PREDIKBEUBTEN. GEMENQDE BERICHTEN. iNGEZONDEN MEDEDEELINGK'- MiJNHARDT's Zersuw-Tabletten 75<* Laxeer-Tabletten .60* Hoofdpijn-Tabletten 60* DE AMBACHTSSGHOOL. Gisteren werden alhier in een bijeenkomst van het bestuur der Ambachtssehool voor Ter Neuzen en omstreken, waanbij tegen- woordig waren directeur en leeraren der school, benevens de leerlingen en vele ouders van leerlingen en genoodigde autori- teiten, bekend gemaakt de bevorderingen der leerlingen naar een hoogere klasse, ter wijl aan alle leerLingen der 3e klasse, ten geitale van 36, het diploma kon worden uit gereikt. De voorzitter, de heer Huizinga, burge- meester, hield naar aanleiding van deze feiten een rede, waarin hij de beteekenis en het nut der inrichting naar voren bracht, en hen, die het diploma zouden ontvangen wees op het voorrecht, dat zij hadden ge- noten aan een inrichting als deze hun oplei- ding te kunnen ontvangen, waardoor, goed toegerust, hun loopbaan konden aanvangen, terwijl met genoegen is vernomen, dat ver- schililenden hunner reeds een betrekking heb- ben of is toegezegd. Hij bracht dank aan directeur en leeraren, voor hun zorgen en toewijding in het belang der school en der leerlingen. Door den directeur, den heer Butfer werd hierop mededeeling gedaan van de lijst der bevorderingen en de diploma's uitgereikt, aan de hieronder vermelde leerlingen: Timmerlieden: Van le naar 2e klasse alle leerlingen bevorderd, te weten: W. Gilijam- se, J. J. Goumou, M. C. Gans en J. van Driel te Axel; J. A. A. Jurrij te Hoek; H. West- strate, A. J. Rouw, P. Hoevens, J. C. Jansen, J. Hamelink en M. G. Kaan (meubelmaker) te Ter Neuzen; R. B. Remerij te Westdorpe. Van 2e naar 3e klasse: J. Allaart te Hoek; P. Stouthamer, C. P. Riemens, L. A. P. Le Mat, C. K. Dees, A. D. van der Molen, \z. A. Littooij en C. L. Rijnberg te Ter Neuzen; J. A. Risseeuw te Zaamslag; P. P. de Smet te Zuiddorpe; voorwaardelijk bevorderd op een proeftijd van 3 maanden C. van Meeren- dortk te Ter Neuzen; niet bevorderd een leerling. Instrument makers: van le naar 2e klasse: Jac. Acke en F. J. P. de Kraker te Ter Neu zen; voorwaardelijk op een proeftijd van 3 maanden E. C. Neve te Ter Neuzen. Van 2e naar 3e klasse: alien bevorderd, te weten: j. E. Cdlpaerdt te Sas van Gent; D. R de Witte te Ter Neuzen; W. J. Knijff te ZaamsLag. Electriciens: Van le naar 2e klasse: J. E. Federman, F. M. Eijke en L. Meert te Ter Neuzen; P. M. A. Colsen te Terhole, (gem. Hontenisse)niet. bevorderd een leerling. Van 2e naar 3e klasse: alien bevorderd, te weten: A. J. Feij, A. M. Adriaansen, J. J. Feij en jac. de Kleijn te Ter Neuzen. Machine-bankwerkers: Van le naar 2e klasse: alien bevorderd, te weten: H, C. Goossens te Sas van Gent; G. de Vriendt en M. de Feijter Wz. te Ter Neuzen. Van 2e naar 3e kldsse: alien bevorderd, te weten: G. V. Goossens te Sas van Gent; A. P. Kouwijzer, C. J. den Boer, Abr. Nobels; D. E. WoUfert en Jac. van Eck te Ter Neu zen; M. de Feijter te Zaamslag. Huissmeden: le naar 2e klasse: alien be vorderd, te weten: M. Dieleman en W. C. Dieleman te Axel; M. C. d'Hiont te Ter Neu zen. Schilders: le naar 2e klasse: alien bevor derd; te weten: P. de Jonge te Axel; F. K. Lippens, C. van Noord en L. Meulenberg te Ter Neuzen. Van 2e naar 3e klasse: alien bevorderd, te weten: L. Hangoor, R. Kaijser en P. Meeusen te Ter Neuzen; Jac. Hofman en C. Koster te Zaamslag. Diploma's werden uitgereikt aan alle 36 daarnaar dingende candidaten, n.l.: Van de afdeeling Timmerlieden: P. Diele man, M. J. Riemens, Iz. Verelst (meubel maker); L. L. Kaijser, lz. J. Kolijn, J. C. de Bree, Joh. Meertens, A. van Luijk, J. C. Eijke en J. H. Will te Ter Neuzen; P. A. van den Branden te Westdorpe; H. P. Dieleman te Zaamslag; F. J. Thiron te Zuiddorpe. Afd. Instnimentenmakers: W. C. Ruijten- burg te Axel; P. Remeijnsen te Hoek; Chr. de Pauw te Sas van Gent; H. A. Vermast te Ter Neuzen en C. M. Schoof te Westdorpe. Afd. Electriciens: Jac. van 't Hoff, L. C. Remerij, G. J. A. de Jonge en lz, Pasvee'r te Axel; A. C. van der Welle en Jac. de Blaeij te Hoek; D. J. Helmendach, P. Leenhouts, C. A. de Doelder en P. J. B. de Doelder te Ter Neuzen. Afd. Machine-Bankwerkers: J. J. de Bruijne, G. M. Bracke, L. van Langevelde en D. P. de Cooker te Ter Neuzen; A. M. de Blaeij te Zaamslag. Afd. Huissmeden: F. Romeijnsen te Ter Neuzen. Afd. Schilders: D. van Driel te Axel; A. lz. Pnovoost te Biervliet. Als nieuwe leerlingen zijn toegelaten het volgende aantal, te weten: 15 timmerlieden; 15 machine-fbankwerkers, waaronder 2 voor waardelijk; 5 auto-monteurs; 4 electriciens; waaronder 1 voorwaardelijk; 3 schilders. De nieuwe cursus zal dus 4 Mei a.s. een aanvang nemen met 103 leerlingen, w.o. 39 timmerlieden, 11 auto-monteurs, 14 elec triciens, 27 machine^bankwerkers en 12 schilders. Door de gediplomeerden A. C. van der Welle, A. M. de Blaeij, D. van Driel en A. van Luijk, werd namens hunne klasgenooten een woord van dank gebracht aan het be stuur, directeur en leeraren, voor de hun geschonken gelegenheid om hier dit onder- wijs te kunnen genieten en de aan hen be- steede zorgen, terwijl zij zich aanbevolen hielden, om, indien het noodig was in hun verder leven, nog raad en voonlichting te mogen vragen, die door den directeur be- reidwillig werd toegezegd. De Tentoonstelling. Na eene korte pauze nam de voorzitter, de heer Huizinga weer het woord, met eene toespraak, waarin hij eenigermate de ge- schiedenis en het verloop der inrichting schetste en opende de tentoonstelling van werkstukken door de leerlingen vervaardigd en waarvan versehillende bestemd voor de vertoting. De opgekomenen verspreidden zich na de opening over de versehillende zalen. Op ver- schillende plaatsen, waar dit met het karak- ter der tentoongestelde voorwerpen over- eenkomt, dienden bloemen en planten tot opluistering. Er is weer veel en velerlei te zien, zoowel op het gebied van timmeren als smeden, schilderen en bankwenken, terwijl ook mooie voorwerpen zijn vervaardigd door de instru- mentmakers. In de bankwerkerij vooral kon worden geconstateerd eene toeneming van het aan tal machines ten gebruike bij het onderwijs, waarvan een groot deel onder leiding van den betrok'ken leeraar door de leerlingen is vervaardigd. Behalve een groot aantal proefwerkstuk- ken zijn er ook tal van voorwerpen voor huishoudelijk gebruik. Daaronder mag in de eerste plaats wel genoemd worden een eikenhouten buffetkast. In het theorielokaai zijn ook te bezichtigen een volledig stel keurig afgewerkte en stevige schoolbanken, die amphitheatersgewijs oploopen, hetgeen zeer practisch is. Aan de wanden prijken voorts tal van teekeningen, door de leerlingen vervaardigd. Wij kunnen een kijkje op de tentoonstel ling ten zeerste aanbevelen. Deze nuttige instelling verdient ten voile de belang- stelling. FILMVERTOONING. In het Concert- en Bioscoopgebouw al hier werd Woensdagavond voor de leden van den Bijzonderen Landstorm een film vertoond betrekking hebbende op het Ne- derlandsche leger en de vloot. Het vertoonde werd door een kapitein der genie op zeer onderhoudende wijze toege- licht, terwijl de heer Laernoes uit Vlissingen de aanwezigen dank zegde voor hun op- komst en tot slot door alien staande het „Wilhelmus" werd gezongen. DE WERF TE HANSWEERT. De werf te Hansweert van de in liqui date verkeerende naamlooze vennootschap van dien naam, is verhuurd, vdorloopig voor den tijd van twee jaar, aan den heer H. J. van Beekum den vroegeren directeur. Deze is zijn werkzaamheden begonnen met den bouw van drie Rijnschepen. Voor Hansweert zeker een heuglijk bericht. (M. Crt HET VERDRAG MET BELGlfi. Thans is bij de Tweede Kamer ingekomen het wetsontwerp tot goedkeuring van het met Belgie gesloten nieuwe verdrag. In hoofdzaak komt dit overeen met het geen de reeds vermelde communiqe's daar- over berichtten. Wat de details betreft blijkt er uit, dat het verdrag den waterafvoer regelt uit Belgisch Vlaanderen door het gebied van Zeeuwsch Vlaanderen. Deze zal op zoodanige wijze worden ver- zekerd, dat overstroomingen worden voor komen en de grondwaterstand op normaal peil wordt gehouden Wat de afvloeiing van water uit Zeeuwsch- Vlaanderen naar Belgisch Vlaanderen betreft, acht Belgie zich gehouden dezen toestand te eerbiedigen. Lossen van mosselen. Verder blijkt, dat bij het ontwerp een aloude kwestie wordt opgelost, n 1. die van het lossen van mosselen aan de Bouchautsche haven. Dit was steeds eeu strijdpunt, daar de Bouchautsche visschers op grond van het bestaande contract werden verplicht hunne mosselen te Philippine aan wal te brengen. In het verleden werd geruimen tijd door de marechaussee gewaakt, dat die bepaling niet werd overtreden. Thans is overeengekomen dat de Belgische visschers hun mosselen in de haven van Bouchaute zullen mogen lossen, waar thans trappen om te lossen zijn aangelegd, docb Nederland verplicht zich bovendien om langs de haven van Bouchaute en langs den leidijk tot aan den Belgiscben rijksweg geschikte wegen aan te leggen en te onder houden, teneinde de visschers in staat te stellen het vervoer rech'streeks naar Belgie te doen plaats hebben. De uitoefening van het recht der visscherij en van den vischhandel wordt over de geheele uitgestrektheid van de schelde op den voet van een volkomen wederkeerigheid en gelijkheid ten behoeve van de onder- danen der beide landen geregeld. De Belgische visschers ziju toegelaten tot de verpachting van de mosselbanken in de Ooster-Schelde. BOSCHiKAPEiLLE. Bij het hevige onweder, dat Donderdag- voormiddag boven onze gemeente woedde, werden in den Van Lijndenpolder zes palen van 't electrisch net door den bliksem ge- troffen en grootendeels versplinterd. BLLE WOUT S DIJK Bij Kon. besluit van 28 April 1.1. is aan den heer E. A. van der Bent op zijn verzoek met ingang van 16 Juli a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als zoodanig bewezen. Zondag 3 Mai 1925. DE BURGEMEESTER VAN BENNEBROEK GEARRESTEERD. Naar Het Volk verneemt is de burge meester van Bennebroek de heer N. L. M. T., Zondagavond te Heemstede gearresteerd toen hij bij het verlaten van de tentoon stelling op de tram wilde stappen De arrestatie geschiedde door een inspecteur van politie te Heemstede, wegens het plegen van onzedelijke handelingen met minder jarige meisjes. Zondagavond is de burgemeester weer op vrije voeten gesteld en naar Bennebroek terruggekeerd Daar heeft hij de versehil lende teekenen zijner waardigheid benevens den sleutel der gemeentekluis aan den ge- meente-secretaris overgedragen en is naar het buitenland vertrokken. De heer T. is ruim 30 jaar. Naar het blad nog verneemt, liepen er reeds geruimen tijd geruchten dat de burgemeester de gemeentezaken niet met de noodige zorg behartigde. De burge meester heeft ontslag gevraagd. HEVIG ONWEER BOVEN N1JMEGEN EN OMGEVING. Maandagmiddag omstre.-ks 2 uur ont- lastte zich boven Nijmegen en omgeving een korte, doch zware onweersbui, welke g paard ging met hevigen regen, waaron der ook bagel vermengd was. Een der donderslagen was bu tengewcon krachtig. De bliksem is inoeslagen in de woning van dtn heer P. H. Schouten in de Kerk- straa^ te Hees, waaMoor twee seheuren in het dak kwam-n en een ruit werd ver- brijzeld. Em bond werd dood geslagen, terwijl oik eenige varkeus licht gevaakt werden. De arbeider R Peters, die juist om den hoek kwam, werd eveneens getroffen. Zijn klompen werden verbrij'.eld, ziju kleeding gehavend en hjj bekwam eenig letsel aan armen en voeten. P. werd op advies van een geneesheer, per auto naar het z'ekenhuis vervoerd. EEN ERNSTIGE VAL. Te Enschede is aan den Kuipersdijk de 13jarige knaap C. N. C., wonende aan den Eefcingsweg aldiar, bij het spelen op een qzeren hek met den buik in een der gz men punten geva'len. In hoogst ernst gen toe- stand is de jongen naar het zi kenhuis ge bracht. KIND IN EEN GIERKELDER GERAAKT. De landbouwer H. te Berghuizen (O den- zaal) miste zijn 4jarig zoon'je. Direct wer den alle middelen aangewend, om het kind !e vinden. Na lang zoeken vond men den kleine in den glerkelder nabjj het huis. De levensgeesten waren reeds geweken. EEN BELASTINGVRIJE GEMEENTE. De gemeente Gservliet (Geervliet-Simons- haren en Biert) zal over het 'oelasGrgjnar 19251926gren hoofdelijken omslsgheffm. w A mogelijk is geworden door het ovesschot van het vorige helastingjaar en het nauw- kmrig bvheer der gemeentefinaDc'eeu. HIJ ONDERGING L1EVER ZIJN STRAF. Dinsdag heeft zich bij de politie in Den Haag aangemejd Meen 69 jarige koopman zonder vaste woonplaats, die eenigen tijd geleden door de ri-chtbank te Rotterdam is veroordeeld tot een voorwaardelijke ge- vangenisstraf van 10 maanden met een proeftijd van 3 jaar De man zeide tot de politie, dat hij maar liever de straf wenschte te ondergaan dan zich aan de voorwaarden, waarop de vevoordeeling was geschied te houden SMOKKELEN VAN COCAINE EN MORPHINE Ambtenaren der invoerrecliten en accijnzen te Rotterdam hadden de mededeeling ont vangen, dat uit Zwitserland groote partijen verdoovende middelen, onder valsche be- namingen, naar ons land vervoerd worden. voor verdere verscheping. Dezer dagen kwam te Rotterdam een zending van zeven kisten bij een der groote stoomvaartlijnen aan, welke kisten volgens de geleidebiljetten portretlijsten bevatten. Bij visitatie bleek de inhoud te bestaan uit 'doosjes met blikken busjes. De amb tenaren hieHen de kisten aan. en waar- schuwden bet hoofdbureau van politie. Twee inspecteurs van de recherche hebben daarop de geheele zending, wegende bruto ruim 1000 kilogram en geheel bestaande uit busjes met cocaine en morphine, van de ambtenaren der invoerrecliten en accijnzen overgenomen. Tegelijkertijd hielden zij een vreemdeling aan, die de kisten in outvangst kwam nemen voor de verdere verzending naar New-York, en twee van zijn medeplichtigen, wegens overtreding van de Opium wet. De aangeboudenen zijn de Zwitser A W. uit Zurich en de Canadeezen A. S. en C. C. uit Montreal. Bij onderzoek do >r de recherche is gebleken, dat zij deel uitmaken van een internationaal complot, dat zich met dezen handel onledig houdt. De cocaine en morphine zijn vermoede- lijk in Duitschland gefabriceerd. ^CELLULOID-HAARKAMMEN IN BRAND GERAAKT. Een vrij ernstig ongeval is Dinsdag in de St. A nth Breestraat te Amsterdam ge- beurd, waardoor de geheele buurt in op- schudding werd gebracht. in een grossierszaak was een reiziger op bezoek, die, toen een door hem getoonde celluloidkam in brand geraakte, de brandende kam in een kist geheel gevuld met kammen wierp. In een oogwenk stond de inhoad der kist in lichte laaie Door personeel werd de kist op straat gezet, waar de vlammen meters hoog er uit oplaaiden. Een paard voor een goedereukar gespan nen, scbrikte hevig eu trok de wagen naar den kant van de tramrails, juist op het oogenblik dat een motorwagen van lijn 8 kwam aanrijden. De voertuigen kwamen met elkaar in botsing. De voerman, door den schrik overvallen, viel op straat en moest in ernstigen toe- stand naar het ziekenhuis worden vervoerd. De vrachtkar werd geheel verniMd en de tramwagen werd ernstig bescbadigd. Het brandje was spoedig gebluscht, AUTO IN VOLLE VAART TEGEN EEN HOOLKAR GEREDEN. De autobestuurder G. uit Beek, die eenige personen naar Kleef had gebracht, kwam op de terugreis even buiten die stad, in botsing met een hooikar, bespannen met een paard, dat onbeheerd stond, terwijl de kar geen licht had. De auto reed in voile vaart op den wagen Het paard fce- landde in de auto. De bestuurder brik een duim en bekwam, evenals twee inzitten- den, zwqre hoofdwonden Allen werden in het ziekenhuis te Kleef verbonden. Het paard moest dadelijk worden afgemaakt. De auto was geheel vevnield ONBE3TUURDE AUTO'S. Wat is gevaarlijker, een auto zonder chauffeur of met een, die in slaap is ge- vallen Het schijnt "ongelooflijk, maar het is allebei voorgekomen. Een van de buiten wij ken van Lyon werd Zondag door een onbestuurde taxi onveilig gemaakt, die zeven dagjesmenschen tegen den grond reed en in een huismuur bleef steken. Drie van de ongelukkigen, jonge meisj s, war n op slag dood, de andere vier zjjn min of meer ernstig gewond. Gebleken is, dat de chauffeur zijn wagen verlaten had om benzine te halen Op de een of andere wijze zijn de remmen losge- raakt en is de wagen den vrij steilen heuvel afgereden. Het andere geval, dat van den slapenden chauffeur, heeft zich in Engeland afgespeeld. Daar reed omstreeks middernacht ergens een autobus. De chauffeur werd door den slaap be angen en de bus nam uit zich- zelf niet de bocht. Negen der dertien in- zittenden moesten naar het hospitaal worden gereden. Aangezien het hier echter geen geval van dronkenschap betrof, doch van over- vermoeidheid. legde de rechter een matige straf op drie maanden intrekking van de rijvergunning en twee pond boete. WARMTE OP|TlL. Het is ongewoon weder in de Vereenigde Staten In het Noord Oosten heeft men heerlijkzomerweerterwijl daarentegen hevige sneeuwstormen woedden in Nontana, waar door de telegraafverbindingen zjjn onder- broken. Regen valt in Noord-Texas Hooge temperaturen echter worden genoteerd ten Oosten van de Mississippi-vallei, n.l. Chicago 36°, Washington 93°, New York 83° en Boston 80°. TWEEHONDERD MAAL ZOETER DAN SUIKER. In het woestjjngebied van Paraguav werd een plant ontdekt, die tweehonderd maal zoeter is dan suikerriet. Amerikaansche scheikundigen onderzoeken thans, of deze planL waarvan de wetenschappellijke naam Stavia Rebaudiana is, saccharine bevat. De bladeren van de plant worden fijn gewre- "en en een kleine dosis van dit poeder kan als suiker, of. in water opgelost, als siroop worden gebruikt.J EEN RECID1V1ST1SCHE SCHOENER. Volgens in Londen ontvangen berichten uit New York heeft de Amerikaansche kustwacht Maandagnacht. 20 mijlen buiten .de kust van New-Jersey, den 3choener /(Mousmee" in beslag genomen, welke 3000 kisten whisky aan boord had ter waarde van 150.000 dollar. De tweemaster, die thans als een Fransch schip geregistreerd is, werd verleden jaar Octo-er eveneens met een smokkellading whisky in beslag genomen, doch voer toen onder de Britscbe vlag en onder den wel- lnidenden naam vDiamoyina". In Februari werd de schoener vrij ge- gevea tegen een borgstelling van 8000 dollar, welk bedrag echter blijkbaar niet groot genoeg is geweest om het schip tot een beter leven te be wegen. METHYNOL IS TOCH VOORDEELIGER De Amerikaansche afschaffers en de Amerikaansche chemische industrie zijn in hooge mate verontrust door de ontdekking, dat de import van een goedkoop soort synthetiscben alcohol uit Duitschland de laatste paar maandengeweldigistoegenomen. Van dit soort alcohol, methynol genaamd, werden in het geheele jaar 1924 slechts 48 gallons in de Vereenigde Staten iuge- voerd, en in de maand Januari van dit jaar 48 gallons, doch dit cijfer steeg in Februari plotseliug tot 63.000 gallons en in Maart tot 70 000. Ook wanneer het hoogste invoerrecht toegepast zou worden, bljjft de prijs van het Duitsche product nog ver beneden de Amerikaansche prjjzen, vandaar de benau- wenis der chemische fabrikanten. De drooglesjgers echter vreezen, dat de alcohol tot drinkbare waar wordt verwerkt, waartegen de Volstead-wet machteloos staat, daar deze slechts van toepassing is op uit graan gestookten alcohol. SCHEEPVAARTBEWEGING. 28 April. Eng. s.s. Rytoner, 1236 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng s s. Coniscrag, 1125 M3., ledig, van Rotterdam voor Sas van Gent. Eng ss. Crosbill. 876 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s s. Mad. Dorette, 2248 M3.. led'g, van Gent naar Goole. Ned. s s. Hennie, 794 M3 steen, van Gent naar Little Hampton. Eng. s.s, Moorwood, 3354 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. Fransch s s. Capt Luige, 8987 M3., ledig van Gent naar New-Castle Eng s.s. Charlwood, 3417 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s Golfer, 1067 M3., ledig, van Gent naar Middlesborough. Eng. ss Coniseraq, 1125 M3., f'osfaat, van Sas van Gent naar Gr. Yarmout. Eng ss Don, 2636 M3 stukgoed van Gent naar Goole. Eng. s s. Greystoke Castle, 10839 M3 gemengd, van Havre voor Gent. Frausch. s.s. Le Merlier, 5667 M3 kolen, van Cardiff voor Gent. Eng s.s. Hampshire, 2351 M3., ledig, van Londen voor Gent. 29 April. Eng s.s. E. Rose, 751 M3., ledig, van Antwe pen voor Gent. Duitsch s.s. Marianore, 2518 M3., hout, van Stettin voor Gent. Eng. s.s. Moss Ross, 1010 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng s s. Yewdale, 1350 M3., fosfaat, van Gent voor Cork. Eng. s s. Veeswood, 2446 M3 ledig van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Crossbil 876 M3., phosphaat, van Gent naar Goole. Lett, s s. Krimulda, 5579 M., ledig, van Gent naar Ioimingham. Eng. s.s. River Crake, 1822 M3., ledig. van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Rytoner, 1236 M3., fostaat, van Gent naav Hull. Eng s.s. Blackcock, 1393 M3 stukgoed, van Gent naar Londen. Fransch s.s Coennaise, 5325 M3., kolen, van Gent naar Dieppe. Eng. s.s. Dryburgh, 3825 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. E. Rose, 751 M3., fosfaat, van Gent naar Wisbeck. Belg. s.s. Vilvoorde Maritieme, 825 M3 fosfaat, van Gent naar Gr. Yarmouth. Fransch s.s. Oise, 5900 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Duit?ch s s. Jenny Naval, 782 M3., ledig. van Newhaven voor Gent. 30 April. Eng. s.s. Burnside, 2593 M3., ledig, van Rouaan voor Lent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Tringa, 5461 M3., stukgoed, van Manchester voor Gent. Deensch s s. Polaris, 6967 M3i; ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s Gripfast, 3139 M3., fosfaat, van Gent naar Rouaan Eng. s.s. Greystoke Castlq, 10839 M3., gemengd, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Hampshire, 2358 M3., ijeer, van Gent naar Birken Head. Eng. s s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Goole voor Geot. Eng. s.s. Stelling, 6046 M3., kolen, van New Castle voor Gent. Duitsch s.s. Jade, 2953 M3., cokes, van New-CVtle voor Ter Neuzen Eng s.s. Otto. 2367 M3., stukg., van Antwerpen voor Gent. Duitsch s s. Arnold Koepke 2127 M3., ledig, van Londen voor Gent. Lett. s.s. Sigulda, 5647 M3., stukg van Gent naar Antwerpen. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Gefle voor Rotterdam. s.s. MAGDALENA van St. Vincent naar Mobile passeerde 30 April Key West. s.s. TERNEUZEN van Sunderland naar Livorno passeerde 30 April Dover. Wisselkocraen. Amsterdam, 1 Mei 2 uur. Londen 12,061/2 12,071/ berljjn, per biljoen 0,59 Parjjs 13,02 13,04 Brussel 12,63 12,647 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen 0,59 Fransch 13,02 13,04 Belgisch 12,63 12,64l/, Oostenrjjksch (10.000) 0,40 0,45 Bij Apoth. en Drogisten. Ned. Her*. Kerk. Ter Neuzen u., dhr. L. Dek en 2 u, Ds. A. Timmerman, Uediening van den H. Doop. Sluiskil. 91 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van het H. Avondmaal en 2 ij., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., leesdienst en 2 u.. Ds. Maas ^an liloosterzande. Zaamslag. 9 u. en 2 u Ds. G. van Dis. Axei. 9$ u. en 2 n.. Ds G. P. A. Kuijseh van Dugteren. SasvanGent. 9t u., Ds. H. Akersloot van Houten Rous. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Itoos. Gereformeerde Kerk Hoek. 9^ u. en 2 u., Ds. J. b. Vanhaelen. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag, 9 u. en 2 u., Ds. J. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 5f u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). Axel 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaa! ..Eber-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. u., Evangelisatie. R. K. Kwkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. Bieden. oaten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2