PREDIKBETJRTEN. GEMEN8DE BERICHTEN. werd gesproken voor het afgetreden lid Voet, waar dit wel voor anderen was ge- schied en b.v. veel lof was toegezwaaid aan De Buck, toen hij als wethouder aftrad. De voorzitter antwoordde, dat hij zich hierin de les niet liet voorschrijven en daar- mede werd deze spannende zitting gesloten. Staande de vergadering werd ook ge- vraagd, of het nieuw gekozen en toegelaten lid Vonck ook verwittigd was van deze zit ting, doch de voorzitter antwoordde hierop niet. We vernamen, dat deze geen oproe- pingslbrief had gekregen. Dsnderdag 21 Mei 1925 (Hemalvaartsdag.) RECHTSZAKEN. Naar het Huis van Bewaring te Middel- burg is overgebracht Fr. C., oud 19 j., zon- der beroep te Biervliet, verdacht van land- looperij. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. C. A. Q. Koevoets, zonder, Axelsche straat 19, van Vlissingen. C. Dieleman, bakkersknecht, Noordstraat 80, van Zaamslag. A. Vogelenzang, dienstbode, Markt 25, van Kruiningen. A. C. Vonck, dienstbode, Noordstraat 70, van Hontenisse. W. H. Heijnes, kraanmaohinist, Burge- meester Geillstraat 16, van Rotterdam. E. F. Schelstraete, landbouwersknecht, O 196i, van Hoek. B. S. Boone, landbouwersknecht, P 102, van Stoppeldijk. C. E. de Bleije, dienstbode, Smidswal 25, van Hoek. A. G. S. van Kerkvoort, dienstbode, O 37, van Zaamslag. A. Koole, zonder, Nieuwediep 45, van Kruiningen. j. F. de Rubber, zonder, 0 22, van Krui ningen. J. N. 't Gilde, zonder, Van Steenbergen- laan 52, van Middelburg. H. 't Gilde, dienstbode, P 45, van Hoek. M. M. Seghers, dienstbode, O 73, van Axel. W. Wagenaar, chauffeur, Westkolkstraat 11, van Hoek. L. M. de Koster, zonder, P, van Graauw. Vertrokken: R. R. Visser, zonder, Markt 23, naar Leuven. J. Rouw, werkman, Baandijk 7, naar Hoek. iM. B. Vermaut, koopman, Van Steenber- genlaan 51, naar Lauwe (B.) A. J. Lijbaart, Q 13, molenaar, naar Hoek. M. S. Cornelissen, zonder, Tlholensstraat 68, naar Philippine. P. Verduin, dienstbode, Kazernestraat 19, naar Vlissingen. P. A. van der Valk, aannemer, woonark, naar Meemster. A. J. P. Voerman, kantoorbediende, Noordstraat 53, naar Rotterdam. P. Verbrugge, werkman, Baandijk 4, naar Chattam (Canada). C. van Doom, werkman, Baandijk 31, naar Chattam (Canada). S. van Dixhoorn, dienstbode, O 35, naar Axel. iM. M. van Hulle, dienstbode, Kersstraat 9, naar Philippine. EEN NESTJE IN EEN BRIEVENBUS. Een koolmeezenpaar heeft een ietwat zonderlinge, maar toch zeer veilige plaats voor zijn nestje uitgezocht, namelijk de brievenibus van een woning op het Zuid te Dragten. Deze bus heeft toegang door een vertikale spleet in den muur naast de deur. Daar er gedurende de Paschdagen geen gebruik van werd gemaakt, konden de diertjes zich dien tijd ten nutte maken om er hun nestje in te bouwen. En toen de be- woners zich voor het voldongen feit zagen geplaatst, hebben zij met medewerking van de brievenbestellers de ongenoode gasten maar in besaherming genomen. Thans zit- ten de diertjes om de beurt op 14 eitjes te broeden. EEN DURE KWAJONGENSSTREEK. Op het terrein van de American Petroleum Company aan den Sluisjesdijk reed naar het station Feijenoord een z.g.n. petroleum- tanktrein, bestaande uit een groot aantal tankwagens. Ter hoogte van de Doklaan haalden eenige jongens het wissel om met het gevolg, dat de 13e wagen van den trein, die daar juist passeerde, derailleerde en om- sloeg. Daar de trein zeer langzaam reed, bleef het ongeval hierbij beperkt. De in'houd van den wagen, ongeveer 5000 liter, ging grootendeels verloren. De schade i§ vrij aanzienlijk. LAFFE WRAAK. Dezer dagen ontdekte de landbouwer Z. te Brouwersihaven, dat men des nachts in een op zijn erf staanden regenbak, die bijna geheel gevuld was met drinkwater, petro leum had gegoten, zoodat het water on- bruikbaar is geworden. Gedacht wordt aan wraakneming. De politie stelt een onder- zoek in. ROBKEiLQOS. Dezer dagen dronk een op Borkum wer- kende arbeider bij een weddenschap meer dan 1 liter jenever. Hij moest deze onbe- zonnen weddenschap met den dood be- koopen. EEN ONTSNAPP1NG. Dinsdagmiddag gelukte het een in het Huis van Bewaring te Amsterdam ingeslo- ten gijzelaar, die werd overgebracht naar den otticier van justitie aan de hoede van den hem begeleidenuen veldwachter te ont- snappen. De zaak scheen tevoren te zijn geregeld, want nauwelijks had de arrestant het Huis van Bewaring verlaten of een groote auto reed voor. Waar de gijzelaar niet werd vastgehouden maar enkel begeleid, was het hem niet moeilijk zich in de auto te slinge- ren. De veldwachter zag eveneens kans zich een standplaats op de auto te verzekeren. De ontvluchtte met zijn helpers trachten op allerlei manieren van hun achtervolger af te komen, maar deze hield taai vast. Een agent van politie, die het geval zag; sprong in allerijl op een achter den pijlsne! wegrennenden auto volgende benzine- wagen, dieeen juist getrouwd bruids- paar vervoerde. Onder de jachtende rit was het den vluchtelingen eindelijk gelukt den veldwach ter door een reeks vuistslagen in het gelaat van den wagen te doen verdwijnen, waarop het nog sneller verder ging. De achtenvolgingspoging moest worden opgegeven. De veldwachter bleek eenige vrij ernstige verwondingen te hebben opge- loopen en werd naar een der ziekenhuizen vervoerd. Eenigen tijd later kwam uit Utrecht, waarheen het verzoek om opspo- ring en aanhouding snel was doorgegeven, het bericht, dat de auto met de inzittenden daar was aangetroffen en dat de vluchte lingen in arrest waren gesteld. De vrijheid duurde dus niet lang en de mishandeling van den veldwachter zal de straf ook niet lichter doen zijn. TiRAMONGELUK. Het Dgbl. van Noord-Brabant meldt: De sneltram, Zaterdagmorgen uit Breda vertrokken, is nabij Stuivezand uit de rails gestagen. Een wagen brak door een slag tegen een boom door midden. Juist in dien wagen bevonden zich de meeste passagiers, die alien min of meer ernstig verwond wer- den. De heer Walraven, fruithandelaar uit Breda, kon slechts met veel moeite onder den wagen vandaan worden gehaald. Een koopman, die ook in den wagen zat, was er het ergste aan toe. De oorzaak van het ongeluk is, dat nadat de locomotief gepasseerd was, de wissel oversloeg, waardoor de tramwagens tegen de boomen werden geslingerd. Een der wa- gens brak daardoor in tweeen. De gewonden, die de eerste hulp ontvin- gen van Dr. De Weert uit Zundert, werden naar Breda vervoerd. Nader vernam het blad: Het ongeval is geschied met de z.g. snel tram, die om 6.40 uit Breda vertrekt. Om half acht passeerde deze den wissel op Stuivezand. De locomotief liep goed door den wissel. De vlak achter de machine hangende wagen was een dubbele wagen met twee draaisteilen van vier wielen. Het eerste stel is ook goed door den wissel ge- loopen; doch direct na het passeeren van dit stel schijnt de wissel omgeslagen te zijn, zoodat het tweede stel wielen op het zij- spoor liep. Hierdoor is de wagen tegen een boom terecht gekomen. Het achterste ge- deelte is totaal vernield. In het eerste ge- deelte zat een marskramer. Deze schijnt een verwonding aan den rugwervel gekre gen te hebben en is naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. In het vernielde gedeelte zaten de heer W„ fruithandelaar te Breda, de dames L. uit Princenhage met een heer en een doch- tertje. Deze liepen alien kwetsuren op die door Dr. De Weert uit Zundert werden ver- bonden. Zij zijn door kapelaan Schouten per auto van Dr. De Weert naar huis gebracht. Wonder boven wonder zijn er geen men- schenlevens te betreuren. De machine- koppeling brak af, zoodat de locomotief nog doorreed, terwijl het volgrijtuig tegen een boom lag. De trein bestond uit bovenge- noemde machine en doorloopenden wagen, een kleinen wagen en een bagagewagen. Deze hebben geen averij gekregen. VERRADEN VAN FABR1EKS- GBHEIMEN? In de gloeilampenfabriek „Electra" te Tilburg zijn eenige gewezen werklieden der Philips-Fabrieken gearresteerd op vermoe- den van verraad van fabrieksgeheimen ten nadeele der firma Philips. De feiten schij- nen vast te staan. De verdachten zijn na ver- hoor weer op vrije voeten gesteld. VEEL KARPERS. In het dorp llpendam is een klein polder- tje, dat vaak onder water loopt. Het pol- dertje werd nu een dezer dagen weer droog gemalen en toen het water bijna weg was zag men vele groote karpers op het land spartelen. Er waren er bij van wel 7 a 8 pond. Daar het verboden vischtijd is liet men de karpers weer zwemmen. DE VEENiBRANDEN IN DRENTHE. Door onbekende oorzaak zijn op ver- schillende plaatsen weer ernstige veenbran- den uitgebroken in Z. 0. Drenthe en wel te Klazienaveen-Noord, Emtnererfscheider- veen, en Bargercompascum. Reeds van verre ziet men boven de velden een grijze damp. Te Klazienaveen-Noord, is de brand zeer venijnig. Volgens de berichten van Maandag, woe- kert de brand in het veen zooals enkele jaren geleden bij een grooten brand in Val- termond. Hier staan 20 H. A. van den heer Veldkainp en 15 H. A. van de Maatschappij „Klazienaveen", in brand; men heeft uit een viertal woningen het huisraad. weggedragen. Er wordt met een drietal spuiten gewerkt, n.l. van Ter Apel, Emmen en van de firma Scholten. Het resultaat is tot dusver zeer klein, want overal ziet men de kleine vlam- men opkomen. Te Emmererfscheiderveen omvat de brand een oppervlakte van 40 H. A. Hier verbrand- den groote complexen turf. Men vreest ook voor het behoud van enkele baggermachines. Met den sterken Oostenwind en de door- loopende droogte is de toestand zeer ern stig. Hier wordt niet gespoten, daar de wegen voor brandspuiten onbegaanbaar zijn. Te Bargercompascum kan men den straat- weg bijna niet passeeren, omdat de rook te dicht is. Het vuur verspreidt zich hier snel. Er zijn nog meer spuiten gealarmeerd. VOGELNESTJES U1THALEN. Een lOjarige jongen uit Schinnen, G. ge- naamd, viel uit een boom, toen hij bezig was met vogelnestjes uit te halen. Zwaar ge- wond werd, hij naar 't Zusterklooster ter verpleging gebracht. Zijn toestand is zorg- wekkend. BRAND TE AMSTELVEEN. Maandagnacht 2 uur passeerden 2 sur- veilleerende agenten den Amstelveenscheweg bij het Patrimonium-gebouw. Door het springen van een ruit bemerkten zij, dat er brand was in de woning van De Jong al- daar. Een der politiemannen ging per rij- wiel de brandweer waarschuwen. Zijn col- lega ging het huis binmen. Hij vond daar alles in rep en roer. De be- woners waren bezig hun huisraad bijeen te vergaren. Toen het gezin naar buiten was gegaan, bleek dat er nog een kind vermist werd. De agent ging daarop nogmaals naar boven en bracht een 3jarig kind van De J., dat helaas door den rook gestikt was naar beneden. Terstond daarop arriveerde de eerste brandspuit. Daar de waterstand laag was, kon de spuit geen water geven en raakte zij door de modder defect. De vlammen sloegen. inmliddels hoog op, Spoedig arriveerde nu een tweede spu welke terstond in werking gesteld kon wor den. Weldra werd de vlammenzee kleiner,' Aan het huis was echter niets meer te red den. Het is tot den grond toe afgebrand. Het werd bewoond door twee gezinnen met te zarmen zeven kinderen. Het huisje was slechts laag verzekerd. DE MOORD AAN DEN OVERTOOM. Het Hbld. verneemt, dat binnenkort de instructie tegen M. Muijlwijk, verdacht van den moord, op den makelaar Busch te Am sterdam gepleegd, en berooving van het slachtoffer, zal worden gesloten. Er is nog geruimen tijd gezocht naar het gouden horloge met gouden kast en slag- werk, dat eveneens aan makelaar Busch moet zijn ontroofd en aanvankelijk in de Bank van Leening was beleend, doch van de verschillende horloges, door de recher che opgespoord, heeft niemand van de ken- nissen van het slachtoffer er een herkend als speciaal dat, aan B. te hebben behoord. De verdachte is bij zijn bekentenis, eerst aan den predikant Le Roy, daarna aan den rechter van instructie gedaan, gebleven: hij'zou den heer Busch niet naar den Over- toom hebben gelokt, en had ook het doel niet, hem te dood,en, noch om B. te beroo- ven; doch over ,zaken sprekende is een woordenwisseling ontstaan, waarbij, volgens zijn uiteenzetting B. ineenzakte, toen M. hem bedreigde, en de levensgeesten van den m|akelaar toen plotseling waren geweken. Hij heeft den man daarop de portefeuille ontnomen, waarin volgens M. een bedrag van ruim 7000 moet hebben gezeten. De justitie, deze verklaring niet voetstoots aannemende, heeft de laatste maanden door de recherche het onderzoek doen voortzetten. Thans wordt nog gezocht naar een getuige, die met Muijlwijk jarenlang in zaken-relatie stond. Het ligt in de bedoeling binnen en kele maanden het strat'geding door de recht- bank te doen behandelen. EEN WOLKBiRiEUK BOVEN SIMPEL- VELD. In de omgeving van Simpelveld heeft 't Zaterdag zoo geregend, dat van een wolkbreuk gesproken kan worden. Een zware hagelbui en overvloedige regens ont- lastten zich boven het land. Een en ander ging gepaard met hevigen wind'. Er werd groote schade toegebracht aan 't te velde staande gewas. Bijna al de jonge groente ging verloren. Honderden ruiten en dakpannen werden vernield. De beek kon het overvloedige water niet verzwelgen en trad hier en daar buiten hare oevers. Verschillende bergwegen zijn onbe gaanbaar geworden. De spoordijk kreeg eveneens door het wegspoelen van grond schade. Het eigenaardige van het natuurver- schijnsel was, dat het zoo plaatselijk was. In Heerlen b.v. viel wel veel regen, maar werd overigens niets bijzonders waarge- nomen. Nader meldt men nog, dat een 82jarige vrouw, die een ziek jongentje wilde redden, is verdronken. Betreffende deze wolkbreuk meldt „de Courant" nog de volgende bijzonderheden: Binnen een kwartier waren de bergbeken in snelvlietende stroomen veranderd en stortte zich het water van den heuvel, naar de lager gelegen landerijen en naar de kom van het dorp. Weldra was de Hoofdstraat in een koken- de zee veranderd en joeg het water in woes- te golven tegen de huizen, de muren beu- kende, de kelders vullende, zoodat het ten slotte in de gelijkvloersche kamers drong. De dorpsbewoners zaten in grooten angst, daar iets dergelijks zich nog nooit had voor- gedaan. Zij snelden naar de bovenverdieping en namen hun kostbaarheden met zich mee. De stroom voerde met zich klein huisraad, doode kfppen en zelfs zware steenen, die overal tegen aanbonkten. Fietsrijders wer den door het water verrast en verschillende konden hun leven slechts redden door hun rijwiel in den steek te laten en in de huizen te vluchten. Ook automobilisten trof hetzelfde lot. Zoo bevonid zich de auto van den directeur der Staatsmijnen, den heer Frowein bij Overijst, toen in enkele minuten de van de heuvels links en rechts komende stroom den wagen het voortgaan belette. Het water steeg in hoogstens 5 minuten tot het portier. Eenzelfde lot trof 'n bestelwagen van Vroom en Dreesman, terwijl verschillende auto- bussen hun route niet konden vervolgen en in allerijl moesten terugrijden. De wolkbreuk was betrekkelijk plaatselijk en strekte zich uit over Bocholtz en Simpel veld over een oppervlakte van hoogstens 8 vierk. K.M. In Eys, dat 3 kilometer van Simpelveld ligt, had men een kleine regen- bui gehad en stonden de dorpsbewoners blijde over den verfrisschenden regen aan de deur te kouten en elkaar wijzen op de donkere wolk boven Simpelveld toen plots het was of de natuur stilstond en een ge- weldige watervloed zich van de heuvels naar het dorp spoedde, om ook daar alles onder water te zetten. De z.g. oude watermolen had vooral vee van den stortvloed te lijden. Het meehanis- me was direct defect. Een koe verdronk. Bij een bakker werden honderden kilo's graan door het water meegevoerd. De man zelf trachtte nog wat van zijn have te redden, viel en brak een rib. Zware Canada-popu lieren werden bij een houtzagerij 50 meter verder ge$leurd. Eensklaps stortte de steenen brug die over de Eyser-ibeek ligt, ineen en de zware fundeering werd door de in een rivier ver anderde beek meegesleurd. ERNSTIG AU'i O-ONGEVAL. Aan den onbewaakten overweg achter het Apeldoornsche Bosch bij wachtpost 89, had JJonderdagmiudag een ernstig auto-ongeval plaats. De autooestuurder F. Stelling had een auto van den heer Rijken van de Erica- stichting op sleeptouw, en reea aaai-m^u^ in de richting Apeldoorn. Hoewel het uit- zicht daar .geheel vrij is, schijnt hij den na- derenden trein, die om 5.30 van Zutfen naar Apeldoorn vertrekt, niet opgemerkt te heb ben. De auto werd door den in voile vaart zijnden trein gegrepen en totaal vernield. De kap werd terzijde geworpen, terwijl het ond'erstel met bestuurder nog 300 meter door de machine werd meegeslingerd, eer de trein tot stilstand werd gebracht. Ernstig gewond werden de bestuurder en zijn tien- jarig zoontje opgenomen. Geneesheer en verpleegster van het Apeldoornsche Bosch verleenden eerste hulp, waarna beide slacht- offers naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd werden. Men vreest voor beider leven. Nader wordt gemeld, dat het kind reeds is overleden. NIET VEEL GOEDS IN DEN ZIN. Des nachts ongeveer half een werd de al- leenwonende 60jarige G. J. ten B„ land bouwer, wonende te Bergentheim, gemeente Ambt Hardenberg, wakker door geklop op de ruiten. Een voor de ramen staand mans- persoon verzocht hem uit bed te komen en hem den weg te wijzen. Ten Br., vermoedende, dat de man een ongewenschte gast was, antwoordde, dat hij den weg wel kon wijzen, zonder uit bed te komen, waarop de onbekende vertrok. Ongeveer 20 minuten later kwam hij even- wel terug, met zich dragende een dikken paal, waarmede hij de deur van het huisje begon te rammeien. Ten Br. achtte het toen gewenscht om op te staan, maar nau welijks was hij uit bed of de onbekende, die weer voor de ruiten stond, richtte zeer ver- moedelijk een vuurwapen op hem en riep hem toe stil te blijven staan, anders zou hij hem doodschieten. Zeer voorzichtig verliet Ten Br. echter de achterdeur van de woning, den onbekende aan de voorzijde van het huis staan latende, teneinde bij de buren, die ongeveer 100 meter achterwaarts wonen, hulp te halen. Toen de onbekende dit be- merkte, koos hij het hazenpad. De politie stelt een onderzoek in. DRIE UUR IN DEN OCEAAN. Een even merkwaardig als gevaarlijk avontuur in de Indische wateren, waarvan een landgenoote, mejuffrouw C. B., de on- vrijwillige heldin is, heeft een boven ver- wachting gunstigen afloop gehad. Naar zij aan een correspondent van de Straits Times den morgen na haar redding meedeelde, was mej. B., die in dienst der Ned. Indische regeering is, uit Singapore met de „Insulin- de" naar Batavia vertrokken. Om een laat- sten blik op de lichten van Singapore te werpen leunde zij voor het naar bed gaan nog even uit de patrijspoort, toen zij door een plotselinge beweging van het schip bui ten boord werd geslingerd; en voor zij in staat was om hulp te roepen, was het schip, aan boord waarvan niemand iets van het ongeval bemerkt had, buiten haar bereik. De zee was gelukkig kalm, doch er stond een sterke stroom, waarin zij zich drijvende hiela, tot zij na drie voile uren eindelijk een Sampang met 3 Chineesche visschers be- speurde en er in slaagde hun aandacht te; trek'ken. De Chineezen kwamen haar te hulp en volkomen uitgeput werd zij in de Sampang opgenomen. De visschers behan- delden haar vriendelijk en kookten wat rijst voor haar, doch in haar dunne onderklee- ding moest zij nog gedurende zeven uur de beproeving doorstaan van de felle zon, waartegen de Sampang geen enkele be- scherming bood. Toen zij echter's avon.ds om 7 uur in Sin gapore aan wal stapte, had zij van haar avontuur geen andere nadeelige gevolgen dan een door de scherpe zon verbrande huid en den avond daarna heeft zij haar zoo plot seling afgebroken reis voortgezet. Hoewel de zee in de buurt van Singapore gevaar lijk wordt gemaakt door een groot aantal haaien, heeft zij al dien tijd, dat zij in het water was, geen dezer ondieren gezien. Haar eenige ontmoeting van minder aange- namen aard was met een zeekrab, die haar een lichten beet aan het been toebracht. De goede afloop van het avontuur is nog te merkwaardiger, daar mej. B. eerst ver- leden zomer in Holland had leeren zwem men. HOOGE LEEFTIJDEN. De Kaapsche kaffer krijgt concurrentie. De 140-jarige Kaapsche kaffer, van wien onlangs een Zuid-Afrikaansch blad ge- waagde, blijkt niet de eenige van zijn leef- tijd te zijn, die nog op aarde rondwandelt. De Engelsche vertegenwoordiger, bij emir Abdoella, den heerscher over Trans Jorda- nie, heeft in een dorpje niet ver van de Roode Zee een Arabier aangetroffen, die 140 jaar oud moet zijn, aangezien hij als jongen van ongeveer dertien jaar de lan ding van Napoleon op de Syrische kust in 1799 heeft bijgewoond. Korten tijd voor het bezoek van den heer P'hilby was de oude heer, die als locale bezienswaardigheid overal in den omtrek bekend is, opnieuw getrouwd. MET PIJiL EN BOOG. In Nairobi voormalig Duitsch-Oost- Afrika is een gezelschap van drie Ameri- kaansche heeren aangekomen, die van plan zijn op grof wild te jagen zonder vuurwa- penen, doch met een geperfectioneerde pijl en boog van de soort die de Engelsche yeo- tNGEZONDEN MEDEDEELINGEN, Lijders aan aambeien kunnen niet beter doen dan Foster's Zalf aan te wenden, welke onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos /1,75; per tube 1.—. 5 men in de middeleeuwen droegen. Een der heeren, Dr. Saxton, Pope, heeft het wapen in Alaska beproefd en er menigen beer mee geschoten. De jagers beweren, dat hun pijl en boog even doodelijk treffen, doch den getroffen dieren veel minder pijn veroor- zaken. Zij zijn van plan in hoofdzaak de jachtroute van wijlen president Roosevelt te volgen. SCHEEPVAARTBEWEGING. 15 Mei Eng. s.s. Sea Gull, 1887 M3., ledig, van Calais voor Gent. Belg. s.s. Marcel, 3105 M3., kolen, van Leith voor Gent. Deensch s s. Jaegersborg, 3550 M3', hout, van Koevustaa voor Gent. Eng. s.s. J. Dunford, 3384 M3., kolen, van Cardiff voor Gent. Eng. s.s. The Emperor, 1771 MS., ijzer, van Millom voor Ter Neuzen. Fransch s.s. Divatta, 6412 M3., kolen, van Gent naar Nantes. Eng. s.s. Egret, 3945 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Fringa, 5461 M3., stukgoed, van Gent naar Manchester. Belg. s.s. Alberta, 991 M3., macadam, van Gent naar Little Hampton. Eng. s.s. CarlstoD, 1874 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Yewdale, 1350 M3., ijzer, van Gent naar Brittonferry. Eng. s.s. Turquoise, 1613 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Otto, 2367 M3., van Antwerpen vooi Gent. 16 Mei. Ned. s.s. Anna, 497 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Rotterdam. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3., ledig, van Lo westoft voor Gent. Eng. s.s. Greenawn, 2201 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Broadgreen, 1759 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Stelling, 6046 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Deensch s.s. Grondsund, 6810 M3., vlas, van Lehningrad voor Gent. Eng. s.s. Don, 2936 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. The Emperor, 1771 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3., fosfaat, van Gent naar Wisbeck. Eng. s.s. Penrith Castle, 9792 M3., ge- mengd, van Gent naar Antwerpen. Fransch s.s. Dorine, 8987 M3., ledig, van Sas van Gent naar Barry Roads. Eng. s.s. Taycraig, 752 M3., fosfaat, van Gent naar Cork. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Otto, 2367 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Charlwood, 3417 M3., stukgoed, van Gent naar New-Port. Eng. s.s. Blush Rose, 1854 M3., maca dam, van Gent naar Ip'hwich. 17 Mei. Eng. s.s. James Dunford, 3384 M3., ledig, an Gent naar Atnwerpen. Eng. s.s. Samoa, 1047 M3., ledig, van Duinkerken voor Gent. B'elg. s.s. Leopold de Waal, 3093 M3., kolen, van Leith voor Gent. Noorsch s.s. Norvo, 3217 M3„ steen, van Stramstad voor Gent. Eng. s.s. Rye, 2965 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Hillfren, 4344 M3., erts, van Pomaron voor Gent. Eng. s.s. Kalua, 2043 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Multistone, 838 M3., pekkolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Cracshot, 6734 M3„ kolen, van. New-Castle voor Gent. 18 Mei. Duitsch z.s. Dina, 202 M3., fosfaat, van Gent naar Berwick. Duitsch s.s. Tip, 3740 M3., hout, van Danzig voor Gent. Eng s.s. Dotterel, 4925 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Majorie S, 4930 M3., ledig, van Gent naar Methil. Eng. s.s. Stelling, 6046 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Sea Gull, 1887 M3„ pynet, van Gent naar New-Castle. Fransch s.s. Capt. d'Alprecht, 5226 M3., ledig, van Gent naar Duinkerken. Eng. s.s. Greenawn, 2201 M3., ledig, van Gent naar Goole. Langs de Westsluis alhier zijn 14 binnen- vaartuigen op- en 3 afgeschut. A C LENSEN'S STOOMVAART- maatschappij-ter NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 20 dezer van Rot terdam naar Lulea. s.s. MAGDALENA in lading te Mobile voor Buenos-Ayres. s.s. TERNEUZEN in lossing te Livorno. Wisselkocpsen. Amsterdam, 20 Mei 2 uur. jonden derljjn, per biljoen 'arjjs Jrussel Weenen (per 100 sch.) 12,08Y812.083 0,59 12,78 12,82 12,40 12,43 35,04 35,05 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,59 Fransch In jo 3elgisch 12>40 12,43 Oostenrijksch (per 100 sch.) 35,04 35,05 Ned. Herr. Kerk. Ter Neuzen. u. en 2 u., f)s. Timmerman. Sluiskil. 9j u. en 2 u., dhr L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E Raams. Hoek. Gereformeerde Kerk. 9| u., Us. J. 14. Viitlhaelen. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerae Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., leeskerk. Bieden. i^aten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3