ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7762. Woensdag 20 Mei 1925 65e Ja&rgaug. Aankondiging. DRAWKWET. DE INDRINGrER A8UHNLIKENTSPRIJS: Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden BIN NUN LAND. FETJILL ETON. BUITENLAND. Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden - Voor buiten pe^S ma'ande^-^^ aHeen^bij voo^uitbetaling. Voor 't wegsn sn wostpaden mat da kunstwerkon. TW^BDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Een voorstel-Rutgers van- Rozenburg, om de bioscoopwet nog op de agenda te plaat- sen, word! aangenomen met 38 tegen 26 stemmen (rechts tegen links). Mej. Westennan (v.-b.) verdedigt haar wetsvoofstel tot wijziging van de lager- ond.erwijswet. Onderwijs in een vreemde taal op de lagere school bevordert h. i. de alge meene ontwikkeling. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 35 tegen 33 stemmen. (Voor: de Vrijheids- bonders, de c.-h., de comm., de heeren Oud, v. Ryckevorssel, v. d. Heuvel, Wintermans, De Wilde, Bomans, Scheurer, Ament, Beu- mer, v. Sasse v. IJsselt, Heukels, A. Colijn, Rutten, Rutgers, v. Voorst tot Voorst, mej. Katz, mej. Meijer en de voorzitter. DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst van de Rijksmiddelen over de maand April bedroeg f 37.394.245 tegen- over f 35.390.793 in dezelfde maand van 1924. Opgemerkt dient te worden, dat in April j.l. 640.725 werd ontvangen als op brengst van de rijwielbelasting 1924 niet werd geheven. Sedert 1 Januari werd ontvangen de som van 145.955.290 tegenover 134.429.279 in 1924. Wij zijn dus ruim f W/2 millioen G. Roos, J. N. Pattist, J. H. van Nes-van Straaten, A. van der Weijde en J. J. Kerbert. Door den Vrijheidsibond: H. ter Hall, A. Staalman, L. de Groot, J. J. Korff, F. F. Dreckmeier, L. J. H. Leger. Door den Vrijz.-Democratischen Bond: H. P. Marchant, P. J. t)ud, B. Bakker-Nort, Th. M. Ketelaar, F. C. H. Ebels, A. M. Joe- kes, S. J. L. van Aalten, H. W. B. van ltalie- van Embden, J. Welleman, Klaas de Vries, E. Bredewout, E. J. Abrahams. J. Kortland, j. Adriaanse, H. B. Berghuis, J. M. J. C. A. Speelnian, J. G. van Niftrik, A. 1. J. de Broe- kert, M. Gernreraad en H. P. Vroon. Door de Anti-Rev. Partij: H. Colijn, V. H. Rutgers, Th. Heemskerk, J. J. C. van Dijk, L. F. Duymaer van Twist, J. Schouten, E. J. Beumer, H. Visscher, J. A. de Wilde, C. Srneek, A. Zijlstra, J. G. Scheurer, H. Bijle- veld, C. van den Heuvel, H. A. Leenstra, Th. Heukels, A. Colijn, G. Hofstede, H. Amelink, H. A. Dambrink. Door den Christelijk-Historischen Bond: J. Schokking, Jhr. Dr. D. J. de Geer, J. R. Snouck Henkemans, Ds. J. Th. de Visser, J. A. Bakker, J. Weitkamp, J. M. Krijger Jr., mej. Dr. C. F. Katz, H. W. Tilanus, Dr. H. J. Lovink, Dr. C. W. Th. Baron van Boet- zelaar van Dubbeldam, Jhr. Dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, Jph. Laagman, P. J. Nahuisen, Dr. A. A. van Rhijn, J. Ter Haar Jr., J. Knoppers, H. van Boeijen, W. F. C. van den Broek, T. Krol. Door de Sociaal-Democratische Arbei- derspartij: W. H. Vliegen, W. Drop, C. Woudenberg, P. G. Gruijs, J. Onderdijk, H. van der Plpeg, A. A. de Jong, j. A. Berg- meijer, L. j'. C. Poppe, P. Moltmaker. Door de Staatkundig Gereformeerde Par tij: G. H. Kersten, P. Zandt, D. van der Meulen, E. Kuijk, A. J. Kersten, J. W. van Houdt, D. Kodde, W. A. van Os, C. B. van Woerden en A. Hoogendijk. Door de Roomsch-Katholieke Staatspartij: Ir. L. A. Fruijtier, J. W. Vienings, G. Adriaansens, Th. Overmaat. Door de Bezuinigingspartij: C. H A. v. d. Mijle, M. A. Jacobson, Tj. N. Adema, P. J- van Lookeren Campagne, A. Jeronimus, J. Ivens, W. Luibbelink, H. A. van Dalsum. Door de Democratische Partij: Prof. Mr. J. E. Heeres, H. D. j. Biema-Hijmans, Gerh. van Dijk, H. Dilling, mevr. Wa. Ha. van de Pauwert, Gen. G. J. W. Koolemans Beijnen, Th. B. V. Dill, Dr. R. de Waard, Mr. A. Leijdensdorff-iDe Leeuw, W. J. Kiewinkel, D. P. Marting, H. F. Tillanus, A. Schurn Rutters, J. N. de Jong, B. Israel, A. I. Wit- mans Mzn., W. Willink-Altes, J. A. van Sijn, H. S. Eriks en A. van Gent. Plattelanders, eerste lijst: R. F. de Boer, J. Krol, Mr. A. J. F. Fokker van Craijenstein van Rengerskerke, W. G. Boot, B. Schoen- makers, H. Klimp, A. M. Dasser, J. W. Dingemanse. Plattelanders, tweede lijst: A. Braai, A. v. d. Hoeven, A. G. Reitsma, J. Oosterman, C. Vervoorn, C. in't Veld, G. ten Beek, P. De'opbrengst van het leeningsfonds 1914 j Sch'ering A.Dzn., A. H. Verweij, A. J. Knob- April j.l. 10.557.409 tegenover houtj p h. Buwalda, geb. Tinckens. H. de was in iri_. f 10.786.890 in dezeltde maand van 1924. Sedert 1 Jan. werd ontvangen f32.778.591 tegenover 33.353.202 in hetzelfde tijdvak van 1924. TWEEDE KAMERVERKIEZING. Gisteren had in de 18 kieskringen van ons land de candidaatstelling plaats voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer. In den kieskring Middelburg zijn de vol gende lijsten ingeleverd: Door den Vrijheidsbond: eerste lijst: H. C. Dresselhuijs, Joh. Westerman, S. E. B. Bie- rema, B. D. Eerdmans, E. M. Teenstra, C. Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 24) (Vervolg.) Witham bevochtigde even zijn lippen met zijn tong; zijn handen waren klam van t zweet. Tot dusver was hij altijd een eerlijk man geweest; hij voelde het als iets onmo- gelijks om 't geld, dat hem niet toekwam, aan te nemen. Maar aan den anderen kant wist hij, dat het even onmogelijk was wan- neer hij zijn identiteit openbaarde, om aan den strop te ontsnappen de man, die dood was, had hem een schandelijk onrecht aangedaan, Als compensatie daarvoor had hij recht op veiligheid en veilig was hij al- leen wanneer hij, door de rol van Courthor- ne vol te houden, herkenning als Witham kon vermijden. ,,Feitelijk weet ik niet eens, waarom Co lonel Barrington zoo verbitterd op me is," polste hij den rechtsgeleerde. „iDat is een quaestie, die ik't liefst niet bespreken wii", antwoordde de ander. ,,'t Is vijftien jaar geleden, dat Colonel Barrington u voor 't laatst gezien heeft, maar hij heeft door mij, laten onderzoeken, ihoe u in Ca nada bekend stond en't resultaat was niet zeer bevredigend. Om u de waarlieid te zeg- gen, kan ik me zijn gevoelens te uwen op- zichte wel begrijpen." ,,Dus eigenlijk komt de zaak hierop neer." zeide Witham droogjes: „een man, die mij in vijftien jaar niet gezien heeft, zou zich Vries, j. Homan, R. Bossinade, Joh. Michiel- sen, H. G. Boerema, F. Bokma, P. J. Rosen- boom, P. A. Timmers en J. Laay. Door de Communistische Partij: L. L. H. de Visser, L. Siegers, H. Misbach, A. J. Frederiks, B. Klooster, C. J. P. Schalker, G. Ronda, G. J. Munster. Door de ChristennDemocraten: A. F. Staalman, J. v. d. Steen, Alb. Hakvoort, M de Visser, A. M. C. Sandberg Wzn., G. van der Lip. P. Tjcibbes. A. P. Jungcurt, C. Bot. H. Scholtens Kzn., F. van Puffelen, A. Ron'dvoets, A. H. Hardenberg, Sj. Heringa, G. A. de Vries, M. G. J. Kempers, Chr. de de grootste opofferingen willen getroosten om me uit zijn nabijheid weg te houden." De rechtsgeleerde knikte. ,,Ja, zoo is het; de zaak verbloemen helpt toch niet. En daarbij is de Colonel, zooals u weet, een man, die zijn wil gewoonlijk weet door te zetten." Witham begon te lachen; in de kunst om zijn wii door te zetten, behoefde hij voor nienrand onder te doen en daarbij gevoelde hij niet den minsten lust om zich ten opzich- te van Colonel Barrington, die ten slotte toch een familielid van Courthorne was, te- gemoetkomend te toonen. „lk geloof dat ik te dien opzichte met voor hem beihoef onder te doen." zeide hij. „Na alles, wat u me verteld hebt, voel ik me meer dan ooit geneigd om mijn eigen zin in deze te volgen. Zijn er, behalve de Colonel, nog meer personen op Silverdale, die be- vooroordeeld tegen me zijn?" De rechtsgeleerde liep in de val. ,,Miss Barrington is het natuurlijk met haar broer eens en 't nichtje zal hen beiden natuurlijk niet tegenwerken. Vijftien jaar geleden, toen ze u voor't laatst gezien heeft, was ze nog een kind, maar te oordeelen naar wat ik van haar karakter ken, zal zij positief aan den kant van den Colonel staan. ,,Hm!" zeide Witham. „Voordat ik een besluit neem, moet ik eerst over de zaak na- denken. Morgenochtend zutlen we nog eens samen praten. En waarschijnlijk moet ik dan beginnen met m'n identiteit te bewij- zen?" Gezien het feit, dat een van de bekendste informatie-bureaux uw doen en laten gedu- rende al die jaren nagegaan heeft en geein- digd is met me te vertellen, waar ik u kon vinden, is dat niet bepaald noodzakelijk," antwoordde de rechtsgeleerde lakoniek. Tot laat in den naciht bleef Witham op- Vries, D. j. H. van Wijk. Door de Sociale Partij: H. Kolthek, W. Colle, F. Kamstra, J. B. Meisner, Joh. Mooij, L. P. van Oorschot, H. van Raam, 0. A. Reilsma, J. H. E. Roebers. Door den, Bond van Activisten: J. Schou ten en W. H. A. G. Baron van Ittersum. Door de Herv. Geref. Staatspartij: Ds. G. A. Lingbeek, Ds. J. J. Wolderdorp, G. Nieu- wenhuijsen, W. Buising. Ds. L. C. W. Eke- ring, A. J. te Loo, G. J. PHns J.Bzn., W. A. Boers, J. Veldhuis Plas, D. B. Michon. Door de R. K. Volkspartij: Mr. P. M. Arts, W. S. Setteur, M. J. G. Kuipers, F. A. C. Donders, E. M. H. Robert geb. De Wolff, J. van Steden, J. H. J. Gregoire, P. M. Beijenbergen van Henegouwen, J. D. Brada. EEN OFFlCIeELE TEGENSPRAAK. Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt het volgende mee: In het onlangs verschenen le deel van het boekwerk Les Armees frangaises dans la grande guerre, uitgegeven door het Fransche ministerie van oorlog, en bewer^t door den Franschen generalen staf, is op- nieuw, zonder eenige tegenspraak, melding gemaakt van de valsche voorstelling, als zouden Duitsche legereenheden bij het uit- breeken van den grooten oorlog over ons grondgebied zijn getrokken. Het onware bericht is vervat in een tele gram van den toenmaligen Franschen ge- zant te Brussel aan zijn regeering te Parijs. In opdracht van den minister van buiten landsche zaken heeft Hr. Ms. gezant te Parijs deze zaak onder de aandacht van de Fransche regeering gebracht en er op ge- wezen, dat deze beschuldiging, waarvan de onomstootelijkheid is vastgesteld, een pijn- lijken indruk in Nederlandsche kringen ge maakt heeft. Daarbij werd de verwachting uitgespro- ken, dat in het eerstuitkomend deel van op- gemeld geschiedkundig werk een rectifica- tile zou worden opgenomen. R1 JiK S CO MM 1SS1E VOOR WERK- VERRUIMING. Deze commissie heeft dezer dagen te 's Gravenhage vergaderd, onder voorzitter- schap van ProL Dr. Nole'-s. Besloten werd, de bespreking van de taak der commissie aan te houden tot de eerst- volgende vergadering, omdat enkele leden wegens ambtsbezigheden verhinderd waren aanwezig te zijn. De gedachtenwisseling over de wijze, waarop de uitvoering van waterstaatswer- ken ter verruiming van werkgelegenheid zou kunnen worden bevorderd, gaf aanlei- ding tot een uiteenzetting van de factoren, weike gelden, wanneer beslist moet worden, of de kosten van een openbaar werk als gewoon of buitengewoon op de staatsbe- grooting zullen worden gebracht. Onder de uitvoering van verschillende werken, welke uit een oogpunt van werkver- ruiming van belang zijn, zal nader crverleg worden gepleegd met de departementen van waterstaat en van financien. Ten slotte werd mededeeling gedaan van de talrijke aanvragen, welke bij de commis sie waren ingekomen om te bevorderen, dat aan de Nederlandsche nijverheid de voor- keur zou worden gegeven boven de buiten landsche. Hierbij bleek o.a., dat enkele fa- brieken haar personeel aanmerkelijk hadden kunnen uitbreiden, dank zij den steun, dien zij van de commissie hadden ondervonden. 1NVAL1D1TEITS- EN OUDERDOMSWET Op 1 April 1925 werden 4561 weduwen- renten en 6543 weezenrenten krachtens de Invaliditietswet genoten, terwijl op genoem- den datum krachtens art. 373 dier wet 43.404 personen in het genot verkeerden van' een als vrucht hunner verzekering ver- kregen ouderdomsrente van d.rie gulden per week; voorts genoten 8676 personen een invaliditeitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge- regeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden datum 90.746 personen in het genot van een als vrucht hunner ver zekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden pgr week. HET STADHU1S TE VEERE. Bij den gemeenteraad te Veere is van het rijksbureau voor monumentenzorg bericht ingekomen, dat ,het herstel van den toren van het stadhuis 25.280 zal kosten. Het rijk had J5000 toegezegd, nu wordt J 10.000 in uitzicht gesteld. De gemeente heeft reeds 4500 toegestaan. Er zal nu aan de provin- cie 5800 worden aangevraagd. BEKENDE NEDERLANDERS OVER DE OLYMP1SCHE SPELEN. Onder dezen titel publiceert de „Revue der Sporten" een aantal verklaringen van vooraanstaande Nederlanders. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetensohappen, Dr. De visser, schreef o.a.: „De Olympiade staat onder de leiding en het toezicht van degelijke en ernstige perso nen, die, de uitwassen van de spdrt willen uitisnijiuen en deze stroom in een goede bed ding willen lei,den. juist als christen juich ik daarom van harte hun streven en hun werk toe. Als bewijs van dien ernst dienen de wijdingsdiensten voor het houden der Olym- piaden, waarin tegen de afgoderij van het lichaam wordt gewaarschuwd en waarin op het ,,mens sana in corpore sano' wordt aan- godrongen, als bewijs daarvan strekt ook de bereidvaardigheid van het Comite om aan den wensch der Regeering ten aanzien der sluiting op Zondag te voldoen. Menige volksbeweging is reeds ontglipt aan de han den der christenen, omdat zij, in plaats van haar van binnen uit te reinigen, begonnen haar te verketteren en zoo ontstond schade, die nooit meer was in te haien. Dat zelfde gevaar duohtte en ducht ik hier. Wie onder mijne medechristenen, dit gevaar ziet en wil keeren, steune kraehtig ook gelde- lLjk de Olympiade van 1928 te Amster dam, en ga niet uit den weg voor een wfaan van den dag!" De Minister van Marine, de heer E. P. Westerveld was van meening, dat de 0. S. krachtens hun beginsel zijn eene kracht- meting tusschen natien in vreedzamen, eer lijken en loyalen strijd zonder kans op mate- rieel gewin. Een strijd waarin de nationale gedachte zich kan uitleven in internationale samenwerking. Het kan naar zijne meening ons land slechts tot eer, nimmef tot oneer strekken om te bevorderen, dat dergelijke S pel en binnen zijne grenzen worden ge houden. EEN ONTSLAG EN SCHORS1NG TE BERGEN-OP-ZOGM. In de Vrijdagavond gehouden raadsver- gadering van Bergen-op-Zoom werd met algemeene stemmen aan den gemeente-ont- vanger, den heer A. J. j. de M., ontslag uit zijn betrekking verleend, onder handhaving van de verantwoordelijkheid van het door hem tot dusverre gevoerde beheer, terwijr eveneens met algemeene stemmen de ge- gemeente-secretaris, de heer C. J. A. van L., voor den tijd van een maand uit zijn betrek king werd geschorst in afwachting van een onderzoek van door hem gepleegde misd;a gingen. zitten, eerst om de papieren, die de advocaat hem gegeven had, door te lezen, daarna om de zaak met zichzelf uit te vechten. Dat hij voor Courtihorne moest blijven doorgaan, stond vast; maar daar hij in geen geval het geld, dat hem niet toekwam, kon aannemen, schoot hem niets anders over dan het eigen- dom van den man als t ware in bruikleen te aanvaarden. Dat zou een schikking zijn, die niemand schade zou doen en in verge- lijking met alles, wat Courthorne hem ont- nomen had, was de Silverdalesche boerderij een schamele vergoeding. Zooals uit de papieren voor hem bleek, was de bezitting niet groot; wanneer ze eohter in goede handen kwam, kon het bedrijf zeer zeker rendeerend gemaakt worden. Geen wonder, dat Witham, die zijn jarenlangen strijd met behulp van verouderde of ontoereikende werktuigen en paarden, die niet voor t werk geschikt waren, had moeten volhouden, een herleving van al zijn energie voelde bij de gedachte, wat hij in het moderne Silverdale zou kunnen bereiken: Wat hem in de ver- leiding bracht was geen hebzucht: 't was het verlangen om zijn kracht te toonen, om te bewijzen, dat hij, met een gelijke kans, evenals zooveel anderen, iets bereiken kon. Hij had zichzelf het allernoodigste onthou- den, hij had geleefd en gewerkt als een last- dier; nu werd hem de gelegenheid geboden om door zijn verstand datgene te bereiken wat hij, door het laatste restje kracht van zijn overspannen spieren te eischen. tot stand had willen brengen. En daarbij had hij door den langen strijd, iets van de fijn- heid van zijn beoordeelingsvermogen inge- boet hij zag zichzelf nog slechts als een eenzaam man, die, in weerwil van de voon- durende oppositie van het noodlot, er moest zien te komen. Het leek dwaasheid om te weigeren, nu hij slechts zijn hand behoefde uit te steken, om het geluk te grijpen. Gedurende het geheele laatste uur bkef hij onbeweeghjk zitten dan helde hij in zijn gedachten naar den eenen kant, dan naar den anderen kant over zonder een besluit genomen te hebben ging hij eindelijk naar bed. Maar door zijn leven van de laatste jaren, primitief, in nauw contact met den grond, welke hem zijn dagelijks brood geven moest, viel hij, dadelijk toen hij lag, in een diepen gezonden slaap. Pas toen de zon als een groote dof-roode bal weer boVen den prairie-gezichtseinder ver- scheen, werd hij wakker; hij kleedde zich vlug aan en ging naar beneden, waar hij den rechtsgeleerde op hem vond wachten. ,,Wilt u Colonel Barrington vertellen, dat ik besloten heb naar Silverdale te komen," zeide hij. De rechtsgeleerde keek hem oplettend aan. „Dus 't zou waarschijnlijk niets geven, a^s ik u vroeg om uw besluit nog eens te over- wegen?" Witham begon te lachen. „Neen." ant woordde hij. „En nu ditU bent met de zaak op de hoogteals u't tegenover de Colonel kan doen, zou ik u willen op- dragen, om ook mijn belangen in deze te behartigen." Hiermede was de zaak afgeloopen; er schoot den rechtsgeleerde niet veel meer over, dan zijn lastgever 't mislukken van zijn zending te berichten. Mr. Courthorne heeft geweigerd op uw voorstel in te gaan," schreef hij. „Hij is ech- ter een geheel ander slag man dan ik me voorgesteld had te zullen ontmoeten. Ik heb den indruk gekregen, dat hij op den langen duur een heel wat minder ongewenschte toevoeging aan de Silverdalesche kolonie zal blijken te zijn dan op't oogenblik alge- meen gedacht wordt." DE TOESTAND. Alle naties, die niet uit zichzelf hebben te kennen gegeven, dat zij den Vereenigden Staten wilden betalen, zijn thans, schrijft de N. R. Crt. aangeschreven, dat Washing ton hun vertegenwoordigers te woord wil staan om over een regeling der schulden uit den oorlogstijd en vlak daarna te spre- ken. Daar geen behoorlijke mogendheia Sowjet-iKusland zal willen nastreven met een verlooctiening van zijn schuiden, zullen alien hieraan ongetwijfeld gevolg geven. De geallieerden hebben in den -oorlog ge- streden voor de heiligheid van het papier waarop de tractaten geschreven waren. Amerika leert hun de heiligheid van het pa pier van een schuldbekentenis. De denkwijze der Amerikanen is doodeenvoudig: Zij wenschen geen extra belasting te blijven opbrengen, welke men hun niet af zou be- hoeven te nemen, als de schatkist al het geld uit Europa geregeld binnenkreeg. Verder meenen de Amerikanen, wien de rol van wereldverbeteraars niet unwelgevallig is, dat zij aldus beletten dat de cijns waarop zij recht hebben, verdaan wordt aan oorlogs- toerustingen, welke met noodlottige zeker- heid tot nieuwe oorlogen zouden moeten leiden. Behalve Frankrijk, hebben o.a. Italie, Belgie, Tsjecho Slowakije, Roemenie, de aanmaning thuis gekregen, en dit zal nu ook Engeland aansporen over zijn vorderingeii te gaan praten. Niet omdat de Engelsche regeering de geallieerden wil prikkelen op het zeer siecht gekozen lijkende oogenblik, dat er reeds een schuldeischer aan de deur staat, maar omdat Engeland gelijk op be- taald wil worden met Amerika en het daar- op minder kans zou krijger,, indien eer ai te groote jaarlijKsche remise aan Amerika be- disseld werd. Engeland zal wenschen, dat, indien een schuldenaar zich tot het betaien 1 schulden aan Amerika in staat acht, hij bedenken moet, dat Engeland dan om hetzelfde - bedrag komt, zoodat het raad- zamer zou zijn indien hij voor de helit, met Amerika contracteerde. Caillaux moet reeds bepaalde toezeggin- gen gedaan hebben aan Amerikaansche of- ficieele personen aangaande Frankrijk's be- bereidwilligheid. Enkele dagen geleden hebben wij in het licht gesteld, dat hij het tekort op de begrooting zoo ruim heeft be- rekend, dat er ongetwijfeld geld beschikbaar zou kunnen komen voor schuldaflossing, in- dien zij sluitend gemaakt wordt. Zoo neeft hij de Duitsche uitkeering alleen als( post van ontvangst pro memorie geboekt. Vol- gens de Dawis-regeling, beginnen de Duit sche betalingen pas in 1926/27 goed te vloeien. In deze periode moet Duitschland uit zijn staatshuishouding 110 millioen goudmark aan den agent voor de herstel- betalingen afdragen; in 1927/28 500 mil lioen; van 1928 af en in volgende jaren 1250 millioen. Dan gaan ook de inkomsten uit ue gecontroleerde bronnen van inkomsten meetellen, waardoor Duitschland to; een jaarlijksche betaling van 2 ;/2 milliard zal komen en van het zesde jaar (1929 oO) af komt hierbij nog een verhooging op grond van den welvaartindex. Amerika heeft aldoor te verstaan gegeven, dat het in geen geval de afwikkeling van zijn schuld aan Frankrijk en andere groote schuldenaars wil vastkoppelen aan de Duit sche betalingen. Het wil het odium van een incasso-hiureau tegenover Duitschland met op zich laden, maar ook niet HOOFSTUK VIII. Witham's komst op Silverdale. In de ruime ontvangkamer van Silverdale Grange, gezellig door de betimmering van cederhour en't vele licht, was het behagelijk warm; de meesten van het groote gezel- sohap, dat zich daar om tafeltjes of om de reusachtige vulkachel verzameld had, ge noten van de weldadige warmte, na hun rit door de bitter-koude nachtlucht. Wanneer Colonel Barrington, de stichter van Silver- dale, een receptie hield, durfde niemand weigeren, ofschoon degenen, die van mijlen- ver in den orntrek komen moesten, door hun gehoorzaainheid aan hun autocratischen leider bevroren handen of voeten riskeerden. Pas nadat Dane, een van de weinige vrij- gezellen van de kolonie en de vertrouwens- man van den conservatieven chef, een ern- stig protest had doen hooren, had de Colo nel erin toegestemd om zijn gasten 's win ters bij strenge vorst anders gekleed te ont vangen, dan ze op een receptie in Engeland verschenen zouden zijn. Dane was de eenige man in de nederzet- ting, die den leider durfde tegenspreken en ofschoon Colonel Barrington daaraan ge- wend was, wist hij niet of hij zijn ooren ge- looven moest, toen zijn luitenant als ant- woord op de gewone invitatie, zeide. ,,Ik wil heel graag komen, mijnheer, ikzelf heb't nog nooit te kwaad gekregen met de kou, want ik kan er heel goed tegen maar een paar van de jongens hebben een zwak- ke borst en voor een decollete is dit klimaat niet geschikt. Dus, als ik konV, kleed ik me in overeenste'mming met de temperatuur." (Wordt vervolgd.) U RANT. Burgemeester en Wethouders der gemeente ter Neuzen brengen ter kennis van belanghebbenden dat te beginnen op 30 Mei 1925 van wege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Ter Neuzen, den 20 Mei 1925, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van 1ER NEUZEN brengen ter openbare kennis, ingevolge artikel 12. eerste lid der Drankwet, dat bij hen is ingekomen een verzoek om vergunning vOor den verkoop van sterken drank in het klein vow gebrmk ter plaatse van verkoop van ANNA CATHARINA GOEIIIAL., zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, voor het linker voor- en aehterlokaal van het pereeel Wyk 0. No. 119. Binnen twee weken uadat deze bekendmaking is gesebied kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen, den 18 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1Z1NGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1