ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTEHTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7770. Woensdag 10 Juni 1925. DE INDRINGER 65e Ja&rgteiig. ABONNEMENTSPRIJS: 6 E KENDM AKI N G. 6IWNEWLAWD. FE It ILL £T 0 N. BUITENLAND. Collecte Foods „Gewapende Oienst." PlRHNSES JULIANA. De Tel. bracht het bericht, dat Prinses Juiliana te Leiden als studente zou worden ingeschreven en dat met het oog liierop was aangekocht het huis Oegstgeesterlaan 4 te Leiden, bewoond door den heer Bijleveldt. De correspondent te Leiden der N. R. Crt. meld echter Nieuw is dit gerucht niet. Reeds eenigen maanden geleden heeft dit te Leiden de ronde gedaan. Wij kunnen evenwel uit de beste bron mededeelen, dat het huis van den heer Bijleveldt niet alleen niet is verkocht, docli dat de eigenaar er zelfs niet aan denkt het te verkoopen. Het gerucht is afkomstig van een speculant in huizen, die ook ge- tracht heeft ons dit bericht op te dringen met de mededeeling erbij, dat er op het oogenblik over den verkoop van een hem toebehoorende, naast deze woning gelegen autogarage, die dan voor de Prinses moest dienen, werd onderhandeld. Achteraf blijkt, dat hij dit gerucht heeft verspreid om te trachten aan andere speculanfen in huizen deze auto-garage voor een hoogen prijs van de hand te doen. Heden is ons uit ingewonnen informaties van ten deze bevoegde academische onder- wijskringen gebleken, dat daar van een voorgenomen inschrijving van Prinses Julia na als studente niets hoegenaamd bekend is. WE/GENS DEN ZOMERTIJD HEELE- MAAL GEEN TIJD. Nadat door kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv. Gemeente te Stad-Vollen- hove eerst besloten was de tijdsaanwijzing op de klok van den toren, evenals het vorige jaar niet in overeenstemming te brengen met den zomertijd, is door gemelde colleges thans nader goed gevonden deze klok noch den zomertijd, noch den zonnetijd te doen aanwijzen, waarschijnlijk om zoowel de voor- als tegenstanders van den zomertijd ter wille te zijn. Er is nu besloten om de klok tot 4 Octo ber a.s. stil te zetten. Gedurende dit tijdvak zal er dus in deze gemeente geen openbare tijdsaanwijzing Zijn. Het behoeft geen be- toog, dat dit den ingezetenen nog veel last en ongerief zal veroorzaken. EEN RECORD OP HET GEBIED VAN SPECERIJ-VERVALSCHINGEN. In het „Maandblad tegen de Vervalschin- gen" vinden wij een record vermeld op het gelbied der specerij-vervalschingen. In een partij saffraan, hier te lande jian- geboden, werd een gehalte van ruim 35.54 minerale bestanddeelen aangetroffen, welke Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 32) (Vervolg.) Het viel Maud Barrington op, dat hij zich van elke poging, om uitleg te geven, ont- hield, een bewijs van karakter-geslotenheid, welke zij door haar eigen trotsche, gereser- veerde type wist te waardeeren. „Je doet je maal zelf niet bepaald eer aan," zeide ze „en waarschijnlijk heb je sinds vanmorgen, niets gegeten!" Witham liet de opmerking voorbijgaan zonder erop te reageeren; na een poosje haalde hij een roestig kannetje van de plank in den hoek en goot er een klein gedeelte van den inhoud van de veldflesch in over. Maud Barrington begreep, waarom hij dat deed; hoeveel dingen van vroeger werden door deze kleine fijngevoelige daad niet goed gemaakt! „Als je lust hebt om te rookenop- perde ze genadig. Witham wees op't kleine stapeltje hout- blokken en schudde het hoofd. „Eerst moet ik voor meer voorraad zorgen." Zijn woor- den waren door het huilen van den wind bijna niet verstaanbaar; bij elken nieuwen windstoot was het of het kleine blokhuis onder de heftigheid van den aanval stond te schudden. Maud Barrington rilde. „Is dat niet gevaarlijk?" vroeg ze angstig. ,,Het is noodig," antwoordde Witham, even glimlachend; het meisje keek hem aan 't was of haar angst opeens minder werd. bij nader onderzoek voor 33.05 uit borax ibleek te bestaan. Berekent men den prijs van onvervalschte saffraan op ca. 220 per Kg. en borax op J 0,40, dan kan men precies uitrekenen voor hoeveel men bij het koopen van zijn geeischte hoeveelheid saffraan be- drogen is geworden. Het behoeii natuurlijk geen betoog, aldus het blad, dat de qualiteit van deze saffraan absoluut ondeugdelijk is, en behalve dat men iinancieel bedro<j<wa wordt, is een zoo groote hoeveelheid borax niet ombedenkelijk uit een hygienisch oogpunt. Andere aange- boden saffraan-soorten bleken een te groote hoeveeilheid stuifmeel (pollen) te bevatten. Men zjj dus gewaarschuwd tegen z.g. goedkoope aanibiedingen, vooral van ge- poederde specerijen in het algemeen. Het blad vraagt tenslotte: „Zouden der- gelijke sprekende feiten er nu eindelijk onze regeering toe kunnen brengen, om het steeds door ons gevraagde onderzoek aan de gren- zen te verkrijgen?" Mr. H. P. MARCHANT 25 JAAR KAMERL1D. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig lid- maatschap der Tweede Kamer door de Vrijz. Democratische Partij is Zondag Mr. H. P Marchant te Amsterdam gehuldigd. Door verschillende afdeelingen waren bloemstukken gezond' n. De zaal van Bel- levue was ondanks de warmte eivol. 1 oen de jubilaris met zijn echtgenoote binnen- kwam, steeg een hartelijk gejuich op. Aan mevrouw Marchant werden bloemen aan- geboden Yervolgens nam het woord Mr. A. B. Gompers als voorzitter van de huldigiugs- commissie. Deze deelde mede dat alle groepen van den Bond zitting namen in dit comite en dat de financieele bjjdragen beliepen tot een kwartje. Een bewijs, zei spr dat Mr. Marchant er in geslaagd is de volksziel te winnen. Over het werk van den jubilaris in de Kamer zal spr. niet uitwijden. Uw op- treden, zeide spr. is een geluk voor het heele land. In uw politiek worden steeds toegepast eerlijkheid, rechtschapenheid en onbaatzuchtigheid (applaus). Verder bood spr een aantal stoffelijke bewijzen van be langstelling aan. Het was de bedoeling geweest den jubilaris op het doek te doen vereeuwigen. Daarvoor waren echter be- zwaren en daarom is de keuze gevallen op een antiek schrjjfbureau, een dito boeken kast en een paar zilveren kandelabres. Aan deze cadeaux werd toegevoegd een album met namen van de gevers. Vervolgens sprak Mr. H. M. Werker, de voorzitter van den \rijz. Dem. Bond. Hij huldigde Mr. Marchant als leider van de partij. Daarna sprak de heer Ph. M Ketelaar namens de Tweede Kamerfractie. Spr herinnerde er aan dat de jubilaris voor een kwart eeuw in Deventer werd gekozen. Hij sehetste het optreden van den jubilaris in de Kamer. Wat spr doet, kan de critiek weerstaan. Spr. hoopt dat Mr. Marchant nog lang de leider der Vrijz. Democraten in de Kamer mag zijn. Vervolgens voerde het woord Prof. Van Embden namens de leden der Partij in de Eerste Kamer. Een lange rij van sprekers volgde nog. Zoo sprakea nog de heer Welleman namens Het volgende oogenblik was hij de deur uit. Maud Barrington bleef alleen achter. Een onbegrijpelijk gevoel van verlatenheid beklemde haar; hoeveel gevallen waren er niet bekend van boeren, die in een sneeuw- storm als deze even't huis uitgingen, om de paarden in den belendenden stal te verzor- gen en die na uren teruggevonden werden, even stil als de sneeuw, die hen bedekte! Ze was niet iemand die zich onnoodig angstig maakte, maar ze kende de kracht van een storm als deze, de verlammende inwerking van rukwind op rukwind met hun geeselen- de jachtsneeuw. Ongeduldig streek ze keer op keer haar handschoen weg om op haar gouden armbandhorloge te kijken; 't leek wel of de koude den gang van 't kleine uur- werk vertraagd had. Opeens bedacht ze, dat ze iets kon doen: voor de deurspleet lag een klein bergje sneeuw; vlug schepte ze met haar zilveren beker wat van het poeder- fijne wit op en zette het op de kachel. Daar na ging ze weer zitten, onbeweeglijk door haar gespannen luisteren naar de voetstap- pen van den man. Een poosje verliep er zoo. Toen, zonder voorafgaande waarschuwing, werd de deur opeens opengestooten en kwam Witham, gebogen onder een zwaren last berketakken, bijna strompelend het vertrek binnen. Hij liet ze vallen en probeerde de deur te slui- ten, maar zijn krachten schoten te kort. Zwaar hijgend met een grauwbleek gezicht want het is voor een menschelijk wezen een onmogelijkheid om een storm bij een temperatuur van veertig graden onder mil zonder schade voor zijn lichaam te trotsee- ren liet hij zich in een futiele poging om zoo de koude buiten te houden, ertegen aan vallen. Het meisje schoot hem te hulp met ver- eende krachten slaagden ze erin de deur te de Ver. van Statenleden, Mr. van Aalten, uit Rotterdam, namens de Ver. van Vrijz. Dem. Gemeenteraadsleden, Mr. J. Jitta, namens de Haagsche Gemeenteraadsleden, Mr. Oud, als redacteur van den Vrjjz. Democraat, Mr. Joekes namens het tijd- schrift Opbouw, mevrouw Dr. Aletta Jacobs, namens de Ver. van Btaatsburgeressen. De jubilaris dankte daarna voor de grootsche huldiging er de treffende be wijzen van belangstellin,'. DE VERZENlDING VAN POST- PAKKETTEN. Sinds eenigen tijd is bij de Pakketpost een nieuwe >bepaling ingevoerd, welke nog betrekkelijk onbekend is gebleven en toch van belang is, speciaal voor vleesch- en fruithanddlaren. Afzenders die aan bederf onderhevige goederen verzenden, kunnen nl. toestemming verleenen om verzonden goederen te verkoopen, indien blijkt, dat de geadresseerde vertrokken pf niet te bereiken is in een bepaalden tijd9Voor fruithande- laren, die manden fruit verzenden, vleesch- haridelaren of banketbakkers en dergelijken is deze bepaling wel van beteekenis. Als in de plaats van bestemming hun goed achter- blijft, kan de directeur van het postkantoor of hulppostkantoor dit ter,, plaatse trachten te verkoopen bij de handelaren. De op- brengst wordt dan na aftrek der kosten, per postwissel aan den afzender geretourneerd. Diens toestemming moet hierbij van te vo- ren op een lebel zijn verleend. (Tel.) DE TOESTANO. Wij kunnen in het midden laten, schrijft de N. R. Crt., of Briand volgens een door de Manchester Guardian uitgesproken ver- wachting werkelijk de ..complete plunge" heeft gedaan, m. a. w. of hij geheel kopje onder gednikeld is in het koele water der Engelsche werkelijkheidspolitiek. Maar na de telegrammen uit Geneve van Maandag- avond zou het toch gelijk staan met de ver- dachte zwartgalligheid van een booze fee, aan de wieg van de nieuwe pact-regeling te willen volhouden, dat de Engelsche en de Firansche politiek het niet eens kunnen worden. Om de nauwe samenwerking tusschen Engeland en Frankrijk op dit oogenblik te begrijpen, moet men zich ook goed reken- schap geven van hetgeen waarom het te doen is. Het is niet te doen, gelijk in de kwestie van Duitschland's ontwapening het geval is geweest, om den tekst van een ge- meenschappelijke nota van de geallieeraen, maar slechts orn den tekst van een nitslui tend Fransch antwoord, dat op het Duitsche pact-aanibod moet gegeven worden. Hoe- wel dit dus een zuiver Fransche aangelegen- heid is, houdt Frankrijk over den vorm, waarin het dit geven zal, ten nauwste over- leg met Engeland, zij het dan ook uit de gezonde overweging dat een geisoleerde handeling weinig verkieselijk zou zijn. Im- mers Engeland zal, volgens het oorspronke- lijke Duitsche voorstel, met Belgie samen deelgenoot zijn in den waarborg voor de Westelijke grenzen van Frankrijk zou als vroeger oorlogsbondgenoot van Engeland in een onaangename positie tegenover Duitseh- land komen, indien bij de latere onderhan- deling die de vier (mogelijk vijf, als Italie 'er nog bijkomt) mogendheden a'ls gelijk- gerechtigden zullen voeren, bleek dat Enge land in het Fransche standpunt niet geheel sluiten; toen keerde ze zich tot den man. „S 1 a dadelijk die sneeuw at," zeide ze kort; ze liep naar de kachel en nam het dampende bekertje eraf. ,,Ga hier zitten en drink het achter elkaar uit." Witham bukte zich naar het kannetje, maar met een snelle beweging was het meis je hem voor. „lk weet wel, dat het zilver voor mij was," zeide ze, „maar voor zulke plichtplegingen habben we nu geen tijd". Uiitgeput als hij was door zijn krachts- inspanning van een paar oogenblikken ge leden, gehoorzaamde Witham haar; maar bija onmiddellijk kwam er een ondeugende tinteling in zijn oogen, toen het meisje zich, even kleurend, naast hem op 't stroo liet vallen en de bonte deken om zijn schouders sloeg. „rk geloof werkelijk, dat je echt blij was, me te zien", zeide hij. „Je gaat buiten je boekje", wees het meis je hem terecht. „Maar't is een feit, ik was blij." Witham maakte een ongeduldige bewe ging. „iKijk eens hier" zeide hij, „morgen kunnen we weer op den ouden voet door- gaan, maar in dien tusschentijd zou ik graag w.illen weten, waarom je me zoo vijandig gezind bent ten opzichte van iemand op Silverdale kan je me niets kwaads ten laste leggen. Je tante", dit met een kleine, eerbiedige hoofdbeweging, welke het meisje tegen wil en dank genoegen deed „heeft me tenminste een proeftijd gegeven." ,Jk vind het niet prettig, om daarop te moeten antwoorden," zeide het meisje. „Maar als je erop staat 't is je eigen schutd geweest. Den eersten avond heb je ons verteld, dat je maar middelmatig kon kaartspelen. Die 't was volkomen onnoo dig, niemand vroeg je iets, en we wisten deelde. Maar dit alles neemt het feit niet weg, dat Frankrijk geen enkelen stap voor zichzelf heeft willen doen, zonder er Enge land in te kennen en er deszelfs fiat op te habben. Engeland van zijn kant beant- woord dit vertrouwen door Frankrijk klaren wijn te schenken over zijn opvatting van den veiligheidswaanborg, dien het voor de gren zen in het Westen wil gaven. Het Havas- cominunique uit Geneve preciseert thans, dat Engeland bereid is, de nieuwe grenzen daar volgens het tractaat van Versailles te verdedigen met ,,zijn volledige strijdmacht te land, ter zee en i.n de lucht" en in ver- band daarmee elke schending van de ter- ritoriale en militaire bepalingen van het tractaat nopens de Rijn-grens als casus belli zal beschouwen. Deze waarborg gaat na tuurlijk veei verder dan die tegen een oor- logsaanval volgens het handvest van den Volkenbond. Volgens dit laatste, zou de Raad van den Volkenbond, nadat de leden hun handels- en financieele betrekkingen met den oorlogmakenden staat hetoben af- gebroken, eerst met voorstellen bij Engeland (gelijk bij de andere leden), aankomen met voorstellen betreffende den omvang van de te verleenen hulp. Engeland handed daar om in dit opzicht tegenover Frankrijk on- geveer eender als Frankrijk zelf zich tegen over Polen voorstelt te handelen, namelijk: het geeft aan een algemeene verplichting die uit het handvest van den Volkenbond zou voortvloeien, een bijzonderen vorm in het belang van een bondgenoot. Daarom moest Engeland Frankrijk's recht wel erkennen, om een dergelijken rechtstreekschen bij- stand (dus niet via den Volkembondsraad heen) aan Polen te verleenen. Dit gaat ech ter alleen goed, zoolang Duitscbland de aan- valler is. Valt echter Sowjet-Rusland, dat gee:i lid van den Volkenbond is, Polen aan, dan zou Frankrijk, indien Duitscbland in- middels lid van den Volkenbond geworden is, den doortocht van zijn troepen door Duitsch gebied heen kunnen eischen. (Art. 17 nopens oorlogshandeli.ngen van een niet- lid, waarbij de bepalingen van art. 16 van toepassing worden). Immers art. 16, dat in dit geval toepasselijk is, bepaalt o.a.: ,.Zij (de leden) nemen de noodige maatregelen, om den strijdkrachten van elk bondslid, dat aan een gemeenschappelijk optreden.. deelneemt, den doortocht door hun gebied mogelijk te maken". Hieruif is dan ook het voorbehoud te verklaren, dat Duitschland ten aanzien van zijn toetreding tot den Vol kenbond maakt, een voorbehoud dat o.m. den doortocht van zulke vreemde troepen geldt. Hier schuilt nog altijd een groote moeilijkbeid. Duitschland's toetreding tot den Volkenbond kan het Frankrijk slechts mogelijk maken hulp door Duitsch gebied heen tegen een eventueelen aanval van Rusland te brengen, zonder dat het dan een vijandelijke daad tegen Duitschland begaat. De kwestie van Duitschland's toetreding tot den Volkenbond en van het pact geraken zoodoende in elkaar verwikkeld en dit is nog meer het geval, nu gemeld wordt, dat Parijs en Londen zijn overeengekomen, aan de re geering te Berlijn te verklaren, dat deze toe- lating slechts za'l kunnen geschieden als het het waarborgverdrag, volkomen volgens de opgesomde voorwaarden zal hebben getee- kend". De slotsom is, dat, nadat Engeland en Frankrijk het eens zijn geworden. er nog groote moeilijkheden met Duitschland te overwinnen zullen zijn, waardoor opnieuw de stelling bewaarheid zou worden, dat de verzekering van den vrede in Europa ten nauwste verbonden is met de vraagstukken. alles van je". Wel", antwoordde Witham rustig. „lk kan je alleen m'n woord geven, en waar schijnlijk zullen je me ook nu niet gelooven maar ik geef je de verzekering, dat vijf dollars het hoogste is, wat ik ooit met kaart spelen gewonnen heb." Maud Barrington keek hem onderzoekend aan. Ze liet niets blijken, maar zijn toon had haar overtuigd en ze was blij, dat hij ook nu weer zich onthield van uitleg geven. „lk wil je heel graag gelooven", zeide ze „maar aan den anderen kant kun je wel be grijpen „Ja," antwoordde Witham, „ik ben veel- eischend, dat weet ik maar misschien ben ik naderhand in staat, om je van veel, dat je nu duister is, een verklaring te geven." Maud Barrington keek naar de veldflesch. Misschien heeft die puzzle daar ook iets met je verklaring te makenmaar goed, i'k zal wachten. Waarom steek je je si- gaar niet op?" Witham begreep, dat de discussie hiennee gesloten was; stil bleven ze zitten, dicht bijeen, onder dezelf'de bonten reisdeken, tegen den stapel houtblokken, naast de kachel, want de wind drong door de spleten van het blokhuis heen, zoodat de tempera tuur buiten den kleinen warmtecirkel van de kachel ondragelijk was. De bal'ken boven hun hoofd kraakten en steunden; bij elken nieuwen windstoot was 't of t dak van het huis afgelicht zou worden. Maar dank zij den nieuwen voorraad hout bleef de kachel knapperen en gloeien en na een poosje wel- dadig-stil-zitten voelde het meisje haar oogen zwaar worden. Na een paar vergeef- sche pogingen om wa'kker te blijven want er zijn slechts weinig mensehen die in de intense koude van het noorden de neiging die uit het ontstaan van li£t onafhankelijke Polen zijn voortgekomen. Het congres der Beigische socialistische partij heeft Zondagmiddag te Brussel, na een uitvoerige beraadslaging met gesloten deuren, met overgroote meerderheid zijn fiat gegeven op het voorstel, dat de partij haar medewerking zou verleenen tot de totstand- koming van een katholiek-socialfstisch re geering onder leiding van den katholiek Pouillet. De zwart-roode „paring", die'velen een zoo onnatuurlijke vereeniging voor Bel- genland leek, dat zij haar als iets onmoge- lijks hadden uitgekreten, zal dienvolgens haar beslag krijgen. Haar onvermijdelijk- heid heeft zich pas aan de politici opge- drongen, na de vele mislukte pogingen om kaibinetten van noodhulp-ministers in elkaar te zetten, maar heeft eigenlijk van den be- ginne af aan vastgestaan en had zich al voor de algemeene verkiezing onder het li- beraal-katholieke coalitie-ministerie-Theu- nis aangekondigd in een toenadering tus schen de linker- en de rechterzijde in eenige politieke vraagstukken, zooals b.v. het voor- gestelde vrouwenkiesrecht voor de provin- ciale staten. In den beginne zal er misschien eenige ,,onwennigheid waar te nemen zijn onder de nieuwe ministers van tweeerlei schakeering, maar daar staat tegenover, dat de socialist Van der Velde, die als minister van buitenlandsche zaken aangewezen is, al in het coalitie-ministerie-Carton de Wiart tot een paar jaar na den oorlog heeft ge- zeten, en met hem van zijn partij Destiee en Wauters, van wie de laatste thans voor de portefeuille van nijverheid en arbeid in aan- merking komt. Het groote struikelblok voor de samen werking tusschen katholieken en socialisten was in het eerst de verdeeling van de porte- feuilles geweest. De moeilijkheid is opge- lost, doordat de katholiek Pouillet we, mi nister-president wordt, maar de tweede- rangs-portefeuille van oeconomische zaken krijgt, terwijl de socialisten de twee belang- rijkste departementen, die van binnen- en van buitenlandsche zaken, bezetten. Na tuurlijk is de vorming van een katholiek- socialistisch ministerie geheel in overeen stemming met den uitslag der jongste ver kiezing, welke de socialisten tot een even sterke partij als de katholieken in de Kamer en de liberalen tot een groepje heeft ge maakt, dat op zichzelf zonder invloed is, maar een sterke tactische positie kan in- nernen, zoodra katholieken en socialisten overhoop komen te liggen. Voor de Europeesche politiek, waarin op het oogenblik belangrijke beslissingen gelijk het veiligheids-pact hangend zijn, is de m- trede van de socialisten in de nieuwe Beigi sche regeering en de plaatsing van buiten landsche zaken onder Vandervelde van be teekenis. Van Brussel valt nu te verwach- ten, dat het zijn gewicht in de schaal zal leggen ten gunste van een constructieve po litiek op den grondslag van het Duitsche pact-aanbod. De nieuwe constellatie zal misschien reeds niet zonder invloed bhjven op den uitslag van de samenspreking, welke Chamberlain en Briand Maandag te Geneve foegonnen zijn. KLEINE OORZAKEN. Ondanks de crisis, welke de textielnijver- heid voor Gent thans doormaakt, gaan de arbeidsters daar thans om nietige redenen in staking. Ten gevolge van een hoogloo- pend verschil van meening aan de fabriek „Le Lys" tusschen een opzichteres en een arbeidster werd deze laatste weggestuurd. De anderen kozen terstond haar partij en 1 lieten het werk in den steek. De staaksters verlangen, behalve een betere arbeidscon- trole, dat de ontslagene weder in dienst om te slapen kunnen weerstaan zonk haar hoofd langzaam iets achterover; Wit ham stond op en dekte haar voorzichtig met de reisdeken toe. Toen hij klaar was, bleef hij zoo, gebogen over haar heen, een paar oogenblikken staan. Maud Barrington lag heel stil, zwaar lag 't donker van haar oogharen op haar bleeke wangen; 't was, of 1 de fijnbesneden aristocratische lijnen van j haar gezicht in rust nog meer uitkwamen. Toen stond hij op, met een gevoel, alsof hij S een heiligschennis gepleegd had, het was i geen daad, een man waardig, om een meis je, dat in hem een paria gezien had en dat hem toch op zijn woord had willen gelooven, in haar slaap te bespieden. Hoe dikwijls zou hij haar vertrouwen nog zwaarder op de proef moeten stellen. Diep in gedachten, met zijn handen in zijn zakken, begon nij zacht het vertrek op en neer te loopen. Naderhand vroeg Witham zich dikwijls af, hoeveel mijl hij dien nacht wel geloopen zou hebben; want ofschoon het blokhuis niet groot was, lukte het hem, ondanks zijn fel stoken niet, om de kleine ruimte te verwar- men. Eindelijk, na uren van stilte, juist toen hij langs de kachel liep, hoorde hij een die- pen zucht; zonder iets te laten merken, liep hij door. Toen hij' zich omkeerde zag hij dat zijn metgezellin de reisdeken van zich af gegooid had; met een bios van 't slapen, maar overigens heel kalm, zat ze rechtop naast de kachel. De man bleef stilstaan; hij rilde en zijn gezicht zag blauwibleek. De wind was gaan liggen, maar ondanks dat, was de koude, zelfs in het blokhuis, nog intens. (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT. Burgemeester en Wethuuders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis van de ingezetenen dat tusschen 15 en 20 .luni a.s, bmnen deze gemeente de jaarlijksehe collecte zal gehouden worden ten be- hoeve van bet fonds tot aanmoediging enondersteu- ning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, welk fonds nitsluitend strekttot ondersteuning van al deverrninkten in eenigerlei strijd, waaronder ook in Nederiand's overzeesche bezittingen. Zij noodigen een ieder uit otn door een inilde gave dat fonds in staat te stellen zijn doel te kunnen verwezenlijken. Ter Neuzen, den 8 Juni 1925. Burgemeester en Wetbouders voornoernd HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1