SPORT. GEMENGDE BERICHTEN, DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Stukgeloopen Voeten. verzacht en geneest men met PUROL. die Pouliet's rechterarm was bij de onder- handehugen met de socialistisclae leiders, om de portefeuille van Justitie, die hi] reeds had aanvaard, thans te weigeren Donderdag was de Katholieke Vereeniging te Luik, dat door Tschoffen in het parle- ment wordt vertegenwoonngd, bgeengeko- men om over den toestand te beraadsiagen. Tschoffen verdedigde er met groote over- tuiging de socialistisch-katholieke coalitie, als het eenige middel om uit den chaos te n geraken. Oud minister Jaspar, die eveneens Luik in het parlement vertegenwoordigt, bestreed daarentegen de combinatie Pouilet- Vandervelde. Er ontstond een buitenge woon veiwarde hespreking, die niettemin op Tschoffen den indruk maakte, dat de meerderheid der Luiksche kiezers niet op zijn hand was, met het gevolg, dat hij Poullet te kennen gaf, dat hij na de weige ring van de Waalsche Kamerleden De Liedekerke en Carton om van de regeering deel uit te maken, geen portefeuille wenschta te aanvaarden, daar hij de eenge katho lieke Waal in de combinatie zou zijn. Dat was dus de eerste tegenvaller. De t*eede is geweest, dat op de even eens gehouden vergadering van de rechtsche leden van Kamer en Senaat zich slechts 63 leden voor Poullet verklaarden, tegen 72 bij een vorige vergadering, tcwijl 62 leden zich tegen de combinatie verklaarden en zes leden bianco stemden. Een stem meerderheid dus. Van de vijftig Senaats- leden stemden er 22 voor en 38 tegen de meerderheid was er dus tegen. In de Earner was de uitslag omgekeerd41 voor en 24 tegen. Feitelijk taeeft de campagne tegen het socialistisch katholiek kabinet, die vooral door Segers werd gevoerd en grootendeels in de provincie weerklank heett gevonden, gezegevierd. Vooral het feit, dat de portefeuille van Binnenlandsche Zaken aan een socialist toeviel heeft koren op den molen gebracht, terwijl de aanwezigheid van Kamiel Huys- mans aan het hoofd van Kunsten en We- tenschappen minder ergernis schijnt ver- wekt te hebben dan verwacht kon worden Dat Vandervelde Buitenlandsche Zaken zou leiden, was ook den meesten conservatieven een gloeiende doorn in het oog Dadelijk na de vergadering van de rechter- zijde heeft zich Poullet naar het paleis begeven en den koning op de hoogte van den toestand gebracht. Nu Poullet weigert, kan men weer ran meet af aan herbeginnen. Er is veel ge- sproken over Kamerontbinding en nieuwe verkiezingen. Poullet heeft echter verklaard, dat hij als Minister van Binnenlandsche Zaken in geen geval een besluit tot ont binding aan de onderteekening van den koning zou ouderwerpen. Hij meende, dat de toestand op die wijze niet kon worden opgelost en dat alleen het vormen van een Kabinet door wie dan ook de crisis be- eindigen kon. Het lijkt er aan den anderen «kant op, of Segers en de Vlaamschgezinde en de Waalsche conservatieven, die hem steunen, er op uit zijn, om een centrumpartjj te vormen. die zou trachten het met de libe- ralen op een accoord te gooien. Zoo ver zijn we intusschen nog niet, aldus schrijft men uit Brussel aan het Alg Hbl., doch intusschen zit het land, dat uit de misere scheen geholpen te zijn, weer diep in de politieke ellende, dank zij de manoeuvres van een groep anti- Vlaamschgezinde katholieken, die de macht uit hun handen zien glijden en er nu alles op wasen om die macht terug in hun bezit te krijgen. Wat zal de toekomst brengen vraagt zich hier haast een ieder af Doch nie- mand weet er het antwoord op te geven. TER NECZEN, 15 Juni 1925. DE S. D. A. P. Zaterdagavond sprak in de overvolle bovenzaal van het Hotel du Commerce" alhier mevr. Suze Groeneweg voor de S D. A. P. Even acht uur opende de voorzitter de vergadering met een welkom aan de aan- wezigen en gaf daarna het woord aan mevr. 'Groeneweg. Spreekster begon met er op te wijzen, dat er zoo dikwijls gezegd wordt dat er voor het politieke leven in ons land geen belangstelling meer be taat, maar aan de hand van de ervaringen door haar opgedaan bp de vervulde spreekbeurten tijdens de huidige verkiezingscampagne, kon zij voor zoo veel haar partij betrof van het tegendeel getuigen. Tevens werd ook bestreden de meening dat na de invoering van de even- redige vertegenwoordiging het peil van het parlementaire leven zou zijn gedaald. Spr. trok daarna van leer tegen het Vaderlandsch Verbond, dat o. m terug wil naar de kostbare vrijheid van voor 1914. Die vrijheid van vroeger beteekende slavernij voor de arneidersklasse, aldus spreekster. Haar inziens moeten we niet terug, maar voor uit naar een nieuwe gemeenschap ten bate van de algehee'e menschheid. Yervolgens werd door haar besproken het programpunt der S. D. A. P. de ver- andering der huwelijkswetgeving. Hierbij werd bestreden de bewering van mej Catz (C. H.) als zou zij (spreekster) willen dat bile huwelijken moeten worden ontbonden. Spr. en haar partij willen slechts dat ook aan de vrouw meer zeggenschap wordt ge geven-in de huwelijkswetgeving. Ook de geschiedenis der Vlootwet en de daaropgevolgcle Regeeringscris s werdeu scherp onder de loupe genomen. Bij de behandeling der Vlootwet, aldus spreekster, heeft de regeering het voorgesteld alsof er altijd nog een oorlog te verwachten i3, maar de menschen zelf moeten zorgen dat er geen oorlog meer komen kan. Ten slotte somt spreekster nog alle ver- slechteringen op die naar haar meening door de regeering zijn ingevoerd en eindigt met de aanwezigen uit te nood gen op 1 Juli a s. te toonen of zij het eens zijn met de tegenwoordig door deze regeering ge voerde politiek ja dan neen. Door den voorzi'ter werden ten slotte de punten door mevr. Groeneweg besproken geresumeerd en hij sloot de vergadering met een dankzegging aan spreekster. Van de aangeboden gelegenheid tot denat werd geen gebruik gemaakt. HULP IN NOOD." Uit het verslag in de jl. Zaterdag ge houden vergadering van het uitkeerings- fonds bij ziekte ,/Hulp in Nood" alhier, floor den penningmeester uitgebracht over de laatste 3 maanden, bleek dat was ont- vangen: contributie f 680,48, buitengewone inkomsten f 23,25, totaal f 703,73 uit gaven: uitkeering aan zieken f 404,35, buitengewone uitgaven f 24,50, bodeloon f 78, totaal f 506,80, gevende alzoo een batig slot van f 106,88. Voor de afdeeling ^Steunkas" werd in dat tijdsverloop ontvangen aan contributie f 75,72 en uitgegeven wegens uitkeering aan zieken f 52, batig slot f 23,72. In deze vergadering werd tevens ver slag uitgebracht over het 16e boekjaar, waaruit bleek dat de ontvangsten bedroe- gencontributie der leden f 2719,62, idem donateurs f 70,25, subsidie gemeente Ter Neuzen f50. bijdrage der Steunkas f50, rente, enz. f 111,53, totaal f 3001,40; de uitgaven warenuitkeering aan zieken f 827,90, bodeloon f 312, zaalhuur, grati- ficaties, drukwerk, enz. f 270, totaal f 1410, het goed slot alzoo f 1591,40. Het goed slot der vorige jaarrekening bedroeg f 3631,63, zoodat de vereeniging thans be- schikt over eene reserve van f 5223.03. Voor de afdeeling Steunkas" werd in den loop van het jaar ontvangen f 302.30 aan contributie, f 30,82 buiteng. ontvang sten, totaal f 333,12uitgegeven werd wegens uitkeering aan zieken f208, buiten gewone uitgaven f 55,45, totaal f 263,45, batig slot alzoo f 69,67. Het goed slot der vorige jaarrekening bedroeg f 1295,57, zoodat dit fonds beschikt over een reserve van f ,1365,24. ZOMERFEEST. Naar men ons meldt zal het zomerfeest der Chr. Jongelingsvereenigingen ring Zeeu wsch- V laanderen W.D. in samenwerking met de Geref. Jongelingsvereenigingen van Oostburg en Schoondijke gehouden worden op Donderdag 9 Juli a.s. te Oostburg. LANDBOUWSCHOOLTESCHOONDIJKE Tot de eerste klasse van bovengenoemde school zijn toegelatenP. J Lourens en M. Rosseel te Aardenburg; J. Lako te Breskens P. A. de Putter, J. Risseeuw en A. B. Verhage te GroedeJ. A. Masclee en J. A Poissonnier te RetranchementH. Dekker te Schoondijke; M. Verbrugge te WaterlandkerkjeA. J. de Fey ter en J. P. Quaak te IJzendijke. DE MISDAAD TE SOUBURG. De eertsaangehoudene kon zijn alibi bewijzen waarvoor men verder naar den dader zocht. Donderdagmorgen te halftwaalf werd te Vlissingen op de Groote Markt door de politie zekere A. F. I„ 33 jaar oud, gear- resteerd. Deze man werd geconfronteerd met het meisje uit Souburg, dat, gelijk wij gemeld hebben aangerand en ernstig mis- handeld is. Het kind herkende hem bij confrontatie dadelijk als de man, die de onzedelijke handelingen pleegde en haar daarna met een mes een snede in den hals heeft toegebracht De arrestant bekende volledig. De politie stelde den dader de vraag of het zijn be doeling geweest was het meisje te dooden, opdat zij niet zou kunnen navertellen, wat er was gebeurd. Uit de verklaringen van den man bleek, dat bij het meisje, nadat hij haar de woDde had toegebracht, met bet gezicht in het gras gelegd en haar de hand voor den mond gehouden had, zoodat zij niet kon schreeuwen. De dader is daarna weggeloopen. Het kind is opgestaan en heeft den weg naar huis gevolgd On- derweg kwam zij iemand tegen, die haar naar dr. Plugge heeft gedragen, van wien zij de eerste geneeskundige hulp verkreeg. De toestand van het kind is thans zeer goed. De man is naar Middelburg overge bracht. De getuige, die gezrnn heeft, dat de onverlaat na zijn daad door een laantje geloopen is, heeft hem herkend. ZAAMSLAG. In den nacht van Zaterdag op Zondag 1.1., is de geheele ter bleeking liggende wasch van een gezin, groot 14 personen, bij den landbouwer H. J. Dieleman gestolen, benevens een partij konijnen, waarvan de hoeveelheid moeilijk is te ramen, omdat deze in eene omrastering in het wild leven Eenige nog zeer jonge konijntjes lagen hier en daar binnen die omrastering ver- spreid in het gras. ZUIDDORPE. Uitslag van den prijskamp uit Arras, van Zondag 7 Juni 1925, gegeven door de duivenmaatschappij „Elk zijn recht" alhier. Deeloemers 34. De duiven werden gelost om 7 uur 35 min. Aankotnst eerste duif 9.33.35, snelheid 1117.9, aankomst laatste duif 9.41.33, snel heid 1018.1 Prijswinners 1 en 4. Altr. de Coninck. 2 Fr de Neve. 3 Fl. Olaeys 5. Ph. v Damme. 6. H. de Rijcke. 7. Alph. Thiron. 8. Athr. de Block 9 A. C v. Nieulande. 10. All Thiron. 11. Oct Waelput, alien te Zuiddorpe. 12. Fermont, Overslag. Overduif, Gebr. Verschelden, Zuiddorpe. HENGSTDIJK. Reeds eenige weken achtereen wordt zoowel door inwoners onzer gemeente als door verschillende liafhebbers van hengelen uit omliggende gemeenten. een druk be- zoek gebracht aan de alhier liggende Vogelkreek. Dat zij hun moeite meestal beloond zien blijkt genoeg uit de hoeveel- heden baars die wordt gevangen, terwijl het volstrekt geen zeldzaamheid is, om bij geschikt weer 10- 12 KG. baars te be- machtigeft. BRESKENS. Op het lijk van de Vrijdag nabij Oost burg overreder vrouw, is Zaterdag alhier in het lijkenhuis het seccie onderzoek ver richt door den specialist dr. Hulst, uit Leiden. Te ongeveer 5 ure is het lijk, hetwelk in een rzinken kist is gelegd, per auto naar Ostende vervoerd, vanwaar de vrouw afkomsti^ was. Door mevrouw van Zuyen Roggeband, de vrouw van den burgemeester. is op de kist een krans gelegd. Voor de medio September te Bres kens te houden tentoonstelling van ooft- en tuinbouw worden reeds voorbereidende maatregelen getroffen. Het Spuiplein, het welk het tentoonstellingsterrein zal wor den. is reeds ten deele afgezet Deze tentoonstelling belooft een groot succes te zullen worden Door verschil lende Earner- en Statenleden zijn reeds prijzen en medailles beschikbaar gesteld (wo. een geldprijs van jhr. mr. de Mu- ralt), eveneens door de vereenigingen Avi- cultura en de vereeniging tot bevordering der Pluimveeteelt in Zeeuwsch-Vlaanderen, te Oostburg. VOETBAL. Gisteren trok de voetbalvereeniging Ter Neuzen met een combinatie van het le en 2e elftal naar Everghem om aldaar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen F. C. Everghem I. De uitslag was een gelijk spel 11. SERIEW E DSTRIJ DEN TE AXEL. Zaterdag kwamen alhier in de eindwed- strijd tegen elkaar in het veld Z. E C. van Ter Neuzen en Juliana van Zaamslag. Deze wedstrijd werd door eerstgenoemde vereeniging met 32 gewonnen, waardoor Z. E. C. in het bezit kwam van de eerste prijs, bestaande uit een groot zilveren medaille. VERDRONKEN BIJ HET ZWEMMEN Te Wilp ij Deveuter is bij het zwemmen tusscheo de knb ten in den IJssel de 16jarjge J v. d. Klauw piotseling in de diepte verdwenen. Zijn 14jarige brotr, die niet zwemmen kon sprong hem na, doch verdween eveneens in de diepte voor aoderen hem grijpeu konden. In de Vliet onder Leidschen dam verdronk een 19jarige jongeman uit Voor- burg. Te Slocbteren (Gr.) verdronk de 20jarige L. S., te Hengelo (G.) verdronk de metselaar W. bij het baden in den iJssel. Te Capelle a/d IJssel geraakte het bijna 3jarig zoontje van den heer H. Ver- kade in een sloot nabij de woting en ver dronk. WEGGELOOPEN EN VERDRONKEN. Een leerling der bewaarschool der eer- waarde zusters te Roosendaal F. S. hep bij het uitguan der school stilletjeg weg. Den heelen nacht heeft men naar hem gezocht, tot hij vanmorgen opgehaald werd uit een vaart ter plaatse, de Waterval. AUTO DOOR EEN TRAM GEGREPEN. Een auto, komende uit de richting Ber- kenwoude en bestuurd door den heer G. v. d. Hek, magazijnhouder te Schoonhoven, wilde te Stolwijk de trambaan passeeren, juist op het moment, dat de steomtram, die uit Gouda om 6.20 vertrekt, kwam aanrijden. De stoomtram reed zeer langzaam, vooral daar de weg hier door de kom der gemeente Stolwijk gaat. De tram gaf herhaaldelij k signalen, welke echter niet door den heer v. d. Hek opgemerkt schijneu te zijn. In elk geval reed hij door en de auto werd door de locomotief gegrepen. in den auto bevond zich de knecht van den heer v. d. Hek, de heer Kirpestijn. De auto werd totaal versplinterd en de inzittenden er uitgeslingerd. De heer v. d. Hek beawam een schedel breuk en zijn borstkas werd ingedrukt. Hij was op slag dood De knecht werd in zeer ernstigen toestand opgenoimn en onmiddel lijk per auto naar het Van Iterson-zieken- huis te Gouda vervoerd, waar hij des uachts is overleden. De heer Van der Hek was gehuwd en vader van vijf kinderen. De heer Kirpe stijn was eveneens gehuwd, doch had geen kinderen. De tram werd onmiddellijk door den machinist tot stilstand gebracht De vol- gende stoomtram, die 7.18 uit Schoon hoven vertrekt, achterhaalde te Stolwijk de vorige Getracht werd de eerste tram achteruit te trekken, daar stukken van den vernielden auto het rijden heletten doch dit mislukte en de locomotief raakte uit de rails. Na een klein half uur gelukte het 't inmiddels uit Gouda gekomen hulppersoneel, de locomotief op te vijzeleu en de over- hlijfselen van den auto te verwijderen, waarna de beide trains vertrokken en eerst te 9 15 te Gouda arriveerden. Naar ooggetuigen ons v^-rzekerden, treft den machinist in dezen geen schuld, daar hij voldoende en zelfs luide signalen heeft gegeven. Donderdagmiddag is op den Haaksberg- schen grintweg te Buurse een auto ongeluk gebeurd met doodelijken afloop. Een twin tigjarige boerenknecht van 'den landbouwer M. te Buurse en geboortig uit Li-ten (Did.) wilde zich per fiets naar een bruiloft te Haaksb-rgen begeven. Hij greep zich vast achter een juist pas- seereude autobus van den autobusondernemer M. Bij een bocht in den weg Let hij echter de bus los en week met zijn fiets naar links uit met lret noodlottig gevolg, dat hij terecht kwam onder een juist uit andere richting komende bus van denzelfden onder- nemer. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. TEGEN DEN DORST. Reeds de ouden zeiden Wie gedronken heeft, zal drinken" en juist in de zomer- warmte komt de waarheid van datgezegde uit. Hoe meer men drinkc in den zomer, des te meer dorst men krijgt Het inzwelgen van veel vloeistof is nadeelig voordespijs- vertering en vermeerdert de werkzaamheid der zweetkliertjes. Een overmaat van trans- pireeren werkt verzwakkend en juist wan- r.eer men daardoor de hoeveelheid voedsel zou moeten vermeerderen, vermindert den eetlust door vermindering van het maagsap. Het is een verkeerde opvatting, te meenen, dat men zijn dorst lescht door bovenmatig te drinken. Een verkoelende dronk, hoe aangenaam hij moge zijn als men hem drinkt, veroorzaakt weldra een nog heviger dorst, zoo vertelt de ,/Drogist". Juist in den zomer moet de mensch zich in acht nemen en zijn dorst bedwingen. De sportmenschen, die van hun lichaam alle kracht vergen, welke het in staat is voort te brengen, die bij v. in de zomer warmte fietstochten maken van verscheidene dagen, volgen gezondheidsvoorschriften op, waarnaar de landbouwar eiders ook moeten leven. Een sportman zwelgt geen door ijs verkoelde dranken in, die zonder zijn dorst te lesschen, zijn maag bederven, maar be- strijdt zjjn dorst door eenige teugen warmen drank of bouillon. Deze warme drank, thee of koffie, doet een aangenaam gevoel ontstaan en den dorst verdwijnen. Hij stelt zich niet bloot aan het gevaar voor epidemieen, die zich in den zomer zoo gemakkelijk verspreiden, omdat het water, waarmee die drank is bereid, door koken van levende mikro^en is bevrijd. EEN VREEMDE NEGER. Z'aterdag stond voor het Assizenhof te Oxford een dertigjarige neger terecht, die er rare manieren op nahield. Hij woonde bij een zekere mrs. Tanner te Oxford in, die nogal veel te verduren had van zijn humeur en driftbuien. Op een goeden morgen in April vertelde hij haar aan tafel, dat zij in den loop van den dag moest sterven en dat hij zichzelf ging ophangen. Hij ging uit, ging oip een omnibus zitten en riep luid- keels: „Me do murder," ,,Me no care," ,,Me only die once"; doch om tien uur 's avonds was hij weer gekalmeerd en nut- tigde braaf zijn avondeten. Op een gegeven moment echter deed hij met het mes, dat hij aan tafel hanteerde, een uitval naar mrs. Tanner en bracht haaT, een niet-gevaarlij-ke wonde aan den hals te, Hij liep daarna het huis uit en meldde zich's morgens om half- drie aan het spoorwegstation te Yarnton, waar hij een seinwachter vertelde, dat hij „had done a woman in." De seinwachter waarschuwde de politie, die den neger in- rekende. De neger kon geen motief opgeven voor zijn gedrag, doch ontkende, dat hij mrs. Tanner had willen dooden. Het Assizenhof veroordeelde den neger tot vier jaren dwangarbeid. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 11 Juni 1925, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: D. van Aken, D. Scheele, P. van Cadsand, L. J. Geelhoedt, R. Scheele, C. A. Verlinde, E. L. Freriks, H. J. Colsen, N. A. Hamelink,"L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. Afwezig de heer J. J. de Jager. (2. Vervolg.) 15. Ruiling van grond, ten behoeve van een goeden toegang tot de M. Eijkestraat aan de Oostkolkzijde. Burgemeester en wethouders merken den raad op, dat, nu bij Koninklijk besluit d.d. 6 Februari 1925 is goedgekeurd de overdracht van verschillende domeingronden aan de ge meente, waaronder o.m. vallen de perceeltjes grond liggende op Java achter de woningen der Javastraat, kunnen thans maatregelen ge troffen worden om de ingang van de Martinus- Eijikestraat aan de Oostkolkzijde in orde te maken. Daarvoor is noodig, dat de Gebrs. Dieleman wonende alhier in de Kazernestraat ons af- staan ongeveer 31 M2. van het hun toebehoo- rend perceel sectie C No. 2650, waardoor als- dan zal moeten vervallen de bergplaats voor wagens die ze daar ter plaatse nu hebben. Waar de eigenaren voor hun bedrijf die berg_ plaats moeilijk kunnen missen, hebben wij met hen overleg gepleegd, om hun de gelegenheid te geven op eene andere pTaats eene behoorlijke bergplaats te krijgen. Daarvoor ware alsnu af te staan een gedeelte van het terrein op bij- behoorende teekening in rood aangegeven. Voor het bouwen, natuurlijk van steen en vol- gens de eischen der verordening zou noodig zijn ioU iVLZ. grond, waarvoor wij hun in vollen e.gendom zouden widen afstaan 50 M2 in ruil voor de 31 1V12. die wij van hen zouden krijgen, terwijl wij de overige 80 M2. zouden vvenschen uit te geven in erfpacht op dezeifde voorwaarden, die door ons ook zullen voorge- steid worden voor de aangrenzende perceeltjes n.l. voor 10 cent per M2. Wenschen wij even- wel die gronden maar uit te geven tot weder- opzeggens toe, het perceel voor Dieleman be- stemd zouden wjj willen uitgeven tot en met 31 December 1989. (Zie hiervoor punt no. 14.) In venband met bovenstaande stellen wij Uiwen raad voor met P. Dieleman en consorten en A. Dieleman Azn. bovenbedoeld eene ruiling van grond aan te gaan, waardoor ons in vollen en onbezwaarden eigendom wordt afgestaan een gedeelte grond van het perceel kadastraal bekend in sectie C, No. 2650, groot ongeveer 31 M2. of zooveel meer of minder als later b(j kadastrale meting zal blijken, waardoor de in gang der Martinus Eijkestraat behoorlijk in orde wordt gemaakt, terwijl wij aan genoem- de eigenaren ieder voor de helft in vollen en on bezwaarden eigendom zullen overdragen 50 M2. grond van het perceel kadastraal bekend in sectie C, No. 4907. Naar aanleiding hiervan wordt het navol- gende besluit voorgesteld: De gemeenteraad van Ter Neuzen: overwegende, dat het gewenscht is maat regelen te nemen om den ingang van de Mar tinus Eijkestraat aan de Oostkolkzijde te ver- beteren; dat thans daartoe kan wonden overgegaan nu bij Koninklijk besluit d.d. 6 Februari 1925, o.m. is goedgekeurd de overdracht van de per ceeltjes grond op Java achter de woningen. der Javastraat aan de gemeente; dat ile gemeente daartoe de beschikking moet hebben over 31 M2. grond van het perceel kadastraal bekend in sectie C No. 2650, eigen dom van P. Dieleman en consorten en A. Die leman Azn. alhier; dat alsdan ook moet vervallen de bergplaats voor wagens welke v-oomoemde personen op dit perceel hebben; dat na gepleegd overleg met deze personen gebleken is, dat zij genegen zijn dezen grond aan de gemeente in eigendom af te staan tegen ruiling van een stuk gemeentegrond; dat daarvoor het best in aanmerking komt een gedeelte van het perceel gemeentegrond kadastraal bekend in sectie C, No. 4907, op bijbehoorende teekening in rood aangegeven; dat voor het bouwen der bergplaats zal noo dig zijn ongeveer 130 M2.; dat het billijk is hiervan in eigendom af te staan 50 ME., in ruil voor de 31 M2 en de overige 80 M2. in erfpacht uit te geven; dat meergenoeimde personen hiermede genoe- gen nemen; gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders; besluit: met P. Dieleman en consorten .en A. Diele man Ajzn. alhier, eene ruiling van grond aan te gaan, waardoor aan de gemeente Ter Neu zen in vollen en onbezwaarden eigendom wordt afgestaan een gedeelte grond van het perceel kadastraal bekend in sectie C No. 2650, groot ongeveer 31 M2. of zooveel meer of minder als later bij kadastrale meting zal blijken, terwijl aan genoemde P. Dieleman en consorten en A. Dieleman Azn. ieder voor de onverdeelde helft in vollen en onbezwaarden eigendom wordt af gestaan 50 ME. grond van het perceel ka dastraal bekend in sectie C, No. 4907, alles op bijboorende teekening in rood aangegeven en zulks onder voorwaarde: 1°. dat de grond beschikbaar wordt ge steld binnen eene maand nadat de akte van ruiling ten hypotheekkantore zal zijn overge- schreven. 2°. dat de kosten der op te maken akte voor rekening komen van de gmeente; 3°. dat de op deze perceelen vallende be- lastingen met ingang van 1 Januari 1926 ten laste komen van de nieuwe eigenaren. De heer HAMELINK wijst er op, dat die ruiling in de toekomst moeilijfkheden zou kun nen baren voor Loof, die daar ook udtweg heeft, door de ophooging van het terrein. De daar bestaande deur kan dan geen dienst meer ;loen. Hij vraagt of niet de voorwaarde kan worden bedongen, dat Loof daar ook ter zijde uitweg kan krijgen. De VOORZITTER zegt, dat het een ruiling betreft en dus voorwaarden kunnen worden be dongen. Hij meent, dat zonder bezwaar kan gezorgd worden, dat Loof voldoende uitweg krijgt, omdat daar nog een strookje grond blijft liggen, dat voor niemand waarde heeft. Burgemeester en wethouders zullen het be- lang van dien man bij de ruiling in het oog houden. De heer VAN DIJKE meent, dat daar ook een kar staat van De Mul. Nu zullen de malle- jans van de Gebr. Dieleman daar ook moeten komen. Zijn de tegels van het trottoir daar tegen bestand? De VOORZITTER merkt op, dat in de voor waarden staat, dat het trottoir zal verlaagd worden. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 16. Uitgifte van grond in erfpacht. In verband met het Koninklijk besluit tot overgave van Domeingrond aan de gemeente Ter Neuzen, stellen burgemeester en wethou ders voor de volgende perceeltjes grond, lig gende resp. achter de perceelen der hiema te noemen personen, in erfpacht uit te geven, tegen een canon van 10 cent per M2. M. Loof Mz. 24 MI2., M. J. van Dixhoorn 75 M2., P. A. Dieleman 80 M2., J. G. Dm ink 33 M2., J. J. Dieleman Adrz. 36 M2., F. 't Gilde 36 M2., M. C. Puijenbroek wed. F. Saelens 21 M2., A. Koole 36 M2., H. Dieleman wed. H. A. Ruben 26 M2., A. Dieleman Jozz. 27 M2„.C. Kolijn Jacz. 27 M2., K, Dees c. s. 29 M2., J. de Doelder Lz. 26 M2., H. J. Meertens echtg. van P. Ringelberg 25 M2., C. D. de Rijke 32 M2., Iz. de Mul 26 M2., P. J. de Rijke 46 ME., G. Faas Cons. 75 ME.; en aan den Schoolweg aan W. F. Dieleman 1 M2. en de Vereeniging voor Christelijk Volks- onderwijs te Ter Neuzen 10 M2. De erfpacht wordt gerekend in te gaan 1 Januari 1925 en met uitzondering van het in de derde plaats genoemd perceel tot weder- opzeggens; voor het derde perceel geschiedt de uitgifte tot en met 31 Dec. 1989. De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders uit het voorstel lichten de uitgifte van grond aan G. Faas Cons., teneinde daaromtrent later te beslissen. Zij heibben met belanghebbenden onderhandeld over verbetering van den toestand, in verband met de daar bestaande mestvaalt en duivenhouderij, doch zijn nog niet tot resultaat gekomen. Daar over kan alsdan later worden beslist. De heer HAMELINK: Het is dus geen af- stel De VOORZITTER: Neen, maar het is bete: eerst een goed accoord te maken. Het gewijzigde voorstel wordt met alge- meene stemmen aangenomen. 17. Verlaging pachtsom grasgewas. Burgemeester en wethouders: gezien een op 9 Mei 1925 ingekomen verzoek van J. P. Ver- couteren alhier om verlaging van de pachtsom van het grasgewas (gedeelte van Bastion I van

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2