Iferbrande fluid INQEZONDEN MEDEDEELINGEN. IIUNHARDT*# Staai-Tabletten ®o Msag-Tabletten.75 Zenuw-Tafcletten .75- Laxeer-Tarbletten .60- Hoofdpiin-Tabletten eo< wordt genomen, of dat zij en de opzichteres beide zullen worden bestraft. De directie heeft hierop geantwoord door het stopzetten van het gehtele bedrijf met uitzondering van een afdeeling. Zoo staan thans 2500 arbeidsters broodeloos op straat. V RIJ GESP ROK E N De 41-jarige aannemer van toouwwerken. Edgard Magerman die, tijdens den oorlog, te Gent en elders in de provincie Oost- Vlaanderen een groote hoeveelheid oorlogs- materieel: bergplaatsen voor vliegmachines, loodsen voor luchtballons, munitiewagens, enz. aan de Duitsche militaire overheid leverde, na den wapenstilstand naar Neder- land vluchtte en bij verstek tot levenslangen dwangarbeid en het betalen van 1 millioen frank schadeloosstelling aan den Belgischen staat werd veroordeeld, kwam zich, eenigen tijd geleden, bij de Belgische justitie aan- m el den. De zaak kwam thans nogmaals voor het hof van gezworenen te Gent, dat Magerman vrijsprak. Hij is onmiddellijk in vrijheid ge- steld. Over den eisch der burgerlijke partij zal eerst over veertien dagen uitspraak wor den gedaan. VERSTOORDE FEESTVIERING. Te Teltow bij Berlijn hebben Zondag communistische jongelieden, de leden van een feestvierende schuttersvereeniging aan- gevallen. Er werd hevig gevochten. De politie moest van de vuurwapens gebruik maken om de orde te herstellen. Een betoo- ger werd gedood. Bovendien waren er 9 zwaar- en 9 lichtgewonden. VALSCHE BANKBILJETTEN IN ENGELAND Scotland Yard maakt bekend, dat bij een huiszoeking in het Westen van Londen een technisch volmaakte werkplaats voor het vervaardigen van valsche ponden-biljetten is ontdekt. Er werden gevonden vier machi nes voor het maken van kopergravures, twee groote mechanische persen, een fotogra- fische camera, een apparaat voor ultra violette stralen, porceleinen bakken van dezelfde grootte a Is de camera, paketten platen voor de camera, een dectrisch appa raat voor het galvaniseeren van koperen platen en talrijke vellen vloeipapier, waarop zich de afdrukken bevonden van pas ver- vaardigde valsche bankbiljetten. DE WOEL1NGEN IN CHINA. De Japansche kruiser ffTatsoeta" heef1 te Shanghai 200 matrozen geland. Er zijn vier Japansche torpedobootjagers te Shanghai aangekomen en twee Japansche kannonneer- booten naar de Jangtse vertrokken. Een betooging der studenten te Foutsjou is mislakt, dank zy de voorzorgsmaatregelen van den civielen gou»ernsur. Van den strijd om de macht in Kanton wordt gemeld, dat 4 Kantonneesche kannon- neerboPten tegenover Kanton zijn verschenen en een hevig vuur hebben geopend uit machinegeweren en kleine kanonneji. De troepen uit Joennan beantwoordden het vuur van de kust. Tenslotte verdwenen de kanon neerbooten achter het eiland flonan. Het is niet mogelijk den omvang van de schade reeds te schatten. Het geweervuur aan beide zijien van de rivier duurde voort sinds 40 uren. Er vielen echter weinig treffers. Te Kanton zijn twee Japansche torpedo- bootjagers aangekomen. De toestand te Shanghai bleef onver- anderd, doch de tegen de buitenlanders ge- richte beweging ureidde zich in de pro vincie uit. Vooral in Honan is de toestand ernstig en biart het lot der buitenlanders groote zorg. in Shensi heeft de menigte de bureaux van de Asiatic Petroleum Cy. aangevallen en daar de boel kort en klein gestagen. Te Nanking wordt op groote schaal propaganda gemaakt voor een boycott van Engelsche en Japansche goederen en overal wordt voor de stakers te Shanghai geld in- gezameld. De studenten en arbeidersorga- nisaties te Nanking hebben een vergadering gehouden, waarin 18 eischen zij geformuleerd, o.a. dat politiediensten te Shanghai slecht door Chineezen zullen worden verricht, dat de exterritorialiteit zal word afgeschaft en alle bestaande verdragen zullen worden opgegeven De staking te Shanghai breidt zich lang- zaam uit, ook tot enkele in de haven 1 g- gende schepen. De studenten hebben te Kaifoe, de hoofd- stad vau Honan, de algemeene staking af- gekondigd. Het Amerikaansche departement van bui- tenlandsche zaken heeft bekend gemaakt, dat de Ver. Staten zich bij het optreden der overige mogendheden te Peking aan- sluiten en dus ook een commissie van onder- zoek naar Shanghai zullen zenden. ERNSTIGE OVER8TROOM1NGEN IN MEXICO. Tengevolge van het buiten de oevers treden van de Tehuantepec en de Berros zijn honderden menschen om het leven gekomen en tal van dorpen verwoest. DE DAL1NG VAN DEN FRANK, De (,Petit Parisien" schrijft: Zooals wij Zaterdag gemeld hebben steeg het pond sterling, trots het afwezig zijn van een officieele noteering en hoewel de buitenlandsche markten gesloten waren. tot 102,50 en de dollar tot 21.09. In verband met deze stijging deelde men ons, aan het departement van financien, het volgende mede: Het staat vast, dat de nieuwe stijging van buitenlacdsche deviezen geheel van speculatieven aard is. Het bewijs ervan wgrd ons Zaterdag geleverd, toen de mark- ten van New-Y ork en Lond-ngesloten waren. Deze houding van de speculanten op de daling van den franc in acht genomen, is de minister van financien bereid tot in- grijpen en hij beschikt overgenoeg„munitie" om dit officieel tot staan te brengen. Zal dit ingrijpen in den loop der week plaats hebben of is de minister van zins de verkoopers toe te laten zich nog verder in het net te verstroppen. Het zou niet behendig zijn het nu reeds te zeggen. Toch is het noodig de berichten tegen te spreken volgens welke de heer Caillaux slechts dan zou optreden, wanneer het pond 110 of 120 franc zou hebben bereikt. Deze ge- ruchten missen alien grond. TER NEUZEN, 10 JUN1 1925. KAMERVERKIEZING. Bij de gisteren gehouden vergadering van het Centraal Stembureau is geschied de nummering van de voor de verkiezingen in- gediende candidatenlijsten. Voor den kieskring Middelburg is de uit- slag aldus: no. 2 Wilde Partij (Pansier); no. 4 Bezuinigingspartij; no. 5 Herv. Geref. Staatspartij; no. 8 Chr. Dem. Federatie; no. 9 Protest. Volkspartij; no. 10 Sociale Partij; no. 11 Communistische Partij; no. 12 S. D. A. P.; no. 14 Chr. Historische Unie; no. 15 Plattelandersbond (De Boer); no. 16 Plattelandersbond (Braat); no. 17 Democratische Partij; no. 20 Bond van Actualisten; no. 21 Rev. Arbeiderscomite; no. 22 Vrijz. Democratische Bond; no. 23 R. K. Staatspartij; no. 24 R. K. Volkspartij; no. 25 Vrijheidsbond (bijlijst) noc 26 Vrijheidsbond (hoofdlijst) no. 27 Antfrev. Partij; no. 28 Vaderlandsch Verbond; no. 29 Staatk. Gereformeerden. POST EN TELDGRAF1E. Aan personen, te wier huize minder veel- vuldig wordt besteld, dan in de kom van hun vvoonplaats, wordt tijdens de openstel- ling van het postkantoor of station voor den postdienst ter plaatse kosteloos gelegen- heid gegeven hun correspondence, die den- zelfden dag niet meer wordt besteld, af te halen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand Mei 1.1. is aan het postkantoor te Ter Neuzen en zijne bijkan- toren ingelegd (21.409,56 en terugbetaald 37.933,75, alzoo meer terugbetaald dan in gelegd (16.524,19. Onder de inlagen waren 13 formulieren ad ,f 1,in spaarbankzegels van 5 cent en 101 in dito van 1 cent, schoolsparen. Er werden 10 nieuwe boekjes uitgegeven. Door tusschenkomst van deze kantoren werd op Staatsschuldboekjes nominaal af- geschreven (2600. VADERLANDSCH VERBOND. Maandagavond werd alhier in het „Hotel du Commerce" eene openbare vergadering gehouden van wege het Vaderlandsch Ver bond, waarin als spreker optrad de heer G. J. P. A. Thomson, luit. kolonel der Kon. marechaussee te Vught. De heer J. D. Viruly, oud-burgemeester van Westkapelle, te's Gravenhage, die mede moest optreden, bleef wegens niet opgehelderde reden af wezig. Er is van de bij vroegere verkiezingen be staande geestdrift weinig te bemerken, het- geen zich zoowel hier als elders afspiegelt in gering bezoek aan dergelijke vergaderin- gen. De zaal was ook nu matig bezet, waar- om het wel eeniger mate een contrast scheen, dat de opgekomen spreker dankte voor de groote opkomst. Toen ons evenwel gister bleek, dat op denzelfden avond van wege dezen Bond eene vergadering werd gehouden te Rotterdam, die werd bijge- woond door 20 heeren en 6 dames, was er zeker aanleiding om hier van een groote opkomst, daar het aantal aanwezigen het drievoud van dat te Rotterdam bedroeg. Spreker gaf te kennen, dat het Vader landsch Verbond is opgericht door een kern van personen die zich met den tegenwoor- digen gang van zaken, in het leven geroe- pen door de politieke partijen, niet kunnen vereenigen. Het Vaderlandsch Verbond wil niet zijn linksch of rechts, doch staat neu- traal tusschen de partijen in en wil bij het behandelen der zaken alleen letten op het partijbelang. Als bewijs dat het niet goed gaat wees hij op de behandeling en afstemming van het voorstel voor een garantie aan de Olym- piade, hetgeen een nadeel voor het land was. De Tweede Kamer schafte op voorstel van de Regeering den zomertijd af, doch de Eerste Kamer herstelde dien. Ondanks dit echec, ook geleden ten opzichte der woning- voorziening voor den Minister van Buiten- landsche zaken, blijft de regeering toch maar zitten. Ofschoon het programma, vervat in 9 punten, vrijwel met dat van den Vrijheids bond overeenkomt, konden de leden van het Vaderlandsch Venbond zich daar toch niet bij aansluiten. Zij laat alle vrijheid aan hare afgevaardigden en tot leden der Kamer zullen worden afgevaardigd zij, die van de kiezers het hoogst aantal stemmen verwer- ven, afgezien van hunne plaats op de lijst. In dit opzicht verschilt de organisatie van die der andere partijen, waar door de lei- ders bepaalde personen op den voorgrond worden gebracht en no. 1 op de lijsten ge- plaatst. Hij beklaagde zich, en noemde het in strijd met christelijke politiek, dat men in den laatsten tijd, nu spreker candidaat is voor de Kamer, in de marechausseekazerne binnensmokkelt de mededeeling, dat ver- sehillende verminderingen in tractement en het vervallen van bepaalde voordeelen, voor de manschappen, een gevolg zouden zijn van de door hem, als hun superieur ge geven adviezen. Die maatregelen zegt hij, worden van hooger hand van uit Den Haag gelast. Spreker eindigde met een opwekking, om te stemmen op de candidaten van het Vader landsch Verbond. Van de gelegenheid tot gedachtenwisse- ling maakte niemand gebruik, zoodat spre ker onder dankzegging voor de opkomst en de aandacht waarmede zijne rede was ge- volgd, de vergadering sloot. DE STOOMBOOT0IENST V LI S SIN GE N BR.LSKE N S Door Dr. J. Wallien, lid van Provinciale Staten, zijn, naar de .,Bresk. Crt." meldt, aan Ged. Staten de volgende vragen gedaan: 1. Is het het college bekend, dat bij de op 5 Juni ingaande dienstregeling op het veer VlissingenBreskens op den middag- sneltrein die 6 u. 57 in Vlissingen aankomt, geen aansluiting meer is naar Zeeuwsch- Vlaanderen en Belgie? 2. Is het college niet van meening, dat dit voor de Zeeuwsch-Vlamingen een ach- teruitgang in verkeersmogelijkheid betee- kent, waar nu toch de tijd, die zij aan den overkant in Holland kunnen zijn, per dag veelal met meer dan een uur wordt verkort? 3. Is het Uw college bekend, dat dit speciaal voor reizigers uit Zuid-Holland en Rotterdam (beursbezoekers, etc.) van veel belang is, waar dit juist een zeer belangrijk uur op den middag geldt? 4. Is het college bereid, dit alsnog te wijzigen en het vertrekuur van de laatste boot naar Breskens niet vroeger als 7.05 te stellen met dezelfde bepaling omtrent wachten bij eventueel te laat zijn van den bedoelden trein? WAARSCHUW1NG. In „Handelsberichten" wordt Nederland- sche exporteurs van aardappelen in overwe- ging gegeven, alvorens in relatie te treden met DLtd., of T... N...M... A... Ltd., beide te Hull, zich tot de afd. Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid te wenden. ZAAMSLAG. Geslaagd voor het eind-examen Geref. gymnasium te Kampen, de heer P. Tollenaar te Zaamslag. AXEL. Tijdens den voetbalwedstrijd Axel-Philip pine, welke Zondag j.1. werd gehouden, werd uit de kleedkamer op het terrein te Axel een portemonnaie ontvreemd uit een kleedingstuk, dat door een der spelers van het Axelsche elf tal aldaar was neergelegd. Vermist wordt een bedrag van ongeveer twaalf gulden. SAS VAN GENT. Zomertijd. Er heerschen nog steeds vage begrippen bij sommige personen omtrent het nut en de voordeelen van dezen veel besproken, veel becritiseerden en zeer geprezen nieuwen tijd. Velen hebben met tegenzin, anderen daar- entegen met groot verlangen het vooruit- zetten van de klokken tegemoet gezien. Het is nu niet rnijn bedoeling nog eens het pro- en contra van den zomertijd in overweging te nemen, doch enkel en alleen een kleine uiteenzetting te geven van wat we onder zomeruur te verstaan hebben. Iedere plaats op den aardbodem heeft een ander uur, want voor iedere plaats is het middag op het oogenblik, dat de zon door den meridiaan dezer plaats gaat. Aan deze bepaling hebben echter degenen, die van meridianen en andere denkbeeldige over den aardbol getrokken lijnen geen ver- stand hebben, totaal niets. Voor de meesten is het middag, als de klok of hun uurwetk 12 uur aanwijst en al loopen in sommige plattelandsgemeenten de torenklokken ook nog zoo snel, of zelfs op last van den een of anderen tijdaangever, klokslag 12 zet de punctueele huisvrouw het noenmaal gereed. Ik heb een dorpsgeestelijke gekend, die, als hij bij de een of andere gelegenheid naar de stad moest, 's morgens vroeg den toren beklom en de klok een half uur vooruitzette. En wanneer de rondomwonenden het uur hoorden slaan, zagen zij tot hun niet ge- ringe verbazing, dat hun klok in den afge- loopen nacht een heel eind achtergesukkeld was. Dat was nog de goede tijd, toen dorps- en stadstijd de heerschappij voerden, want van Amsterdamsche tijd, hadden de men schen op het platteland nog geen weet. De meeste menschen trouwens hadden hun eigen middel om het midden van den dag te bepalen. Daar was b.v. bij velen de eigen gemaakte zonnewijzer, of de schaduw van den huisgevel. Nog anderen plantten eenvoudig een stok in den grond en letten op de schaduw. Wanneer de stok de kleinste schaduw af- wierp, was het middag. Dit waren practische middelen, die alleen dit inconvenient hadden, dat je altijd niet over den noodzakelijken factor der tijdsbe- paling n.l. de zon, te beschikken had. Thans gaat dat ailes veel gemakkelijker en regelmatiger. Daarover zullen we echter niet uitweiden. Laat ik echter trachten op aanschouwelijke wij-ze duidelijk te maken, welke economische voordeelen aan den zonlertijd verbonden zijn. Als het ten onzent volgens Amsterdam sche tijd middag is, zal het b.v. in Engeland nog verscheidene minuten duren eer het middag is, terwijl het in Berlijn, waar de Middel-Europeesche tijd geldt, reeds een uur is. Als in Engeland de zon een half uur onder den horizon gedaald is, zullen wij reeds een kwartier licht gebrand hebben. Om dat economised nadeel te vermijden, deden reeds jaren geleden economisten van naam aan hun regeeringen het voorstel bij het aanbreken der lange dagen het uur te verzetten en te profiteeren van het natuur- lijke licht der zon, in plaats van het kostbare kunstlicht gebruik te maken. De economische voordeelen van 't zomer uur zijn niet gering te schatten. Wij, die duren electrischen stroom tot ver- lichting gebruiken, kunnen ons daarvan overtuigen, door onze electriteitsrekening van de wintermaanden met die van den zomer te vergelijken. Voor een ieder onzer beteekent de maatregel van den zomertijd ongeveer 150 uren kunstmatig licht, dat door daglicht vervangen wordt. Omgezet in steenkolen beteekent dit voor een stad als Amstei dam b.v. een dageiijksche foesparing van 50.000 Kilogram steenkdlen. In een groot land als Frankrijk b.v. wordt op die manier maandelijks een besparing van ruim 100 millioen francs verkregen. In Engeland kan men op deze wijze in 20 jaar tijds het tota'le kolenverbruik van een vol jaar uitbesparen. Graphisch zou de dageiijksche besparing voor iedereen individueel aldus kunnen voorgesteld worden: waar a de dageiijksche winst aan zonlicht, b het bespaarde kunstlicht voorstellen. Behalve economische, heeft het zomeruur zijn hygienische voordeelen. Driehonderd jaren geleden reeds zong Vondel den lof van de zon: „Gij en zult mij niet verjaeghen, Felle straeler van omhoogh," en onder de meer dan 20 namen, die hij de zon geeft, noemt hij haar ook levenwekker en jarentrekker. Door langer van het zonlicht te genieten, wordt de algemeene gezondheidstoestand veel beter. Al'le geneesheeren schrijven aan het zon licht genezende kracht toe, zoodat zelfs bij gemis van de natuurlijke, van de kunst- matige zon gebruik gemaakt wordt voor het genezen van speciale ziekten. Over de sociale voordeelen zullen we, zooals gezegd, niets in het midden brengen. in het jaar 1916, tijdens den oorlog, werd n Frankrijk de Academie des Sciences te Parijs omtrent de invoering van den zomer tijd geraadpieegd. Dit lichaam van geleerden sprak zich, op wetenschappelijke gronden steunend, zeer gunstig over dien maatregel uit. Toen dan ook de economen zich op gelijke wijze daar over uitgelaten hadden, ging de toenmalige Fransche regeering gereedelijk tot invoering over. Thans wordt in bijna alle Europeesche landen naar den zomertijd geleefd, hetgeen voo'rzeker een groot gemak in het Interna tionale verkeer veroorzaakt. Want, a vrai dire, zooals vooral wij, be- woners langs de grenzen, tot dusverre op gespannen voet met het internationale verkeer stonden, werden wij soms geplaatst voor moeilijk oplosbare problemen, waaraan de uiteindelijke invoering van het vervroeg- de uur gelukkiglijk een bevredigende oplos- sing gegeven heeft. SLUIS. In een op 4 Juni 1925 alhier, in het hotel ,,'t Hof van Brussel" gehouden vergadering van ingezetenen is opgericht de vereeni- ging „Fokker's Belang, Sluis en omstreken." Het hoofddoel der vereeniging is,-om door het organiseeren van jaarlijks terugkeerende tentoonstellingen, afzetgebied te zoeken voor paarden en vee. Waar Zeeuwsch-Vlaanderen en speciaal Sluis op het gebied der paardenfokkerij kan wedijveren met het beste van Europa (ge zien de ibehaalde prijzen op de jongste paardententoonstelling te Milaan) is men van oordeel, dat die paarden ook zooveel mogelijk moeten ten toongesteld worden, om zoodoende koopers te krijgen. Besloten is om op Dinsdag 21 Juli a.s. alhier een ten- toonstelling te houden van paarden en vee. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. GedureDde de maand Mei 1925 pas- seerden door de Westsluis te Ter Neuzen Stoomvaart. Getaden op 111 schepen metende461769 Ms. Ledig n 37 t n 84137 n Totaal 148 545906 M'. Waaronder voor Ter Neuzen Geladen op 5 »chepen metende 7964 M3. Waaronder voor Ter Neuzen Belgie: Geladen op 1 schip metende 2580 M3. Waaronder voor Sas voor Gent Geladen op 2 schepen metende 14812 M!. Ledig 2 1820 Totaal 4 16632 Ms. Zeilvaart Geladen op 2 schepen metende 7480 Ms. Ledig 1 schip 243 Totaal 3 6723 Ms. Stoomvaart Geladen af 95 schepen metende 315417 M*. Ledig 57 241649 Totaal 152 557066 M8. Waaronder van Ter Neuzen Ledig af 5 schepen metende 7964 Ms. Waaronder van Sas van Gent Geladen af 1 schip metende 930 M8. Ledig g 2 schepea K 14812 Totaal 3~ 15742 M8. Zeilvaart Geladen af 1 schip metende 202 M8. Binaenvaart In opvaart 70 schepen metende 33059 M3 n In afvaart 55 33690 Totaal 125 66749 M3 PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Verschenen zijn in druk verschillende stukken, welke behandeld zullen worden in de op 7 Juli a.s. te openen zomervergadering van de Staten van Zeeland. Ten eerste een drietal rapporten betref- fende de verdere electrificatie der provin cie. Dat van de commissie-Welleman inzake de middengroep werd eenigen tijd geleden reeds gepubliceerd. De andere rapporten resp. van de heeren INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. door de Zon, Smetten en Stukloopen van de Huid. Gebruik Purol. Doos 30 cents. Streefkerk, directeur der P. Z. E. M. en van den heer W. H. A. G. van Ittersum, inge- nieur te Apeldoorn, ibetreffende de noorder- groep, en dateeren reeds van Mei 1924. Eerstgenoemde zegt o.a., dat voor de steden Zierikzee en Thblen het stelsel van engros verkoop, voor het overige deel der eilanden' een detailverkoop direct door de P. Z. E. M. zou moeten plaats hebben. Laatstgenoemde bepleit een cooperatieve vereeniging der gemeenten of een naarn- looze vennootschap, waarin elke gemeente deelneemt voor een bedrag overeenkomende met de kosten van aanleg van haar laag- spanningsnet. Het net wordt eigendom der vennootschap en wordt door haar onder- houden rente en aflossing echter voor de daartoe noodige leeningen, moeten door de opbrengst verzekerd zijn. Daar reeds subsidie wordt verleend aan de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging, de Nederl. Ver. tot afschaffing van alcoho- lische dranken en den a.lgemeenen Neder- landschen Geheelonthoudersibond, stellen Ged. Staten voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de Nat. R. K. Ver. van Geheelonthouders onder Nederlandsche Spoor- en I ram- en Van Gend en Loosper- soneel, gevestigd te Helmond om 100 sub sidie, mede omdat deze vereeniging slechts een bepaalde categorie van personen omvat. Evenals in 1924 en 1925, stellen Ged! Staten voor over de jaren 1926 en 1927 een crediet te verleenen aan de Z. L. M. van ten hoogste (2500 ter aanmoediging der paar denfokkerij. Ged. Staten stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van J. de Dreu Je Goes om schadevergoeding voor het verlo- ren gaan van zijn automobiel, die op 22 januari van de boot te Vlissingen in het water geraakte. Ged. Staten wijzen er op, dat het vervoer heeft plaats gehad op een door den heer De Dreu geteekend „beurtvaartadres" waarop hij uitdrukkelijk vermdld heeft, de automo biel niet door tusschenkomst van den stoom- bootdienst te willen doen verzekeren. De op dat „beurtvaartadres" gestelde en op het vervoer van de automobiel van toepassing zijnde „algemeene vervoercon- dities der vereeniging tot behartiging van de belangen van de binnenlandsche beurtvaart, gevestigd te Rotterdam", sluiten uitdrukke lijk uit, dat de Provincie verplicht zou zijn tot schadevergoeding, zelfs indien die schade een gevolg ware van fou'ten in de stowage of de navigatie. Opzet of schuld ten opzichte van het plaats'gehad hebbende ongeval kunnen blijkens het ingestelde on- derzoek bij het personeel van den stoom- bootdienst niet aanwezig worden geacht. Naar aanleiding van een exploithoudende dagvaarding door J. de Pauw te Breskens, ter 2ake eener aanvaring tusschen den hoogaarts Breskens no. 27" en het s.s. Zeeland van den Provinrialen stoomboot- dienst op de Wester-Schelde met bijlage, stellen Ged. Staten voor te beslissen, dat de provincre het rechtsgeding zal voeren en leggen zij een bereids ingewonnen rechts- kundig advies als vertrouwelijk stuk voor de Statenleden ter Provinciale griffie ter in- zage. Van den heer P. C. Hage Izn. te St. Maartensdijk is een schrijven ingeko- men, waarin hij er tegen opkomt, dat aan den heer J. C. Krijger te Goes subsidie wordt verleend voor zijn autobusdienst Stavenisse- Tholen, waar deze heer eerst 80 cent per rit vroeg voor 12 K.M. en 40 cent voor 8 K.M. Bergen op ZoomTholen, voor welke lijn hij geen subsidie krijgt. Toen er concurren ce kwam werd het eerstgenoemde tarief 50 cent. Niettegenstaande Ged. Staten bij schrijven van 13 Febr. er den heer Hage op. wezen de subsidie van den heer Krijger met 6 Febr. eindigde, bleef deze bij zijn wensch dat het adres aan de Prov. Staten zop wor den overgelegd. Daar reeds door C. v. d. Klundert te Oud- Vossemeer een autobusdienst wordt uitge- oefend van St. Annaland over Oud-Vosse- meer naar Tholen en deze aanspraak kan maken op subsidie uit de provinciale kas, stellen Ged. Staten voor afwijzend te be schikken op het verzoek van W. Klippel te Oud-Vossemeer om subsidie voor een dienst op dat traject. Van het gemeentebestuur van Kruiningen is een verzoek ingekomen om de subsidie voor het herstel van den toren te verhoogen van (6000 op (7000. Hoezeer kan worden toegejuicht, dat men, nu men eenmaal het herstellingswerk ter hand heeft genomen, dit zoo volledig moge lijk wil uitvoeren, zijn Ged. Staten toch van oordeel, dat het niet op den weg der provin cie ligt, hiertoe verder hare medewerking te verleenen. Ook met het oog op de finan cien der provincie heeft deze naar het oor deel van Ged. Staten met (6000 op voldoen- de wijze aan hare belangstelling doen blij- ken en medegewerkt tot instandhouding van een, uit oudheidkundig en kunstzinnig oog- punt belangrijk, bouwwerk. De afdeelingen Biervliet, IJzendijke en Hoofdplaat van den A. N. W. B. vragen een subsidie uit de provinciale fondsen tot 1/3 van de totale kosten ad f 9756 te ver- deelen over twee jaren, voor den aanleg van een rijwielpad van Ijzendijke naar Hoofd plaat met een zijtak van Biervliet naar den veribindingsweg tusschen Oostelijk en Wes- telijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Volgens den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, is een zeer belangrijk deel der paden niet voor aanleg volgens het voorgestelde ont- werp geschikt en bovendien is nog nimmer subsidie gegeven voor den aanleg van een rijwielpad, zoodat inwilliging van het ver zoek een belangrijk precedent zou schep- pen. Ten slotte zou zoodanig besluit een vooruitloopen op het wegenplan zijn. Op grond van een en ander stellen Ged. Staten voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Ter vaststelling wordt aangeboden de re- kening der provincie over 1923 aanwijzend in ontvangsten 4.539.853,99V2 en in uit- gaven (4.704.969,63, alzoo een kwaad slot van 153.116,63'/2. Bit ApottL to DroLastM aaMitfHra

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2