TerlfeiisensclieCoTirant DE INDRINGER Vrijdag 5 Juni 1925. No. 7768. BINNENLAHD. BUITENLAND. FKUILL ETOK. SEMENSSDE BERICHTEtt. TE WEINIG SALARIS U1TBETAALD. De kantonrechter te Heerenveen heeft uitspraak gedaan in de volgende zaak een onderwjjzer eener Christelijke school had z.i. te weinig salaris ontvangen en het sehoolbestuur weigerde meerdere uitbetaling op grond dat het van het rijk ook niet meer ontvangen had. De kantonrechter heeft de vordering van den onderwijzer toegewesen, overwegende dat het school estuur wel degelijk aanspra- kelijk moet worden geacht voor het aan een onderwijzer te weinig betaaide salaris, ook al is dit in overeenstemming met het Rjjkssubsidie, dat trouwens steunt op op- gaven van het sehoolbestuur Het sehoolbestuur blijft dus ten slotte de verantwoording dragen van zijn daden. Volgens deze uitspraak wordt dus een onderwijzer bij het christelijk onderwijs niet als staatsambtenaar beschouwd. Ds KERSTEN ALS TWEEDE OPLEIDER VAN PREDIKANTEN De ffGereformeerde Gemeenten in Neder land", naar men weet een gemeenschap van een zestig kleine „afgescheiden" ge meenten, vooral in Zuid-Holland en Zeeland hebben 16 predikanten, onder wie het Tweede Kamerlid ds. Kersten te lerseke, Voor de predikanten van deze gemeenten bestaat tot dusver geen academische of formeele seminaristische opleidingsinds 1916 zorgt ds. W. den Hengst te Leiden voor het opkweeken van dienaren. Vorige week nu is volgens de (Chr, ..Rotterdammer" door de Generate Synode Geref. Gemeenten besloten naast ds der den Hengst, nog een doeent te benoemen Als zoodanig werd door de Synode ds Kersten aangewezen. Deze wenschte echter de benoeming nog in beraad te houden De commissie van Toezicht werd gemachtigc bp eventueel bedanken van ds. Kersten een ander predikant te benoemen en zoo noodig het eetal onderwijskrachten te vermeerderen (Hbl.) om het geen onverschillig feit wanneer welke reden dan ook de Amerikaansche toeristen jaarlijks op reis in het buitenland 500,000,000 dollars laten zitten. (Dit cijfer is afkomstig van het dept. van koop- landel te Washington Vooral in Canada wordt door Amerikanen, _.3 gemakkelijk de grens kunnen over- wippen, straf gedronken. In de aiadeesche provineie Ontario, naar men zegt. wel voor 200,000 dollars daags aan bier alleen GERCCHTEN OVER NIEUWE INFLAT1E. In Duitschland heeft de prijsstijging van den laatsten tijd aanleiding gegeven tot geruchten over de nadering van een nieuwe fnflatie Uit Saksen zijn daaromtrent vragen tot de directie van de Rijksbank gericht, welke in haar antwoord stellig verzekert dat het verschijnsel niet ligt aan afnemende koopkracht van de mark, doeh aan de stjjgende prijzen op de wereldmarkt de rpksbank is, naar zij zoo sterk dat zij in staat aanval op de valuta te directie wraakt alle ge tegendeel, welke beoogen den opnieuw ontwaakten spaarzin bij het Duitsche volk te ondermijnen. AMUNDSEND'S POOLTOCHT Een telegram, verzonden van boord van de //Farm" meldt, dat de situatie nog steeds onveranderd is. Hoewel de door Amundsen gestelde termijn van 14 dagen nog niet is verstreken, heeft men de hoop opgegeven, de leden der Expeditie per vliegtuig terug te zien keeren. De patrouilletochten langs de ijsbarriere zijn gisteren aangevangen Naar uit de berichten van de //Hobbv" blijkt. is het Poolijs zeer oneffen. Volgens de berichten van visschers in de Poolzee zijn de omstandigheden buitengewoon moei Na drie dagen donker weer heerscht thans evenwel weer zonneschijn. Als het waarschijnlijkste g^val wordt beschouwd dat de vliegmachines bp de landing be- schadigd zijn en de vliegers dus genood- zaakt zjjn, den weg van de Pool naar Kaap Columbia te voet af te leggen. Voor zijn vertrek heeft Amundsen ook met deze mogelijkheid rekening gehouden en heeft hp dan ook het voor zulk een tocht nood zakelijke materiaal zorgvuldig samengestelc DIE GGEDE OUDE COGNAC! De positie van verder uiteenzet, zou zijn elken weerstaan. De ruchten van het ARGUMENT TEGEN DE ANTIDRANK- WETTEN. Een nieuw en vrp massief argument te gen de antidrankwetten in de Ver. Staten vonden wij dezer dagen vermeld in een Amerikaansch blad. De „drooglegging" der Unie kost het land jaarlijks 100 000.000 dollar in geld, dat over de grenzen wordt uitgegeven aan drank door Amerik. plezier- reizigers. die hun reispenning maar het liefst in Canada of in Europa gaan verteeren, waar zp hun glas wijn, hun biertje, hun whisky and soda of hun borrel kunnen krijgen, als zij er nu eenmaal trek in heb ben. Deze raming van |100.000.000 dollar is wellicht niet al te voetstoots aan te nemen, want de raming is verricht door een genootschap, dat in dezen niet absoluut belangeloos is, n l. de Association against Ppohibition Deze schat het aantal Ame rikanen, dat jaarlijks de vacantie buiten de eigen landpalen doorbrengt op 500,000, voorzeker een niet gering aantal. Maar natuurlijk gaan lang niet al deze halfmil- lioen de grens over om zich eens te ver- gasten aan alkoholica. Zeer velen doen de reis naar Europa omdat zij daar met hun dollars zooveel beter en goedkooper terecht kunnen dan in het eigen land. Maar dat de moge lijkheid om buiten de V. St. een borrel of een glas wijn te kunnen drinken zonder dat er gevaar bestaat voor boete of ge- vangenisstraf voor zeer vele Amerikanen de groote attractie van een buitenlandsche reis is, mag veilig worden onderschreven Zelfs voor een rijk land als de Unie is Noorwegen heeft een handelsverdrag met Frankrijk, om per jaar 400.000 liter cognac uit Frankrijk te importeeren. Noorwegen is echter een drooggelegd land tegenwoor dig!Voor geneeskundige doeleinden heeft het niet meer dan 100.000 liter noodig de rest blijft in Oslo op lager liggen, en wordt van dag tot dag lekkerder. Uitvoer zal het eenige middel zijn, om van die goede oude cognac af te komen. TER NEUZEN, 5 JUNI 1925. BUSRECHT. De Directeur-Generaal heeft bepaald, dat voortaan in plaatsen, waar postbussen in gebruik zijn, van personen, die busrecht nemen, voor elken sleutel, welke wordt ver strekt, f 1 zal worden gevorderd. Ten aanzien van busrechthouders, aan wie kosteloos sleutels werden verstrekt blijft de bestaande toestand gehandhaafd. Er zullen steeds drie en op verzoek meer sleutels worden uitgereikt. POSTDIENST TEN PLATTELANDE. De bestaande beperkingen in zake de aanneming en uitreiking c.q. uitbetaling van waardezendimgen en galden, een bepaald bedrag te boven gaande, zijn als volgt ge- wijzigd: Kantoorhouders en stationhouders voor den postdienst, alsmede de bestellers, belast met de uitvoering van den besteldienst in buitenwijken of in de aaneengebouwde kom van een plaats, waar een station voor den postdienst is gevestigd, nemen, met inacht- neming overigens van de algemeen geldende maxima, waardezendingen en gelden aan tot een on'beperkt bedrag, behoudens dat stortingen op postrekeningen een bedrag van f 1000 niet te boven mogen gaan, in- dien de doorzending naar het hoofdpost- kantoor denzelfden dag niet meer kan plaats vinden. Voor de uitreiking c.q. uitbetaling van waardeverzendingen en gelden door be- Uit het Engelsch van Harold Bindloss. (Vervolg.) „Maar hoe komt't, dat jij alleen dat weet? Heb je niet een beetje te hoogen dunk van je doorzicht?" William moest eens lachen. „Kunnen we mijin deugden en ondeugden nu niet er buiten laten? Ik weet, dat ik gelijk heb en daarom zou ik wilfen, dat je 't je oom af- raadde. Of nog beter, geef mij order om graan voor je te koopen, wanneer ik weer naar Winnipeg ga." Maud Barrington keek hem onderzoekend aan. „lk vraag me af, waarom je je zooveel moeite voor mij getroosten wil?" ,,Niu wil je te veel weten," antwoordde Wiitham. ,,Maar waarom zou ik niet ten slot te het recht van ieder ander hebben, om in de aangelegenheden van mijn buren belang te stellen?" „Zeker, dat is zoo," zeide het meisje lang zaam. „Maar begrijp je niet, hoe absoluut onmogelijk het voor mij is, om je mijn zaken in handen te geven?" Wifhams' handen omklemden krampach tig de leidsels en zijngezicht stond nog strak ker dan gewoonlijk. Wat meenden ze? On mogelijk voor haar hem haar besluiten toe te vertrou/wen? Hij antwoordde: „Ja, van jouw standpunt gezien, waarsohijnlijk wel. stellers in de vorenbedoelde plaatsen en buitenwijken vervalt de beperking tot JTOUO per bestelling en per belanghebbende even- eens. De bepaling, dat de besteller voor zonsondergang met de aangenomen stukken en gelden uit de bestelling moet zijn terug- gekeerd, resp., dat de uitreiking c.q. uitbe taling voor zonsondergang moet kunnen plaats vinden, blijft van kracht. Onder buitenwijken worden in het alge meen verstaan de buurten, gehuchten en lo- caliteiten, tot den bestelkring van een post-, bijpost- of hulppostkantoor ibehoorende, doch buiten de aaneengebouwde kom der plaats gelegen, waar de bestelling beperkt is tot een- of tweemaal daags. In de vorenbedoelde plaatsen en buiten wijken zullen aangeteekende stukken, brie- ven en doosjes met aangegeven waarde en gelden, waarvan de uitreiking c.q. uitbe taling om de een of andere reden de eerste maal niet kon plaats vinden, ook zonder dat zulks door de belanghebbenden wordt ver- zocht, in de eerstvoilgende daarvoor in aan- merking komende bestelling wederom wor den meegenomen. Wordt ook dan de ge- adresseerde of diens gemachtigde niet thuis getroffen, dan kan uitreiking, c.q. uitbeta ling alleen aan het kantoor geschieden. DR1EWEGEN. Op Woensdag, 3 Juni, werd onder begun- stiging van heerlijk zomerweder alhier de 3e fokdag gehouden der Fokvtireeniging „Drie- wegen'en omstreken", opgeluisterd door eene demonstrate van landbouwwerktuigen, bewo- gen met electromotorische kracht, uitgaande van den heer A. Begheijn te Sluiskil met mede- werking van de P. Z. E. M., die met alle kracht zich beijverd had om het nieuwe bovengrond sche net in orde te brengen. lngezonden waren 140 stuks rundvee, voor het meerendeel van prima kwaliteit. De uitslag der bekroningen was als volgt: Rubriek I. Melkgevende koeien, 2 maail gekalfd, langer dan 6 maanden drachtig of meermalen gekalfd. le pr. J. Huijssen-Dieileman, Janske, no 50104 R. 2e pr. M. de Bruijne-iDieleman, Sterre, no 44998 R. 3e pr. W. D. Dekker, Hoek, Liza, no. 40693 R 4e pr. Idem, Everdine, no. 45000 S. 5e pr. J. Huijssen-Dieleman, Truus 13, no 53522 S. 6e pr. M. Dieleman, Axel, Trien 7e pr. C. J. de Clerck, Moor, no. 48272 R. 8e pr. M. Dieleman, Zaamsllag, Boerinne, no 50110 S. 9e pr. C. J. de Clerck, Mina, no. 48271 R. 10 pr. M. Dieleman, Zaamslag, Bonte, no 50109 S. Rubriek 2. Droogstaande koeien, 2 of meermalen gekalfd. langer dan 6 maanden drachtig. le pr. J. Huijssen-Dieleman, Nora 3, no 51778 S. 2e pr. Jan de Putter, Axel, lrma, no. 53957 R. 3e pr. Jacobus de Putter, Axel, 'Emma, no. 50117 R. Rubriek 3. Niet Stamiboekkoeien, 2 of meerm. gekalfd. le pr. C. J. de Clerck, Kee. 2e pr. J. P Dieleman, Axel, Adriana. 3e pr. Egbert de Putter, Zaamslag, Neeltje. 4e pr. Jan de Putter, Axel, Marie. Rubriek 4. Koeien, 1 maal gekalfd, langer dan 6 maan den drachtig of 2 maal gekalfd. le pr. Joh. Breure, Hoek, Emma, no. 51781 S. 2e pr. W. D. Dekker, Hoek, Albertdine, no. 53634 S. 3e pr. Jan van Hoeve, Hart, 51779 R. 4e pr. J. Huijssen-Dieleman, Pietje 6, no. 53635 R. Rubriek 5. Koeien, 1 maal gekalfd, hoogstens 6 maan den cfrachtig. le pr. Joh. Breure, Hoek, Anna, 52215 S. 2e pr. A. de Bruijne, Martha, 82272 R. v. j. Rubriek 6. Kalfvaarzen, zichtbaar drachtig,. pr. C. J. de Clerck, Liza, no. 81333 R. v. j. 2e pr. Jan van Hoeve, Elza,R. v. j. 3e pr. A. H. Dekker, Zaamslag, Bonte. 4e pr. J. Huijssen-Didleman, Geertje. Rubriek 7. Runderen met breede tanden, niet zichbaar drachtig. le pr. W. D. Dekker, Hoek, Hermina, no. 82757 R. v. j. 2e pr. A. Haak, Zaamslag, Adriana. 3e pr. J. Huijssen-Dieleman, Bertha I. 4e pr. M. Dieleman, Axel, Rika. 5e pr. Jac. de Putter, Axel, Truus. 6e pr. Idem, Toos. 7e pr. Idem, Mina. 8e pr. J. Huijssen-Dieleman, Bertha 2. „Dat bedoel ik niet't is onvergeeflijk van je, dat je me zoo'n hatelijkheid toe- schrijft," antoordde het meisje met van ver- ontwaardiging sch/itterende oogen. „lk zou je natuurlijk bestde dollars in handen durven geven, maar je moest begrijpen, dat ik in t' openbaar niets kan doen,'' dat tegen de opvatting van mijn oom indruischt." Witham had een sensatie, alsof hem een zware last van de schouders genomen werd maar hij begreep, dat het verstandig was, om uiterlijk niets van zijn verlichting te laten blijken. „Er zijn blijkbaar zooveel dingen die je onvergeeflijk van me vindt, dat een meer of minder er met op aan komt,'' zeide hij stroef. ,,Maar wat de zakelijke quaestie aangaat, vind ik, dat de Colonel later heel wat te verantwoorden zal hebben," Maud Barrington gaf geen antwoord Met een gewaarwording van machteloos heid merkte ze, dat ze den man naast haai den man, die zoo rustig haar hatelijkheden verdroeg, zonder een poging te doen, om zich op haar te wreken, langzamerhand be gon te respecteeren. Terwijl ze, weggedo ken, in haar bont, zwijgend naast hem bleel zitten, werd 't steeds donkerder om hen heen. 't Was of de loodkleurige wolken steeds lager kwamen, de gezichteinder ver dween achter een grauwen nevel, die over het onmetelijke sneeuwveld met buiten] wone snelheid kwam opzetten. Het volgen de oogenbMk kon ze de paarden nog slechts vaag zien en gingen hun dof-dreunende hoefslagen, verloren in een plotseling aan gierenden windstoot, t Was of de koude die toch al onverdragelijk geweest was, op eens nog intenser werd in dat land een veelvuldig voorkomend verschijnsel vlak voor een sneeuwstorm. Toen sloeg de Rubriek 8. Runderen, ouder dan 15 maanden, zonder breede tanden. e pr. Dom. jansen, Hoek, Bertina. 2e pr. W. Dieleman, Axe'l, Anna. 3e pr. L. de Putter Jz„ Axel, Emma. 4e pr. J. Huijssen-Dieleman, Marie. Rubriek 9. Runderen van 915 maanden. e pr. Jan de Putter, Axel, no. 9. 2e pr. J. A. R. Huijssen-Dieleman, Truitje. 3e pr. Jan de Putter, Axel, no. 9. 4e pr. M. de Bruijne-Dieleman, Corrie. 5e pr. C. J. de Olerck, Dina, no. 89728, R. v. j. 6e pr. Jan de Putter, Axel, no. 11. 7e pr. J. Huijssen-Dieleman, Bonte, R. v. j. 8e pr. Idem, Sluis 8, R. v.-j- 9e pr. Jan de Putter, Axel, no. 12. lOe pr. Abr. Haak, Zaamslag, Catilina (eerv.) Rubriek 10. Runderen van 49 maanden. le pr. Jan de Putter, Axel 2e pr. J. Huijssen-Didleman, Jannetje van Drie- wegen, no. 994370, R. v. J. 3e pr. Jan van Hoeve, Liza, R. v. j. Rubriek 11. Vaarskalveren tot 4 maanden. le pr. J. Huijssen-Dieleman, Marie van Drie- wegen, R. v. j. 2e pr. Idem, Adriana van Driewegen. 3e pr. M. de Bruijne Jz Rubriek 12. Stieren met breede tanden. le pr. Stierenvereeniging V. z. o. D., Hoek, Albert Max, no. 6500 S. 2e pr. Wed. J. Buijze, Zaamslag, Nico, no. 6774 S. 3e pr. Stierenvereeniging De Samenwerking, Peter, no. 5788 S. Rubriek 13. Stieren, ouder dan 9 maanden, zonder breede tanden. le pr. Stierenvereeniging Zaamslag, Gerrit v. d. Stapel, R. v. j. 2e pr. J. Huijssen-Dieleman, Jan v. Driewegen Rubriek 14. Stierkalveren van 49 maanden. le pr. J. Huijssen-Dieleman, Kobus van Drie wegen, no. 99436, R. v. j. 2e pr. W. D. Dekker, Hoek, Brutus, no. 98284 Rubriek 15. Stierkalveren tot 4 maanden. le pr. Lev. de Putter, Axel, Klaas. 2e pr. J. Huijssen-Dieleman, Nora van Drie wegen, no. 103419, R. v. j. Rubriek 16. Groep fokvee van een eigenaar, 610 stuks. le pr. J. Huijssen-Dieleman, 10 stuks: Janske Nora 3, Truus 13, Bertha 1, Bertha 2, Marie Geertje, Jannetje van Driewegen, Kobus van Driewegen en Noran van Driewegen. 2e pr. W. D. Dekker, Hoek, 6 stuks, Liza, Ever dine, Alberdine Bertine. Hermine en Brutus Rubriek 17 Groep fokvee van een eigenaar, 35 stuks. le pr. Jacobus de Putter, Axel, 5 stuks, Emma, Neeltje, Truus, Toos, Mina. 2e pr. Jan de Putter, Axel, 4 stuks, Emma, Nora, lrma, Marie. 3e pr. C. J. de Clerck Kee, Liza, ELza. 4e pr. Jan v. Hoeve, 5 stuks, Moor, Art, Elza Marie, Moor 2. 5e pr. G. Dees, Zaamslag, 5 stuks, Martha, Liza, Nora, Elza, Ida. Rubriek 18. Familliagroep 35 stuks. le pr. A. de Bruijne, 5 stuks, Martha, Emma, Nelly, Nora, Dora. 2e pr. Jan van Hoeve, 5 stuks, Moor, Art, Elza Moor 2, Liza. Rubriek 19. Vetste hoornvee. Eenige pr. J. Huijssen-Dieleman, Nora 3. Rubriek 20. Koeien met productie-gegevens (melkop- brengst enz. A. lmaal gekalfd (hoogste melkopbr.) le pr. J. Huijssen-Dieleman, Pietje 6, geboren 1922, 4834 K.G. melk, 3.40 vet, 284 melkd., 164 K.G. vet, gemiddeld per dag 21 K.G. melk, gem. vet 12, gem. 16V2- A. 1 maal gekalfd (hoogste vetopbrengst.) minstens K.G. vet, gem. melk 21, gem. vet 13, gem. 17. B. Alle oudere koeien (hoogste melkopbr.) e pr. M. de Bruijne-Dieileman, Sterre, geb. 5 stuks, Mina, Moor, sneeuw als een fijn, wit poeder, haar in 't gezicht, ontelbare gloeiende speklen prik- ten op haar oogleden en wangen en toen ze weer iets zien kon, vlogen de paarden in galop door den witten nevel en stond Wit ham, rechtop met voorover gebogen hoofd, hen met een schorre stem aaninoedigende woonden toe te schreeuwen, Maar meteen gierde de wind weer aan zijn woorden kwamen nog slechts in brokstukken tot haar en 't volgende oogenblik gi.ng 't verinogen om te zien en te hooren weer verloren in de d'ichte jachtsneeuw, voortgezweept door rukwind o,p rukwind. Pas, toen de bui weer iets begon te bedaren, hoorde ze hem weer. Blijkbaar riep hij iets ze luisterde: „Dic'hter bij me!" Maud Barrington wist zich later niet te herinneren, of zij hem gehoorzaamd had of dat hij haar naar zich had toegetrokken. Ze merkte, dat hij de zware, bonten reisdeken tot onder haar kin optrok en toen opeens voelde ze zijn arm om haar schouders. Een oogenblik steeg haar een plotselinge wal- ging voor de intimiteit van zulk een aanra- king naar de keel. Ze was heel kieschkeurig en heel trotsch, ze dacht het type van den man naast haar te kennen en nu moest ze het dulden, dat haar verkleumde bloed door de warrnte van zijn lichaam tot krachtiger stroomen gedwongen werd. Haar geheele huid voelde opeens, prikkelend warm en een oogenblik had ze een gevoel, dat ze' die sensatie hem noch haarzelf odit zou kunnen vergeven. Even snel als zij gekomen was, was die sensatie echter weer vergeten, toen windstoot op windstoot, elke volgende krachtiger dan de voorafgaande, met wol ken van jachtsneeuw langs haar heen joeg. le pr. J. Huijssen-Dieleman, Nora 3, geb. 1921, 4501 K.G. melk, 3.95 vet, 304 melkdagen, 160 K.G. vet, gem. 17 K.G. per dag, gem. vet 18, gem. 17j^. B. Alle oudere koeien (hoogste melkopbr.) le pr. Frans Dekker, Sterre, ruim 7000 K.G. melk 2e pr J Huijssen-Dieleman, Nora 1, geb. 1913, 7394 K.G. melk, 4.02 vet, 342 melk dagen, 297 K.G. vet, gemid. melk 21, geni. vet 19, gem. 20. 3e pr M. de Bruijne, Majoor, geb. 1918, 7064 K.G. melk, 3.49 vet, 290 melkdagen, 246,5 1917, 5423 K.G. melk, 4.25 vet, 336 melk dagen, 230,5 K.G. vet, gem. melk 16, gem. vet 21, gem. 17y2- 2e pr. J. Huijssen-Dieleman, Nora 1, geb. 1913, 7394 K.G. melk, 4.02 vet, 342 melkdagen, 297 K.G. vet, gem. melk 21, gem. vet 19, gem. 20. 3e pr. Joh. Jansen, Hoek, Hart, geb. 1915, 4674 K.G. melk, 4.10 vet, 290 melkdagen, J 92 K.G. vet, gem. melk 12, gem. vet 19, gem. 15%. Rubriek 21. Kampioene. Huijssen-Dieleman, Janske, no. 50104 R. Reserve^Kampioene. M. de Bruijne-Dieleman, Sterre, no. 44998 R. Waar geen plaatsnaam is vermeld wonen de inzenders te Ter Neuzen. BOSCHKAPELLE. Onze dorpsgenoot de weleerw. heer Jos. Mangnus, ontvangt Zaterdag 6 dezer de H. Priesterwijding en den 16en zal hij in onze parochiekerk de plechtige eerste H. Mis opdragen. De werkzaamheden tot indijking van het Hellegat zijn begonnen, hoewel de be- noodigde materialen, om het werk met kracht aan te vatten, nog moeten worden aangevoerd. Op 't oogenblik zijn er een 70 arbeiders aan den slag, voor het meerendeel uit den omtrek; dat er Noord-Brabanders zouden zijn aangenomen, is een verzinsel. Het dagloon bedraagt f 3. Men heeft slechts vrijen toegang tot bezichtiging van 't werk, bij overlegging van een bewijs der directie. ZUIDDORPE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, werden bij Adolf Samijn alhier ongeveer twintig kippen gestolen. De benadeelde moest echter niet lang om het vermiste treuren. In den zelfden nacht, in het bosch ge- naamd „de Boggaert" onder klein Sinoy, trokken heel vroeg een paar Belgische tol- beambten op dienst, toen een van hen op een droge tak trapte, hoorden ze plotseling in hun nabijheid het wachtwoord ,,BrusseU roepen en zagen daarop vier man de vluchf nemen in de richting Stekene, met achter- lating van eenige zakken met kippen en een oude zeis. De tolbeambten, waarschijnlijk vermoe- dende, dat het kippen waren van over de grens. waarschuwde verschillende omlig- gende grensgemeenten, zoodat belangheb bende zijn kippetjes weer veilig op zijn erf zag. Uitslag van de prijskamp uit Moescron op Zondag 31 Mei met 75 oude en 25 jonge duiven, gegeven door de duivenmaat- schappij „Elk zijn recht." De dieren werden gelost om 12 uur 2 min. Oude duiven: aankomst le duif 12,45,56 en had gevlogen met een snelheid van 1717,5 meter; aankomst laatste duif 12,48,05 en had gevlogen met een snelheid van 1645,7 meter. 1, 15 J. Vink, Axel; 2, J. Bogaert, Stop- peldijk; 3, 27, J. v. Cadzand, Zaamslag; 4, 23, E. v. Dorselaer, Axel; 5, Alph. Lammens, Axel; 6, 8, 22, J. Sijs, Axel; 7, C. de Co- ninck, Zuiddorpe; 9, J. Wisse. Zaamslag; 10, j. v. Dorselaer, Axel; 11. 37, D. Faas, Axel; 12, 36, A. Thfron, Zuiddorpe; 13, F. de Both, St. Jansteen; 14, 21, Gebr. Ver- schelden, Zuiddorpe; 16, A. de Moor, Zuid dorpe; 17, A. de Coninck, Zuiddorpe; 18. 20, J. Gijsel, Zuiddorpe; 19, Gebr. Baert, Koe- wacht; 24, 35, C. Scholter, Koewacht; 25, A. E. v. Nieulande, Zuiddorpe; 26, 31, C. Stroowinder, Zuiddorpe; 28, A. Goossens, Koewacht; 29, H. de Rijcke, Zuiddorpe; 32, O. Waalput, Zuiddorpe; 33, A. Roels, Zuid dorpe; 34, O. Versijp, Zuiddorpe; overdwf A. Hommel, Zuiddorpe. Jonge duiven 25. Aankomst le duif 12,45,13; snelheid 1712,8; aankomst laatste duif 1,05,40; snelheid 1302,7. 1, 4, 8, J. Sijs, Axel; 2, 5, A. Lammens, Axel; 3, 6, E. Pieters, Axel; 7, E. v. Dorse laer, Axel; 9, Gebr. Baert, Koewacht; 10, II, C. Stroowinder, Zuiddorpe; 12, P. Slock, Zuiddorpe; 13, J. Bogaert, Stoppeldijk, overduif Gebr. Verschelden, Zuiddorpe. Niets dan 't besef een mensch bij zich te hebben bleef over; verschillen van sexe, van karakter werden door die moordende koude weggevaagd. Ze waren niet langer een man en een vrouw, maar slechts twee mensche- lijke wezens, een in hun drang om het er levend af te brengen, want behalve zijn enorme physieke beteekenis, heeft het eerste on§tuimige losbarsten van een hevigen sneeuwstorm ook sterken invloed op den geest; hij laat den mensch in zijn strijd tegen de elementen niets dan zijn primitieve, dierlijke instincten. Toen, gedurende, een paar oogenblikken van betrekkelijke windstilte, waarop het eenige euvel de steeds dichter neervallende sneeuw was, hief het meisje haar hoofd op. ,,'t 1-s mijn schulid waarom zeg je dat niet?" zeide ze moeilijk. 't Leek, alsof de man naast haar een groote, stille figuur, onherkenibaar door de vele sneeuw, even ruw lachte, het volgende oogenblik voelde ze echter, dat zijin arm zich vaster om haar heen sloot. „Verwij.ten helpen op 't oogenblik niets. Warm blijven dat is het eenige." Een van d'e paarden struikelde meteen liet de arm om haar schouders los en hoorde ze't geluid, van een zweepslag en een paar ruwe vloeken. Maar zelfs dit stuitte haar niet. De man vocht voor zijn leven zoowel als voor het hare, in zulk een geval was ruwe kracht het eenige wat helpen kon. Toen kwamen er weer oogenblikken, waarop elk vermogen om te denken, om waar te nemen, door de woed'e van den storm, die als een razende demon langs hen heen stoof, wegvie'l, en toen de wind weer iets bedaar- de.rtmerkte ze, dat de paarden niet langer het gebaande pad volgden. VAN BOONISTEN EN SUBEERlaNEN Onder de vele autobussen, welke van eo op Medemblik rijden, behoo>en ook die van G. Baan op Alkmaar, een drukke zes- maal daagsch- dienst. er eoncurrentie kwam. Geen wonder, dat P. Scheer opende „Je bent van den weg af," zeide ze, „als we'm niet terugvinden, komen we nooit aan de Grange." 't Leek of de man naast haar even knikte. ,,Daar gaan we niet heen," hoorde ze hem antwoorden; de rest van wat hij zeide ging i.n een gierenden windstoot verloren. Een oogenblik lang kwam Maud Bar rington tot bezinning; bij de herinnering aan de antecendenten van den man naast haar, aan alles wat ze van hem gehoord had, was 't, of een angst zich met een kouden greep om haar hart legde; maar bijna onmiddellijk werd dit gevoel verdrongen door het vage besef, dat zulke overwegingen in een u>e- stand als deze niet gelden, dat zij beiden niets waren dan een paar memschen, verbon- den door eenzelfde gevoel, den drang om aan algeheelen. ondergang te ontkomen. Haar gedachtengang werd echter weer nf- gebroken, doordat de slede met een schok, voor een' vormlooze, witte massa stil hield, de man naast haar onder de zwaar be en sneeuw.de reisdeken uitkroop. ,,Houd die deken om je heen ik zal je. er uit tillen," zeide hij. Ze deed wat hij haar gezegd had; passief liet ze zich uit de slede tillen, het volgende oogenblik stond ze tot over haar knieen in de sneeuw, en hoorde ze den man, die zich van haar afgekeerd had, iets schreeu wen, wat ze niet verstaan kon. Paarden en slede gleden door den witten mist weg. Het eene oogenblik zag ze haar metgeze! nog, het volgende oogenblik was hij door he! diehte gordijn van mist eveneens aan haaT oog onttrokken. Ze was alleen en met een beklemmenden angst drong dat besef to! haar door. (Wordt vervolgd.) VAN 30)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5