Cacaodrank 6EMEN8DE 8ERICHTEN, PREDIKBETJRTEN. MUNHARDT* Siaai-Tabletten .00* Maag-Tabletlen.75 Zenuw-Tabletten .75* Laxeer-Tarbletten 60« Hoofdpijn-Tabletten 60* Axel 12 op2 Maart 16 Boschkapelle 31 2 34 Clinge 4 2 u 5 Graauw 23 2 61 Hoek 2 82 Hulst 8 2 19 Westdorpe 2 46 Zaamslag 6 2 u 10 Totaal 84 Totaal 273 Zmdag 12 April 1925 (le Paaschdag.) Maandag 13 April 1925 (2e Paaschdag.) EEN VROUW TER DOOD VEROORDEELD. EEN SCHADEVERGOEDINGSEISCH VAN DEN CANADEESCHEN BEUL. ingezondknIstukken. Er is en er blijft maar OVERAL VERKRIJGBAAR 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bij Apotb. en DrogistWk door de firraa Eysbouts te Asten (N.-B.) aan welke firma ook de oude bel, die in 154b door Johannes Burgerhuijs is ge- goten en 120 K.G weegt, wederom is verkocht. Deze bel zal eerst nog op een tentoonstelling van uurwerken etc. te den Bosch geplaatst worden en daarna in een der kleinere Friesche kerken gehangen worden. GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS ARBEIDSBEURS, TER NEUZEN. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden op 1 April 1925 als werkloos ingeschreven Transport en lossr arbeiders 278 op 2 Maart 255 Opperlieden 6 2 7 Timm-rlieden 2 8 Metselaars 2 2,, 4 Scbilders 12. 2 Typografen 2 2 Zeelieden 8 2 6 Bankwerkers 4 2 1 Electriciens 1 2 Totaal 306 Totaal 284 9p de Correspondentschappen te it V 0 II Op Zaterdag 28 Maart j. I. bedroeg het aantal werkloozen. ingeschreven bij 207 organen der openbare arbeidsbemidde'ing 65800, in Februari j. 1 75000. Ned. Herv. Kerk. Ter Nmizen 94 u., Lis. A. Timmerman en 2 u„ Ds. A. Timmerman, Bediening van den H Doop. Sluiskil. 9] u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u.. Ds. E. Raarns, Bediening H. Avondmaal en 2 u., Ds. E. Raams, Dankzegiing H. Avondmaal. Zaamslag. 9 u. Ds. G. van Dis, H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel. 9j u. en 2 u., Ds G. I'. A. Ruijseh van Dugteren SasvanGent. 9j n. Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Honten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. J. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. V loos wij kjitraat). Ter Neuzen 9 u., 2 u. en 54 u„ Ds. Neeikos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 54 u., leeskerk. Axel Gereformeerde Gemeente. (Weststraat). 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal ..Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 51 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur. Narniddags om half drie T.of, Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 94 it., Ds. Timmerman. Sluiskil. 9| u., dhr L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E Raams. Zaamslag. 9 11., Ds. G. van Dis. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerae Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9) u., leeskerk RECHTSZAKEN. DE UITLEVERING VAN BRIEDE. Nader wordt uit Londen gemeld dat Briede, na de uitspraak van den politie- recbter verklaarde niet te begrijpen, waar mede hi] een dergelijk vonnis had verdiend, daar andere personen door de bewuste documenten veel meer worden gecompro- mitteerd dan hij De politierechter ant woordde, dat er voldoende redenen voor zijn uitlevering aauwezig waren. Briede' heeft twee weken tijd om tegen deze uitspraak in hooger beroep te gaan VERDUISTERING. De 4e Kamer der rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 25 jarigen S. rijksklerk bij de belas- tingen te Hilversum, die 10.611 ver- duisterde en veroordeelde hem wegens ver- duistering meermalen gepleegd tot 1 jaar gevangenisstraf. Het O. M. had dezelfde straf geeischl, wegens verduistering van gelden, die hij als ambtenaar in zijn be diening onder zich had. DE TREKSCHUIT IN DE 20e EEC W. B. en Wvan Edam stellen den raad voor, een verordening in het leven te roepen, regelende het vervoer en de vast- stelling van tarieven voor de trek- schuiten, binnen deze gemeente. YY ij meenen te weten dat een dergelijke verordening wel een unicum op het gebied van gemeenteverordeningen is. Zooals wellicht bekend zal zijn, wordt de trekschuitendienst, welke ondernomen wordt van Edam naar de visscherswijk Voleudam, voornamelijk in stand gehouden met het oog op het drukke vreemdelingenbezoek in de zomermaanden. De verordening wordt in het leven ge- roepen naar aanleiding van een verzoek van de vereeniging voor Vreemdelingen verkeer „Edams Belang". EEN BERUCHT BAN DIE Overgeleverd aan de Duitsch-) justitie. Doo- het grenscommissariaat te Heerle is aan de Duitsche justitie te Herzogenrath uitgeleverd een berucht Duitsch bandiit, een moordenaar, die uit de gevangenis te Brauusweich was ont-mapt, waarin hij levens- lang moest zitten voor eeu dubbelen moord. In YY olfenbuttel had hii gedurende den nacht in^ebroken in de woning van een rechter. Toen bij bezig was de gestolen sieraden in te pakken, stond plots de echt- genoote van den rechter voor hem, hij trok een mes sneed de dame de halsslag- ader door en vertrok met den buit Later toen hij een collier ten gelde wilde maken, werd door den juwelier de politie ver- wittigd, die hem aanhield Hij wist later weer uit de gevangenis te ontsnappen, nadat hij zijn bewaker had overrompeld en gedood. A1 zwervende kwam hij in Hol land waar zijn arrestatie te Maastricht ge schiedde Ook heeft hij nog gepoogd, uit de gevangenis te Maastricht te vluchten. Met meer dan gewone zorg en bewaking is de berucbte moordenaar aan de Duitsche politie overgeleverd. Voor het Ass senhof te Leeds stond de 21-jarige Catherine Thorpe terecht wegens moord met voor'bedachten rade den lOen Januari op den musicus Herbert Musgrove geple Jgd. Catherine Torpe leefde gescheiden van haar man, Musgrove leefde gescheiden van zjjn vrouw. Zij hadden elkaar leeren kennen en Catherine Thorpe had een sterke liefde opgevat voor Musgrove De omgang tusschen de twee menschen was echter niet bepaald vlot. Catherine had Musgrove geld geleend, dat Musgrove verznimde terug te betalen. Hierover ontstond een nogal hoog loopende ruzie. Catherine had in den avond van den 10 Januari een mes in haar hand koffertje en toen hij haar in de ruzie begon te oeleedigen en te duwen h id zij het mes genomen en hem daarmede in de borst gestoken. met het gevolg dat Musgrove overleed. Catherine verklaarde dat zij erg van Musgrove liield en niet de bedoeling had. hem leed te doen. De jury sprak echter het schuldig uit, doch voegde hier- aan toe dat de beklaagde onder groote provocatie had gehandeld en beval haar voor gratie aan. De rechter sprak de doodstraf uit. EEN GEHE1MZ1NNIG DRAMA. Onlangs heeft men de lijken ontlekt van twee mannen in een anatomische school te Londen De lijken werlen spoedig herkend. De eene doode is een man van ongeveer 45 a 50 jaar, zoon van den stichter der schoolde andere is een man van 27 jaar wiens vader onlangs gestorven was ej die naar Londen was gekomen om daar een proces te voeren ozer het testament. Hij meende rechten te kunnen laten gelden op een bedrag van 13.000 pd. st. Uranville Cocke, de oudste der beide dooden heeft hem in dit proees bjjgestaan samen be- zochten zij procureurs en advocaten. S. Foster, de jonge man. had zjjn ouderen vriend een aandeel in de erfenis beloofd. De eisch werd e -liter afgewezen. Beide mannen leefden samen op een klein appar tement Cocke's tweede vrouw van een eerste was hij gescheiden - had Haar man verlaten en weigerde te ug te keeren. Financieel ging het beide mannen zeer slecht. Het mislukte proces k istte veel en ontnam hun alle hoop ooit in beteren doen te komen. Wat er da verder ge- beurd is weet men nog niet. De j >nge man werd dicht bij een half openstaanden gashaar 1 gevondeo. Deskundig onderzoek heeft echter uitgemaakt, dat hij reeds dood was voor de gaskraan werd opengezet. Cocke schijnt echter wel zelfmoord gepleegd te hebben door gasverstikking DE „DAAD" VAN EEN ANT1- MILITA1RIST. Men schrijft aan „Het Volk" uit Wie- ringen Het volgende voorval speelde zich op de postbont, welke van Wieringen naar de Van Ewjjcksluis vaart, af. Zns leer- lingen van de vrijwillige wapenhandel. die te Hoorn bljjken van bekwaamheid moes- ten aflnggen, hadden zich io militair uniform met volledigs u trusting, ransel en geweer in gescbeept en waar bet vinnig koud was, zich beneden in de kajuit genes'eld. Ge weren en ransels hadden zij op het dek laten liggen Dit zag een arbeider van de Zuiderzee- werken, uit Emmer-Pascuum afkomstig, (zooals thans velen uit die streek hier werk vinden, en die me sta! allemaal vol- bloed anti-militairist anachist zijn) en het zien van het wapmtuig werkte zoo aan- stekeljjk op zijn „anti"-gevoel, dat hjj op een oogenblik, dat Diemand aaa dek was als de stuurman, die natuurlijk in de stuur- kast stocd, hij geiveren en ransels in volls zee o erboord wieip. Ju st ging de laatste raasel over de verschansing, toen de kapitein boven kwam en vroeg wat hij uitvoerde. Dit moordtuig h eort hier met aan beord", was het kalme antwoord. Natuurlijk was er niets meer aan te doeD, als door te varen en de manschappen er van te verwittigen, wat er met ban ,/bullen" was geschied. CONF11CT TUSSCHEN SCHOONZOON EN SCHOONMOEDER. Dat het tragisch komisch conflict tusschen schoonzoon en schoonmoeder niet slechts het onderwerp is van verouderde klucht- spelen, maar nog werkelijkheid kan zgn, is weer voor de Parijsche rechtbank geblekeD. Een jong echtgenoot was zijn woning ontvlucht en had een ander domiciiie be- tiokken, daar hij niet langer met zyn schoonmoeder onder een dak wilde samen- wonen. Zijn vrouw koos de partij harer mama en vroeg echtscheid ng aan op grojd van het feit oat haar man haar had ver laten en aldus een beleedigende daad tegen- over haar en haar moeder had verricht. De rechtbank verklaarde den eisch echter niet ontvankeljjk, en motiveerde dit met de volgende wijsgearige toelichtingHet stond den echtgeiMot in quaestie vrij om zijn domiciiie over te plaatsen waar hem d t goeddunkte hij heeft niet slechts van zijn recatMrebruik gemiakt, maar tevens een wijs besluit genomen door een einde te maken aan een samenwonen, dat over het algemeen gevaren oplevert voor de goede liarmonie in jonge gezinnen. VROU WEN ROOF IN CHINA. Wij meldden in 't kort den roof van dui- zend Clhineesche vronwen -en meisjes, door een rooversibende, welke Kintsekwan over- viel. Thans blijkt, dat een bende van 600 Chi- neesche rowers de pnovincie Shemsi af- stroopt. Eenige dagen geleden deden zij een aamval op het doaunekantoor van Kintse kwan. Vervolgens brandden zij de geheele plaats neer en dreven den Engelschen zen- delimg Parker en zijn vno-uw in de bergen. De bandieten roofden alle huizen leeg en dreven de vrouwen en meisjes op een hoop. Ooggetuigen, die zich in veiligheid wisten te brengen en Tientskin te bereiken, doen somlbere verhalen van duizenden meisjes en vronwen, die poogden te onfvluohten, doch door de bandieten, die hier voor speciale wachten hadden uitgezet, werden opgevan- gen en als slaven aan lange ketenen wegge- voerd. Eenigie honderden tradhten, naar aan de „Cihicago Triibume" wiordt gemeld, de rivier over te stelken en zoo haar noodlot te ont- loqpen, dodh de bodem van de overladen pont bezweek en ettelijiken der ongelukkigen verdronken. De plaatselijke troepen weigerden in te grijipen. Eerst de komst der troepen, door de gouverneurs der nalburige provincies af- gezonden, deed de roovers de wijk nemen, met medeneming van een groot gedeelte van hun ibuit. Ook elders in China sohijnt het nog verre van rustig en nonmaal te zijn. Een Reuter- telegram berioht n.l., dat regeeringstroepen uit Homan een aanval hebben gedaan op Shenkin. Het Britsche gezan.tsdhap heeft zidh onimiddellijk telegrafiscth in verbindin.g gesteld met den mlitairen gouverneur van Honan, met het verzoek alle mogetijke maat- regelen te nemen ter besdhenming van den aldaar wonenden zendeling en van de ove- rige vreemdelingen en hun beziftingen. Blijkfbaar staan deze vijandelijfcheden in verband met den strijd tusschen de ver- schillenide candidaten voor het militaire gouverneursdhap der provincie. DE TOEKO-MST VAN DE STEENKOLEN- INDUSTRIE. In de „Daily Chronicle" begint de be- kende eco-noom Sir Leo Ghiozza Money een serie artikelen, waarin hij zidh voorstelt de gevaren te omderzoeken, die de Britsche in- (fustrie bedreigen. In zijn eerste artikel be- spreekt Ihij de toekoimsf van de steenkool- industrie, voor welker kwijnend bestaan hij een oorzaak aanwijst, waarop naar wij mee nen tot nog toe niet de aandadht was ge- vestigd. Hij legt nl. verband tusschen den sleahten gang van zaken in het kolenbedrijf en de wijziging van Ihet stookmateriaal der sdhepen. Hij vraagt hoe het komt, da<t En- geland eigenlijk in groote lioeveelheden steenikool heeft uitgevoerd en geeft daarop ten antwoond, dat de Engelsdhe steenkool hoofdzakelijk naar het buitenland werd ver- sdheept niet voor industrieele doe'leinden, doth ten bahoeve van de steenkoolstokende schepen. Daarom heef't de vervanging van steenkool door stookolie op zee den Engel schen steenikoolhandel een grcoten klap toe- gebradht Ten bewijze van de beteekenis van deze verandaring in 't stookmateriaal voor de Engelsdhe steenkoolindM -i e publi- ceert Sir Leo de volgende cijfers: terwijl in 1914 het totaal percentage van de kolen- stc.kende schepen 89 bedroeg en dat der oiiestokende schepen slechts 3 (en het percentage zeilschepen 8 waren deze cijfers in 1924 als volgt: kolenstoken-de sdhepen 66 oiiestokende 30 (zeil schepen 4 Hieruit blijkt, dat thans reeds .'bijna een derde van alle schepen stodkt, hetgeen, zegt Sir Leo, bctec-kent, dat het gdbruik van steenkolen ter zee in tien jaren tijds met een derde is aehteruitgegaan. terwijl volgens hem het gelbruik onherroe- pelijk vender zal idalen. Hij voorspelt, dat over tien jaren de 66 steenkoolstokende sdhepen, die thans nog in de vaart zijn, zal zijn verminderd tot een betrckkelijk onaan- zienlijik percentage. Sir Leo Ohiozza Money trekt hieruit de conelusie, dat een groot deel van den En gelschen steenkolenuitvoer voorgoed verlo- ren is, ongeacht het feit dat Duitschland scihadevergoedings'betalingen heeft te doen in den vorrn van steenkool en Frankrijk in het bezit is gekomen van de Duitsche steen- koolmijnen. Zoowel mijneigenaars als mijn- werikers hebben, besluit de schrijver, dit feit tendege onder de oogen te zien. DE EERZUCHT VAN CURZON. De onlangs overleden markies Curzon, was, hoewel van adel, van besdheiden af- komst; zijn: vader was predikant, doch in staat voor zijn zoon een acadernische optei- uiiug te bekostigen. Later is hij door zijn oijzondere bekwaamheid opgeklommen tor de moogste ambten m net .vior„.nkrij,k Eng land en was onoer meer onaer-konmg van tsrnseln-lnidie. Uat hij het zoover heeit ge- oraont, was hem gemakkelijk gemaakt door- dar hij zoo verstandig geweest is om zelfs tweemaal een rijke Amerikaansche vrouw te huwen. Hij wist zich in zijn hooge posltie zoo goed in te denken, dat hij tot in de kleinste kleiniigiheden de rol van grooten heer speel de. Hem werden op een liefdadigheids- bazaar eens servetringen aangelboden. Met groote belamgsteliling bekeek Curzon die voo-rwenpen en vroeg aan de verkoopster, waartoe ze dienden Om gelbruikte servetten op te rollen voor een voilgenden maaltijid. Zijn er dan lieden die een servet meer dan eenimaal gebruiken? vroeg Curzon. Curzon vond het minder gepast, dat hij wel Excellentie was als onderkoning, maar zijn vrouw geen bijzonderen titeli had in ver band mete zijn positie; toch gaf hij haar zelf een ondersoheiding, door tegenover vreeimden nooit anders over haar te spreken dan van Hare Excellentie. Bij een bezoek van den hertog van Con- nauglht, den broeder van den koning van Engeland, zou een duribar worden gehouden en markies Curzon wilde met alle geweld bij de ontvangst van dien hoogen gast door de inlandsche hoofden toch nummer een blijven. De zetel's waren zoo gerangschikt, dat die van den onderkoning stond even voor die van den hertog. Bij het voorrijden werd dit door het gevolg van den hertog bemerkt, die weigerde uit te stappen, voor- dat zijn zetel op dezelfde lijn stond als de zetel van den onderkoning en die van de gemalin van den hertog even daarachter, waaradhter die van de vrouw van den onder koning moest worden geplaatst. Curzon had het echter zoo weten aan te leggen, dat de onaerkoning het laatste kwam, zoodat de broeder van den koning moest opstaan om hem te begroeten. Eerst nadat de onder koning was aangekomen, namen de offi- cieelte begroetingen een aanvang. De diensten van den Canadeeschen beul, Arthur Ellis, werden dezer dagen gevraagd voor de executie van het vonnis van een ter dood veroordeeldp. Ellis begaf zich naar Winnepeg, waar hij zijn beminnelijk beroep zou uitoefenen, doch toen hij aldaar aan- kwam werd hem medegedeeld, dat de ver- oordeelde inmiddels gratie had verkregen en ter elfder ure in vrijheid was gesteld. Men kan zich begrijpen hoe verlicht de begenadigde gevangene zich heeft gevoeld, dat de kennismaking met den beul geen dourgang behoefde te vinden. Niet alzo" Arthur Ellis, die zich te kort gedaan achtte en derhalve een schadevergoeding van 180 dollar eischte, daar hij tijd en geld aan zijn reis naar Winnepeg had ten koste gelegd. EEN U1TERST VERMETELE PROEF- NEM1NG. Twee Amerikaansche mi'litairen, een ser geant en een korporaal bij den vliegdienst, hebben zich geleend tot een uiterst verme- tele, doch gelukkig goed afgeloopen proef- neming. Het was hun er om te doen, het bewijs te leveren, dat bij een Snellen val, zelfs van een tamelijke groote hoogte, de menschen niet door bewusteloosheid worden bevangen, zooals veelal wordt aangenomen, dat wel het geval zou zijn. De beide vliegers lieten zich in een para chute vallen uit vliegtuigen en hadden daar- bij hun maatregelen zoo getroffen, dat het valscherm zich pas na een val van 1000 vt. kon openen. Zij waren toen zij uit het vlieg- tuig sprongen 3000 vt. hoog en vielen inder- daad voile 1000 vt. voor de schermen open- gingen. De beide mannen kwamen in het eind on- gedeerd op den grond; zij waren tijdens den val geen moment buiten westen geweest. EEN ZONDERLINGE GESCH1EDENIS. De bladen vertellen een zonderlinge ge- schiedenis van de 34jarige vrouw van een handelsreiziger, die in een van de Londensche ziiekemhuizen overleden is, waar zij met ernstige kneuzinigen aan het hoofd gebracht was, nadat men haar aldus in den kolenkalder van lhaar woning in Manor Park had aangetroffen. Nadat zij eenige dagen bewmsteloos was geweest, kwairn zij bij kennis en vertbldelhet volgende verhaal. Den mididaig, dat men haar had ge- vonden was er een marlkskramer aan de deur geweest, van wien zij geweigerd had iets te koopen. Toen zij eenigen tijd daarna in de kalder kolen geschept had, sprong de zelfde man plotsefing van achter de trap te voorsdhijn, waarop een wor.steling volg- de. Verder her.innerde zij zich niets meer. De vrouw is overleden, dodh telkens als zij bij kennis was, deed zij ihetzeilfde verhaal. De politie prdbeert nu den marskramer in handen te krijgen. Uiit (het huis van de on- gelukkige vrouw was niets gestolen. Buiten verantwoordelijkheid der Redaetie). 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. DE STRAATVERLICHTING. Mijriheer de Redacteur! De liohtlooze avoniden die we deze week be- leven doet een herinnering aan het vorig jaar opduiken, en noopt tot een vraag. Zou ons gemeentebestuur thans maatregelen getroffen hebben, dat de kom der gemeente in den avond van den tweeden Paaschdag, als er zoowel door de stadgenooten, die op de been zijn als door de aanwezige vreemdelingen veel drukte heerscht, en de maan pas 1 minuut voor middernacht opkorwt, weer niet in dikke duis- ternis gedompeld blijft, zooals het vorig jaar Ter Neuizen. OPMERKER. ELECTRIFICATIE VAN AXEL. Mijnheer de Redacteur! Met zeer veel genoegen vernam ik, dat onze gemeenteraad j.l. Dinadag, op voorstel van den heer Van Dixhoom, met 8 tegen 8 stemmen besloot, een beroep te doen op de Kroon, in zake het hem medegedeelde besluit van Gede- puteerde Staten, waarbij goedkeuring is ont- houden aan het raadsbesluit tot het aangaan eener overeenikomst met de P. Z. E. M. voor het betrekken van electrische stroom. Het heeft mij echter sterk verwonderd te ver- nemen, dat zoowel de oud-wethouder de heei Kruijsse, die toch over het algemeen blijk geeft goed op de hoogte te zijn, als de wethouder, de hee Oggel helbben beweerd, dat voor den raad de gelegenheid tot beroep niet zou open staan. Ik vermeen, dat die meening uit een misver- stand voort moet spruiten. Naar ik verneem wordt door Ged. Staten het nemen van een raadsbesluit met als inhoud een contract als het onderhavige beschouwd als een onderhandsche aanlbesteding of leverantie en alzoo op grond van art. 194f der Gemeentewet aan hunne goedkeuring onderworpen. Nu zal toch echter artikel 200 der Gemeen- tewet, waarbfl is bepaald, dat, in geval Ged. .Staten weigeren het besluit van een gemeente raad goed te keuren, deze daarvan binnen 30 dagen, te rekenen van de dagteekening der be- slissmg van Ged. Staten bij de Kroon voorzle- ntng lean vragen, evengoed geschreven ejjn voor onze gemeente dan voor iedere andere 111 Nederland. Bbjkcns een beschikking der Kroon van 31 Met 1918 is in deze gevallen in het algemeen te beantwoorden de vraag, of de goedkeuring al of niet behoorde te worden verleend, zoodat het onderzoek zich niet behoeft te beperken tot de vraag, of de gronden waarop Gedep. Staten hunne goedkeuring aan het raadslbesluit heb ben onthouden, juist zijn. Het komt mij voor, Mijnlheer de Redacteur, dat de gronden waarop Gedep. Staten hunne goedkeuring hebben onthouden, bezwaariijk den toets der critiek kunnen weerstaan, want net kan toch moeilijk als een bezwaar worden aangevoerd, dat ons gemeentebestuur de be- langen der gemeente te goed heeft willen die- nen, door gunstiger en beter omschreven voor- waarden te bedingen, dan welke het normaal- contract haar zouden bieden Met dank voor de plaatsing. AXELAAR. Axel, 9 April 1925. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een kinderschopje, een etui met rozenkrans en een handdoek. Redhthebbenden vervoegen zioh aldaar. SC H EEPVAARTBEWEGING. 7 April. Eng. s.s. Camillo, 14531 M3 ledig van Gent naar Gulfport. Deensch s.s. Esther, 3182 M3., fosfaar van Gent naar Stockholm. Eng. s.s. Halton, 1301 M3„ fosfaat, van Riemen naar Stockton. Belg. s.s. Urpeth, 1383 M3„ fosfaat, van Riemen naar Konimgsberg. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3., ge- mengd, van Gent naar Antwerpen Eng. s.s. Stelling, 6046 M3„ ledig van Gent naar Tyne. Eng. s.'S. Blue Gallon, 2115 M3, cement, van Gent naar New-Castle. Fransch s.s. Capt. Winckler, 5710 M3„ ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Lancaster Castle, 15920 M3., gemeragd van Galveston voor Gent. 8 April. Eng. s.s. Aysgarth, 5527 M3., ledig, van Gent naar New^CastR. Eng. s.s. Don, 2936 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Belg. s.s. Van Dijck, 6042 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng s.>s. Gracslhqt, 6734 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoeo, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Teeswood, 2446 M3., ijzer, van Gent naar Stockton. Zweedsch s.s. Gunhild, 1903 M3., benzine, van Gent naar Stockholm. Zweedsch s.s. A. K. Armstrom, 2457 M3„ ledig, van Gent naar Hull. Fransch s.s. Madaleine, 3104 M3., pyriet, van La Pallice voor Gent. Ijsland'sdh s.s. Nonni, 997 M3., steen, van Stavanger voor Gent. Eng. s.s. Cyrille Danneels, 4486 M3„ kolen, van Leith voor Gent. 9 April. Letl. s.s. Vel-ta, 6650 M3., gemengcr, van Riga voor Gent. Fransch s.s. Neufchatel, 3013 M3., ledig, van Honfleur voor Gent. Noorsdh s.s. Adolf Urban, 1369 M3., pek, van Sunderland voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Croham, 1107 M3;, kolen, van Dysart voor Gent. Duitsch s.s. Jade, 2953 M3., cokes, van New-Castle voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Wreathier, 2803 M3., kolen, van Goole voor Gent. Belg. s.s. Theopihiel Massart, 733 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s.s. Largo, 6250 M3„ ledig, van Ter Neuzen naar Newcastle. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Langs de Westsluis alhier zijn 4 binnen- vaartuigen op- en 9 afgeschut. A. C. LENSEN S STOOMVAARTMAAT SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA van Seriplhos naar Stettin passeerde 9 dezer Quessant. s.s. MAGDALEN A in lossing te St. Vin cent (K. V.). s.s. TERNEUZEN van La Goulette naai Middleslbro pass. 9 dezer Finisterre.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2