ALGEMEEN MIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. fPi No. 7746. Vrijdag 9 April 1925. 65„ Jaargang. Bekendmaking. Bekendmaking. DE IN DRINGER. 40.000 Waalstraatklinkers, 8INNENLAM0. FBUILL BTOB. DE ABONNEMENTSPRIJS Vool "SflndS anTme/ikapS^rmaanden buLnland^f gl Tplf°3 ^LT-VnnS^^^^ TWHBDB BLAD. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Burgemeester en Wethouders van HOEK vragen prijsopgaaf voor de levering van eenigszins getrokken. Franco op den wal aan den nieuwen westelijken kanaalarm te Ter Neuzen, op aan te wijzen plaats. Aanbiedingen met monster van 4 steenen warden ingewacht ter Secretarie, voor 21 April a.s., des voormiddags half tien ure. Hoek, 31 Maart 1925. Bvirgemeester en Wethouders van Hoek, A. WOLFERT, Burgemeester. J. DREGMANS, fd Secretaris. j Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend dat de ouders, voogden of verzorgers, die hunne kinderen of pupillen op l JVlei op de openbare lagere school wen- schen geplaatst te zien, zich daartoe voor 30 dezer bij het hoofd der school kunnen aanmelden. De kinderen die voor 1 November 1925 zes jaar oud zijn, worden toegelaten. Hoek, 1 April 1925. Bu'gemeester en Wethouders van Hoek A. WOLFFRT, Burgemeester. j. DREGMANS, fd. Secretaris. LEGATEN. Door wijlen mevrouw TakVan Vollen- hove, vroeger woonachtig op de buitenplaats Vrederust" te Serooskerke, zijn gelegateerd, vrij van successierechtf 25.0<JO aan de kerkvoogdij voor een nieuw kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk. Aan het bestuur der bewaarschool £5000. Aan het muziekge- zelscbap „Eendracht maakt Macht" f 10.000. Voor een lijkwagen met toebehooren f 10 000 en £5000 voor de algemeene armen. Tezamen f 55.000. Vergadering van Dinsdag. 7 April 1925, des namiddags 1,30 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge meester. Tegenwoordig de heeren A. de Feijter, i>. van Hoeve, C. A. Wisse, D. G. Koopman, A. de Koeijer, M. Kaijser, W. van Petegem, D. Dees, C. H. H. Wisse, M. Dekker en A. Haak, be ne vens de Secretaris, J. Stolk. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. 2. Notulen. Be heer VAN PETEGEM merkt op, dat de toegezonden notulen der vergadering van 16 Januari 1.1. het door hem gesprokene, bij de behandeling van het voorstel tot goedkeuring eener huldebetuiging van wege de gemeente aan een jubileerenden gemeente-ambtenaar niet volledig weergeven. Toen hij, zooals ook in de notulen staat zeide: „dat eens in zijn bijzijn van hem in den raad werd gezegd: als we eerlijk willen zijn, willen wij hem allemaal kwijt wezen", heeft hij daar- op laten volgen: „zoo grievend mogelijk, maar, alles was toen geoorloofd tegen den veldwach- ter en diens familie, dat was toen gewoon nog sport, en nog wel van de fatsoenlijkste soort, juist iets voor den gemeenteraad van Zaamslag destijds." Toen spreker zeide, dat, toen hij nog doode- lijk ziek was, de raad hem heeft gedreigd, om, als hij niet bedankte, hij hem zijn bijbaantjes zou ontnemen, heeft hij hier als -volgt op ge- antwoord, wat ook in de notulen ontbreekt: „Ik moest toen bedanken." Dit was toen de eerste keer, heeren, dat ik in mijn diensttijd ziek was, en werd mij nog geen rust gegund op mijn ziekbed, terwijl de gewezen ambtenaar ter secretarie, de heer De Vries, misschien de helft van zijn diensttijd absent is geweest wegens ongesteldheid. Nooit is daa. een woord van protest van uit den raad tegen geuit, en nu vraag ik, van waar dat verschil en waar- voor heb ik en mijn familie zoo'n behandeling verdiend? Maakt me dat straks eens duidelijk, tcont ook dat te kunnen. Verder heeft spreker ook gezegd: ik heb het geluk of het ongeluk gehad om hier 30 jaar veldwachter te zijn geweest, voor een honger- loon en wat ik voor mijn nederig ambt geweest ben, laat ik graag ter beoordeeiing aan de heeren over. Verder heb ik hier nog aan toege- voegd: Ik ben schandelijk en gemeen behan- deld. De notulen doen verder den heer Koopman zeggen, en dat gaat feitelijk dezen heer aan, dat ik veertig procent toeslag krijg op mijn karig pensioen. Dit is geheel mis, al heeft deze heer dat ook gezegd, terwijl ik mij niet bewust ben, dat de heer Koopman een bed rag heeft genoemd. Gaame zou spreker deze wijzigingen in de notulen aangebracht zien. De VOORZITTER merkt op, dat hij meent, dat de toeslag 20 is. Voor het overige wijst hij er den heer Van Petegem op, dat deze hier meermalen komt met verzoeken tot wijziging van de notulen, tei-wijl de raad sled en de drukproeven voor de notulen thuis onbvangen en dan in de gele- genheid zijn om de noodige veranderingen of aanvullingen die zij noodig oordeelen aan den drukker, den heer Van de Sande op te geven. Dat is dan voor vaststellen der notulen veel beter, terwijl de wijzigingen voor zoover noodig of wenschelijk, dat toch ook in de courant worden aangebracht. De heer VAN PETEGEM acht het wel mo gelijk, dat Burgemeester en Wethouders met den drukker een afspraak daaromtrent hebben, maar hij merkt op, dat daarvan nergens iets in de wet staat. Hij is niet genegen om daarvoor expres naar Ter Neuzen te gaar. of er een brief over te schrijven, alleen als hij er toch zijn moest, zou hij nog er voor te vinden zijn, die wijzigingen bij den drukker op te geven, Hij meent dezen weg te moeten kiezen, omdat het nu over de vaststelling der notulen gaat. De heer VAN HOEVE wil naar aanleiding der opmerking van den heer Van Petegem, dat van het drukken der notulen en het opgeven van veranderingen niets in de wet staat er op wijzen, dat de gemeenteraad officieel besloten heeft, het samenstellen, drukken en vaststellen der notulen te regelen zooals dit thans ge- schiedt, en waarbij is bepaald, dat, indien de leden binnen een bepaalden tijd geen wijzigin gen inzenden, zij geacht worden met den in houd in te stemmen. Indien er iets verbeterd rrioet worden, kunnen de leden dat opgeven. Indien er alleen sprake was van het vaststel len van notulen zooals dat in de wet is vast- gelegd, moet de heer Van Petegem niet denken, dat het dan geschieden zou op de wijze zooals die thans worden samengesteld en dat men dan een stenografisch weergeven van het gespro kene zou krijgen. Spreker meent daarom, dat de heer Van Petegem in dat opzicht wel abuis heeft. Wat overigens de kwestie zelf aangaat, was het beter geweest daarvan heelemaal niets te zeggen. want dat kwam hier niet te cas. De heer VAN PETEGEM voert hiertegen aan, dat het vroeger ook niet te pas kwam, hier zoo over hem te spreken. Er is in ons land naast Zaamslag geen tweede plaats aan te wij zen, waar zoo iets is voorgekomen. Het is hem Uit het Engelsch van Harold Bindloss. o ft) (Vervolg.) Het gezicht van Shannon werd nog een tintje grauwer en zijn handen balden zich maahteloos tot vuisten ineen; zelfs Payne voelde zich het bloed naar 't hoofd stijgen, toen hij aan het slanke, donker-oogige meisje dacht, dat Shannon en hem wanneer bun werk hen in de buurt van de boerderij van haar broer bracht, dikwijls zoo allerhar- telijkst verwelkomd had. Maar dat was, nu al lamg geleden, lang voor dien ongeluks- dag voor Ailly en Larry Blake, toen Lance Courthorne gastvrijheid in hun huis genoten bad. „Ja", zeide Shannon, „op den thuisrit net een voorraad levensmiddelen in 't wiligentooschje bij de rivier kwam ik hem tegen en toen ik den wagen dwars over 'i pad zette, hield hij die duivelsche zwarte van hem in toom. „Bepaald beleefd is dat niet, marechaus see," zei hij, op die spottend-sarcastische ■anier, waarmee hij je dol maken kan. „Ik heb wat te vragen," zei ik, met een gevoel of ik hem had kunnen vermoorden bij 't zien van zijn onversohillig gezicht. „Wat heb je met Ailly gedaan?" ,,Gaat dat jou wat aan?" vroeg hij. ,,Ja, dat gaat me aan, zei ik. ,,Vertel op, nan. of ik rammel je, tot je je geen raad meer weet." Toen begon hij weer te lachen, maar ik een behoefte geweest, dat eens uit te spreken. Die woorden mogen wel vereeuwigd worden. De notulen der vergadering van 16 Jan. 1.1. worden hiema, met inachtneming van het door den heer Van Petegem gesprokene, met alge meene stemmen vastgesteld. 3. Mededeelingen. a. Proces-verbaal van de op 23 Maart 1.1. gehouden opneming van boeken en kas van den administrates van het gemeentelijk electrisch bedrijf, waarbij is gebleken, dat de ontvang- sten hebben bedragen: 16.834,09 en de uitga- ven 16.205,091/2, zoodat in kas moest zijn f 628,99%, welk bedrag aanwezig was. b. Proces-verbaal van de op 30 Maart 1.1. ten kantore van den gemeente-ontvanger ge houden opneming van boeken en kas, waarbij is gebleken, dat de ontvangsten hebben be dragen f 139.594,14% en de uitgaven 132.514,40, zoodat in kas moest zijn 7079,74%, welk bedrag aanwezig was. c. De VOORZITTER deelt mede, dat Bur gemeester en Wethouders, naar aanleiding van voorvallen elders, hebben beraden, dat het ge- wenscht is, eene assurantie te sluiten, ter ver- zekering voor ongevallen veroorzaakt door het electrisch net. Er zijn gevallen bekend. dat wegens een geval met doodelijken afloop f 50.000 moest worden uitgekeerd. De verzeke- ring zal f 20 per jaar kosten. Zij stellen voor hun college te machtigen die verzekering te sluiten. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, houdende bericht van goedkeuring der begroo- ting dienst 1925. Aangenomen voor kennisgeving. b. Eene verklaring van de Naaml. Venn. Acetylena houdende bericht, dat door haar worden aanvaard de oorwim rden vervat in het besluit van den raad to in gebruikgave van een strookje grond voor de oprichting van ben- zine-dnstallatie. Aangenomen voor kennisgeving. c. Bericht van J. P. Geelhoedt, K. .Hame- link, A. Hoste, J. de Jonge en P. C. de Moor, houdende kennisgeving van aanneming hunner benoeming tot leden der cornmissie tot wering van sohoolverzuim. Aangenomen voor kennisgeving. d. Bericht van J. C. Vdjser en C. de Putter Lzn., houdende kennisgeving van aanneming hunner benoeming tot leden van het algemeen burgerlijk armbestuur. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van de Cornmissie tot wering van schoolverzuim houdende toezending van haar verslag over 1924. Dit verslag wordt voor de leden ter secreta rie ter inzage gelegd. f. Het verslag der Plaatselijke Cornmissie van Toezicht op het Lager onderwijs over 1924. Dit verslag ligt voor de leden ter lezing ter secretarie. g. Een verslag van den correspondent der Arbeidsibemiddeling over 1924. Dit verslag is ter inzage gelegd voor de leden ter secretarie. h. Een schrijven van Gedeputeerde Staten betreffende verandering jaarmarkt'te Aarden- burg. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een verzoek van A. Rodenhuijs alhier, om eervol ontslag als klokkenist wegens ver- trek uit de gemeente. Burgemeester en Wethouders stellen voor het gevraagde omtslag te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. j. Een schrijven van het gemeentebestuur van Heemstede, met verzoek om bijzondere aandaeht te schenken aan een adres van het bestuur eener vereeniging uit de ingezetenen der gemeente Heemstede tot bestrijdmg der annexatieplannen van Haarlem, waarin aan zag aan zijn oogen, dat ik hem driftig ge- maakt had. „Nee, jongentje, daar ben je niet mans genoeg voor," zei hij orfbeweeg- lijk ap zijn groot, zwart paard. „En in elk geval, vertellen waar ze op 't ooigenblik is, kan ik je niet, want toen ik wegging was ze uit het damshuis in Montana, waar ik haar 't laatst gezien had, weggeloopen." Ik had dien dag de groote zweep bij me en ik kan je zeggen, dat ik alles vergat, toen ik 't fluiten ervan om m'n schouders lioorde. Een slag op zijn leelijke, lachende tronie en toen goodde ik 'em neer, om m'n karalbijn te grijpen, want hij liet de zwarte draaien, terwijl zijn andere hand naar zijn heupzak ginig. Toen kwam die leeg terug en daar zaten we, met zijn tweeen, Cour thorne zoo bleek als een lijk met oogen die vonken schoten en ik met mijn karabijn i- mijn trillende vingers; vervloekt, dat de man zijn revolver niet bij zich had dan had ik z'n gemeene lage ziel naar den duivel kunnen sturen, daar hoort-ie thuis!" De jonge man zweeg, hijgend van drift. Payne sclhudde afkeurend het hoofd, maar in zijn hart had hij diep medelijden met zijn vriend, omdat hij de oorzaak van diens groo- ten haat, een ombeantwoorde liefde voor 't meisje, dat naar Courthorne geluisterd had, begreep. Ter wille van haar had Shan non de boerderij in Ontario verlaten en was hij Larry Blake naar 't Westen gevolgd. ..Gelukkiig, dat 't zoo geloopen is, Pat," zeide hij. „En hoe is't verder gegaan?" Toen opeens herinnerde ik me alles weer," ging de ander even steunend van wanhoop vcort. „lk herinnerde me weer, dat ik mare- chaussee Shannon was en liet mijn karabijn in den wagen vallen. En Courthorne liet zijn zwarte een halven slag omdraaien. zoodat j hij met de roode s'triem op zijn gezicht naar 1 me toe kwam te ztitten. het gemeentebestuur van Heemstede wordt verzooht: 1°. zich tot de regeering te richten om ter bezuiniging op de gemeentelijke uitgaven en tot behoud van het groot kapitaal, een wets- ontwerp in te dienen waarbij a. het annexeeren van gemeenten, zoomede het wijzigen van gemeentegrenzen op eenzijdig yeriangen niet meer zal worden toegestaan of bevorderd en b. voorgeschreven wordt, dat de gemeenten groepgewijze zullen samenwerken met be- trekking tot al die zaken van gemeenschappe- lijk belang voor de groep van gemeenten kun nen worden geacht; verder om: c. in afwachting van zoodanige wet, alle aanhangige voorstellen tot grenswijziging en tot vereeniging van gemeenten voor zoover daartegen bij eene der partijen bezwaar be- staat, buiten behandeling te laten, en 2°. aan alle gemeentebesturen een afdruk van het verzoek toe te zenden, onder uitnoodi- ging aan de bedreigde gemeenten om adhaesie. Bij dit adres is gevoegd een afdruk van het aan H. M. de Koningin gericht verzoek en een ontwerp-wijziging der Gemeentewet. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit verzoek als zijnde ongezegeld, voor kennis geving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. k. Een schrijven van Burgemeester en Wet houders der gemeente Axel, houdende bericht, dat de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch voor den Kring Axel zooals die door den raad dezer gemeente in zijne verga dering van 16 Januari 1.1. is vastgesteld door Gedeputeerde Staten van Zeeland den 6den Maart 1925 is goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze med'edeeiing voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 1. Het beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuis- vesting in de gemeente Zaamslag gedurende het jaar 1924 is verricht. Dit verslag is voor de leden ter secretarie ter inzage nedergelegd. m. Een verzoek van het bestuur der ver eeniging „Gomite ter verkrijging van een ka- naal Hulst-Axel (De KAHA), gevestigd te Axel, luidende als volgt: dat in eene te Hulst gehouden vergadering van belanghebbenden en beiangstfellenden, waarvan de notulen hierbij worden toegezon den, tot oprichting dezer vereeniging werd besloten; dat op de statuten, waarvan mede een exem- plaar hierbij wordt overgelegd, de Koninklijk" bewilliging wordt aangevraagd; dat zoowel uit den naam der vereeniging, als uit de hierbij overgelegde stukken blijkt, dat zij beoogt, doortrelcking te verkrijgen van het zijkanaal van de Axelsche Sassing naar Axel en Hulst (zoo mogelijk tot de iosplaats Zeegat, onder de gemeente Clinge en met een zijtak naar Luntershoek) dat het verkrijgen van zoodanigen vaarweg van groote beteekenis zou zijn voor verhooging van de welvaart der streek, die deze zou door- snijden, en zulks blijkens de pogingen die nu reeds- gedurende omstreeks drie kwart eeuw INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. „Die slag zal je berouwen,, jongmensch," zei hij. „Hij is een gevaarlijk man", zeide Payne nadenkend. „Je mag je gesternte danken, Pat, dat had dien dag maar een haar ge- sdheeld, of je had een allemaohtig stommen streek gedaan. Miaar laten we nu naar bin nen gaan; ik heb Larry gezien en dus zou 't me niets verwonderen, als we Courthorne voor imorgenochtend ook te zien ^ouden krijgen." Toen ze den stal uitgingen, drong de ijzige koude hun door meng en been ze dankten den hemel toen ze veifig en wel binnen de muren van het blokhuis waren, waar't weldadig warm was, door de groote, ooid-staande kachel. Van een van de ruw- bewerkte balken van berkenhout hing een gr-oote lamp naar beneden; in het onzekere schijnsel zagen ze, dat al hun makkers al binnen" waren; op twee uitzonderingen na lagen ze als onbeweegliike, in dekens gewiikkelde figuren in hun kooien langs den wan-d. Van de beide uitzonderingen was de een een man in de uniform van de bereden politie; de andere door zijn karakteristieke bonte kleeding op 't eerste gezicht een ge- wone prairie-tboer. De man in uniform, die in't midden van de kamer aan de vierkante tafel zat, was groot en mager, had een ge- bruind gezicht, donker haar, dat aan de silapen sterk begon te grijzen, en scherpe oplettende oogen, Op dat oogenblik waren ze op den man tegenover hem gevestigd, die door ondervinding wist, dat slechts weinig, van wat er op de prairie gebeurde, aan het opmerkingsvermogen van sergeant Stimson wist te ontsnappen. ,1s alles, wat je me verteld hebt, w a a r, Larry? En wat denkt je ermee te winnen?" De jonge man lachte kort, verbitterd, „Niet veel, of't moet een kogel in m'n rug A per l/2 pd 75 ct G - V2 - 65 ct zijn aangewend, om dit te verkrijgen, ook al gemeen als zoodanig wordt beschouwd; dat de vereeniging, voor het bestrijden van de uitgaven die noodig zullen blijken ter be- reiking van het beoogde doel, behalve op de bijdragen van particulieren, ook vertrouwt te mogen rekenen op steun van de betrokken ge meenten en industrieele ondernemingen; dat toch het algemeen belang bij het werk der vereeniging ten nauwste is betrokken; redenen, waarom het bestuur voomoemd, uwen edelachtbaren raad beleefd verzoekt aan de vereeniging eene bijdrage te willen toeken- nen; en deze in verband met het belang, dat uwe gemeente wegens hare ligging ten opzicu- te van het gevraagde kanaal heeft, te willen berekenen op drie cent per inwoner. Vermits Zaamslag bij de tot standkoming van een en ander geen enkel belang heeft, stel len Burgemeester en Wethouders voor, op het verzoek niet in te gaan. De VOORZITTER merkt op, dat deze ge meente zoover van het gevraagde kanaal is gelegen, dat zij er geen profijt van kan hebben, waarom Burgemeester en Wethouders voor stellen niet op het verzoek in te gaan. De heer C. H. H. WISSE stelt de vraag, of het kanaal mettertijd niet van indirect belang voor de gemeente zou kdnnen zijn. Wie weet, of de gemeente er door een zijtak ook niet mee in- verband zou kunnen komen. Hij ziet er wel wat in en heeft geen bezwaar om de gervraagde bijdrage van 3 cent par inwoner toe te staan. De VOORZITTER wijst er op, dat de ge meente zelf een los_ en laadplaats heeft. De heer C. H. H. WISSE meent, dat men toch niet kan weten of de gemeente op een wijze waarop men thans niet rekenen kan, er toch ook voordeel van zou kunnen hebben, en Man beteekenis zou kunnen worden voor den handel en de industrie van Zaamslag. De heer VAN PETEGEM merkt op, dat waar de heer Wisse van een zijtak spreekt, deze ge meente wel zou kunnen beginnen te vragen met een zijtak door de Otheensche kreek. Hij ge- looft niet, dat dit zooveel geld zal kosten. Wat het gevraagde kanaal betreft, betwijfelt hij, of die zaak wel rendeeren zal, hij kan zich rtat al- thans niet voorstellen. Hij is het met Burge meester en Wethouders eens, dat het voor deze gemeente van geen belang is. De VOORZITER weet niet, wat er in de toe- komist zal gebeuren, en kan maar alleen met de tegenwoordige omstandigheden rekenin.g houden en dan vraagt hij, of het, nu uit niets blijkt, dat het beoogde kanaal voor de gemeen te nut zou hebben, gewettigd is, om daarvoor van wege de gemeente een bijdrage te geven. Dat het comite voor het bereiken van haar doel zooveel mogeliik steun tracht te verwer- van, spreekt van zelf. Wat de rentabiliteit van het werk betreft, daar gaat het niet over. Dat is een kwestie, die de regeering, welke het kanaal zal maken, moet beslissen. Trouwens, er worden wel meer werken uitgevoerd, waar van de rentabiliteit niet vaststaat. dat ziet men wel aan de haven van Vlissingen. Algernon meent men, dat die niets zal opleveren en toch wordt met alle geweld beproefd die haven te krijgen. of 't verlies van mijn mooisten stier zijn. Vergevensgezind zijn ze niet, de smokke- laars, en Courthorne is een duivel als hij begint," zeide hij. „Maar luister eens, brigadier, ik heb u verteld waar hij is; ziet u geen kans om hem in 't nauw te drijven en gevangen te nemen, dan knap ik het zaakje zelf op." Brigadier Stinrson fronste zijn wenkbrau- wen. Als er een is, die't weten kan, wat ze In hun schild voeren, dan ben jij het," zeide hij, terwijl hij den man van onder zijn wenkbrauwen opiettend aankeek. ,,Maar ik heb reden om te aarzelen; het waarom is me niet redht duidelijk; je biedt opeens den Staat je diensten aan en je wint er niets bij." De maq balde zijn vuisten in machtelooze woede. U weet toch immers alles, brigadier, en u praat over den Staat! De Staat kan naar de m^an loopen!" barstte hij uit. „Zoo waar ik hier sta, 't is de zuivere waarheid. die ik u verteld heb en als er een is, die u vertellen kan, waar de jongens hun vracht afzetten, dan ben ik 't. Maar u wilt een reden hebbengoedCourthorne Is 't geweest, die ons te schande gemaakt heeft." Brigadier Stimson knikte; iets dergelijks had hij vermoed. ,,ln dat geval zullen we je een kans geven om ons te helpen," zeide hij droogjes. „Alzoo de brug durven ze natuurlijk niet te riskeeren, en 't ijs is niet dik genoeg om den wagen te kunnen dragen. Twee wegen staan hun dus maar open naar alle waar- schijnlijkheid zal 't dus wel Graham's Pool worden. Maar Courthorne is geen kind, Alle kans, juist omdat dit de gemakkelijkste I weg is, dat hij den ander neemt. Ben je klaai voor je dienst, marechaussee Payne?" De jonge man stond in de houding. ,,B li nen tien minuten kan, ik klaar zijn, briga dier", antwoordde hij. „Goed," onwillekeurig sprak brigadier Stimson nu iets luider. Je gaat naar "t heu- veltje eet^ mijl buiten de nederzetting en be- waakt den weg naar Montana. Niet lang nadat je je daar geposteerd hebt, zal Cour thorne wel op zijn zwarte- langs komen, hi] kom-t van de boerderij van With am je laat je niet zien, maar je volgt hem. Ais hn den k-ant van Carson's Crossing uitgaarti kom je zoo snel je kunt naar Graham's waar je. mij en de overi'gen vinden zult. Rijdt hij naar de brug, dan houd je hem aan en tracht te weten te komen, wat hij van plan is. Niet arresteeren. Natuurk k vertelt hij je niets, maar elke minuut ooonthoud betee- icent schade voor de smokkelaars, denk daaraan. Marechaussee Shannon, jij rijdt onmiddellijk naar het bosch boven Graham's Pool, om 't pad naar beneden te bewaken. ledereen, die p-asseeren wil, houd je aan - als 't Courthorne is, moet je hem ophouden tot wij komen. Heibben jullie goed begrepen, wat je doen moet, allebei?" De twee jornge mannen salueerden, keer- den zich om en ginigen het blokhuis uit. Met een eigenaardiuen glimlach orn zijn lippen keek brigadier Stimson van den boer tegen over hem naar de mannen, die zich vlug aan 't aankleeden waren. Alle kans, dat we morgen van 't gezel- sdhap van mr. Courthorne kunnen genieten, jongens zeide hij. ,,Haal een ketel water, Tom, en zorg voor koffie. Er zijn verSchei- dene goede redenen, waarom we niet te vroeg weg moeten gaan. Over een groot uur pas moeten we zadelen." (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5