AIGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7772. Maandag 15 Juni 1925. 65e Jaargang. DE I NDRINGER A8UNN6MENTSPRIJS Borgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, FEUILL ET 0 S. BfNNENLANP. ~B U1TENLANP. De BURGEMEESTER van Ter Neuzen 34) NEUZENSCHE COURANT 4^2,9531*88 Vo-or binnen Ter Neuzen /1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post j 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /'6,60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. brengen ingevolge artikel <5, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920 ter openbare kennis het navolgende raadsbesluit De Gemeenteraad van TER NEUZEN, Gezien een op 6 Mei 1925 liigekomen verzoek van het Bestuur tier Vereeniging voor ChristeUjk Onder- wiis te Driewegen (gemeente Ter Neuzen), waarbij under overlegging der veretscbte stukken wordt ge- •TSagd om ingevolge artikel /2 der Lager Onder- wiiewet 19'20 gelden bescbikbaar te willen stellen voor verandering van inrtehtirig van hare school, Overwegende dat d^ze verandering van inrichting bestaat uit het verbouwen der schoorsteenen. dat de schoorsteenen nioeten worden verbouwd, oindat ze niet trekken, zoodat verwarming onmogelijk wordt en de lokalen met kolendamp gevuld worden, wat zeer nadeelig is voor de gezondheid der kinderen, dat is voldaan aan het bepaalde bij artikel 77, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920, Gelet op de artt. 72 en votgende der genoemde wet, Gehoord een voorstel van Burgemeester en Wet houders, b e s 1 u i t Zijne medewerking te verleenen Ter Neuzen, den 11 Juni 1925. De gemeenteraad voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIILLE, Secretaris. Ter Neuzen, den 12 Juni 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINUA. Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris. brangt, Ingevolge het bepaalde bij artikel 84 der Onteigeningswet, ter openbare kennis het tavolgende raadsbesluit: De Gemeenteraad van Ter Neuzen: overwegende, dat het voor het leggen van rioleering in- en trottoirs langs de Axelsche straat gewenscht is, dat de te gebruiken gron- den eigendom der gemeente zijn; dat getracht is deze gronden tegen minne- lijken prijs te koopen, doch met de eigenaren geen overeenstemming te krijgen is; dat op bedoelde gronden bij raadsbesluit van 16 December 1924, goedgekeurd door Gedepu- teende Staten bij hun besluit van 9 Januari 1925 no. 194, 3e afdeeling een bouwverbod is gevestigd; dat deze rioleerings. en trottoirswerken be- achouwd moeten worden als te zijn in het be- 'ang van de volkshuisvesting; dat het plan tot onteigening der na te noe- men perceelen met daarop rustende zakehjke rechten bij raadsbesluit van 19 Maart 1925 no. 578/435 voorloopig is goedgekeurd en op de secretarie dezer gemeente van 21 Maart tot en met 19 April jl. voor een ieder ter inzage heeft gelegen; dat door belanghebbenden geene bezwaren zijn ingebracht; gezien het advies der gezondheidscommissie wter zetel gevestigd is te Ter Neuzen, d.d. 10 Juni 1925,iNo. 2273; gelet op de bepalingen der Onteigenings wet zooals die zijn gewijzigd bij artikel 29 der Woningwet; gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders; b e s 1 u i t> ten name der gemeente Ter Neuzen te ont- eigenen in het belang der volkshuisvesting de navolgende perceelen grond met daarop rus tende zakelijke rechten, op de bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven, gelegen in de Axelsche straat en bij het kadaeter be- kend staand als gemeente Ter Neuzen: le. Sectie D, No. 501, geheel ter opper- vlakte van 30 M2. eigenares Sara Seheele, wed. P. Dekker Anthzn. (zijkant weg.) 2e. Sectie D, No. 502, geheel ter opper- vlakte van 85 M2., eigenaar Gerardus Johan nes Balkenstein Jr. (zijkant weg.) 3e. Secte D, No. 503, geheel ter oppervlakte van 125 M2., eigenaar Jan Willem Lensen (zijkant weg.) 4e. Sectie D, No. 492, geheel ter opper vlakte van 100 M2. eigenares Maria Sophia de Meijer, met daarop rustende hypotheek op Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o (Vervolg). \laar eindelijk kwam het blokhuis, een witte verhevenheid in de sneeuwwoestijn. in zicht Witham slaakte een zucht van verlichting toen de deur openging en een kleine donkere gedaante een oogenblik lang op den drempel vepscheen. 't W as, of zijn vermoeidheid opeens van hem afviel en weer had zijn metgezel reden om zich over het uithoudingsvermogen van den jongen man te verbazen, toen hij wadend door de sneeuw naast de paarden, hen door aanmoedigende woorden de laatste krachtsinspanning door de dikke, witte laag onder de berkenboomt-n trachtte te vergemakkelijken. Maar toen de slede voor de deur stilhield, ging Witham niet naar binnen; hij bleef buiten wachten een minuut of vijf later verraste Maud Barrington hem, toen hij met een bleek, vermoeid gezicht tegen de slede stond uit te rusten. Wei ging hij bij haar verschijnen dadelijk rechtop staan, maar ze had genoeg gezien. Wat hij ook vroeger geweest mocht zijn, voor haar had hij heel wat over gehad, dat moest ze, in een plotseling zich ver- zachten van haar oordeel, toegeven De terugtocht was rog zwaarder dan de reis naar het blokhuis toe telkens wanneer bijibehoo.cieuden staat onder nummer 4 ge- noemd (zijkant weg.) oe. Sectie M, No. 350, geheel ter opper- vlaicte van iu itiZ., eigenares Sara bcheeie, wed. P. uekKer Antnzn. (pad.) tie. sectie M, No. 3ol, gedeeiteUjk ter opper vlakte van 135 JV12. (de totaie opperviaiae is 1540 M2.), eigenares Vereeniging tot Zieken- veizorgmg te Ter Neuzen, met daarop rusten de hypotneek, op bijibeiioorenden staat onder nummer ti genoemd (zijkant weg.) ie. Sectie M, No. 381, geheel ter opper vlakte van 44 A12., eigenares Vereeniging tot /aekenverzorging te Ter Neuzen, met daarop lustende hypotneek, op bij behoorenden staat onder nummer 7 genoemd (zijkant weg.) 8e. Sectie M. No. 430, geheel ter oppervlak te van 35 M2., eigenaar Comelis Gerardus Meijer (zijkant weg.) 9e. Sectie M, No. 431, geheel ter opper vlakte van 49 M2., eigenaar Govert Frederik Pieter van der Peijl (zijkant weg.) lOe. Sectie M, No. 432, geheel ter opper vlakte van 34 M2., eigenaar Pieter Willem Crince (zijkant weg.) lie. Sectie M, No. 411, geheel ter opper vlakte van 39 M2., eigenares Marg:aretha Ro salia Maria de Vos, weduwe Franciscus Julia- nus Cymlus Plasschaert (zijkant weg.) l2e. Sectie M, No. 412, geheel ter opper vlakte van 19 M2., eigenaar Govert Frederik Pieter van der Peijl, met daarop rustende hypotheek, op bijbehoorenden staat onder nummer 12 genoemd (zijkant weg.) 13e. Sectie M, No. 418, geheel ter opper vlakte van 79 M2., eigenaar Govert Frederik Pieter van der Peijl (zijkant weg). 14e. Sectie M, No. 419, geheel ter opper vlakte van 58 M2., eigenaar Pieter Buijze Fzn. (zijkant weg.) 15e. Sectie M, No. 394, geheel ter opper vlakte van 48 M2., eigenaar Johannes Jacobus Lansen (zijkant weg.) 16e. Sectie M, No. 395, geheel ter opper vlakte van 48 M2., eigenaar Isaac Pieter Cas- teleijn, met daarop rustende hypotheek onder nummer 16 genoemd op bijbehoorenden staat (zijkant weg.) 17e. Sectie M, No. 374, geheel ter opper vlakte van 37 M2., eigenaar Jacobus Jan Dreg- mans (zijkant weg.) 18e. Sectie M, No. 387, geheel ter opper vlakte van 36 M2., eigenaar Hendrik Mangold met daarop rustende hypotheek, onder nummer 18 genoemd op bijbehoorenden staat (zijkant weg.) 19e. Sectie M, No. 388, geheel ter opper vlakte van 43 M2., eigenaar Cornelis Klaassen (zijkant weg.) 20e. Sectie M, No. 389, geheel ter opper vlakte van 128 M2., eigenares Emma Maria Anna de Nijs e.a. (zijkant weg.) 21e. Sectie M, No. 390, geheel ter opper vlakte van 608 M2., eigenaar Cornelis Zegers Jozss., met daarop rustende hypotheek op bij behoorenden staat" onder nummer 21 genoemd (zijkant weg.) 22e. Sectie M, No. 165, gedeeltelijk ter op pervlakte van 40 M2. (de totaie oppervlakte is 6900 M2.), met daarop rustende hypotheek op bijbehoorenden staat onder nummer 22 ge noemd (weiland), eigenaar Cornells Zegers Jozszn. 23e. Sectie M, No. 370 geheel ter opper vlakte van 20 M2., eigenares de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschappij (weg.) (De eigenares vermeld onder 11 is gevestigd te Overslag (Belgie), terwijl de overigen te Ter Neuzen gevestigd zijn. Ter Neuzen, den 11 Juni 1925. De Gemeenteraad voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ter Neuzen, den 15 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. DE OLYMPISCHE SPELEN. Op een vraag van het lid van de Tweede Kamer, den heer Staalman, betreffende het meisje naar den man naast de paarden keek, die ondacks zijn uitputting zoo koppig wist vol te houden, beklemde haar, een seconde lang. een intens gevoel van mede- lijdenhaar schuldgevoel zette zich om in een groot verlangen, om hem te bedanken. Geireven door dat gevoel, wist ze, na aau- komst voor de Grange, zoote manoeuvreeren, dat ze hem een oogenblik alleen te spreken kreeg. Bij haar eerste woorden schudde Witham, afwerend, het hoofdtoen begon hij te lachen. //Feitelijk ben ik niet van't oor wat, hoort wat" type", zeide hij //Maar-j aan den anderen kant ofschoon't volgens mijn opinie onnoodig is, is't ook niet prettig om verpliehtingen aan iemand te hebben." Dat waren woorden, die Maud Barrington j niet aangenaam aandeden maar feiten waren j feiten, en ze moest toegeven, dat ze aan dezen man een zekere mate van verplichting had. //Ik ben 't niet met je eens maar waarop stuur je eigenlijk af?" In Witham's oogen kwam een verdachte schittering. //Ik zou niet graag willen", zeide hij toen nadenkend, *dat je 't Da gisteravond noodig vond om je houding tegcnover mij te veranderen. Laten we 't beschouwen alsof het een soort van wapen- stilstand geweest is." Zijn woorden prikkelden Maud Barrington. „Ja en verder zeide ze koeltjes. 1 //Verder zou ik je willen vertellen, hoe je je verplichting want natuurlijk sta je er op het als verplichring te beschouwen 't best kunt afdoen Zorg, dat je oom geen partijen graan op latere levering voor je deelneming door de Nederlandsche spoor - wegen en de posterijen, telegrafie en tele- fonie in het garantief mds voor de in 1928 hier te lande te houden Olympische Spel-n, heeft de minister van watei'staat geantwoord: De directe der Nederlandsche Spoorwegen heeft deelneming aan het garantiefonds voor de in 1928 ie Amifterdam te houden Olympische Spelen toegezegd. Voor zooveel de post pijen, telegrafie en telefonie betreft, kan na de beslissing van i de Tweede Kamer d.-r Staten- Generaal van j Mei j. 1., die geldedjk stean van Rpkswege voor de Olympische Spelen van 1928 afwees, geen vrijheid worden gevonden, om een terug- komen op die belissing, zij het dan ten laste van de begrooting van een anderen tak van Staatsdienst, te bevorderen. PORNOGRAFIE. De minister van waterstaat heelt, ten vervolge op de beantwoording van vragen van het lid van de Tweede Kamer den heer Deckers in verband met het verbod tot uitstalling van zeke e tpdscbriften in den spoorwegboekhandel, geantwoord De uitstalling van zekere tijdsehriften in den spoorwegboekhandel werd erboden met het oog op den voor velen aanstoote- 1 ijken omslag, inlioud en atbeeldingen. Die beweegreden geldt niet evenzeer voor een aankondiging, welke niets vermeldt dan dat zekere tijdsehriften verkrijgbaar zijn. Nu niettemin gebleken is, dat ook die aan- kondigingen aanstoot kunnen geven, is de opdracbt gegeven, ze achterwege te laten. Gemeend wordt dat de werking van dezen, maatregel kan wordeo afgewaeht HET REIZEN OP ZONDAG. Het Tweede Kamerlid Rutgers heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, voorzitter van den minister- raad, de volgende vragen gesteld Heeft den minister gevolg gegeven aan het door hem 21 November 1924 in de Tweede Kamer medegedeelde voornemen, om in overleg te treden met den minister van Waterstaat, of het mogelijk zou zijn te voorkomen. dat in het zomerseizoen 1925 opnieuw door de Nederlandsche Spoorwegen uitzonderingsmaatregelen zouden worden genomen, strekkende om het reizen op Zondag door verlaagde tarieven te bevor deren Zoo ja, is dan bij dat overleg de mogelijkheid van voorkoming van zoodanige maatregelen gebleken Indien die mogelijkheid gebleken is, waarom 2ijn dan geen stapped gedaan om te voorkomen, dat van 7 Juni tot 13 Sep tember elken Zondag retourkaarten voor buurtverkeer tegen verlaagd tarief verkrijg baar zijn op de lijnen Rotterdam (Hof- plein)—den Haag (H. S, M.) en Scheve- ningen, en Rotterdam (D. P.)—den Haag (H. S M.)? SMAKELIJK In het jaarvt-rslag van den Utrecbtschen Keuringsdienst over 1924 komt de volgende passage voor In de gemeente L«usden werd geeonsta- teerd, dat 'n bakker het roggt-brood-deeg met zijn bloote voeten bewerkte, hetgeen hem voor het vervolg verboden werd. In -enkele banketbakkerijen werd aau- merking gemaakt op hoogst onsmakelijke handelingen. Zoo werd b.v geconstateerd dat een banketbakker bij het versieren verkoopt en zorg, dat elke are land, die je bezit, deze lente bebouwd wordt." „Maar op welke manier bevoordeelt dat jou Witham keek haar op een eigenaardige manier aan. 1k heb een soort van idee fixe, dat ik Silverdale weer overeind kan helpen, maar z# moeten me m'n gang laten gaan. Ze hebben 't noodig en ik zou het prettig vinden Ik begrijp natuurlijk, dat zulke denkbeelden uit den mond van iemand als ik, je wel wat eigenaardig toelijken." Het ant«oord moeten geven, werd Maud bespaard, doordat de Colonel op dat oogen blik naar hen toe kwam. Voordat ze echter met hem meeging, knikte ze even snel, impulsief, alsof ze opeens besloten had, om ziju verzoek in te willigen 't Was al laat op den middag, toen ze na een verkwikkenden slaap van eenige uren weer wakker werd. Ze ging naar beneden naar de kleine zitkamer, het lieiligdom van haar en haar tante, trok een laag stoeltje tot naast de kachel en ging zitten, met haar handen om haar knieen. Een poosje bleef ze zoo, diep in gedachten. voor zich uit staren. Toen, zonder op te kijken, nam ze een kartonnen doos van het tafeltje naast haar, lichtte het deksel er af en haalde er, na heel even zoeken, een portret uit. 't Was eeu foto van een jongen op een pony en 'tfeit, dat ze het bijna zonder te zoeken wist te vinden, zou een aandachtigen toe- schouwer op dat oogenblik veel te denken gegeven hebben. Het was een bijzonder mooie, scherpe foto zooals steeds, wanneer van een taart met geconfijte vruchten, deze eerst stuk voor stuk in zijn mond stak, voordat >ij op de taart werden gebracht. Een koninklijk besluit, waarbij dergelijke hoogst bedeukelijke manipulaties kunnen worden gestraft, is zeer gewenscht. WAAR BELGIE MEDE REKENT. Men schrijft aan het Hbl. Volgens de Neptune" van Antwerpen, heeft de Belgi-che generale staf in de laatste helft van Mei j.l een groote oet'e ningsreis gehouden in de buurt van Hasselt. De daarbij gehouden oefening geeft het beeld, dat de Belgische legerleiding zich van een toekomstigen oorlog maakt, als het bezet gebied ontruimd zal zijn. Aan de oefening toch lag de veronder- stelling ten grondslag, dat de vijand zi)n legers aan weerszijden van den Rijn ver zamelt en wel met de noordelijkste leger groep in de streek van Bocholt, Geldern, Munchen-Gladbach en Diisseldorf. Daavt^genover trekken twee Belgische legers samen tusschen de schelde beneden Antwerpen en de Maas beneden Maastricht verder zuidelijk zijn ai dere, blijkbaar Fransche legers gedacht. De Belgische legers moeten het kanaal Antwerpen TurnhoutNeerpelt Neer- haren bezetten, terwijl het zuidelijk aan- sluitend leger krachtig de Maaslinie moet vasthouden teD zuiden van Neerharen. In deze Maaslinie is een vak van 2 km. dat op ons grondgebied is gelegen. Voorts maakt, volgens de veronderstelling, het geheele Belgische leger (16 divisies) front tegen onze zuidt-lijke grenzen. terwijl de Belgische generale staf blijkbaar rekent op een aanval van de vijanielijke noorde- lijke legers. Tusschen fceide legers fevindt zich Neder- landsch grondgebied, Noordbraband en Limburg dat in dezen gedachten- gang onherroepelijk het tooneel reeds van den eersten strijd zou worden Dit ware slechts te voorkomen indien de partij aan wie de grensschending wordt toegedacht, te voren er van overtuigd is, bjj grens- oversehrijding een krachtig Nederlandsch veldleger tegenover zich te vinden. Ter overdenking aan ..ontwapenaars" en aan hen, die het Nederlandsche veldleger het noodige willen onthouden. DE TOESTAND, De Vrijdag verspreide mededeehng van de officieus Duitsche Korrespondenz over den inhoud van het Duitsche veiligheids-waar- borg-aanbod bevatte, schrijft de N. R. Crt., een belangwekkend nieuwtje. lmmers de Korrfspondenz is er mee voor den dag gekomen, dat volgens Duitschland's »oorstel om een tractaat te sluiten, /,waarin de bij den Rpn belanghebbende mogfndheden zich, voor een nader overeen te komen tpdperk, verplichten geen oorlog tegen elkaar te voeren" zulk een verplichting aangegaan zou worden „ten overstaan van de Ver- eenigde Staten". Amerika zou dus ongeveer de rol vervullen van een notaris voor wien een acte tusschen de hem b?kende partijen „verleden" werd. De rol die in dezen aan Amerika is toegedacht, zou eervol zijn maar tot niets binden. Bij de regeling van het vergoedingsvraagstuk heeft de Am erikaansche ze het portret zag, viel het meisje ook nu weer de hooghartige gelaatsuitdrukking op, die echter in het jongensgezicht voor haar niet zoo onaangenaam aandeed. 't Was een mooi, bijna volmaakt mooi gezicht, maar de mond was zoo sensueel, dat waar- deering van de schoonheid van de overige gelaatstrekken erdoor onmogelijk werd. Mtt een steeds sterker wordend gevoel. dat ze voor een raadsel stond. vergeleek ze de foto voor haar met de foto in haar herin- nering, het bleeke gezicht van den uitge- putten man naast de paarden. Witham had een krachtig. niet arrogant gezicht en zeker ontbrak er elke lijn, di op toegeven aan zwakheden wijzen zou. 't Was juist die kracht en soberheid geweest, de bewijzen van een leven van hard werken, buiten op het land, in zon en winJ, welke haar van 't begin af aangetrokken hadden Op dat oogenblik hoorde ze de deur zacht opengaan en tegelijk het ritselen vau tafzpde snel legde ze de foto op't tafeltje naast haar. maar hoe vlug haar beweging ook geweest was toch was ze een oogenblik te laat. Ze zag dat haar tante naar het portret keek en tot haar groote ergernis voelde ze, dat ze bloosde. Het was maar heel even, bpna onmiddellijk was ze zichzelf weer, maar Miss Barrington had het gezien en ofschoon ze sterk in de verleiding was om even te lachen, wist ze zich te be- heerschen. z/Ik wist niet, dat je al beneden was", begon ze, //Lance slaapt nog. Ik geloof, dat hij doodmoe was." z/Ja, en geen wonder", antwoordde het regeerirg, door er gem veto over uit te spreken dat Amerikaansche baigers aan het ontwerpen en u tvoeren van de regeling zouden medewerken biijk gegeven van nog intiemer belangstellig in de Europeesche zaken. Na het koele officieuze communique dat r Washington Vrijdag de wereid irgezocden heeft, is het echter de vraag, of Amerika in het veiligheidsvraagriuk zelfs niet vcor de eer zou bedaoken om als notaris op (e treden. Het communique komt h'erop neer dat de Vereenigde 8taten zich „in geen enkel opzicht aansprakelijk willen stellen" voor een Europeesch veiligheidstractaat. Zaterdag \ernam de Morning Post uit Washington daf het vermeendf Dui'sche voorste', 'olgens hetwe'k Amerika //super- arbiteivoor het tractaat zou zijn, als be- lachelijk btsc-houwd wordt, maar met dat al zal Washington, welks heele belang- stellirg voor Europa zich thans concen- treert op de aflossing der schuldeD, het voordeel ervan moeten erkennen. a's Frank- rijk, zich veilig voelende, het ge'd dat het mis en kan. niet besteedt aan oorlogs- materieel, maar aan remises over den Oceaan. Soortgeljjke overwegiDgen hebben immers voor de Amerikaarsche regeerirg ook den doorslag gegeven, om voor de regeling van Dawes sympathie te betoonen. Het einde zal dus wel zijn, dat Washington cok het waarborgtrac'aat met welwillerdheid zal gadeslaan, daargelaten of het er als notaris zijn hardteekening order zcu willen plaatsen. In een gesprek met den correspondent van de British Urited Press, die hem uit Parijs naar Marokko heeft vergezeld, heeft Painle.ve cemstigd dat Frankrijk gezind was met Abd-el-Krim vrede te slu'ten. /.Zoodra de Riff kabylen afzien van hun poging om tegen Fes op te rukken, een eerlijken vrede aanvaarden pc de normale ceconomische betrekkingen met enze zone en d- inbcorlingen willen hervatten, zal Frankrijk hereid zijn maarschalk Lyautey rnede te deeler, dat onze vijanden van gisteren onze medewerfeeis van morgen moeten worden. Wij zijn van plan, ons met Spanje over de vredesvoorwaarden te verstaan, welke de twee landen van Abd- el-Krim zullen aarnemen en wij zullen een blokkade langs de kust inrichten, om hem het binnensmokkelen vau oorlogscontrabande en levensmiddelen te verhinderen". Intusschen verlrekken dagelgks uit Fran krijk verstr-rkingen naar Marokko. en er zijn velen die gelooven, dat Frankrijk aan het begin is van een moe.lijken en lang- durigen oorlog. DE BELGISCHE KABINETSCRI8IS. Hoewel men algemeen dacht, dat de kabinet-crisis in Belgie was beeindigd, door het optreden van een Ministerie-Poullet, is die verwachting weer vervlogen enziethet verloop er hopeloozer uit dan ooit. De Moniteur Officiel had Donderdag reeds de lijst der nieuwe ministers ontvangen en zou deze Vrijdagmorgen hebben gepubliceerd, doch op het laatste oogenblik heeft de heer Poullet zich teruggetrokken. De oorzaak biervan is een verschil vat meening in de katholieke senateurs en kamerleden Een eerste tegenslag voor Poullet was Vrijdagmorgen het besluit van Tschofifen^ meisje. //Hij is gistermorgen al heel vroeg uit Winnipeg teruggekomen, en voor dat hij bij Macdonald kwam, was hij eerst nog naar een vier of vijf andere boerderijen geweest. En dan vannacht zijn handel- wijze van vannacht is boven alien lofver- heven. Hij heeft mij al het bont laten houden en zelf heeft hij urenlang op en neer geloopen zonder eenige extra beschut- ting en dat, terwijl het er ijskoud was, de wind grng er door heen een halve meter van de kachel was 't om te be- sterven Weer bloosde ze even Vlug keerde ze haar gezicht af, maar de zachte verstandige oogen van de oudere vrouw hadden het toch gezien. z/Je bent hem heel wat verschuldigd'^,- zeide ze. »Jaantwoordde het meisje met een hoofdbeweging, die een tikje onwil mhield. z/Ja, dat ben ik zeker, maar hij schijnt me dolgraag van die overtuiging te willen af helpen Hij is zoo vriendelijk geweest om me te dien opzichte een zachten wenk te geven hij heeft me gezegd. dat alles wat hij gedaan had mij niet behoefde te verhinderen omhij zei het op een diplomaticke manier, maar 't kwam hierop neer om hem op dezelfde onaangename manier van altijd te blijven behandelen Met een ondeugende tinteling in haar oogen keek Miss Barrington haar aan. »Je bent wel heel moeilijk tevreden te stellen, kind", zeide ze »Als hii van je dankbaarheid parij had willen trekken. zou je 't evenmin goed gevonden hebben." (Wordt vervolg-d.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1