ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE I NDRINGER No 7775. Maandag 22 Juni 1925 65e Jaarg-tviig H. H. Kantoorhouders I RAADSVEROADER1NO. BINNENLAND. FEUILIiETON. BUITENLAND. worden verzocht het abonnements- geld over het 2e kwartaal 1925 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 Juli in te zenden, Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op dat wij bij terug- ontvangst van eene onbetaalde kwi- tantie onmiddellijk detoezending van het blad zullen staken. 37) Vrees geen Examen TER NSCHE W tMon7on El an rw maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post '6,60 per jaar ABONNEMENTSPRIJS: i?n AniLikk f2.70 per 3 maanden - Voor t overig buitenland 3,35 per 3 maanden - Abonnementei, voor*t buitenland alleen bij voomitbetallng. De Burgemeester der gemeente TEE NEUZEN iu»*kt bekeud, dat eene Openbare Vergadenng van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Donderdag den 25 Juni 1925, des namiddngs 7 uur. Ter Neuzen, den 22 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. HET VERDRAG MET BELGIe. Bij Martinus Nijhoff te 's Gravenhage is van de hand van den heer J. C. Ramaer, oud-inspecteur-generaal van den rijks- waterstaat, verschenen een brochure, ge- titeld: ,,Het verdrag met Belgie een ramp voor het vaderland. De schrijver gaat daarin, schrijft de N. R. Crt. verschillende bepaiingen van het verdrag na. Den hoofdschotel ziet hij in artikel iVL waarin wordt bepaald, dat de Schelde, wat bevaarbaarheid betreft, ten alien tijde moet beantwoorden aan de eischen, welke zoowel voor den vooruit- gang van den scheepsbouw, als door de toenemende behoeften van de scheepvaart worden gesteld. De instandhouding van den tegenwoordigen toestand op Neder- landsch gebied zal Nederland moecen be- kostigen; in de kosten van de verbetering zal elk der staten een later te bepalen aan- deel dragen. Schr. wijst er op, dat deze uitgaven in de tien-, misschien in de vijf- tigtallen miljoenen kunnen loopen. Verder is er voorgeschreven, dat een cbmmissie ter behartiging van de scheep- vaartbelangen beslist omtrent de plaat- sing op de oevers van alle inrichtingen, die door de scheepvaartbelangen gevor- derd worden, waaronder begrepen zijn werken, zooals verleggingen en doorsnij- dingen, zelfs zoo onmisbaar voor de verbetering landwaarts van de ban- dijken; voorts het stopzetten van alle wer ken, die rivierwaarts van de bandijken een zoodanige wijziging zouden teweegbren- gen, dat zij de scheepvaartbelangen zou den schaden. ,,Hij, die met de provincie Zeeland bekend is," aldus schr., ,,moet in deze bepaiingen een zoo geweldigen aan- val op de beurs van Nederland en op de veiligheid van Zeeland zien, dat hem de haren te berge moeten rijzen." Schr. zet dit in bijzonderheden uiteen. Is de commissie over eventueele Belgische eischen verdeeld, dan beslist,1 als ook de regeeringen verdeeld zijn, een scheids- jerecht van drie leden met een Netler- andsch lid, en kan alles wat in den loop der eeuwen tot stand is gekomen onderste- boven worden geworpen door menschen, die niet op de hoogte zijn. Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o (Vervolg.) ,,Je bent, ondanks mijn raad, dus toch in ernst begonnen", zeide Barrington. ,,Ik wensch je natuurlijk succes, maar veel vertrouwen er in heb ik niet. Witham wees lachend naar een groote ploegmachine, die, getrokken door vier zware paarden, met een nasleep van ge stadig vallende, groote, zwarte aardklui- ten, langzaam op hen at kwam. ,,Ik doe alles, wat ik kan, om t te verkrijgen, sir" zeide hij. Zooals u ziet, heb ik geen kos ten gespaard. Dat span daar, met dien ploeg en alles, wat er nog meer f ij komt, heeft me zooveel gekost, dat ik er liefst maar niet aan denk." ,,Geloof ik graaq", antwoordde Bar rington droogjes. ,,Maar waarom paar den voor prairie-ploegen hebben we hier in Silverdale ossen altijd goed genoeg gevonden." Witham knikte. ,,Dat heb ik vroeger ook gedacht, sir, en als er geen keus is, moet je wel maar als je acht jaar met ze gewerkt hebt, kom je wel tot andere conclusies. Barrington's gezicht werd strak. ..Zoo nu en dan stel je ons geduld wel wat te zwaar op de proef, Lance," zeide hij. ,,Maar ten slotte, wat winnen we ermee of we die bewering in twijfel trekken of De Schelde is in Zeeland ook geen rivier, maar een zeeboezem, dien men niec normaiiseeren kan zonder ontzaggelijke uitgaven. Noemt men het een rivier, dan is het in elk geval een wilde rivier. Ook hiervan verteit schr. een en ander. Tel- kens zal men voor verrassingien komen en die zullen steeds bezwaarlijker worden. Zooals reeds is voorspeld, begint de Ochelde reeds te verminderen. Het diep houden zal voor ons steeds moeilijker zijn en Nederland is er voor eeuwig aan gebonden. Bovendien: A1 hetgeen thans tot redding van Zeeland uit de klauwen van den waterwolf geschiedt, wordt niet alleen op losse schroeven gesteld, maar het wordt eenvoudig ongedaan gemaakt. Schr. vraagt ook, waarom er nu nog een kanaal moet komen van Antwerpen naar den Moerdijk.Alleen om Antwerpen even dicht bij Duitschland te brengen als Rotterdam? terwijl het Z.-Bevelandsch kanaal reeds een verkeer bekwam, groo- ter dan eenig kanaal op aarde, en Neder land in beide eindpunten zeer groote schutsluizen heeft gebouwd, alleen of bijna alleen in het belang van Belgie, en geheel onverplicht op eigen kosten; terwijl ook de Merwede en de Waal zijn ver- beterd. Dat Nederland voor 'n grootscheepsche kustverlichting op zijn gedeelte te zorgen zal hebben, is ook al weder een opoffe- ring, die ons op groote kosten te staan zal komen. Ongehoord is de bepaling, dat Belgische schepen, die uren lang door Nederlandsch gebied varen, nimmer aan eenig onderzoek, oponthoud of belemme- ring zullen worden onderworpen. Beden- kelijk acht schr. ook, dat Antwerpen oor- logshaven mag zijn. Verscheidene bezwaren worden door den schrijver nog geopperd ten aanzien van de kanaalverbinding tusschen Ant werpen via de Maas met West-Duitsch- land en ten aanzien van de afwaterings- toestanden. Er zijn dan nog eenige kwes- tie van niet zoo overwegend belang. Maar „er is in dit verdrag geen enkel punt, waarop Nederland eenige concessie van eenige beteekenis gedaan wordt. Nogmaals waarschuwt schr. ten ernstige voor het op zich nemen van de verplich- tingen om „op elk gebied enorme sommen te betalen voor werken, wier nut voor Nederland nihil of problematisch is." wat nog'niets is ,,bij den financieelen strop, die ons vaderland tot in lengte van dagen en steeds erger, doemt tot betalen van sommen, waarvan wij niet het geringste voordeel hebben. Schr. vraagt zich af, waarom het ver drag onzerzijds niet ook door de ministers van marine en van waterstaat geteekend is, en of gedeputeerde staten van Zeeland er over zijn gehoord. Hij veronderstelt ten slotte, dat er ook in Belgie bij een weigering van Nederland om in dit ver drag te treden, een aantal eerlijke man- nen zullen opstaan om te zeggen; het is te dol, en hij besluit met de woorden: ,,Moge de ramp, die door dit verdrag over ons vaderland gebracht dreigt te worden, door de vereende pogingen van alle vaderlanders afgewend worden!" Mr. Dr. J. SCHOKKING. Hoewel in den laatsten tijd de gezond- heidstoestand van Mr. Dr. J. Schokking, lid der Tweede Kamer en van Ged. Staten van Zuid-Holland, iets vooruit gaat, moet de patient nog voor t grootste gedeelte van den dag het bed houden, zegt ,,de Tel." Toen hij eenigen tijd geleden weder niet. Het gaat er nu alleen om, hoe je dit alles goed wilt maken, want ik blijf bij mijn opinie de grond geeft je voor elken dollar niet meer dan tachtig cent terug. Maar als ik je machines eens be- kijken mag. Zulke moderne als deze heb ik nog nooit gezien. Meteen sprong hij van zijn paard en liep naar zijn zuster toe, om haar te helpen afstijgen. Zonder antwoord te geven hielp Witham Maud Barrington. Hij wist 't zelf niet te verklaren. wat hem tot deze houding dwong, maar sinds zijn komst op Silverdale had hij op geen enkele wijze, uitgezonderd een paar keer in een lichte- lijk ironische stemming, getracht om re- kening te houden met het verleden van den man, dien hij personifieerde. Zijn erfdeel had hij voor een korten tijd willen aanvaarden, maar zich verder vernederen kon hij niet; daarom hield hij zich aan de waarheid en telkens, wanneer hij merkte dat hij niet geloofd werd, wist hij niet of hij moest lachen, of zich ergeren over de vernedering, zijn trots aangedaan. Terwijl de Colonel de groote ploeg machine bekeek, bleef miss Barrington naast Witham staan. Na een paar minu- ten keerde ze zich naar hem toe; met een opglanzen van haar oogen keek ze naar de stoere paarden en de steeds breeder wordende strook omgeploegd land. ,,Je hebt durf en enthousiasme, Lance om dit te doen, terwijl de toekomst zoo donker lijkt," zeide ze. „Soms denk ik wel eens, dat de mannen uit mijn jeugd krachtiger en flinker waren dan die van teaenwoordig." Witham kleurde even; met uitgestrek- ten arm duidde hij op den halven cirkel van den horizon. ,,A1 dat zag er, een week langzaam aan zijn gewone werkzaam- heden wilde hervatten, deed de oude kwaal zich weder gevoelen. TEKORT AAN TELEFONISTEN. Naar het orgaan van den C. B. P. T. T. meldt, zullen binnenkort leerling-telefo- nisten in dienst genomen worden ter voorziening in het tekort aan personeel, dat in den rang van telefoniste thans reeds bestaat en hetweik door werktijden- verlengina en het terug indienstnemen van afgevloeide gehuwde telefonisten, niet is weggenomen kunnen worden. VERBINDEND VERKLARING VAN COLLECTIEVE ARBEIDS- OVEREENKOMSTEN. De voornaamste bepaiingen in 't voor- ontwerp van wet, door Minister Aalberse aan den Hoogen Raad van Arbeid voor- gelegd luiden als volgt: De Minister van Arbeid kan bepaiin gen van een collectieve arbeidsovereen- Komst, die voor de regeling der arbeids- voorwaarden in het bedrijt of het beroep en binnen het gebied, waarvoor zij geldt, overwegende beteekenis heelt, algemeen verbindend verklaren. Deze bepaiingen zijn dan, behaive in de gevallen door on- zen Minister uitgezonderd, binnen dat ge bied verbindend voor alle werkgevers en arbeiders ten aanzien van arbeidsover- eenkomsten, die naar den aard van den arbeid, waarop zij betrekking hebben, on- aer de collectieve arbeidsovereenkomst ..ouden valien ot vallen. ue vermndendverkiaring geschiedt al leen op verzoek van een oi meer werk gevers oi een oi meer vakvereenigingen van werkgevers ot arbeiders, die partij zijn bij de collectieve arbeidsovereen komst. Ue Minister stelt het verzoek in han- den van eene door hem aangewezen of samengesteide commissie. Deze brengt nem over het verzoek advies uit. Aan den aanvrager en aan hen, die naar aanleiding van het verzoek bezwaren of opmerkingen hebben gemaakt, wordt ge- legenheid gegeven U*n verzoek, hunne bezwaren ot opmerkingen mondeling toe te lichten voor de commissie. HET' FRANSCH BIJ HET LAGER ONDERWIJS. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, Detreftende haar wets- voorstel tot wijziging van art. 3 der Lager Onderwijswet 1920, oetoogt mej, Wester- man, dat verwerping van haar voorstel nooit zal doen bereiken, dat het onderwijs in een vreemde taal zal worden stopgezet. 1 allooze ouders in Nederland zien het nut van dat voorbereidend onderwijs in, en zij zullen niet nalaten, zich geldelijke of fers te getroosten om hun kinderen dqt onderwijs deelachtig te doen worden. Langer doorwerken van den thans ont- stanen toestand kan naar de overtuiging van voorstelster slechts tot schade van het onderwijs zijn. Waar thans in een over- gaijgstijdperk gebleken is, dat de afschaf- ting tot groote moeilijkheden heeft geleid, acht zij het veel beter een toestand in het leven te roepen, welke den ouden toestand nabijkomt, gelijk zeer vele ouders wen- schen. Dat het openen van de mogelijk- heid om ook Engelsch of Duitsch te k-ie- zen tot een soort van anarchic zou leiden, bestrijdt de voorstelster, met een verwij- zing naar den ouden toestand, waaronder die mogelijkheid ook bestond. Om het te vroeg beginnen. dat tot klachten over overlading aanleiding gaf. qeleden, nog wit en dood uit nu kun je het kiemende groen al boven het zwart uit zien," zeide hij. ,,Elk jaar behoeft niet een ,,mager" jaar te zijn en zelfs al zou de oogst een tegenslag zijn het feit, dat Je den strijd aangedurfd hebt is op zichzelf al een voldoeningNu weet ik wel, dat u zoo'n soort toespraak uit den mond van iemand als ik eigenaardig zal vinden, maar een feit is het, dat ik het zoo voel." Maud Barrington, die naast naar oom bij de ploegmachine stond, had het gebaar gezien; iets in zijn houding elke lijn van het stoere, dun-gekleede lichaam deea in die omgeving harmonisch aanen met 't minst de gedachte, waarvan dat gebaar de uiting geweest was, maakte een diepen indruk op haar. Courthorne als landbou- wer, de verpersoonlijkte gezonheid en krachtige mannelijkheid, vertoonde heel weinig overeenkomst met een losbol of valschen speler. Een oogenblik kwam de gedachte bij haar op, of hij misschien elke vruchtbare vore, aan de prairie ontwoe- kerd, als een klein gedeelte van den prijs, waarmede hij zich los wilde koopen, zou beschouwen; maar meteen daarop twijfel- de ze weer. Kon een man als deze oolt slecht geweest zijn? ,,Ben je van plan om al je land te be- bouwen, Lance?" vroeg Miss Barrington, zonder op zijn vraag antwoord te geven; plaats noch tijd was voor serieus antwoor- den geschikt; dat moest tot een betere gelegenheid wachten. ,,Ja," antwoordde de man. ..Tenminste. zooveel als ik kan." 't Is geen kleine on- derneming, en als t mis loopt, ligt het be- drijf voor de eerste paar jaar lam; maar tegen te gaan, heeft voorstelster gemeend, te moeten voorstellen, dat niet voor de 5de klas met dit onderwijs mocht worden be gonnen. Zij is overtuigd, dat nadere pre- ciseering haar wetsvoorstel onaannemelijk zou hebben gemaakt voor die leden der Tweede Kamer, die op meer vrijheid van het onderwijs aandringen en dat ook hier de practijk den juisten weg zal wijzen. De opmerking, dat voor scholen, waar een vreemde taal zal worden onderwezen, hooger schoolgeld zal moeten worden be- taald, acht mej. Westerman onjuist. DE TOESTAND. Terwijl in de wereldpers de beschou- wingen, instemmende en afkeurende, los- komen over de nota, namens de Fransche regeering en in overleg met de geallieer- den, in antwoord op de Duitsche denk- beelden omtrent een westelijk veiligheids- pact, door den heer Briand aan de regee ring te Berlijn toegezonden, komen er, schrijft het Hbl., uit Parijs berichten over de zeer onzekere positie, waarin de Fran sche regeering verkeert. De socialisten hebben nog geen beslis- sing genomen in de vraag ot ze de regee ring Painleve hun steun zullen onttrekken. Onder de leiders heerscht groote ver- deeldheid, maar het is nauwelijks meer twijfelachtig, dat de groote meerderheid der socialisten genoeg heeft gekregen van de ondersteuning van het radicale minis- terie, dat een politiek wil volgen, die in zoovele opzichten tegen het socialistisch program ingaat. Er is weliswaar onder de leiders een kleine groep, die geneigd is den heer Painleve te blijven steunen, ook in zijn Marokkaansche politiek. Maar de invloed van deze leiders zal wel niet groot genoeg zijn om de bezwaren te overwin- nen van de nog aarzelenden, die blijkbaar meer en meer onder den indruk komen van de berichten, die omtrent de stem ming onder de partijgenooten in de kies- districten tot hen komen. Het kartel is nog wel niet officieel dood verklaard al kan ieder oogenblik de doodstijding komen maar het heeft alle levenskracht verloren. En de vraag is nu nog alleen maar of de heer Painleve, zoo als de socialist Frossard meent te mogen verzekeren, heen zal gaan als het kartel ineenvalt, of, zooals aanvankelijk werd gemeld, aan zal blijven met den steun van meer gematigde groepen uit de Kamer. Volgens het telegram van onzen Parij- schen correspondent moet dit laatste wel het meest waarschijnlijke worden geacht. Zooals we dezer dagen reeds opmerkten zou Painleve in de huidige omstandig- heden een ministerieele crisis willen ver- mijden. Het nationale belang zou boven partijoverwegingen voor hem gelden. Indien Painleve deze houding aanneemt. zal hij zich ongetwijfeld voorloopig in de Kamer wel kunnen handhaven. voor de Marokko-politiek kan hij in elk geval wel op een meerderheid rekenen, dank zij den steun, die hem van rechts zal worden ge geven. In deze omstandigheden verkeert de so- cialistische partij wel in een zeer netelige positie en dat verklaart dan ook. dat te.- kens weer een beslissing wordt uitgesteld. zoodat nog weer tegenover de coramu- nisten ook de overgroote meerderheid van de socialistische Kamerleden zich voor de regeering verklaarden. Niettemin is. ondanks alle pogingen, behaive de vele goede redenen, die ik zou kunnen aanvoeren, heb ik een voorgevoel, dat de tarwe zal stijgener is iets, dat me dwingt om met dit ploegen door te gaan. Aan den anderen kant moet ik toe- geven, dat deze redeneering met bepaald verstandig klinkt. Bewust als ze was van den steeds nau- wer wordenden band tusschen hun bei- den, waardoor ernstig antwoorden op een vraag als deze een noodzaak was, keek Miss Barrington hem aan. Dat hangt er van af, wat jij onder het woord verstandig ferstaat. Kun jij alles wat je voelt, door verstandelijke redenee ring verklaren zou een zoogenaamde impuls niet door het iets veroorzaakt kun nen worden, dat een zeker recht van be- staan had?" „Wel," zeide Witham lachend, ,,dat gaat me een tikje te diep en tijd om over iets anders dan mijn werk te denken, heb ik niet. Maar u bent de eerste in Silver- dale geweest, die me de hand toegestoken heeften ik heb een gevoel, dat een paar woorden. een zegewensch van u me een heel eind op weg zouden helpen. t Is toch niet te fantastisch, om te gelooven, dat zoo'n wensch van een werkelijken vriend je misschien voorspoed zou kunnen brengen?" De oogen van de kleine vrouw met het zilveren haar werden heel zacht; zwijgend liep ze naar het span paarden toe en legde haar hand bij den zwaren hals van een van de krachtige dieren; in die houding keek ze Witham aan. ,,'t Is een goed werk wat je doen gaat, Lance," zeide ze, ,,want behaive het geld, of het brood, dat iemand misschien INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. want er is een Middel dat u geheel bevrijdt van Zenuwachtigheid, een Middel dat u Kalm maakt en Kalm houdt, terwijl uw Geest Helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten wetenschappelijk samengesteld en onschade- lijk, genezen u van uw Zenuwachtigheid* Glazen buisjes 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. die de leiders der verschillende fracties onder de socialisten nog doen om een ge- meenschappelijke formule voor de socia- istische houding te vinden, het haast wel zeker, dat een breuk tusschen de kartel- partijen niet meer te vermijden zal z;'n. En dat men in Frankrijk ook al blijft dit ministerie staan toch moet rekenen op een nieuwe parlementaire regeerings- combinatie, waarin de uitvallende socia listen door aanhangers van het nationale blok zullen worden vervangen. CHINA. Volgens berichten uit Shanghai is de toestand in China ernstiger geworden. De onderhandelingen tusschen de vertegen- woordigers van het dipiomatieke corps en de Chineesche delegatie zijn afgebroken en de vertegenwoordigers zijn naar Pe king teruggekeerd. Aan den anderen kant is er een zekere spanning ontstaan tusschen de studenten en arbeidersorganisaties en de Chineesche Kamer van Koophandel, zoodat bij betoo- gingen behaive verwenschingen tegen En- geland, ook verwenschingen tegen de Ka mer van Koophandel werden gehoord. Uit Cheengking, waaruit de Engelsche consul is gevlucht, zijn nog geen betrouw- bare berichten ontvangen. In het Engelsche Lagerhuis verklaarde Chamberlain, dat de regeering levens en eigendom harer onderdanen zal bescher- men. De regeering wil een grondig onder zoek instellen naar de beste wijze om de betrekkingen met China te verbeteren en meent, dat de o.a. tariefconferentie daar- toe een gunstige gelegenheid zal bieden. Hij hoopte. dat de mogendheden bij China een geest van verzoening en goeden wil zullen aantreffen. AMUNDSEN'S TERUGKEER. Oslo prijkt in vlaggentooi, naar aan leiding van Amundsen's terugkeer meldt de H. Crt. Tal van felicitatie telegram men werden hem toegezonden. De Storthing zitting werd geopei d met een rede van den voorzitter Lykke ter eere van Amundsen, welke de leden staande aanhoorden. Daarna werd besloten hem een telegram te zenden. Ook Koning Haakon zord telegrafisch zijn gelukwenschen. De Heimdal, met de expeditie Amundsen aan boord, zou Vrijdagavond van Korings- baai (Spitsbergen) vertrekken naar Lady Franklin om het daar aehtergelaten vliegtuig te halen. Naar het Wolff-bureau uit Berlijn me.dt, heeft de Rijksdag de ruededeelb g van zijn voorzitter dr. Lobe, dat hij namens den Rijksdag en het Duitsche volk, Amundsen een gelukwensch heeft gezor.den, met leven- d'gen bijvai begroet Ook in Amerika werd de terugkeer der expeditie met vreugde begroet, speciaal door mrs. Bernon Prentice, de zuster van Lincoln Ellsworth, de bestuurder van het tweede vliegtuig. Deze Amerikaan had Aram; rftidi—rrmif noodig heeft, wil je, met wat je doet, nog iets meer bereiken. En omdat ik van je moeder gehouden heb, weet ik. dat zij je haar goedkeuring gegeven zou hebben. En daarom, Lance, kracht bij je werk en Gods zegen op je ploeg!" Meteen keerde ze zich bijna bruusk af. Met zijn linkerhand tot een vuist ge- bald en de bronzen tint van zijn gezicht verdiept tot een warm-bruin, bleef Wit ham op dezelfde plaats staan: hij. was zich van twee gevoelens bewust; vernederende schaamte, maar tegelijk een rotsvastc beslotenheid. Toen zag hij, dat de Colonel zijn zuster bij t opstijgen hielp en t volgend oogen blik hoorde hij de stem van Maud Bar rington. ,,lk heb Lance nog iets te vragen. qa maar vast vooruit, ik haal jullie tweeen wel in." zeide ze. Met een vriendelijken groet voor Wit ham reden ze weg; Maud wachtte even, toen keerde ze zich tot Witham. ..Ik heb je een poosje geleden iets be- loofddie belofte heb ik gehouden. Maar 't valt me moeilijker. dan ik ge- gedacht had."even zweeg ze; toen ging ze door: daarom zou ik mijn woord terug willen hebben „6erst zou ik graaq je redenen willen weten," antwoordde Witham. Maud haalde even, ongeduldig, haar schouders op. .Als je er bepaald op staat." zeide ze. ,,Ja. dat doe ik." antwoordde Witham rustig. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1