ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VQOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN DE INDRINGER. No 7742. Woensdag 1 April 65' a^rgan. ABONNEMENTSPRIJS: GR0NDBELASTIN6. BINNEHLANB. FEPILL ETO H, BUITENLAND. HEERENBAAI DE ft pyf j Mnnr huHpn Tpt Npu7pn fr oer Dost f 1 80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post j"6,60 per jaar Vo« Nede°lnffi Ameriki /2.TOpS-TmindTn - V»» 1 /3,35 pet 3 maanden - Abonnementen voo, '1 buitenland alleen bij worntbetalmg. TWEBDE KAMER. Vergadering tan Uinsdag. Zonder koofielijke ntwer hrffing der direc e stemming worden aangenomen de ontwerpen tot tevordermg m* de riehtige heffing oer duec e belas- tingen en tot waging van de be.-oepswet. Voortgrgaan woidt, met de behandeling van de "artikeien der nieuwe p. nsioer.wet. Pe beer Van Braambeek (s. d licht een amt nlement tee, dat hjj na bestrijd.rg door den minister intrekt. L)e beer Ketelaar (v. d.) verdedigt een amendemeot, om in plaats van de he ft een vieide van de inkoopsom te doen verhalen op den belrokkene. Het amendement K-teiaar wardt ra be striding door den Mini ter verworpen met 50 fegen 21 stemnieu. De heer van Braambeek licht een amen- dement toe. dat ook bij uiet-herplaatong de wachtgelbjaren ku,.neu worden mgekocht. Na bestiijd ng door der, minister wordt dit amendement .erworpen met 52 bgen 17 s'emmen. De beer TUantm (e.h licht een amen dement toe om de bepalmgen om're t bet vervroegde ouderdomspensioen zooveei moge- liik te bandhaver?. Mej. Groecuweg (s.d.) verdedigt daarop pe* sub-amendement om voor hen, die sleehts kort van de mogelijkheid verwijderd .vmen om op 55jar gen leeftgd met pen- sioen te gaan, d,t recht te waaHorgen. DE KAMERVERK1EZINGEN. De Minister van Bimvenlandsdie Zaken en Landbouw overwegende, dat de candi- daatsitdling voor de dit jaar te houden ver- kiczing van de leden van de Tweede Kamer in elken kieskring zai plaats hebben op Din-sdag 19 Mei, heeft beipaald, dat de stem ming over de lijsten van candidaten en de daarop voorikoimende candid a ten zal plaats hebben op Woensdag 1 Juli. RECHTERL1JKE BESL1SS1NG IN SALAR1S-GED1NOEN. De Haagsdie recihtbank heeft gister ont- zegd de vordering van een officier die. op won-activiteif gesteld, hierin een onrecht- vaandigheid ziende, een vondering tegen den staat had ingesteld tot de uitbetaling van z.ijn volte safaris dat hij voor zijn op non- activiteitstelling genoot. Dezelfde reehtbank heeft ontzegd de vor dering, door den Centr. Bond van het Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonper- soneel ten name van A. J. M. van der Wje- le* te Amsterdam in venband met de intrek- Wing van artikel 40 van het bezoldigin.gs- Uit het Engelsch van Harold Bindloss. (Vervolg.) 4) Witham was echter een man, die hart voor zijn dieren had. Van het eerste oogen- bliik at begreep hij, dat hem, als liumaan mensuh, sleehts een ding te doen stond. Met een bleek en strak gezioht sipande hij het tweede paard uit en greep met zijn hand binnen zijn dude bontjas naar zijn gordel, waarin hij een ines met een lang, scherp lemmet droeg. Toen liet hij zich op zijn knieen rraast het paard 'vallen, zette de lantaarn op den grond, en zooht naar de pick, waar hij het dier raken moest. Maar OP het oqgenlbliik, dat hij deze gevonden had, was het of al zijn gewone moed hem upeens in den steek liet; hij keek het dier in de groote donkere ootgen, weike hem met een soort van stomme smeekbeae aanstaarden en wendde zijn hoofd in plotselinge on- macht at. Maar hij was er de man niet naar, om zich aan iets, dat hij als zijn plioht voel- de, te onttrekiken; na een paar oogenbliikken bedwortg hij zijn gevoel van weerzin, keer-de zich weer naar het dier toe en streelde hem zaehtjes over den kop. ,,'t Is het eeniiige, "wat ik voor je doen kan," zeide hij. Meteen kwam zijn vuist met kracht neer; het (groote lichaam onder zijn hand trilde hevig; Withami klemde zijn lippen opeen, toen hij zijn vingers lauwwarm voelde wor den. Hij vond het verschnikkelijk, dat hi] zoo iets (had rnoeten doen, maar het leven van de laatste jaren had hem geleerd, dat in ziilk een geval zwakheid een misdaad is en besluit tegen den staat ingesteld tot de uit betaling van hetgeen aan salaris is gekort beneden het bedrag van traktement op 1 j Juli 1922. NED'BRLAND EN BELGle. Na herinnerd te hebben aan het afbreken i van de Nederlandsch-Beligische onderhan- i delingen in 1919 en 1920, schrijft de Inde- j pendnnce Beige: De huidige oplossing is j zaker niet heelemaal, wat de wijsheid en het \ioruitzicht zouden oplaggen, omdat onze buren voortgaan met niet zooals wij de ge- beurlijlkiheden van de toekomst in te zien. Het ligt niet in onze macht, hen in onze overtuiging te doen deelen. AUes wat we hun kunnen vragen, is het erkennen van het gewettigde van onze voorgevoelens, welke de gebeurtenissen maar al te goad ge recht- vaardigd hebben. Altes wat zij gerecbtigd zijn van ons te verwachten is, dat wij in wat wij als hun dwaling beschouwen, geen vij andschap te onzen opziohte zouden zien. Aldus zutien wij oplossingen kunnen berei- ken, die, hoewel onvolmaakt, ten minste het vermogen zullen hebtben, den toestand op te heideren, de atmosfeer vreedzamer te ma- ken en, van beide zijden, den argwaan uit den weg te ruimen. Na vender gezegd te hebben, dat twee landen met zoovele gelijkloopende belangen er onmogelijk in konden berusten, zich nit te venstaan, meent de independance ten slbtte, dat wat nu niet bereikt werd, eens mogelijlk zal zijn. Gelheel in beslag genomen door den ver- kieziiri'gsstrijd, geven de overige Belgische bladen a'lleen de officieele mededeeling over de ontwoippen regeling. Al'gemeen is men tevreden, omdat einde- lijik een practische oplossing is bereikt. De oorresipondent der N. R. Crt. te Brus- sel imelldt: t Sleehts weinig Belgische biaden hebben zich totdusver uitgelaten over de overeen- Sftemmimg tu'ssohen Nederland en Belgie, bereikt ten aanzien van de tractaten van 1839. De heftige venkiezingspolemieken, welke tihans aan den gang zijn, blijken de aandacht van de redacties gCheel en nit- sluitend in beslag te nernen, zoodat voor be- schouwingen over buitenlandsche politiek nagenoeg geen plaats meer overblijft. Te- zamen met de Independance Beige is het Laatste N'ieuws de eenige Brusselsehe krant, welke de nieurwe overeenkomst oommen- teert. Het Vlaamsche blad venheugt zich over het gunstiige resultaat, door de Belgi sche en Nederlandsche onderhandelaars be reikt en tfcmstateert, dat de goede verstand- houtding tuisschen Nederland en Belgie van algemeen Europeesoh belang is, want op imternationaal gebied hebben immers de lage landen aan de zee dezelfde belangen, dezelfde gevaren bedreigen hen, dezelfde internationale intriges kunnen hun lot be- zegelen. Heel de gesohiedenis is daar, al- dus het blad, om zuiks te bewijzen, zelfs de oorlog, die alleen door de toevallige inter nationale constellatie en door het wijs be- leid van de Nederlandsche regeering Neder land heeft gespaard. Het Nederlandsch be- leid op buitenlandsch gebied, aldus het Laatste Nieuwis verder, is een voorbeeld van zelfstandigheid voor alle kleine naties en het komt ons voor, dat ook na 1918 een nog meer zelfstandig Belgisch beleid onze hoo- gere belangen veel beter had kunnen vrij- waren. Meer en meer laat die overtuiging zijn medelijden verbotxl item om aan zijn eigen gevoel toe te geven. Maar toen het afgeloopen was en hij op- stand dm het tweede paard te gaan halen, nadat hij het mes eerst zorgvuldig aan de done bladeren afgeveegd had, merkte hij, dat hij over zijn geheele lichaam trilde. Hij bracht het dier weer naar den wagen toe en gespte een dikke paatdedeken op hem vast. Toen sneed hij de teugels door, knoopte ze samen en zoo, zonder zadel of stijgbeugels, Siprong hij Ibohendig op den ranken rug en reed naar de brug. Het paard was nu zoo kalm, dat Witham begreep verstandig te doen, dioor het zijn eigen weg te laten zoe- ken. Hij ging naar huis omdat zijn instinct tot zelflbelhoud hem onbewust dwong, be- schutting tegen de steeds feller wordenae koude te zoeken; maar zijn wil, zijn verlan- gen hadden niets met zijn handelwijze te maken. Hij voelde zich onverschillig, vol- maaikt onverschillig en diep moedelibos. Nu was ihet leven voor hem uit, niets van be lang kon hem nu meer oplbeuren. overigens zich ook te onzent gelden. Zeker, Belgie Iheeft aan zijn status van ver- plichte neuitraliteit verzaakt, maar die ver- zaking moest sleehts een .aanleiding te meer zijn om onze zelfstandigheid, onze alzijdige vrijheid ongerept te bewaren. Het mag ge- tuigd wonden, dat de Vlamingen nooit aan de kleinzielige aanvallerl, tegen Nederland gericht, meegedaan 'nebl>en en dat zij zelfs het hunne er toe bijgedragen hebben om de Waalsche bevolking en het Franschgezind jaibliek in het algemeen ?ver het Nederland sche standpunt beter voor te lichten. Wii Vlamingen handelen aldus zoowel op grond van ons eigen als van het welbegre- pen Beigisclh belang. Goede betrekkingen tusschen Nederland en Belgie zijn immers een levenszaak voor de Vlamingen, voor Belgie en voor den vrede in West-Europa. De jongste feiten als de begroeting van Ko- ningin Wilheknina door onze vorsten te Brussel en het akkoord betreffende de her- ziening van het Scheldetractaat zijn voor- zeker van dien aar.d om ons te verheugen Het is een staip in de goede richting. Wij koesteren de innige hoop, dat de geschapen atmosfeer niet meer zal worden vertroebeld en zal leiden tot een verhouding, die vrij is van elk wantrouwend element. HET ACCOORD MET BELGle. Naar aan de Tel. genield wordt, zal het Nederlandsch-Belgische acoord in zake het Seheide-regiem Vrijdag a.s. in Den Haag worden onderteekend. De Belgische Minis ter van Buitenlandsche Zaken de heer Paul Hymans, zai met het oog hierop Vrijdag- middag te 's Gravenihage aankomen. De onderteekening zal 's middags gesohieden. Des avonds zal Mininster Van Karnebeek een diner geven ter eere van zijn collega. De Engelsche en Fransahe regeeringen, die met het verloop der ondenhandelingen op de hoogte waren gehouden, hebben hun adhaesie met de overeenkomst betuigd. Gelijk men weet moesten beide regeerin gen haar goedkeuring geven aan de wijzi- ging van het tractaat van 1839, omdat Frankrijk en Engeland voor een deel partij waren. NAAR CAN/fDA. Het Tweede Kamerlid, de heer Dressel- huys heeft aan den Minister van Binnen- landscihe Zaken eenige vragen gesteld, omtrent de misleidende en valsche voorbe- richten bij de werving voor landverhuizing, naar Canada. Hij verzoekt den Minister bij een noodwet te bepalen, dat propagan da en werving onider Regeeringstoezioht wordt gesteld. DE TOESTAND. De presidentieele verkiezing in Duitsch- land is Zondagovereenkomstig de algemeene verwachting, geloopen, schrijft de N. R. Crt. in zoover zij geen beslissing heeft gebracht en Jarres, de candidaat van het rijiksblok van recti'ts (Duitsch-nationale en volkspartij), inderdaad met 10.7 millioen stemmen het grootste aantal heeft gekregen en na hem de sociaal-democraat inet 7.838.000 stem- men als tweede in den wedren is aangeko- men. Maar inmididels is er todh nog een verandering in Jarres' goede kansen op een definitieve overwinning gekomen, welke ver andering bewijst, hoe noodzakelijk het voor- behoud ten aanzien van die gunstige kan sen was, dat wij in onze beschouwing van Zaterdag meenden te rnoeten maken. Er is namelijk van den kant der Beiersche volks- partij, d. i. de Katholieke regeeringspartij in op een na het grootste Duitsbhe land en een derivaat van het Duitscbe centrum, een j verlklaring Iosgekomen, in welke wij hier niet verder behoeven te treden, maar die hierop neerkamt, dat de Beiersche Katho- lieke staatspartij niet van Jarres' candida- tuur gediend is. Het verlies van het kleine millioen stemmen van deze partij zou Jarres j zich bij de tweede stemming ikunnen getroos- ten, indien de verdeeldheid der republikein- j sche partijen even groot bleef als bij de eerste. Maar de uitslag van de stemming van Zondag heeft den republikeinschen par- tijen zuLk een duidelijke meerderheid gege- ven, dat er sleehts eensgezindheid onder deze pandtijen noodig zou zijn over een ge- meensclhappelijken candidaat, om de kans op 1 Jarres' verkiezing te laten verkeeren. Aan onverdadht republikeinschen kant zijn (de oommunisten niet meegerekend) uitge- bradht: op Braun, den sociaal-democraat, 7.84 milllioen, Hellpach, den democraat, 1.5 millioen,en op Marx, den man van het cen truim 3.9 millioen, tezamen ongeveer 13.240.000 stemmen; aan verdachtomonar- chalen kant: otp Jarres, den candidaat van het rechterblok, 10.7 millioen, en op den nationaal-socialist Ludendorff 210 duizend stemmen. Op ziohzelf staan verder de Beiersche vofkspartij met 999 duizend stem- men en de communisten met 1.8 millioen stemmen. Is op 26 April de oplkomst groo- ter dan thans nu zij 70 pCt. bedroeg (en dit is te verwadhten omdat het dan de beslis- sende strijd zal zijn, waarin de betrekikelijke meerdenheid den doorslag geeft, en het weer allidht clementer is, zoodat meer ouden van dagen gaan stemmen) dan zullen daar wel vrijwel alle partijen van profiteeren. .Verbe- tering van de kans voor Jarres mag het redhter blok er niet van verwachten, indien de repuibliikemsohe partijen samengaan. De eenige verbetering voor dat blok moet komen van de nationaal-socialisten, die Ludendorff n.u zullen laten vallen. Aan de meerdenheid kunnen die tweehonderddul- zend stemmen Jarres niet helpen tegenover een repulbliikeinsche coalitie, De Beiersche Katholieken zullen tegen Jarres blijven. In Duitsdiland volgt in een toestand, ge- 1'ijik zich thans in de presidentieele verkie zing ontwikkeld heeft, na gewoontijk eerst een eindetoos gekakel en krakeel van de partijen, waanbij de vooruitzichten op ver- sohillende comlbinaties bij den dag plegen te wisselen. Aanvartkelijke verdeeldheid links ka-n het redder blok niet behoeden tegen een altijd mogelijike verrassing op het laatste oogenblik, die de republikeinen om een candidaat vereenigt. De aangewezen taiktiek voor reChts zou d.us zijn, dat het met een forschen slag het roer om en Jarres overiboord wierp, om met een candidaat voor den dag te komen, die niet anti-repu- bliikeinsch of verdacht monarchaal is. maar anti-socialistisdh. In dit venband is het opmerkelijk, dat de democratisohe Franikf. Ztg., die eveneens uit den uitslag van de eerste stemming de gevolgtrekiking maakt, dat het noodig is, dat de republikeinscthe partijen zich verstaan over een gemeenschappelij'ken candidaat, een gerueht registreert, volgens hetwePk het INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. 26-50 cts per ons HOOFDSTUK II. Lance Courthorne. Het was dien avond heel laat toen Witham eindelijk thuiskwam nooit had hij zijn vrij groote van massieve ho u to I ok ken opge- trokken woning zoo weinig als zijn thuis gevoeld. Maar nadat hij een stevig maai genuttigd had, toog hij er met zijn overge- bleven paard toch weer op uit, om den wa gen te halen. Door zelf hard mee te werken lmkte het hem om, voor het zwakke daglicht in het Gosten langzaam begon door te breken, voor de tweede maal, zijn huis te be re ike n. Dien heelen volgenden dag werk- te hij gestadig door om het voertuig zoo goed mogelijk te repareeren, want niet alleen voelde hij onafgebroken bezigbeid als af- weermiddel voor te sombere gedachten een noodzaak, maar ook had hij een aangeboren afkeer om iets dat geforoken was, zoo in dien onnutten staat te laten liggen, ofschoon in dit geval het weten, dat de wagen voor een sipan paarden gefoouwd was, een rijkdoim, welken hij wel nooit meer zou bezitten, zijn gewonen werklust sterk temperde. Het was een dag van felle koude, naargeestig dooi het eentonige grauw van de laaghangende, dreiigend uitziende wolken; geen wonder, dat hij William lang viel, maar eindelijk kwam de avond en nu bleef Witham niets over, dat zich afwerend tusschen hem en zijn gedaahten plaatsen kon. Hij ging in een ouden, 'versleten armstoe! vlak naast die kaohel zitten en staarde, met een pijp in zijn mond, moedeloos voor zich uit. In de vrij groote kamer, goed verwarma door de kaohelpijp, welke over de voile breedte van het vertrek langs de zoldering liep, hing een geur van pas geschaafd bout, gloeiend gemaakt en weer afigekoeld ijzer en een lichte walm van zeer middelmatige tabalk. De eene zijwand werd irngenojnen door een groote schaafbank, waarop een nieuwe hamer lag, welken de eigenaar van het blokhuis juist uit een slanken berk ge- t'atsoeneerd had. Tegen den wand boven de sdhaafbanik hingen een geweer, een bijl en een groote zaag, alle drie glinsterend en blank van olie, vlak onder den kop van een antilope. Tegen den wand aan den tegen overgestelden kant van die kamer waren twee planken aangebracht, op de bovenste stond wat eenvoudiig wit aardewerk, de on derste werd door blank geschuurd kook- gerei ingertomen. In den eenen hoek van de kamer stond een paar kaplaarzen, waarvan er een met een half-opgenaaiden lap prijkte en het tuig in den anderen hoek was op ver- scheidene plaatsen zorgvuldig gerepareerd Tegen den eenen langen wand stond een ruw-getlmmerde boekenkast met een ln- houd, die niet alleen door fhalfversleten en losse banden van veel gebruik blijk gaf maar die iarnand, onibekend met de bewo- ners van dit land, een zeer leerzamen kijk op den litterairen smaak van den man, een gewonen. prairie-boer die hen orspronke- lijlk uitgekozen had, gegeven zou hebben. Een tafel en twee stoelen, eveneens gemaaki door den bewoner van het blokhuis, voi- tooiden het ameublement; maar al uuidde dit interieur niet op ruime .geklniiddelen, het gaf, wat beter was, blijk van een behoefte aan ordelijkiheid, van werklust en overleg en dus, zooals veelvu.ldig gdbeurt verraadde tie kamer ook hier de indlvidualiteit van den bewoiner. Het was Iditidelijk te zien, dat hij zuinig was waarsChijnlijik .meer uit harde nood zaak dan door een aangeboren n-eigiag dat hij wist aan te pakken en een scherpen, practischen kijk op de dingen had. Rees bij het overdenken van den toestand onwille- keur.ig de vraag, waarom iemand met zoo- vee! goede eigeniscihappen op niet meer suc- ces bogen kon, dan was het antwoor-d daa. - op niet moellijk te vinden. Te weinig kapi- taal en ongewoon veel tegensipoed. Witham had al zijn krachten ingespannen, zijn hulp- middelen tot het uiterste dxnut, maar hij had het tenslotte toch rnoeten opgeven. Dan zacht, dan plot9eling tot een naar geestig geluid aanzwellend, gierde de winct om het huis, begeleid door een aanhotiden'O zacht klepiperen van de dakspanen. Binnen was het stil, alleen, nu en dan, knisperde het in de kachel of flikkerde de lamp even op een nieuweling in't prairie-leven zou het in 't blokhuis onJioudbaar van eenzaanrheid en verlatenheid gevonden habben. Binnen een straal van een mijl was er in den omtrek geen andere woning, niets dan een vlakte van lang verdord, wLtobevroren gras, onder- broken door een donkerder terrein om het huis, waar 't in den herfst otngeploegde land bijna zwart tegen de veel lichtere om- geving toonde: want, in tegenstelling met zijn buren, die al hun geld in vee en paar den gestoken hadden was Witlham een van de eerste immigranten gevveest, die begre- pen had welken rijkdom dit 'land in de mo gelijkheid van produceeren van koren en rijkshlok van rechts Jarres zou prijsgeven ter wille van prins Hatzfeld of Dr. Gessler, den minister der rijksweerbaarlheid, met het doel om de stemmen van het centrum te winnen. Men weet dat Gessler al voor de eerste stemming een oogenlbl'ik favoriet is geweest als gemeenschappelij'k candidaat van de partijen, die geen sociaal-democraat meer aan het hoofd van het rijk wilden. Men was het er toen over eens, dat hij als Katlholiek en vroeger lid van de democra- tische partij uitnemend gesahikt was, om, van rechts naar liniks gerekend, stemmen te verwerven tot voorbij het centrum. Het cen trum wilde toen met alle geweld echter Marx stellen. Deze heeft 3.9 millioen stem- men gekregen en alleen kans op een meer denheid bij de tweede stemming, indien de- mocraten en sociaal-democraten hem willen steunen. Alles heeft zijn .prijs. De sociaal- democraten zouden b.v. kunnen bedingen, dat het centrum hun steun zou rnoeten be- talen met zijn welwitlende onzijdigheid jegens de nieuwe Duitsche regeering van het redder blok te laten varen, Maar Git ter- loops. Het is een van de mogelijkheden, die nog weleens uit den heksenketel, welke thans te vmur staat, boven zullen komen. Als het blok van rechts Gessler wil, blijft hij een zeer sterke candidaat, omdat hij de candidaat der burgerlijke coalitie zou zijn, tegen wie de sociaal-democraten en commu nisten niets zouden kunnen vermogen. Op de communisten met hun 1.8 millioen stemmen zal men aldoor't oog rnoeten hou den, want het valt niet te ontkennen, dat hun stemmen het overwichtje kunnen vor- men, dat de kansen van elke comhinatie op een gegeven oogenblik zeer kan ver- zwalkken of versterken. Politieke sabotage om veriwarrimg te stichten, is voor hen. altijii een nastrevensiwaard doel geweest. BELGIE. Het eeuwfeest der onat'hanke- 1 ij b h e i d. Naar men weet beslaan er plannen om het eeuwfeest der onafhaukelijkheid ven Belg e in 1930 door een tentoonstellirg te herdenken, die gelrjktp'dig te Brussel en Antwerpen zou worden gehouden. Te Gent waar zich ook reeds een voorloep;g tentoon- stellingscom te gerormd had, gaat men met het denkbeeld accoord, dat de tentoonstel- ling in Brussel en Antwerpen gehonden wordt, doch Li ik eischt een gededte der tentoocst-illing voor zich op. Krijjgt intus- speciaal van tarwe in zich verfoorg. Dien avond zat hij, gekleed in zijne ge wone dagelijksche kleeren, een veelgedra- gen broek van Engelsdh leer en een oud, kort jasje van henteleer, naast de 'kachel met een stapeltje papieren op zijn knieen: een bundettje onlbetaalde rekeningen, de kennisgeving van zijn bank, dat er geen Cheques meer uitbetaald- zouden worden en een hypotoecaire akte. Het werk, dat hij te doen had, was niet van prettigen aard; tei- kens, wanneer hij een voigende Itanttteka- ning neerschreef, betrolk zijn gezicht meer, maar al was dit een teeken van stemming, van verslagenheid of van in opstand komen tegen hetgeen onvermijdelijk was, was geen sprake. Elk nieuw document deed hem dui- delijiker zien, dat er voor hem geen uitkomst mogelijk was, maar niettegenstaande dat z ru hij voilhotiden tot het einde hocveel anderen en beteren hadden dat niet voor hem gedaan, daar in dat uitgestrokte land, wellies grenzen in het Westen door het ver- ste gefciied waar de ploeg zijn 'vOren snijeit en in't Oosten door een provincie, de groot ste korenschuur der 'we re Id, gevormd wor den? Zonder opzien te baren zijn ze ten onder gegaan, 'de pioniers daar in 't Noord-Wes- ten. Zelfs zijn ze vergeten, maar hun werk leeft voort; ze hebben den weg aan anderen getoond, en al was het resultaat voor hen i gewoonlijk niets dam zes voet prairie-aarde, toch was 't doel dat ze beoogd hadden be reikt, na tientallen van jaren waren de tarwe-velden, de korenmolens, de spoor- wegen er. Een droevig resultaat voor hen? Neen, want in dat onmetetijke Noord-Wes- ten staat geschreven, dat geen menseh zal leven en wenken voor zich alleen, en velen, die er naar toe gaan, weten dat, en geven gewillig hun beste krachten voor het land, dat hen maar poover die iarenlange inspan- ning vergoedt. (Wordt vervolgd.) De Burszemeester van TER NEU7.EN, Gelet op art. 15 der wet van 26 Mei 1870 htaats- blad No. 82 tot regeling der grondbelasting. Prongt ter kennisdat dedoor hem ontyangen staten der uitkomsten van de meting en sehatting enz in >o- ven getneld artikel l.edoeld, gedurende 80 dagen op de -»< rctarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd en dat a an ieder wiens eigeiulommen in die staten ver- tneld zijn oene kennisgeving «>l wordon toegezonden, Ter Neuzen, den 1 April 1925, tie Burgemeester voornoemd, 1. HUIZINGA. ECHTE FBIESCHE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1