SPORT. 6EMEN6DE BERICHTEN. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. EES VERZOEK OM SCHADE VERGOEDLNG VOOR DE IN DE HAVEN VAN VLISSINGEN GERAAKTEN auto. Zooals men zich herinneren zal. reed Donderrlag 22 Januari een automobiel. die met de noot van half elt van Breskens naar Vlissingen werd vervoerd, va i boord af in de Vlissmgsche haven en verdween in de diepte. De eigenaar van die auto, tie heer J. de Dreu uit Goes heeft zich thans met een zeer uitvoerig adres tot de Provinciate Staten gewend, waarin hij er o. a. op wijst, dat het vervoer als gewoonlijk op beurt- vaartadres geschiedde en dat de auto ter bestemder plaatse werd gezet door personeM van dp boot, die den wagen echter slechts aan een zijde met sjortouwen bevestigde, terwijl geen blokken tegen de wielen wer- den geplaatst. Adressant is vast overtuigd de rem te hebben vastg zet toea hij den wagen ver- liet en is tijdens de veis inde eerste klasse gebleven, tot dat men hem kwam zeggen, dat zijn auto was losgeraakt en door de laadpoort over boord gelsegen, ierwijl hem bleek. dat de sjortouwen gebroken waren, en de directeur van den Stoombootdienst heeft bevestigd en erkend, dat dit de oor- zaak is van het verloren gaan van de auto Adres ant heeft zich tot den directeur en ook tot de boot-commissie gewend met verzoek in schadevergoeding, evenwel zon der het gewenschte resultaat terwijl ook de Beurtvaart verzekeringunatschappij wei gerde aan adressant schadevergoeding te geven, op grond dat er geen aansprakelijk- heid voor den Prov. Stoombootdienst aan- wezig zoude zijn. Ten slotte hebben ook Ged. Staten ge weigerd adressant tegemoet te komen, doch dat hij meent zich bij deze houiing van den stoombootdienst en van het Ged College, immers van de provincie Zeeland zelve, bezwaarlij'k te kunnen nederleggen. Adres sant meent, dat waar hem in d ze hoege- naamd niets te wijten is, hij het onbetwist- baar recht heeft op vergoeding der door hem geleden schade, omdat hier echuld is bij den stoombootdienst, voor welke de Prov. Zeelan I aansprakelijk is. Nu heeft de dienst wel gepubliceerd geenerlei ver- antwoordelijkheid op zich te nemen, maar daar gelaten of deze clausule niet enkel en uitsluitend slaat op schade door vertraging bij het vervoer, meent adressant, dat aan dergelijke eenzijdig vastgestelde en alles omvatfende uitsluitmg van aansprakelijkheid, noch juridisch, noch veel minder moraliter eenige verbindbaarheid en waarde mag worden toegekend. Adressant meent, dat men toch mag verwachten dat een monopolistisch bedrijf, als dit alles zal doen om menschen en goederen op de beste en veiligste wijze te vervoeren, en dat in dit geval door de jarenlange ervaring noodzakelijk gebleken voorzorgsmaatregeleu hadden moeten worden genomen, door welke het overboord raken van den auto had zijn belet. Men had, wetende dat de boot bij het binnenkomen der havens helt, de auto met 4 sjortouwen moeten vastmaken en tevens door blokken tegen de wieleu moeten voorkomen, dat de wagen zich verplaatstete meer was dit noodig bij de onderhavige boot Zeeland", welke de eenige schijnt te zijn, waarop boven de laadpoort geen ijzeren staaf wordt gelegd, welke de railing vervangt tengevolge waar- van de zij wand der boot op de plaats der laadpoort veel minder weerstand oiedt aan een van binnenkomenden druk, dan op een der andere booten van den dienst. Dit alles kan toch iemand, die zijn auto toe vallig op zulk een boot breugt, niet weten, terwijl de schuld der provincie wel aller duidelijkst hieruit blijkt, dat sedert den morgan van het ongeval uitgebreide maat regelei, tot groote verbazing der inladers worden genomen nopens het vastzetten van auto's op de booten der provincie. Adressant zegt verder o.a. te hopen niet te zullen worden gedwongen tegen de provincie te gaan procedeeren, doch dat deze vrijwillig de s:hade van het algeheel verlies van zijn in \laart 1924 gekochte auto zal vergoeden, en hem wil terug betalen de waarde van dien auto op 22 Januari jl. adressant vindt nog gelegenheid er op te wijzen, dat hij niet alleen schade leed door het verlies van zijn automobiel, welke hij uitsluitend ten dieuste van zijn bedrijf had, doch ook wegens het gemis aaarvan, daar hij niet in staat is zich een anderen wagen aan te scbaffen, en bovendien nog wegens het te loor gaan van zijn zich in den auto bevindend triptiek voor Belgie, tengevolge waarvan de voor den automobiel gestelde waarborgsom wellicht zal zijn verbeurd. Het adres eindigt met het uitspreken van volledig vertrouwen op het gevoel van billijkheid en rechtvaardigheid der leden der Staten en het verzoek adre8"ants aanspraken op de door hem verlangde schadevergoeding te erkennen KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE M1DDELBURG. In de Vrijdagavond te Middelburg ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg. was bericht inge komen, van den Voorzitter, den heer Jos van Raalte, dat al is zijn gezomlheidstoestand verbeterd, hij op medtech advtes binnenkort zijn ontslag zal aanvra^en als Voorzitter. Verder werd medegedeeld, dat bij een gehouden referendum onder de leden der Kamer over den zomertijd zich 13 tegen en 8 voor het opheffen van den Zomertijd waren, waarom dan ook aan de Tweede Kamer verzocht was het wetsontwerp niet aan te nemen. Ingekomen was o. a. een door de Kamer aan die te Ter Neuzen gevraagd afsehrift Vdn het door die Kamer aan den Minister va i Waterstaat gezonden schrijven inzake de Vlissingsche Haven. De heer M Laernoes is teleurgesteld, dat de de Kamer van Ter Neuzen schrijft in het afsehrift een zin te hebben weggelaten, die allien belang heeft voor Zeeuwsch- Vlaanderen en dan ook kabinet. wordt be- schouwd Men had dan beter niets kunnen zenden. Als het alleen bet belang van Zeeuwsch-Vlaanderenbetrof was hetook niet noodig geweest het achter te houden want men kon toch begrijpen, dat de Middel butgsche Kamer dat niet zal tegenweiken. Toch blijkt uit het ingekomen afsehrift, al is het niet volledig, reeds dat de Kamer te Ter Neuzen een heeleboel onaangename dingen heeft g zegd betreffende rle haven plannen, meest dingen, die men dezerzijds zeer goel had kunnen weerlegg-n. Had men het schrijven gekend en had de kamer te Ter Neuzen de goede gewoonte gevolgd andere kamers een afsehrift te zenden, dan had men gelegenheid gehad de punten te weeJeggen. Zoo is er ge- zegd, dat de eerste haveuverbetering te Vlissingen een mislukking is geweest maar in 1876 werd alleen 12'/3 millioen ton erts verwerkt Dat het later vermin- derd is, had andere oorzaken. Ook is het onwaar, dat de buitenhaven niet diep ge- noeg zou worden om steeds binnen te loo- pen. Spr, verbaast zich ook, dat de heer Van Rompu dit schrijven teekende, terwijl hij als lid van Ged. Staten medewerkte om provincialen steun aan de havenplan- nen te geven. Spr. wil geen dankbetui- enng aan de Ter Neu/ensche kamer zenden, maar alleen ^teleurstelling uitspreken en vragen om alsnog mededeeling wat de weg gelaten zin in hi - Id De Voorzitter meent, dat het teekeDen van den heer Van Rompu als voorzitter toch begrijpelijk is, dit heeft niets met zijn eigen meening te maken. Het weglaten van een zin, maakt zeker aanvankelijk >en gekk-n indruk, maar toch kan spr. b grij gen, dat dit iets zou zijn, dat met de haven van Vlissingm niets te maken heeft. Het schrijven toont volgens spr. aan, dat men bat g was dat de belangen van Zeeuwsch Vlaa deren, in casu het brengen van ge wenschte verbeteringen, zou ten lijden door het bedrag dat voor Vlissingen n odig was, maar bepaalde tegenwerking van de Vlis singsche haven kan spr. er niet in lezen. De heer M. Laernoes meent, dat dit wel degelijk het geval is, men brak de plannen af, o.a door te wijzen op het vooroeeld van Zeebrugge De heer Jeronimus meent, dat het hier weaken uit den Haag gold, die in Ter Neuzen zijn uitgewerkt. Men wilde de belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen behartigen tegen- over de havenplannen. Het is onredelijk, dat de minister zich beriep op brieven zon- der verweer tegen de in die brieven aange- voerde motieven mogelijk te maken. De heer Stofkoper zou toch gaarne de weggelaten zin leeren kennen, omdat de minister zeide, dat wel gebleken is dat men niet zoo geporteerd is in Zeeland voor de haven. De heer Massee wil een middelweg he- wandelen en dank brengen voor detoezendmg van het afsehrift met uitspreken van de teleurstelling, dat het niet volledig was en met de vraag het andere nog te mogen ontvangen. Besloten wordt in dezen geest te berichten aan de Kamer te Ter Neuzen. Retributie voor watergebruik Van de Kamer te Ter Neuzen was een afsehrift ontvaugen van het antwoord op haar schrijven inzake het betalen van ver goeding voor het gebruik van water uit kanalen voor industrieele doeleinden. De heer Jeronimus meent, dat het niet opgaat, dat de uitvoerende macht eigen- machtig retributie heft. Daarom wilde hij dat de Kamer adhaesie betuigf. De Voorzitter zegt, dat reeds in Septem ber het adres zelf voor k nnisgeving is aangenomen Men wilde vo >rzichtig zijn, omdat niet bekend was of er ook in het gebied der Earner zulke gevallen zijn. Het beste is het bureau diligent te verklaren, temeer waar ter dezer zake waarschijnlijk een procedure tegen den Staat zal worden gevoerd. Besloten wordt het bureau diligent te verklaren. Zeer uitvoerig werd besproken de plannen tot vermi dering ook in het gebied der kamer van het aantal postbestellingen van 4 op 3. Door den heer Jeronimus werd o. a gezegd dat de post het vergif bij kleine hoeveelheden toedient, omdat het dan niet doodelijk is. Hij bracht het idee naar voren om met een groote electrische schel kennis te geven als de post er is, dan be- hoefc men heelemaal n et meer te bestellen. Aangenomen werd eene motie. waarin het bureau wordt opgedragen bij het be- stuur der P. T T. stappen te doen om deze beperking te voorkomen. Goedgekeurd werd de rekening over 1924 -tanwijzende een goed slot van 3957,59 en besloten bij inzending aan den minister er nog eens op te wijzen. dat deze uit- komst een verminderiug van d jaarlijksche bijdragen aan het Handelsregister ten voile zou rechtvaard gen Overeenkomstig het voorstel van het bureau werd besloten geen steun te verleenen aan het verzoek van de Commissie tot verbetering van het Verkeerswezen in West Noord-Braband inzake een trnmlijn van Steen'bergen over Dinteloordnaar Willemstad. Het bureau had voorgesteld aan de ge- meentebesturen in het gebied der kamers te verzoeken bepalirgen te willen maken, waarbij wordt voorgeschreven in winkels aan te kondigen als er buitenlandsch vleesch wordt verkocht en ook uit de verpakking moet blijken als dit vleesch wordt vervoerd. Na ampele discussie werd met 13 tegen 2 stemmen een amendemen' aangenomen om dit tweede te doen vervallen, waarna het eerste z. h s. werd goedgekeurd Tegen een voorstel om aan de landbouw- tentoonstelling te Kruiningen 100 subs die te geven en een stel medailles. had de heer Jeronimus groote bezwaren uit principe, daar hij meent dat deze tentoonstelling niet genoeg in het belang van den handel is. Met 12 tegen 3 stemmen werd een amen- dement om de f 100 te schrappen ver- worpen en daarop alleen met den heer J. tegen het geheele voorstel aangenomen. Inzake de weeldebelasting had het bureau gezegd in principe daar niet tegen te zijn, maar gezien de wijze van in elkaar zetteu der wet stelde het voor de Tweede Kamer te verzoeken het wetsontwerp niet aan te nemen. maar mocht dit niet te voorkomen zijn, het dan in ieder geval grondig te herzien. Na ampele discussie werd dit aangenomen met alleen de stem van den heer v. d. Berg tegen. AXEL K1JKU1T. Woensdagnamiddag deed een werkman uit St. Jansteen aangifte bij den rijksveld wachter Fokker te Asel-Kqkuit, dat zijn fiets gestolen was, die hij tijdens het werk aan d-n weg had laten liggen. De veld wachter kwam er achter, dat de vermoede- lijke dader de gr-ns over was gereden naar Stekene. en spoorde met ehulp der Belgische gendarmen, den dief op en tevens de fiets, die heelemaal gedemonteerd was, terwijl de onderdeelen overal waren weggestoken. De dief, J. J. v. B„ kon niet meer ontkennen en liep alzoo een proces-verbaal on, waar- voor hij z ch te Dendermonde zal hebben te verantwoorden. (M. Crt OOSTBURG. De vice president van den Raad van State r ept in de S aatscourant van 19 Maart het beroep, inge-teld door de Mij. tot detail- verkoop van petroleum wDe Automaat" te 's Gravenhage, als gemachtigde van de wed H J. Bonte te Oostbu g. tegen het besluit van B. en W. van Oostburg van 21 Nov 1924, waarbij aan de weduwe H. J. Bonte te Oostburg en hare recht verkriigenden voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een onder- grondsche benzinebewaarplaats met aftap- inrichting aan de Markt aldaar. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. Wedstrijduitslagen van 22 Maart 1925. N. A. C.—H. B. S. 0—2 Go AheadFrisia 9—2 H. B. S. N. A. C. Go Ahead Sparta Frisia o 2 3 3 1 1 - al doelp t, e o. X v a a O >s v. t. 4 1 4 2 2 1 1 6-2 6-3 12-10 0-2 2-9 2.— 1.33 0.66 Afd. IV, 3e Klas A. StavastB. O. Z. Middelburg IIGoes Zeelandi aT erneuzen 2—3 3—0 1—1 Zeelandia 17 12 3 2 27 40-11 1.58 Bergsche Boys 18 13 2 3 28 46-15 1.55 Terneuzen 16 9 3 4 21 39-25 1.31 Walcheren 14 7 2 5 16 23-25 1.14 M. E. V. O. 16 9 7 18 29-21 1.12 Stavast 14 5 3 6 13 21-26 0.92 B. O. Z. 18 7 1 10 15 28-40 0.83 Goes 16 2 4 10 8 17-34 0.50 Middelburg 11 15 3 1 11 7 21-43 0.46 Vlissingen II 14 2 1 11 5 16-40 0.35 Te Middelburg had gistereneenontmoeting plaats tusschen Zeelandia 1 en Terneuzen I. tteide partijen waren aan elkaar gewaagd, waardoor deze wedstrijd een zeer spannend verloop had. Om half drie trapt Terneuzen tegen den stevigen wind af. Zeelandia, die de wind in den rug heeft, is direct aanvallend en reeds na 4 min. spelens, als Zeelandia het Terneuzen's'doelbestookt,bewerktde midden- half den bal met zijn handen, waarvoor Zeelandia een strafschop wordt toegekend. Deze wordt door Zeelandia's lioksbuiten genomen en door Terneuzen's doelman op keurige wijze gestopt. Nog ger.-imen tijd is Zeelandia het meest aanvallend, doch Terneuzen's achterboede, die bijzonder in vovm was wist elken aanval af te slaan. N a komt ook Terneuzen meer in het offensief De rechtsbuiten zendt een hard schot in, de Zeelandia doelman laat den bal uit de handen vallen. waardoor een gevaarlrjk moment ontstaat, doch Zeelandia's rechtsback kon op het be- slissende oogenblik nog redden Dan wordt Zeelandia's voorhoede weer aan het werk gezet, na eenig combineeren van de linker vleugel, schiet de linksbuiten bard op de lat, maar de terugspringende bal komt bij den midvoor terecht en deze zorgt er voor dat Terneuzen's doelman het nakijken heeft, 1 -0. Dan wordt door Terneuzen hard gewetkt voor den gelijkmaker, doch kunnen hierin voor de rust niet slagen Eeoige hoekschoppen op het doel der gasten leverden niets op. Na de hervatting heeft Terneuzen het voordeel van den wind. Spoedig gaat Ter neuzen tot den aanval over en reeds na 5 min als de linksbuiten prachtig voorzet weet de middenvoor via bet hoofd van den linksback in het doel te koppen. Even later wordt aan Terneuzen een vrije trap toegekend, die door den rechtsbuiten op de lat wordt gekogeld. Zeelandia laat zich echter geenszins ontmoedigen. Spoedig weten ze het spel weer naar de andere helft te verplaatsen. Een hard schot van Zeelandia's rechtsbuiten wordt door Ter neuzen's doelman tot een hoekschop ver werkt deze leverde niets op. Dan gaat de strija vrijwel gelijk op met Terneuzen het meest aanvallend, toch gelukt het aan geen van beide partijen nog ^en doelpunt te maken, zoodat de uitslag een gelijk spel bracht. Zondag jl. had te Philippine een vriendschappelijke voetbalwedstrijd plaats, tusschen het eerste elftal van „V. I. O. S." aldaar en een eombinatie der voetbalver- eeniging f/Axel" te Axel Hoewel de rood-blauwen domineerden ging de rust in met I0 in het voo'deel van de bezoekers. Na de rust doelpuntte de thuisclub driemaal, waartegeDOver Axel geen enkel goal stelde. zoodat de rood- blauw n een ,3—1 zege behaalden op de oranjehemden. Politierechter te Middelburg. Zitting van 20 Maart 1925. De volgende zaken werden behandeld S. C. S., oud 21 jaar, werkman te Axel, werd beklaagd dat hij op 7 Febr. 1925 te Axel, den heer burgemeester, die naar aa i leiding van straatrumoer naar buiten was gekomen en dit rumoer wilde doen eindigen, beett beleedigd. Eisch 14 dagen gevang. Uitspraak idem. A. S, oud 20 jaar, landbouwer te H mte- nissj, werd ten laste gelegd, dat hij op 5 F-br. 1925 te Honte isse, M. Ph. Cap- paert heeft bedreigd haar te zullen kapot maken, terwijl hij een mes in de hand haa. Eisch 1 week gevang. voorw. pr. 1 jaar. Uitspraak idem. Ph. F. P., huisvrouw A. S oud 62 jaar, zonder b roep te Hontenisse, werd ten laste gelegd dat zij op 5 Febr., j.l. te Hontenisse M Ph. Cappaert heeft bel-ed'gd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. P v. H., oud 21 jaar, zonder beroep, te Overslag, werd ten laste gelegd dat zij op 17 Jan. jl. te Ax«l, zonder redelijk doel een hond van J. van Dixhoorn heeft gescbopt. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. R. v. S., oud 22 jaar, metselaar te Hulst, werd beklaagd, dat hij op 11 Febrnari jl. te Clinge E. de Bleijzev heeft mishandeld. Eisch f25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak idem. P B. B., oud 44 jaar, koopman te Wa- tervliet, werd ten laste gelegd, dat hij op 29 Januari jl. te Philippine, toen de wacht meester Lauret, in uniform gekleed, vor derde, dat hij met zijn rijwiel, waarop hij zonder licht reed, zou stoppen, niet aan die vordering heeft voldaan, maar zeer hard is doorgereden. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem, W. J. W., oud 23 jaar, dienstbode te Ter Neuzen, werd beklaagd, dat zij 2 paar kousen, die toebehoorden aan A v. d. Bruele, die zij gevonden had, heeft behouden. Eisch 3 maanden gevang Uitspraak 1 maand gevang. J. J. d. R., oud 18 jaar, landbouwer te Ter Neuzen, werd beklaagd, dat hij op 22 November 1924 te Ter Neuzen D. Haak gewelddadig met een moersleutel 2 slagen op zijn hoofd heeft gegeven. Eisch f25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht A. M., oud 44 jaar, metselaar te Aarden burg, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Febrnari j.l te Aardenburg een gouden horloge dat een zijner kinderen op de kermis te Oostburg in 1923 had gevonden en welk horloge toebehoorde aan L. A Modde, zich heeft toegeeigend. Eisch f20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. L. d. G., oud 21 jaar, werkman te Hoek, werd ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 10 op 11 April 1924 te Ter Neuzen J. Pladdet met een scherp voorwerp in zijn hoofd heeft gestoken. Eisch vrijspraak. Ui'spraak idem. J. P., oud 21 jaar, stoker te Hoek wegens jnishandeling van L. de Graaf te Ter Neuzen in den nacht van 10 op 11 April 1924. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. D. Geers, oud 38 jaar, visscher te Ter Neuzen, werd reklaagd, dat hij op 14 Januari j.l. te Ter Neuzen, wederspannig- heid heeft gepleegd tegen den opperwacht- meester Donker en den onbez. rijksveldw. Verbiezen toen deze ambtenaren hem ter zake van openbare dronkenschap opbrachten. Eisch f 20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting' van 27 Februari 1925. Motor- en R. R. D. E. W., Ter Neuzen, teruggave ouders zonder straf. A. J. D. S., Ter Neuzen, 12 boete, subs. 6 dagen hecht. E. P. F., Ter Neuzen, f 5 boete, subs. 3 dagen hecht. A. E. D., Zaamslag, 3 boete, subs. 1 week tuchtschool. J. A. W.; J. J. B.; M. W. H., alien te Zaam slag, ieder f 5 boete, subs. 3 dagen hecht. L. K., Hoek, f 5 boete, subs. 1 week tucht school. L. J., Axel, 50 cent boete, subs. 1 dag hecht. P. B. B., Watervliet, 5 boete, subs. 3 dagen hecht. Art. 455 W. v. S. J. P. D.; J. P. D.; J. P. D., Axel, vrijgefspro- kmi. Polder Reglement. J. S., Ter Neuzen, 2 boete, subs. 1 dag hecht. H. B., Bouchaute, f 2 boete subs. 1 dag hecht. E. T., Bouchaute, f 2 boete, subs. 1 dag hecht. J. P., Hoek, 50 cent boete, subs. 1 dag hecht. Art. 425 W. v. S. J. A. E., Ter Neuzen, f 5 boete, subs. 3 dagen hecht. Veiligheidswet. E. J. W., Sas van Gent, 2 X 5 boete, subs. 2X3 dagen hecht. Arbeidswet. O. E. 'V., Sas van Gent, 5 boete, subs. 3 dagen hecht. J. Th., Axel, 50 cent boete, subs. 1 dag hecht. J. v. B., Axel, 20 boete, subs. 10 dagen hecht. Muntwet. L. v. L., Gent, 50 cent boete, subs. 1 dag hecht. Vleeschkeurin gs wet M. G. B., Ter Neuzen, f 35 boete, subs. 15 dagen hecht. Jachtwet. C. v. H., Watervliet, /40 fioete, subs. 20 dagen hecht. Wet openbare midd. vervoer. A. V., Ter Neuzen, f 5 boete, subs. 3 dagen hecht. Art. 437 W. v. S. J. P., Ter Neuzen, 3 boete, subs. 1 dag hecht. Art. 429 W. v. S. A. E. P., Philippine, 3 boete, subs. 1 dag hecht. Art. 427 W. v. S. M. L. F., Cruishouten, f 3 boete, subs. 1 dag hecht. W. C., Riheims, 3 boete, subs. 1 dag hecht. Wegen en Voetpaden Regl. H. S., Zaamslag, 3 boete, subs. 1 dag hecht. J. A. P., St. Jansteen, 3 boete, subs. 1 dag hecht. Politieverordening Zaamslag. A. v. D., Zaamslag, geen straf opgelegd. A. v. D., Zaamslag 50 cent boete, subs. 1 dag hecht. A. R., Zaamslag, geen straf opgelegd. J. d. K., Zaamslag, geen straf opgelegd. Politieverordening Ter Neuzen. M. J. E. P., Ter Neuzen, f 3 boete, subs. 1 dag hecht. E. M. P., Ter Neuzen, 3 boete, subs. 1 dag hecht. F. J. T., Zuiddorpe, 50 cent boete, sub. 1 week tuchtschool. M. A. E. R., Koewacht, 50 cent boete, subs. 1 week tuchtschool. Zitting van 5 Maart 1925. Arbeidswet. P. F. d. W.; P. -F. V., beiden te Hontenisse, ieder 2 X 5 boete, subs. 3 dagen hecht. P. F. d. W.; P. F. V., beiden te Hontenisse, ieder 2 X f 1 boete, subs. 1 dag heeht. DRAMA TE 's-HERTOGENBOSCH. Twee kinderen door de moeder vermoord. Toen Vrijdagavond het 7-jarig zoontje van H. Siebers om ongeveer 6 uur de ouder- ljjke woning te 's Hertogenbosch binuen- trad, vond hij daar gebonden aan het touw van de trapdeur en liggende op de trap zjjn broertje Hendrik, oud 2jaren, en zijn zusje Anntke, oud 4 jaren, beiden dood. Op zijn hulpgeroep scboten onmiddeliflk buren en voorbijgangers toe, die de politie van het geval in kenuij stelden. Een kwartier na de ontdekking van het misdrijf arriveerde de politie, die een uit- gebreid onderzoek instelde, De poliibge- neesheer dr. Mettrjp stelde den dood der beide kinderen vsst. De moeder bleek intusschen spoorloos verdwenen. Korten tjjd later kwam de vader lhais. Deze is ongeveer 38 jaar oud en arbeider bij de N.V. Giasso-Machicefabrieken. De politie is onmiddellijk in de nabjjheid gaan dreggen, voorloopig evenwel zonder resultaat. Het vermoedelijk signalement van de vrouw is aan alle posten doorgegeven, terwijl alle maatregelen, die zullen kunnen leidtn tot de arrestatie van de vrouw, geno men ZflD. Het parket is onmiddelljjk tan de zaak op de hoogte gesteld. in ver'oand met een en ander wordt van particuliere zijde nog m< degedeeld, dat er sedert eenigen tijd ODeenigheid in de familie Siebers heerscbte. Man en vrouw waren v<^or de tweede maal getrouwd en beide vermoorde kit deren zjjn uit het twetde buweljjk voortgekomen. Nader wordt gemeld Vrijdagavond 7 u. ontving de politie van particuliere zijde een mededeeling, dat zrcuw S., de moeder der vtrmoorde kinderen, gezien was te Berlicum. De poliiie trok met motorbrigade naar het aangewezen punt, doch zonder resultaat. De geheele omgeving weid afgezocht in een straa van 12 K M door Rijks en gemeente-politie. Zonder resultaat evenwel. Zaterdagmorgen om half acht ontving de politie bericht, dat op den ijzeren brug, gelegen op den weg tus?chen Berlicum en Den DuDgen, een stuk vrouwenkleeding was gevonden, dat van de leuning was afgerukt. De politie is onmiddellijk gaan dreggen. Vergadering van 13 Maart 1925. Alle leden zijn tegenwoordig onder Voorzit- terschap van den Burgemeester. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. De agenda vermeldde: IIngekomen stukken. Voor kennisgewing worden aangenomen: a. Een adres van het gemeenteibestuur van Heemstede, met het verzoek om medewerkiag tot bestrijding der annexatieplannen voor groote re gemeenten. b. Bericht van verandering jaarmarkt Aar denburg. c. Bericht van Warenkeuringsdienst te Goes, dat de bijdrage voor BoschkapeHe 171,87 bedraagt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2