. terwijl hij de depu tatie verzocht zijn bijzonderen dank voor deze vriendelijke attentie aan zijn Zeeuwsche vriendep over te willen brengen. ECONOMISCHE MOE1L1JKHEDEN TUSSCHEN NEDERLAND EN DUITSCHLAND. Naar de ,/Vossische Zeitung" verneemt, hebben de moeilijkheden op eeonomisch „Waarom? vroeg Maud; ze wist niet wat haar meer verbaasd had: zijn woor- den of t feit, dat ze om zijn weigering niet boos worden kon. ,,Dat kan ik je later misschien wel eens vertellenantwoordde Witham ernstig, ,,en wil je in dien tusschentijd een reden hebben, wijt het dan maar aan mijn ijdel- heid. Naar alle waarschijnlijkheid is dit m'n laatste zomer in Silverdale en daar- om zou ik graag willen, dat deze onder- neming een groot succes werd." Maud keek hem opeens scherp aan. Zijn woorden hadden haar zulk een schok ge- geven, dat ze haar toevlucht tot ironie nemen moest, om haar schrik te verber- 9,en. „Je laatste zomer! Zijn we niet vrien- delijk genoeg geweest. of is dat de proef op de som van je bewering. dat een voor- beeldig leven op den duur heel ver- velend is? Witham begon te lachen. ,,Neen, geen van beide," zeide hij, ,,ik zou graag hier willen blijven hoe langer. hoe beter!" Hij zweeg even toen zag Maud hem om zich heen kijken. naar de twee prach- tige vierspannen, naar de groote machines en het rijke opengewoelde land. ,,Neen zoo zonderling als het mag klinken 't is juist het goede in me. dat me weg zal sturen, wanneer ik t aan het woord Iaat komen." ..Maar waar wil je dan naar toe?' Witham keerde zich om en keek over de prairie naar het noorden; er lag een uitdrukking in zijn oogen, die als een be- klemming op het meisje inwerkte. ,,Terug in je hok!" zeide hij zachtjes. alsof hij in zichzelf sprak; toen keerde hij zich met een bijna onmerkbaar schouderophalen tot het meisje naast hem. ..En in dien tus schentijd is er nog heel wat te doen en gebied tusschen Nederland en Duitschland, die reeds geleid hebben tot eveetueele financieele maatregelen vandeNederlandsche Bank, tengevolge gehad, dat er nubesprekin- gen tusschen de Duitsehe en de Neder- landsche regeering zijn begonnen. Van Duitsehe zijde heeft mijn verklaard, dat 't niet in het voori^men van de rijksregeering ligt om de Nederlandsche belangen nadeel te berokkenen. Overigens heeft men zich van Duitsehe zijde bereid verklaard, eenige tepalicgen van het nieuwe tariefontwerp, die bijzonder nadeelig voor Nederland zijn, te verzachten Ten aanzien. van de speeiale spoorweg- tarieven voor de Noord-Duitsche zeebavens zijn de onderhandelingen nog gaande. Naar men weet, hebben deze onderhandelingen tevens ten doel het nog uit het jaar 1851 stammende Duitsch Neder'andsche handels- verdrag aan de veranderde tijdsomstandig- heden aan te passen. Het verloop van de besprekingen schijnt niet ongunstig te zijn. HET VERDRAG MET BELGIe. Naar het Ned. Corr. Bureau verneemt, zal de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens het verdrag met Belgie nog niet kunnen uitkomen. Daargelaten, dat in de loopende zitting een behandeling van het wetsontwerp niet meer te wachten is, moet het overleg met de betrokken mo- gendheden nog zijn beslag krijgen over den vorm, waarin de abrogatie der col- lectieve verdragen van 1839 (zie de bij- lagen der memorie v. T.) zal geschieden. Dit overleg kon gedurende de regeerings- crisis in Belgie geen voortgang hebben. DE TOESTAND. Het is volkomen ondoenlijk reeds een nauwkeurig inzicht te krijgen in hetgeen er achter de onrustbarende troebelen in China steekt, sciirijft de N. R. Crt., maar het ontbreekt niet aan teekenen, dat iets lijkende op een nationalistisch reveil, er een groote rol bij speelt. Het stuk belang- rijke wereldgeschiedenis. dat wij sedert 1914 beleefd hebben, is ook den Chinee- zen niet voorbijgegaan zonder sporen ach ter te laten, vooral niet wat de verande- ringen betreft, die er in het Oosten door ontstaan zijn. Aan de Noordelijke en Westelijke gren- zen van China is in een ander ontzaglijk) rijk, Rusland, alles onderste boven gegaan en over de grenzen heen is de revolutio- naire propaganda aanhoudend binnenge- drongen. De oude Chineesche muur is daar geen bolwerk meer tegen geweest. Te Kanton schijnt een soort nieuwbakken Chineesch communisme onder Russische leiding reeds de bovenhand te hebben ge- kregen. Dit is natuurlijk tegen de buiten- landsche commercieele en andere ,,kapi- talistische" ondernemingen gekant en be- schouwt hen als ongeoorloofde exploita- tie. Zoo komt men tot vreemdelingenhaat en nationalisme. Andere oorzaken werken in dezelfde richting. Twee jaar qeleden kregen de Turken gedaan, dat de capitulaties, die hen eeuwen lang tegenover de Europee- sche naties in een inferieuren toestand hadden geplaatst, afgeschaft werden. De noezeer het me spijt, kan ik je niet van je belofte ontslaan." ,,Goed, daarmee is de quaestie dan af- geloopen. Ik kan je bezwaarlijk gaan bid den en smeeken... dus rest ons nu nog het bespreken van de practische moeilijk heden. Ze hebben me verteld, dat ik voor t zaaien van een grooten oogst noch men- schen noch paarden genoeg heb en met 't oog op de omstandigheden kan ik niet bij mijn oom gaan leenen. Natuurlijk niet," antwoordde Witham rustig. ,,Gelukkig heb ik de beste paarden en machines van dit gedeelte van de prai rie en ik krijg loonarbeiders uit Ontario om te helpen. Ik zou dus voor je kunnen ploegen en voor't geval, dat je mijn hulp, belangeloos, minder wenschelijk zou vin- den, kun je me betalen. Maud bloosde, maar ze bleef hem recht aankijken. ,,'t Is een afschuwelijke toe- stand, maar nu je me tegen mijn wil aan mijn belofte houdt, zullen we t van een zakelijk standpunt beschouwen. Ik had je nog een tweede gunst te vragen, maar dat kan nu beter achterwege blijven." ..Dit vind ik al bij voorbaat goed", zei de Witham rustig. Het kostte Maud wel eenige moeite om haar wensch duidelijk te maken. De glim- lach waarmede Wftham in begin stond toe te luisteren. kreeg, naarmate het ver- haal vorderde, iets straks. Een van de kolonisten, een Engelsche jongen, een bloedverwant in den zooveel- sten graad van de familie Barrington, die nog pas kort in Silverdale was. had met spelen een groot bedrag aan geld verloren en bracht nu. uit teleurstelling daarover, zijn tijd en zijn geld in de nederzetting aan de spoorlijn door. Ter wille van zijn moeder in Engeland zou Maud Barring- ton graag zien, dat hij tot de orde geroe- weerslag hiervan is te bespeuren geweest in China in een strooming, die ook een eind wilde maken aan de buitenlandsche controle over de zoogenaamde tractaat- havens, en het instellen van een Chinee sche jurisdictie over eigendommen en per sonen van vreemdelingen. De ,,tractaat- havens" in China zijn, gelijk men zal we- ten, zoowel zee- en rivierhavens als eenige steden in het binnenland, die volgens vroeger gesloten tractaten voor de vreem delingen qeopend zijn, om er handel te drijven. Het tractaat van Nanking van 1842 stelde slechts 5 havens voor vreem delingen open namelijk Kanton, Amoy, Foetsjou, Ningpo en Sjanghai. Gaande- weg zijn er steeds meer bij gekomen, zoo- dat het er nu ruim veertig zijn, onder wel ke havens," ook steden zijn beorepen, die zoo diep het binnenland in liggen als Moekden. Hankou, Itsjang en Tsjangsja. Er zijn nu 21 tractaat-mogendheden in China (ons land heeft in 1863 zijn tractaat met China gesloten), van welke Duitsch land. Bolivie, Perzie en Chili eerst af- stand hebben gedaan van de consulaire jurisdictie. In 1924 werden de normale betrekkingen hersteld met de Sowjet- Russische regeering bij een overeenkomst, waarbij de Sowjet-regeering eveneens er in toestemde hare exterritoriale rechten en consulaire jurisdictie prijs te geven, en Mexico heeft al eenige jaren geleden bij een wisseling van nota's het voornemen te kennen gegeven om afstand te doen van dezelfde voorrechten bij een herziening van het geldende tractaat van 1899. Men begrijpt. dat deze evolutie, waarbij groote staten als Duitschland, Sowjet-Rusland, Chili en Mexico zijn voorgegaan, den stoot moet hebben gegeven tot een bewe ging in China tot vrijmaking van de vreemde inmenging, gdlijk die ook in de Jong-Turksche beweging zoo sterk op den voorgrond is gekomen. De derde factor, die het vuurtje tegen de vreemdelingen aanwakkert. is natuur lijk oeconomische agitatie tot verbetering der arbeidsvoorwaarden in de buiten landsche fabrieken te Sjanghai en Hong kong (een Britsche kolonie) enz. Nu zeg- qen ook al Chineesche huisbedienden aan Europeanen den dienst op. Dat de bewe ging zich vooral richt tegen Engeland en japan moet vermoedelijk hieruit verklaard worden. dat deze twee mogendheden het sterkst vertegenwoordigd zijn in China zoowel met hun onderdanen als met hun belangen. Als men de ruim 85.000 Rus- sen buiten beschouwing laat. zijn er van de 325.000 vreemdelingen, die in 1923 in China gevestigd waren, alleen 202.000 Japaneezen, en 15.000 Engelschen. tegen over b.v. 9350 Amerikanen. 3300 Fran- schen, 2200 Duitschers. 550 Nqderlanders enz. Amerika, dat dadelijk na Engeland komt, wat omvang van belangen betreft, zou alle reden hebben om een belangrijke stem in het kapittel te eischen, nu de toestand overleg tusschen de meest betrokken mo gendheden noodig maakt, maar Was hington houdt zich nog ter zijde, vermoe delijk met de bedoeling, om den vreem delingenhaat ook niet teqen de Amerika nen in dezelfde mate te laten opvlammen als tegen Engelschen en Japanners, op wie alweer nieuwe moorden zijn gepleegd. De Engelsche regeering paait zich met het vooruitzicht, dat de internationale conferentie, die spoedig gehouden moet worden, om in verband met het negen- pen werd, maar ze durfde zich niet tot Co lonel Barrington wenden, daar deze, in zulKe gevalien, meer voor drastische dan voor beleidvoile maatregelen voelde. ,,Ik zal doen wat ik kan, antwoordde Witham. ,,Maar gewoonlijk zijn jongens van dat slag niet de moeite waard om je er bezorgd over te maken en dan, waarom heb je juist mij uitgekozen om dit voor je te doen/' Maud voelde zich door die vraag in hec nauw gedreven, maar ze zag dat hij een antwoord verwachtte. ,.Om je de waar- heid te zeggen, jij leek me er het beste voor geschikt," zeide ze. Witham glimlachte spottend. ,,Nu, ik verheug me al op een kennismaking met een collega-speler. Maar denk je, dat ik hem aan zal kunnen? Tot haar groote ergernis voelde Maud zich blozen, maar toch bleef ze den man tegenover zich aankijken, geboeid door zijn beheersching, waardoor ironie op dit oogenblik mogelijk werd. ,,]a", zeide ze en toen eenvoudig: ,.Ik ben heel blij, dat je het wilt doen. Een paar minuten later reed ze in galop over de prairie: op de helling van den vol- genden heuvel haald ze de beide ruiters in en na een paar nietszeggende opmer- kingen tegen haar tante, trachtte ze, doot handig gestelde vragen. de opinie van den Colonel over Courthorne's onderneming te weten te komen. ,,De man is een bekwaam landbouwer de hemel moge weten, waar hij t vak geleerd heeft", zeide Barrington. ..Dood- jammer, dat er, te oordeelen naar zijn ma- nier van doen, ook een van de vijf bij hem op den loop is." Miss Barrington keek haar nichtje aan; beiden hadden ze moeite om niet te lachen. want ze kenden de eigenaardigheid van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. stooten, vallen en bezeeren zich herhaaldelijk, en daarom hebben Zorgzame Moeders altijd een doos Purol in huis. mogendheden-tractaat van Washington, China vergunning te geven tot verhooging van zijn douanerechten, bedarend zal wer ken. De Engelschen zijn uistekende di- plomaten en er is stellig alles voor te zeggen, met die conferentie haast te ma ken. Maar de eigenlijke kern van de moei- lijkheid is toch, dat de centrale regeering te Peking niet genoeg macht heeft, om door te tasten en de orde te herstellen, en, onder den invloed van de elementen die haar beheerschen, een onvriendelijke hou ding tegen de klachten der benadeelde mogendheden aanneemt. Zulk een politiek moet de onruststokers aanmoedigen en aan de beweging een gevaarlijken om vang verleenen. De zenuwachtige stemming d e te Sjanhai heevscht, heeft al, aanleiding gegeven tot geruchten dat Japan wegens den moord op een Japansch ambtenaar te Kanton (op Zaterdag) den oorlog verklaard had. Het geval is ernstig genoeg De man was een ambtenaar van het ziekenhuis en uit die hoedanigheid van hem valt te besluiten, dat men met een moedwillige geweldaad te doen heeft. Het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken dat ook in zijn tweede antwoord op de nota der mogendheden wter een verwrongen verkiaring geeft, om de oproerlingen van schuld vrij te pleden, zal moeite hebben, sehrijft de N. R. Crtom dezen moord goed te praten. Japan kan van zijn kant er gemakkelgk een aanleiding in vinden tot krasse maatregelen. Het zal zeker een hooge schKdevergoeding eischen en als het daarmee afloopt, mag China dankbaar zijn. Ook de Westersche mogend heden zullen hopen, dat er niets ergers uit voorkomt. Voor Japan is de verleiding groot, de gelegenheid waar te nemen, nu een groot rijk vlak bjj zijn deur, rat onbegrensde mogelijkheden voor zijn handel biedt, een baaierd is en door burgeroorlog verscheurd wordt. De andere mogendheden, die tot nog toe Japan's eerzucht in toom hebben kunnen houden, zullen het nauwelijks kunnen verhinderen, als de boete zwaar uitvalt. De haat tegen de Japanners is in China zoo groot, dat herhalingen elk oogenblik te vreezen zijn. Dan behoeft de militaire partij in Japan maar flink in beweging te komen, opdat een toestand vol gevaren ontstaat. De moorden op den kanselier der Japansche legatie en den Duitschen gezant von Ketteler waren in 1900 oo'zaak van de gewapende tusschenkomst der mogendheden en den tocht naar Peking Een Engelsch blad, zien wij herinnert in zijn ongerust- heid ook aan den moord van Sarajevo in Juli 1914, die in Europa alles in vlam zette. Zoo pessimistisch wenschen wij op dit oogenblik nog niet te zijn, maar daar de bolsjewiki op velerlei wijze de hand in het spel hebben zijn er toch genoeg ver- ontrustende factoren in den toestand hun famihelid, om ieder, die met met zijn zienswijze meeging, gek te noemen. 1 Hortend en stootend reed Witham met zijn groote machine voort. W erKtuigelijk stuurde hij zijn paarden en keurde hij de wijze, waarop de sappige vette aarde door de machine opgeworpen werd. Hij hoor- de het knappen van de stoppels of andere taaie vezels onder de drievoudige schaar hij hoorde, hoe de vette aarde door net kromme ploegijzer weggeslingerd werd, maar zijn gedachten waren ver weg en toen' hij zijn hootd ophiet keek hi) niet naar den heuvel voor hem, waar de strook omgeploegd land met een onregelmatig gekartelde lijn tegen t blauw van de lucht afstak, maar naar een vaag en ver ver- schiet, den weg, dien hij in de toekomst zou moeten gaan. Veel moest er nog vasteren vorm krij gen, maar een ding zag hij nu al duidelijk: op Silverdale kon hij niet blijven! In den beginne had hij gehoopt, dat dit mogelijk zou blijken, want het rijke land en de mid- delen om het goed te bewerken, welke hem hier in zoo ruime mate ten dienste stonden, waren een groote verleiding voor hem geweest. Maar nu hij Maud Barring ton had leeren kennen, begreep hij, dat zijn weggaan uit Silverdale een noodzake- lijkheid was, wanneer hij van zijn leven. alleen, nog iets goeds wilde maken. Eerst moest hij voleinden wat hij begonnen was. zijn komen moest door t succes gerecht- vaardigd worden, dan wanneer de naam, dien hij droeg. in eer hersteld was. kon hij, zonder of met een bekentenis, weer afstand doen en terugkeeren naar de wereld van duisternis, van onbelangrijk- heid, waaruit hij te voorschijn getreden was. (Wordt vervolgd.) dat zij, volgens art. 55 der Kieswet, verplicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevocgd is tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ten minste twee achter- eenvolgende uren, tusschen acht uren des voormiddags en vijf m en des namiddags, daartoe gelegenheid vinde dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werk- plaatsen, verplicht zijn te zorgen dat in het arbeids lokaal en, zoo er meerdee arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan een arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen voor, en op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opge- hangen een door hen of van hunnentwege onder- teekende lijst. de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor alien gezamenlijk dat, volgens art. 151 der Kieswet, overtredingvan bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen ofgeld- boete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Artikel 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in aitikel 57 (thans 51) der Kieswet bedoelde personen en be stuurders van bijzondere instellingen en onder- Demingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgende uren vertoeven in degemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen. Artikel 2. Vrijstelling als oinschreven in het voorgaand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aanzien van bij hen in dienstbetrek king zijnde personen, alsmede aan personen en be stuurders van bijzondere instellingen en onder- nemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 der Kieswet bedoeld, zijn ter geineente- secretarie verkrijgbaar. Ter Neuzen, 22 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 1 .luli 1925, van des morgens acht uur tot des na middags v ij f uur, zal geschieden de STEMMING ter verkiezing van de leden van deJJTweede Kame1* der Staten-Generaal. Herinnerd wordt aan de verplichting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid, der Kieswet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst brvoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming be paalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau in bet voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die niet voldoet'aan zijn stemverplich- ting, wordt, tenzij den rechter '-an eene geldige reden van verhindering blijkt, gestraft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding noggeen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere ver- oordeeling van den schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, of de deswege opgeiegde geldboete vrijwillig is betaald, wordt geld boete van ten hoogste tien gulden opgelegd. De uitspraak is aan hooger beroep noch cassatie onderworpen. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende Hij die opzettelijk zich voor een ander u:tgevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevange- nisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Ter Neuzen, 24 Juni 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1