lfrouwen en SPORT. GEMEN6DE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MeisjesEr is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. meerendeels h t geld voor den Poolvliegtocht bijeengebracht. De vader van Ellsworth stierf te Florence, een week na het vertrek der Poolvliegers. De „Kb!n Ztg." meldt over de outvangst te King»bay (Koningsbaai) op Spitsbergen per draadloos telegram van het expeditie- schip Hobby" Amnndsen kwam juist op het oogenblik te Kingsbay aan, toen de hulp expeditie van de Noorsche marine-vliegers zou ver- trekken. De leden dezer expeditie waren bij den directeur der kolenmaatschappij bijeengekomen. waar men den tocht in bijzonderheden besprak. Kort na een uur wilden zij aan boord gaan van de //Heimdal" en de vliegers maakten toebereidselen voor de opstijging. Plotseling kwam iemand aanrennen, die uitriep t/ Amundsen is teruggekomen". Het was geen grap, maar werkelpkheid. He deelnemers der Amundsen-tocht zijn door zeelieden, matrozen er arbeidevs m- stuwd, die hoera roepen, i de handen klappen en hen jubel-ml op de scbouders tilien. leder drukt hun de hand. On- samenhangeude woorden worden gewisseld. De Poolvliegrrs zpn ste>k vermag^d. Hun oogen s'aan dof en het blijkt dat de weken die zp op het ps moesten door- biengen, een strijd op leven eu dood was. Elk hunner draagt de sporen van de uit- putting. Maar desondanks heerschte groote blijdschap dat de expeditie uit aigen kracht weer is teruggekeerd. De bemanningen der beide vliegtuigen wareu langen tijd gescheiden. Dhtrichson en Omdahl werden eens door Ellsworth voor verdrinken behoed. Amundsen en Larsen hoorden op een afstand de hulpkreten van de in nood zit- tenden zo der te kunnen helpen, daar het ni<-t mogelijk was met de kleine booten het drpfijs over te steken waarna de zee op dat punt bedekt was. Amundsen prijst zeer de Duitsche zonne- eompassen, de goede constructie van de Dorniervliegtuigen en de betrouwbaarheid van zpn Rolls Roycemotoren. Naar uit Oslo wordt gemeld heel't Amundsen aan de Noorsche luchtvaart- inaatschappp geseind, dat hi) hoopt binnen dr e weken te Oslo terug te zijn, om een nieuwe Noordpoolexpeditie te organ.seeren. BESCHERMING VAN D1EREN. Het Lagerhuis heeft Vrijdag het initia- tief-voorstel van Cockerili betreffende be- scherming van dieren tegen afr.cbting voor openbaie vermakeijKh den behandeld, met de amendementen die het Hoogerhuis erop heetk aai'genomen. Daar is ook er een onder, om viooien van de bescherming uit te sluiten. Cockerili klaagde dat de vloo ,geen vrienden had in het Hoogerhuis". (Gelach). He vloo, zeide hij, kan 30 maal hooger springen dan zij zelve hoog is, en 80 maal haar eigen gewicht aragen. Zij was de hardnekkigste en wonderbaarlijkste werk- kracht ter wereld volstrekt onafhankelijk van den kapitalist. Maar noch van den kant der liberalen noch van dien van de arbeiderspartij werd een hand ui'gestoken om de vloo te helpen. (Gelach). Cockerili maakte er eenige grap- pen op, dat de veldtocht tegen de vloc in het Hoogerhuis geleid was door Lord Ullswate;, die vroeger speaker van het Lagerhuis is geweest Hij had zij j woede nog kunnen begrijpen, als Ullswater op den „wolzak" (op den flwolzak" zit de voorzitter van het Hooger huis, de voorzitter van het Lager zit //in den stoel", in the chain) had gezeten. Daar hij geen zin had een conflict tusschen de twee huizen te verhaasten door toedoen van de gedresseerde vloo, stelde hij voor het amendement tot uitsluiting van viooien van de bescherming aan te nemen. Het Lagerhuis keurde daarop alle amen dementen van het Hoogerhuis goed. TER NEUZEN, 22 Juni 1925. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag a.s., des namiddags ten ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. lngekomen stukken. 2. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststelling van een rooilijn aan den Baandijk. 3. Jdem om schoolbanken aan te sehafren voor de. openbare lagere school A. 4. idem om eervol ontslag te verlee- nen aan den heer J. Risseeuw, als hoofd van de openbare lagere t school D te Sluiskil. 5. Idem tot wijziging van de conces- sievoorwaarden waarop door de Industrieele Maatschappij te Am sterdam electriciteit wordt gele- verd in de gemeente Ter Neuzen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zaternamiddag was, na het nuttigen van den maaltijd een stoker van het in een der kanaalhavens alhier liggende Belgi- sche stoomschip ,,Van Dijck in die ha ven aan het zwemmen. Plotseling schreeuwde hij om hulp, vermoedelijk kramp krijgende. Een zijner collega's, het geroep hoorende sprong van de verschan- sing te water om een poging te doen tot redding. Anderen wierpen reddingboeien toe, die de drenkeling niet kon grijpen. De overboord gesprongen stoker heeft den drenkeling nog met zijn beenen vast- gehad, doch kon. zelf tenger zijnde, den grooten zwaren man, die geen houvast Dood, niet houden, en moest hem loslaten, daar hij anders mede in de diepte zou ver- dwenen zijn. Het trok de aandacht, dat de kapitein van het stoomschip geenerlei pogingen in het werk heeft laten stellen om den onge- lukkige op te visschen. Toen de politie, die gewaarschuwd was, met de lijken- brancard bij het dok kwam, en meende het lijk terstond te kunnen meenemen, verna- men de agenten van den kapitein, dat de verdronkene nog steeds in het water lag. Geruimen tijd is daarop gedregd en om- streeks half 6 uur gelukte het aan Hyp. Geers den ongelukkige op te halen, die daarop naar het lijkenhuis is overge- bracht. Hij is genaamd Henrich Misler, gebo- ren en woonachtig te Tallinn (Esthland) en 20 jaar oud. DE BUITEN-SOCIETEIT. De regen waarnaar door velen ver- langd werd, was niet gunstig voor het voornemen van het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" om een concert te geven in ,,De Buiten-Societeit". Toen het evenwel tegen 7 uur in den avond droog was en de zon,scheen, werd besloten toch aan het voornemen gevolg te geven. Het was erg frisch, doch de opkomst viel nog mede. Na afloop van het concert hield het bal de aanwezigen nog enkele uren bijeen en juist toen dit beeindigd was, be- gon de regen weer te vallen, die heden morgen in malsche stroomen was overge- gaan. overvloedig het dorstende aardrijk drenkende. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de eerste helft der maand Juni 1925. Brieven. Binnenland. H. Kauger, H. A. Z., Goes. Raad van Arbeid, Middelburg. Brieven. Buitenland. Weiss Bank G. M. B. H., Beelefeld. De Marninstraat le A 190, Antwerpen. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar- heid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een voile- dig adres, straatnaam en huisnummer, te voorzien. PHILIPPINE. Geslaagd te Roosendaal voor het eind- examen Gymnasium (St. Gertrudis- lyceum voor meisjes), voor diploma A, mej. A. A. C. Voerman te Philippine. SAS VAN GENT. Tuinieren. Toen onlangs bij het radio-debat, waarbij door de heeren dr. v. d. Myle en Braat, de eerste als voorstander, de tweede als tegenstander van den zomertijd, door den pro-debater als argument voor het hand- haven van den zomertijd werd aangehaald, dat de werklieden, die het platteland be- wonen meest alien groote voorstanders waren, omdat zij na gedane werkzaamheden in fabriek of werkplaats dan nog hun vrijen tijd nuttig konden besteden om hun tuintje of stukje grond te bewerken. meende de contra-debater als tegenargument te moeten bijbrengen, dat zulks in strijd was met het beginsel van den achturigen werkdag. Het ging niet op volgens den afgevaar- digde van den plattelandersbond, om na gedanen arbeid bij den werkgever zich nog aan andere werkzaamheden te mogen wijden, aangezien op die wijze het heele stelsel "an den achturen dag in al zijn voegen zou gaan wankelen. In de dagelijksche omgangstaal van het groote stadsleven is men gewoon om een soortgelijke argumentatie dun te noemen, hetgeen zij dan ook inderdaad is, uit welk oogpunt men haar ook wenschttebeschouwen. Dr. v. d. Mjle plaatste zich n.l bij het bijbrengen van zijn bewijsgronden op een ethisch standpunt en daar ethiek niet in strijd kan zijn met moraal kan men gerust aanvaarden, dat des dokters betoog een zuiver moreele strekking had. De feiten stellen trouwens den moralist tegenover den nuchteren beschouwer in het gelijk. Wij, plattelanders. staao, in het bezitten van comforts en aangenaamheden des levens, natuurlijk verre bij onze stads- menschen ten achter. En juist daarom kunnen wij de kleine genoegens, die het buitenleven ons zoo schaarsch toebedeeld heeft, niet missen. Probeer het eens om den kleinen buitenman zijn tuintje, zijn lapje grond, dat hij zelfs tegen hooge rente gehunrd heeft, af te nemen Zou een dergelijke maatregel niet gelijk staan met vanoalisme, niet m den gewonen zin van het woord opgevat, maar met geestelijk vandalisme, slooperswerk, dat zich ten doel zou gpsteld hebben, idealen te verstoren, geestelijke genoegens te ont- nemen, aan hen, die naar uanleg en den aard van hun persoonlijkheid, deze koesteren en begeeren. Zonder den practischen kant van het vraagstuk totaal te willen negeeren, aan gezien en practijk en moraal hier als't ware onafscheidelijk verbonden zijn, zij het mij vergund eenigszins dieper op de ethische beteekenis daarvan in te gaan. De wetenschap, die zich bezig houdt met het onderzoek van en naar de middelen, die strekken kunnen om het leven van den mensch, lichamelijk zoowel als geestelijk tot het hoogst bereikbare peil te voeren is de leer der opvoeding. Het is de leer der opvoeding, die reeds op de kleuter- school een aanvar.g neemt en om zoo te zeggen nimmerophoudt toepassing te vinden. Een onderdeel van deze opvoedingsleer is de psychologie of zielkunde, die weer een onderdeel uitmaakt van de philosofie of wijsbegeerte. Nu hebben reeds veel philosofen. zoowel oude als moderne, de leer der opvoeding a s speciaal onJerdeel hunner wijsgeerige beschouwingen gekozen. De Fransche philosoof Jean Jacques Rousseau heeft zijn gedachten, betreffende de opvoeding vastgelegd in zijn beroemd, zij het dan ook van andere zijde zeer aangevochten werk: Emile oiiDe l'education. Als object heeft hij zich een denkbeeldig persoon als leerling gekozen, die door hem met den naam van Emile wordt aangeduid. Van dezen Emile nu zal Jean Jocques als mentor een bruikbaar en nuttig menscti in de maatschappij trachten te maken, langs een opvoedingssyteem, dat nogal aanmer- kelijk verschilt met de bestaande en vroeger in toepassing georachte stelsels. Behalve heel veel nuttige zaken, die Emile door zelf zoeken en zelfwerkzaamheid zal moeten leeren, wil hij zijn leerling ook er toe brengen, datgene, wat hij als dagelijksch levensonderhoud noodig heeft, te produceeren. Niet alleen de geest maar ook het lichaam wil hij gelijkelijk ontwikkelen. en niet alleen wat deze als geestelijk voedsel noodzakelijk moet hebben. ook datgene wat het lichaam vereischt, moet hij op de natuur trachten te veroveren. Later hebben we veel van deze beginselen in het onderwijs in toepassing zien brengen, en kunnen we verschillende plaatsen in den lande opnoemen, waar de grootere leerlingen hun hoekje van den schooltuin naar eigen inzicht en goeddunken bebouwen en geloof zeker, dat het hun spijten zou, wanneer hun dat genot plotseling zou ontzegd worden. Waar tuinieren in de schoolopvoeding als een geschikt en doelmatig middel toe- gepast wordt. zou het van verregaande bekrompenheid getuigen, wanneer het niet als zoodanig in de volksopvoeding werd toegepast. In de nabijheid van de groote steden bouwt men tuindorpen om de bewoners de gelegenheid te verschaffen hun vrijen tijd nuttig te besteden. Waarom zouden we onze plattelandsehe arbeidersbevolking dan niet het genot en het voordeel gunnen hun eigen gewassen te telen. Behalve een heele reeks van moreele voordeelen stelt men hem in de gelegenheid de aangename ervaring op te doen, dat er geen lekkerder vruchten geplukt worden, dan van den boom, dien hij zelf geplant, geen smakeljjker gewassen gegeten worden, dan die, welke hij zelf geteeld heeft. OOSTBURG. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvan- ger der registratie en domeinen te Oost- burg, A. J. van Soest, thans surnumerair. SLUIS. Bevorderd aan de Universiteit te Utrecht tot doctor in de geneeskunde, de heer J. F. G. Brevee, arts te Bunnik, ge- boren te Sluis, op proefschrift ..Electro- myographische onderzoekingen bij ver schillende vormen van centrale innervatie bij de k«t." BRESKENS. Zondagmiddag had alhier een ongeval- letje plaats, dat een ergeren afloop had kunnen hebben dan het nu had. Waar- schijnlijk door- een verkeerde manoeuvre geraakten een luxe automobiel en een wielrijder met elkaar in botsing. De wiel rijder viel gelukkig naar de tegen- overaestelde zijde van de auto, alleen dus gevolg hebbende, dat zijn voorwiel totaal ingedrukt en de auto met een lekke band den strijd verliet. Laat automobilist en wielrijder zich aan de regels van de weg houden. Bij de landbouwers Braet en Ver- haege alhier is mond- en klauwzeer uitge- broken. VOETBAL. Gisteren trok Terneuzen I met invallers voor de backs en linksbuiten naar Axel om aldaar een wedstrijd te spelen tegen Axel I. De uitslag was een 43 overwinning voor Terneuzen, bij de rust was de stand 2—2. VOETBALWEDSTRIJD BELGIe—NEDERLAND. In de Belgische pers verschenen den laatsten tijd berichten, aldus Het Volk, dat de voetbalwedstrijd BelgieNeder- land zal worden overgespeeld, in verband met het geval-Van Dijk. Het Volk verneemt thans uit goeden bron, dat deze Belgische geruchten beves- tigd kunnen worden. Inderdaad zal op 6 September op het Beerschot-terrein de wedstrijd Belgie Nederland plaats hebben. De opbrengst zal voor een liefdadig doel beschikbaar wbrden gesteld. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 29 Mei 1925. Art. 460 W. v. S. A. D. te Hoek; P. D. J.; P. D.; J. J. R., alien te Hoek; J. S. te Ter Neuzen; D. H. te Hoek; P. M. te Zaamslag, alien teruggave ouders zonder straf. M. D. L. d. K. te Ossenisse, tot 1 gulden boete subs. 1 dag hecht. J. P. K. te Ter Neuzen, tot f2 boete subs. 1 dag hecht. J. F. te Stoppeldijk, ,f2 boete subs. 1 dag hecht. R. S. te Westdorpe, tot 50 cent boete subs. 1 week tuchtschool. O. V. te St. Jansteen, tot f 2 boete subs. 1 dag hecht. F. J. d. V. te Clinge, tot f 2 boete subs. 1 dag hecht. Motor- en R. R. D. v. D. te Ter Neuzen, tot 2 boete subs. 1 dag hecht. M. M. R. te Ter Neuzen, tot 5 boete subs. 3 dagen hecht. C. S. te Axel, tot 50 ct. boete subs. 1 week tuchtschool. L. D. te Axel, tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. L. v. C. te Axel, tot f 3 boete subs. 1 dag hecht. T. N. te Axel, tot f 1 boete subs. 1 uag hecht. P. d. Z. te Kloetinge; M. F. te Middelbeke; P. J. v. P. te Zaamslag; J. d. Z. te Boschkapelle, ieder tot f 5 boete subs. 3 dagen hecht. J. H. te Hulst tot 50 ct. boete subs. 1 dag hecht. M. d. R. te Hoek; P. W. te Clinge; G. A. te Sas van Gent K. L. d. D. te Selzaete; W. d. V. te Selzaete, ieder tot 5 boete subs. 3 dagen hecht. Spoorwegwet. C. v. L. te Ter Neuzen, teruggave ouders zonder straf. A. d. D. te Bouchaute; J. d. P. te Biervliet; J. D. te Sluis, ieder tot 5 boete subs. 3 dagen hecht. Woonwagenwet. A. C. te Tilburg, tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. Art. 455 W. v. S. C. I. te St. Jansteen, tot f 10 boete subs. 10 dagen hecht. C. Z. te St. Jansteen, hecht. gedurende 1 week, proeftijd van 1 jaar met bijzondere voor_ waarden. Treekhondenwet. W. C. R. te Axel; P. P. te Sluiskil, ieder tot 3 boete subs. 1 dag hecht. F. V. te Clinge, oproeping nietig. Art. 427 W. v. S. D. D. te Axel, tot f 5 boete, subs. 2 fcgen hecht. T. P. te Hulst; A. K. te Westdorpe, ieder tot f 5 boete subs. 3 dagen hecht. Openbare dronkenschap. M. v. K. te Zaamslag; J. L. G. te Zaamslag; P. S. te Westdorpe; M. S. v. W. te Westdorpe; J. N. Z. te Vlissingen; J. C. S. te Axel; P. M. d. R. te Ter Neuzen; C. W. te Ter Neuzen; J. S. te Ter Neuzen; J. C. v. G. te Ter Neu zen; J. v. S. te Lembeke, ieder tot f 15 boete subs. 10 dagen hecht. Art. 461 W. v. S. E. V. te St. Nicolaas tot 15 boete subs. 10 dagen hecht. Politieverordening Ter Neuzen. J. S. te Ter Neuzen; J. S. te Ter Neuzen, tot 2 boeten van 3 subs. 1 dag hecht. P. W. d. S. te Rotterdam, tot f 1 boete subs. 1 dag hecht. Regl. Wegen en Voetpaden. A. O. te Axel, zonder straf. P. J. W. te Zuiddorpe, tot 3 boete subs. 1 dag hecht. Visscherijwet. P. D. v. d. V. te Ter Neuzen, zonder straf. AUTO ONGELUK OP DEN R1JIS- STRAAT BIJ MUIDEN. Zaterdagmiddag kwam de heer Domhof uit Bussum per auto van Amsterdam langs den Rijksstraatweg rijdend een andere auto achterop, welke hij wilde passeeren, tusschen Muiden en de Hakkelaarsbrug. De voor- rijdende automobilisten waren hiervan niet gediend en versnelden de vaart, hierin door den heer Domhof gevolgd, totdat met een 90 K.M. snelheid gereden werd Juist toen het voorbijrijden met vol gas zou gelukken, zag de bestuurder een auto uit de richting Naarden naderen Om een botsing te voorkomen, gooide gij het stuur om, maar door deze plotselinge koersverandering in razende vaart, slipten de achterwielen, de banden vlogen stuk en de auto maakte een buiteling over den kop om weer "in den gewonen stand op den weg terug te komen. De inzitfenden. zes personen, werden alien over den weg geslingerd. De heer Domhof bekwam een beenbreuk en inwendige kneu- zingen, mevrouw Agterberg uit Amsterdam een hersenschudding, de heer Agterberg een gebroken bovenarm. Twee zoons en een dochter van den heer Domhof kwamen met lichter kwetsuren vrij. De gewonden werden in de naburige boarderij van Ebbelaar binnengedragen, waar Dr. Broeders uit Naarden en Dr. Ankerman uit Muiden hulp verleenden met de ziekenauto uit Bussum en twee particuliere auto's werden ze daarna naar Bussum verroerd. De automobiel is totaal vernield. ERNSTIG ONGELUK BIJ ,/KAMER- SCHIETEN". Te Echt (Limburg) heeft Donderdag- middag een ernstig ongeluk plaats gehad bij het z gn. kamerschieten" ter eere van den bisschop Theele, die daar een bezoek bracht. Dit kamerschieten is een oud Limburgsch gebruik en bestaat hierin, dat men een hoeveelheid kruit met proppen papier vast- stampt in een ijzeren pot. Met een lont wordt dit kruit dan tot ontploffing gebracht, hetgeen een hevigen knal veroorzaakt. Een der toeschouwers bad nu bet ongeluk dat een vonk van zijn sigaar of sigaret in het kruit viel, voordat de ontploffing verwacht werd. Een groote vlam verwondde ver- scheidene toeschouwers aan gelaat en handen. De ontploffing was zelfs zoo ernstig, dat een viertal personen, die op zes tot acht meter verwijderd waren, min of meer ernstig gewond werden. TUSSCHEN EEN AUTO EN LANDHOOFD BEKNELD. Vrijdagavond omstn-eks half zes is bij de brug in de Ootmarsumschestraat te Almelo een ernstig ongeluk gebeurd. Van de zijde van den Vriezenveenschen weg kwam de vrachtauto van de firma Pedde- mors. Voor den auto reed in dezelfde richting een steenwagen. De chauffeur van den auto wilde den steenwagen links pas seeren, docji toen hjj naast den wagen was, kwam een meisje per rijwiel dwars de straat oversteken, waardoor hij genoodzaakt was nog verder naar links uit te wijken. Hij kwam hierbij in aanraking met het stefenen landhoofd. dat bij die brug is ge- plaatst. De tienjarige Louis van Weerd, die zich bij het landhoofd bevond, raakte tusschen auto en landhoofd bekneld, met het gevolg dat hij zoodanig werd gekwetst, dat hij, naar het algemeen ziekenhuis ver- voerd, aldaar aan de gevoigen overleed. Een onderzoek wordt ingesteld de auto is in beslag genomen. ONWEER. Te Marum-West (Gr) is Vrijdag de bliksem in den toren der Hervormde kerk geslagen. Toren en kerk werden nogal beschadigd. Electrische geleidingen werden vernield. VERGIFT1G1NG Dinsdagavond is op advies van haar huisdokter, wiens hulp even te voren was ingeroepen, uaar het gemeente ziekenhuis in den Haag overgebracht mej. J W., echtgenoote van J. S. In het ziekenhuis werd vrij spoedig vast- gesteld. dat de patiente lijdende was aan loodwitvergiftiging. De nadere inlichtin- gen, welke de dokter van haar verkreeg, gaven hem aanleiding, nog dienzelfden arond de politie in kennis te stellen van hetgeen hem was gebleken en ter oore gekomen, waarna de patiente 's nachts nog door de politie werd verhoord. Op de meest nadrukkelijke en plechtige wijze verzekerde zij, zelf geenerlei vergif en dus ook geen loodwit opzttt- lijk en met eigen voorkennis te hebben ingenomen. Iemand anders moest haar dus het vergif hebben toegedierid. De politie heefc aanleiding pevonden, den echtgenoot van de patiente hiervan te verdenken en hem nog dienzelfden nacht uit zijn bed gelicht en opgesloten. De man ontkent. De toestand van de patiente is thans naar omstandigheden redeljjk. Het gezin bestaat uit man, vrouw en drie minderjarige kinderen. DROE V1G ONGELUK. Woensdagavond plm. 8 uur had te Excloermond een droevig ongeluk plaats. De landbouwer Moorlag, die bezig was met bet binnenhalen van hooi, werd vergezeld door zijn circa 7 jarig zoontje. Hij was juist met een paar voer hooi binnen, toen zijn zoontje nog even terug liep om den arbeider, die ook met twee voer in aan- tocht was. af te halen. Het kind wilde toen tusschen de beide wipkarren kruipen, om mee naar huis terug te rijden, doch struikelde en viel vlak voor de tweede wip- kar, waardoor een rad het kind over het hoofd ging en dit geheel verbrjjzelde. De dood trad onmiddellijk in. EEN ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. De 50-jarige H. P., chauffeur in dieust van den stalhouder van B. te Zandvoort, had met zpn huurauto eenige personen weggebracht naar een villa op den Boulevard Barnaard. Na zijn vracht afgezet te hebben, wilde hij naar 't Stationsplein terug keeren, waarom hij zijn wag^n liet keeren. Een krui- denier, die in de buurt fietste, zag toen, dat de auto achteruit het trottoir op reed, vast- liep tegen het duin en hevig ronkend bleef staan. Toen hij naderbij kwam, zat de chauf feur over het stuurrad gebogen, levenloos in den wagen. De ontboden geneesheer constateerde den dood, vermoedelijk door hartver lamming. EEN AARDIG VOETREISJE Verleden week maakte de Hervormde knapenvereeniging te Midwolda een uit- stapje per autobus. Op de terugreis werd te Groningen even gestopt. Een der kna- pen ging in een winkel sigaretten koopen. To"n hij echter terug kwam. werd hij het spoor bijster en kwam in een geheel an dere richting terecht, als de andere knapen waren gegaan. Door den leider werd direct aangifte gedaan by het politiebureau. Maar zonder resultaat Na middernacht kwamen de anderen terug. Den volgenden middag kwam de knaap bij zijn ouders terug. Hij had de terug reis (35 K.M.) te voet afgelegd. EERLIJKE JONGENS. Twee kleine jongens uit Spakenburg vonden op den weg een sigarenkoker met 825 aan bankpapier. Door bemiddeling van de politie kwam de rechtmatige eigenaar weer in zijn bezit en kregen de knapen een flinke belooning. EEN GEVAL VAN SLAAPZIEKTE. Aan den IJmuiderstraalweg te Velseroord heeft zich een geval van eneccphalitis epide- mica (slaapziekte) voorgedaan. DIRECTEUR GEARRESTEERD. In verband met een diefstal in het begin van de week in het bijkantoor der Midden- standsbank te Sittard, is, naar de Limb. Koer. meldt, de directeur van dat kantoor gearresteerd en op last der justitie naar Maastricht overgebracht. Het parket heeft in het bankgebouw een onderzoek ingesteld. BEDROGEN MEISJES. De politie te Rotterdam heeft aangehou- een den electricien J. H. K. die zich schuldig heeft gemaakt aan de verduistering van een bankbiljet van 25, dat hij van den cafe- houdster H.W. de B. uit de Rechthuisstraat aldaar had gekregen om in te wisselen. Behalve dit vergrijp beeft K. nog iets anders op zijn geweten. Hij knoopte kennis aan met verschillende meisjes, die hij om de beurt het hof maakte. Op zekeren dag kwam hij dan met het verhaal, dat bij voor het een of ander doel een tien of vijftien gulden noodig had. De meisjes, in goed vertrouwen, gaven hem het geld, maar zagen hem daarna niet meer terug. Vijf keer heeft hij succes gehad. Hij zal er echter niet voor vervolgd kunnen worden. Op het politiebureau zat door verschillende omstan digheden een vjjftal teleurgestelde vrijsters bijeen en het bleek haar al spoedig, dat ze alien op dezelfde wijze bedrogen waren. Dat verminderde den lust, om den oplichter te „kri)gen", de meisjes begonnen het lach- wekkeude van het geval in te zien. werdeu

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2