ALGEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7774. Vnjdag 19 ]uni 1925 65" Uit bet booge Noorden, BUITEN CKh D. HHlI^8Ta BT«A.3D. BEKENDMAKING. J H hi. >x NEUZENSCHE CO U RANT A oriWAiCMCWTCDDIIC- Vo,or binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f6,6 0 per jaar A&UNNtmtN I Ol nlJo. Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van houders van machtigingen tot het voor- handen hebben van vuurwapenen en munitie, dat op Woensdag 1 en Donderdag 2 Jull aanstaande, telkens lies voormiddags tusschen 9 en 12 uur (/amertijd) op het politiebureau gelegen bestaat orn hunne maehtiging te doen vernieuwen. Ter Neuzen, 17 Juni 1925. lie Burgemeester voornoemd, .1. HUIZ1NGA. CIII. net is thans driehonderd jaar geieden, aat een recncsgeieerd werK verscheen van een iNederiander, weiK Doek wereid- oeroema is geworden en veie tientalien van jaren overai op buiteniandsche urn- versiteiten ais leerboek is gebruikt, n.i. De jure pacis ac oeiii ^Over het recht van vrede en ooriogvan nugo de Groot. rtet is de eerste sielselmatige poging tot bescnrijvmg van het internanonaal recht en het bevat zuike opmerkeiijice gedach- ten, dat tegenwoordig de Groot genoemd wordt ,,de vader van den Volkerenbond. Yv ant het zxjn feitelijk de denkbeelden door hem drie eeuwen geieden reeds uit- gesproken, die de leidende gedachten van dien V plkerenbond bevatten. Wij zuilen onze lezers niet vermqeien met recntsgeleerde uiteenzettingen en al leen lets van s mans ieven vertellen. Hugo was een zoon van Johan Hugo de Groot en Alida Borren. Zdjn vader was een ge- ieerae van beteekenis, burgemeester van Delft en curator der Leidsche universiteit. Hugo werd 10 April 1583 te Delft gebo- ren en was inderdaad een wonderkind, zoodat hij op achtjarigen leeftijd reeds latijnsche verzen maakte. in zijn jeugd werd hij opgevoed door den geleerden en verdraagzamen Haagschen predikant Uitenbogaard, die later een der leiders der Remonstrantsche beweging werd. fin het is die opvoeding geweest, die de Groot's levensrichting en humaniteitsge- voeiens hebben bepaald. Op elfjarigen leeftijd werd hij als student in de letteren aan de Leidsche hoogeschool ingeschre- ven, alwaar zijn oom Cornelis (hooglee- raar in rechten en wijsbegeerte) rector was. Prof. Scaliger getuigde, dat Hugo zijn beste leerling was geweest. Hier gaf hij in 1595 zijn eerste latijnsche gedichc uit (een vers op prins Frederik Hendrik). In 1597, dus 14 jaar oud, promoveerde hij op wiskundige en wijsgeerige stellingen en verliet hij de universiteit, als welker sie- raad hij gold. Op dien leeftijd zitten de jongens in de le of 2e klasse van het gym nasium. Vijftien jaar oud was hij, toen Oldenbarnevelt (die later zijn grootste vriend worden zou) met Justinus van Nassau als gezanten naar Parijs werden gezonden. Zij namen als curiositeit den knaap mede, die in Frankrijk zeer gevierd werd en van koning Hendrik IV zijn por- tret aan een gouden keten ten geschenke kreeg. Vervolgens studeerde hij aan de Universiteit te Orleans in de rechten, pro moveerde aldaar en keerde in 1599 naar ons vaderland terug, waarop hij zich vestigde als advocaat in den Haag. Oldenbarnevelt bewerkte, dat de Staten van Holland aan hem opdracht gaven om de historie van den opstand tegen Spanje te beschrijven. Ondertusschen bleef hij de studie der klassieke letteren beoefenen, waarover hij vele Latijnsche werken heeft uitgegeven. Zoo ook schreef hij een La- tijnscn treurspel Sofompaneas (over Jozef in Egypte). Maar daarbij bleef het niet. Hij toonde bovendien nog, dat hij een be- kwaam theoloog was, die een voor dien tijd uitstekende bijbeluitlegging uitgaf. Alleen wat hij over t Nieuwe Testament schreef beslaat reeds een achttal deelen. Voeg daarbij zijn politieke loopbaan, dan kan men begrijpen, dat wie op zoo velerlei gebied uitmuntte (wiskunde, wijsbegeerte. klassieke talen, rechten, geschiedenis, theologie, staatkunde) een buitengewoon man rnoet zijn geweest. Behalve het beroemde boek, hierboven vermeld, schreef" hij een klein boekje (1609). dat op het gebied van het interna- tionaal zeerecht baanbrekend is geweest: Mare liberum (de vrije zee), waarin voor het eerst het goed recht van alle zeevaren- de naties werd verdedigd, dat de zee of oceaan voor iedereen vrij om te bevaren moest zijn en dat geen volk het recht had om een bepaalde zee voor zichzelf te reserveeren, hetgeen de Engelschen gaar- ne wilden doen met de Noordzee en de Portugeezen met de Indische zee. Er is nog een derde werk van internationaal recht van zijn hand. Het werd in 1868 in handschrift gevonden en door prof. Hamaker uitgegeven: De jure praedae (over het buitrecht, n.l. in den ooriog op zee.) Hoewel hij een uitnemend advocaat was, hetgeen hieruit blijkt. dat hij reeds op 20 jarigen leeftijd een proces voerde voor de Oost Indische Compagnie, was hij dat eigenlijk niet met hart en ziel. Ja vee'* liever had hij de rechtspraktijk, die hij ,,geesteloos werk'' noemde, laten varenom zich geheel aan de studie te wijden. Sinds iuu, i.uo mj advocaat-fiscaal aan het Hoi van Holland. In de volgende jaren begon hij zijn politieke rol te spelen. Over- tuigd aanhanger van de staatkunde van zijn vriend Uldenbarnevelt en geestver- want in het godsdienstige van den leider der Remonstranten, Arminius, wierp hij zicn met al zijn werkkracht in de kerkelijk- politieke twisten. Hij schreef in 1613 een nernaaideiijk gedrukt werkje (in het la- tijn) tot verdediging van deze partij. In netzeiide jaar wera hij een der vier ge zanten, die naar fcngeland werden gezon den om de handelsgeschillen zooveel mo- gelijk bij te leggen. Koning Jacobus I ont- ving hem weinig vriendenjk wegens zijn boeitje over de Vrijheid der zee, dat een bestrijding was van het Engelsch beweren, dat dit eiland het uitsluitend recht op de Noordzee had. Wei had hij eenig succes, maar al spoedig keerde hij terug. Want Oldenbarnevelt s broeder filias, die pen- sionaris (gemeentesecretaris) van Rotter dam was, overleed en op aanbeveling van den lancisadvocaat koos de Rotterdam- sche vroedschap Hugo tot diens opvolger in Juni 1613. Sinds die keuze trad hij in de Staten van Holland, waarin hij terstond een leidende rol ging vervullen. Voortdurend stond hij op de bres voor de Remonstranten. Vier jaar later werd hij lid van Gecommit- teerde Raden van Holland, waardoor hij nog meer in deze geschillen werd ge- mengd. Hoezeer hij persoonlijk ook tegen uiterste maatregelen was, al spoedig heette hij een van de hoofdleiders, ook doordat hij eenige nieuwe verdedigings- geschriften uitgaf. Toen kwam 29 Augustus 1618 de cata- strofe, die voor goed aan zijn staatkun- dige loopbaan en aan zijn Nederlander- schap een einde maken zou. Wij laten dit- maal rusten de aanleidende oorzaak, waarom prins Maurits ingreep en zijn tegenstanders gevangen nam. Even- eens laten wij het proces rusten. Op dien zomerdag werden Oldenbarnevelt, Hoo- ger'oeets en Hugo de Groot gevangen ge- nomen en op de Voorpoort in Den Haag opgesloten. Alle pogingen van zijn familie, vrienden, Franschen gezant om hem ter hulp te komen, mislukten. Zelfs zijn vrouw mocht gedurende negen maanden hem niet bezoeken. De middelen om zich te verdedigen tegen de bij zijn verhooren in- gebrachte beschuldigingen werden hem, evenals aan zijn mede-slachtoffers ont- houden. De uitgegeven verhooren getui- gen niet altijd van fierheid, omdat hij te veel trachtte zich achter Oldenbarnevelt te verschuilen. Op 18 Mei 1619 werd hij veroordeeld tot levenslange gevangenschap op Loeve- stein, alwaar hij 5 Juni aankwam. Zijn goederen werden verbeurd verklaard. maar aan zijn vrouw en kinderen werd toegestaan bij hem in de gevangenis te wonen. Zoo kwam 8 Juli zijn tiere en flinke vrouw Maria van Reigersberg (met wie hij in 1608 te Veere was gehuwd) bij hem wonen. En het is aan haar scherp- zinnigheid en slimheid te danken, dat hij geholpen door haar dienstbode Elsje van Houweningen in een boekenkist heeft kunnen ontsnappen. Maar ook: Hugo kon slechts ontsnappen, omdat hij zoo'n groot geleerde was, dat hij terwille van zijn' studie voortdurend zich in een groote kist boeken liet toezenden, die dan later te«ug- gezonden moesten worden. De toenmalige tolianten vereischten wel een groote kist. Voordat hij ontsnapte had hij weder een nieuw studieboek geschreven, ditmaal in het Nederlandsch, zijn „Inleiding tot de Hollandsche rechtsgeleerdheid. Doch zonder de groote geestkracht van zijn vrouw zou de geheel terneergeslagen man nooit den moed tot zulk een gevaarlijke vlucht hebben gehad. Op 22 Maart 1621 ontvluchtte hij. Te Gcrinchem verborg hij zich bij den lint- handelaar Daatselaar (zwager van zijn vriend prof. Erpenius te Leiden) en vluchtte, vermomd als een metselaar, over Waalwijk naar Antwerpen. Vandaar toog hij naar Parijs. Zijn vrouw en Elsje werden in begin April losgelaten. Nadat zij de finantieele zaken had geregeld, voegde zij zich in Sept. bij haar man. Ko ning Lodewijk XIII beloofde hem een pen- sioen, maar dat bleek zeer klein, zoodat de Groot met zijn familie aanvankelijk in bekrompen omstandigheden leven moest. Hier te Parijs verscheen in 1625 zijn meesterwerk. Hij kon slechts trachten door zijn pen en zijn kennis zijn brood te verdienen. Na den dood van prins Maurits in 1625 werden door zijn familie en vrienden her- haaldelijk pogingen gedaan om te verkrij- gen. dat hij verlof tot terugkeer naar zijn land kreeg. De Groot weigerde stand- vastig om gratie te vragen en hoezeer prins Frderik Hendrik den geleerden bal ling ter wille zijn wilde, hij kon hem geen verlof tot terugkeer verleenen. Maria reisde driemalen naar Holland. Eindelijk besloot men te beproeven, of hij niet zon der verlof terug keeren kon, in de hoop, dat dit oogluikend zou worden toege staan. 29 Oct. 1631 verscheen de Groot onverhoeds te Rotterdam. Maar het plan mislukte. Te nauwernood ontsnapte hij aan een nieuwe gevangenneming. Na eenigen tijd te Hamburg te hebben vertoefd, trad hij op aanbod van den Zweedschen rijkskanselier Oxeustierna in Zweedschen dienst en wel als gezant te Parijs (1635). Eindelijk had hij een goed inkomen, n.l. 20.000 gulden per jaar, zoodat hij op grooten voet leven kon. Te Parijs, ook aan het hof, stond hij nu in hoog aanzien. Maar als diplomaat heeft Hugo niet uitgeblonken. Het hofleven stond hem volstreki niet aan. Hij zat liever in zijn geleerde boeken te studee- ren. Wederom schreef hij een aantal ge leerde werken, o.a. gaf hij de historie van den Romeinschen geschiedschrijver Taci tus uit, terwijl hij een drukke correspon dence had met tal van geleerden uit heel Europa. In 1644 ontbood Koningin Christina van Zweden hem naar haar land. Over Holland. Hamburg en Lubeck reisde hij erheen en werd te Stockholm met groote eer door de Koningin ontvangen. Echter kort daarna verliet hij den Zweedschen dienst. Op zijn terugreis leed hij op de kust van Pommeren schipbreuk. Wel werd hij gered, doch aan de gevolgen overleed hij 28 Aug. 1645 te Rostock. Zijn liik is in October te Delft bearaven.1 alwaar in 1781 door zijn nageslacht voor hem een graftombe is opgericht. Thans heeft de Groot in zijn geboortestad ook een standbeeld, terwijl de rechtsgeleerden uit de qeheele wereld hem vereeren als den grondlegger van het in'ternationale recht. T. g. T. BELGIE Het Belgisch ministerie is er dan toch eindelijk, na een crisis van ruim tien weken. En het is dan toch, een ministerie-Poullet geworden, een ministerie van katholieken en socialisten, gelijk de heer Poullet al dadelijk wilde vormen, maar dat de heeren Segers c s. niet wilden en vervangen wilden zien door een combinatie uit de drie par- tijen. Er beet nu wel aan dit verlangen te zijn voldaan, schrijtt het Hbl. maar de verontwaardiging bij de liberalen getuigt het dat is slechts zelfbedrog van de conservatieverechtscheheeren. ,/Deliberaal" Kestens zou ook al opgenomen worden in het eerste kabinet Poullet en de liberaliteit van den heer Rolin Jacquemijns schijnt in hoofdzaak te berusten op het feit, dat hij een zwager is van den liberalen leider Hij nans. Toch hebben de heeren Segers c.s. een succes te boeken Het ministerie van bin- nenlandsche zaken komt niet in handen van een socialist. De heer Laboulle, die voor dit departement was uitverkoren, moet zich tevreden stellen met openbare werken. Niet alleen hierom hebben de socialisten zeer geaarzeld eer ze in de vorming van het nieuwe ministerie Poullet, hebben toege- stemd. Hun positie immers is er niet op verbeterd. In h>t aanuankelijk door Poullet samengest- lde ministerie, zouden ze vijf zetels hebben op een totaal van elf. Thans echter zijn er twaalf ministers gekomen, door de splitsing vau landbouw en open- bare werken. En de socialisten behouden nu niet alleen slechts vijf zet-ls, maar lubben ook van een der belangrijkste departementen afstand moeten doen, waarcij dan bun eenige troost mag zijn, dat het departement van binnenlandsche zaken nut in katholieke handen komt maar in die van een man van //liberale neigingen Bovendien neemt ook de heer Van de Vijvere zitting in het ministerie hetgeen een belangrijke versterking van de katho lieke partij in het ministerie is De socialistische leider v andervelde echter, zal nu toch buiteniandsche zaken krijgen. Om het beheer va i dit onder de huidige omstandigheden zoo belangrijke departement zuilen vermoedelgk de socialisten over vele bezwaren zijn heengestapt Zoo is dan nu de Belgische crisis ge- eindigd. Of de thans verkregeu oplossing echter meer dan slechts een zeer tijdelijke zal zijn, zal na de zomermaanden wel al spoedig kunnen blijken. FRANKRIJK. Terwijl dus in Belgie de crisis is opgelost, dreigt er een in Frankrijk, zooal niet een ministeriee'e crisis, dan toch een crisis in de regeeringsmeerderheid. die voor de ver- dere richting van het kabinet van overwe genden invloed kan zijn. Den socialisten beginnen de banden van het kartel te druk- ken en het kabinet Painleve beantwoordt geenszins meer aan bun verlangens. En in de financieele quaestie, en in die van het kiesstclsel en vooral in die van Marokko kunnen de socialisten zich met de honding van het ministerie niet vereenigeD. fin hoezeer de socialistische fronde in het kartel sterker wordt blijkt wel uit de stemming over de interpellatieaanvrage van den communist Doriot, die weliswaar met 430 tegen sleclit* 31 stemmen w>rd ver- worden, maar dan toch alleen omdat niet minder dan 83 socialisten (naast 7 radicalen en 10 soc.-republikeinen) zich van stemming onthielden. In de gehouden vergadering der socialisten is wel gebleken, dat de meerderheid geneigd is zich geheel en al van het kartel los te maken, als de regeering op den ingeslagen weg voortgaat Tegenover deze dreiging heeft nu echter Painleve te kennen gegeven, dat in huidige voor het land zoo moeilijke omstandigheden geen crisis mag ontstaan, dat hij dus, welke ook de houding der socialisten zal zijn, zal aanblijven zoo lang de Kamers hem een meerderheid verschaffen. Kan dit geen linksche zijn, dan maar een meerderheid met behulp van de rech sche groepen. Maar welke reactie zal dit hebben op de andere groepen van het kartel, waarin toch ook wel velen de oude door Herriot ge- trokken Iijn z uden willen nlijveri volgen DE VOLKENBONDSCONFERENTIE. Een nieuw „protokol van Geneve", be- treffende het verbod vau den chemischen bacteriologischen ooriog, is aan het einde van de Volkenbondsconferentie voor het toezicht op den mternationalen handel in wapens geteekend en wel, watbijzonder heugelijk is, door al e groote Europeesche mogendheden op een (Frankrijk) na. Daar er echter bij gemeld wordt dat het ontbreken van Frankrijk's onderteekening slechts te verklaren is uit den wensch van Paul Bonceur om er zelf voor Frankrijk zijn naam onder te kunnen plaatseo, zou dit slechts een klein uitstel beteekenen. Het voorstel nopens het verbod is, gelijk men weet. uitgegaan van den Duitschen vertegenwoordiger. Gelijk Dui schland, de grootste //chemische mogendheid". het eerste land is geweest. dat den gasoorlog begonnen is, is het het eerste dat hem af wil schaffen. Reeds eerder hebben wij in herinnering gebracht, dat Lord Grey het belaug ervan in het licht heeft gesteld, aan een dergelijk verbod ook de zekerheid te verbinden dat de overtreder tot „vijand van het mensche- lijk geslacht" wordt verklaard en de over- treding dus strafbaar te maken, daar anders degeen in het nadeel komt, die een bewijs van goede trouw heeft gegeven. Een kwestie voor den VYdkenbond om onder de oogen te zien. Er is intusschen iets voor te zeggen, niet alles ineens te wenschen. Het is te hopen, dat het met de rafifi- catie van dit protocol even vlot zal gaan als met de onderteekening. DE NOORDPOOL-VLIEGER AMUNDSEN EN ZIJN METGEZEL- LEN OP SPITSBERGEN TERUGGEKEERD Blijkens berichten uit New-York is de Noordpool-vlieger Amundsen en zijn met- gezellen, voor wier opsporing reeds expe dites werden voorbereid, behouden te Spitsbergen aangekomen. TER NEUZEN, 19 JUNI 1925. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Toen gister namiddag de Zeeuwsch- Vlaamsche tram, die hier te 4.22 in de richting Hoek vertrekt, de halte Knol na- derde, kwam de heer J. C. Bal, hoofd van de Chr. school te Knol per motorrijwiel aangereden, met het doel zich naar Ter Neuzen te begeven. Of deze het signaal van den aankomen- den tram, die daar den weg kruist, niet heeft gehoord, dan wel of hij meende nog te kunnen passeeren is niet uitgemaakt, doch een feit is het, dat de heer B. door de locomotief werd aangereden en hoogst- waarschijnlijk in de zijde getroffen. Hij werd met kracht van het rijwiel geslin- gerd en kwam tegen de bij het weegbrugje staande palen terecht. Het rijwiel werd geheel vernield. Het was aan het locomotiefpersoneel. toen zij den weg bereikten en plotseling den motorrijder voor zich zagen, niet mo- gelijk, nog tijdig genoeg te remmen. De heer B. was deerlijk aan het hoofd en in de zijde gewond en is in een nabijr staande woning binnengedragen, terwijl in allerijl geneeskundige hulp werd inge- roepen en zijne echtgenoote van het ge- beurde werd in kennis gesteld. Toen Dr. Deijer ter plaatse kwam be- vond deze den toestand van den heer B. zeer ernstig en schijnt de patient ook zelf zijn ernstigen toestand bewust te zijn ge weest. Ruim een uur na het ongeval is deze overleden. Het treffend ongeval verwekt in de om- geving algemeene deelneming. Volgens ooggetuigen treft het tramper- soneel in deze geeji schuld. EXAMEN GEMEENTE- ADMINISTRATIE. Bij het te 's-Gravenhage van wege de Nederl. Vereeniging voor Gemeentebe- langen gehouden examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de ge- meente-admini'stratie is o.m. geslaagd, de heer A. J. Dees van Hoek, volontair ter gemeentesecretarie alhier. CANDIDAATS-EXAMEN RECHTEN. Aan de universiteit te Leiden is het candidaats-examen in de rechten met gunstig gevolg afaelegd door den heer W. Hugenholtz van Axel. CONCERT OP DE MARKT. 't Was gisteren bij het bestuur en leden van het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden,' directeur de heer A. Schir- ris, wikken en wegen: zuilen we, of zuilen we niet. t Weer biedt een groot contrast met de warmte der vorige weken, doch men achtte het ten slotte niet ongunstig genoeg om het aangekondigde concert uit te stellen, al was het verblijf op de Markt noch voor de muzikanten, noch voor de luisteraars juist aangenaam te noemen. Een en ander was echter van weinig invloed op de executanten, die het welge- kozen afwisselend programma, waarvan we in het bijzonder noemen Luisa de Montfort, solo voor clarinet, flink uitvoer- den, en de naar omstandigheden nog vrij talrijke luisteraars van het spel deden ge- nieten. Een goede gedachte was het, het programma zonder onderbreking van' pauze af te werken. Aanstaanden Zondag heeft het gezel- schap een concert in ,,De Buiten-Socie- teit". FIETSONGELUK. Gisteren namiddag had op den weg van Axel naar de Magrette een fietsongeluk plaats. Het ongeveer 8jarig meisje de W. was met eenige kameraadjes op weg naar huis uit de school, toen er uit de richting Axel een fietser hen achterop kwam ge- reden, waarvoor zij uitwijkten en naar de andere zijde van den weg gingen, terwijl op datzelfde oogenblik uit de richting Ter Neuzen een fietser kwam aangereden die zij niet had opgemerkt. waardoor zij onder de' fiets van een zekeren J. terecht kwan! en zoodanig werd aangereden. dat een harer beenen juist boven den enkel brak. Naar men zegt kon de fietser, die zich aan de goede zijde van den weg bevond, het ongeluk niet .voorkomen. SPOORWEG GENT—TER NEUZEN. De 15 Juni 1.1. gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders van de Spoorwegmaatschappij GentTerneuzen, heeft de balans en de verlies- en winst- rekening per 31 December 1924 goedge- keurd. In het verslag wordt o.a. mede- gedeeld. dat een gedeelte der spoorlijn van dubbel spoor zal worden voorzien. Uit de mededeelingen van het bestuur op de vergaderingen bleek, dat men in geen geval van plan was, op het Nederlandsch gedeelte der lijn ook dubbel spoor aan te leggen. Ook op het Belgische deel zal deze aanleg voorloopig slechts over een afstand van 4 tot 10 K.M. plaats hebben. De oeconomische ontwikkeling van de streek tusschen Gent en Selzaete maakt deze uitbreiding noodig. De balans vermeldt als activa o.a.: con- cessie fr. 2.827.523. installaties rollend materiaal en stations fr. 4.929.713, maga- zijnen fr. 956.373: effecten en oorlogs- schadevergoeding fr. 321.700, kas en ba'n- kiers fr. 712.494, debiteuren fr. 404.748 en onder passiva: 3 pet. oblig. leening fr. 993.000. credit fr. 1.926.982, saldo vo rige jaren: fr. 2.492.925, winst 1924: fr. 414.954. De verlies- en winstrekeninq sluit met een voordeeliq saldo van fr. 414.954, waarvan fr. 83.162 voor afschrijving en fr. 300.000 voor inkoop van prioriteits- aandeelen wordt aangewend. - ZANGCONCOURS. I Woensdag had te Goes het zangerscon- cours plaats, uitgeschreven door den Zeeuwschen Zangersbond ,,Zang Ver- edelt." De jury bestond uit de heeren J. H. Caro en A. van Os te Middelburg.. Uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen na men 3 vereenigingen er aan deel. Naar men ons meldt had het concours den volgenden uitslag: Derde afdeeling. Gemengd koor s H.- Abtskerke 2e pr (med. van Z. K. H. Prins Hendrik) met 182 punten: ..Ons Genoe- gen, Kats 2e pr. met 171 p.; ,,Cloetings Gemengd Koor. Kloetinge 2e pr. met 162 p.; ,,Door Oefening YYreenigd. Vlissin- gen 2e pr. met 162 p.; ,,Zanglust," Wil- helminadorp 3e pr. met 158 p.; ..Oefening kweekt Kunst," Kamperland 3de pr. met 146 p.: ,,Tot Oefening en Uitspanning Borssele 3e pr. met 146 p.: ..Vooruitgang zij ons streven' St. Maartensdijk 3e pr. met 138 p.: ,.Nu met Hope". Burgh 2i pr. met 129 p. Tweede afdeeling: ,,Tot Nut en Uit spanning", N. en St. Joosland 2e pr. (med. Commissaris der Koningin), met 173 p.: Crescendo", Kruininaen 2e pr. met 164 p.: ,.Zang Veredelt", Kortgene 2e pr. met 164 p.; ..Orelio". Axel 3e pr. met 157 p.: ..Zanglust", 's H. Arendskerke 3e pr. met 153 p.; Excelsior", 's Gravenpolder 3e pr. met 145 p. Eerste afdeeling: .Oefening Baart Kunst". Goes 2e pr. met 194 p.: ..Polv- hymnia." Sluiskil 2e pr. met 189 p.: ..Llit- spanning door Inspanning". O. en W Souburg 2e pr. met 175 p.; Crescendo", Hoek 2e pr. met 171 p.; ,,Luctor et Emer- i go", Wemeldinge 3e pr. met 156 p.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1