Hoogwatergetijte TerNeuzen. BURGERLIJKEN STAND. Handelsberichteii, het overgeven van het stuur van den dijk ge tort, nadat eerst een telefoonpaal omver was gereden. De eigenaar bleef ongedeerd, doch de beide p^ssagiers werden ernstig gewond; bij een hunner werd een lichte her- senschudding geconstateerd, Het voertuig is zwaar beschadigd. ONTVOBRING VAN EEN MINDER- JARIGE. Nederlandsche en Belgische politie heb- ben te Antwerpen opgespoord en aange- houden een meerderjarigen gelhuwden man, die een minderjarig meisje had geschaakt en meegenomen naar Antwerpen, waar dit meisje eveneens werd aangehouden. Beiden werden uitgeleverd aan de marechaiissee te Roosendaal, die het avontuurlijke paar naar de woonplaats Beek en Donk overbraoht. Tegen den man zal een vervolging worden ingesteld. TE WATER GEREDEN. Maandagavond geraakte te Maarssen, d >ordat het paard schrok, een wagen be- laden met melkhussen van den veehouder S., waarop zich de landbouwer, zijn twee zoontjes en de knecht bevonden, in de Vecht. De landbouwer en zijn zoontjes werden gered, maar de knecht verdronk. EEN ZENUWIPATIENT. lemand uit Amsterdam, oud 23 jaar, werd door enkele voorbijgangers aan het fietspad op de hei te Baarn in* zeer overspannen toe- stand aangetroffen. Toen men den man trachtte te kalmeeren sneed hij plotseling zijn pols at. Door tijdig ingrijpen van het pulbliek werd erger voor- komen en heeft men den man per zieken- brancard naar Baarn vervoerd, alwaar men hem heeft verbonden. De man was echter zoo overspannen, dat hij tot tweemaal toe het verband losrukte. Later op den avond is hij door zijn vader gehaald en naar het WiLhelmina-gasthuis in Amsterdam vervoerd. Omtrent de oorzaak kon ook zijn vader geen inlichtingen geven. ..iBENDE VAN NAUWELAERTS c. s." Het Gezworenihof heeft uitspraak gedaan in het proces tegen de z.g. „bende Van Nauwelaerts c. s.", die sedert het einde van den oorlog een groot aantal misdrijven be- gaan hcbben, moordaanslagen, inbraken enz. Er waren ruim 30 beklaagden. De jury had 2100 vragen te beantwoorden. Vier be klaagden zijn ter dood veroordeeld, Nauwe laerts, die 18 aanrandingen, 2 moorden, 3 pogingen tot moord, 9 diefstallen en 26 in braken ten zijnen laste heeft; verder Van den Wijngaert, Van de Sande en J. Bens, die elk ook een aantal misdrijven bedreven hebben. Verder zijn een vijftiental beklaag den veroordeeld tot dwangarbeid van 5 tot 25 iaar. Twee worden in een gestioht ge- plaatst. In het geheel zijn er drie in vrijheid gesteld. DOODENDE-WHISKY. £en bewoner van Minneapolis, mr. Wil liam Maker, gaf Zondag een diner aan en- keie vrienden. Een van hen kwam eerst laat op de partij aan. Bij het binnenkomen klop- te hij den gastheer op den rug, bemerkte echter tot zijn ontsteltenis, dat deze dood in zijn stoel zat. Twee der gasten waren eveneens dood. Een derde persoon lag bewusteloos op den divan en was stervende. Waarschijnlijk heeft deze getracht zijn vriend te helpen, toen hij hen zag'bezwijken, doch kon hij niet verder komen dan den divan. Op de tafel stond een flesch gesmokkelde „whisky", waarvan de ongelukkigen hadden gedronken. VERBETER1NG VAN WEGEN. Het steeds toenemende auto- en vracht- autoverkeer stelt zware eischen aan de wegen en om daaraan te voldoen, wordt met tal van materialen getracht het wegendek te verbeteren, lezen wij in „Chemie en In dustrie". lndertijd wees het blad er op, dat men daartbij ook natronwaterglas met suc- ces had geprobeerd. Behalve in Engeland, heeft men dit proces nog met succes toege- past in het kantoor Neueniberg en in de Fransche Jura ter venbetering van het uit week kalksteen bestaand wegendek. In de „Annales des Ponts et Chaussees" bericht ir. Quelle over de resultaten, welke hij met dit nieuw procede in het Fransche departement Doubs heeft verkregen. Hij wijst er op, dat de beste resultaten niet met middelhard kalksteen worden verkregen, maar met week, poreus en krijtachtig mate- riaal, en dat zulk een straat drie tot vier keer langer berijdbaar bleef, dan de niet be- handelde straat. Hij gelooft ook, dat krijt, dat in de departementen van de Somme en Champagne veelvuldig voorkomt, met na tronwaterglas gefoonden een goed wegen- materiaal oplevert. Hij stelt voor de toepassing van water- glas de volgende zes regels op: De met waterglas behandelde wegen vertoonen een geliikmatige afslijting en zijn licht te berij- den, in het bijzonder voor krachtwagens. Het verkeer wordt aangenaam en de kosten voor benzine en onderhoud worden geringer. De soort straat geeft in vergelijking met ge- wone wegen een besparing in onderhoud van 3080 ONSCHULDIG VERDACHT. Zaterdag zou voor het Assizenhof te Douai een moordproces beginnen, doch het werd onder dramatische omstandigheden uitgesteld wegens de onthulling te elfder ure van een document, dat scheen te bewij- zen, dat het hof op het punt stond een on- schuldige te berechten. Deze, zekere Acke, werd beklaagd van berooving van, en moord >>p een bewoonster van Rijssel, madame Dhennin en de zaak tegen hem scheen sterk te staan. Vrijdagavond echter werd in de brievenbus van een Rijsselsch blad een pak- ie gevonden, hetwelk twee documenten foe- vatte. Het eene was de bekentenis van een anoniem schrijver, die mededeelde, dat hij madame Dhennin vermoord had. Hier is het bewijs, voegde hij er aan toe, en ,,ik wil niet, dat Acke, die onschuldig is, veroordeeld wordt. Geef dit dadelijk aan het Hof". De •^geteekende brief ging vergezeld van het spaarbankboekie der vrouw, dat den avond van de misdaad verdwenen was. ZONDERLING NATUURVERSCHIJNSEL. Een merkwaardig natuurverschijnsel heeft zich onlangs te 1 robicau (Elzas) voorge- daan. Uit een onbewolkten hemel kwam plotseling een bliksemstraal omlaag, die er uitzag als een roodgloeiende massa. De bliksem sloeg in, in een electrisch trans- formatorenstation, verliet dit langs een tele- foondraad en ging naar een in de buurt staande school, waarvan de muren er later uitzagen alsof een machinegeweer ze had bewerkt; totaal doorzeefd waren ze. De on- derwijzer werd tegen den grond gestagen en is aan een zijde geheel verlamd. De leer- lingen vluchtten. De zonderlinge bliksem straal vervolgde zijn weg en ging naar twee andere tr^nsformatorenstations in nabijlig- gende dorpen. Daar werden twee arbeiders tegen den grond gestagen en een stalen balk van 5 meter lengte in poeder omgezet. ASPIRINE. Het gebruik van aspirine moet worden tegengegaan volgens Pinkhof en van der Wielen, vermoedelijik omdat het n,iet steeds onschuldig is. Dat argument komt de „N. R. Crt." echter niet steekhoudend voor, om dat de vele geneeskundigen die ook as pirine in het groot voorschrijven ook nooit vooruit weten of zich schadelijke bij- werkingen zullen vertoonen. Het blad schrijft: Wij voor ons achten remmen, waar het aspirine betreft, vrijwel een on'begonnen werk, omdat de aspirine-vloedgolf een on- bereikenbare hoogte bereikt heeft. En daar om meenen wij, goed te doen liever te trach- ten eenige leiding aan dat gebruik te geven, omdat er toch geen tegenhouden aan is. En dan zouden wij de volgende wenken willen geven 1. Gebruik slechts kleine hoeveelheden aspirine. En dat niet alleen, omdat aan het gebruik vooral van grootere hoeveelheden mogelijik minder onschuldige bijwerkingen verbonden zijn, maar in de eerste plaats, omdat men zelden of nooit met twee tablet- ten van een halve gram bereikt, wat men niet met een tablet bereiken kan. Die eigen- schappen hebben de meeste salicypraepara- ten gemeen; veel werkt zeer zelden beter dan weinig. Bij griep gebruike men nooit meer dan 5 tabletten van een halve gram daags. De gunstigste verdeeling is: over- dag 3 maal een en's avonds voor het slapen twee. 2. Knabbel asp. tabletten nooit droog op, maar „los" (suspendeer) de tablet op in een half glas water. De kans op onge- wenschte maagklachten wordt daardoor zeker tot een minimum beperkt; slechs bij uitzondering zal het gebruik van een mes- punt ,,zuiveringszout" (dubbelkoolzure so da, geen „zuringzout"! daarenboven nood- zaikelijk zijn. 3. Gdbruikt nooit kinine en china-prae- paraten tegelijk met aspirine. Deze combi- natie is bepaald gevaarlijk. 4. Aspirine-gebruik bij kiespijn is steeds en bij hoofdpijn zeer vaak struisvogelpoli- tiek. Wie bij kiespijn als een gevolg van tandbederf door aspirine-gebruik zich een bezoek bij een tandarts meent te kunnen besparen, komt natuurlijk bedrogen uit. Wie ongestraft een hoofdpijn, die een gevolg is van overspanning, geregeld meent te kun nen verdonkeremanen, doet even dwaas als de daiklooze, die zijn gebrek aan voldoende kleeding en dekking door een stevigen borrel meent te kunnen goedmaken; deze bevriest op een kouden winternacht in de goot, gene maakt mogelijk ontijdig en onnoodig met zenuwarts en sanatorium kennis. 5. Gebruik nooit zooveel aspirine, dat ge er van zweeten gaat, als ge u niet te bed of althans in een voldoend verwarmd vertrek bevindt, want wie zweetende buiten rond- loopt, pleegt zonder overdrijving een aan- slag op zijn leven omdat zweeten de afkoe- ling van het lichaam ten sterkste bevordert e,n daardoor dubbel „vatbaar" maakt. 6. Gebruik, wanneer ge onder genees- kundige behandeling zijt, geen aspirine zonder voorkennis van uw dokter, omdat ge niet weet, of het door hem voorgeschre- ven geneesmiddel en de door hem aanbevo- len geneeswijze vereenigbaar zijn met aspi- rinegebruik (zie ook onder nummer 3). 7. Gebruik bij voorkeur geen aspirine als ge en slechten smaak of een zwak hart meent te hebben, en ga zeker niet met aspirine-gebruik door wanneer ge reeds eenmaal met onaangename nevenverschijn- selen hebt kennis gemaakt, gedachtig aan het spreekwoord van den ezel en den steen waaraan hij zich bij voorkeur slechts een maal stootte. 8. Geef aan kinderen beneden den school- gaanden leeftijd nooit aspirine en aan schoolkinderen nooit meer dan een halve tablet van een halve gram dus (dus een kwart gram.) 9. Gebruik geen dure zoogenaamde hy- gienische buitenlandsche aspirine-tabletten als ge goedkoope niet minder hygienische Hollandsdhe aspirine tabletten kunt krijgen. We zullen de tien geboden maar niet vol maken. Zoodoende blijft voor elken genees- kundige de gelegenheid open om als tiende gebod eigen partjculiere wenschens en ver- langens, meeningen en beweringen onder eigen woorden te brengen. Mogelijk is ook, dat het refrein van de meeste geneeskundigen de stelling van Pinkhof en Van der Wielen zal zijn die feite- lijk ook in de bovengegeven negen wenken door een goed verstaander gemakkelijk is terug te vinden. 10. Gebruik geen aspirine zonder ge- neeskundig voorschrift. Want'wie de boven- staande negen geboden in acht neemt doet zeker verstandig, maar wie het tiende ge bod tot zijn geestelijk eigendom maakt, doet verreweg het allerverstandigst. Als alle menschen echter wijs en verstandig wa ren VERKOOPINX3EN, AANBESTEDINGEN, UITVOERINGEN. ENZ. 12 Mei. Openbare Verkooping van een Land- bouwinspan te Axel. Notaris Dregmans. Openbare Verkooping bij toeslag van vruchtbare Hofsteden te Heeze. Notaris- sen Hoffmann en Berger. Vergadering van stembevoegde Inge- landen van den Van Wuijckhuisepolder te Hoek. Vergadering van stembevoegde Inge- landen van den Koudepolder te Hoek. Aanbesteding van het bouwen van een Woonhuis te Ter Neuzen. Architect L. de Bruijne. Veemarkt te Sas van Gent. Gemeente- bestuur van Sas van Gent. 13 Mei. Vergadering van stembevoegde inge- landen van het Waterschap Zuid Kats, St. Anna en Sparks te Ter Neuzen. Aanbesteding van de levering van Chili- salpeter te Biervliet. Bestuur Chr. Boe- renbond. 14 Mei. Openbare Verkooping van een Boeren- inspan te Biervliet. Notaris A, A. M. Corfhals. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den Mosselpolder te Philip pine. 15 Mei. Voorloopige bekendmaking van den verkoop van een Boereninspan te Groede. Finma J. Th. Hendrikse. Openbare Verkooping bij toewijzing van een Hofstede en een Woonhuis te Zuidzande. Notaris A. Mijs. Openbare Verkooping van een netten In'boedel te Ter Neuzen. Notaris Dumo- leijn 16 Mei. Aanbesteding van het herstel, het on derhoud en de vernieuwing van polder- werken te Zaamslag (Margarethapolder). Het Bestuur van de polders Ser Lippens, Nieuw-Ot'hene, Margaretha-, Kleine Huissens en Eendrachtpolders. Aanbesteding van de levering van Vee- voeder te Elkerzee. Landbouwvereeniging Scharendijke. Aanbesteding van het 'bouwen van een Woonhuis te Ter Neuzen. Architect L. de Bruijne. 18 Mei. Voorloopige bekendmaking van den verkoop van Beestiaal en Landbouwhalm te Biervliet. Deurwaarder A. Brevet. Firma J. Th. Hendrikse. Openbare verkooping van een Heeren- huis, een steenen bijgebouw en bouwter- rein te Hulst. Notaris Mr. A. H. Lijds- man. Aanbesteding van het uitdiepen der haven aan den Kleinen Huissenspolder. Gemeentebes'tuur van Zaamslag. 19 Mei. Vergadering van stembevoegde inge- landen. van den Canisvlietpolder te,West- dorpe. Vergadering van Stembevoegde inge- landen van den Groote Huissenspolder te Zaamslag. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den Kanaalpolder te Hoek. 20 Mei. Voorloopig bericht van den verkoop van Beestiaal en Landbouwhalm te IJzen- dijke. Firma J. Th. Hendrikse. Voorloopig Bericht van den verkoop van een Landbouwinspan te Westdorpe. Notaris Dumoleijn. Openbare verkooping van een Land bouwinspan te Westdorpe. Notaris Du- moleyn. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den Margarethapolder te Zaamslag. Openbare Verkooping van een Woon huis te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer. 22 Mei. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den Nieuw Neuzenpolder te Ter Neuzen. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den Goeschepolder te Ter Neuzen. 25 Mei. Prijsopgaaf gevraagd voor de levering van Macadam te Biervliet. Het Bestuur van den Oranjepolder Biervliet. Aanbesteding van het bouwen van drie leslokalen in de kopschool te Ter Neuzen. Gemeentebestuur van Ter Neuzen. 27 Mei. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den polder Willem III te Zaamslag. 28 Mei. Prijsopgave gevraagd voor de levering van Veevoeder, Benzine en Bindgaren te Elkerzee. Kring Schouwen en Duiveland der Z. L. M. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den Nieuw Westenrijkpolder te Hoek. Vergadering van stembevoegde inge- landen van den polder Koegors c.a. te Axel. 3 Juni. Fokveedag te Ter Neuzen (Driewegen). 4 Juni. Voorloopig bericht van den verkoop van Beestiaal en Landbouwgereedschap- pen te Biervliet. Firma J. Th. Hendrikse. 11 Juni. Veefokdag te Philippine. 16 Juni. Paarden- en rundveetentoonstelling te Axel. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huweljjks-aangiften. 7 Mei. George Edmundua Marchelis Govaert, oud 26 j., jm. en Celina Leonis Josephina de Nijs, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Mei. Jan van Luik, oud 27 j., jm. en Pieternella Maria Romeijn, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Mei. Dirk, z. van Cornelis Kaijser en van Helena van Doezelaar. 4 Mei. Johannes Karel, z. van Frederika van Mechelen 8 Mei. Johanna Cornelia, d. van Adriaan Koster en van Anna Maria de Putter. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 9 April. Prudent van Ite- gem, oud 34 j., jm. en Maria Cornelia Thee- naart, oud 25 j., jd. 15 April. Petrus Augusti- nus de Klerk oud 32 j., jm. en L/ucia Maria de Koster, oud 32 j., jd. 16 April. Augustus van de Vijver, oud 47 j., weduwn. en Rosalia Maria Verschuren, oud 41 j., jd. Paul Michel Kor- ting, oud 29 j., jm. en Maria Catharina Ludo- vica Verstraaten, oud 22 j., jd. 23 April. Jo- sephus de Smaele, oud 23 j., jm. en Maria Philomena Stevens, oud 21 j., jd. Geboorten. 6 April. George Theodoor, z. van Emile Dominicus Maerman en van Leonie Virgina Maria Kindt. 21 April. Rene, z. van Johannes Bapthist van Troost en van Martha van Gimst. 23 April. Angela Louisa, d. van Petrus de Smit en van Margaretha Paulina de Mulder. Overiijden. 30 April. Judocus van Zwaal, oud 67 j., echtg. van Johanna Maria van Den- deren. HULST. Huwelijks-aangiften. 25 April. Josephus Theodoras Blommaert, oud 27 j., jm. en Rosa lia Paulina Vernimmen, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 April. Willem Anthonius Jo seph, z. van Antonius E. Langenhorst en van Elisabeth E. Lagarda.' 7 April. Adriaan An- toon Maria, z. van Jan A. van Lierop en van L. G. M. Rubbens. Robertas Franciscus Jo sephus, z. van Arthur A. E. de Brouwer en van Elisabeth. Magnus. 15 April. Joseph Clemen tina, z. van Pieter Jacobus Adriaansen en van Paulina Petronella van Gelderen. 16 April. Cesar Louis Marie, z. van Alouisius A. Jo- siassen en van Maria A. Rombout. 29 April. Germaine Eugenia, d. van Albert L. M. Egger- mont en van Magdalena M. Verwilligen. 30 April. Maria Johanna, d. van Franciscus A. de Nijs en van Maria M. van Overmeeren. Overiijden. 7 April. Een als levenloos aan- gegeven kind van het mannel. geslacht van Aloysius J. P. Roovers en van Elizabeth Koe- mans. Nathalia Maria van den Berghe, oud 13 j., d. van Petrus L. van den Berghe en van M. C. Pauwels. 12 April. Louisa Maria Boer- jan, oud 47 j., d. van Franciscus J. Boerjan en van C. F. Verdonck. 16 April. Carolus Lu- dovicus Janssens, oud 81 j., weduwn. van Christina van der Goore. 20 April. Petrus Franciscus Dijkmans, oud 80 j., z. van Gerar- dus J. B. Dijkmans en van J. C. DraWbe. Fran- Qoise Wolfert, oud 43 j., eohtg. van Jacobus Wagenaar. Johanna Cornelia Everaert, oud 83 j., wed. van Gregorius de Bruijn. 21 April. Andries Antonius van de Walle, oud 85 j., weduwn. van Coleta J. Weegenhausen. Maria Theresia Ca'bus, oud 81 j., wed. van Carolus L. van Overloop. Pieter Augustinus de Rijk, oud 89 j., echtg. van Anna C. d'Hondt. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 11 April. Alphonsius van Pottelberge (van Waasten B.), oud 24 j., jm. en Augusta Maria van Vooren, oud 24 j., jd. Francies Gijsel, oud 22 j., jm. en Anna Emelia Augusta Versehraegen, oud 19 j., jd. Marinus van Hermon, oud 52 j., weduwn. en Amelia Leontina de Block, oud 40 j., wed. 18 April. Raymond Janssens, oud 35 j., jm. en Emerence Antonia de Maeijer, oud 33 j., jd. 25 April. Honorius Augustus van Dorsselaer, oud 22 j., jm. en Celina van Goeye, oud 23 j., jd. Camiel Theophiel van Goeye, oud 24 j., jm. en Irma Josephina Matthijs, oud 22 j., jd. Petrus Franciscus de Schepper, oud 24 j., j.m. en Magdalena Maria de Coninck, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 April. Honore van Hove, oud 30 j., jm. en Elisa Cerpentier, oud 30 j., jd. 29 April. Alphonsius van Pottel berge (van Waasten B.), oud 24 j., jm. en Augusta Maria van Vooren, oud 24 j., jd. Fran, cies Gijsel, oud 22 j., jm. en Anna Emelia Augusta Versehraegen, oud 19 j., jd. Marinus van Hermon (van Axel), oud 52 j., weduwn. en Leontina de Block, oud 41 j., wed. Geboorten. 2 April. Adrienne Emma, d. van Isidorus Lammens en van Maria Leonia Mar tens. 7 April. Adrienne Joseph Marie, d. van Emile Alphons Joseph van Damme en van Maria Coleta van Vooren. 13 April. Gerardus Florimond, z. van Theophilus van der Sypt en van Augusta Maria de Munter. 15 April. Clara Coralie Joseph, d. van Wilhelmus Augustinus van der Bilt en van Honorina Raes. 27 April. Petrus Franciscus, z. van Emondus De Mees- ter en van Louisa Maria Wante. 30 April. George Theophiel, z. van Adolf Josef Ver- straeten en van Maria Louisa Annaert. Overiijden. 11 April. Maria Leontina Cee- laert, oud 35 j., echtg. van Emiel Joseph Stee- naert. 16 April. Maria Josephina Constantia Naudts, oud 82 j., echtg. van Vitalis van Doosselaer. 17 April. Vitalis van Doosselaer, oud 82 j., weduwn. van Maria Josephina Con stantia Naudts. 27 April. August van Goe- them, oud 43 j., echtg. van Emelie Marie Lemme. St. JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 1 April. Franciscus Theophilus Allefs, oud 36 j., jm. en Coleta Pe tronella Everaard, oud 31 j., jd. 3 April. Ca millas Mai-tens, oud 28 j., jm. en Maria Louisa Letens, oud 28 j., jd. 11 April. Franciscus Rombaut, oud 24 j., jm. en Valentina Maria de Rechter, oud 20 j., jd. 23 April. Florimundus Ludovicus de Bot, oud 24 j., jm. en Angela Egenia Stevens, oud 25 j., jd. Leo Pieter Theo- fiel De Backer, oud 23 j., jm. en Maria Rosalia Verstraten, oud 21 j., jd. 24 April. Eduardus Inghels, oud 25 j., jm. en Anna Maria Vlassen- root, oud 19 j., jd. Edmundus Theophilus Fran ciscus Verstraten, oud 24 j., jm. en Irma Maria Baert, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 April. Eduar dus Lambertus Mattens, oud 39 j., jm. en Jo sephina Maria Allefs, oud 30 j., jd. 17 April. Camillus Martens, oud 28 j., jm. en Maria Louisa Letens, oud 28 j., jd. 22 April. Fran ciscus Theophilus Allefs, oud 36 j., jm. en Co leta Petronella Everaard, oud 31 j., jd. 24 April. Franciscus Rombaut, oud 24 j., jm. en Valentina Maria de Rechter, oud 21 j., jd. Geboorten. 15 April. Maria Eugenia, d. van Johannes Joseph d'Hooghe en van Maria Co leta van Remoortere. 21 April. Gaston Francis cus, z. van Franciscus Strooband en van Mila- nia Maria Strobbe. 27 April. Anna Maria, d. van Joseph de Smit en van Selmia Maria Van- acker. Ivonne Valerie, d. van Henri Saman en van Elodia Maria Boon. Overiijden. 30 April. Anna Maria Corne- lissens, oud 17 j., d. van Ludovicus en van Anna Sophia Hanrichs. SCHEBPVAARTBEWBGING. 7 Mei. Eng. s.s. Dumore Head, 4761 M3., stukgoed, van Gent naar Manchester. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Louden voor Gent. Eng. s.s. Liberty, 2533 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Pansley, 1583 M3., ledig, van Brugge voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Zweedsch s.s. Jare, 2580 M3., gemengd, van Gent naar Rotterdam. Noorsch s.s. Lita, 1940 M3., Iedig, van Gent naar Goole. 8 Mei. Eng. s.s. Arleia, 2249 M3., ledig, van Newhave voor Gent. Zweedsch s.s. Fram, 7810 M3„ fosfaat, van Sfax voor Gent. Eng. s.s. Dotterel, 4925 M3„ stukgoed, van Gent naar Manchester. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Stelling, 6046 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. 1NGEZONDEN MEDEDEEL1NG. Foster's Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen vehstopping. slechte spijsvertermg, maagpijn en ga'zucht. Houdt uw gestel in orde uw geest heider ec uw lichaam flink door nu en dan een dosis Foster's Maagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. Te Ter Neuzen bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. 9 A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in het droogdok te Rotter dam. s.s. MAGDALENA in lading te Mobile voor Buenos-Ayres. s.s. TBRNEUZEN wordt heden te Livor- no verwacht. Rotterdam, 11 Mei 1925. VEEMARKT. Aangevoerd werden 573 vette runderea 293 vette- en graskalveren, 177 schapea en lammeren en 1145 varkens. t)e noteering was als volgt: Koeien le kw. /1,20 tot /1,25; 2e kw. f 1,10 tot 1,3e kw./0,90tot/0,80; Ossen le kw. /1,15 tot /l,22]/s2e kw. 1,05 tot f 0,95 3e kw. 0,85 tot /0,75 Kalveren le kw. j 1,70 tot/1,90: 2ekw. 1,50 tot 1,25 3e kw. 1,15 tot f 0,95; Schapen le kw. 1,tot 1,05; 2e kw. 0,90 tot /0,80;3ekw 0,70 tot f 0,60 Lammeren 1,10 tot 1,20; 2e kw. tot Varkens le kw. /0,75 tot 0,78; 2e kw. 0,73 tot f 0,71 3e kw. /0,69 tot 0,66 licht soort 0,73 tot 0,79. Vet vee en vette kalveren met redelijken aanvoer en handel, eerste kwaliteit prjjs- houdend, tweede en derde soort tot af'wp- kende prpzen. Varkens met redelijken aanvoer en handeldoor den meerderen aanvoer liepen de prijzen eenigszins terug. Schapen en lammeren met zeer matigen aanvoer en handel. B1NNENLANDSCHE GRANEN Tarwe ruim aangeboden. Schotkwaliteit prgshoudend, 12,50 tot 14,25 extra blanke daarboven kwaliteit van voor den regen alleen voor extra puike onveranderd, overigenB slechts gedeeltelijk tot lagere prijzen te ruimen. Rogge 14, tot 14,75. Gerst Chevallier 14,75 tot 15,50. Haver, vaster 12,50 tot 13,25. Erwten kleine groene, vaster, 12,50 tot J 15, Schokkers, eveneens vaster /16, tot /22,50. Bruine boonen, onveranderd, f 10,tot 17,zaai daarboven. F1JNE ZADEN. Ljjnzaadvoer /20,tot ,/22,Zaai- lpnzaad tot Brum Mosterdzaad f 65,tot 70,Geel Mosterdzaad 30,tot 32,Blauw- maanzaad 40,tot 43,Koolzaad f 30,tot 35,Karwjjzaad 28, tot 30,Kanariezaad 22,tot 24,Zonnebloempittenzaad 18,— tot 19,Buitenl. Boekweit 12,90. VLAS. Aangevoerd: Blauw 8000 K.G., 1,40 tot y 1,85 Zeeuwsch wit 10640 K.G./I, tot 1,30 Hollandsch Geel 19300 K.G., /1,30 tot 1,75 Groningsch 17000 K.G., 1,30 tot 1,75. Dauwroot 1000 K.G. 0,90 tot 1,20. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte 5,20 tot 6, Zeeuwsche Blauwe 5,20 tot 6, Potera 1,75 tot/2,75; Zeeuwsche Eigen- heimers /4,—- tot y4,75 Blauwe Eigen- heimers tot Brielsche Eigenheimers 4,75 tot 5,25 Bravo's 5,tot 5,75 Red Star 4,tot f 4,50, alles per mud. Wintermalta's 18 tot 20 centMalta Spring 24 tot 28 cent. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 5,50 tot 6,50. AJU1N. Aanvoer flink Egyptische 5,25 tot 5,50, per 50 K.G. inclusief baal. Hulst, 11 Mei 1925. E1ERVEIL1NG V. P. N. Aangevoerd 34000 stuks prijs 5,65 per 100 stuks. Wisaelkocrsen. Amsterdam, 11 Mei 2 uur. Bieden. Laten Londen 12,06 12,08 Berlijn, per biljoen 0,60 0,65 Parjjs 12,95 12,97i/2 Brussel 12,55 12,57i/2 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 12,95 Belgisch 12,55 Oostenrjjksch (10.000) 0,65 12,98 12,60 0,45 D A G E N. Voorm. Nam Dinsdag 12 Mei 4.01 4.24 Woensdag 13 n 4.49 5.15 Donderdag 14 5.44 6.16 Vrjjdag 15 6.51 7.30 Zaterdag 16 8.11 8.54 Zondag 17 9.35 10.13 Maandag 18 10.46 11.16 V H V IT tf

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3