VEEFOKDAG ORKESTNUMMERS, P. Platieeuw, I Serie WETEN en KUNNEN ADtfERTENTlEN. EenpartijtjeWilgenHeiningstaken Manchesterkleeding 15 tot 20 Liter Melk. VERKAOE'S sfESlS'SW BONBONS VERL0REN een grijze Regenjas. een net BURGER WOONHUIS SKOLINEI Verschillende soorten Ontbijtkoek SLOOPERIJ. Firma P. J. VAN DE SAMDE, Viuelkoepten. T E K O O P Stelt U prijs op soliede en WERKKIELEN J. v. WESTEN, BOD GEVRAAGD voor 8 April a.s, op EEN KAST, inhoudende 70 diverse C. A. v. FRAAIJENHOVEN, Stationswege TerNeiizfin. Teleph. 77. VoorhandenDIVERSE HOUTWAREN, Tmns eOUWGRONO en WOONHUIZEN I zijn werkelijk if „iets bijzonders" VERKADE ZAANDAM DEMfVT Vlissingen Walstraat 84 Middelburg Lange Delft H 13 zenuwdrank; e Vanaf heden verkrijgbaar Axel, Bakkerij GEBR. MARIJS VOORHANDEN: BLOEMENTEELT IN KLEINE TUINEN. GROENTETEELT VOOR KLEINE TUINEN. enz, enz. Vrijid'agavond omstreeks 7 uur uit Poorters- uven naar Londen vertrokken. Onderweg •bemerkte de uit 10 koppen bestaande be- mannimg, dat het schip begon over te hellen. Waar het slec'ht weer was, zag men er niets bijzonders in, alleen gat' de kapitein last wat langzamer te varen. Veertien mijlen voonbij het vuurschip „Maas" evenwel nam liet schip zulk een positie in, dat de gezag- voerd'er het noodig oordeelde, het schip te ver laten. De bamanning giing in de sloep over. Hierbij geraakte, tengevolge van de mstuknige zee, de bootsinan te water en verdronk. De schipibreukelingen, alien En- gelschen, zwterven den geheelen nacht in de boot rond. Eerst Zaterdagmorgen werden ze door de naar den Waterwag koersende JVlaasdijk" opgemerkt en aan boord ge- lomen. De Engelsohe consul heeft zich over hun lot ontfenmd. De „Aysgarth Force" is vermoedel'ijk, xort nadat ze door haar bemannirog ver- iaten was, igezonkem, altfhans Zaterdag- Tiorigen was er geen spoor meer van het yaartui'g te ontdekken. DE „DROOGGELEGDE" BIjBEL. In ,,De Heraut" deelt prof. H. H. Kuyper nder meer mede: Men zal voor de'Amerikanen, in verband met de drooglegging, een nieuwen Bijbel iiitgeven, die een afsahaffers-bijbel zal wor- dien. Versohil'lende hoogleeraren aan de be- kende Yale universiteit zijm, naar men uit Aim eri ka meld t, all bezig met deze verbetercje Bijtbeluitgave. Natuunlijk zal men al die pllaatsen, waar over de nadeelige gevolgen van den wijn gesproken wordt, zooals bijv. de dronkenschap van Noach, laten staan. Misscliien druikt men ze zelfs met een vette etter. Miaar al die teksten, waar het wijn- gebruik onder Israel als een geoorloofde of goede gewoonte vermeld wordt, zullen word en „verbeterd". Een proeve, hoe dit geschieden zal, wordt ons reeds medege- deeld. Als de geschiedsahrijvex in 1 Kron. 6 3 verhaalt, dat David bij het opbren- gea der ank naar Jeruzalem aan een iegelijk onder Israel een bolle broods, een schoon -tulk vleesch en een flesch wijn uitdeelde, dan is die flesoh wijn de steen des aanstoots voor de geheel-onthouders. In den ,,droog- -"elegden Bijlbel" verdwijnt die flesoh wijn Ian ook en maakt plaats voor een rozijnen- KjOek. Schr. is benieuwd, of deze venbetering consequent zal wonden toegepast, ibijv. ook oij het wonderteeken door Christus te Kana gedaan, en we ook daar te lezen zullen krij- gen, 'dat Christus het water in de vaten ver- mderde in rozijnenikoeken. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten veran.twoordelijkh.eid der Redactie). Ter Neuzen, 30 Maart 1925. Mijnheer de Redacteur, Zou het my vergund zijn nog een weinig plaatsruimte van U te verkrijgen voor onder- vtaanide? Het spijt mij wel, nog eens op de zaak te <K>eten terugkomen, doch het „ingeaonden stuk" van Vrijclag 27 Maart in Uw blad noopt mij er toe. Reeds het eerste stuk, geplaatst door het Comite van Actie", trot mij door den toon van gezag daarin aangeslagen, doch bij dit weede stuk ligt gezag en eigenwaan er nog een beetje dikker op. Deze toon geloof ik, dat niet geschikt is om goed samenspel te leveren, zoodat op die wijze •een goede verstandhouding en samenwerking wel tot de vrome wenschen zullen blijven hehooren. Doch, ter zake. Wat diseht de schrijver van "et Comite zooal op Hij meent, dat ik het openibaar onderwijs geen dienst bewijs met mijn actie, dat ik niet goed op de hoogte ben (of te goed?), dat mijn critiek schamper is. En de vruohten van mijn werk? Die zijn te vinden n „hetgeen de man van de Neutrale school wii." Zoo, zoo Neen, mijnheer, die vruchten zijn juist gerijpt, door het gevaar, dat voor school A ontstaan is, een gevaar, dat blijkbaar, ioor U niet inigezien wordt, althans Uw rede- leering glijdt daar gemakkelijk overheen. Mijn schrijven was er op gericht het ge vaar, dat voor school A dreigde, aan te toonen, omdat ik wist, dat er veel onitevredenheid on der de ouders heenschte, omdat ik wist, dat deze laatsten bij verdere slooperij van school A hun kinderen zouden afnemen en b.v. sturen naareen Neutrale School Mis, myn heer! Naar de Jozinastraat, bijvoorbeeld Daarom is door mij op het gevaar van die nverplaatsing van kinderen van school A naar C gewezen. Men moet niet uit het oog ver- tazen, hoe gemakkelijk velen, van wie men het n liet geheel niet zou kunnen, of mogen ver- wachten, overloopen van het openbaar onder- wys naar de Confessioneele school. Het was dus zeker mijn goed recht om voor de gevol gen, die bovengenoemde overplaatsirtg voor School A kon hehben, te vreezen. Dat deze vrees gelukkig nog niet bewaarheid is gewor- den, is een pluimpje voor de ouders, die on- danks hun ontevredenheid tot nogtoe trouw aan het vaandel gebleven zijn. Verder krijigen wij te slikken: „Noch de man van de Neutrale School, noch mijn persoon, kunnen goede voorstanders van de openbare school zijn. We werken in het duister, met duistere machten. Met de plaatsing van onze artikels in dit blad? Dat komt toch publiek? Is dat duister? Of is de Schrijver van het Comite zoo gewoon aan duister werk, dat hij bij anderen niet iets beters kan veronderstellen Dan is hij zeker in dezen voor zijn taak slecht berekend. Dan, „de Vader van Schoolgaande Kinde ren" mag of moet met vreugde begroeten het feit dat nog niet meerdere slachtoffers geval- Ien zijn. Dat geachte schrijver, snap ik niet goed, dat is zeer duister. Is dat een waarschuwing van U voor een gevaar, dat mij bedreigt uit diepe duistemis? Dan dank ik U! Doch maak U In mij maar niet bezorgd, hoor, dat komt wel terecht. 't Gaat hier over het belang van de openlbare school en niet over het belang van een persoon. Dat zou egoisme zijn, dat mag pas in de Laatste plaats komen, niet waar, of zit persoonlijk belang volgens U steeds op de eerste rang? Bij mij niet. En van werkeloozen gesproken, indien school A eens vender afgleed van het hellend vlak, waarop zij nu geplaatst is, dan lcwam er niet een, doch wel vier of nog meer werkeloozen. Moet men dus tegenstander of erger nog slooper van het openbaar onderwijs zijn, om op zulke gevaren te wijzen? Het slooperswerk, waarover U zulk een groo- ten momd opzet is dus juist door mij bestreden. Dat men mij zal moeten ontmaskeren en on- schadelijk maken, ja, dat geloof ik, dat zou U graag willen, vooral het laatste wellicht, doch dit zou nog wel eens kunnen tegenvallen, want ik ben nogal taai, denk er om! Zeer onaangenaam schijnt U te vinden, dat mijin schrijven sympathie had. Dit had mijn actie al, voor ik begon. Want, wat ik schreef, ik herhaal het, was de meening van bijna alle ouders van leerlingen van school A. Het laatste van Uw stuk is werkelijk een opluchting: School A moet naar een ander en beter gebouw. Dank U alweer voor de in- liehtingen! Daar wisten we heusch niets van. Tot nog toe is ailes, wat aan school A niet deugd, in den regel, goedgepraat. Vroeger kon 't niet. Nu wel. 't Is in ieder geval een stap in de goede richtirvg. Reeds langen tijd is lnerop gehamerd en 't heeft heel wat strijd gekost; eindelijk succes op ons streven, dan. Den heer Kroon komt in de eerste plaats een woord van dank toe voor de onbaatzuchtige wijize, waarop door hem steeds is opgekomen voor de belangen van een goede school in de kom en veel van wat bereikt wordt, of bereikt is, hebben we zeker aan hem te danken. Aan hem zal het heusch niet liggen, indien de zaak niet in de goede richting marcheert. Wat verder het stuk betreft, tegen den man der Neutrale School, dat staat buiten mij. Eni'dn, het voornaamste van de zaak is, te hebben aangetoond het gevaar, dat dreigt voor school A en ik meen wel, dat ouders en ove- rige belanghebbenden dit gevaar hebben be- grepen, ondanks alle groote woorden en duis tere bedreigingen van den schrijver van het Comite. Laat dit ons genoeg zijn. En we zullen het vaandel trouw blijven, zoo- Lang on® dit door zeker drijven niet onmoge- lijk gemaakt wordt. Als er een neutrale school komt, zal het dus niet aan onze schuld te wijten zijn. Met dank voor "de plaatsing mynheer de Redacteur, Uw dw., Vader van schoolgaande kinderen. Ter Neuzen, 30 Maart 1925. Mijnheer de Redacteur, Mag ik U beleefd verzoeken mij een kleine ruimte (want ter zuivere belichting der zaak, waarom het gaat, zou te veel plaats vergen) toe te staan in Uw veelgelezen blad In een ingezonden stuk van het Comite van Actie inzake het openbaar onderwijs in deze gemeente, voorkomend in Uw nummer van 27 Maart j.l. wordt gezegd: „De beide onderwijzeressen waren op een tweede vergadering aanwezig en hebben met geen enkel woord hun afkeuring uitgesproken." Op die bewuste vergadering nu, is met geen enkel woord gerept over de zaak, waarop ge zegd Comite doelt. Zelfs nog nimmer heeft dat Comite met ons, onderwyzeressen, er over van gedachten gewisseld. Ik betreur het, dat het publiek alzoo een verkeerden indruk om- trent onze houding daarover zal gekregen heb ben. Deze is overbekend bij het Hoofd van School A, den Voorzitter der Oudercommissie aan deze school, bij de meeste ouders van de kinderen, die deze school bezoeken en bezoch- ten, voor die plotselinge overplaatsing. Met vriendelyken dank voor de verleende plaatsruimte, ben ik, Mijnheer de Redacteur, ook namens Mej. Spape, Uw dw., E. J. P. EIJKE, Onderwijzeres aan School A. NOGMAALS: EEN NEUTRALE SCHOOL. Wie met aandacht de laatste pennevrucht van het „Comite van actie" voor het openbaar onderwijs" in de krant van 27 Maart heeft gelezen, zal perplex hebben gestaan over zoo- veel goedpraterij van wat slecht is, zooveel verkeeide voorstellingen en heiaaszoo weiing argumenten. Vooreerst dan heb ik de kwestie waar het om gaat absoluut niet onbesproken gelaten. Ik heb letterlijk geschreven en ik hernaal het hter, dat een degiadeering van school A tot een 3-klaseige het openbaar onderwijs in de kom om hals brengt, of, als het comite, dat beter verstaat, vermoordt! Het is voldoende duidelijk, dunkt me! Houdt daar rekening mee, ouders van Ter Neuzen! Verder heb ik de gemeente Ambt-Hardemberg niet, zooals het comite schrijft, voorgesteld als een toonbeeld van vooruitstrevendheid. Ik heb alleen en ook niet meer gezegd, dan dat die gemeente actie- ver 'was clan Ter Neuzen met betrekking tot de bewuste 1 Juli 1924. Laat een ieder er mijn stuk op nalezen en met mij constateeren, dat het comite hier welbewust oneerlijk handelt! Jammer, dat een gebrek aan argumenten tot zulke valsche voorstellingen aanleiding moest geven! Hun zaak wordt er heusch niet beter dour. Bovendien is het comite niet goed inge- lioht wat betreft de gemeente Ambt-Harden- berg. Het wekt de voorstelling alsof er in die ge meente maar 4 openbare scholen zijn. In wer- kelijkheid zyn er echter 12 (zegge twaalf) openbare scholen. Dat is wat anders dan in Ter Neuzen. En dan gaat het comite het gemeentebestuur van Ter Neuzen nota bene nog beschermen, door er op te wijzen, dat erschrik niet vjjf hondercl heele guldens op de begrooting staan vooreen hek rond school A. Is het niet om te gieren Ja, ouders, dat zou het zijn, indien het niet zoo diep-treurig was. Hun zaak moet weT bijzonder zwak zijn, in dien zulke pietluttigheden als ernstige argu menten aangevoerd wonden. Het lijdt dan ook geen twijfel, of de ontevredenheid van ve'le ouders zal door het comite niet weggenomen zijn. En ik lanceer opnieuw mijn stelling: Op weg naar een Neutrale School! Worden de planner) betreffende school A doorgevoerd, dan kan alleen een Neutrale school het Neutrale onderwijs in de kom redden en stellig met suc ces! Tal van andere gemeenten leveren daar het bewijs voor. Het Comite moet zijn oor maar eens te luisteren leggen bij de „maat- schappij tot Nut van 't Algemeen". Het kan daar interessante inliehtingen krijgen, ook over den aard van bet Neutrale onderwijs. Want, ouders van Ter Neuzen, dat Neutrale onderwijs is niets anders clan het g-ewone openbaar on derwijs (soms beter!) met dit verschil dan, dat de zorg voor de school en het onderwijs niet in hand en is van het gemeentebestuur, maar van de ouders. En dit laatste brengt met zich mee, dat de zorg meestal beter is!! De uitstekende Nutsscholen, zooals er zijn te Heerlen, Nymegen, Den Haag, Breda, enz. enz. en zooals er voor weinige maanden een ge- opend is te Slikkerveer (gem. Ridderkerk), zijn niets anders dan openbare scholen in han- den der ouders. Laat men zich dus niet mis- leiden, indien het Comite dit anders zou wil len voorstellen! Ik zal het voor thans hierbij laten. Allichf vincl ik gauw de gelegenheid, deze kwestie wat uitgebreider toe te lichten. Het gaat nu om de zuivenheid van het idee. En waar er in Ter Neuzen een zeer vruchtbaar terrein braak ligt. aarzel ik niet om wederom aan alle voorstan ders van Neutraal of openbaar onderwijs toe te roepen: Op weg naar een Neutrale school!!!!! De ras-echte voorstander. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoeken wij plaatsing van onder- staandes- Naar aanleiding van het ingezonden schrij ven in Uwe courant van 25 Maart, ondertee- kend door A. Hamelink namens de verschillen- de werkliedenorganisaties, en welk schrijven als bedoeling had het ingenomen stanelpunt der werknemers trachten te billijken en ver- dedigen, meenen wij onderstaande onder 't oog te moeten brengen van direct en indirect be- trokkenen, tot welke laatste alle ingezetenen behooren onzer gemeente. Afgezien van de in Belgische havens gel- dende loonen, welke in bedoeld schrijven zoo gunstig mogelijk zyn voorgesteld en waarop wij straks terugkomen, aehten wij het een mo- reele plioht der werknemers met ons samen te werken tot werkverruiming in onze haven, en voorop te stellen: „er moet werk komen!" Daarover zal men het in 't algemeen met ons eens zijn, er heerscht meer dan ooit buitenge- wone en steeds toenemende werkeloosheid, wiaarmede gepaard gaan: 1. Gebrek en te kort in het werkneme-rs- gezin. 2. Vermindering der inkomsten ook van werkgevers, neringdoenden, middenstan- ders enz. 3. Uitputting der gemeentefinantien, waar- door de lasten hoe langer hoe meer de in gezetenen zullen drukken. 4. Als het zoo doorgaat, een verplaatsing van werkgevers naar elders, ontslag van kantoor- en ander personeel. 5. In plaats van woningnood, een massa leeg staande woningen, en ten slotte een finantieel debacle in de gemeente finan- tien en een droeve toekomst voor Ter Neuzen en inwoners. Nu zal e. o. a. ons misschien beschuldigen van overdryving, en wy hopen dat later moge I blijken, dat hij gelijk heeft gehad, doch wij hocrden i-eeds 2/3 jaar terug optimistische stemmen en zelfs onder ons, werkgevers, was men toen vrijwel algemeen nog vol hoop, doch wat is er van, al die verwachtingen terecht ge komen? Niets, absoluut niets, en steeds meer achteruit, zoo zelfs, dat men zou meenen te bemerken, dat de grootste optimisten van des- tijds, nu ook ongerust beginnen te worden. j Is het nu onlbillijk: j Dat de werkgevers voorstellen in onderling overleg met de werknemers, voor zoolang de valuta ons zoo ongunstig blijft, en by wijze van proef, voorloopig tot 31 December 1925, dus sllechts voor negen maanden, loon en werk- tijd in overeenstemming te brengen met de mogelijkheid om meer werk te krijgen. Wij meenden aan het minimum loon van 5,per dag, niet te tornen, doch alleen den werk nemers voor te stellen, voor genoemd mini mum-loon (bij wijze van proef tot 31-12-1925 of zooveel eerder als de valuta gunstiger wordt) twee uur per dag langer te werken, of wel het loon aan de zeeschepen te brengen van f 0,62% per uur op 0,50 per uur met acht- urigen werkdag en kade- en lichterwerk van 0,50 op f 0,40 per uur met tienurigen werk dag (zooals ook nu 10 uren gewerkt wordt). Na de acht uren 50 verhooging. Zou onverhoopt de frank reeds voor 31-12- 1925 op 20 centen komen, dan is deze als proef getroffen regeling direct voor wijziging vat- baar. Is dat nu zoo veel gevraagd in t belang in de eerste plaats van de werknemers zelf, en verder in t belang van geheel de gemeente Is dat onbillijk En vinden de ingezetenen van onze gemeen te het billyk, dat de bootwerkers daarop ge- woonweg antwoorden: „Neen", en als motief aangeven, eerst de loonen in de Nederlandsche havens, waarmede wij heelemaal geen rekening te houden hebben, en daarna die der Belgische havens, waar men werk in overvloed heeft, en men zich al evenmin als in Rotterdam en Am sterdam bekommert om de droeve omstandig- heden waarin werknemers en een ieder in onze gemeente verkeeren! Is het billijk, dat men de pogingen om te trachten werk te krijgen, zonder meer van de hand wijst en liever in drommen dag in dag uit werkeloos en niets doende door de straten loopt, waardoor de kracht en het zedelijk peil van onzen arbeidersstand hoe langer hoe meer worden ondermijnd. Merken reeds nu zoowel da werknemers als de werkgevers niet, dat de gewoonte van niets doen, de arbeidsschuw- heid, traagheid en gemakzucht in de hand werkt! Al moet voorop staan, dat in plaats van weikelooShekl en ondersteuning, er werk moet komen, en wel tegen een loon, dat werkver ruiming mogelijk maakt, willen wij toch nog even eenige opgaven stellen naast die ver- strekt in bedoeld ingezonden stuk. van 25-3 1.1. De dagloonen te Gent bedragen o.a.: voor hout fr. 32 of wel f 4 per dag, voor stukgoed fr. 32 of wel idem, voor zakgoed van fr. 36 tot 38 of wel f 4,50 tot 4,80 per dag. De Forge, Eclairage et Docks van Gent, heeft volgens opgave dezer dagen verschenen in de: „Usine beige" in Februari 1.1. eene nieuwe overeenkomst gemaakt ad fr. 1,85 per uur. Nu is dat wel met vast volk, doch dit is juist de groote concurrent van de cokestrans- porten en kolen, waarmede wij wel degelyk re kening moeten houden. Dat des Zaterdagsnamiddags zonder loons- verhooging wordt gewerkt tot 6 ure, terwijl hier na 1 uur 30 centen per uur overwerk ver- langd wordt, verzwijgt men ook zorgvuldig. Door enkelen onder ons worden te Gent ver- schillende goederen overgeladen, als kolen, macadam, kunstmeststoffen enz. en het is ons absoluut onmogelijk het hier te doen tegen de prijzen waarvoor men het te Gent gedaan krijgt. Voor het inladen van macadam van wagon tot in lichter betaalt men aan den stu- wadoor fr. 1,62 of f 0,20 per ton. Voor mest- stoffen fr. 2,60 of wel 0,33 per ton, wat al niet veel meer is dan hetgeen men hier alleen aan werkloon, ongevallen- en invaliditeits- premie en materialen moet rekenen. In de bovengenoemde prijzen, welke men aan den stuwadoor betaialt, zijn dus begrepen: arbeids- loonen, kraanhuur, verzekering, materialen, verdienste van den stuwadoof enz. Oorzaak is dan ook, dat reeds door sommi- gen onder ons verschillende partijen in Gent en ook in Antwerpen verladen zijn, en het is niet denkbeeldig, dat men zou gaan denken over verplaatsing van oude kantoren naar an dere havens. Ook is voor wat het papierhout betreft vooral, wel rekening te houden met de concurrentie van Brussel en Vilvoorde. De werknemers hadden beter gedaan niet te trachten hun standpunt te rechtvaardigen door geschrijf in de courant, want „qui s'excuse s'accuse" en men kent algemeen voldoende de oorzaak waaraan hunne weigering tot mede- werking ten grondslag ligt. Het is nog tijd! Nog is het misschien niet te laat! Alhoewel volgens onze meening reeds over 2/3 jaar dezen weg had moeten ingesla- gen worden. Werknemers wij roepen U toe: „Helpt met ons mede te trachten welvaart en vrede in Uwe huisgezinnen en in de gemeente terug te voeren en daaruit te weren, armoede, uitput ting en verval. Beleefd dankende voor de plaatsing. MARITIEME VEREENIGING TER NEUZEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Huidkwalen zijn dikwijls zeer hardnekkig, doch moeten steeds zwichten voor de anti- septische en genezende eigensehapp-en van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat genees- middel. Per tube f 1.5 SCHEEPVAARTBEWEGING. 28 Maart. Eug. s.s. Otto, 2367 Ma stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Belg. s.s. Brabo, 2070 M3„ koien, van Goole vcor Gent. Eng s.s. Trehtwood, 2237 M3., ijzer, sao Gent naar-Middlesbrough. Eng. s.s. Harfry, 2571 M3., ledig, van Gent naar Goole Ned. m.s. Zeemeeuw, 382 M3ledig, van Ter Nmzon naar Jerseke. Eng. s.s. 0 to, 2367 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s s. Cormorant, 4993 M3., stukgoed, »an Gent naar Goole. Eng s.s. Ualan, 1394 M3., ledig, van Ter Neuzea naar Aaiwerpen. Eng. s.s. Mersey, 2934 M3., stukg02d, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Samoo, 1047 M3„ fosfaat, van Gent naar Padston. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. a 8. Dryburg 3825 M3., koleD, van Leith voor Gent. Eng. s.8. Gwentland, 5154 M3., kolen, van Cardiff voor Gent. Duitseh s.s. Heidelberg, 3313 M3., hout, van Stettin voor Gent. Noorseh s.s. Woerde, 2140 M3., pyriet, van Narvick voor Gent. Eng. s.s. Galhee, 1598 M3pek, van Sunderland voor Gent. 29 Maart. Eng. s.s. Faifleet, 2385 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Tamswortb, 3770 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Greyfriars 3223 M3., ijzer van Gent naar Kopenhagen. Ned. s s. Theano, 3000 M3., gemengd, van Gent naar Rotterdam. F/ansch s.s. Guebwiller, 6746 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux Ned. z.s. Felox, 404 M3., ledig, van Te. Neuzen naar Gent Eng. s.s. Clenrose, 808 M3., ledig, van Calais voor Gent Fracsch s.s. Dinathe, 6411 M3., kolen, van Cardiff vcor Gpnt. FiDg. s s. Stel'ing, 6046 M3., kolen, van Newcastle voor Gent Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng s s. Maralic, 966 M3., ledig, van Dover voor Gent. Eng. ss Croham, 1107 M3., ledig, van Newcastle vt. or Gent. Franse'n s s. Capt. Commelin, 5768 M3., ledig, van R -.iaan voor Gent. Franseh s.s. Portrieux, 6388 M3., kolen, van Newcastle voor Gent.. Eng. s s Dod, 2936 M3., stukgoed, van Gooie voor GeDt. Eng. s.s. Farfield, 1325 M3 pijpaarde, van Fowey voc Ter Neuzen. A. C, LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA van Seriphos naar Stettin passeerde 29 Maart Malta. s.s. MAGDALENA van Barry naar St, Vincent passeerde 31 dezer Las Palmas. s.s. TEiRNEUZEN vertrekt heden van La Goulette naar Middlesbro. Amsterdam, 1 April, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 11,99'/* 11,99'/, Berljjn, per biljoeu 0,60 0,65 Parjjs 13,12 13,16 Brussel 12,77 12,81 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitseh, per biljoen Franseh 13,12 Belgisch 12,77 Oostenrflksch (10.000) 0,65 13,16 12.81 0,45 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen ge- darende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Dochter en Zuster, JOHANNA FRANCINA, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, Wed. A. DE SMET en Kinderen. Ter Neuzen, 1 April 1925. te PHILIPPINE. Deze fokdag zal gehouden worden op Donderdag 11 Juni 19 25. Het Bestuur der fokvereeniglng. S. PIETERS, Voorzitter. A. WISKERKE, Secretaris. HAAK, Zaamslag. Koopt dan in „K L E I N E W 1 N S T" Zaamslag. voor het meerendeel complete bezetting. Inliehtingen verstrekt de Seer, v/d Muziekvereeniging „de Volharding" in liq. Noordstraat 48, Ter Neuzen. Dagelijks verkrijgbaar Adres bureau van dit blad. nieuw en gebruikt. AlsmedeIJzeren Balken en Pannen, Afheiningsgerief, Rails, Buizen en Sparren. Gebruikte Dekkleeden, Kachelblokken, Regters, Kruiwagens. Woon- en Werkkeeten, enz. enz. Aries zeer billijk van prijs, Voor nette behandeling wordt steeds zorg gedragen. Aanbevelend, P. PLATTEEUW. In doozen en uitge- wogen verkrijgbaar i jj Vraagtze uwleverancier op den weg van Ter Neuzen naar Zaamslag Tegen belooning terug te bezorgen aan het Bureau van dit Blad. Voop Ijeeren en jomjen^hleedinj aan voorzien van electrisch licht, met schuur waarin grooten kelder en bijbehoorende bergplaats en vrije poort. Het huis is zeer geschikt voor zakendoenden en autogarage. Staande in de kom der ge meente. Te aanvaarden 15 April a.s. Te bevragen bureau van dit blad. (Gedeponeerd) van Apotheker H. VAN AK.EN, i Specialist te Selzaete, Belgie. I Het eenigst doeltreffend genees- middel tegen Neurasthenic, Zenuw- J zwakte, Zenumziektc, Bloedarmoede Y en hunne droeoige en pijnlijke gevolgen. Wat wordt men gewaar als men aan zenuwziekte lijdt: Altijd ver- J raoeid, zelfs 's morgens bij het op- staan, droefgeestig, ontmoedigd. 1 2 zonder wilskracht, algemeene afge- 1 matheid, verlies of zwakte van het 2 geheugen, ruischingen of geruchten 1 2 if de ooren. zenuwachtige hart- 1 2 kloppingen en bevangenheid, draai- 2 ingen, hoofdpijn, maagkrampen, verstopping, moeilijk ophouden van 2 het water, lendepijn steken in de J 2 zijde, neuralgies, onrustige en af- -j* 2 mattende slaap, vol droomen, af- J 2 keer van den arbeid, prikkelbaar- 2 heid, gele aangezichtskleur, randen J 2 oni de oogen, zenuwachtige hoest, gevoel van eenen bol in de keel. 2 De genezing van al deze kwalen 2 kan enkel bekomen worden door 2 2 he nebruik van KOLINE, welke j® reeds wonderen heeft gedaan en 2 alle dagen bedankingen en geluk- 2 wens en verwerft. 2 KG LINE is met den besten uit- J 2 slag toegepast geweest bij herstellen- 2 den van Pleuris, Influenza, Typhus, 2 Koortsen, bij ouderdomszwakten. 2 moeilijk herstellende jonge moeders. 2 Prijs per flesch f 2.50. 2 Verkrijgb. bij Apoth, en Drogisten. 2 Importeurs: SCHULTEEN THIEME. J Postbox 55 Middelburg Te Ter Neuzen bij: A. VAN OVERBEEKE-Leunis. J. J. KENSE. J. R. PLATTEEUW. Isle soort 45 cent en 30 cent. 2de soort 20 cent. Prima koek 40 cent. Sucadekoek 60 cent. Suikerkoek 30 cent. Ailes eigen fabrikaat. d 75 cent per deeltje o.m.DE LEGHORNS. DE BARNEVELDERS. WAT MOET IK ALS LAND-OF TUINBOUWER VAN BEMES TING WETEN. Id. id. van PLANTENZIEKTEN TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3