SPORT. 6EMENIDE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. A.J.P 5 VAN8LLE CREMEPUDDING door andere middelen als door bezetting van 't Rijnland te. verzekeren. De „Daily Telegraph" schrijft, dat er met betrekiking tot de aan Duitschland te zenden nota overeenstemming bestaat, met uitzon- dering ten opzichte van een of twee punten, die volgens de Engelsche opvatting van niet veel beteekenis zijn. Wat net veiligheidsverdrag betreft is aan te nemen, dat Briand op den Engelschen steun kan rekenen. Daarentegen is van Engeland niet te ver- wachten, dat het voorstellen zal aanvaarden, welke het vraagstuk van een veiligheidspact voor de Westgrens vastknoopt aan andere met de staten in het Oosten gestoten ver- dragen, waardoor Engeland betrokken zou kunnen worden in verwikkelingen ten Oos ten van den Rijn. O'NTPLOFFINGEN IN AMERIKA. In den kelder van 't huis van een Ital. importeur van kruiden en specerijen te New-York hadden Donderdag j.l. twee ern- stige ontploffingen plaats, vermoedelijk ver- oorzaakt door bommen, die daar gelegd waren. Een persoon werd gedood, vier zwaar en een groot aantal licht gewond. Motieven voor deze gewelddaad zijn niet bekend. Het trekt evenwel de aandacht, dat den dag te voren een ontploffing in Pitts burg (Penn.) eveneens in een Italiaanschen winkel plaats had. WAT DE VOLKENBOND KOST. De imkomsten van den Volkenbond voor 1924 waren, volgens een opgaaf van den „Hibl."-correspondent te Geneve begroot op 23.233.635 goudfranken. Aan contributies over 1924 werd ontvangen 19.334.647 francs. Van de achterstallige contributies over vorige jaren kwam intusschen 8.266.396 francs binnen. Met de bijdragen van de Rockefellerstich- ting (628.000 francs) en de winst op de wis- selkoersen (welke een aanzienlijike post van 1.435.000 francs vormen, een theoretisch be- drag, voortspruitend uit het verschil tus- schen de gelijkgestelde Zwitsersohe en goud- fr. bedroegen de ontvangsten 29.675.421 goudfrank. Voor het secretariaat was uitgetrokken 12.298.000 fr., in werkelijikheid is echter slechts 11.232.000 fr. uitgegeven. De uit- gaven bleven dus 1.066.000 beneden de be- grooting; over het vorig jaar waren zij 2l/2 millioen onder de begrooting gebleven, Hieruit blijkt dus, dat de begrooting de wer- kelijke eindcijfers steeds meer benadert. Voor het Int. Arbeidsibureau was uitge trokken 7.032.000 fr., terwijl nog bijna 4 millioen te vorderen viel aan achterstallige contributies. In werkelijikheid werd ontvan gen 5.837.000 aan contributies en 2.517.000 aan achterstallige contributies en aan spe- ciale ontvangsten 658.000 fr. Met het saldo der vorige rekening bedroegen de ontvang sten 9.168.000 fr. De uitgaven beliepen 6.670.000 fr. Van het Haagsche gerechtshof bedroegen de kosten 1.590.000 gulden. SLUITING VAN SUIKERFABRIEKEN. De bladen melden, dat tengevolge van de groote voorraden suiker, die in Italie aan- wezig zijn, er dit jaar 20 van de 52 Italiaan- sche suikerraffinaderijen gesloten zullen blijven. EEN RASSENCON FLICT. In de buurt van Eldorado hebben gevech- ten plaats gehad tussohen blanken en op de olievelden werkzame negers. Een persoon werd gedood, acht werden gewond. ERNSTIG BOOT-ONGELUK. Uit Memphis wordt bericht, dat daar op de Mississippi, even ten zuiden van de stad, een ernstig boot-ongeluk heeft plaats ge- vonden. Een boot, waarin zich ettelijke leden bevonden van de Association of Engi neers uit de staten van het zuiden en het midden der Ver. Staten, werd gesleept toen zij omsloeg. Elf van de ingenieurs zijn ver- dronken of worden vermist. Men weet niet precies hoe het ongeval zich heeft toege- dragen; het speelde zich af op een eenzaam aedeelte van de rivier. Men houdt het er voor, dat er een ontploffing plaats vond aan boord van de boot, die toen zonk. Onder de ingenieurs, die zich aan boord bevonden, waren er, die tot de beroemdste in de zuide- lijke staten behoorden. N1AGARA-WATERVAL. De grootste Niagara^waterval loopt ge- vaar zijn roep als wereldbezienswaardig- heid te veriiezen. Dit gevaar ontstaat door de enorme watermassa's die de rotsen hoe langer hoe meer uithollen. Ook de hardste rotssteenen kunnen op den duur aan dit sjij- tingsproces niet ontgaan. Vooral de Ca- nadeesche zijde van den waterval wordt ernstig bedreigd, waar de watermassa in twee armen gedeeld wordt. De bodem be staat hier uit een betrekkelijk weeke stof en deze bodem krrmpt jaarlijks ongeveer \l/2 M in en dit heeft een vermindering in kracht van den waterval tengevolge. Door het uitslijten van den bodem wordt het stroombed verdiept en concentreeren zich de watermassa's meer hierin. A1 deze om- standigheden dragen er toe bij de grootsch- heid van den waterval te doen verminderen. Daar buitendien het water de neiging ver- toont naar links af te buigen, is volgens des- kundigen de tijd niet ver meer, waarop van den Oostelijken aan den Amerikaanschen kant liggenden waterval niet veel meer oyer zal zijn. De nadeelen zijn zooals men ziet groot en van verschillenden aard, want af- gezien van het verdwijnen van veel natuur schoon en een inkrimping van het toeristen- verkeer, beteekent een venkleining van den Niagara een enorm verlies aan energie, waardoor vooral de bedrijven de dupe zijn, die hun electriciteit door den vaterval ont- vingen. Ml J N GASO N TP LO F FIN G IN HENEGOUWEN. Een mijngasontploffing heeft plaats ge had in de schacht Bas-Longpre, behoorende tot de mijn Monceau-Fontaine te Marchien- nes-au-r'olit. ten arbeider was met vuur bezig, toen plotseling een geweidige ont- plofting plaats had. Vijf aroeiders werden gedooa. Hun lijken zijn onlherkenbaar ver- brand. Zes andere arbeiders van een red- dingsbrigade liepen ernstige brandwonden op. Van twee hunner is de toestand zorg- wekkend. HONGERSNOOD IN CHINA. Gemeldt wordt, dat in de provincie Kwe Tsjau een ernstige hongersnood heerscht; de bevolking eet boombladeren en kinderen worden te koop aangeboden in ruil voor rijst. Katholieke priesters hebben gevallen van kannibalisme waargenomen. TER NEUZEN, 11 MEI 1925. NED. HERV. KERK. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier is benoemd, de heer L. C. Wabeke, die deze benoeming heeft aangenomen. VEILING VAN EEN WOONHUIS EN BOUWLANDEN. Vrijdag werd alhier door notaris Van der Moer in het „Hotel du Commerce", ten ver- zoeke van de erven van mej. de wed. M. JurrijDieleman geveild: Koop I. Een woonhuis en erf aan de Noordstraat te Ter Neuzen, groot 1 are 28 centiaren. Hiervan werd kooper de heer J. G. J. Schoonakker te Ter Neuzen voor f 11.400. Koopen II, III en IV. Perceelen Bouwland in den Seydlitzpolder en den Bontepolder, ter gezamenlijke grootte van 9 hectaren 20 aren 90 centiaren of 21 gemeten en 100 roeden. Hiervan werden koopers de heeren Jan Riemens Cz. en David Scheele, beiden te Hoek, voor J 660 per 44 aren 56 centiaren of in het geheel f 13.639,90. UITVOEREN VAN BAGGERWERK. Door den Rijks Waterstaat is het uitvoe- ren van baggerwerk in het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen voor 40 ct. per M3. baggerspecie en dat in de West- en Oostbuitenhaven te Ter Neuzen voor 10.4 ct. gegund aan E. v. Noordenne te Sliedrecht, alles met eene 55urige werk- week. HUISSLACHT1NGEN. In antwoord op een vraag van den heer Van Voorst tot Voorst, heeft Minister Aal- berse geantwoord voornemens te zijn een wijziging te bevorderen van het Kon. besluit van 5 Juni 1920, in dien zin, dat aan de ge- meenten, ten aanzien waarvan artikel 6a der Vleeschkeuringswet is toegepast, vrijheid wordt gelaten, om de bepalingen betreffen- de bedwelming al of niet geheel of ten deele op huisslachtingen toepasselijk te verklaren. RI JiKSBELASTIN'GEN. Bij het laatst gehouden examen voor kom- mies le klasse zijn onder meer volledig ge- slaagd de kommiezen 2e klasse: J. F. M. Cappendijck en P. van Kleunen te Hulst; G. Verzijl te Hontenisse; en hebben aan onderdeel 1 van dat examen voldaan: de kommiezen 2e klasse: H. Bruijnooge te Hulst; A. Vermaas en J. Poldervaart te St. Jansteen. Met ingang van 16 Mei 1925 zijn ver- plaatst de kommiezen: A. Vermaas van St. Jansteen naar Axel; J. A. Rijekhorst van Axel naar St. Jansteen; C. Hoogstrate van Koewacht naar Hontenisse. rAdio-ontvanginrichtingen. Gebruikers van radio-ontvanginrichtingen worden herinnerd aan hun verplichting om van de aanwezigheid daarvan kennrs te geven aan den directeur van het rijkstele- graafkantoor ter plaats, door middel van een formulier, hetwelk aan alle rijkstele- graafkantoren kosteloos verkrijgbaar is. FUSIE ZEEUWSCHE SCH1ETBONDEN. Onder voorzitterschap van den heer M. van der Beke Callenfels heeft Vrijdag te Middelburg eene gecombineerde vergade- ring plaats gehad van de beide sedert 1908 in Zeeland gevestigde schietbonden met het doel tot fusie te geraken. In deze vergadering werd tot ontbinding van den Zeeuwschen schietbond besloten en tot toetreding van de leden van dien bond tot den Zeeuwschen schuttersbond „Pro Patria." Hierdoor wordt laatstgenoemde bond on geveer 1000 leden sterk en zal hij zich in zijn geheel aanstuiten aan de vereeniging ,,Volksweerbaarheid" te 's Gravenhage. SLUISKIL. Zaterdag werd door den heer J. Deij C.Lz. voor den heer Ed. Pilaet al'hier, aanbesteed het verbouwen van een bestaande stal en schuur tot twee woonhuizen. Hiervoor werd ingeschreven als volgt: le Perceel (metselwerk)C. J. Kaas te Sluiskil voor f 1550; J. 1# de Waele te Sluis- kil voor 1415; Gebr. Scheele te Sluiskil voor 1060. 2e Perceel (timmer-, loodgieters- en verf- werk): A. J. Krijger te Sluiskil voor 1535; P. T. A. de Waelvan Troost te Sluiskil voor f 1425; F. C. Herrebout te Ter Neuzen voor 1065. Gegund aan de laagste inschrijvers. SAS VAN GENT. Heden.morgen heeft nabij de glasfabriek alhier een ongeval plaats gehad, dat zeer goed is afgeloopen. De loodgieter A. Hom- mers reed met een stevige vaart op zijn motorrijwiel tegen een boom. De berijder bekwam slechts lichte kwetsuren, doch van het motorrijwiel was niet veel meer over, het was totaal vernield. Florial. Dit was de officieele naam, die tijdens de Fransche revolutie gegeven werd aan de maand der Bloemen, onze maand Mei. De Fransche revolutionairen, niet tevre- den met algeheele opruiming van oude toe- standen en instellingen, strekten hun zucht tot ommekeer zelfs zoover uit, dat zij elke herinnering aan het voor-revolutionaire tijd- perk wilden wegvagen, ook in de taal van het volk. Het woord, de oude namen der maanden wekten nog te veel gedachten op aan vroe- gere machten, dus: weg er mee. Ten bewijze daarvan haal ik hier terloops aan het geval van den Fransahen edelman, die om welke reden dan ook voor het gerecht gedaagd was geworden. Het was in den tijd van het devies: Liberte, Egalite, Fraternite, dat deze historische geDeurtenis zich te Parijs afspeelde: Ton nom Citoyen? Je naam Burger? Comte de Saint Cyr! Graaf de Saint Cyr. II n'y a plus de Comtes. Er zijn geen graven meer. De Saint Cyr. 11 n'y a plus de De :Saint Cyr. II n'y a plus de Saints. Er zijn geen heiligen meer. Cyr. II n'y a plus de Sirs. Er zijn geen heeren meer. Daar stond de Fransche edelman, een uit de aanzienlijkste geslachten van Frankrijk, thans zonder naam. De Bastille werd hem als voorloopige vehblijfplaats aangewezen en attendant, dat de beurt aan hem zou komen voor de plaats, waar hij, thans zonder naam ver- klaard zijnde, eerlang ook zonder hoofd zou zijn; de guillotine. Het drievoudige beginsel van Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap had weer eens voor de zooveelste maal toe- passing gevonden. Zooals gezegd werden de oude namen der maanden, dus ook van de Meimaand, onder die opruiming begrepen. Mai werd omgedoopt in Florial. De.eerste naam stamt af van het Latijnsche woord Majus of Majores (de meerdere of de beste) of zooals weer anderen beweren van Maja, de moeder van Mercurius, aan wien in deze maand plechtige offers1 moesten gewijd worden, zooals de Romeinsche grondlegger Romulus bevolen had. Maar hoe dan ook, evenals wij, besahouw- de men deze maand als de maand der bloe men, hetgeen hij dan ook in den eigenlijken zin naar uiterlijk en voorkomen inderdaad is. In onze blijde verwachtingen zijn we maar al te zeer geneigd om aan den naam Mei het begrip warme, zoele dagen vast te koppelen. De optimisten zien in hun rijke verbeel- ding in deze maand niets anders dan sohoons en weldadigs en goeds. Maar tegenover de optimisten staan de pessimisten en deze laatsten zijn zelfs wreed genoeg om ons voor een drietal strenge heeren te waarschuwen, de z.g. ijsheiligen, Mamertus, Pankratius en Servatius, die we op 11, 12 en 13 Mei nog te wachten hebben en door hun strenge nachtvorsten soms on- herstelbaar verlies aan de in bloei staande boom- en tuingewassen kunnen veroorzaken. Voor sommige streken van ons land met name het land van Goes, de Betuwe en Zuid- Limiburg met zijn thans in vollen bloei staande kersenboomgaarden zou zulks voor den landman een formeele geldelijike ramp beteekenen. Men stelle zich eens voor: hon- derden hectaren in bloei staande kersen boomgaarden in een enkelen nacht met improductiviteit gestagen, millioenen kilo- grammen van het edelste gewas teloor ge- gaan. Al wie in de maand Mei deze streken met een bezoek mocht hebben vereerd, kan zich daarvan een benaderd denkbeeld vor men. Maar wie vermag zich in te demken in den toestand van die alien, die in een korte spanne tijds voor duizenden benadeeld zien in een hunner voornaamste bronnen van inkomen. Wat onze Hollandsche Mei is een grillige juffer, op wier standvastigheid het gevaar- lijk is huizen te bouwen. Zegt niet een onzer Nederlandsche woord- kunstenaars van haar: Maar onze Noordsche Mei helaas, Is arm aan zonneschijn, Hij kan zoo koud, zoo guur als ijs. Hij kan November zijn. Wat zijn vochtigheid betreft, hoe onaan- genaam ook in een tijd, dat de gansche na tuur als't ware in bloei staat, daarvan heb ben onze landbouwers niet zulken grooten schrik. Immers de ondervinding heeft hun ge- leerd, dat: Mei, koel en nat Vult de schuur en ook het vat, hetgeen met andere woorden zeggen wil, dat de graanoogst een rijke opibrengst zal leveren aan stroo en harde vrucht, Bedriegen de voorteekenen niet, dan be staat op dit laatste zeer veel kans, want aan nat heeft het Mei ons tot dusverre althans niet laten ontbreken. En wat het koele aanbelangt, dit is een kwestie van smaak of liever van gevoel. Wie zich tot de warmbloedige naturen rekent, en dat zijn in den regel de niet het minst lichamelijk bedeelden in vet en vleesch, zal het allicht zeer naar zijn smaak vinden. Maar er is volstrekt geen reden zich on- gerust te maken, noch zich te beklagen. Wei is het debuut van de Bloemenmaand niet zeer schitterend geweest, zoo zelfs, dat hij op den eersten dag van zijn inzet aan een deel der werkende klasse het vieren van het international feest van den arbeid in de buitenlucht bijna geheel of voor een goed deel althans bedorven heeft. •Het was de eerste teleurstelling aan millioenen bezorgd, die de intrede van de maand Mei met hoopvolle verwachtingen tegemoet zagen. Maar storm- noch regen- vlagen zijn bij maohte het tintelend leven te onderdrukken, dat, bij de intrede van de schoonste maand des jaars, zich alom open- baart. Want: Als de winter vlucht Voor de lentelucht, En de zon het nieuwe Leven wekt; Als een bloesemkroon, Met haar teeder schoon In den hof de naakte twijgen dekt. Dan zingt al wat leeft en zingen kan verblijd: Wees gegroet volschoone lentetijd. GRAAUW. Te Amsterdam is bevorderd tot arts, de heer R. C. M. Verhaegen alhier. BRESKENS. Zaterdag was alhier een vrouw aan het schoonmaken harer woning, waarvoor zij op een trapladder stond, waarvan de stijlen tegen uitglijden verbonden waren met een touw. Dit touw brak, juist toen haar 3jarig kind onder de trap zat te spelen, waardoor de vrouw met de trap neerstortte op het kind, dat daardoor een heentje brak. Het kind is voor het zetten van het been over- gebracht naar het St. Josephziekenhuis te Vlissingen. VLISS1NGEN. De 27jarige werkman D., gehuwd en vader van een kind van vier weken, die Woensdag op het terrein van de Kon. Mij. „De Schelde" alhier van 15 meter hoogte viel, fs aan de bekomen verwondingen over- leden. SCBEEPVAARTBEWEG1NG. Gedurende de maand April 1925 pas- seerden door de Westsluis te Ter Neuzen Stoomvaart. Geluden op 125 schepen metende 490585 M*. Ledig g 40 y h 78959 Totaal 165 569544 M». Waaronder voor Ter Neuzen Geladen op 6 schepen metende 20752 M3. Waaronder voor Ter Neuzen Belgie geladen 1 schip metende 825 M3. Waaronder voor Sas voor Gent: ledig 1 schip metende 1125 M8. Stoomvaart Geladen af 93 schepen metende 295088 Ms. Ledig 76 292396 Totaal 169 587484 M8. Waaronder van Ter Neuzen ledig af 7 schepen metende 19944 M3. Waaronder van Sas van Gent geladen af 1 schip metende 1125 M8. Zeil vaart Geladen af 1 schip metende 420 M8. Ledig 1 g 7969 n Totaal 2 8389 M3. Binnenvaart In opvaart 59 schepen metende 36223 M3. In afvaart 56 35808 Totaal 715 398031 M3. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. van Langevelde geb. Staal, zonder, Kerkhoflaan 34, van Krabbendijke. F. M. Beun, dienstbode, Noordstraat 40, van St. Kruis. J. J. van der Peijl geb. Schieman, zonder, Vlooswijkstraat 4, van Kemseke. M. J. Hamerlinck geb. De Coninck, zon der, Lange Kerkstraat 30, van Axel. P. A. U. L. Carbon, directeur fabriek van melkproducten, P 38d, van Borgerhout. P. M. A. Lijppens, zonder, Axelsdhestraat 19, van Zuiddorpe. Vertrokken: A. J. Gijsel, dienstbode, Schuttershofweg 11, naar Zuiddorpe. J. v. d. Heuvels, smid, P 143, naar Kampen. F. Durinck, huishoudster, le Kortestraat 10, naar Graauw. G. Catshoek, opz. visscherijpol. School- weg 33, naar lerseke. D. de Bruijne, veldarbeider, O 181a, naar Waterlandkerkje. K. de Koeijer, landibouwersknecht, 0 181a, naar Waterlandkerkje. J. F. Stoffels, zonder, aan boord, naar Hoek. C. de Ridder, machinist, 0 193h, naar IJmuiden. C. Lansen, timmerman, Tholensstraat 14, naar 's Gravenhage. M. Megroot, dienstbode, P 104, naar Koe wacht. Chr. de Vrieze, dienstbode, P 72, naar Zuiddorpe. J. Goossen, bakkersknecht, Q 233, naar Boschikapelle. VOETBAL. Wedstrijduitslagen van Zondag 10 Mei 1925. Nederlandsche Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. H. B. S.-N. A. C. 4—1 Afdeeling IV. Promotiewedstrijd 2e Klasse. s De Promotiewedstrijd Middelburg-Alliance. De gisteren te Middelburg gespeelde promotiewedstrijd Aliddelburg-Alliance voor de promotie naar de Zuidelijke eerste klasse, werd 20 minuten voor het einde gestaakt, wegens regen. De stand was toen 21 in het voordeel van Alliance. Zaterdag had alhier een ontmoeting plaats tusschen Juliana I van Zaamslag en Terneuzen II. Deze wedstrijd werd door Terneuzen II met 41 gewonnen. Gisteren trok Terneuzen I naar Axel om aldaar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen Axel I. De uitslag was een gelijk spel 1 1. Bij de rust was de stand 0—0. RECHTSZAKEN. Politiereohter te Middelburg. Zitting van 8 Mei 1925. De volgende zaken werden belhandeld: P. F. P., oud 40 j., cafehouder te Clinge, werd beklaagd, dat hij op 27 Febr. j.l. nabij Clinge opzettelijk een ruit in de woning van H. Jonkers heeft vernield. Eisch /20 boete of 20 dagen hecht. Uit- spraak /15 boete of 15 dagen heahtenis. C. F. K„ huisvrouw van J. J. K., oud 47 j., te Ter Neuzen, werd beklaagd, dat zij op 29 Maart 1925 te Ter Neuzen in de her- berg van J. J. Bliek, A. M. J. Voet heeft be- leedigd. Eisch /10 boete of 10 dagen hecht. Uit- spraak 10 boete of 10 dagen hecht. C. R. K., oud 29 j., zonder beroep te Bier- vliet, werd ten laste gelegd, dat zij op 31 Maart j.l. te Biervliet Paulina Meert met een gloeiend deksel van een kaohel tegen haar arm heeft geslagen. Eiscih f 20 boete of 20 dagen hecht. Uit- spraak f 15 boete of 15 dagen hecht. C. F. L. de C., oud 27 j., kleermaker te Haren B.)werd beklaagd, dat hij op 17 April j.l. te Axel zonder middelen van be- staan heeft rondgezworven. Eisch 12 dagen hecht. Uitspraak idem. CONFRONTATIE AAN DE GRENS. In venband met den te Beek (Belgie) ge- pleegden moord op den landbouwer Brae- kers aldaar, heeft aan de Nederlandsch- Belgische grens in tegenwoordigheid van den procureur des konings en den onder- zoeksrechter te Tongeren de confrontatie plaats gehad tusschen de twee verdachten, den te Schaesberg aangehouden J. G. uit Budel en den te Tongeren gedetineerderi landbouwer J. S. uit Beek. Beiden gaven elkander wederkeerig de schuld aan deze misdaad. Waar G. niet meer te Budel gedomicileerd was, zal de verdere vervolging doorgezet worden door het parket van Maastricht, waarheen G. is overgebracht. HET BOSSCHE DRAMA. De Bosscher rechtbank veroordeelde den beklaagde, echtgenoot van de vrouw, die haar beide kinderen ophing, wegens on- tucht met zijn eigen minderjarige kinderen, tot vier jaar gevangenisstraf, conform den eisch, en wegens diefstal van lood bij zijn patroon, de firma Grasso, tot een jaar ge vangenisstraf. De eisch was drie jaar ge weest. De opkooper van het lood werd wegens heling tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was 2/2 jaar ge weest. EEN KNAAPJE ONDER ZAND BEDOLVEN. Een inwoner van Gorinchem passeerde Woensdag per rijwiel nabij de brug te Heusden <een tweetal kleine jongens, die hem vertelden, dat hun kameraadje onder het zand bedolven was. De heer N. begon onmiddellijk op de plaats die hem aangewezen werd met de handen het zand weg te graven, met het gevolg, dat hij op een diepte van een halven meter inderdaad het hoofdje van den knaap ontmoette. Het jongentje, de 8jarige Jan van Dorst te Heusden, die reeds bewuste- loos was, werd met behulp van kunstmatige ademhaling na tien minuten bijgebracht. De jongen, die met zijn vriendjes twee kuilen gegraven had en deze door een loop- graaf verbonden had, was in die gang ge- kropen toen het zand instortte. EEN SLBGHT HARMONIEERENDE FAMILIE. Het boterde reeds sinds langen tijd niet tusschen G. de R., wonende Tollenstraat te Dordrecht en zijn aangehuwde kinderen. Een dezer, een 26-jarige stiefzoon, F. G. M. genaamd, werd de woning ontzegd. Hij toog in gezelsohap van zijn zuster en zwa- ger op weg, om zijn eigendommen uit het ouderlijlk huis te halen. Op den Oudendijk tusschen Crabbehof en spoorlijn, ontmoette het gezelsohap den vader, die de kleederen van de zuster in een zak op den rug droeg. Een woordenwisseling ontstond, waarbij eerst de aangehuwde stiefzoon, J. van D., een stomp op het linkeroog kreeg. Toen haalde de vader een mes uit den zak, open- de dit en stak er mede naar de mannen. Van D's linnen halskraag werd doorge- sneden en verder kreeg hij een wonde aan het hoofd en een gelukkig niet diepe, doch wel lange suede aan de linkerzijde van den hals. De stiefzoon kreeg een snede ter hoogte der rechterborst, die door regenjas en Col bert ging, doch niet het lichaam raakte. Daarna ging de man op de vlucht, den zak met kleeding achterlatend. Van het geval is aangifte bij de politie gedaan, die een onderzoek instelt en de ge- havende kleeding in beslag nam. EEN FOTO ALS BEWJJSMATERIAAL. Nabij den „Viersprong" te Markelo reed een auto tegen een boom, werd nogal beschadigd en bleef zoodoende eenigen tijd onbeheerd staan. Een troepje opgeschoten jongens maakten hiervan ge- bruik, om de reeds gehavende auto nog meer te vernielen. Daar naderde een heer per fiets, die alles uit de verte had gezien. Hij vond het leuk, wanneer eenige van de jongens op de auto klommen, om dan een foto te maken. Dit viel in goede aarde, fluks zaten er eenigen bovenop en de kiek werd genomen. Na het kieken ontpopte zich echter de heer als eige- naar en hij zou nu met deze foto van de zaak wel verder werk maken. EEN HOLLANDSCHE JONGEN. Ze had al een paar minuten op het trottoir over ons kantoor gestaan, 't oude menschje, in haar langen zwarten mantel en haar zwarte hoedje met keelbanden op, aldus vertelt het Hbld. Ze keek naar links, van- waar de auto's, de fietsen, de trams aan- suisden, en als ze naar den overkant keek, waar zij blijklbaar heen moest, kwamen daar de auto's, de fietsen, de trams even hard van rechts aansuizen. Ze durfde niet. Dat zag een groote jongen, die met een bijna leege handkar in de buurt stond. ,,Ga maar mee, moeder", zei hij, en stak haar de hand toe. En na eenig aarzelen nam ze de tasch en parapluie in een hand en greep de andere uitijestoken hand van den jongen. Met de andere duwde de jongen de kar, en zoo hand in hand, en behoorlijk gerespecteerd door fietsers en zelfs door auto's, kwamen ze aan den overkant. Even bedankte het schichtige vrouwtje, toen dribbelde ze weg. Fluitend duwde de jongen zijn kar verder. VAN DEN DIJK GESTORT. Tusschen Zuilichem en Nieuwaal is de auto van een bewoner van Nieuwaal, waarin twee personen uit Brakel gezeten waren. bij 3Coeri&e! gf'cre'ijtze' Xo&zee.' lkV It ZWt VuxTucLinq A,., E> JP Q? eal fff 'i nog ctu^A&nd. feet S JP^ jA XvnZpt 'i i' te£Aj&n4 w i ^L. ajPoiok-Gboh/ngen M r*f£:r BE.5SEN5AU5 Roermond— V.V.V. 7—1 j Z doelp. cn B r" <u O V O <U 3 fi v. t. 5 O H. B. S. 6 5 1 ll 19-7 1.83 N. A. C. 7 4 1 2 9 16-13 1.28 Sparta 6 3 1 2 7 10-10 1.16 Go Ahead 6 2 4 4 15-15 0.66 Frisia 7 1 6 1 5-22 0.14

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2