ALGEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7760. Vrijdag 15 Mei 1925. 65e Jaargang. DE INDRINGER ABONNEMENTSPRIJS 8 J N N E N L A H P. BUITENLAND. FlUliL ETON. i Asthma, Br one! i Abdijsiroop Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post j 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr per post 6,60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor t buitenland alleen bij vooruitbetaung. TWBBDB ZBXj-AJD. BERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Van de orde zijn de wetsontwerpen: a. tot wijziging van de wet tot regeling van het hooger landbouw- en hooger veeartsenijkun- dig onderwijs; b. wijziging van de Faillis- sementswet (surseance van betaling)c. voortzetting van het bedrijf na insolventie, d. wijziging van de Beroepswet. De ontwerpen worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen De vergadering wordt verdaagd tot 26 Mei. TWEEiDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Het wetsontwerp tot verhooging van de begrooting van het bouwfonds voor de de- partementen van binnenlandsche zaken en landbouw en van onderwijs, kunsten en we- tenschappen voor 1924 (aankoop van een terrein voor het gouvernementsgebouw te Haarlem) wordt verworpen met 48 tegen 18 stemmen. Voor stemden de sociaal-demo- craten de vrijzinnig-democraten en de hee- ren De Boer (plattel.) en Colijn (a.-r.). Aan de orde is het wetsontwerp, houden- de maatregelen en werken, noodig ter voor- ziening in de belangen van de landsverdedi- ging in verband met de afsluiting en droog- making van de Zuiderzee. De heer Van Zadelhof (s.-d.) dient een motie in den Minister van Financien uitnoo- digende, bij de behandeling tegenwoordig te zijn. Deze motie wordt verworpen met 42 tegen 23 stemmen. De heer Van Zadelhof zegt, dat het ont- werp een versterking van het militairisme beteekent. De heer Duymaer van Twist (a.-r.) ge- waagt van de "tegenstelling van het bedrag, hiermee gemoeid, en dat uitgetrokken vooi schadevergoeding aan Zuiderzeevisschers De heer. K. ter Laan (s.-d.) noemt het ontwerp geldverkwisting. Er zijn nuttiger en noodiger dingen, Stagnates in de Zui- derzeewerken door verwerping van dit on. werp vreest spreker niet. Hij dient een motie in om de beraadslagingen te schorsen tot na de ibehandeling van het ontwerp tot rege ling van de schadeloosstelling van de Zui derzeevisschers. Deze motie wordt verwor pen met 44 tegen 19 stemmen. Minister Van Dijk zegt, dat indien het ontwerp niet wordt aangenomen, het veld- leger in de toekomst aanzienlijk zal moeten worden beperkt, aangezien het beletten van den toegang tot het nieuwe acces aan een vijandelijk leger de helft van ons veldleger zou vergen. Minister Van Swaay betoogt, dat verwer ping van het wetsontwerp zeker vertraging van de Zuiderzeewerken zal veroorzaken. De heer K. ter Laan verdedigt een amen- dement, om de kosten van de verdedigings- werken te brengen niet ten laste van net Zuiderzeefonds, maar van de oorlogsbe- grooting. DE ZilTTINGSPERIODE DER TWEEDE KAMER. In vooraanstaande parlementaire kringen acht men het uitgesloten, dat de Tweede Kamer, naar een hardnekkig gerucht wil, reeds den dag voor Hemelvaartsdag, dus Woensdag 20 dezer, de loopende zittings- periode zou afsluiten. De stand der werk- Uit het Engelsch van Harold Bindloss. 22) (Vervolg.) „ik kan nog niet zeggen, dat 't genoegen wederkeerig is", antwoordde hij. ,,Eerst heb ik u een paar dingen te vragen." De jonge man lachte toegeeflijk, haalde zijn sigarenkoker te voorschijn en legde hem voor zijn gast neer. Begin met die bontjas uit te trekken en te gaan zitten", zeide hij gemoedelijk. „lk ben geen lastige, z'n neus graag in-een-andermans zaken stekende po- litie-agent en we zijn allebei blanken. Als u twaalf maanden achtereen in dit van God- verlaten oord gezeten had, zoudt u me beter begrijpen. Steek van wal met uw vragen, wanneer u wilt, maar begin met op te steken." Witham stak een sigaar op, liet zich in een van de lage, leeren stoelen neervallen en stak zijn voeten zoover mogelijk naar de kachel uit. „ln de eerste plaats zou ik graag willen weten, waarom uw mannen me overal na- gaan. Ten slotte kunt u me niet arresteeren, zoolang de autoriteiten niet de benoodigde papieren doorgezonden hebben." De jonge officier knikte. „Neen, zelf zou- den we niets kunnen beginnen; wij hebben dan ook alleen maar't bevel, om u te con- troleeren, zoolang u hier bent en om te mel- den waar u, bij een eventueel vertrek van hier heengegaan bent; zoodra de lui aan den'anderen kant van de grens de benoo digde papieren hebben, kunnen ze u inpik- zaamheden laat niet toe, voor Vrijdag 29 dezer de Kamer te doen uiteen gaan. (H'bl.) DE WESTER-SGHELDE. Naar de correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, heeft Mr. Louis Franck, ka- merlid voor Antwerpen, een langdurig on- derhoud gehad met den Belgischen minis ter van openbare werken, baron Ruzette, over de nieuwe verzandingen welke in de vaargeul te Valkenisse zouden zijn gecon- stateerd. De minister zeide alles in het werk te zullen stellen ten einde de verzanding van de vaargeul te voorkomen. Er zal onmid- dellijk tot nieuwe baggerwerken worden overgegaan. UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Naar de „Tritbune" verneemt is bij het Partijbureau der C. P. van E. Bouwman, J. Brandsteder, Ab. Menist en H. Sneevliet te Amsterdam, P. Harkema te Groningen en A. Kootstra te Emmer-Erfscheiderveen be- richt ingekomen, dat zij hun lidmaatschap van de C. P. H. opzeggen. AFTREDEN DIRBCTEUR-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. Naar wij vernemen, zal de heer C. P. van Hoek, directeur-generaal van den Land bouw, die reeds geruimen tijd wegens ziekte zijn functie niet kan waarnemen, wegens gezondheidsredenen deze functie neerleg- crgn. gen. (M. Crt.) DE TOESTAND. Caillaux, die met zoo groote verwachtin- gen aan het Fransche departement van fi nancien werd ontvangen, heeft dadelijk ge- zegd, dat hij eerst de begrooting van dit jaar onderhanden zou nemen, alvorens te kunnen der.ken aan een algemeene gezondmaking van's lands geldmiddelen tot uiting komen- de in stabilisatie van den franc en fundee- ring van de schuld. De vorige regeering had, schrijft de N. R. Crt., de zaak anders- om aangepakt, in de onderstetling, dat de begrooting wel in evenwicht zou komen. Nu Caillaux precieselijk aan het nareke- nen is gegaan, merkt hij, dat hij voor een te- kort van 4 milliard francs staat. Het werke- lijke tekort bedraagt 1150 millioen frs. Hierbij komen echter 1240 millioen frs., die uit de Dawes-regeling zouden moeten ko men, maar waarop hij geen staat wil maken, vermoedelijk omdat hij de belastingbetalers er nu reeds aan wil gewennen, dat deze in- komsten op den duur voor rentebetaling en delging van schulden aan de gealHeerden bestemd zullen moeten worden. Dan brengt hij nog ruim 1500 millioen bij het tekort, uit- hoofde van ongedekte lasten voor oorlogs- pensioenen en uitgaven voor venbetering van het postwezen. De last der ooriogspen- sioenen zal natuurlijk elk jaar verminderen, maar men begrijpt, dat een verstandig be- heer dien last zal losmaken van de gewone uitgaven, om ze mettertijd ook voor schuld- delging te kunnen gebruiken. De vier mil liard, die nu gevonden zullen moeten wor den in nieuwe belastingen en nieuwe bezui- nigingen (de leiders der andere departe- menten moeten reeds door Caillaux gesom- meerd zijn in hun besparingen tot de uiterste grens te gaan), zullen zoodoende een basis kunnen vormen voor blijvende gezondma king van de financien. Dit is noodig, omdat het elken Fransch- ken. Op het oogenblik is dat alles, wat ik weet, maar ik heb vanmiddag een van de mannen naar Regent gestuurd, dus morgen weet ik meer." Witham begon te lachen. ,,'t Klinkt waar- schijnlijk heel eigenaardig, maar in werke- lijkheid heb ik niet de flauwste notie, waar om de Canadeesche politie zich zoo druk om me maakt. Kunt u't me zeggen, of is't ver- boden?" De jonge man keek hem een paar oogen- blikken zwijgend aan. „Bluf?" vroeg hij toen. „Daar heb ik zelf ook een handje van." „Neen," Witham schudde het hoofd. „Een gewone open vraag. Ik zou 't graag willen weten." „Wel," antwoordde den ander. „lk kan 't best vertellen daar steekt niets in. Een tijdje geleden heeft u whisky gesmokkeld, met als compagnon een boer of pachter als ik 't wel h-§b iets, waar niemand eneig vermoeden van had. En nu heeft hij blijk- baar de zaak in de war gestuurd." Witham?" vroeg de jonge boer, terwijl hij zijn sigaar even met zijn tong bevochtig- de en 't dekblad aandrukte een manoeu vre, die volkomen overbodig was. „Ja zoo heet hij," antwoordde zijn met- gezei. „Wel, om kort te gaan, ofschoon u't verhaal waarschijnlijk beter kent dan ik, de politie heeft uw vrienden bij 't over- steken van een rivier te pakken gekregen en bij die gelegenheid heeft Witham op een van de jongers marechaussee's, Shannon geloof ik, geschoten." Witham ging rechtop zitten; eerst werd hij rood, toen leek't of al het bloed opeens weer wegvloeide; met een gezicht, asch- grauw van drift en verontwaardiging, keek hij den jongen man aan. „Groote God!" bracht hij er schor int. „En heeft hij hem doodgeschoten?" man duidelijk moet zijn, dat er een einde begint te komen aan den denkbeeldigen he- mel, waarin men zoo lang geleefd heeft, door zich niet om aflossing en rente van schulden te bekommeren. Amerika begint allerwegen zijn pond vleesch te eischen. Een telegram uit Washington heeft ons Woens dag in kennis gesteld met den toenemenden druk tot regeling van de schulden door Frankrijk, dien de Amerikaansche regee ring reeds op allerlei manieren geoefend heeit. Senator Borah la it middelerwijl zijn stem over het groote water heen in de EuropeesChe pers klinken, om de Franschen eraan te herinneren, dat zij Amerika of liever deszelfs belastingbetalers, ongeveer 4 milliard dollars schuldig zijn, die vijf per cent rente zouden dragen, volgens de af- spraak. Er zijn zes jaar sedert den oorlog verstreken en nog is geen cent op hoofdsom of aan rente betaald. Natuurlijk zal Frank rijk echter even.goed vermindering van den rentestandaard kunnen verwachten als En- geland, die gekregen heeft. Dit beteekent dus feitelijk schrapping van een deel van de hoofdsom. Maar zoodra Amerika om fun- deering en betaling komt, zal Engeland niet achterblijven. De Engelsche regeering heeft vroeger toezeggingen in dien geest gedaan, en als de kippen is nu het conservatieve par- lementslid Erskine erbij, om de regeering te vragen, of zij maatregelen zal nemen, opdat Amerika geen voorsprong bij Engeland zal krijgen. Het is waar, dat Frankrijk ook groote sommen te vorderen heeft van zijn bondge- nooten. Maar het heeft daar liever niet van gerept, omdat bondgenootschappehjke mili- taire verplichtingen er ddor in het gedrang zouden kunnen komen. Polen heeft onlangs een vriendelijk gebaar gemaakt door te Parijs mede te deelen, dat het den laatsten termijn van de leening, waaraan Frankrijk het geholpen had om ziin mark te stabilisee- ren, niet meer noodig had. De erkentelijk- heid waarmee deze mededeeling te Parijs ontvangen werd, bewees, dat men zich al gelukkig acht, wanneer men niet meer aan anderen be'hoeft te leenen, en met een mee- valler als terugbetaling nog heelemaal geen rekening durft houden. Als Caillaux met zijn hervormingen met zou slagen, omdat het par'ement er niet aan wilde, zouden de vroegere bondgenooten die o-eld van Frankrijk moeten hdbben, het ver moedelijk beduiden, dat het toch middelen en wegen moest zoeken om zijn schuld af te doen. Het vooruitzicht van zulk een moree- len druk kan niet streelend zijn voor den Franschen trots. De ministerieele crisis in Belgie zal nu opge'lost worden, zoo melden eensluidende berichten uit verschillende bron, door Van- devijvere als kabinetsformateur en deze zal zijn regeering samenstellen uitsluitend uit katholieken van diverse pluimage. Vande- vijvere is een zestigjarig advokaat en afge- vaardigde voor het Westvlaamsche district Thielt-Rousselaere. Onder Theunis heeft hij de portefeuille bekleed van oeconomische aangelegenheden en zich verdienstelijk ge maakt voor den wederopbouw van het ver- woeste gdbied. Een jaar geleden was hij om persoonlijke redenen afgetreden. Het program van de nieuwe regeering zal zich voorloopig bepalen tot fi.nancieele vraagstukken en het afdoen van de begroo ting. De nieuwe regeering is een minder- heidsregeering en z-al zelfs dit bescheiden program niet kunnen afwerken zonder steun van de liberalen, dien dezen het echter onge- twijfeld hiervoor zullen verleenen. „Ja", antwoordde de ander. „Of eigen- lijk, doodgeschoten is 't woord niet, want met een schot zou hij van hem af geweest zijn, en Witham heeft tweemaal geschoten. Uit de houding, waarin de man lag en de voetstappen om 't lichaam heen, is duidelijk gebleken, dat hij hem opzettelijk vermoord heeft." Het gezicht van den jongen man stond heel strak, toen hij vroeg: ,,E.n ze zijn er zeker van, dat 't Witham was?" „Ja", de scherpe oogen van den man tegenover hem keken hem onderzoekend aan. ja tenminste, ze zijn zeker van zijn paard; en 't geweer was van Witham. 't Scheelde een haartje, pf een andere ma- rechaussee had hem te pakken gekregen en door de haast heeft hij zijn geweer moeten achterlateo. Wat wij doodschieten noemen is't niet'geweest de jongen is overvallen en ontwapend, heeft zich niet kunnen ver- weren 't doet me genoegen, dat het u zoo ellendig maakt. Door den kameraad van den jongen, die u nagegaan heeft, weten we, dat u er in geen enkel opzicht de hand in gehad heeft geloof maar, dat u anders niet in d? stoel kalmpjes uw sigaar zou zit ten rooken." Het duurde wel een minuut, voordat Witham zijn stem weer genoeg in zijn macht had, om iets te durven zeggen. Toen vroeg hij langzaam: „En waarvoor moeten ze mij hebben?" „Ze zijn 't nog niet met zichzelf eens, of ze u moeten hebben of niet," antwoordde de officier. „ln Canada gaat alles met een slakkengang. Maar in elk geval wilden ze op de hoogte van uw doen en laten blijven kwam er dan iets, waar ze houvast aan hadden, dan was't: inrekenen!" „En Witham?" vroeg de jonge boer. „ls aan den haal gegaan, met een van de Het voornaamste belang van het tot stand komen van een regeering in Belgie is, dat de geallieerden, zoodra zij in elkaar zit, hun onderhandelingen met Duitschland over het ontwapeningsvraagstuk, de ontruiming en den veiligheidswaarborg kunnen hervatten. Hoewel voor het verkiezingshof feiten be- kend zijn gemaakt die de nationalistische verkiezingspraktijken in Duitschland in een bedenkelijk licht hebben gesteld, heeft dit, gelijk te verwachten was, beslist dat de ver- kiezing van Hindenburg tot president van het Duitsche rijk geldig is. De ,,General- feldmarschall" zal dus Maandag zijn blijde inkomst te Berlijn kunnen houden en men kan erop rekenen, dat de nationalisten zich dan niet onbetuigd zullen laten. 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. BELGIe. Tot nu toe heeft Van de Vijvere niet de noodige krachten buiten den sehoot der Katholieke partij gevonden om de liberale ministers van het kabinet-Theunis in de nieuwe regeering te vervangen. Het is nu zelfs de vraag of hij die nog vinden zal. In een gesprek met een redacteur van de „Soir" heeft burgemeester Max er inderdaad Woensdag den nadruk op gelegd, dat een homogene Katholieka regeering niet door de liberalen zou worden gesteund, zoodat de leefbaarheid van een regeering-Van de Vijvere alles behalve vaststaat en er dus van zeer weinig niet-Katholieken kan worden verlangd, dat zij lust hejpben om van die regeering deel uit te maken. Max verklaar- de daarenboven, dat de liberale sympa- thieen naar een regeering^ uitgaan, die sa- mengesteld is uit leden van de drie partijen. Dit standpunt is van liberale zijde zeer te begrijpen, daar dan de numerieke kracht van elke partij minder gewicht in de weegschaal legt en de liberalen dientengevolge op 's lands zaken een grooteren invloed zouden kunnen uitoefenen dan de geslonken sterkte van de partij anders zou toelaten. In de plaats van op sleeptouw te wbrden geno- men, hetzij door de conservatieve Katholie ken, hetzij door de sociaal-democraten, zou de kleine liberale groep als mederegeerster optreden. Intusschen zet Van de Vijvere de onder handelingen voort. DE ACT IE TEGEN DE BOLSJEW1STEN IN ENGELAND. Documenten in beslag genomen. Rechercheurs van Scotland Yard zitten te Londen de bolsjewisten erg op de hielen. Zij hebben de laatste dagen een bezoek ge- bracht aan enkele bolsjewistische centra, daar een aantal documenten in beslag ge- marechaussees achter zich aan. De rest had zich verspreid om hem 't ontsnappen naar de prairie onmogelijk te maken. Toen heeft hij 't over de rivier geprobeerd, is door t ijs gezakt en verdronken ofschoon, niemand heeft het einde gezien, want er stond een hevige sneeuwstorm voor t geval, dat hij ontsnapt is, is er een bevel tot inhechtenis- neming uitgevaardigd. Witham is dood, mocht hij 't niet zijn, dan duurt het geen paar dagen meer, of hij is 't, want de ma rechaussee's zijn de prairie aan 't afzoeken en hebben ze hem eenmaal, dan verknoeien ze niet zooveel tijd met praten, als wij doen, voordat ze hem ophangen. Merkwaar- dig, zooals dit verhaal u aangepakt heeft." Witham bleef wel een minuut lang stijf rechtop e,n zwijgend voor zich uit zitten kij- ken. Toen, met een beweging van zijn schouders, alsof hij een last atwierp, stond hij op. „Witham is dus dood", zeide hij. „Wel, hij heeft een moeilijk leven gehad. Ik heb hem goed gekend. Hartelijk dank voor het verhaal. Dit is de eerste keer, dat ik 't ge- hoord heb, op m'n woord van eer en nu moet ik weg, 't is m'n tijd." De jonge officier begon te lachen. „Ga asjeblieft weer zitten. Ik heb een voorstel. U heeft iets, dat me verduiveld sympathiek is, en met de kerels kan ik natuurlijk niet praten. Daarom had ik zoo gedacht, u kam- peert hier tot morgenochtend en als dank daarvoor krijgt u van mij het lekkerste eten wat we in dit vermaledijde land kunnen op- diepen. 't Is een regeling, die nog meer goeds heeft, want morgenochtend kan ik u meteen zeggen, of de Canadeezen u moeten hebben of niet." lets, buiten zijn wil om, dwong Witham toestemmend te antwoorden; maar toch was hij blij, toen zijn gastheer de hall uitging nomen, en den boisjewistischen boekwinkel, waar de bolsjewistische blader, worden ver- kocht, gesloten. Verder houden zij zich bezig met een inspectie van de paspoorten. der in Engeland vertoevende Russen, die op ongeveer 500 worden geschat, met het doel hen, die niet in het bezit zijn van een pps- poort, uit het land te zetten, en aan een zeker aantal, dat wel in het bezit is van een geldig paspoort, bij de experatie vernieu- wing van het visum te weigeren. TER NEUZEN, 15 Mei 1925. EX AMEN S L. 0. De Minister van 0., K. en W. heeft be- paald, dat het schriftelijk gedeelte van de in 1925 af te nemen examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77a der L. 0. wet 1878 op 9 Juni e.k. zal plaats hebben, en de mondelinge examens op 16 Juni zullen aanvangen. On der de commissien, belast met het afnemen der examens komt voor die welke te Rotter dam zal zitting houden, en die o.a. omvat de inspection Middelburg, Ter Neuzen en Goes. Zij, die aan het examen willen deel- nemen, moeten zich voor 27 Mei a.s. aan- melden bij den voorzitter der commissie, den heer J. J. 't Hart, inspecteur van het L. O. in de inspectie Dordrecht, te Dor drecht. EEN RAADSBESLUJT TOT OPHEFFING EENER OPENBARE SCHOOL NIET GOEDGBKEURD. De gemeenteraad van St. Jansteen besloot 13 Februari j.l. tot opheffing der bpenbare lagere school in de buurtschap Heikant en tot beschikbaarstelling van het schoolge- bouw ten behoeve van het R. K. parochiaal kerkbestuur voor de oprichting eener bijzon- dere school. Door belanghebbende ouders werd tegen dit besluit in 'oeroep gekomen bij Ged. Sta- ten van Zeeland, voor welk college de heer P. de Bree, hoofdbestuurslid van den Bond van Ned. Onderwijzers, toelichtte. waarom z. i. dat besluit niet moest worden goedge- keurd. Ged. Staten hebben thans besloten ,het raadsbesluit tot opheffing der openbare school niet goed te keuren. Zij overwegen daarbij o.a., dat de raad tot opheffing van de openbare lagere school heeft besloten om op de minst kostbare wijze te kunnen voldoen aan een verzoek van het R. K. parochiaal kerkbestuur om beschikbaarstelling van een schoolgebouw ten behoeve van de op te richten bijzondere lagere school; dat evenwel de ouders van ongeveer 50 leerlingen der bedoelde open- bare lagere school uitdrukkelijk hebben ver- klaard het openbaar onderwijs voor hun kinderen te willen behouden; dat deze om- standigheid op zich zelf naar de b.ewoordin- gen der wet reeds voldoenden grond op- levert om het raadsbesluit niet goed te keu ren. doch dat bovendien dat raadsbesluit moet geacht worden in strijd te zijn met den geest der wet, volgens welken het openbaar baar en het bijzonder onderwijs door de overheid zooveel mogelijk gelijkelijk behoo- ren te worden verzorgd; dat toch wel door het gemeentebestuur eene regeling in uit- zicht wordt gesteld, volgens welke de voor- standers van het openbaar onderwijs in het vervolg hunne kinderen naar de op ongeveer 4 K. M. afstand gelegen openbare scholen in andere gemeenten zouden kunnen zen- om orders voor 't avondeten en 't terug- brengen van de slede te geven. 't Was noo dig, dat hij een paar oogenblikken alleen was. Telkens wanneer het opnieuw tot hem doordrong hoe Courthorne hem gedupeerd had, klemde hij zijn handen van drift ineen. Hij kende de geschiedenis van Shannon, daarom begreep hij nu, te laat, Courthorne's opzet; Courthorne, die den jongen niare- chaussee had willen vermoorden en die met een duivelsche sluwheid zijn plannen zoo ge maakt had, dat alle schuld op een ander moest vallen. Voor den tweeden keer trok al 't bloed uit zijn gezicht weg, toen 't goed tot hem doordrong, in welken toestand hij zich bevond: als zijn ware'identiteit bekend werd, had hij alleen zijn eerewoord om zijn onschuld te bewijzen. Toch was het in hoofdzaak zijn niet te bedwingen verontwaardiging en woede, welke zijn bloed zoo in beweging DFacht. Angst voelde hij niet iemand, die dood heette te zijn, kon niet gearresteerd worden en hij wist geen enkele reden, welke een be kend maken van den waren toestand wen- schelijk zou maken. De verkoop van zijn boerderij zou de hypotheek dekken en de- geen, die hem 't geld geleend had, had al een paar jaar een hooge rente genoten. Ms dit onvoorziene niet gebeurd was, zou hij tol 't laatste toe volgehouden hebben, maar hi] gevoelde geen spijt, dat dit nu onmogelijk geworden was. 't Lot had met boer Witham niet veel goeds voor gehad; misschien was ze den balling Courthorne beter gezind. Op dat oogenblik nam hij zijn besluit; toen de jonge officier terug kwam om te zeggen dat het avondeten klaar was, stond hij met een kalm opgewekt gezicht uit zijn stoel op. (Wordt vervolgd.) I of andere ziekten der ademha- lings organen kunnen Uw leven vergallen. Voor de prikkeiende hoestbuien die U s nachts uit den slaap houden is er een beproefd middel: AKKER's Abdijsiroop verkrijgbaar bij Firma A. van OverbeekeLeunis te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5