PREDIKBEURTEN, GEMENGDE 8ERICHTEN. Laatste Berichten. Zondag 24 Mei 1925. Ned. Her*. Kerk. Ter Neuieii 9i u., Us. A. Titumerman en '2 u., Os. A. Tiintnerman, Uediening van den H. lloo|j Sluiskil. 9j u. en 1 u., din'. L. Dek. Hoek. 9 u. en z u., Us. E. Uaams. Zaamslag. 9 u. en i u., Ds. U. van Uis. Axel. 9| u. en 2 u., Ds. G. 1'. A. Ruijsch van Dugteren. Sasvan Gent. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 a., Us. H Akersloot van Houten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk 9i u. en '2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Us. J. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (VTooswfikstraat). Ter Neuzen 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gereforineerde Gemeente. Vlooswijkstraa t) Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 5f u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). Axel 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal ..Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5f n., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten am 7, 84 en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. AUTOBUSSEN OP LANGEN AFSTAND. De eerste autobusdienst op langen af- stand zal Woensdag geopend worden tus schen Utrecht en Arnhem, meldt de „N. R. Crt." Met de opening van dezen dienst zal dan tevens de Amerikaansche „parlor- coach" haar intrede in ons land hebben ge- daan; het Wihite-chassis van de Amster- damsche tentoonstelling zal op dit traject dienst doen. Voorloopig rijden er twee diensten per dag, om 8 uur en om 2 uur uit Utrecht. Neemt de dienst op, dan zal hij spoedig be- langrijk worden uitgebreid. Er is over den White-luxeautobus reeds tijdens den duur van de Amsterdamsahe tentoonstelling zoo veel geschreven, dat met enkele bijzonderheden hier volstaan kan worden. De passagiers zitten op luchtkus- sens, waaronder zich wederorp kussens met spiraalveeren bevinden. Aan alle hoeken bevinden zich zijlichten, terwijl het chassis slechts enkele decimeters boven den grond ligt. De plaats waar in- en uitgestapt wordt, is 's avonds verlidit. PARIJSCH GROEN NIET DE OORZAAK. Het bericht, dat te Harich twee kinde- ren, eeii joDgetje van 5 en een van3jaar, van den veehouder A. ten gevolge van vergiftiging door Parijsch Groen zouden zijn overleden, is, wat de doodsoorzaak be- treft, niet juist gebleken. De drie dokto- ren, die de kinderen onlerzochten, hebben geen teekenen van vergif kunnen vinden. Het braaksel is opgezonden naar Utrecht ter onderzoek. Ook daar is geen vergif gevonden. Het merkwaardige is, dat later in het- zelfde geziu nog drie audere kinderen on- gesteld werden onder dezelfde verschijnselen, doch minder ernstig. De kinderen waren 2, 4 cn 10 jaar oud. Hun toestand is thans goed. Deze hadden niet geloopen in met Parijsch Groen bestrooid weiland, waarin de twee overleden kinderen "bloempjes geplukt hadden. Bovendien graasde in dat iaud al eenige dagen vee. dat nooit vergiftigingsverschjjn- selen vortoonde. Het had na de bestrooiing dan ook zoo vaak gerege' d, dat het Pa rijsch Groen reeds lang in den grond was gespoeld. De bloemen en de zuring zijn onschuldig aan het geval. jdONDENTROU W, ™ie Oud-Vossemeer gaf de eigenaar van sen bond aun den beurtschipper op Rot terdam dit dier mede, maar in de Dortsche Kil sprong het over boord en verdween. Dinsdag jl. 's morgens vroeg was wij weer present aan de schuur van zijn baas, waar het gestalde paard duidelijke teekens van vreugde gaf. dat zijn makker was terug- gekeerd. Reeds meermalen had de hond getoond, hoe ver de afstand ook was, de gave te bezitten den weg terug te vinden, maar nu door een zoo breeden stroom als het Hollandsch Diep gescheiden van »ijn oude verblijfplaats, is de terugkeer des te meer opvallend BOTSiNGEN TENGEVOLGE VAN DEN MIST. De zware mist, welke de laatste dagen boven het Kanaal heeft gehangen, heeft een ootsing tusschen twee schepen veroor- zaakt n 1 tusschen het Duitsche sioomsehip „Mira" en het Fransche schip ,/St. Adresse" vlak voor de haven van Havre. Hoewel ze eenigszins werd beschadigd, kon de „Mira" haar reis naar Hamburg voortzetten. VERDRONKEN. Dinsdag is bij het zwemmen in het kanaal te Apeldoorn ter hoogte van de Zwanenspreng de 18-jarige Heding ver- dronken. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Maandagavoud ontlastte zich boven Oss een hevig onweder, dat een slachtoffer ge- eischt heeft. Oe kolenbandelaar M. die order de electrische lamp eene courant zat te lezen, werd op slag gedood. DOOR DEN ROOK GESTIKT. Din;dagnacht passeerde twee surveillee- rende agenten den Amstelveenscheweg te Amstelveen bij het Patrimonium-gebouw Door het springen van een ruit. beraerkten zij, dat er brand was in de woning van De Jong aldaar. Een der politiemannen ging per rijwiel de brandweer waarschuwen. Zijn collega ging het huis binnen. Hij vond daar alles in rep en roer. De bewoners waren bezig hun huisraad bij een te garen Toen het gezin naar buiten was gfc^aan, bleek, dat er nog een kind vermist werd. De agent ging daarop nogmaals naar boven en bracht een 3-jarig kind van De J., dat helaas door den rook gestikt was naar beneden. Terstond daarop arriveerde de eerste brandspuit. Daar de waterstand laag was, kon de spuit geen water geven en raakte zij door de modder defect. De vlammen sloegeu inmiddels hoog op. Spoedig arriveerde nu een tweede spuit welke terstond in werking gesteld kon worden. Weldra werd de vlammenzee kleiner. Aan het huis was echter niets meer te redden. Het is tot den grond toe afgebrand. Het werd bewoond door twee gezinnen met te zamen zeven kinderen. Het huisje was slechts laag verzekerd. EEN KRAS OUDJE. De 76jarige B. van Hebel maakte dezer dagen met zijn schoonzoon per fiets een tocht van Ter Apel naar Ruinerwold nabij Meppel. De heenreis van Ter Apel tot Emmen per fiets, verder per tram naar Hoogeveen en vandaar weer tot Ruinerwold gefietst. Des middags werd de terugtocht geheel op de fiets afgelegd, zoodat hij dien dag ruim 100 K.M. heeft gefietst. Den volgenden ochtend stond hij alweer in zijn tuintje te wieden en voelde alleen wat stramheid in zijn beenen. TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST. Een der stokers van de in de Buiten- haven te IJmuiden gestationneerde zee- sleepboot Nestor geraakte bij het uithalen van de vuren in brand, doordat een gloeiend stuk steenkolen op zijn kleeding terecht kwam. Hij had evenwel de tegenwoordigheid ^an geest direct na het ongeval over boord te springen, waardoor erger voorkomen werd. Door de overige bemanning kon hij weer gered worden. VECHTPARTIJ MET DOODELIJK GEVOLG. In een cafe op den Zeedijk te Amster dam, kregen twee mannen twist. Hij ont- aardde in een vechtpartij welke op straat werd voortgezet. De jongste van de twee, hij is 26 jaar, gaf zijn 30jarigen tegen- stander enkele trappen tegen het lichaam met het gevolg, dat de mishandelde be- wusteloos neerviel. De politie, die op het rumoer was afgekomen, nam den 26-jarigen man in arrest De bewustelooze werd naar het Binnengasthuis vervoerd. Daar scheen het aanvarkelijk, dat zijn toestand niet ernstig was. Hij kwam weer tot bewust zijn en zeide niet veel pijn te hebben. Des nacnts echter stortte de man in en spoedig daarna overleed hij. Het is gebleken, dat bij het gevecht geen wapens zijn gebruikt. DE ARNHEMSCHE STEENENGOOJER. Enkele jaren geleden heeft de fotograaf A. Lantema te Amhem tijdens een raads- zitting van de publieke tribune steenen geslingerd naar den Burgemeester, waarbij deze licht werd gekwetst. Sedert heeft L. zich rustig gehouden, doch Dinsdagmiddag heeft hp weder een soortgelijk stukje uit- gehaald. In de woning van den wethouder van gemeentewerken. den beer B. Bakker, aan de Pontanuslaan, wierp hij een grooten steen door de ruiten en liet daarop nog andere projectielen volgen, o a. een geheele vuilnisbak. De wethouder en zijn echt- genoote bevonden zich in een ander vertrek. Omtrent de aanleiding tot dit optreden bestaan slechts vermoedeus. L. die in staat van faillissement verkeert, moet zijn met rijkspremie gebouwde woning verlaten en hij schijnt daarom zijn woede op den wethouder Bakker, die geheel buiten de quaestie van woningontruiming staat, te willen koelen. De steenenwerper is in arrest gesteld. VALSCBE GULDEN. Te Culemborg is op het politiebureau een valsche gulden gedeponeerd. DRAMA IN EEN VAR1ETE TE PARIJS. In een Parijsche bioscoop variete voerde een jeugdig acrobatenpaar een halsbrekenden toer uit aan de trapeze Bij het sensatie- nummer voorstellend de vijzeren kaak" hing de man met de beenen aan een trapeze hoog in den nok van het gebouw, In den mond hield hij het eene eind van een in elkaar gedraaiden zakdoek, terwijl het andere eind door de vrouw vastgebeten werd. De muziek zweeg op dit griezelige mo ment. Plotseling vielen beide artisten en de kreten van ontzetting mengden zich in 't doffe geluid van het neerploffen der on- gelukkigen op den plankenvloer. Zwaar gewond werden beiden naar een ziekenhuis getransporteerd. De man, de 25-jarige Victor Buhour, overleed aan een schedel- breuk, zijn gezellin de 20-jarige Elisa Benayacba brak verschillende tanden en kreeg ernstige inwendige kwetsureu. Zij waren van een hoogte van ongeveer 10 meter gevallen. 1NBREKERSONGEWOON BEWUSSTUK. Wij lezen in het Hdbl. v. Antwerpen De rechterljjke dienst van het parket te Antwerpen heeft een belaugrijke aanhouding gedaan en wel van een bende beruchte brandkastinbrekers, die in de Hohandsche plaatsen Eindhoven en 's-Hertogenbosch aan het werk is geweest. Deze dienst had van de Hollandsche politie mededeeling gekregeu, dat de brandkast- dieven eerst in de stad Eindhoven een brandkast hadden opengebroken en den volgenden dag in de stad's-Hertogenbosch In deze laatste plaats hadden ze hun werk niet kunnen voleinden, daar ze door den huisbewaarder waren verrast. Deze, ver gezeld van zijn fliriken waakhond, had de stoutmoedige schelmen op de vlucht ge areven, en de vlucht was zoo overhaast, dat ze al hun materieel ter plaatse moesten achterlaten. Een der agenten van den rechterlijken dienst het feit vernemende, herinnerde zich, drie beruchte brandkastinbrekers te zamen te hebben gezien. Zij hadden hun rijwiel bij zich en trokken de Middenstatie binnen. Het spoor werd gevolgd en vastgesteld werd dat ze naar Limburg waren vertrokken. De geheele brigade werd op zoek ge- zonden en alle drie werden aangehouden. Het waren A., wonende te St-Mariaburg, L woonachtig te Borgerhout, en Van L., die daarenboven i^ banbreuk van bewaak- zaamheid verkeerdfe. Natuurlijk beweerden ze, zooals alle fcjcven v&r beroep, van niets te weten en loochenden hardnekkig elke plichtigheid. In Holland werden in een statie de briefjes weergevonden van hun rijwielen, die ze er ter bewaring hadden gegeven en waarvan de nummers geheel uitkwamen met de nummers hunner rijwielen. Dit was voor de kerels nog niet voldoende om de feiten te bekennen, doch Dinsdagmorgen zijn andere bewijsstukken voor den dag gekomen, heel ongewone, doch die doorslaand waren. Door de Hollandsche justitie waren na- melijk bijzonderheden medegedeeld over de inbraak te 's Hertogenbosch. De hond van den portier, die een kranige waakhond moet zjjn, heeft nogal wat spel aan de inbrekers geleverd Het dier is herhaaldelijk op de schelmen toegesprongen en op zeker oogen- blik moet een hunner een flinken knauw hebben gekregen in zijn »achterwerk". De drii schelmen werden voor den dag gehaald en met afgestroopte broek moesten ze voor de wetsdokters visiet passeeren de uitslag was doorslaande. Bij A. werd op het gedeelte van zijn lichaam, waar de rug van naam verandert, de schoonste afdruk gevonden van een hondebeet, dien men maar denken kan. Zou dit bewijsstuk nu ook voor de rechtbank moeten gebracht worden De rechterlijke brigade, aangemoedigd door dit buitengewoon succes, zet haar opzoekingen voort. EEN NOODLOTTIGE VERGISS1NG. Een troep gewapende boeren en een afdeeling regeeWngstroepen vervolgden zoo wordt draadloos gemeld beiden een rooverbende in den staat Jalisco. In het donker zagen zij elkaar over en weer voor de gezochte roovers aan en er ontstond een verwoed gevecht met het gevolg dat 3 soldaten en 14 boeren werden gedood, terwijl velen gewond werden. EEN PANIEK IN EEN ONDERGRONDSCHEN TREIN. Tengevolge van een door kortsluitiDg veroorzaakten brand ontstond in een onder- grondschen trein nabij liet Grand Central- spoorwegstation te New York een geweldige paniek. De waanzinnige passagiers waren niet in staat, de automatisch werkende deu- ren te openen en worstelden zich een weg door de portieren. Vijf-en-zeventig per- sonen werden gewond, van wie dertig naar het hospitaal werden vervoerd. Twee zullen vermoedelijk sterven. OFFICIEELE B1ERPROEVERS. Lord Burnham heeft van het oude pri- vilegie van zijn geslacht tot het benoemen van de officieele bierproevers van Beacons- rield een stadje dat veel brouwerijen telt gehruik gemaakt om daartoe de beide bekende schrijvers G. K. Chesterton en Arnold Bennett aan te wijzen. De oude verplichtirg voor den bierproever om alle brouwerijen te bezoeken en aan het hoofd van het geslacht Burnham verslag uit te brengen welk bier hij als het bevonden had, wordt al sedert tweehonderd jaar niet meer gehandhaafd, maar de brouwers be- talen nog wel den jaarlijkschen tol van een gallon sterk bief aan de fcelkenmale door lord Burnham becoemden. EEN MERKWAARDIG MOORDPROCES. Te Paterson (^ew-Jersey) stond dejeug- dige miss Mildred Sage terecht wegens doodslag. Zij had een zekere Samuel Cantelmo doodgesehoten, toen deze in haar woning ninnendrong. Over de sell ldvraag heerschte in de jury, bestaande uit 7 vrouwen en o mannen, een beftigen strijd en het merkwaardige van het geval was, dat alle vrouwen vor>r de ver oordeeling van haar seksegenoot, terwijl alle mannelijke jury-leaen voor haar vrij spraak stemden. De presidente van de jury was zoo ont- roerd, dat zij de beslissing niet kon mee- deelen. Toen het tenslotte bekend werd, dat de vrouwelijke meerderheid der jury het schuldig uitsprak, kreeg Miss Sage een flauwte. Zij werd veroordeeld tot 10 jaren dwangarbeid. Haar advocaat had een vurig pleidooi gehouden en uiteengezet, hoe zij er toe was gekomen Cantelmo uit. zelfverdediging te dooden, toen deze haar en haar jongere zuster dreigde den hals te zullen afsnijden. Zij had de wereld verlost van een monster. Maar de 7 vrouwelijke jury-leden dachten er anders over. EEN BEHEKST DORP. Het dorp Tulpa en de naburige dorpen bij de oude Oostenrijk-Roemeensche grens, zijn sinds eenige dagen het tooneel van een wonderlijke spookgeschiedenis. De pastoor van het dorp, de prior van het klooster, al de burgerlijke en kerkelijke autoriteiten zijn racieloos. Van Tsjernovits uit zijn journalisten en arisen naar Tulpa gereisdtot nog toe hebben die echter alleen maar allerlei ontzettende verhalen gehoord, maar zelf niets buitengewoons te zien gekregen, behalve dan de teekenen van waarlijk buitengewone collectieve op- winding. De oorzaak van dit alles is een dertien- jarig boerenkindjede grootmoeder van dit mei.-je is een in de heele streek bekende waarzegster bij die grootmoeder had het meisje eenige dagen gelogeerd en toen het thuis terug kwam, vertelde het aan haar moeder, wat al wonderlijke diugen het be- leefd had een pot ol melk, die op tafel stond, was plotseling gerezen om dan bij het plafond om te kantelenmet een kast vol met eieren was netzelfde gebeurd Het duurde trouwens niet lang, of er gebeurden thuis nog erger dingen. Op den derden dag na de terugkeer bij haar grootmoeder kwam er een kei door het raam biunen- vliegen Spoedig volgde een tweede, derde, ei,z De buurt werd afgezoeht, maar niemand gevonden. De ouders achtten het geraden, hun kind naar familie op een ander dorp te zenden. Onderweg werden er echter zooveel keien naar haar geworpen, dat ze vol angst weer naar huis vluchtte. Men waagde het niet meer, alleen in de woning te blijven de buren werden ver- zocht, mee te komen waken Op een avond, dat het huis vol menschen was, riep het kind plotseling: mijn haar!" De hoofddoek, zooals men in die streken draagt, werd afgenomen en al het haar bleek afgeknipt Later werd het haar in papier gewikkeld bij de kachel terug- gevonden. De pastoor raadde, het meisje naar een klooster te zenden. Die raad werd op- gevolgd, maar het duurde niet lang, of de kloosterzusters voelden zich door de aan wezigheid van het kleine meisje ook al behekst en de prior zond het kind terug naar huis. Natuurlijk gaan potten en pannen en meubels ook de hoogte in, waar het kind zich bevindt. De artsen uit Tjsernovits, die naar Tulpa gereisd zijn om de zaak te onderzoeken, hebben voorloopig geen uitspraak gedaan. Zij willen eerst zelf zoo'n spokerij mee- maken. GALANTE RECHTSPRAAK. Op een fraaien lentetochtend van het vorig jaar werd op een der lommerijkste plekjes in het park van Versailles, waar de atmos- feer van amoureuze avonturen uit lang vervlogen dagen nog te hangen schijnt, een film opgenomen, die men herinnert het zich veel opzien baarde. Onder leiding van een OosteDrijkschen regisseur bewogen zich tal van uitermate luchtig gekleede actrices en figuranten over de gazons en in de lanen, tot groote verontwaardiging van achtenswaardige wandelaars, die haastig naar de politie snelden om deze te waar schuwen. De zaak werd bij de justitie aanhangig gemaakt, de regisseur en de actrices werden wegens inbreuk op de openbare zedelijkheid over de giens gezet, terwijl de figuranten, onder wie eenige populaire sterren van groote schoonheid uit de Parijsche music-halls, Miles. Diana en Saval er met vijftig francs boete af*wamen. Vooral Mile. Diana trok zich deze ver- oordeeling erg aan en zij verzekerde haar verdeliger, Mr Campinchi, dat zij, wanneer zij ooit een huwelijk zou aangaan, gaarne een ffschoon strafregister" zou willen hebben De zaak kwam in hooger be roep en diende dezer dagen te Parijs. De rechters, die wel eens minder gracieuse beklaagden te berechten hadden, lachten reeds bij voorbaat over de merites van de zaak, de procureur-generaal zag van een requisitoir af en Mr Campinchi hield een zoo geestig en gloedvol pleidooi, dat het eene lachsalvo na het andere in de rechts- zaal weerklonk Na een paar minuten overleg werd de boete van vijftig tot op zestien francs teruggebracht met uitstel van betaling De glimlach van dankbaarheid, waarmede de bekoorljjke beklaagden haar rechters en verdediger na afloop der zitting gelukkig maakten, was een schoon slot van dit galante rechtsgeding. EEN MOED1GE FRAN^AISE. Na een afwezigheid van 14 jaar is dezer dagen te Parijs teruggekeerd mevrouw Alexander David. Al dien tijd heeft deze energieke vrouw doorgebracht in de nog maar weinig bekende streken van China en Tibet, waar het, naar men weet, maar zelden aan olanken gelukt door te dringen. Ook mevrouw David heeft scbier boven- menschelijke pogingen moeten doen om haar doel te bereiken, en in Lhasa, de ,/verboden stad". te komen. In 1911 werd mevrouw David door het ministerie van Openbaar Onderwijs naar Indie gezonden, om daar studie te maken van Boeddhistische teksten over filosofie. Alaaar ontmoette zij den Dalai Lama, den geestelijken en wereldlijken heerscher in i< Tibet, die door de Chineezen uit zijn hoofd- stad, Lhasa, was verjaagd. Van toen af zoo vertelt mevrouw David aan een vertegenwoordlger van de Matin, werd bet mij een obsessie de verboden stad tot elken prijs binnen te komen. Dit eischte evenwel langdurige en moei- lijke voorbereiding. Zij begon met 1w jaar lang door te brengen in een spelonk, 12.000 voet boven den zeespiegel gelegen, waar een hermiet haar eenige gezelschap was. Hij leerde haar de Tibetaansche taal en wijdde haar in de geheimen der lite- ratuur in. Daarna woonde zij drie jaar in het klooster van Koum-Bourn. Toegerusl^met volledige kennis aangaande de taal en de gewoonten van bet land, achtte zij den tijd gekomen tot de inae- ming van Lhasa over te gaan. Zij kon toen, naar zij vertelt, in alle opzichten doorgaan voor een inboorlinge. Niettemin waren haarjeerste pogingen tot mislukking gedoemdverscheidene malen moest zij rctireereu, de meesten harer bege - leiders en de meegevoerde dieren kwamen in die onbegaanbare streken van kou en honger om. Dit alles schrikte mevrouw David echter niet af. Meer en meer kreeg zij de overtuiging, dat de tocht met een gezelschap niet zou slagen. In 1922 ging zij wederom op reis, ditmaal slechts verge- zeld van een bediende. Groote gevaren moesten daarbij worden overwonnen. Het pad ging vaak langs wegen, die vrij wel door sneeuw geblokkeerd waren of langs ioodrechte afgronden voerden. Het leek echter wel of een geheimzinnige macht ons terughield, zoo beschrijft de koene reizigster haar ervaringen, want ook ditmaal moest zij weer naar de plaats van vertrek terugkeeren. Een jaar later werd de poging opnieuw gewaagd. Te voet, in gezelschap van een jongen Tibetaan. vertrok zij uit China. Beiden waren als bedelaars vermomd en hielden zich ook metterdaad aan hun rol, om geen achterdocht te wekken. De tocht ging door weinig betreden wouden, waar zij 's nachts doortrokken Soms werden zij gevolgd door nomaden-benden, die de bedelaars echter ongemoeid lieten gaan. Ze hadden veel te lijden van dorst en koorts, doch ondanks alle moeilijkkeden ging het voorwaarts. Zij staken de bergen over en kwamen in een tevoren nooit door vreemdelingen betreden land. Door hoog opgepakte sneeuw zwoegden zij voort, steeds met den dood op de hielen, tot eindelijk de poorten van de stad in het gezicht kwamen. Restte nog de verboden itad onopgemerkt binnen te komen. Ditmaal was de fortuin met hen en mevrouw David bleef twee maanden met den jongen door haar gead- opteerden Tibetaan in Lhasa woneo, voort- durend in haar rol van bedelares, zonder dat haar vermomming werd ontdekt. v We leefden daar het leven van arme lieden onder het vreemde volk," zeide zij tot slot. Het is geloof ik, de eerste maal, dat zooiets gelukt is, en ik ben blij, dat het een vrouw en een Parijsche vrouw is geweest, die er in is geslaagd." DE OLYMPISCHE SPELEN. In de hedenmiddag te houden vergaderirtg van den gemeenteraad te Amsterdam zal door bet college van Burgemeester en Wet- houders worden voorgesteld aan het Neder- landsch Olympische Comite ten toehoeve van de in 1928 te houden Olympiade, beschik- baar te stellen voor het Garantiefonds een bedrag van f 500.000, zulks onder een aan- tal door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden. POLITIE. Op het bureau van politie alihier zijn als gevonden gedeponeerd: een schoentje; een kinderborstrokje; een bos sleutels; een jon- genspet en een kinderportemonnaie met in- houd. Rechthe'bbenden vervoegen zich aldaar. "SCHEEPVAARTBEWEGING. 19 Mei. Bel,g. s.s. Remorquer, 234 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Belg. lichtschip Wandelaar, 243 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Samoa, 1047 M3., fosfaat, van Gent naar Whitness. Eng. s.s. Broadgreen, 1759 M3., ledig, van Gent naar Guernsey. Eng. s,s. Rye, 2965 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Duitsch s.s. F. W. Fischer, 2972 M3., fos faat, van Gent naar Wismar. Belg. s.s. Remorquer, 234 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Belg. s.s. Leopold de Wael, 3093 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Marcel, 3105 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Turquise, 1613 M3., fosfaat, van Gent naar Grimsby. Eng. s.s. Kalua, 2043 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Deensch s.s. Grondsund, 6810 M3., ledig, van Gent naar Kiel. Lett. s.s. Biruta, 5319 M3., gemengd, van Riga voor Gent. Langs de Westsluis alhier zijn 5 binnen- vaartuigen opgeschut. "a. cTlensen-s STOOMVAART- MAATSCHAPPU—TER NEUZEN. s.s. HELENA van Rotterdam naar Lulea passeerde 22 dezer Holtenau. s.s. MAGDALEN A vertrok 21 dezer van Mobile naar Buenos Ayres. s.s. TERNEUZEN vertrok 20 dezer van Livorno naar Sfax. Wisselkoerstn. Amsterdam, 22 Mei 2 uur. Londen 12,08 12,09 Berlijn, per biljoen 0,59 Parijs 12,78 12,81 Brussel 12,43 12,46 VYeenen (per 100 sch.) 35,05 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,59 Fransch 12,78 12,81 Belgisch 12,43 12.46 Oostenrijksch (per 100 sch.) 35,05 Bierlen. L.ate:,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2