algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No. 7769. Maandag 8 Juni 1925 65ft Jaargaug IIRAMKWET. DRAMKWET, DRAMKWET. HIMDERWET. DE INDRINGER HIMDERWET. ABONNEMEHTSPRIJS: FEUILLETON. 8IHHEHLAWU. BUITENLAND. Voor binnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post /1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /b.OO per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 31) (Vervolg.) Radeloos bleef ze wachten het duurde lang, onbegrijpelijk lang, maar eindelijk zag ze hem dan toch terugkomen. Zonder een woord van verklaring bracht hij haar naar een deur, welke hij met moeite opensloot. Toen moest ze weer wachten in 't donker, tot een opflikkerende lamp haar deed zien waar ze was een kl&in vertrek met een ruw-houten vloer, waarop, in den hoek vlak bij haar, een paar bundels stroo lagen. Ver- der een roestige kachel en daarnaast een kiein stapeltje houtblokken. Vlak under de lamp stond haar metgezel; met een eigen- aardige uitdrukking in zijn oogen staarde hij naar den kleinen voorraad brandstoffen. „Waar zijn de paarden?" vroeg het meisje angstig. „Er vandoor. Beschutting zoeken in 't dichtst bijzijnde foerkenboschje of regelrecht naar Silverdale of ze't halen zuillen, weet ik niet," antwoordde de man. „Ik ben hier nog nooit geweest geen wonder, dat ze 't voor een sneeuwberg aanzagen. Ze zijn me ontglipt, toen ik de tweede deken uit de slee haalde." •Langzamerhand drong het tot Maud Bar rington door, waar ze waren: in de hut, welke door de eigenaars van de ver afge- legen boerderij als een soort van stop- DE Z1EKTEWET. De besturen van de landelijke federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen en het Nederlandsch verbond van zieken- kassen en -fondsen, vertegenwoordigende onderscheidenlijk 350.000 en 80.000 leden, hebben aan de leden der Tweede Kamer een adres gezonden inzake het ingediende wets- ontwerp op de ziekenverzorging. Zij wijzen er op, dat de bedoeling van het oorspronkelijke ontwerip was, de beschik- king over het geheel der medische maat- regelen te brengen onder het foereik van een ieder, die deze noodig heeft, omdat anders het doel, waarnaar een geneeskundige ver- zorging streeft: de volkskracht in stand te houden en te verhoogen, niet bereikt kon worden. Thans wordt afgezien van het voornemen om toegelaten ziekenfondsen van Rijkswege geldelijken steun te verleenen, omdat's rijks financien het niet toelaten .en in verband daarmede worden een aantal wijzigingen in het wetsontwerp aangebracht, die het zoozeer van karakter doen v^randeren, dat het in geen enkel opzicht meer kan dienen om het doel, dat bij de indiening voorzat, ook maar te naderen. Na dit betoog met voofbeelden te he'bben versterkt, zeggen de besturen: Beter is het de ziekenfondsleden dan maar zelf te laten zorgen voor de ontwikkeling en verbetering der ziekenverzorging, dan hun te hulp te komen met een wet, die de ziekenverzorging jaren achteruitzet. RIJKS SEREOLOGISCH INSTITUUT. Dinsdag is te Utrecht het nieuwe gebouw van het Rijkssereologische Instituut te Utrecht geopend door Minister Aalberse. Vooraf ging een rede van prof. dr. H. Aldershoff, directeur van het Instituut, die uitvoerig het doel en het rout daarvan uiteen- zette. Hij wees daarbij op de verbetering van de serumbereiding tegen diphterie, op de bestrijding van roodvonk en asthma, en in 't bijzonder op de tuberculosebestrijding. DE TOBSTAND. De overhandiging van de ontwapenings- nota der geallieerden te Berlijn heeft, schrijft de N. R. Crt., een einde gemaakt plaats gebruikt werd, waar ze op hun lan- gen rit naar den trein konden overnachten. Vlak achter den aangebouwden stal moest zich een berkenboschje bevinden: het was een ongesohreven wet, dat ieder die van de hut gebruik maakte, voor zijn vertrek den geslonken voorraad houtblokken weer aan- vulde. Bllijkbaar was de laatste gast niet werklustig geweest. „Wat moeten we doen?" vroeg het meisje radeloos om zich heen kijkend. „Hier blijven tot morgenochtend," ant woordde Witham droogjes. ,,'t Is alleen on- gelukkig, dat ik je mijn gezelschap niet be- sparen kan. De stal is een rui'ne en met dit weer buiten blijven zou doodvriezen betee- kenen. 't Beste is, dat je begint met stroo uit dien bundel te trekken en't in de kachel te stopipen." „Kun jij dat niet doen?" vroeg Maud Bar- rington uit de hoogte; ze voelde, dat ze da- delijk beginnen moest, wiide ze den man voor haar op een voegzamen afstand hou den. Witham begon te lachen. ,,Ja, natuurlijk wel maar je ibevriest als je stil blijft staan, die houtblokken daar moeten kleiner gemaakt worden. Maar als je er iets op tegen hebt, om te doen, wat ik je vraag, kun je wat op en neer gaan loopen." Het meisje keek hem een oogenblik strak aan, toen sloeg ze haar oogen neer. ,,Je hebt gelijk, ik zal doen, wat je zegt." Zonder antwoord te geven bukte Witham zich om de bijll op te rapen. Maud Barring- ton trok een bos stroo tot bij de kachel en begon de gedroogde halmen opgerold erln te stoppen. Ondertusschen lette ze op, hoe krachtig en gemakkelijk elke beweging van den man naast haar was, met welke nauw- aan de onzekerheid, waarin de Duitsche re geering zoo lang verkeerd heeft aangaande de vraag, welke van haar tekortkomingen den doorslag hebben gegeven vobr het bezet houden van de Keulsche zone bij wijze van sanctie. Dat Duitschland terkortkomingen op dat stuk had begaan, heeft Q.a. Gessler, de rijksverdedigings-minister, op 28 Mei in den Rijksdag zelf toegegeven. Hij zeide toen, dat de regeering de ontwapenings- bepalingen stellig overtreden fti'b, eensdeels door de aanneming van tijdelijke vrijwilli- gers, anderdeels door grooteren aanmaak van miunitie, en daar de verantwoordelijk- heid voor aanvaard heeft. Maar tevens heeft hij toen redres beloofd voor maatregelen, die de regeering alleen noodig geoordeeld had met het oog op het gevaar voor burger- oorlog, nadat deze reeds plaatselijk in het Roer-gebied het hoofd had opgestoken. Gessler bleek gezind „onmeedoogend een einde te maken aan het vrijwilligersstelsel" en aan het „soldaatjespelen" van de vrij- korpsen. Het opnemen van tijdelijke vrij- willigers bij de rijksweehbaarheid heeft ook ten doel gehad gevaarlijken strijdlustigen elementen de gelegenheid te geven stoom at te laten. Vandaar de ijverige exercities van Saksische arbeiders op hun vrije dagen in den parade-pas. Wat al dadelijk meevalt, is dat van Duit sche zijde erkend wordt, dat ook de geal lieerden hier en daar water in hun wijn heb ben gedaan. Zoo hebben zij ten aanzien van het zeer netelige punt van de kazer- neering der veiligheidspolitie, die door haar organisatie sterk aan een militairen politie- troep doet den'ken, zich bereid verklaard, om de onderbrenging ervan in kazernes voor verschillende groote steden te gedoogen. Voor de rest komen de onderhandelingen, die thans noodig zijn, eenvoudig neer op marchandeeren over en weer. Vroeger gin- gen de geallieerden bij dergelijke onderhan- deJingen met Duitschland aldus te werk, dat zij, als zij hun zin niet konden doorzetten, een ultimatum stelden, dat Duitschland dan ten slofie, door den nood gedwongen, aan- narn. De geallieerden waren dan waar zij wezen wilden, maar de betrekkingen waren vergiftigd en Duitschland werd geprikkeld de geallieerden op ander gebied te weer- streven. Als de onderhandelingen thans, met geven en nemen, slagen, krijgen beide par- tijen hun zin: de geallieerden wat de na- leving der ontwapenings'bepalingen betreft en Duitschland met de ontruiming van de Keulsche zone, met als gevolg een betere verstand'houding als gunstig voorteeken voor de regeling van het zooveel belang- rijker veiligheidvraagstuk. Mocht het tot deze regeling komen, dan verliezen de ont- wapeningsibepalingen van zelf veel van hun stekelige karakter en kan men over en weer den geest van moreele ontwapening gaan aankweeken, zonder welken men, zooals in den treure betoogd is, toch niet ver komt in de richting van een duurzame verzekering van den vrede. DE BELGtSCHE CRISIS. Reeds ruim twee maanden moet Belgie het thans zonder kabinet stellen en de nieu we Kamer heeft al dien tijd geen wetgeven- den anbeid kunnen verrichten. Nog steeds is geen aanvang gemaakt met de behande- lirog van de begrooting voor 1925 en men begrijpt, dat deze toestand niet kan voort- duren. Aanvankelijk was men daarom hoopvol gestemd, toen Poullet de opdracht om een ministerie samen te stellen aanvaardde en men voelde zich nog meer gerustgesteld toen bekend werd, dat hij zou pogen een kabinet samen te stellen, waarin vertegen- woordigers der drie partijen zitting zouden keurigheid de zware bijl bij iederen Slag het houtblok precies in tweeen deelde. Ze wist, dat een bijl een werktuig was, dat alleen in handen van een geoefend iemand goede diensten bewijzen wit. Na een poosje was het eerste werk gedaan en be gon de kachel behagelijk "te knappen en te snorren. Het meisje richtte zich uit haar hurkende houding op en ofschoon alle op- zet haar op dat oogenblik vreemd was, klonk er een tikje ironie in haar stem door, toen ze zich met een vraag tot haar met gezel keerde. „En wat moet ik nu doen?" Witham trok den twetden bundel stroo los en spreidde het naadt de kachel uit. Toen keek hij het meisje rusfig aan. Daar gaan zitten, dan zal ik de reifdeken om je heenslaan." Het meisje gehoorzaamde izonder een woord van tegenspraak. Met etn strak ge- zicht liet ze het toe, dat hij de zware bonten deken om haar heen sloeg en de(hoeken on der haar beenen instopte. Toch had ze meer kleur dan gewoonlijk, toen het gebeurd was en in haar hart was ze hem heel dank- baar voor zijn eenvoudige, natuurtijke hou ding. ,,Tot morgenochtend ben je aan mijn zorg toevertrouwd; als je die positie niet prettig vindt, bedenk dan, dat ik niet de schuld er van ben", zeide hij ernstig. „Maar toch voel ik de verantwoordelijkheid en cjlaarom zou het de zaak vergemakkelijkerj, als je je zonder verder verweer zoudt w'illen schik- ken. Ondanks haar poging om ziclji te beheer- schen. rilde Maud Barrington; ze was nog door en door verkleumd en ze wi st niet of ze de medelijdende uitdrukking in zijn oogen, hebben, terwijl het streven zou zijn te vol- doen aan de eischen van de democratische meerderheid in het Parlement. Vol belangstelling heeft men daarom den uitslag aigewacht van de besprekingen door de verschillende partijen gevoerd. De houding der liberalen was al dadelijk een tegenvaller. Zij toch hebbert een motie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat de liberale partij niet wenscht deel te nemen aan een coalitie met de katholieken en de socialisten. Wel zullen zij een regeering steunen, die een gezonde financieele politiek wil voeren, de eenheid des lands verdedigen, de veiligheid van het land wil waarborgen en hervormingen in democratischen geest doorzetten, mits de inkomsten des lands daaivoor toereikend zijn. Heeft men deze motie op te vatten als een bereidverklaring der liberalen een eventueel kabinet Puullet steun te verleenen, zonder er daadwerkelijk aan deel te nemen? Geheel duidelijk is de motie niet, zij is daarvoor te onzeker. Toen de beslissing der liberalen bekend was, zijn de katholieken ook weer bijeen- gekomen. Hier kwam een tweede donker- wol'kje den politieken horizon verduisteren. Het kwam aan het licht, dat er in de katho- iieke partij ook ernstig verzet bestaat tegen een katholiek-socialistisch kabinet. Hierop had men in het geheel niet gerekend. Vooral de oua-minister van buitenlandsche zaken heeft dit denkbeeld heftig bestreden. Vooral omdat er spra'ke is Vandervelde de porte- feuille van buitenlandsche zaken toe te ver- trouwen, zijn de reaetionnaire katholieken bevreesd voor een samengaan met de socia listen. Voordat het standpunt der liberalen bekend was, zag het er naar uit, dat Poullet wel succes zou hebben bij zijn pogingen in zake de kalbinetsformatie. In de morgen- urentoch, toen de katholieken ook reeds vergaderden werd een motie aangenomen, waarin de rechterzijde van Kamer en Se- naat dank bracht aan Poullet voor de po gingen door hem gedaan met betrekking tot het vormen eener regeering en waarin tevens het vertrouwen der rechterzijde werd uitge- sproken jegens Poullet. Doch deze motie van vertrouwen had betrekking op een drie- partijen-kabinet, ennu de liberalen zich toch hebben teruggetrokken is men in som- mige katholieke kringen, zooals reeds is op- gemerkt, ook weer van meening veranderd. De zaak stond dus weer op losse schroe- ven. Gister zou het socialistisch congres zich uitspreken. Mocht Poullet niet slagen, dan kan men vrijwel rekenen op een Kamer- ontibinding, en staat een nieuwe verkiezings- strijd voor de deur, die, naar te verwachten is, heftig zal zijn. Het is niet te verwonderen dat, indien men nagaat, dat de gekozenen de vorming van een kabinet, dat voor 's lands bestuur toch onmislbaar is, onmogelijk maken, er reeds stemmen opgaan die het parlement eenvoudig op zij willen zetten. De moeilijkheden die zich thans in Belgie voordoen, treft men in de laatste jaren in verschillende landen meer en meer aan en bij het verschil tussehen de groepen laat het zich voorzien, dat die moeilijkheden niet zul len verminderen. Op die wijze zoo het par- lementarisme zich wel eens kunnen over- leven. HITTE IN DE VER. STATEN. Een hittegolf houdt de Vereenigde Staten in haar ban. Zij heerscht seden Zaterdag van de Atlantische kust tot de Rock Moun tains en handhaaft zich zonder, dat er eenige hoop is op verlossing, voorzoover het Oos- ten aangaat. Uit verschillende deelen van dit gebied worden temperaturen gemeld, waarop ze haar metgezel toen hij begon te spieken betrapt had, geruststellend of irri- teerend vinden moest. Het was echter niet meer dan een glintp geweest en toen ze hem weer aankeek, was hij heel gewoon, rustig en beleefd zooals altijd. „lk zal mijn best doen ont gehqorzaam te zijn," antwoordde ze; op hetzelfde oogen blik, toen de beteekenis van haar woorden tot haar doordrong, kleurde ze van schaam- te tot achter haar ooren. Half versuft van de kou, zooals ze was, had ze gezegd, wat haar voor den rnond kwam. Witham bleef echter even ernstig. ,,En nu je hebt bij Macdonald geen avondeten gehad en bij hem wordt er om twaalf uur warm gegeten," ging hij voort. „Gelukkig heb ik wat bij me zie maar eens hoe ver je komt." Hij haalde een trommeltje te voorschijn en zette het open, met een zilveren veld- flesch er naast, op haar knieen. „Dat kan ik niet allemaal opeten. en dat daar pure jenever", protesteerde ze. Witham begon te lachen. „Denk aan je belofte! Maar ik zal je wel wat tegemoet komen een beetje sneeuw in 't bekertje en dan op de kachel." Toen hij de deur opendeed, drong een ijskoude luchtstroom de kamer binnen. Hij schepte wat sneeuw op en trachtte de deur weer te sluiten, na een paar vergeefsche pogingen lukte het "hem door een uiterste inspanning van al zijn krachten. Toen hij met het gevulde bekertje in zijn hand, nog hijgend bij haar terugkwam, keek ze hem opeens recht aan. 't Spijt me heel erg, dat 't zoo geloopen is," zeide ze. ,,Zachts, dat ik het zeg." „Wat geeft 't praten daarover," zeide welke varieeren van 90 tot 100 graden en meer. In Iowa, Missouri en andere staten van het Midden-Westen hebben eenige onweders tijdelijk verlichting gebracht, doch zij heb ben zelf groote schade aangericht aan oogsten en gebouwen en veie doodelijke ongevallen veroorzaaikt. In Minnesota al leen is aan gebouwen al een schade aan gericht van 2.500.000. Het is nog niet be kend, hoe groot de schade wel is in St. Jo seph (Missouri), waar in enkele uren tijds ruim 15 c.M. regen is gevallen. In Chicago zijn 9 personen aan de hitte bezweken en 10 in den staat Ohio, terwijl in andere deelen van het Midden-Westen door de hitte of het onweer 14 doodelijke ongevallen hebben plaats gehad. Uit New- York worden 2 dooden gemeld, terwijl 19 personen door de hitte werden bevangen. toen de temperatuur 's middags een hoogte van 92 gr. bereikte. Dergelijke berichten komen uit Philadelphia, Pittsburgh en an dere Oostelijke steden. Te Washington steeg de temperatuur tot 99 graden. De ambtenaren van de regee- ringsbureaux kregen vrijaf. In veie land- bouwdistricten van het Oosten werden de scholen gesloten, en de iboeren verlieten de velden. Ten gevol.ge van het uitzetten van de rails zijn in New-Jersey goederentreinen ontspoord. In een fabrieik te Connecticut begon de automatische sproeier te werken als bij een brand! In een andere stad ontplofte het asfalt door de hitte er onder. DE HULP-EXPEDITIES VOOR AMUNDSEN. Er zullen verschillende hulp-expedities uitgezonden worden. om Amundsen en zijn metgezellen op te sporen. De beide vliegtuigen, die de Noorsche marine uitrust, om Amundsen te zoeken, zijn Zaterdag per stoomschip naar Spits bergen gebracht. Deze watervliegtuig-expeditie zal het ge bied ten Noorden en Oosten van Spitsber gen onderzoeken. De Fransche Poolvorscher Charcot, wiens aanbod door de Noorsche regeering is aan vaard, zal met zijn sehip ,,Pourquoi Pas?" het gebied ten Oosten van Greenland af- zoeken. Een derde expeditie wordt overwogen door de Noorsche luchtvaartclub. De plannen worden besproken door een commissie waarin o.a. zitting hebben de Deensche onderzoeker Godfred Hansen, kapitein Isachsen en kapitein Otto Sver- drup. Volgens een benefit uit New-York is het toch niet onmogelijk, dat de Amerikaansche regeering ertoe zal besluiten een hulp-eype- ditie voor Amundsen uit te rusten. In dat geval zou het oorlogssehip Patoka vooruit gezonden worden om later te dienen als basis voor het iuchtschip Los Angeles, dat dan in het Pool-gebied verkenningen zou ondernemen. DE ACTIiE DER SPANJAARiDEN. Naar uit Tanger wordt genield, zullen de Spanjaarden met 18.000 man een aanval doen op Alhucemas (aan de kust van het Riffgebied), teneinde deze plaats te her- overen. De Spaansche vliegtuigen bomibar- deeren thans dagelijks de kampen der Riff- kabylen. Het „Journa!" meldt -uit Madrid: Prima de Rivera leidt persoonlijk aan boord van een kruiser de operaties tegen Alhucemas, waaraan een 3-daagscb bombardement was voorafgegaan. De Spanjaarden bezetten tussehen Alhu cemas en Adjir verschillende strategische punten. Witham eenigszins neerslachtig, terwijl hij het bekertje op de kachel zette. „Laten we liever voor dezen eenen nacht vergeten, dat we niet bepaald vrienden zijn. Drink dit op en begin aan mijn voorraad, daarmee doe je mij het grootste plezier. Maud was blij toen ze het bekertje leeg- gedronken had; als een stroom van welda- dige warmte doorvloeide het stimuleerende vocht haar lichaam. Maar na een paar mi- nuten wees ze hem op het trommeltje. ,,lk kan al die crackers onmogelijk alleen opeten; wil je me niet helpen?" Witham nam laohend een paar van de kleine beschuitjes aan. ,,Als ik had kunnen 'vermoeden, dat dit voor een avondmaal voor twee dienst moest doen, zoif' ik voor wat beters gezorgd hebiben. Ofscfioon, er zijn genoeg oagenbiikken geweest, waarop ik me met heel wat minder tevreden heb moeten stellen." „Wanneer ben je zoo onfortuinlijk ge weest?" vroeg het meisje. Witham lachte droogjes. „Zes jaar lang aan een stuk." Dadelijk toen de woorden hem ontsnapt waren, begreep hij, dat hij zich versproken had. Maud Barrington lette echter niet op hem; nadenkend zat ze naar de zilveren veldflesch op haar schoot ;e kijken. ,,Wat een practisch model," zeide ze, ,,een geschenk uit Engeland?" De man voelde. dat ze maar wat zeide; de naam ..Witham" in eenvoudige lettertjes on- derop gegraveerd, had op dat oogenblik a! haar aandacht. Zoo rustig mogelijk gat hij antwoord. ..Ja," zeide hij, „een van de din- gen, die ze je met Kerstmis of zoo cadeau ^even. (Wordt vervolgd.) NEUZENSCHE COURANT Burgerneester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 12, eerste lid der Drankwet ter open bare kennis dat bij hen is ingekomen een 'verzoek om verlof voor den verkoop van alcohol- hondenden, anderen dan sferken drank, van JACOBUS ALOUISIUS VAN OPDORP, van beroep koopman, wonende te Ter Neuzen. voor bet benedenlokaa' van perceel Nieuwstraat No. 3, kadastraal bekend in sectie L. No 296. Binnen twee weken nalat deze bekendmaking is geschied kan ieder tegen het verleenen van bet verlol* schriftelijk bezwaren bij Burgerneester en Wethouders indienen. Ter Neuzen, den 8 Juni 1925. Burgerneester en Wethouders voornoemd, J HUIZINGA, Burgerneester, B. I ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgerneester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 12, eerste lid der Drank wet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank van KRINA KUUK, zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, voor het voorlokaal van het perceel Westkolkstraat 18. kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectie L, No. 359. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij Burgerneester en Wethouders indienen. Ter Neuzen, den 8 Juni 1925. Burgerneester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgerneester. B. I. ZONNEVIJLLE. Secretaris. Burgerneester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 12, eerste lid der Drank wet, ter oper.bare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek om verlof voor den verkoop van alco- holvrije dranken v^rn LEIJNTJE KLAZ1NA MARIA BL1EK, Wed. B. D. Koene, zonder beroep wonende te Ter Neuzen, voor het voorlokaal van perceel Noordstraat No. 5. kadastraal bekend gemeente Ter Neuien, sectie C. No. 2518. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is geschied kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij Burgerneester en Wethouders indienen. Ter Neuzen. den 8 Juni 1925. Burgerneester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgerneester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgerneester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente- secretarie ter mzage ligt een verzoek met bijlagen van ERANS JAN KAAN te Ter Neuzen, om IERGUNNING tot het oprichten van een Vleeschrookerij en Vetsmelterij, in het perceel kadas traal bekend in sectie L, No. 2017. Op Maandag den 22 Juni a. s., aes namiddags te 3 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichter. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagenvoor het bovenge- melde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemea van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie met tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten Ter Neuzen, 8 Juni 1925. Burgerneester en Wethouders voornoemd, B. I. ZONNEVIJLLE, J. HUIZINGA, Secretaris. Burgerneester. Burgerneester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbax'e kennis, dat ter gemeente- secretane ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van STOEEKL IZAAiv dE BbAHL te Ter Neuzen, om 1 Ei£(j b'A.iJnbr tot hei plaatsen van 2 eleei.ro- motoreu, in zijn imichting tot schoonen van land- en lumbouwzaden in het perceel kadastraal bekend in sectie E, No. 1171 Op llaandag den 22 Juni a.s., ues namiddags te drie uur, zal in het gemeentetiuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrit- tehjk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren neoben, kunnen gedurende drie dagen, voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente ken nis n e in e n van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht vail belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie met tot beroep gerechtigd zijn, zijdie met overeen- komstig ai t. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten emue hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 8 Juni 1925. Burgerneester en Wethouders voornoemd, B. 1. ZONNEVIJLLE, J. HUIZINGA, Secretaris. Burgerneester.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1