Hoogwatergetij te TerNeuzeo. onlangs ook een dienst op Alkmaar, met sierlrjke bussen en dito bussen werden ook door Boon aangeschaft. Het publiek keerde zich echter tegen Scheerhet rijden met zijn bussen werd openlijk ontradenhandelsreizigers per Scheer vonden zelfs in de omgeving geen ^|'nemersde jeugd hielp mede, om het rijden alleen per Boon te bevorderen zich, noemende ffBoonisten", terwijl enkelen als „Scheerianen" bekeud stonden. Boon kreeg nagenoeg alle passagiers Scheer rijdende met meestal ledige bussen Hij heeft thans maar stop-gezet. De //Boonisten" hebben overwonnen TRAMONGELUK. Zondagmiddag had te Leiden op de Blauwpoortsbrug een vrij ernstig ongeluk plaats, dat wonder boven wonder zonder persoonlijke ongelukken afliep. Toen de tram der N. Z. T. M., die de badplaatsen Scheveningen, Katwijk en Noordwijk verbindt en door Leiden rijdt, aan bovengenoemde electrische brug kwam, waarover zij zonder stroom zich voort- beweegt, schoot zij uit de rails en kwam, over het trottoir heen, dwars door de leuning der brug terecht, alwaar ze boven het water hangen bleef. Zware schade werd aangericht aan de brug zoowel als aan de tramwagen. Het verkeer ondervond daardoor den geheelen verderen dag belemmering. DE RADIO IN DIENST DER POLITIE Den commissaris van politie te Hilver- sum bereikte de vorige week Maandag een verzoek van zijn ambtgenoot te Nij megen om een man, die zich aan oplieh ting had schuldig gemaakt en wiens aan houding daarom verzocht werd, op te sporen. Per radio omroep werd dit verzoek doorgegeven en reeds den volgenden dag werd de man door de politie te Zeist aangehouden en naarNijmegenovergebracht. IN DE D1EPTE VERDWENEN. Zaterdagmiddag waren, naar de Tel. meldt, drie dochtertjes van Ten P., wonende aan de Zeehavenlaan te Dordrecht, aan het spelen op een watertrap aan de Zeehaven De 5jarige Jantje gleed uit, en viel te water. Haar 9jarig zusje Dorothea wilde haar grijpen, doch viel eveneens in de haven. De 7jarige Sophie liep hard naar huis, doch toen de vader op de plaats des onheils was gekomen, waren de kinderen al in de diepte verdwenen. Het eerste meisje werd te half vijf, het ander eerst te zes uur opgehaald Het toepassen van kunstmatige adem- haling had bij geen van beiden meer resultaat. De lijkjes werden naar de ouderlijke woning vervoerd, waar de burge- meester eenigen tijd later zijn deelneming in het ongeluk is komen betuigen. AUTO IN EEN SLOOT GESLINGERD Bij het grensplaatsje Anholt is Maandag- avond een auto, waarin *het echtpaar Hagenbeck uit Wezel met twee kinderen waren gezeten, door het nemen van een te korten draai tegen een boom gereden en daarna in een diepe sloot geslingerd De vrouw was toen men haar uit het water haalde al dood. De man kon zich nog uit het water redden doch had zulke zware inwendige kneuzingen dat hij een uur later overleed. GESTOORDE BRUILOFTS VREUGDE. Een trouwpartij uit Oosterzee. nabij Lemmer geraakte op den terugweg van Lemmer, ter hoogte van den Ottenweg, tengevolge van een defect aan het stuur, bij den weg aldaar in de bermsloot. De inzittenden wisten zich gelukkig alien door de achterdeur te redden. De chauifeur, de eigenaar van de auto, de heer B. E., verwondde zich echter vrij ernstig aan een zijner handen, waarmede hij door de voor ruit sloeg. EEN KRANIGE JONGEN. Het zoontje van B. reed te Leimuiden met e<tn kinderwagen, waarinjwee kinderen, resp. van I1/® en 3 jaar zaten, langs den weg. Toen de jongen een bloempje wilde plukken. reed de kinderwagen op onverklaar- bare wijze de sloot in. Moedig begaf het ventje zich te water, om zijn broertjes te redden en wist al spoedig den oudste op den wal te brengen. Met den andere kon hij niet zoo ver komen, maar hij wist den kleine met het hoofd boven water te houden, terwijl hij luid om hulp schreeuwde. Gelukkig kwam deze spoedig opdagen. Het mocht aan de toesnellenden gelukken, nil spoedig beiden, het jongste kind en den moedigen knaap, op het droge te brengen, juist bijtijds, want de dappere jongen begon reeds in de modder weg te zakken. EEN WOON WAGEN TE WATER. Te Oostzaan is een woonwagen van een zigeunersfamilie tegen een brug gereden en daardoor in de dorpsvaart terecht ge komen. In den wagen bevonden zich een vrouw en vijf kinderen, die spoedig werden gered. Ook een beer, die bij het gezelschap be- ho rde, geraakte te water en was spoedig weer op het droge. evenals de paarden. Met behulp van omwonenden gelukte het na uren werken ook den wagen op den weg te brengen. De woonwagenbewoners werden van droge kleeding voorzien en kregen onderdak en eten bij een boer. OOK EEN Z1JDE VAN DEN MODERNEN TIJD. Te Boedapest is het postje van beul vacant gekomen. De autoriteiten plaatsen een Kleintje, en niet minder dan 500 ge- gadigden meldden zich schriftelijk aan. Daaronder bevonden zich 13 vrouwen, waar van de jongste 15 en de oudste 73 jaar is. Verm ledelijk worlt weer een man ge- nomen, want het klinkt voor beulskinderen toch logischer als ze zeggen: //Mijn vader is stadsbeul' dan „Mijn moeder is beul". EEN GEVECHT MET IN BREKERS. In een dorp nabij Zelle in de buurt van Hannover werden volgens een bericht uit Berlijn vier inbrekers door een rijksweer- soldaat en een burger op heeterdaad betrapt. Er ontstond een handgemeen, waarbij de soldaat door drie revolverschoten werd ge- dood. De inbrekers vluchtten in een na- burig bosch, dat door een afdeeling rijks- weer werd omgeven. EEN PROCES OM EEN S1GAAR. John. Philip Sousa, de bekende marschen- koning, heeft tegen een sigarenfabrikant een eisch ingesteld tot schade vergoeding van 10.000 dollars, op grond van het feit dat zijn „naam, portret en reputatie als 'n le-klas-orkestmeester" zonder zijn toe- stemming zijn gebruikt voor reclame voor een sigaar van 71/9 cent. Sousa beweert, dat de reclame voor de March King"- sigaar zijn positie heeft geschaad, daar zijn vrienden hem er tusschen nemen met het feit, dat de sigaar, waaraan zijn naam is verbonden, zoo goeakoop is. EEN AMER1KAANSCH BOEFJE. le Boston is een schooljongen van 15 jaar bezig auto's te stelen en er dan als een dolleman mee rond te rijdenhij k est daartoe vooral groote, snelle auto's en met een snelheid van meer dan 90 K.M. per uur vliegt hij er mee door de drukste straten Hij rijdt door tot de benzine op is en weet met verbazende handijjheid aan zijn vervolgers te ontkomen. Zijn illusie is Black Mary" te stelen, dat is de ge vangenis-auto. Dat heeft hij een interview medegedeeld. EEN VROUW VAN 104 JAAR OVERLEDEN. 1'e Londen is een 104-jarige vrouw, Elizabeth Underwood Lisle, overleden. Deze vrouw had tot het laatst van haar dagen nog groote belangstelling voor open- bare zaken. In haar jonge jaren was zij een zeer gezocht voordracht-kunstenares. Zij stond op zeer goeden voet met Dickens en Browning, wien zij hun werken placlit voor te lezen, en ook met Disraeli, Tennyson en Florence Nightingale. DAAROVER ZULLEN DE MEENINGEN WEL VERSCHILLEN William Bach, een ongehuwde Londenaar, heeft zijn geheele vermogen ten bedrage van ongeveer 100,000 gulden in twee ge- lijke helften nagelaten aan de parlementaire Arbeiderspartij en de Londensche afdeeling van diezelfde partij ,om gebruikt te worden voor de propaganda van het socialisme en voor niets anders". In het testament kwam de volgende eigenaardige opmerking vcor //uit het feit dat ik den zonen van mijn broeder niets nalaat. moeten zij niet afleiden, dat ik iets tegen hen heb de ondervinding heeft mij echter geleerd, dat een erfenis het ongelukkigste fortuintje is, dat een joigen man in den schoot kan vallen". VERKEER EN VOETGANGERS TE LONDEN. Samenvallend met een ongehoorde op- stopping van het rijverkeer in The Strand, aan het einde der vorige week, en dm een gevolg was van herstellingswerk op Trafal gar Square, kreeg het Londensch publiek door de pers kennis van stoute voorspel lingen van 'n Amerikaansch architect, die hier op het oogenblik vertoeft en die zeide dat binnen eenige jaren voetgangers niet meer zouden worden toegelaten in de voor- naamsfe verkeersstraten van de s»ad. Hij hield er zich van overtuigd dat men hier spoedig zou overgaan tot het aan brengen van bovengrondsche trottoirs, alleen bestemd voor voetgangers, zoodat de bestaande straten uitsluitend zouden worden gebruikt voor het motor-verkeer. Er zouden twee rijen winkels boven elkaar komen, een langs den motorweg, een langs het bovengrondsche trottoir de waarde der gevels. zou er door verdubbelen. Het verkeer met paard en wagen zou geheel verdwijnen. Tot zoover deze Amerikaan. Zijn idee is niet nieuw. Een Engelschman met gezag op het gebied van verkeer en techniek heeft niet lang geleden iets dergelijks voorgesteld; met dit verschil alleen, dat hij het rijverkeer naar hoogere regionen wilde brengen en de wan- delaars laag bij-den-grondsch wilde houden. Wat de paarden betreft, doet zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat hun aanwezigheid in het verkeer thans toeneemt. lntusschen zal men er iets op moeten vinden. Een mijl per uur per bus is niet genoeg. GROOTE BOSCHBRANDEN hebben naar de Times uit Toronto meldt in Noord-West-Ontario gewoed. In de Slate River en Kakabeka Falls-districten is de schade zeer groot. In het Hymers-district en in de omgeving van de steden German, Ware en Strange zijn vele boerderijen en bui- tenvenblijven vernield. In Strange alleen 30 ebouwen, Het dorp Hume bij For-William, is totaal verwoest. Vliegtuigen van het Bosch-Departement vliegen boven de stre- ken, waar de branden woeden en verleenen goede assistentie, voor het blusschen van den brand. Gedurende eenige weken heeft het in Algoma niet geregend. GEUEIMZINNIGE ELECTRISCHE STROOMINGEiN IN DE LUCHT. De Maasb. ontving uit Londen de volgen de meddeelingen, waarvan we de verschil- lende conclusies onder alle reserve over- nemen: De Engelsche militaire vlieger Lawry, die met een piloot boven het vliegveld van Andover was opgestegen, is op geheirnzin- ni,ge wijze door electriciteit gedood. Het geval verwekt groote belangstelling, omuat er uit blijkt, da,t er een' tot n.u toe on- bekend gevaar in de lucht dreigt, van weiks aard men zich nog geen juiste voorstelling maakt. De jury, die onder leiding van een 1 ijk schouwer, de oorzaak van Lawry's dood heeft trachten vast te stellen, heeft haar beraadslagingen verdaagd in afwachting van een rapport van deskundigen. Zij is evenwel reeds tot de conclusie gekomen, dat het zoo goed als uitgesloten is, dat Lawry gedood werd door electrischen stroom, welke uit de machine kwam. Men neemt dus aan, dat zijn dood veroorzaakt werd door een atmosferischen stroom, dus door een electrischen stroom in de hoogere luchtlagen. Heftige electrische stroomingen, welke 'nMr'jPen in draadlooze vetlbindingen, sch ri j ft een deskundige in de „Daily Chro nicle," kunnen onzichtibaar en onhoorbaar zijn, zoodat zij niet vergezeld gaan van blik- sem en donder. Er hebben zich gevallen voorgedaan, dat vliegmachines door den bliksem getroffen werden, waarbij de machine niet steeds beschadigd en de inzit tenden niet steeds gewond werden. De mo- gelijkheid bestaat, dat een onzichtbare en onhoorbare electrische stroom het vliegtuig van Lawry getroffen heeft en den dood van Lawry tengevolge heeft gehad. GEMASKERDE BANDIETEN. Terwijl de directeuren van de Service Credit Corporation te New-York Woens- dagavond een vergadering hielden, drongen vijf gemaskerde bandieten in de vergader- zaal. De directeuren werden in een naibij- gelegen kamer opgesloten. De bandieten narnen 2000 dollar aan geld van de tafel. Zij vertrokken, nadat zij brand gesticht hadden. In een beneden gelegen zaal werd een bruiloftsfeest gevierd, dat moest worden af- gehroken. Onder de aanwezigen brak een paniek uit, toen de bandieten door de zaal kwamen. In de Achtste Avenue heeft een dergelijke overval plaats gehad. Vijf jonge bandieten, gewapend met looden pijpen, drongen binnen in een fabrieksgebouw en maakten zich, nadat zij het kantoorpersoneel hadden op gesloten, van het aanwezige geld meester. EEN „HINT" AAN DEN PR1NS VAN WALES? Bij zijn vertrek uit de Kaap-Provincie heeft de prins van Wales bijna een geschenk moeten afslaan, die hem door een Kaffer- stamhoofd werd aangeboden. De prins zat al in den trein, toen de „blanke prince" aan- kwam met twee helpers, die een zwaren last torsten, welke zorgvuldig verpakt bleek. ,,Een geschenk voor het witte opper- hoofd", sprak de* kaffer. Ontdaan van de emballage, bleek het zijn dochter te zijn, uiterst zwart, en uiterst dik. Juist begon de blanke prins te ovetpeinzen, hoe vriendelijk hij we.1 nee zou zeggen, toen tot zijn groote verlichting de trein wegreed. Of de guile vader den nog steeds onge- huwden prins van Wales een „gentle hint" heeft willen geven? ZWARE ONWEDERS. In Silezie hebben de laatste dagen talrijke zware onweders gewoed, die verscheidene slachtoffers hebben gemaakt. Zoo werden in de nabijheid van Ratibor een boer die op zijn veld werkte met zijn vrouw, gedood; hun dochter werd verlamd. Te Zabelkau doodde de bliksem een 67jarige vrouw. In een bosch nabij Vossowska werden een houthakker en een 17jarig meisje gedood. Hetzelfde lot onderging een vrouw die gras maaide. Te Jauerine werden 3 kindertjes van een arbei- der, die onder een boom een schuilplaats hadden gezocht, door den bliksem getrof fen, en gedood. In het district Glatz werden 5 huizen getroffen en te Koenigshain een hotel. Al deze geibouwen zijn verbrand. De vrouw van den hotelhouder kwam in de vlammen om. EEN VONDST UIT HET 1JSTIJDPERK. Van een zeer merkwaardige voor-histori- sche vondst wordt in de jongstverschenen aflevering van ,,-Die Heimat", het tijd- schrift van den Westfaalschen Heimatbond, gewag gemaakt. Bij het graafwerk voor den sluizenbouw, Noordelijk van Datteln, is op een diepte van 14 M. in steengruis uit den ijstijd het gewei van een reuzenhert gevonden. Het is het DOtste en het best bewaarde, dat in Duitschland opgegraven is. De afstand van de spitsen van het gebogen gewei bedraagt niet minder dan 1.90 meter, de hoogte van de hoofdtakken 1.30 meter. Ook de schedel en de bovenkaak met alle tanden is be- waard gebleven. De vondst is wegens haar wetenschappelijke waarde naar het Geolo- gische Rijksmuseum te Berlijn overgebracht, terwijl een gipsafdruk in Recklinghausen zal bewaard worden. Naast den schedel van het hert werd een gladde ivoren speerpunt van 42 c.M. gevon den. Tot heden waren slechts fragmenten van dergelijke wapens gevonden. Deze was geheel gaaf, doch daar de arbeiders meen- den een stuk hout gevonden te hebben, sloegen zij het stuk. Herstelling is gelukkig zeer goed mogelijk. Uit alles blijkt, dat het dier door deze speer geveld is. De vondst is vooral gewichtig, omdat zij onomstootelijk vaststelt wat tot heden niet mogelijk was dat Duitschland in den ijstijd door menschen werd bewoond. WATEiRKiRACHT IN FRANKRIJK. Volgens Engineering" No. 3087 be draagt de energie, welke men in Frankrijk uit stroomend water kan putten, 10.000.000 P. K., waarvan de helft op rekening van het Alpengebied en 2.000.000 P.K. op de Pyre- neeen komen; eenzelfde aantal kan in het bergachtige land in het midden van Frank rijk en 1.000.000 P.K. in het overige gedeelte gewonnen worden. Dit totaal der energie uit water is equivalent met het gebruik van 100.000.000 ton kolen. Het tegenwoordige kolenverbruik in Frankrijk bedraagt 65.000.000 ton per jaar, waarvan 25.000.000 ton gpimporteerd worden. De eigen-produc- tie zou echter tot 50.000.000 ton per jaar uitgebreid kunnen worden, ware het niet, dat het gebrek aan arbeidskracht dit belem- merde. Dit laatste zou dan overeenkomen met 50 miljard kWh per jaar, hetgeen over- eenkomt met de helft van het vermogen dat men uit waterkrachtcentralen in het Fran- j sche bergland zou kunnen krijgen. Het is i hieruit duidelijk, dat door een energieke ex- pioitatie van de „wit-te kool" zeer belang- rijk bespaard kan worden op de bedragen voor kolen-import. Het gunstigste voor de ontginning liggen de Pyreneeen, waar natuurlijke meren de noodige accumulatiebekkens vorm6n en het sterkste verval aan de Fransche zijde voor- komt, in tegens-telling met het Alpengebied, waar de steilste helling naar Italie toege- keerd is. De bouw van hydro-electrische centralen in het centrum van Frankrijk is het duurste, omdat hier geen gletschers den waterstroom reguleeren en veelal stoomcen- tralen aanvullend zullen moeten optreden. Hoe zeer de Fransche overheid doordron- gen is van het belang van deze bronnen van volkswelvaart, blijkt uit de omstandigheid, dat verschillende hoogescholen laboratoria op dit gebied verkregen, b.v. die te Nancy, 1 oulouse, terwijl Grenoble hierdoor reeds bekend was. Ook de bekende projecten om aan de Bretonsche kust energie aan de ge- tijbeweging te ontleenen, komen uit dit stre- ven voort. (Polytechnisch Weekblad.) HET STERVENDE LAND. Zoo noemt de Matin het eiland Aix, dat even voor de monding van de Charente, tus- sehen Rochefort en Royan is gelegen, en dat door de Fransche autoriteiten aan lang- zaam verval is prijsgegeven. Het eiland is rrtaar heel klein, met een oppervlakte niet grooter dan het Bois de Boulogne, maar rijk aan souvenirs, want het was de laatste wijk- P'aats van Napoleon I in Frankrijk. Reeds geruimen tijd is het vrijwel ontvolkt; in twintig jaar tijd is de bevolking van 406 tot 107 zielen geslonken. De school telt maar elf leerlingen. In de schoone dagen van 1808 liet Napo leon er een versterking op aanleggen, in 1914 werd de laatste batterij weer wegge- haald. In Juli 1815, na Waterloo en zijn troonafstand, landde Napoleon er. Te Ro chefort had hij tevergeefs uitgekeken naar de ,,Saale,' en de ,,Meduse," de fregatten, die hem z.g. door Fouche zouden worden gezonden om hem naar de Ver. Staten te brengen. Teleurgesteld in zijn verwachtin- gen, stak hij den 12en Juli naar Aix over. Hij had nog naar Amerika kunnen vluchten, doch aarzelde, daar zijn veerkracht gebro- kan was. Het huis, waar de keizer heeft overnacht, staat er nog. Aan de tafel schreef hij zijn laatsten brief op Franschen bodem. Den 15en Juli vernam hij, dat Lodewijk XVIII had besloten hem aan den vijand uit te leveren; hij kleedde zich in zijn uniform met kleinen hoed en vertrok met de „Epervier" naar de ,,Bellerophon" onder de laatste kreten der bevolking: „Leve de Keizer," De Matin betreurt, dat niemand meer denkt aan dit smartelijk huis, waar zich het nood- lot heeft voltrokken. Het huis van den Keizer, waar onTheen de wind klaagt, is zelfs niet onder de historische monumenten ge- rangschikt. EEN WANHOPIGE. Woensdagnacht begaf zich een 41jarige bootwenker uit Antwerpen naar Eekeren, waar zijn zuster, echtgenoote Debrouwer, en zijn oude moeder wonen. Hij kreeg twist met zijn zuster, nam een scheermes en sneed de vrouw de hals af. De moordenaar sloeg vervolgens op de vlucht. Men vond een notitieboekje, waarin de dader de volgende woorden had geschreven: „Mijn minnares heeft mij verlaten, ik wil niet langer meer Ieven, doch alvorens te sterven wil ik vele anderen dooden. Ik be- treur van mijn kind een wees te moeten ma- ken. Deze regelen werden geschreven door mijn zoon, onder mijn leiding. Dat mijn oude moeder mij vergeve." TRANSATLANTISCHE PASSAGIERS. Vrijdag waren twintig extra treinen noo- dig om ongeveer zesduizend transatlantische passagiers naar en van Southampton te ver- voeren. De Majestic en de Leviathan, die New-York op denzelfden dag verlieten en Vrijdagmiddag te Southampton aankwamen, brachten elk meer dan duizend reizigers aan. Elf schepen met een gezamenlijke tonnen- maat van ongeveer 400.000, ton werden be- handelt. Het eerste was de Melitta (Cana dian Pacific) die om vijf uur 's ochtends naar Antweripen vertrok, het laatste de Balmoral Castle en die laat in den middag naar de Kaap wegstevende. VIJF DEENSCHE MEISJES OMGEKOMEN. Bij Frederikdal op Groenland deden een 20tal Deensche meisjes een uitstapje op zee. Toen zij een groot eind van de kust waren, werden zij door een sneeuwstorm overval- len. Robbenvangers pikten 't gezelschap op en zetten het ergens in ijs aan wal. Het heeft moeite gekost ze daar vandaan te ha- len; toen alien wanen gered, overleden vijf der meisjes aan uitputting. DRIE STIEREN IN ETON COLLEGE. Drie stieren, die van Slough naar Wind sor gedreven werden, brachten een onge- vraagd bezoek aan die meest-aristocratische aller Engelsche kostscholen Eton College. Eerst kuierden zij naar het schoolplein, maar toen hun de pas werd afgesneden, ko- zen zij 'n nauw straatje tusschen de school- gebouwen, marcheerden een der huizen door de achterdeur binnen en bezochten eerst de eetzaal. De jongens hadden jufst hun ont- bijt gehad en waren naar 8e schoolkapel gegaan om de godsdienstoefening bij te wonen. Er waren dus alleen eenige dienst- meisjes in de zaal, die gillend vluchtten, maar de kalmte der drie stieren niet in het minst verstoorden. Zij gingen naar de keu- kens, ver-dreven daar het personeel en von- den den groenten-voorraad voor het diner, die zij tevreden opaten. Pas na langdurige pogingen slaagden de drijvers er in om de stieren weer naar buiten te krijgen. Er was inmiddels een heele menschenmenigte op de been gekomen om van 't schouwspel te ge- nieten, maar de jongens die bijna alien de godsdienstoefening bijwoonden mis- ten het pretje. ONTPiLOFBARE CIGARETTEN. Eenige weken geleden kreeg een Parijze- naar ter gelegen,heid van zijn verjaardag een doosje cigaretten van zijn doohtertje ten geschenke. Toen hij 's avonds nog een INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. KOM UW PIJNLIJKE RUG TE HULP u ellendig door doffe, stekende rugpijn Wordt gij gemarteld door rheuma- tische pijnen, stijfheid en liarde zwellingea in uw gewrichten en ledematen? Hebt gij last van de hmderlijke steken van spit? Van on- aangename urinestoornissen Voelt gij u ver- moeid, uitgeput en op, zenuwachtig, prik- kelbaar en terneergeslagen Pas dan op uw meren. De nieren zijn de filters van het bloed, en zoodra zij haar taak niet meer behoorlijk ver- vullen, biijven vergiften in het bloed achter en raakt uw gestel van streek. Rugpijn en scherpe steken als van een mes beginnen u te kwellen gij krijgt last van hoofdpijn. dui- zeligheid, blaasstoornissen en slapeloosheid. Waeht niet tot zich verdere verschijnselen an merzwakte voordoen. Help uw verzwak- te nieren voor het te laat is. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale nierge- neesmiddel dient uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. F oster's Pillen hebben duizenden geholpen en kunnen u evenzeer helper Let op de verpakking in glazen flaeons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch aroed te ontvangen. Prijs 1,75 per flacon. 29 luchtje ging scheppen en een cigaretje op- stak, ontplofte dit onverwachts, nadat het een eindweegs was opgerookt en verwond de den jarige deerlijk in het gezicht. Er werd een onderzoek ingesteld, dat geen de- finitieve oorzaken aan het licht braeht Men vermoedt echter, dat in de fabrieken. waar thans de cigaretten onder staatsbeheer wor den gefrabriceerd, nog ontplofbare stoffen zijn achtergebleven, die tijdens den oorlog bij de vervaardiging van munitie in deze fabrieken werden gebruikt en dat deze op onverklaarbare wijize in de cigaretten zijn geraakt. Sedert dien hebben zich echter nog... twintig zulke gevallen voorgedaan, waarbij vreedzame rookers door het ontploffen van hun sigaret werden gekwetst. De regeering weet geen raad met het ge val, daar zij moeilijk alle reeds gefabriceer- de cigaretten kan laten nakijken en alle stocks weggooien kan. Vandaar dat zij zich heeft bepaald tot een waarschuwing aan de rookers, waarin zij dezen op het hart drukt vooral niet te hard op de cigaret ten te bij ten en ze een armlengte voor zich uit te houden wanneer zij er geen trekje aan doen! Het zal een eigenaardig gezicht zijn roo- kend Parijs in deze houding waar te nemen RUPSENPLAAG. De bosschen van Berlijn en omgeving hebben wederom enorm van de rupsen te lijden. Men wil trachten deze plaag met be hulp van vliegmachines te keeren en daar toe verliet Vrijdag de eerste aeroplaan het vliegveld van Staken. In de passagiers- cabine van deze machine zijn twee vaten aangebracht, die ieder twee centenaars chemische preparaten bevatten. In de omgeving van de stad is een stuk bosch van zeven vierkante K.M. afgebakend. Wanneer de vliegmachines boven dit bosch gekomen zijn, worden er een paar valklep- pen van beide vaten geopend en wordt langzamerhand het heele bosch gepoederd. Tegelijkertijd worden in een paar gedeelten van het bosch de rupsen met gasaanvallen bestookt. Het gif is onschadelijk voor menschen, maar gevaarlijk voor wild. Daarom heeft men dit eerst opgedreven en daarna het bosch afgezet. bCHEEP VAARTBEWEG1NG. 30 Mei. Belg. s.s. Marcel, 3105 M3., kolen, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Turquoise, 1613 M3., ledig, van Cheerness voor Gent. Entg. s.s. Stelling, 6046 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Don, 2936 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Redcar, 4173 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Belg. s.s. Bruxelles Maritieme, 1030 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Brussel. Duitsch s.s. Ostzee, 2758 M3., ledig, van Gent naar Trangsund. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Hull, 3202 stukgoed, van Gent naar Hull. Fransch s.s. Francas, 4524 M3„ kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Pansy, 1583 M3., macadam, van Gent naar F-elixtowe. Eng. s.s. Charlwood, 3417 M3., stukgoed, van Gent naar New Port. 31 Mei. Deensch s.s. Aalborg, 3554 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Parracombi, 1986 M3„ fosfaat, van Gent naar Garstone. Eng. s.s. Turquoise, 1613 M3., fosfaat, van Gent naar Sligo. Fransch s.s. Pontet Canet, 3829 M3., ge- mengd, van Gent naar Brest. Eng. s.s. Robrix, 890 M3., ledig, van Antwerpen voor Sas van Gent. Duitsch s.s. Erna, 2451 M3., hout, van Wiiborg voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Ualan, 1394 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Duitsch s.s. D. Bohnekamp, 2769 M3., hout, van Danzig voor Gent. (Zonnetijd.) D A G E N. Voorm. Nam Zaterdag 6 Juni 0.52 1.13 Zondag 7 1.33 1.55 Maandag 8 u 2.17 2.41 Dinsdag 9 3.03 3.27 Woen8dag 10 3.50 4.16 Donderdag 11 4.41 5.08 Vrijdag 12 5 37 6.07 jr H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6