AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. DE INDRINGER Open lurid |{ind@ren PUROLI! No. 7766. Vrijdag 29 Mei 1925. 65e Jaargang. TuTt EH LA WD. Als Uw ABUNNlMENTSPRIJS 8INNENLAND FX OJiut ST OS. If Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post j 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post _f'6,60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. 'X1 WDS3JE3ZDIE3 IBXj-A-iO KAMtHVbRKItZiNG. Stemmei) in een andere jtmeinto. De Burgemeester van Ter Neuzen maakt bekend, dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal de kiezer, met in- acfrtneming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der Kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voor- kamt, in een andere gemeente aan de stemming kan deel'nemen. De kiezer, die van deze bevocgdheid gebruik wiS maken, deelt, uiterlijk veertien dagen voor den voor de stemming bepaalden dag, in per. soon ter secretarie van een gemeente aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeen te hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de ge meente in welke hij op de voor deze verkiezingen geldende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van slraat en nummer. Van de mededeeling wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt, waarvan een afschrift aan den kiezer wordt uitgeredkt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een an dere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deel nemen, behoort tot het stemdistrict in hetwelk hij het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te neraen, van den burgemeester der gemeente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente. De mededeeling van den kiezer, dat hij in een andere gemeente dan die, op welker kiezerslijst hij voorkomt, aan de stemming wil deelnemen, geldt te veins voor zijn deelneming aan een nieuwe stemming ingevolge art. 135 der Kies wet. Ter Neuzen, 27 Mei 1925. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. JL1R MR. D. J. DE GEER LID DER TWEEDE KAMER. Het Centraal Stembureau .heeft ter voor- ziening in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen als lid der Tweede Kamer van den heer B. J. Gerretson, benoemd ver- klaard als Tweede Kamerlid, den heer Jhr. Mr. D. J. de Geer, oud-lid dier Kamer en oucMMinister van Financien. DE ZUIiDERZiEEWERKEN Op een vraag van het Tweede Kamerlid Van der Waerden: Is de regeering bereid tijdig de maatrege- len te nemen en de geld.en aan te vragen, noodig voor het voortvarend uitvoeren van de Zuiderzeewerken, opdat nog in deze zit- ting hieromtrent kan worden beslist? Hebben de Ministers van Waterstaat en van Financien geantwoord: Voor het voortvarend uitvoeren van de Zuiderzeewerken wordt een systeem van fi- nanceering vereischt, hetwelk de daartoe benoodigde grootere kapitalen kan beschik- baar stellen. Een en ander maakt wijziging van de wetten van 14 Juni 1918 (Staatstolad no. 354) en van 20 December 1918 (Staats- blad no. 827) noodig. De daartoe vereischte wetsontwerpen heb ben het departement van waterstaat 4 Mei j.l. verlaten. Uit het Engelsch van HAROLD BlNDLOSS. 0 28) (Vervolg.) „We dachten, dat je hier een paar dagen zou blijven," protesteerde zijn gastvrouw. „Je huis is nog niet in orde." Witham keek haar aan. ,,'t Is verstandi- ger zoo," zeide hij. ,,Ik moet mijn omgeving eerst verkennen." Miss Barrington begreep hem. Zonder ■verder een tegenwerping, wenkte ze Dane. ,,W-il jij mr. Courthorne voor een paar dagen logeeren, Dane?" vroeg ze. „Ik had hem graag hier gehouden, maar blijkbaar vindt hij 't beter, om met iemand van zijn eigen leeftijd, met wien hij allicht wat openharti- ger kan praten dan met mijn broer, de zaken van hier te bespreken." Dane stemde bereidwillig toe. Zoo kwam het dat Witham een uur later met een sigaar in zijn mond in een van de kamers van de tamelijk afgelegen boerderij van zijn gast- heer zat. De kamer was heel eenvoudig, maar smaakvol gemeubileerd en 't was er behagelijk warm door een gezellig snorren- de kachel. Uit een gemakkelijken stoel naast een klein tafeltje zat de eigenaar van de boerderij zijn gast, dien hij in dien korten tijd als iemand met een verwonderlijk goe- den kijk op zijn speciaal bedrijf had leeren kennen, oplettend aan te kijken. „Ondanks de zeer positieve meening van den Colonel, dat 't verkeerd is, gaat u dus uw tarwe verkoopen?" vroeg hij. DE OLYMPISCHE SPELEN. Een Reuterbericht uit Praag d.d. 27 Mei deelt mede, dat het Internationaal Oiympisch Comite besloten heeft, de Olympische Spelen in 1928 te Amsterdam te doen houden. Naar aanleiding wan de toewijzingen der Olympische Spelen 1928 aan Nederland, verklaarde de gedelegeerde van het N. 0. C., de heer P. W. Scharroo, in Dinsdag gehou den zitting van het I. O. C., dat Nederland gereed is de sportvrienden op de negende Olympiade te ontvangen. Het 1. 0. C. juichte levendig de werk- zaamheid van het N. O. C. toe, dat ondanks het ongunstig votum in de Tweede Kamer, er in geslaagd was door een nationale in- schrijving in twee weken de noodige gelden te verzamelen om de Olympische Spelen in Nederland toch te organiseeren. DE INWERKINGTRED1NG VAN DE TAR1EFWET. Het Eerste Kamerlid Van den Bergh heeft aan den Minister van Financien de volgende vragen gesteld: Is de Minister bereid den juisten datum op te geven, waarop de nieuwe Tariefwet in haar geheel zal in werking treden? Indien de.Minister die mededeeling nog niet kan doen, zou hij dan bereid zijn, nu de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal binnen zoo korten tijd zul- len plaats vinden, met die invoering te wachten tot het Nederlandsche volk zich zal hebben uitgesproken? ALS MEN OP SCHOKLAND WOONT... Het eiland Schokland in de Zuiderzee voor de Overijselsche kust, wordt gerekend te ressorteeren onder de gemeente Kampen. Sinds 1859 is dit eiland slechts bewoond door een drietal beambten van den Rijks Waterstaat. Een hunner, de lichtwaohter H. Smit, die vier kinderen heeft van leerplich- tigen leeftijd, heeft tlhans op grond van art. 13 der L. O.-wet 1920 aan de gemeente den eisch gesteld de kosten te dragen van aan zijn kinderen te geven huisonderwijs. En de Raad heeft in zijn vergadering van Woens- dag besloten, ingevolge dien eisch aan Smit maandelijks £50.— uit te keeren als sal a ris voor een bij dezen inwonen.de huis- onderwijizeres. DE TOESTAND. Max, de wakkere Brusselsche burgemees ter, is een groot en onvervaard patriot ge- weest gedurende de Duitsche bezetting. Dat hij voor zijn land veel overheeft, bewees hij toen. Het is eohter de vraag, schrijft de N. R. Crt., of hij genoeg politicus is, om zijn land nu uit de ongeevenaard lange crisis te helpen. De algemeene verkiezing, die de katholiek-liberale regeeringscoalitie na een bewind van drie-en-een-half jaar omver heeft geworpen, is al begin April gehouden. Thans nadert Juni en is nog niets beters in het rzicht dan een' kabinet van „noodhulpen." Bij zijn geslaagden aanval op het drie- daagsche kabinet-Van de Vijvere in de Ka mer had Max als liberaal woordvoerder ver- klaard had, dat hij zich boog voor de uit- spraak van het „souvereine kiezersvolk," hetwelk de samenwerking van de liberalen met de katholieke rechterzijde zoo duid?lijk veroordeeld had. Hij pleitte voor het voile aandeel van de zegevierende socialisten aan de regeering en voor de inwijding van een democratisch tijdperk. Het leek zoodoende, „Ja natuurlijk" antwoordde Witham rus- tig. ,,lk houd niet van strubbeiingen, maar ik kan me mijn doen en laten niet door een ander laten voorschrijven." Dane grinnikte vermaakt. ,,Wel", zeide hij, „de oude heer is niet makkelijk en reden om speciaal lankmoedig ten opzichte van u te zijn, heeft hij niet." „Zoo?" zeide Witham iangzaam. „Na- tuurlijk begrijp ik wel, dat mijn komst hier op Silverdale wel eenig verschil maken zal ofschoon zoudt u mij er misschien een denkbeeld van kunnen geven, hoe er in de kolonie zelf over gedacht wordt?" Dane keek bedenkelijk voor zich. „De moeilijkheid zit 'm daar, dat er door uw be- sluit om de boerderij en niet het geld te ac- cepteeren, minder land voor Maud Barring- ton overblijft: Barrington houdt van't meis- je, alsof 't zijn eigen dochter was en hij had't beheer over al't land; na dever- wijdering tusschen uw vader en u, dacht iedereen, dat zij alles erven zou." „Dus feitelijk beteekent mijn komen hier voor Miss Barrington een vermindering van haar inkomen?" „Ja natuurlijk" antwoordde Dane. ,,Wist u dat dan niet?" Witham vond 't moeilijk om dadelijk een gescliikt antwoord te vinden. ,,In die betee- kenis is 't nooit goed tot me doorgedron- gen", zeide hij toen Iangzaam. „En ver der... zijn er nog nreer bezwaren?" „Dat is me een beetje te veel op den man af", antwoordde Dane met een bedenkelijk gezicht. „U moet niet vergeten, dat we hier, bijna zonder een uitzondering, vrienden van de familie Barrington zijn." Witham legde zijn sigaar neer en stond op. ,.Hoor eens", zeide hij, „ik houd van recht op mijn doel afgaan en uw houding is vriendschappelijk geweest. Gelooft u, dat de schijnbare onmogelijkheid werkelijkheid of hij zwenkte in de richting van een nieuwe samenwerking van de liberalen met de so cialisten. Thans blijkt hij te peuteren aan een extra- parlementair kabinet, dat de katholieken reeds verklaard hebben niet te zullen steu- nen, en de socialisten Donderdag vermoe- delijk evenzeer zullen boycotten, met het doel het land niet zonder regeering te laten, tot tijd en wijle de parlementaire groepen het eens zijn geworden- „over de vorming van een sterke regeering, die van een meer- derheid verzekerd is." Het kabinet-Van de Vijvere had echter geen ander doel, en men moet zich daarom licht1 verwonderd afvra- gen, waarom hij het dan geen respijt heeft willen schenken. Van de Vijvere was im- mers gevangene van de samen een meerder- heid vormende liberalen en socialisten en kongefin katholiek partij-program uitvoeren. Slaagt Max toch nog, dan zou zijn kabinet wel even snel kunnen bezwijken onder een gemeenschappelijken aanval van katholieken en socialisten als het vorige. Gunt men hem echter onverwacht het leven, dan staat hij voor de noodzaak, belangrijke beslissingen in Belgie's buitenlandsche politiek te treffen zonder den steun van een parlementaire meerderheid. De schuld, dat de crisis zich voortsleept, ligt natuurlijk bij de katholieken en de socia listen, die als even sterke groote partijen zich niet willen verstaan over de vorming van een regeering. Allerlei bijkomstige kwesties, als godsdienstverschillen, het twee-rassen-vraagstuk, het vrouwenkies- recht, de duurte van het leven vertroebelen de Belgische politiek en dragen er toe bij, den baaierd te verergeren. Te meer reden zou men zeggen, voor Max, om niet te po- seeren als tombeur van ministers, wat de taak om zelf als kabinets-formeerder op te treden na zich sleept, maar het odium voor het voortduren van de regeeringsloosheid te laten rusten op de tv|ee partijen, die er in eersten aanleg aansprakelijk voor waren. Het politieke intermezzo, dat Max op het oogentblik vertoont, lijkt nadeelig voor het prestige, dat aan zijn naam verbonden was. intussehen wachten dringende buitenland sche aangelegenheden, waarbij zich thans nog de kwestie van d?> .ehuldregeling met Amerika komt voegen, en de begrooting op afdoening. De conference over den wapenhandel te Geneve is er vlug bij geweest, om de verkla ring betreffende Duitschland's bereidwillig- heid om een overeenkomst tot stand te bren- gen waanbij de scheikundige oorlog verbo- den wordt, in een lijstje te hangen. Dat wil zeggen, zij heeft het zooveel minder verder strekkende Amerikaansche voorstel am „uit- voer van chemische en bacteriologische wa- pens" te verbieden, onuitvoerbaar verklaard en daarentegen de wenschelijkiheid uitgespro ken, een conference bijeen te roepen, weike het gebruik van deze wapens votstrekt zal verbieden. De bedoeling is, den Volkenbond voor de regeling van deze materie te span- nen en hem de conference bijeen te laten roepen. Op onverwachte wijze heeft de lang- ademige conferentie over den wapenhandel met haar besluit van Woensdag reeds iets zeer tastbaars opgeleverd. FAILLISSE-MENT AANGEVRAAGD. Woensdag heeft J. C. Gould, tot kort ge- leden een millionair in het scheepsbouwbe- drijf te Cardiff, zijn faillissement aange- vraagd. In twaalf jaar tijds had hij een vermogen vergaard van om en bij de 12 millioen gul- worden kan, dat een man van t type zooals ik in de oogen van de Silverdalesche kolo- nisten er een ben, van zijn nutteloos leven genoeg zou kunnen krijgen en 't zou trach- ten te verbeteren? Ik zou graag een eerlijk antwoord op m'n vraag hebben ja of neen voordat ik verder rijd, de prairie over naar huis." ,,Ga zitten, kerel!" Laalvte Dane. ,,Denk je, dat ik je mee hiernaar toe genomen zou hebben, als ik niet erin gelooid had? En de eerste man, die in mijn tegenwoordigheid eraan durft fwijfelen, krijgt het met mij aan den stok. Ataar ik denk niet, dat ze het zul len doen voor hun fatsoen kunnen ze 't niet. Als we allemaal beste, brave jon- gens geweest waren, zouden we op't oogen- blik niet hier zitten. Hij stond op, ging naar het kleine, getim- merde buffet en schonk twee glazen wijn in. ,,De tijd lieugt me niet, dat ik zoo'n lange toespraak gehouden heb", zeide hij. ,,Hier, Courthorne, op je gezondheid en op onze verdere kennismaking." Het gesprek tusschen Witham en Dane kwam vanzelf op het verbouwen van graan en fokken van paarden, voor bei.de mannen belangwekkende onderwerpen, waarover ze een poosje geanimeerd bleven doorpraten. Daarna, toen zijn gast al naar zijn kamer gegaan was, bleef Dane in zijn stoel naast de kachel, al rookend, nog wat na-soezen. Maar na een minuut of vijf ging hij plotse- ling rechtop zitten en klopte zijn pijp uit. „We hebben verlangd. naar een man met een goeien kop en een flinke dosis durf", zeide hij, „en als je 't mij vraagt, hebben we er nu een gekregen, die ons allemaal niet be- paald zoetjes en zachtjes wakker zal schud- den." Op datzelfde oogenblik stond Colonel Barrington in de groote ontvangkamer van den. In de laatste maanden, zegt de Daily Mail, is dit vermogen hem door de vingers geglipt en veel srteiler verdwenen dan het gekomen was. Gould, thans 42 jaar, is nu weer even ver als toen hij op 14jarigen leef tijd als jongste bediende begon, op 7'/2 sh. in de week. „Evenals toen," zegt hij, „moet ik nu elken stuiver met werken verdienen. Ik heb geen inkomen meer, terwijbik eenige jaren geieden meer dan 600.000 gulden in het jaar had. Maar ik ben niet bang. Ik zal het niet opgeven. Wat ik een keer heb gedaan, kan ik weer doen. Maar intussehen is mijn huis in ParkHane weg, is mijn buitenverblijf te St. Mellens bij Cardiff, waar ik bijkans elk lid van de regeering van 1918'22 te gast heb gehad, te koop aangeslagen en zijn mijn auto's opgeruiimd. ,,Ik ben nog jong en i,k trek mij daar niets van aan, maar tot een ding ben ik besloten en dit is, dat ik nooit meer producent wil zijn hier in het land. De producent hangt te veel af van de nukken van politici en de grillen en reglementen van vakvereenigin- gen, en als ik produceer in Engeland, zou dat moeten zijn in de gunstige omstandig- heden die in andere landen bestaan." Gould is dc zoon van een metselaar en voor zijn 21 ste jaar achtereemvolgens kan- toonbediende, matroos en veldanbeider ge weest. In 1904 begaf hij zich naar Amerika en werd stenograaf bij een firma te Boston. Dit was het begin van zijn succes. Hij studeerde hard en werkte hard, met het gevolg, dat hij in 1911 zelf een zaak kon INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. [doorstKrijnenof tranipireererO Bestrijk de pijalijke, pla.aU met AKKER's Kioosterbedsenv Verzackt direct 50 ct. per pot. beginnen als makelaar in zeeverzekeringen en herverzekeringen. Hij opende kantoren te Louden, Berlijn en New-York. De oorlog maakte een einde aan de zaken van zijn firma, maar nu begon hij, daar hij voor den militairen dienst afgekeurd was, nieuwe zaken te Cardiff. Hij vormde er een groote scheepsbouwcombinatie en werd het hoofd van een onderneming met 36 millioen gulden kapitaal. Twee jaar geieden kwam deze onderneming door zware belastingen, stakingen en wrijving met vakvereenigingen in moeilijkheden en kortgeleden werden be- windvoerders aangesteld. Gould iegt er nadruk op, dat hij zijn for- tuin niet verloren heeft door verkwisting, ongerechtvaardigde uitgaven of speculatie. Zijn vermoigen van ruim 60 millioen gulden in 1921 was door waardevermindering dit jaar tot 1 millioen geslonken. Wegens de verhooging van de oorlogswinstbelasting tot 50 pCt. in 1921 kon Hij niet voldoende bedrijfskapitaal overhouden. Hij moest bij banken leenen enz. Silverdale Grange met zijn zuster en nichtje nog wat na te praten. ,,Hij heeft die kaart weggegooid, terwijl hij op zijn vingers kun natellen, wie het aas had en toen durfde hij nog beweren, dat het een vergissing was," zeide hij, rood van verontwaardiging. Met een eigenaardigen g.limlach wendde Miss Barrington zich tot haar nichtje. „En wat is jouw opinie, Maud?" Met een minachtend gebaar trok't meisje even haar blanke schouders op. Vraagt u me dat nog na zoo iets! En daarbij, tijdens ons gesprek aan tafei, heeft hij me tweemaal voorgelogen terwijl het abso- luut niet noodig was!" Miss Barrington keek nadenkend voor zich. .,,En tocih geloof ik niet, dat hij goed kan whisten ik heb op hem gelet." ..Terwijl hij 't spelen als een soort van beroep uitgeoefend heeft?" vroeg het meisje. De oude vrouw schudde 't hoofd. „Dat hebben ze ons v e r t e 1 d," zeide ze. ,,Kind, neem een raad van me aan en geef hem tijd. Ik heb heel wat menschen ontmoet man nen en vrouwen van allerlei soort en ik durf je verzekeren, dat die man een goed karakter heeft." „.Heb je wel eens't spreekwoord van den vos en zijn haren gehoord?" vroeg de Colo nel met een sarcastischen glimlach. Maar de kleine vrouw met het zilverwitte haar lachte niet. Ze keek haar broer een paar seconden rustig aan, toen zeide ze alleen: ,,Wie van u zonder zonden is HOOFDSTUK IX. Wapenstilstand. 't Was een gure winterdag, toen Witham, tegen't vallen van den avond, op zijn thuis- rit van het station, de groote boerderij in Als de Schatkist niet de voile betaling van achterstallige oorlogswinstbelasting had ge- eischt, had hij zoo meent hij, maatregelen kunnen treffen, om de zaken gaande te hou den tot er betere tijden gekomen zouden zijn. Deze eisch heeft hem den nek gebroken. DE NIEUWE AARDBEVING IN JAPAN. De aardschokken hebben niet, zooals aanvankelijk door Reuter geseind, de groote steden Osaka, een Industrie stad (met V/t millioen inwoners), Kyoto en Kobe geteis- terd, maar vooral schade aangericht in de provincie Tajima in West Japan, enkele kleinere steden. o.a. Tooyoka en Kinosaki zijn verwoest door de aardschokken en de daarop gevolgde branden. De omvang der ramp laat zich nog niet met zekerh id schatten, doch er zijn hon- derden dooden en gewonden tienduizenden zijn zonder onderdak. In de steden Osaka en Kobe werden de schukken duidGijk waargenomen, maar daar werden geen onheilen aangericht. Te Tooyo ka, waar een paniek onder de bevolking uitbrak, stortte het postkantoor en alle groote gebouwen in. Vele der vluchten- den werden door vallend puin gedooi Uit Osaka wordt gemeld. dat een viieg machine met verslaggevers, die foto's van de streken hadden genomen, waar de aard- beving plaats vond, Zaterdag aldaar is erug gekomen Uit de foto's en uit de mededeelingen der verslaggevers blijkt, dat de ramp van gelijke bevigheid is geweest als de groote aardbeving in 1923, doch dat het gebied niet zoo groot is. Te Toyoo- ka zijn duizenden dakloos gemaakt Een meisjesschool stortte daar in en begroef de leerlingen ouder de puinhoopen. Men denkt dat te Toyooka 200 personen zijn g dood en 400 gewond. [)e stad Kinosaki vloog in brand na de aardbeving Er volgde een algemeene paniek waarin, naar men vreest, honderden zijn gedood De schade in de stad is enorm. Zij wordt slechts voor een millioen yen door verzekering gedekt Er is voorts groOte schade toegebrac'nt aan den landbouw. Volgens de deskundigen werd de aard beving veroorzaaktdooreen aardverschuiving. Voor zoover totdusver bekend zijn bij de ramp geen vreemdelingen omgekomen. Naar een draadloos telegram uit Tokio meldt, zijn vele fplaatsen in het Westen des lands vernield. Paar de telegrafische verbindingen met het geteisterde gebied verbroken is, zijn nauwkeurige bijzonder- heden nog niet te verkrijgen. Overeenstemmende berichten zeggen, dat de schade bijzonder groot is en dat ook de stadjes Siogo en Hiogo vernield zijn Vele tunnels en bruggen zijn ingestort. Op verscheidene plaatsen sprongen de water INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zich bezeerd hebben gebruik dan dadelijk zicht kreeg. Eenzaam en verlaten, ais een grauwe plek aistekend tegen de besneeuwde helling van een vrij hoogen heuvel, lag het complex van gebouwen voor hem, maar toch zag Witham het het eerste oogenblik nau- welijks. Afgetrokken staarde hij in de verte, waar de kronkelende grijze veeg van het gebaande pad zich in de oneindigheid van wit verloor. Vier maanden was hij nu al in Silverdale, vier maanden, die hun stempel op hem gedrukt hadden. in't begin had hij met zijn voortdurenden angst voor ontdekking te kampen gehad en toen deze begon te verminderen, doordat ze hem van het eerste oogenblik af, zonder eenigett twijfel als Lance Courthorne geac- cepteerd hadden, was 't weer de slechte naam, waaronder zijn dubbeiganger bekend stond, welke hern aan alle kanten remde. De achterdocht van den Colonel, de gereser- veerdheid van Maud Barrington, de strakke houding van 't grootste dee! van zijn buren, alles kwam daaruit voort; geen wonder, dat er tijden kwamen waarop Witham het in Silverdale niet uit te houderi vond. Zijn kop- pigheid kwam hem nu goed te stade en daarbij had hij de hulp van Miss Barrington zijn voorvechtster van het eerste oogen blik af, Dane en een paar van de oudere kolonisten. Moeilijker zou 't voor hem ge weest zijn, als hij op den eersten avond niet dadelijk getoond had, dat zijn inzichten de moeite van aanhooren waard waren en als iets in zijn kalmte en beslistheid niet elke onhebbelijloheid onmogelijk gemaakt had. Hii had gemerkt, dat hij op Silverdale noodig was en op dit weten baseerde hij zijn hou ding, maar ten slotte had hij niet genoeg aan zijn eigen overtuiging, hij wenschte ook erkenning en waardeering van den anderen kant. (Wordt vervolgd.) IHT'iiWllllM—Til TER NEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5