ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIE8LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7783. Vrydag 22 Mei 1925 Uit tiei fioogii mtdsn, Tuitenlano. 65" J a-tr ABONNEMENTSPRIJS: I N NTnT AND. Voor Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f'6,60 per jaar Ned. indie en Amerika 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland f 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. IHJ.BPR.STHI JBIiA-D ci. Eenigen tijd geleden berichtten de nieuwsbladen. dat de beruchte rooverhoofd- man El Raisoeli, die den Spanjaarden vele jaren lang in Marokko het lastig had ge- maakt, dood was. Maar aangezien zulk een bericht over zulk een Arabier later vaak on- juist blijkt, werd het voorloopig niet geloofd. Evenwel wordt thans aangenomen, dat het bericht toch waar is, en dat dus Spanje zijn lastigsten vijand kwijtgeraakt is. Rosita Forbes, een bekwaam Engelsch journaliste, heeft over hem een dik boek uit- gegeven, versierd met vele fotos, en gegrond op een uitvoerig onderzoek ter plaatse. Het is e6n van de weinige boeken, die ik niet heb kunnen uitlezen, zoo walgde mij de beschrij- ving van's mans beestachtigheden. Er komen zoovele folteringen in voor, dat ik het aan elke vrouw of meisje afraadt het te lezen, vooral kort voordat ze gaan slapen, want dan is er alle kans, dat zij wakker blijven of ervan droomen gaan. Raisoeli werd in 1868 geboren en speelde reeds op lOjarigen leeftijd een rol in het godsdienstige Mohammedanisme. Hijbehoor- Je tot een aanzienlijke Moorsche familie, maar gaf al zeer spoedig blijk van zijn avon- tuurlijke neigingen. In de ontoegankelijke rotsien van Akba-el-Amara vestigde hij, gesteund door een aantal bandieten een rooversnest, dat den weg naar Tandzjer be- heerschte. Zijn talrijke afpersingen en scha- kingen veroorzaakten spoedig protesten van Europeesche regeeringen wegens de schade toegobracht aan hun onderdanen. De sultan zond een sterke macht op hem los, maar toen eenige gevechten geen resultant had- den, kwam men tot een overeenkomst, waar- bij de roovers toezegden, dat zij een be- paalden grens niet zouden overschrijden! Sinds dien tijd is zijn geschiedenis een aan- egnschakeling van moordpartijen en roove- rijen. Hij was bij de Mooren in hoog aan- zien, vooral door zijn handigheid om telkens te ontsnappen, als men hem wilde gevangen nemen. Als hij een vreemdeling wist te van- gen, eischte hij een hoog losgeld, dat in vredesnaam maar werd betaald, omdat an- ders de man werd gemarteld en vermoord. Beurtelings trachtten de Sultan en de Span jaarden hem onschadelijk te maken, maar het eindigde er geregeld mee, dat men hem groote sommen betaalde om hem wat rustig te houden. Ja zelfs is er een tijd geweest, waarin hij geregeld van Spanje geweren en munitie ontving, om de orde te helpen hand- haven! Om het leven van een medemensch geeft een Arabier niets, en hij vindt er groot be- hagen in om zijn vijand te martelen of in een leeuwenkooi te werpen. Maar de be- handeling van de vrouw is verschrikkelijk. Zij is goed om geroofd te worden of om koopwaar te zijn. Trouw bestaat niet. Men behoudt een vrouw zoolang men wil en schafi haar dan af, verkoopt haar aan een ander of vermoordt haar. Een staaltje van Raisoeli's optreden be- treffende de vrouw moge hier worden ver- meld: Hij werd verliefd op de vrouw van een aanzienlijk Arabier, die begreep, dat Raisoeli moeite doen zou om hem zijn vrouw te ontnemen. Daarom versterkte hij zijn huis zelfs met loopgraven en bezette het met een aantal vrienden. Op een nacht werd het huis aangevallen en veroverd, alle man- nen werden gedood en van den rampzaligen echtgenoot werd zelfs het hoofd afgehou- wen, terwijl de dame, waarop de roover ver liefd was, in zijn harem werd gesleept. Tot goed begrip zij enbij gevoegd, dat de Mo- hammedaan gelooft, dat iemand, wiens hoofd afgehakt is, onmogelijk in den hemel kan komen. In dien Turkschen hemel wordt geen enkele vrouw toegelaten. Slechts man- nen komen erin, als zij in het ware geloof zijn gestorven en zeker zijn zij daarvan, als zij in den strijd met de ongeloovigen zijn ge- sneuveld. Hun paradijs bevat echter een sehare hemelsche schoonen. Sinds die vrouwenroof was Raisoeli's leven voortdurend een aaneenschakeling van andere rooverijen en oplichtingen, waar- mede hij schatten verdiende, maar waarvoor hij ook dikwijls vluchten moest. Eens zelfs werd hij gevangen genomen, doch wist hij toch nog te ontsnappen. Dit was mogelijk, doordat hij in Marokko talrijke bewonde- raars had, die hem geheel toegewijd waren. Ook doordat hij zulk een groote vrees ver- wekte door zijn niets ontziende wreedheid. Voor een slechts klein vergrijp liet hij iemand de oogen uitbranden of de armen afhakken. Daarbij een man van grenzen- loozen moed, tegelijkertijd een dweepziek geloovige, die schitterend spreken kon, zoo- dat hij daarmede telkens de zeer bijgeloo- vige Arabieren gedwee wist te krijgen. In 1911 had hij het zoo bont gemaakt, dat de Spaansche generaal Silvestre besloot zich van den roover meester te maken. Het ge- lukte hem om Raisoeli zoo nauw in te slui- ten, dat deze in een hopelooze positie kwam. Maar juist, toen men op het punt stond hem gevangen te nemen. kwam er een ande re Spaansche generaal Marina bij. Die Spanjaarden zijn altijd op elkaar jaloersch en het met elkaar oneens. De twee gene- raals gingen met elkaar aan het kibbelen, i welke maatregelen er verder moesten wor- i den genomen om Raisoeli in handen te krij gen. Het gevolg was, dat beide generaals werden afgezet en de roover verder met rust gelaten werd! Zelfs werd zijn macht zoo groot, dat de Spaansche regeering hem aan- stclde totgouverneur van een provincie en hem van wapens en geld voorzag, waar- mede hij even later natuurlijk de Spaansche soldaten aanviel. Wederom in 1920 werd besloten, dat men zou trachten hem te vangen. Generaal Be- renguer leidde de operaties en nam ver- schillende steden in. Eindelijk had men de rotsachtige streek, alwaar de rooverhoofd- man zich verborg zoo rondom ingesloten, dat men meende, dat hij nu niet meer ont snappen kon. Hevige gevechten, waarin de Spanjaarden groote verliezen leden, hadden plaats. Ten slotte werd Tazavoet, de schuil- plaats van Raisoeli veroverd. En wat deed toen de Spaansche regeering? In plaats van hem gevangen te nemen, ging men vriende- lijk met den man onderhandelen, waarvan het resultaat was, dat men opnieuw een ver- drag met hem sloot. Ten slotte werd de fortuin hem ongunstig. Sultan Abd-el-<Krim kreeg er eindelijk ge- noeg van en op een goeden dag wist zijn broeder met een troep Kabielen, den roover gevangen te nemen en naar de stad Axdir te brengen, alwaar hij in de vorige maand in gevangenschap is overleden. Hier is slechts het aller voornaamste van zijn leven verteld. Rosita Forbes wijdae aan hem een dik boek. Daaruit zouden een menigte dergelijke avonturen kunnen worden geciteerd. Maar het bovenstaande is zeker wel voldoende om het besef bij te brengen, dat deze roover, die den dood van duizen- den Spaansche soldaten heeft veroorzaakt, en die aan Spanje vele millioenen van oor- logsuitgaven berokkend heeft, een der groot- ste avorituriers uit de laatste veertig jaar is geweest. Maar dit geeft mij aanleiding tot een an dere opmerking. Wie over hem leest en de woeste wreedheden der Arabieren leert ken- nen, komt al spoedig tot de ontdekking, dat er dan toch tusschen onze Europeesche en Amenkaansche Christelijke beschaving en tusschen die Mohaminedaansche levensge- dragingen een hemelsbreed 'onderscheid bestaht. Wat daar in Marokko gebeurd is, dat is eenvoudig onmogelijk in een Christelijke maatschappij. En nu herinner ik mij, hoe in de laatste jaren, sinds het uitbreken van den wereldoorlog, men voortdurend heeft kunnen lezen allerlei klachten, hoe weinig het Christelijk geloof waard was, waarin zulke oorlogsgruwelen enz. mogelijk waren. Ja zelfs rnenig betoog werd gedrukt om te zeggen: het Christendom had bankroet ge maakt. Nu zal ik daarbij gaarne erkennen, dat de oppervlakkige schrijvers, die zich aan dergelijke goedkoope klachten te buiten gin gen, nog als eens in hun geschrijf danig lie- ten blijken, hoe weinig zij wisten van het Christendom. Maar ook: hoe dergelijke taal aanwees, hoe bitter weinig zij thuis waren in wat men noemt: „beschavings- geschiedenis". Maar lezers, als gij ooit iemand zoo hoort klagen over dat Christen dom, dat zoo weinig vermocht, eilieve zegt dan tegen dien klager: „Lees eens het boek van Forbes over Raisoeli". Ik geloof, dat wie een dergelijk werk leest, in eens genezen worden zal van de zucht om af te geven op de waarde der Christelijke zeden. O zeker, ongetwijfeld erken ik gaarne onze groote tekortkomingen. Maar als wij zien, welke beestachtigheden bedreven worden in het Mohammedanisme, welke ten hemelschreien- de toestan'den op zedelijk gebied daar wor den gevonden (en door die Arabieren als normaal worden beschouwd), ook hoe er wordt gelogen en bedrogen en hoe alle ka- rakters ontsierd worden door zonden, zoo- als wij ze onder ons niet kennen, dan leeren wij tegelijk de ontzaglijk groote waarde van het Christendom als verbreider van een zedeleer kennen. Want dan zien wij, hoe die Christelijke zedeleer toch in staat is geweest een beschaving te voorschijn te roepen over groote werelddeelen als Europa, Amerika, Australie, een beschaving, die zoo verre su- perieur is aan het Araibische levensgedrag, dat wij in dit resultaat de waarde ervan herkennen. Er is trouwens kortgeleden een roman in het Nederlandsch vertaald, die op voortref- felijke wijze ons een zeden-schildering geeft van de Arabische bevolking, zooals deze heden ten dage leeft in Syrie, in de om- geving van Damaskus. De Engelsche schrij- ver Marmaduke Pickthall gaf ons in zijn ,,Said de Visscher" een roman, waarvan men onder het lezen zichzelf voortdurend afvraagt, of zulke dingen in onzen tijd nu heusch mogelijk zijn. Wreedheid, domheid, bijgeloof, leugen en bedrog, gaat ons in bonte schakeering voorbij. Heusch, er is toch nog wel een onderscheid tusschen die wereld en de onze, als van nacht en dag. T. g. T. DE U1TZONDER1NGSTAR1EVEN EN DE ROTTEiRDAMSCHE HAVEN. Het Kamerlid, de heer Van Lanschot heeft tot de Ministers van Buitenlandsche Zaken en van Arbeid, Handel en Nijverheid de volgende vragen gericht: In het jongste jaarverslag der Holland^ Amerika-lijn worden klachten geuit over den nadeeligen invloed, die het verkeer over de Rotterdamsche haven ondervindt van de uit- zonderingstarieven op de Duitsche spoor- wegen voor transporten van het binnenland naar de Duitsche havens. Reeds een jaar geleden heeft de Duitsche regeering tegenover Hr. Ms. gezant toezeg- ging gedaan, waardu.ir een bevredigende oplossing van deze aryigelegenheid in uit- zicht is gesteld. lntusschen is bevred.ging nog allerminst verkregen; de voorkeurtarieven zijn nog vol- strekt niet ten voile opgeheven en de heer Van Lanschot meent zelfs te weten, dat aan Belgie voordeeliger tarieven worden toege- kend dan aan Nederland. Is de Regeering bereid, inlichtingen te geven omtrent den huidigen stand dezer aangelegenheid en in ieder geval nu zij reeds zoo lang hangende is alsnog bij de Duitsche regeering, krachtig aan te drin- gen op spoedige volledige gelijkstelling ten deze van de Nederlands he met de Duitsche havens welke te meer gerechtvaardigd mag worden geacht, nu Duitsche handelaren met een Nederlandsch revolving credit van 140 millioen voor den aankoop van grondstoffen worden geholpen, o.a. onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat de invoer van die grond stoffen, onder erkenning van het Nederland- sche handelsbelang, voor zoover mogelijk over Nederlandsche havens zal worden ge- leid. DE KALENDERHEiRVORMING EN DE BR1TSCHE SPOORWEGEN. De Britsche spoorwegmaatschappijen hebben ingestemd met het voorstel, uit- gaande van den Volkenbond, om het jaar in dertien inplaats van in twaalf maanden te verdeelen. Elke maand zou 28 dagen hebben. Nieuwjaarsdag en ,,schrikkeldag" bolide beide extra's zijn om de totalen van 365 en 366 dagen te bereiken. Sir Herbert Walker, de directeur van de Southern Railway, geeft als zijn meening te kennen, dat eenige tijd. z'^rnoeten verloopen eer men een dergelijke herziening in wer- king kan stellen. De spoorwegroosters zullen er aanmerkelijk door vereenvoudigd worden, en alle spoorweg-menschen zullen de verandering met instemming begropten, omdat de voortdurende afwisseling in de data voor Paschen en Pinksteren grooten last veroorzaakt. Een andere spoorweg-autoriteit wees erop dat andere naties hun meening nog moeten zeggen, en dat - zelfs als zij toestemmen ratificatie door de parlementen noodig zal zijn. TER NEUZEN, 22 Mei 1925. DIEFSTAL EN VERN1EL1NG. Bij de gemeentepolitie waren reeds sinds geruimen tijd klachten ingekomen, dat er, voornamelijk aan gebouwen op het stations- terrein en aan de dokken, diefstallen van koper, lood en zink werden gepleegd, ve-elal van de daken der gebouwen, doch ook van daar aanwezige machines. Gisteren was dit weer het geval aan de vlasfabriek van de Gebr. Verstraeten aan den Stationsweg, waar een beduidende hoeveelheid zink was ontvreemd. In al die gevallen overtrof de schade, die aan een en ander werd toegebracht ver de waarde van het ontvreemde. Ook trof het bij het onderzoek, dat het wegnemen van het rnetaal een deskundige hand verraadde. Een nog Woensdag ingesteld onderzoek bij bekende opkoopers leidde tot geen re sultaat, doch de verdere nasporingen der politie hadden tot resultaat, dat een viertal jongens, die bekend hebben zich aan den diefstal van een en ander te hebben schuldig gemaakt gisteren zijn gearresteerd, en een deel van het gestolene bij opkoopers in be- slag kon genomen worden, terwijl een der jongens ook de plaatsen aanwees waar een en ander nog verborgen was. om dit later van de hand te doen. De vier verdachten zijn na opgeinaakt proces-verbaal in vrijheid gesteld, terwijl ook tegen de opkoopers proces-verbaal is op- gemaakt. Naar we vernemen is hedenmorgen nog een groote partij lood en zink in beslag genomen, afkomstig van het huis van den heer Stevens en een loods van den heer Van Cantfort, dat verborgen was onder steenen aan de nieuwe kade. CONCERT VAN HET MUZ IEK GE Z ELSC H A P Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt door het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden" aanstaanden Zon- dag in „De Buiten-Societeit" tegen een kleine entree concert gegeven ten voordeele van het instrumentenfonds. Het spreekt van zelf, dat met de sterke toeneming van het ledental de finanoieele lasten eveneens be- duidend toenemen. Laat men thans deze vereeniging die steeds bereid is, hare mede- werking te verleenen waar deze gevraagd wordt, door een bezoek aan den tuin op flinke wijze steunen. CONCERT OP DE MARKT. Het was gisteren een prachtige dag om in de buiteniucht te verwijlen. Het bleef Ook een mooie avond en het was dus met te ver- wonderen, dat een groote menigte samen- stroomde op de Markt om te beluisteren het concert, dat daar op de muziektent gegeven zou worden. Men kon bij deze gelegenheid ook reeds j bewonderen het door de leerlingen der ambachtsschool fraai afgewerkte hekje, dat daar voorloopig reeds geplaatst was, voor afsluiting van het tuintje rond de muziek tent. Toen het muziekgezelschap onder leiding van den heer A. Schirris de uitvoering van het programma aanving, was ten opzichte met het vorig jaar waar te nemen een groote uitbreiding van het ledental. De van wege de vereeniging gegeven inuziekcursus heeft een mooi aantal aankomende muzikanten geleverd. Een en ander heeft blijk van het ijverig werken van den directeur. Het goed gekozen programma werd bevredigend uit- gevoerd. Tusschen de twee afdeelingen van het muziek-programma betrad de heer A. Hol ster .met het gemengd koor „Geduld Over- wint" de tribune, om een 4tal liederen te zingen, hetgeen niet onverdienstelijk ge- schiedde. Tot onzen spijt moesten wij van deze vereeniging evenwel een beduidende vermindering van leden constateeren, het geen jammer is. Het aantal jon:gelieden (het schijnen nu eenmaal bijna uitsloitend jonge- lieden te zijn die van een dergelijke ver eeniging deelmaken) is in onze stad zoo groot, en zeer velen gevoelen toch wel voor zingen, waarom het onbegrijpelijk voorkomt, dat niet meerderen toetreden tot eene ver eeniging om gezamenlijk de zangkunst te beoefenen, waardoor men mooie resultaten kan verkrijgen. Nu was de zang van het koor te zwak in de buiteniucht. Overigens moeten we nog opmerken, dat de politie met lofwaardigen ijver een kring rondom de muziektent vrij houdt, waar het heen en weer loopen tijdens de uitvoering wordt tegengegaan. Buiten dien kring heerschte echter vrij veel rumoer, zoodat het voor de ernstige luisteraars dikwijls zeer onaangenaam was en ook de piano's van de harmonie dikwijls in het rumoer verloren gingen. Er zijn er blijkbaar nog te velen die niet beseffen, dat ze naar een concert moe ten komen luisteren. VOOR DE BAD- EN ZWEMINRICHT1NG. Begunstigd door zeer fraai zomerweer, er woei op het sportveld een aangenaam koeltje, werd gisterennamiddag in tegen- woordigb^id van vele belangstellenden, de aangekondigde voetbalwedstrijd gespeeld, ten voordeele van de bad- en zweminrich- ting. Men werd aanvankelijk Woensdag teleurgesteld, omdat de club uit Temsche bericht zond, haar woord niet te kunnen ge- stand doen. De Axelsche voetbalvereeniging verklaarde zich evenwel op het haar gedaan verzoek bereid een elftal te zenden en zoo verscheen gisteren tegen het elftal van Ter Neuzen een elftal van de Oranjetruien bin nen de krijtlijnen, waarbij naar we vernamen verschillende invaders. Het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" had de spelers vanaf het club- lokaal naar het terrein geleid en hield er ook op het terrein, met haar lustige muziek „den moed in." Die zat er dan ook bij de spelers wel in. Er werd met animo ge- spi .'Id, ook door het elftal der bezoekers, al is het ook. dat dit zich in de tweede helft in het bijzonder op verdedigen scheen toe te leggen, teneinde te voorkomen, dat het aan tal punten in haar nadeel grooter zou wor den. De wedstrijd eindigde met 30 in het voordeel van het Ter Neuzensch elftal. Zij, die aan dezen wedstrijd hebben mee- gewerkt kunnen met voldoening op hun streven terugzien. Naar we vernemen is aan entree's ontvangen een bedrag van f\46,35 en zal na aftrek der onkosten on- geveer fllO ten voordeele der Bad- en Zweminriehting kunnen komen, hetgeen voor het komende seizoen een goede steun be- teekent. WIJZIGINGEN RiJKSTELEFOONNET NEUZEN. No. 127. Gemeentebestuur (raadihuis). No. 236. H. W. R. Kramer, Westkolk- straat 6. No. 170. Th. Neve, Donze-Visserstr. 29. No. 243. L. Smits, Noordstraat 70. No. 6 (2 lijnen). Alg. centr. bank v. d. Middenstand, Nieuwstraat 10. No. 172 (2 lijnen). De Koster en Co., Nieuwstraat 14. No. 55 (2 lijnen). N.V. Bouwmat. handel „De Hoop", Stationsweg. No. 125 (2 lijnen). Nat. Bankvereeniging, Nieuwstraat 2. No. 144 (2 lijnen). Transinter bank, Vlooswijkstraat 69. No. 35 (2 lijnen. Ls. van Waesberghe- Janssens, Nieuwstraat 18. UITSLAG AANBESTBDING. Zaterdag 1.1. werd in het Hotel du Com merce door den architect L. de Bruijne na- mens den heer L. de Regt te Zaamslag aanbesteed: het bouwen van een woonhuis aan de Axelsche straat te Ter Neuzen. Voor het metselwerk werd ingeschreven door de heeren: H. P. Lensen te Zaamslag voor J6601W. H. van der Hooft te Zaam slag voor /6600; Gebroeders Van der Vel- den te Ter Neuzen voor f6400; P. 1. en J. H. Rijnberg te Ter Neuzen voor f6300: W. M en P. W. Nieuwelink te Ter Neuzen voor f 5638. Voor het timiner- en ijzerwerk door de heeren: C. H. H. Wisse te Zaamslag voor f 4694; D. P. Bastinck te Zaamslag voor 4300; A. Roovers te Ter Neuzen voor 4250; G. Rijnberg te Ter Neuzen voor /4196; P. A. Mielen te Ter Neuzen voar f 4150; P. A. Leunis te Ter Neuzen voor f 4075. Voor het loodgieterswerk door de heeren: J. M. de Zeeuw te Zaamslag voor /640; 1. Guequierre-Kuijk te Ter Neuzen voor 625. Voor het glas- en verfwerk door de heeren: J. J. Verjaal te Ter Neuzen voor f 1010; J. Verlinde te Ter Neuzen voor 851J. F. Emmaneel te Ter Neuzen voor 688; Jac. Bruggeman te Ter Neuzen voor 687. Voor het metsel-, timmer- en ijzerwerk samen, door: de heer C. H. H. te Zaamslag voor f 10.862. EEN FIETSONGBLUK. Bij het naar huis rijden schijnt C. R., be- hoorende tot het elftal uit Axel dat gister- namiddag alhier gespeeld heeft, in de Axel sche straat zijn stuur niet voldoende mees ter te zijn geweest, waardoor hij met het hoofd tegen een boom terecht kwam, en in bewusteloozen toestand in het ziekenhuis alhier is binnengedragen. Nadat hem daar de noodige hulp verleend was, was hij vrij— we! spoedig opgeknapt en is met de laatste tram van hier naar huis vertrokken. WIELBRBAAN TE SAS VAN GENT. In de Maandagavond te Sas van Gent gehouden vergadering van aandeelhouders werd, naar aan de Midd. Crt. gemeldt wordt, besloten tot oprichting der vereeni ging ,,Wielersportvereeniging Sas van Gent," en welke vereeniging de exploitatie van een verharde wielerbaan beoogt. Het aandeelenkapitaal tot een bedrag van f 2000 werd staande de bijeenkomst vol- gestort, terwijl een bestuur voor den tijd van drie jaar werd gekozen. Dit bestuur bestaat uit de heeren: A. Vernaeve, voorzitter, Gaston Goossen, seer,, F. P. J. Stubbe, pen- ningmeester; F. Dhaeze en A. Nevejan, corn- missarissen. Besloten werd ten spoedigste, zoo moge lijk nog deze week met de eerste werk- zaamheden voor het leggen der baan (het grondwerk aan te vangen). De baan zal worden gelegd om het tegen- woordige terrein der voetbalvereeniging ,,Oranje" aan de Oostsluis, zij zal vanuit de beide stijle bochten gemeten, een lengte hebben van 136 meter, bij een breedte van 51 meter. De baan zelf zal breed zijn 6 meter; de beide bochten zullen een hoogte bereiken van 2 meter. Men hoopt nog einde Juni de openings- wedstrijden te kunnen organiseeren. HOBK. Gisteren werd alhier in den boomgaard van den heer A. de Keuning, van wege de afdeeling van ,,De Vrijheidsbond" een land- dag gehouden, die druk bezoch.t werd. Zi; werd op flinke wijze opgeluisterd door het muziekgezelschap „Elk naar zijn krachten." Het woord werd gevoerd door het lid cier Tweede Kamer mej. Westerman en den be- kenden spreker den heer Groenewout. Des avonds werd in de zaal van den heer Nieu welink ,,de Vrijiheidsfilm" vertoond. De zaal bleek te klein om alle belangstellenden naar de vertooning van die mooie film te bevatten. e AXEL. Dinsdag a.s., voormiddag 10 uur wordt alhier een oper.hare raadszitting gehouden. ZUIDDORPE. Bij den op 17 Mei 1.1. gehouden wedstrijd door de duivenmaatschappij ,,Elk naar zijn krachten" uit Arras, was de uitslag als volgt 1 en 27 Ad. Zamen te Koewacht, 2, 16. 18, Gebr. Janssens te Hulst, 3, D. Faas te Axel, 4. 36, Piet Bertram te Hulst, 5. J. van Dors- selaar te Axel, 6, Fl. Cleaijs te Zuiddorpe, 7, A. E. van Nieuwelande te Zuiddorpe, 8, 9, 10. Joh. van den Branden te-Hulst. 11, Jos. Gijsel te Koewaciht, 12. 22, 29, Jos. van den Eeckhout te Graauiw. 13, Abr. Hummel te Zuidorpe, 14. Alp. Zaman te St. Jansteen, 15, 20, Ach. Goossens te Koewacht. 17. 37. Aug. Boone te Koewacht. 19, 33, 1. Bouaert te Stoppeldijk, 21. 23, Kam. de Wagenaar te St. Jansteen. 24. J. Blommaert te Hulst. 25. 28. Alois Rottier te Koewacht, 26 R. Notscihaele te Westdorpe, 30. Fr. de Block te Zuiddorpe. 31. Ch. Scholder te Koewacht. 32. Alph, Thiron te Zuiddorpe, 34. Oct. Waelput te Zuiddorpe, 35. Ed. de Vos te Koewacht, 38. Gebr. Verschelden te Zuid dorpe. 39, Cel. de Coninck te Zuiddorpe en overduit" Alois van Overloop te Koewacht. De eerste dnif kwam binnen te 9,57.26 en had gevlogen met een snelheid van 1229.4 per minuut. de laatste kwam binnen te 10,05,28 en vloog met een snelheid van 1138,1. RECHTSZAKEN. De zaak tegen J. A. d. H., oud 24 j., werk- man te St. Maartensdijk en A. C. B., oud 24 jaar, kantoorbediende te Middelburg, be- klaagd van knoeierijen als weger, bij de af- levering van suikerbieten in het najaar van 1924 aan de haven te Biervliet. is naar de terechtzitting verwezen. r!bli 1 TER ENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1