ALGEMEEN N1EUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7757. Vrijdag 8 Mei 1925. smasTa Bti a ~n>. Uit het hoop Hoordsn. 65e Ja&fgfctiik. ABONNEMLNTSPRIJS: Vow N™e°lnd« enUAmerfikk4/Mo\«armaan<len overig'"bSteoUwT/3,35 mi 3 maanden - Abonnementen voor't builenland alleen bij'vooniitbetaling. BJ N N E H L A N P. Bronchitis Abdijsjroop BUITENLAND. v™, Tor Monvon f i dfi nw 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /'6,60 per jaar De verkiezing van Hindenburg tot presi dent der Duitsche Repuibliek geeft ons tot eemge opmerking aanleiding. Er is over de vraag welke politieke gevolgen dit wel heb- ben kan zooveel geschreven, dat wij daar- over zullen zwijgen. De beteekenis van zijn verkiezing is deze, dat Hindenburg, ondanks dat de groote wereldoorlog, die onder zijn leiding door Duitschland gestreden is ge- worden, voor dit volk tot zulk een onrnete- lijke ramp werd, toch voor de meerderheid des volks de groote en geliefde held is ge- bleven. Feit is, dat bij de eerste stemming voor het presidenfschap de behoudende of monarc'histische partijen in de minderheid waren. In hun kamp werd begrepen, dat, wil'de men het aantal stemmen vermeerderen met eenige honderdduizenden van thuis ge- bleven kiezers en daardoor dea Katholieken tegcncandidaat verslaan, het noodig was bij de tweede verkiezing uit te komen met zulk een populair figuur, dat om hem zich de be houdende kiezers eendrachtig scharen zou- den, gesteund door groepen kiezers, die anders niet zouden steunen, maar dat thans zouden doen terwille van den persoon. Het blijkt, dat men juist heeft gezien, toen men dezen grijzen hoogbejaarden veldmaar schalk naar voren school Hoe onnoemelijk veel leed ook in den oor- log is geleden, hoe men ook als volk ver- nederd is geworden, zooals in de laatste eeuwen door geen enkel ander volk onder- gaan is, toch wordt de aanvoerder in dien oorlog door een groot volksgedeelte nog zoo verheerlijkt, dat hij trots de nederlaag op de hoogste eereplaats wordt gekozen. Aller- eerst bewijst dit zeker wel: dat men het levendig beset heeft, dat Hindenburg ge- daan heeft, wat hij kon doen, dat die neder laag in geen geval zijn schuld is, dat waar- scMjnlijk onder een ander aanvoerder de ramp nog spoediger gekomen zou zijn en nog grooter was geworden. Maar ongetwijfeld bewijst dit ook, hoe de geestelijke gedachtensfeer van een groot aantal DuitsChens nog steeds dezelfde is als voor den oorlog. Als het maar kon, zouden zij terstond weder het keizerrijk herstellen en het land doen regeeren in conservatieven geest. Maar ook, als het volk militair niet inachteloos gemaakt was, en als het maar de noodige oorlogswapenen, die eraan door de geallieerden zijn ontnomen, bezat, dan zou er toch wel eenige vrees mogen worden gekoesterd voor een spoedige revanche. Onder deze omstandigheden mag ons volk zith toch wel eens afvragen, of het niet struisvogelpolitiek is, wanneer men een stemlbusstrijd voor de Tweede Kamer inzet met de leuze „ontwapeninig." Als straks, wie weet binnen hoe weinig jaren, de opgekropte wrok eens losbarst en het Duitsche volk grijpt opnieuw naar wa- penen, die het ziCh dan heeft weten te ver- scbaffen, als dan de strijd misschien zich verplaatst naar Nederlandsch terrein! Ver- beeld u, dat ons volk ondertusschen ziCh- zelf heeft ontwapend, omdat het geluisterd heeft naar politici, die aldoor hadden ge- roepen, dat dit heusch best kon, wat zal er dan gebeuren, als ons land wordt verwoest? Dan zal het gepeupel in wilde woede de volksleiders, die dit veroorzaakten, een- zelfde lot laten ondergaan als weleer de ge- breeders de Witt. Maar bij de overwinning van Hindenburg is het meest opmerkelijke, dat deze ver- Wregen is door de stemmen der vrouwen. Heeds dagen van te voren werd opgemerkt, dat juist bij de vrouwen zoo'n groote geest- drift voor den veldmaarschalk bestond. Niet alleen, dat manifesten verspreid wer- den, onderteekend door een aantal vrouwen om de kiezers op te wekken op Hindenburg te stemmen, maar aan deze beweging werd medegedaan door een aantal vooraanstaan- de kunstenaressen (schrijfsters, zangeres- sen, tooneelspeelsters), wier invloed van groote beteekenis is geweest, omdat deze kunstenaressen bij duizenden populair zijn. Het Duitsche blad „Neue Freie Presse" verklaart die geestdrift uit de behoefte, die bij vele vrouwen bestaat naar heldenver- eering. Het symbool oefent op vele vrouwen een onweerstaanbare working. Fantasie en verbeelding zijn in het algemeen bij vrou wen, en vooral bij vrouwelijke artisten, veel sterker ontwikkeld dan het koude nuchtere verstand. Blijkbaar is die verbeelding bij haar zoo sterk geweest, dat die vrouwen de verschri'kkelijke herinnering aan den oorlog althans tijdelijk hebben vergeten. Wij gelooven, dat deze verklaring van het Duitsche blad de juiste is. lnderdaad is het zoo er mede gelegen, dat de physieke of lichamelijke kracht van den man op vele vrouwen een sterker bekoring schijnt uit te eefenen dan geestelijke capaciteit. De held virvdt in den regel grooter toejuiching dan de geleerde, wiens uiterlijk dan ook vaak weinig aanlokkelijk en bekoorlijk is. Be uniform van den soldaat is bij vele itienstmeisjes gewild, ook al ziet de jongen er niet fraai uit, meer gewild aan de uni form van een hotelportier of van een brie- venbesteller. Wij herinneren ons, hoe tijdens de interneering der Engelsche soldaten in fironingen, die dan toch vrijwel alien uit den arheidersstand waren, deze vreemde man- nen zulk een magische aantrekkingskracht op vele meisjes van goeden stand uitoefen- den, dat men voortdurend er zich over mo est verbazen, hoe gemakkelijk deze mili- taircn meisjes om mede uit te gaan konden krijgen, zelfs zonder dat men elkander kon verstaan. Hier heeft natuurlijk bij die meisjes de zucht naar het avontuurlijke en het bijzondere, welke bij vrouwen een veel sterker rol dan bij mannen speelt, grooten invloed uitgeoefend. Misschien, werd ge- fantaseerd, ontpopt hij zich wel-als een rijke jonge lord. Er waren er dan ook onder die soldaten, die door dergelijke voorspiegeling een meisje schandelijk hebben bedrogen. Maar ook de officier is tot nog toe, zelfs in ons land, steeds voor meisjes uit de hoogere standen een gewild huwelijkscan- "didaat geweest. Op de bats waren zij er zeker van, dat zij geen dpns behoefden over te slaan. In Duitschland, Belgie en Frankrijk waren de officieren nog steeds meer in trek. Wie een aantal DuitsChe en Fransche romans heeft gelezen, weet wel, hoe hoog het officierscorps aangeschreven stond. Wij staan hier voor het raadselachtige feit, dat terwijl de vrouw van natura vrijwel steeds veel vredelievender van aard is dan de man, zachtzinnig en meelijdend en ter wijl zij eigenlijk geen bloed kan zien en geen wreedheid kan aanschouwen, die vrouw tegelijkertijd meer dan de man in geestdrift geraakt voor den militair, die een helden- daad verrichtte, of den generaal, die een veldslag won. Die Duitsche krant zeide: behoefte aan heldenvereering. Welnu er zijn percentsgewijize in ons land veel meer vrou wen, die een vooraans.taande rol spelen in de vredesbeweging, die telkens propaganda- redevoeringen houden en naar congressen draven om moties voor ontwapening aan te nemen. Het is wel opmerkelijk, dat zij per- centsgewijze in ons land, dat buiten de ver- schrikkingen van den oorlog gebleven is, veel talrijiker zijn dan in de landen, die in den oorlog hebiben medegestreden. Men zou dan toch verwachten, dat in de landen, die door oorlogsrampen zijn geteisterd, juist van de vrouw de kreet zou uitgaan: Nooit weder oorlog! De werkelijkheid toont ons het tegendeel aan. Er is kortgeleden in ons land een congres geweest van anti-militairisten. Daar werd o.a. gesproken door een van onze begaafd- ste vrouwen nl. door onze eerste vrouwelijke predikante dr. MankesZerni.ke. Zij had het over de anti-miilitairistische opvoeding. die de huidige moeders aan hare kinderen moesten geven. Zij veroordeelde het fel, wanneer kinderen tinnen soldaatjes om mede te spelen kregen, en kanonnetjes om een erwt te schieten. En zij verhaalde, hoe haar hart van smart was ineengekrompen, toen zij op Koninginnedag tehuis kwam en ontdekte, dat tijdens hare afwezigheid een familielid aan haar zevenjarig zoontje een Oranje vlaggetje had present gegeven. Maar met dergelijke prutsmiddelen brengen wij heusch niet de jeugd tot afkeer van den oor log. En jongetjes, die met tinnen soldaatjes hebben gespeeld, wordeh daarvan in later jaren volstrekt niet oorlogszuchtig. Wat wij thans hebben gezien bij deze presidents-verkiezing in Duitschland, is in- derdaad een ernstige waarschuwing. Eenige millioenen vrouwen hebben geestdriftig ge- stemd voor den veldmaarschalk. Opnieuw is gebleken, hoe juist bij een groot gedeelte der vrouwen, trots al de geleden ellenden, behoefte bestaat om den held toe te juichen. Een waarschuwing, want het leert opnieuw, hoe zwak de vredelievende idee gefundeerd is in vele vrouwenharten. Wij zien in ons land voortdurend, hoe er wordt ibeproefd in vloed op de vrouw uit te oefenen, op hare sentimenteele gevoelens een beroep te doen, dat zij toch zullen medewerken om het mi- litainisme te bestrijden. Dat is een gevaar- lijke proefneming. De vrouw, die gisteren vol geestdrift haar stemibiljet invulde voor een ontwapeningscandidaat, juicht allicht straks den overwinnenden oorlogsheld toe. Er is alle redeij te over om voorloopig tegen- over de leuzen, die in ons land worden aan- geheven, wat nuchter te blijven en ons zelf eens af te vragen, of het in dezen tijd ge- tuigt van voorzichtig beleid, wanneer de vol- keren om ons heen van wrok zijn vervuld, te doen alsof wij wel gerust kunnen zijn, want wij zullen er toch wel buiten blijven! Sentimenteele ludhthartigheid kan voor een volk gevaarlijk zijn. T. g. T HET Z1LVEREN HUWEL1 JiKSFEEST VAN H. M. DE KONtNGIN. Naar de Utr. Crt. verneemt, kent men het uit de Oranjevereenigingen hier te lande gevormd comite ter huldiging van H. M. de Koningin ter gelegeruheid van haar 25jarig huwelijksfeest het plan toe, de aan te bieden schilderij van de Kon. familie te doen uit- voeren door Prof. Dr. Jan Veth. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Bij de suppletoire begrooting van Oorlog voor 1924 critiseeren de heer Van Dijk (r.-k.) en K. ter Laan (,s.-d.) de verhooging van den post kleeding en uitrusting. Minister Van Dijk licht de uitgaven toe. Het desbetreffende artikel wordt aange- nomen met 41 tegen 14 stemmen. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aangeno- men, eveneens, dat tot wijziging van de be- palingcn omtrent wrsseLs en assignatien. Aan de orde is dan de wijziging van de bepalingen van de Arbeidswet betreffende arbeid in broodibakkerijen. De heer Staalman (v.-b.) .bepleit de vrij- heid van de patroons, zelf te werken, wan neer ze widen. Hij dient een motie in, om aan de regeering te verzdeken, een desbe- treffend wetsontwerp in dienen. De heer Kuiper (r.k.J wenscht niet terug te komen op het verbod van nachtarbeid in bakkerijen en heeft tegen het ontwerp ern stige bezwaren. De heer Smeenk (a.-r.) bepleit \jerlating van het uur van broodverkoop, thans ,begin- nend om 10 uur, tot half 11. Daardoor waren de bezwaren ondervangen. Spreker heeft bezwaren tegen het ontwerp. De heer Bakker (c.-h.) is tegen het toe- laten van nachtarbeid door alleenwerkende bakkers. JHR. VAN KARNEBEEK's N1EUWE WONING. Naar de Ned. verneemt, heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, zich tot woning gekozen Villa „01anda". Van Stolkweg 23, waar hij zich binnenkort zal vestigen. In aansluiting op bovenstaand bericht, deelt het Vad. mede, dat de Minister dit huis slechts gehuurd heeft. Vermoedelijk is de eigenaar, graaf Van Limburg Stirum Noordwijk, zelfs niet geneigd deze schitte- rende villa te verkoopen. Voorts moet het uitgesloten zijn, deze huizinge als ambtiswoning te bestemmen, waarvoor zij zich naar de indeeling minder leent. DE OLYMP1SCHE SPELEN. In de vergadering der Tweede Kamer van Woensdag werd het wetsvoorstel tot het verleenen eener garantie van een mil- lioen voor de in 1928 te houden Olympische spelen, voortgezet. Het ontwerp werd krachtig verdedigd door den Minister De Visser, die mededeel- de, dat het geheele kabinet voor dit ont werp verantwoordelijk is. Hij bestreedt de opvatting, dat de onderteekening van het ontwerp zou zijn in strijd met Gods Woord en noodigde de heeren Visscher en Kersten uit hem dit met een enkelen bijbeltekst aan te toonen. Een opvatting van de Zondagsrust, zoo als die bij een deel der rechterzijde bestaat, behoort volgens den Minister niet thuis in de practische Christelijlke politick. Het ont werp zou voor het rijk geen groote finan- cieele kosten brengen. Het gaat slechts om een voorschot, dat zeker in 's Rijks kas zou terugvloeien. Het rijk deelt proportioned in alle baten der Olympiade. Het niet toestaan van de gelden zou van een bekrompen in- ternationaal standpunt blijk geven. De heer Bakker (c.-h.) brengt den Minis ter lof voor diens rede. Hij kon evenwel daarin geen reden vinden om voor het ont werp te stemmen. Na replieken van de heeren Visscher, Kersten, Braat, Staalman en Bomans, die alien hun standpunt handhaafden, betoogde de heer Snoeck Henkemans (c.-h.), dat de Olympisohe spelen niet in strijd zijn met den bijtoelschen geest. Het wetsontwerp is verworpen met 48 tegen 36 stemmen. Voor stemde de linkerzijde, behalve de plattelanders, de heeren Braat en De Boer, en den communist, de heer Van Ravesteyn. Van de rechterzijde stemden alleen voor de heeren Bomans en Van Dijk (r.-k.) en de christ.-hist. de heeren Snoeck Henkemans, Van Boetzelaer van Dubbeldam, Rutgers van Rozenlburg en mej. Katz. Blijken® beriohten in de bladen, zal nu toch getracht worden op andere wijze de garantie voor het laten doorgaan der spelen te vinden. O.m. heeft de N. V. Bouw- en Exploitatiemaatschappij „De Witte Stad", die premieleeningen uitgeeft, hare medewer- king toegezegd voor het uitgeven eener lee- ning ten bate van dat doel. Het Kamerlid Mr. G. A. Boon, zou heden- middag in de openbare vergadering van de Tweede Kamer tot de Minister van Justitie die dan aanwezig zou zijn, de voligende vragen richten: 1. Is de Minister niet van oordeel, dat door 't votum van de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot verhooging van Hoofd- stuk 5 A der Staatsbegrooting van het dienstjaar 1925, de kans, dat de Olympische Spelen in 1928 in Nederland zullen wor den gehouden, zeer is verkleind, en dat het op den weg van de regeering ligt, alsnog te bevorderen, dat dit wordt voorkomen, mede op grond van de internationale positie van Nederland? 2. Is de Minister oncter deze omstandig heden bereid te bevorderen, dat de vereisch- te vergunning ingevolge de Loterijwet tot het doen houden van een loterij aan het Olympiisch Comite wordt verleend, gelijk deze vergunning in de afgeloopen jaren ook voor talrijke andere nuttige doeleinden is gegeven? 3. lndien ongedacht principieele bezwa ren bij de regeering zouden zijn om deze vergunning te verleenen, welke is dan de reden, dat deze principieele bezwaren in dit geval wel zouden wegen, terwijl zij klaar- blijkelijk niet hebben gewogen bij de ver- leende toestemmingen door de regeering voor andere loterijen? DE WEELDEBELASTING. Het Nederl. correspondentiCbureau in Den Haag meldt: Naar wij vernemen zou de regeering haar nog voor het einde van de tegenwoordige parlementaire periode te verwachten memo- rie van antwoord op het voorloopig verslag nopens het wetsontwerp tot invoering van 'n weeldcbelasting doen vergezeld gaan van een gewijzigd ontwerp, waarin zal worden voorgesteld overeenkomstig het denkbeeld van den Middenstand'sraad, een gedeelte van de weeldcbelasting bij de ibron te heffen. HUIDZ1EKTE. Op geneeskundig advies is de openbare school te Geesteren (Borculo) wegens het voorkomen van een besmettelijke huidziekte onder de leerlingen gedurende enkele weken gesloten. iNGEZONDEN MEDEDEELINGE? ondcte borstaandoemngen gemBen met AK.KE.R's GOEDKOOPE BRANDSTOF. SM In het vegeerings proefstation te Oost- Greenwich zgn thans bijna 6 jaar proeven genomen om na te gaan, in hoeverre koien van een betrekkelgk kiein warmtevermogen en afval van de mijnen kunnen worden ge vuikt om te voorzien in de behoeften aan huisbrand en voor industrieele doeleinden. Volgens de Evening News zijn belang- rijke resultaten op dit gebied bereikt en is het mogelijk gebleken om door carbo nisatie van deze kolen een reuklooze brandstof en olie te verkrijgen op een commercieelen basis. N1EUWE POSTZEGELS. Op 1 Juni verschijnt in Belgie tot her innering aan de 75ste verjaardag van de uitgifte van den eersten postzegel in Belgie een serie van 13 zegels, in de waarden 10 centimes —10 franc. Van elke zegel worden 100.000 exemplaren gedrukt. EEN R1JNSCHIP AANGEHOUDEN. De ^Nation Beige" verneemt irt Aken, dat leden van de intergeallieerde cotnmissie, belast met het toez cht op de Rijnscheep vaart aan boord van een uit Nederland komend vaartuig 17 tonnen projectielen, lichtkogels en brandbommen in beslag hebben genomen welke niet in de ladings- papieren opgenomm waren. Desgevraagd verklaarden de voor het vervoer verantwoordelijke Duitschers, dat deze partij in hun oogen niets anders dan oudroest was. TER NEUZEN, 8 Mei 1925. TER WAARSCHUWING. Hedenmiddag ontaardde het spel van leerlingen der kopschool in handtastelijk- heden met gevolg, dat van P. aan S. van Sluiskil, een tik tegen het hoofd gaf, die zoo aankwam, dat deze zoo gotd als be- wusteloos neerviel. Door omstanders werd hij bij den heer V., waar hij zijn thuis houdt, binnengedragen en geneeskundige hulp in- geroepen. Na verloop van een uur was hij gelukkig weer geheel opgeknapt. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 26 April tot en met 2 Mei, in de prov. Zeeland bedroeg: roodvonk: Borsselen 1, Rilland-Bath 1, diptheritis: Hulst 1, Sehoondijke oolt 1. HET VERDRAG MET BELGle. De atdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsont werp tot goedkeuring van het op 3 April 1924 te 's Gravenhage tussohen Nederland en Belgie gesloten verdrag tot herziening van eenige bepalingen van het op 19 April 1839 te Londen tusschen beide staten ge sloten verdrag en tot het treffen van eenige regelingen ten behoeve van de wederzija scihe belangen, alsmede van de bij het ver drag gevoegde overeenkomst nopens de procedures met betrekking tot de daarin voorziene seheidsrechterlijke oplossing van geschillen de heeren Deakers, Van Rycke- vorsel, Van Vuuren, Rutgers en Fruytier. Begrijipelijker wijze heeft het Verdrag, toen de tekst gepubliceerd is, zeer gemeng- de gewaarwordlngen gewekt. Toen in den beginne van ondenhandelingen met Belgie gewaagd werd, schonk dat bevrediging, om dat men meende, dat alsnu een eind zou komen aan een soort gespannen vediouding tusschen de twee aangrenzende landen. Nu echter uit het verdrag gebleken is, dat de politieke kant der ontstane geschillen onopgelost en dus nog open vraagstnkken zijn geibieven, terwijl aan Belgie ten behoeve van de havens van Aptwerpen en Gent, aan zienlijke concessies zijn verleend, concessies die aanleiding kunnen geven tot uitgaven van Nederlandsche zijde tot een omvang, dat deze niet zijn te overzien, en dat alles, zonder, dat daar iets van beteekenis tegen- over staat ten bate van Nederlandsche be langen, i.s er allerminst aanleiding voor ons volk om zich daarover te verheugen. Het Hibl. spreekt er over als het brengen van „een groot offer", terwijl de N. R. Crt. het Verdrag kwalificeert als een 51 over- winning ten voordeele van Belgie. 't Is in- derdaad niet te veel gezegd. Ongetwijfeld zal het ontwerp in de atdee lingen der Tweede Kamer aanleiding heb ben gegeven tot verschillende opmerkingen en vragen. Aangezien daarbij ook voor Ter Neuzen bijzondere belangen zijn ibetrokken, wachten wij met bijzondere belangstelling het verder verloop der behandeling af. DE K AM ER V BR K/l E ZIN GEN De Katholieke bladen doen nu mededee- ling van de officieele vaststelling van het politiek advies in de verschillende kieskrin- gen, na de daarover gehouden stemming. Rijkskieskring Middelburg: 1. lr. L. A. Fruytier, Scheveningen; 2. J. W. Vienings, Goes; 3. G. Adriaansens, Walsoorden; 4. Th. Overmaat, Aardeniburg. WESTDORPE. Donderdag werd alhier door den archi tect L. de Bruijne, voor den heer G. van Bastelaere alhier aan besteed: het bouwen van een woon- en winkelhuis alhier. Hiervoor werd ingesohreven als volgt: Metselwerk: CI. Gijsel te Westdorpe 2370; S. P. van der Hooft te Ter Neuzen 1935 en Ch. L. Claeijssens Zonen te Sas van Gent 1928; gegund aan laatstgenoem- den. Timmer- en ijizerwerk: C. C. Nobels te Ter Neuzen 1410; P. Apers Zoon te Westdorpe 1193H. van de Calseijde te Westdorpe 1185 en G. 1. Kamoen G. de Clercq te Westdorpe 1133; gegund aan laatstgenoemden. Loodgieterswerk: L. Stubbe te Zuiddurpe f 204 en F. J. Dhaeze te Sas van Gent 97; gegund aan iaatstgenoemde. Glas- en verfwerk: E. Albert te Sas van Gent f 325; R. Crucke te Westdorpe f 170 en O. Remerij te Westdorpe 160; gegund aan Iaatstgenoemde. KOEWACHT Dinsdag, de derde kermisdag, had- hier des namiddags om 3 uur een groote gecos- tumeerde propaganda-oiptooht plaats ten voordeele der missies. De stoet bestond uit niet minder dan 26 afdeelingen. Er waren verschillende mooie groepen bij o.a. de mu- siceerende Engelen, Geloof, Hoop en Liefde, de Paus met zijne zouaven, kardinaal Van Rossem, witte en zwarte paters, negers en Chineezen. De weleerw. heer Kapelaan, die met be- hulp der missiezelatricen deze optocht ge- organiseerd had, heeft eer van zijn werk. Van alle huizen, waar de stoet langs trok, wapperden de vlaggen. De uitbreiding van het electrisch net is thans tot stand gekomen. De buurtsahap- pen Oude Molen, Klapstraat. Boschdorp en St. Andries hebben reeds licht, terwijl de Nieuwe Molen en de Koestraat in de vol- gende week gereed zullen komen. Daardoor is dan het oorspronkelijk aantal aansluitin- gen verdubbeld. H0NTEN1SSE. In de jongste raadszitting van Honttnisse was, naar we aan Zel. ontleenen, van den heer Boulier, bewaarder van het zegel voor den onderlingen opzet bij de aanbesteding van de haven werken te Walsoorden, een schrijven ingekomen, in antwoord op het schrijven om inlichtingen, door den burge- meester tot hem gericht, of de heer Voet al of niet aan dien opzet heeft medegedaan. Uit dit schrijven blijkt, dat de heer Voet uit collegialiteit op dat zegel is geplaatst teneinde de vrees weg te nemen, als zoude hij, de heer Voet buiten de andere aan- nemers om een inschrijvingsbiljet naar de haven werken indienen. De heer Voet had echter nadrukkelijk bepaald, dat daar hjj niet zou inschrijven zijn naam van die lijst moest afgevoerd worden. De voorzitter zegt, dat het hem na deze inlichtingen voorkomt, dat den heer Voet geen blaam treft. Was dit eerder bekend geweest, dan was deze zaak reeds lang achter den rug Ook den heer Adriaanssens treft eebter geen schuld, omdat hij, toen hij de beschuldiging aan den heer Voet uitte, een uittreksel uit de lijst had, waarop de naam van den heer Voet wel voorkwarn. De heer Bal De heeren kunnen dus elkaar de hand drukken. De heer Adriaanssens is niet bevredigd. Spreker zou wel eens het origineele stuk willen zien of de naam van den heer Voet daar al of niet op voorkomt. De heer Voet zegt, dat hij dat gene wat men nu van den heer Houlier weet, reeds in de vorige vergadering wilde mede deelen, maar dat hem toen daartoe de ge- legenheid is onthouden. De voorzitter vraagt den heer Voet, of hij er bezwaar tegen heeft dat het opzet- zegel aan de lvad wordt voorgelegd. De heer Voet had dat eigenlijk al lang moeten doen Dan had hij daardoor zijn onschuld kunnen bewijzen. Verder vraagt spr. of de heer Voet dat zegel persoonlijk heeft geteekend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1