Ifrouwen en SPORT. BURGERLIJKEN STAND. Laatste Berichten. Handelsbarichteit. PREDIKBEUBTEN. 7 Osndardag 21 Mai 1925 (Hemelvaartsdag.) .(JEZONDEN MEJtEPEELlNfvE- Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. BOSCH E APE LLE. Joor de Gemeente Boschkapelle is met de firma Ls. van Waesierghe - Janssens te Hulst een obligatieleening aangegaan groot 7000.in stukken van 500. tegen een rente van 51/1 HULST. He heer H. A. van Dalsum, die s dert geruimen tijd de raadszittingen alhier niet bijwoonde, heeft blijkens de in de raads- zitting van Donderdag 1.1. gedane mede- deeling van den voorzitter bericht ontslag te namen. Opvolger op de lijst is de heer J. B. de Boij Besloten werd uit te schrijven een obli gatieleening groot f 22 000 rentende hoog stens 5 '/s °/0 ten behoeve van rioleerings en bestratingswerken. GRAAUW. De vrouw van den werkman V die bij het schoonmaken ook de isolatoren der lichtleiding wilde afdoen, kreeg zoo'n ge weld ge schok in den arm. dat het werk v:or dien dag moest worden stil gelegd, nadat ze half bewusteloos den trap was af'gesukkeld. Heel den dag klaagde ze van erge vermoeidheid in den getroffen arm. ST. JANSTEEN. Na een zeer geauimeerde bespreking besloot de gemeenteraad met 6 tegen 4 stemmen bij de Kroon in beroep te gaan tegeD de beslissing van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij geweigerd is goed kearing te verleenen aan het raadsbesluit tot opheffing van de openbare school te Heikant. BRESEENS. Bij het dansen in een danstent ter ge- legenheid van een boerenkoopdag nabij Breskens brak Vrijdagavond een meisje haar been, terwijl hedenmorgen een 8-jarige jongen van een schommel viel en een arm brak. BIERVLIET. In de Woensdag alhier gehouden alge- meene vergadering van ingelanden van den Beukelspolder werd met 17 stemmen als dijkgraaf gekozen de heer C. Buijsse in de plaats van den heer Th. Buijsse. die ontslag had aangevraagd. Op den heer W, Ver- planke Az waren 16 stemmen uitgebracht. Als afgevaardigde bij den dijkraad van het waterschap der calamiteuze Hoofdplaat- en Thomaespolders werd de heer C. Buijsse met 21 stemmen benoemd, terwijl 17 stem- men waren uitgebracht op den heer W. Verplanke Az. Het dijkgeschot werd van 20 op f 19 per HA. gebracht. VOETBAL. Wedstrijduitslagen van Zondag 17 Mei 1925. Nederlandsche Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Go Ahead-H. B. S. 0—1 Afdeeling IV. Promotiewedstrijd 2e Klasse. Alliance—Roermond 2—4 3e klasse A. Walcheren—Middelburg II 1—0 H. B. S. N. A. C. Sparta Go Ahead Frisia 7 7 6 7 Afd. IV. Bergsche Boys 18 13 Zeelandia 18 12 1 2 1 2 - 5 1 6 3e kl. A. 13 9 7 4 1 Terneuzen Al. E. V. O. Walcheren Stavast B. O. Z. Vlissingen 11 Goes 18 10 18 10 18 9 18 18 18 18 Middelburg II 18 3 28 3 27 5 23 8 20 7 20 7 19 10 15 12 11 11 10 14 7 doelp. 20-7 16-13 10-10 15-16 5-22 46-15 40-13 43-31 33-24 25-30 27-30 28-40 31-47 21-35 23-52 1.85 1.28 1.16 0.57 0.14 1.55 1.50 1.27 1.11 1.11 1.05 0.83 0.61 0.51 0.38 Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. Sluistil. Hoek. 9) u. en 2 u Ds. Timmerman. 9£ u. en 2 u., dhr L. Dek. 9 u. en 2 u., Ds. E Raams. Hoek. Gereformeerde Kerk. 9t u., Ds. J. 8. Vanhaelen. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerae Gemeente. (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., leeskerk. RECHTSZAKEN. ONDEUGDELIJKE MELE. De kantonrechter te Middelburg ver oordeelde B. B. uit Koudekerke, die melk verkocht met 10 pCt. water tot f 100, boete subs, een maand hechtenis. PREMIE OBL1G AT1ES IN BESLAG GENOMEN. De politie te Haarlem heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen twee personen, ter zake van het verspreiden, in voorraad hebben en vervaardigen van drukwerk op bankpapier gelijkend, netgeen in art. 440 W. v. S. wordt strafbaar gesteld. Er werden 15 000 obligaties van 2,50, die geleken op bankbiljetten van 10 in be- slag genomen bij twee winkeliers. Het betreft hier een zoogenaamd sneeuwbal- systeem. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactfe;. ONZE WANDELWEGEN. Op het gebied van wandelwegen zijn we hier in Ter Neuzen en orngeving, maar stiefmoeder- lijk bedeeld, en nu moge het waar zijn, dat niet alle menschen van een flinke wandeling hou- den, de meesten onzer willen toch wel na vol- brachte dagtaak of des Zondags, zich onttrek- ken aan den dagelijkschen sleur, door te ge- nieten in de vrije natuur, en daarvoor worden door het meerendeel in de eerste plaats onze Schekle-dijken en de voormalige vestingwallen genomen om te genieten van de steeds afwis- selende gezichten welke de vaart op de Schelde ons biedt en om tegelijk de heerlijke frissche zeelucht in te ademen. Jammer vinde-n wij het daarom, dat die Scheldedijken met.hunne versperringen, welke op verschillende plaatsen zijn aangebracht, het den wandelaars dikwijls lastig maken, niet al- leen maar ook menigmaal de oorzaak zijn, dat de een met z'n jas of eenig ander kleeding- stuk, een andere weer met mantel of rok, daar- rnee in aanraking komt en deze zoo worden gehavend, dat men zich in het vervolg liever een wandeling over genoemde dijken ontzegd. Nu zouden wij aan de beheerders dier dijken willen vragen of het niet mogelfjk is die ver sperringen te doen opruimen of deze zoodanig te doen plaatsen, dat het publiek er geen hin der en schade van ondervindt. De kruinen der zeedijkert zijn toch publieke j wegen? Dat de pachters der grasgewassen trachten hunne eigendommen te besehermen is natuurlijk niets tegen, maar dat zij het dan zoodanig doen, dat men ze zonder gevaar pas- seeren kan. Hopende, dat deze regelen aanleiding mogen geven, om hen die het recht en de macht heb ben om hierin verbetering te brengen, de wan delaars ter wille zullen kunnen zijn, dank ik U, Mijnheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte. EEN DER VELE WANDELAARS. Ter Neuzen, Bloeimaand. Mijnheer de Redacteur. Al weer de electriciteitskwestie van Siuiskil in den. Raad van 27 April 1.1. en dit, volgens den heer Colsen, al voor den 13en of 14en keer! Voorzeker een bewijs, zooals de heer Hamelink zeide, dat B. en W. en de Gemeenteraad zich ter deeg aan de electriciteit der buurtschappen hebben laten gelegen liggen. Zelfs al had de heer Hamelink dit niet naar voren gebracht, toch z-ou nooit een Sluiskillenaar den Raad in de schoeneii kunnen schuiven, dat Deze er zich niet mede heeft willen bemoeien. Of echter „de Raad evenzeer zorgt voor de belangen der buurtschappen als voor die der kombewoners," zie, dat is nu weer lets anders. „Er zich aan laten geiegen liggen"; „zich er mee bemoeien"; wil nog niet zeggen: iets be- vorderen; voor iets zorgen. Sommigen in Siuis kil meenen zelfs, dat de Raad eigenlijk nooit de electrificatie van Siuiskil ernstig heeft ge- wild en die van de finesses der zaak wat meer op de hoogte zij n, meenen, dat, als de Raad er zich wat minder mee had bemoeid, het elec- trisch licht in Siuiskil „door eigen kracnt" eer- der was „tot stand gebracht". Mjeermalen immers, als de zaak op 't punt stond zijn beslag te krijgen rechtstreeks met de P. Z. E. M., kwam de Raad weer met een ander voorstel bij de P. Z. E. M. en zoo werd er tel- kens een spaak in't wiel gestoken. Het is waar, dikwijls genoeg en lang genoeg werd de elec trificatie van Siuiskil in den Raad besproken; maar dit zegt nog niet veel! Mr. Dieleman, lid van Gedeputeerde Staten, vertelde in een der Statenzittingen dier dagen (Tern. Cour. 21 Jan. '24), dat door sommige Raden, driemaal over dezelfde kwestie werd vergaderd met maanden tusschenruimte; hoe dan vahk open- lijk het wantrouwen tot uiting kwam door de waarschuwende vraag: „willen ze ons bij de P. Z. E. M. nog niet beet nemen", met het gevolg, dat nog eens een deskundig advies werd gevraagd om daarover dan weer te ver- gaderen enz. Zoo kan er wel veel gepraat wor den en weinig gedaan! Het is waar, de E'. A. heer Burgemeester kwam in Siuiskil in 1921 het electrisch licht aanprijzen; hij kwam aan- sporen om aan te sluiten, en om de installatie gereed te maken. Hij stelde een Lichtcom- missie in endaarmee was de zaak voor twee jaar flink van de baan. (Zijne activiteit voor de waterleiding in Z.-Vl. lijkt breeder en dieper.) ,,Als de duivel niets wil doen, stelt hij eene commissie in," zegt Nietsche ergens en wij weten alien wel, hoe menigmaal in sociale vergaderingen een handig voorzitter een on- gewenscht voorstel door het instellen van eene commissie heel hoffelijk van de agenda af- voert, plechtig der vergadering uitgeleidt, het aan zijn lot overlaat en, ongemerkt een roem- loozen dood laat sterven. En werd er op de Sluiskilsche vergadering door de Lichtcommis- sie zelf niet openlijk geconstateerd, en ge- klaagd, dat zij van B. en W. en den Gemeente raad nooit eenige belangstelling had onder- vonden en geheel aan haar lot werd over- gelaten Zoo werd Siuiskil twee jaar lang met de in- gestelde Lichtcommissie zoet gehouden, als een baby met een suikerfopje, totdat eindelijk de electriciteitskwestie in Siuiskil, vooral voor het ziekenhuis, zoo dringend werd, dat van parti- culiere zijde deze zaak werd aangepakt. Op 12 Nov. 1923 werden twee Sluiskillenaars door de E. A. heeren, den Burgemeester, de beide wet- h-ouders en den Secretaris ontvangen om over electrificatie van Siuiskil te spreken. En wat bleek toen?Toen bleek, dat B. en W. en Secretaris zich zoozeer met de Lichtcommissie en de verlichting van Siuiskil bemoeid hadden, dat zij de allereerste voorwaarden van stroom- levering niet alleen niet ken-den, maar zij durf- den toen zelfs nog beweren, dat er bij de P. Z. E. M. eene regeling bestond indruischend tegen het gezond verstand, eene regeling, welke zij, naar eigen getuigenis, zelf ook vreemd vonden en niet begrepen, maar welke zij toch „als absoluut zeker bestaande" verklaarden en die niettegenstaande hunne pertinente verkla- ringen toch inderdaad niet bestond, zooals de P. Z. E. M. op eene desbetreffende vraag onmiddellijk antwoordde (19 Nov. '23). Een heel klein brief je aan de P. Z. E. M. omtrent de grondbeginselen harer exploitatie was dus na twee jaar blijkbaar nog niet geschreven. Hoezeer B. en W. zich in die twee jaar met de electrificatie van Siuiskil bemoeid hebben, blijkt ook schitterend uit het volgend prachtig antwoord, waarmee de Burgemeester in den Raad de berekening van den heer Oolsen met een slag tegen den grond sloeg: „Nu is de ,Jieer Colsen aan 't rekenen gegaan, om te „komen tot een opbrengst. Hij berekent eene „afname van 3800 Kilowatt, maar vergeet, dat „er daarop 2100 K.W. verloren gaan, eer ze in „de huizen der ingezetenen komen, dat groot „stroomverlies komt voort uit den langen tijd, „die verloopt eer het uit het net wordt afge- „nomen." Inderdaad een groot stroomverlieseen exorbitant groot stroomverlies van ruim 55%! Ik gel oof echter, dat dit groot stroomverlies alleen bestaat voor den Raad, en enkel voort- komt van de vele bemoeiingen, doch weinige emst en studie waarmee de electrificatie van Siuiskil aklaar behandeld is. Want niemand v axt neei uen iCaatt r^ciaixCecrde deze e.,ormi- teit. loen op de SiuisKilsche vergadering ge vraagd werd, of die cyiers in de icin. oour. soms een drumou! waren, antwoordde de heer nameank: IN een, maar eeii vergissmg van den ildigemeester! Lea praditvei-gissing! maar oenaive, dai Aec zeex erg is, dat met zuike enurmneit een iid van den ftaad wordt neer- gezet, is t ook zeer treurig, uat PujKDaar geen enkel raadslid de onmogehjkheid van zooveei scroomvernes begreep en dat die enorme ver gissmg niec ten spoeaigsce werd gerecunceerd. regenaver den heer Colsen is in den Raad al eens meer vanuit de hoogte opgetreden met groote woorden in p.aats van bewijzen. Zijn rekensommetje, dax Siuiskil (stemdisxr.ct) in 1920 aan beiasting 1/3 be uaaide van alle be- lastingen, door Ter Neuzen ontvangen, werd ook heel plechtig en onder appiaus foutief ver- klaard, maar bleef men niet steeds in gebrcke aan Coisen's vriendelijke uitnoodiging of uit- daging gevolg te geven en de fout te komen- aantoonen or bewijzen volgens de orrtcieeie gegevensV Waarlijk, de Raad heeft ztch met de electrificatiekwestie van Siuiskil wel willen bemoeien, doch niet om deze zaak tot ten goed einde te brengen, maar om ze te trameeren. Is't wonder, dat er al eens gemompeld wordt: het lanuelijk Siuiskil, wat nu over Verschillen de gemeenten verdeeld is, moest maar als een- geheel gevoegd worden bij een dier gemeenten, maar dan niet bij de stad Ter Neuzen; Siuiskil wil en gaat vooruit, dat bewijzen de laatste jaren alierduidelijkst. En hiermee heb ik, evenals de heer Hame link, ook getracht het ean 6n ander eens naar voren te brengen, opdat Ayi Raad niet onrecht- matig „zorg voor Siuiskil" zou verweten wor den. Nog een ander feit der laatste maanden levert een bewijs voor de bemoeiingen en groote zorgen van B. en W. voor Siuiskil. De R. K. bevolking roept sedert lang om eene betere bewaarschool, wjjl het tegenwoordig locaaltje vochtig, bedompt, absoluut ongeschikt is. Het gaat echter niet zoo in eens een doel- matig iocaal te bouwen en daarom stelde men het schooLbestuur voor of het benedenlokaal der St. Antoniusschool, ,wat toch buiten ge- bruik is, niet tijdelijk voor dat doel zou mogen gebezigd worden. Ter bevoegder plaatse werd dit onderzocht en men kwam tot besluit, dat dit wel kon, als het bestuur der school het met 't Gemeentebestuur in zake het gebruik van het locaal eens kon worden. Op 17 Jan. 1.1. werd daarom aan het Gemeentebestuur ge vraagd om genoemd locaal tijdelijk voor be waarschool te mogen inrichten. Dit kostte de gemeente natuurlijk niets, volstrekt niets, het beteekende enkel eene tegemoetkoming aan de Katholieke bevolking van Siuiskil. Een mooie gelegen'heid dus, om eens heel goedkoop hup ter wille te zijn; maar neen, B. en W. en Secre taris van Ter Neuzen vreezen om het de Katho- lieken van Siuiskil te gemakkelijk te maken en daarom waren de beide antwoorden van B. en W. (d.d. 22 Jan. en 12 Maart) door den heer Secretaris dusdanig gesteld, dat het Bureau van Advies in den Haag 14 April d.a.v. antwoordde: Nu B. en W. op uw verzoek niet antwoorden, doet U misschien beter het locaal maar niet als tijdelijke bewaarschool te ge- bruikenwantwij zijn er niet zeker van, dat de gemeente naar aanleiding van dat medegebruik geen moeilijkheden maken zal. Gezien de beide brieven (van B. en W.) is dit veeleer te verwachten. Op 12 Maart schre- ven B. en W. zelfs aan 't Schoolbestuur geen termen aanwezig te achten, hun verzoek in den Raad te brengen. B. en W. willen het dus zelfs niet p rob eer en, of het de Raad met 't School bestuur eens kan worden!Waarom niet? -- Wie begrijpt dat niet? Om te onthou- den!--- zeer leerzaam! De katholieke bevol king van Siuiskil wete dus, dat het niet ligt aan het R. K. Schoolbestuur, dat die mooie 1-ocalen leeg staan en onze kinderen naar dat bedompt locaaltje moeten: maar aan ons Ge meentebestuur vol zorgen voor Siuiskil. Proost! Mijnheer de Redacteur, ik dank U voor de plaatsing, in de hoop, dat U me in de t°e_ komst n-og wel eens een plaatsje zult willen afstaan voor dergelijke beschouwingen over de bemoeiingen en zorgen van ons Gemeente bestuur. Hoogachtend, VIDI. Siuiskil, 15 Mei 1925. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 15 Mei. David Koster, oud 48 j., jm. en Sara Bolleman, oud 46 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Mei. Charles Louis Pielaet, oud 25 j., jm. en Maria Philo- mena de Lavoir, oud 21 j., jd. Geboorten. 9 Me-i. Elisabeth Franciesca Maria, d. van Joseph Gijsbertus Livinus Everaert en van Rosalia Maria de Bakker. 10 Mei. Catharina, d. van Abraham Dees en van Francoise Jacomina de Feijter. 11 Mei. Petrus Daniel, z. van Leendert Bareman en van Santina Pieternella Dieleman. 15 Mei. Wille- mina Janna Levina, d. van Jacobus Abraham Faas en van Levina Sara Verbrugge. Overlijden. 14 Mei. Ebrina de Feijter, oud 75 j., wdd. van Marinus de Bruijne. VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, UITVOER1NGEN, ENZ. 19 Mei. Vergadering van stembevoegde inge landen van den Canisvlietpolder te West- dorpe. Vergadering van Stembevoegde inge landen van den Groote Huissenspolder te Zaamslag. Vergadering van stembevoegde inge landen van den Kanaalpolder te Hoek. Bioscoopvoorstelling in het Concert- en Bioscoopgebouw te Ter Neuzen. Be stuur Afd. Ter Neuzen van den Vrijheids- bond. Te huur het recht tot het weghalen van Mosselzaad van de havenhoofden te IJmuiden. Ontvanger der Registratie en Domeinen te Zaandam. •Openbare verkooping van eene partij Huishoudelijke Goederen te Ter Neuzen. Deurwaarder Huineman. 20 Mei. Voorloopig berioht van den verkoop van Beestiaal en Landbouwhalm te IJzen- dijke. Firma J. Th. Hendrikse. Voorloopig Bericht van den verkoop van een Landbouwinspan te Westdorpe. Notaris Dumoleijn. Openbare verkooping van een Land bouwinspan te Westdorpe. Notaris Du- moleyn. Vergadering van stembevoegde inge- lanuen van den Margarethapolder te Zaamslag. Ledenvergadering van het Nutsdeparte- ment in het Hotel des Pays-Bas te Ter I iNeuzen. 21 Mei. Landdag in den boomgaard van den i heer L»e Keuning te Hoek. Atd. Hoek van i den Vrijheidsbond. i 22 Mei. Vergadering van stembevoegde inge- lanaen van aen Nietiw Neuzenpolder te ler Neuzen. Vergadering van stembevoegde inge landen van den Goeschepolder te Ter Neuzen. Openbare verkooping van Klavers en Lucern te Axel. Notaris Dregmans. Aanoesteding van de levering van Ma cadam te Hoek. Het Bestuur van den K-oudepolder. 23 Mei. besloten bal in het lbkaal „Admiraal de Ruijter" te Ter Neuzen. 25 Mei. prijsopgaaf gevraagd voor de levering van Macadam te Bi-ervliet. Het Bestuur van den uranjepolder Biervliet. Aanoesteding van het bouwen van drie leslokalen in oe kopschool te Ter Neuzen. Gemeentebestuur van ler Neuzen. Aanbesteuing van het albreken en her- oouwen van een Landbouwschuur te Sluis- ku. Arcnitect l. de Bruijne. 26 Mei. vergadering van stembevoegde inge landen van den polder Zaamslag te Zaamslag. Vergadering van stembevoegde inge landen van de polders Autrichen, Oud- Papeschor en Nieuw-Papeschor te West dorpe. Vergadering van stembevoegde inge landen van den polder Aan- en Gender- uijxe te Zaamslag. 27 Mei. Vergadering van stembevoegde inge landen van den polder Willem III te Zaamslag. Aanbesteding van het bouwen van een Woonhuis en Landbouwschuur te Ter Neuzen. Bouwkundige W. C. de Feijter. Vergadering van ingelanden van den polder Beoosten Bleij benoorden te Axel. vergadering van stembevoegde inge- lariuen van aen Vlooswijkpolder te Ter iNeuzen. 28 Mei. Prijsop-gave gevraagd voor de levering van Veevoeder, Benzine en Bindgaren te Elkerzee. Kring Schouwen en Duiveland der Z: L. M. Vergadering van stembevoegde inge landen van den Nieuw Westenrijkpolder te Hoek. Vergadering van stembevoegde inge landen van den polder Koegors c.a. te Axel. Vergadering van stembevoegde inge landen van den polder Oud-Vogelschor of Zuid-Westenrijk te Sas van Gent. Vergadering van stembevoegde inge landen van den polder Eendragt te Zaam- slag. Vrijwillige verkooping van een klipper- aakschip te Sliedrecht. Notaris J. W. van Bockel. 29 Mei. Vergadering van aandeelhouders der N. V. Automobiel- en Rijwielhandel v/h Mannaert-Geers, in het Hotel Centraal te Ter Neuzen.- Vergadering van stembevoegde inge landen van het waterschap Loven- en Willemskerke te Hoek. Vergadering van stembevoegde inge landen van den polder Kleine Huissens te Zaamslag. 3 Juni. Fokveedag te Ter Neuzen (Driewegen). Aanbesteding van het sloopen en het bouwen van een nieuwe kerk te Axel. Bouwkundige Ch. C. van Rijswijk. 4 Juni. Voorloopig bericht van den verkoop van Beestiaal en Landbouwgereedschap- -pen te Biervliet. Firma J. Th. Hendrikse. 5 Juni. Algemeene vergadering van leden van de Cooperatieve Beetwortelsuikerfabriek Zeeland te Goes. 11 Juini. Veefokdag te Philippine. 13 Juni. Prijsopgaaf gevraagd voor de levering van Lessinische Macadam te Hoofdplaat. Het Bestuur van den cal. Hoofdplaat- polder. 16 Juni. Paarden- en rundveetentoonstelling te Axel. DE COMMUN1STEN. De Tribune meldt dat, alt gevolg van het ingrijpen van Moskou de meerderheid van het communistisch partijbestuur is afgetreden, n.l de heeren Wijnkoop, Van Ravesteijn. Ceton. Brommert e a. De heeren Wijnkoop en V^n Ravesteijn hebben zich teruggetrokken van de candi datenlijst voor de Tweede Kamer. Eerst- genoemde zal zich uit de practische politiek terugtrekken en ook bedanken als raadslid van Amsterdam. SCHEEPVAARTBEWEGING. 14 Mei. Belg s.s. Alberta, 991 M3., ledig, van Londen voor Gent Eng. s.s. Yewdale, 1350 M3., ledig, van Londen voor GeDt. Eng s.s. Falcon, 1910 M-3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s Corcove, 7739 M3., ledig, van Gent naar Immingham. Eng. s.s. Rydal Force, 3116 M3., ijzer, van Gent naar Garstone. Eng. s.s. Pennth Castle, 9792 M3., ge- mengd, van Havre voor Gent. Eng. s s. Carlston, 1874 M3., kolen, van New Castle voor Gent. Eng. s.s. Marjorie S., 4930 M3., kolen, van Methil voor Gent. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als gij last krijgt van hoofdpijn, gedrnfct- heid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele dosis FostePs Maagpillen hebben een verrassende uitwerking. Zij beteren leverstoornissen en genezen ga!- zucht, verstopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0,65. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 9 Eng. s.s Don, 2936 M3 stukgoed, van Goole voor Gent. Eug s.s. Blush Rose, 1834 M3 ledig, van Ostende voor Gent. Lettisch s s. Velta, 6650 M3stukg., van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Chrichtoun, 3184 M3., stukg van Gent naar Antwerpen. Fransch s s. Capt le Bastard, 8987 M3., kolen, van Gent naar Rouen. Belg. s s. Urpeth, 3188 M3 ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s s Dalegarth. 4699 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. A. C. LENSEN'S STOOM VAART- M A AT SCH APPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in het droogdok te Rotter dam. s.s. MAGDALENA in lading te Mobile voor Buen-os-Ayres. s.s. TERNEUZEN in lossing te Livorno. Rotterdam, 18 Mei 1925. VEEMARKT. Aangevoerd werden 652 vette runderen 346 vette- en graskalveren, 115 schapea en lammeren en 1415 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. /1.15 tot 2ekw. /1,10 tot 1,3e kw./0,90 cot/0,80, Ossen le kw. f 1,15 tot 1,20 2e k*. 1,05 tot 0,95 3e kw. 0,85 tot /0,75 Kalveren le kw. y*l,70 tot/1,85: 2ekw. 1,50 tot 1,25 3e kw. 1,10 tot 0,90Schapen le kw. 0,95 tot 1,2e kw. 0,85 tot 0,75; 3ekw 0,65 tot Lammeren 1,05 tot 1,20; 2e kw. tot Varkens le kw. /0,75 tot /0,77'/s; 2e kw. 0,73 tot, 0,70 3e kw. 0,68 tot 0,64licht soort 0,72 tot 0,78 Vet vee en vette kalveren in alle kwali- teiten zeer matig verhandeld wegens het warme weer; 2e en 3e kwaliteit bjjna on- verkoopbaar. Varkens met redeljjken aan- voer en handel bij terugloopende prjjzen £|B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe ruim ter markt, in alle soorten lager terwijl goede en beste kwaiiteiten grootendeels onverkocht blevenin de schotkwaliteit werd verkocht van 12, tot 14,kwaliteit van voor den regen f 16,tot 18 Rogge bij het begin van de markt onveranderd, later lager /13,75 tot/14.50 Gerst Che allier /14.75 tot 15,50. Haver, onveranderd, /12 50 tot /'13,25. Erwten kleine groeoe, lager, 12,50 tot f 14,25. Schokkers, lager, /16,tot /21,Bruine boonen, on veranderd, 17, F1JNE ZADEN. Lijnzaadvoer /20,tot ^22,Zaai- lijnzaad tot Brain Mosterdzaad 65,tot 70,Gael Mosterdzaad 30,— tot /32,--; Blauw- maanzaad f 40,tot f 43,Koolzaad 30.tot 35,Karwgzaad 28,— tot 30.— Kanariezaad 22,tot f 24,Zonnebloempittenzaad 18, tot 19,Buitenl. Boekweit 13 VLAS. Aangevoerd: Blauw 8000 E.G., f 1,35 tot 1,90 Zeeuwsch wit 3400 E.G. 1, tot 1,30 Hollandsch Geel 24500 E.G., f 1,35 tot 1,75 Groningsch 2000 E.G., 1,30 tot 1,70. Dauwroot 400 E.G. f 1,— tot 1.25. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte 5,50 tot 6,25 Zeeuwsche Blauwe 5,50 tot f 6,25 Poters /1,75 tot /2,75; Zeeuwsche Eigen- heimers 4,— tot 4,25; Blauwe Eigen- heimers tot Brielsche Eigenheimers f 4,25 tot 5,Bravo's 5,tot 5,75 Red Star 4,tot f 4 50, alias per mud. Wintermalta's 16 tot 18 cent; Malta Spring 21 tot 25 cent. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 5,50 tot 6,75 AJUIN. Aanvoer fl nk. Egyptische 5,— tot 5 50, per 50 E.G. inclusief baal. Hulst, 18 Mei 1925. EIERVE1L1NG V. P. N. Aangevoerd 32000 stuks prrja 5,78 per 100 stuks. Amsterdam, 18 Mei 2 uur. Bieden. x.aten Londen 12,073/8 12,075/g Berlgn, per biljoen 0,59 Parjjs 12,91 12,93 Brussel 12,52 12,541/2 Weenen (per 100 sch.) 35,05 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,59 Fransch 12,91 12,93 Belgiscb 12,52 12.54l/2 Oostenrjjksch (per 100 sch.) 35,05

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3