ALGEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN punoi. No. 7737. Vrijdag 20 Maart 1925. 65e Jaargang. H. H. KantoorlioiicLsrs SIHWEHl&aO. B U I T E W I A M 0. HEEREN BAAI DE Schraie Uppsn Ruvvs Huid SEMENBDE BERICHTEN. A RONNE IViENTSPRIJS: yZ N^lndS en^Se/ika/go'per'rmaanden V^^ove^^ {^3 t buftenlaSd aHeen bij vooruitbetaling. TW JfcUiillDIE] BLAD worden verzocht het abonnements- geld over het le kwartaal 1025 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 April in te zenden. DE UITGEEFSTER. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. De behandeling van de Onderwijsbegroo- Img wordt voortgezet. Be heer Franssen (a.-r.) is tegen belang- rijfce uifbreiding van de laboratoriumruimte te Delft, die dan wellicht later, als het aan- lal studenen kleiner wordt, te groot zou zijn. Hij meent, dat het nog wel eens hapert, met de samenwerking tusschen lagere en middelbare scholen, en dat de open-bare school slechts bewaart een negeerende neu- traliteit ten opzichte van het woord Gods. De heer De Jong (r.-k.) bestrijdt de rede van den heer Ossendorp en bepleit de be- langen van het nijverheids- en voorberei- dend lager -onderwijs. De heer Van der Lande (r.-k.) wil het onderwijs dienstfoaar maken aan het bevor- deren van de kennis van de verkeersregelen. De heer Slingenberg (v.-d.) verzoekt het wetsontwerp betreffende het voonbereidend hooger en middelbaar onderwijs nog dit zittingsjaar aan de orde te stellen. Hij zet verder het nut van het Fransch op de lagere scholen uiteen. De heer Cramer (s.-d.) bestrijdt de op- richting van Indische leerstoelen te Utrecht. De heer De Zeeuw (s.-d.) betoogt, dat ons onderwijs teveel de leerlingen pasklaar maakt voor de maatschappij. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 1917 tot regeling van het hooger landbouw- en hooger veeartsenijkundig onderwijs. Op art. 1 licht de heer Bierema (y.-b.) een amendement toe om het mogelijk te maken, dat jongelieden, die met succes eind-examen hebben afgelegd aan de mid delbare landbouwschool te Groningen of aan de middelbare koloniale landbouw school te Deventer, hun studies voortzetten aan de Landbouw Hoogeschool te Wage- ningen. De heer Tilanus (c.-h.) en Beumer (a.-r.) bestrijden het amendement. Zij achten het middelbaar landbouwonderwijs niet de ge- sehikte leiding tot het hooger onderwijs. Minister Ruys geeft den heer Bierema in overweging, zijn amendement in te trek- ken en de kwestie te laten rusten tot het orrtwerp tot wijziging van de Hooger On- derwijswet gereed is. De heer Bierema trekt zijn amendement in. Het ontwerp wordt z. h. s. aangenomen. Bij de behandeling van het ontwerp tot bevordering van een richtige heffing van de directe belastingen betoogt de heer Rut gers (a.-r.), dat het ontwerp met een fictie belastingwetten beter aan haar doel wil doen beantwoorden. Hier wordt z. i. plaats gemaakt voor de grootste willekeur. De heer Oud (v.-d.) betoogt, dat het ont werp niet noodig is, daar de schijnhandelin- gen reeds nu ongeldig zijn volgens de juris prudence van den Hoogen Raad. De wet- gever mag alleen helpen met concrete voor- schriften, niet door een bianco volmacht te geven aan den inspecteur der directe be lastingen. DE 8TAATKUND1GE TOE-STAND DES LANDS. gj.Zooals men weet, waren de op 30 Juli 1914 in vrerband met het oorlogsgevaar genomen buitengewone maatregelen nog steeds niet ingetrokken. Thans komt de gisteren verschenen Staats- courant bij Kon. Besluit van 11 Maai t jl., waarbij deze maatregelen grootendeels opge- heven worden. Het K. B. luidt als volgt Wij W1LHELMINA. bij de gratie Gods, Koningin der Nederlan- den, Prinses van Oranje Nassau, enz. enz. enz. Op de voordracht van den Raad van Mini-ters van 6 Maart 1925, no. 68, Kabinet M. R Overwegende dat in verband met den staatkundigen toestand des lands in het algemeen verdere intrekking van buiten- gewone maatregelen mogelijk is; Gelet op het bepaalde in art. 188 laatste alinea, der Grondwet Hebben goedgevonden en rerstaan Ons besluit van 30 Juli 1914 no. 72 in te trekken oider voorbehoud, dat die intrekking niet geldt ten aanzien van de werking van de wet van 3 Augustus 1914 (Staatsblad no. 344), sedert ge- wijzigd, houdeude verbod tot uit- en vervoer van sommige artikelen. HE REGEER1NG EN DE NIEUWE HEEFINGEN. 'jjTav het Hdbld. verneemt heeft minister Colijn de Commissie van Rapporteurs over de Weeldebelasting" en de daarmee sarnen- hangende ontwerpen met aandrang verzocht zoo mog-dijk i og voor het i'aaschreces haar Voorioopig Verslag te willen uit- brengen. Pe minister zou gaarne deze ontwerpen evenals dat over de Forensenbelasting nog voor de verkiezingen t ehande'.d wil len zien DE Z1EKTEWET. Het Dagelijksch BeStuur van de Zeeuw- sche Landbouwmaatschappij heeft aan het Kon. Ned, Landbouwcomite geschreven, dat het meent te mogen- betwijfelen of de toe- standen op het platteland in Zeelan-d van dien aard zijn, dat de invoering van een Ziektewet wel gebiedend noodzakelijk is. In verband met het feit. dat de georgani- seerde landbouw (waarond-er ookdeZeeuw- sche Landbouwmaatschappij) zich indertijd vereenigd heeft met de proeve van wet- Posthuma-Kupers, zou het zich evenwel niet tegen invoering van de aanhangige wet wil- len verzetten. Tegen verschillende bepalin- gen in het ontwerp-Ziektewet heeft het be- stuur echter groote bezwaren, en wel o.m. tegen medezeggenschap in de uitvoering van de wet door de arbeiders, zonder dat deze in de kosten meebetalen. De kosten (ongeveer 2 pCt. van de uit te betalen lo-onen) zullen zijns inziens in. vele jaren te drukkend voor den landbouwersstand zijn. Voorts heeft het bezwaar tegen gelijkstel- ling van zwangerschap en bevalling met ziekte; tegen recht van den arbeider op zie- kengeld na bffindiging van de dienstbe- trekking en tegen het minimum-loonbedrag van 25 millioen gulden, dat bij een bedrijfs- vereeniging moet zijn verzekerd. DE TOESTAND. Dr. Marx, die candidaat van het centrum is voor het Duttsche rijkspresidenfschap, heeft uit dien hoofde geen steun kunnen krijgen van de Duitsch-nationalen, de votks- partij en oeconomische partij bij het vormen van een Pruisisch ministerie, waartoe de Landdag hem opnieuw opdracht had ge- geven met de paar stenimen meerderheid die hij, wanneer alle zeilen bijgezet worden, kan halen. Hij kan dus niet, schrijft de N. R. Ct„ volgens het oorspronkelijke plan, met zijn nieuwe regeering en haar verklaring ver- schijnen. Een gerucht wilde, dat hij er maar den brui van zou geven. Wij weten niet wat hiervan te gelooven is. Juist zoo kort voor de presidentsverkiezing (die op 29 dezer plaats heeft) zou het begrijpelijker zijn, als hij eerst afwachtte, hoe die verkiezing liep. De verwachting is, gelijk men weet, dat geen enkele candidaat het bij de eerste stemming haalt. Wanneer daarna een schifting onder de candidaten verricht is, kan hij pas kijk krij-gen op zijn kansen voor zijn verkiezing tot het hoogste staatsambt. Dat de partijen van reohts op dit oogen- blik hem in Pruisen niet willen volgen, is natuurlijk ook al verkiezingstaktiek. Zij willen- niet den irtdruk maken van met het centrum in een Pruisische coalitie samen te gaan, teneinde de verschillende candida- turen tegenover het kiezersvolk scherp ge- scheiden te houden. Evenzeer lijkt het verkiezingstaktiek, dat het rijkskabinet vandaag nog definitieve be- sluiten in de kwestie van de valorisatie denkt te nemen. Een verlokkelijk valori- satieprogram zou de rechterziide, die in dat kabinet het overzicht heeft, bij de presiden- tieele verkiezing niet weinig te stade komen. Na de gedachtemvisselingen tusschen Chamberlain en Herriot, die niets definitiefs hebben opgeleverd, kan men van verschil— lenden kant goedbedoelde pogingen ver- wachten om een nieuwe formule te zoeken. die bruikbaar is voor de oplossing van het veiligheidsvraagstuk. Volledig-heidshalve, en niet om-d-at wij er in het tegenwoordige stadium veel van verwachten, vermelden wii het nieuwe plan van Benesj nopens een Westeliik veiligheidspact en een Oosteliik. In verba,nd met de niet onwaarschij.nlijk klinkende lezing dat Lord Curzon de aan- voerder en de ziel is geweest van de meer derheid van het Enerelsche kabinet. welke zich vlak voor Chamberlain's vertrek naar het vasteland, tegen diens opvattingen keerde (waarborgen voor Frankrifk in den geest van de Engelsch-Amerikaansche over- eenkomst van 1919. waarvan niets kwnrn omdat de Amerikaansche Senaat er niet aan wilde) en hem met leege hand-en zord. verdient het de aandacht. dat do be- richten over Curzon's toestand weinig hoop op zijn herstel laten. Zelfs in het gunstig- ste peval. zal men er rekerrinp inee moeten houden. dat Curzon's rol als staatsman uit- gecoeeld is. Zijn vervangipg door een nieu- wen bewindsman, gepaard gaande mis- schien met een kleine reorganisatie in de ■bezetting van de ministemosten. kan voor de politiek van Chamberlain, die er een oogentblik aan gedacht zou hebben af te treden, een heel verschil maken. Dr larres, de candidaat van de partijen v-an rechts voor het presldentschap. heeft te Berlijn het woord gevoerd. Die rede was, schrijft de N. K. Crt., zoo gematigd als men van icmand aie kans neea op net noogsie au.m in ae uuitscne reputoliex, vervvacnten kon. Want oiscUoon hij candiuaat van lecnis is, Kon nij m-oeilijK met een partij- program aankomen. riij zeide net zeit, dat de rijkspresident met de vertegenwoordiger van een bepaalde groep mag zijm. Zoo heelt trouwens ook zijn voorganger de sociaal- aemocraat Ebert zijn a mot verstaan, hoewel net dezen veraienstelijRcn man met de sma- aenjKSte aanvallen v.n nationalistischen kant bespaard heeft. zulke tegenstanders hebben met gerust voor zij nem in een zwentpakje te kijk haddcn gezet en een von- nis It add en 1-osgekregen dat Ebert als „landverrader' brandmerkte. Daarom was het voor Eoert s naam in zekeren zin een eerherstel toen de candidaat der rechter- zijde, van welke zijde vele aanvailen op Ebert gekomen waren, hulde aan Ebert s nagedaciitenis bracht en de verzekering gaf, dat hij den eersten rijkspresident tijdens zijn leve-n attijd hooggeacht had. Voor de voikschen, die tot Woensdag geen eigen candidaat hadden en dus wel met Jarres genoegen moeten nemen, was het waarschijnlijk geen geringe ontgooche- ling dat jarres, otschoon met eenige vijven en zessen, verklaarde. „met overtuigd te zijn, dat het herstel van de toestanden van voor 1914 mogelijk of zelts wen-schelijk is' Hoc dikwijls de nationalisten de grondwet van Weimar dan ook eep verfoeisel hebben genoemd, Jarres zou er, zoo hij tot presi dent gekozen werd, den eed van trouw aan zweren. Het wtts van minder belang, dat Jarres dit alles zeide als lid van de volks- partij dan als candidaat dei rechterzijde. Zoo ziet men, dat bij de partijen van rechts met de aan-vaarding van- regeeringsmaeht het besef voor de verantwoordelijkheid toe- genomen is. MlJNiRAMP IN DE VER. STATEN. Bij een ontploffing in een kolenmijn te Vermont (West Virginie), zijn naar men gelooft »33 mer.schen omgekomen. De schok deed tot op 5 KJVL van de plek des onheils de huizen schudden. De geheele mijn staat in brand; het reddingswerk is daardoor zoo moeilijk Joch worden met koortsachtigen ijver de pogin-gen gewaagd en dalen er reddingsploegen af. Men vreest echter, dat alle personen, die zich op het oogerrblik der ontploffing onder den grond bevonden, zijn omgekomen. DE ONTVOERDE LABOURLE1DER. De publieke belangstelling in Engeland wordt wel verwend. Nauwehjks is een ge- ruchtmakende moordzaak afgeloopen of een millioenen-affaire onverschillig of het diefstal, chan-tage dan wel zwendel is, - allercharmantst afgewikkeld doorderoman- tische geschiedems van een toegewijden taxi-chauffeur, vraagt de aandacht, spoedig gevolgd door de schaking van een politieke persoonlijkheid. In het kort dcelden wij reeds ntede, hoe de Labour-leider Henry Pollith Zaterdag j.L, op reis van Louden naar Liverpool aan het station Edgehill uit den trein werd gehaald en weggevoerd. Het blijkt een zorgvuldig opgezet corn- plot te zijn geweest, Des avonds 9 uur, een half uur voor de aankomst van de Londen- express, kochten zeven mannen een biljet voor Lime-street-station. De bureaulist zag eenigen hunner naar een compartiment van den trein gaan en even daarna alleen met iemand in hun midden, het perron verlaten. „Ik dacht," zei hij, „dat het een krankzin- nige was, of een gevangene op transport en schonk er dus verder geen aandacht aan. De geschaakte man heeft een pers-verte- genwoord-iger zijn wedervaren in kleuren en geitfen medegedeeld. Hij vertelt, hoe, toen de trein stopte, het portier werd openge- gooid en eenige hem onbekende mannen, die er uitzagen als oud-officieren, riepen: „Hallo, Harry, kom er uit, je moet eerst spreken op een vergadering in Marmaduke Street, voor je verder reist!' ,,lk zag wel, dat het geen partijgenooten waren," ver- volgt hij, „en weigerde uit te stappen". Hierop kwamen eenigen in den coup6 en trachtten me er uit te trekken. Ik riep om hulp, doch m'n medereiziger scheen bang te zijn, stak althans geen hand uit." „Ik werd op het perron gesleurd en naar den uitga-ng geduwd. Ik vroeg den beambte bij de controle mij te helpen, doch een van mijn overweldigers zeide hem, dat zij detec tives waren. Aan den bureau-ambtenaar vertelden ze, dat ik dronken was. Zoodoen- de konden zij mij in een gereedstaanden auto zetten, zonder dat iemand ook maar eenigen argwaan koesterde. In vliegende vaart reden we daarna het land in en 's nachts kwart voor twee bracht men mij in een hotel. Hier werd mij ge- vraagd, of ik mijn eerewoord wilde geven, voor den volgenden morgen niet te zullen ontvluchten. Toen ik dit weigerde, werd ik gedwongen naar bed te gaan, waarop zij met hun vieren de wacht betrokken aan mijn bed, totdat het tijd was voor het ontbijt. 's Middags werd ik, weder in een auto, we.g- gebracht en om 5 uur te Shrewsbury op den trein naar Lonen gezet. Ik kon dien dag toen Liverpool niet meer bereiken." ,Maar Zondag a.s.", zoo besloot Pollitt triomfantelij-k, „zullen wij een massa-demon- stratie houden te Liverpool, en dat zal ons fiere antwoord zijn op deze gewelddaad." Wij deelden reeds mede, dat men in dezen aanslag het werk der faseisten meent te zien. Hewlett, de secretaris der Engelsche faseisten, heeft volgens de „Daily Chro nicle" desgevraag-d geantwoord: ,,Wij weten niets van deze affaire." Een ander bestuurs- lid, Birchall, evenwel verklaarde, dat het zeer wel mogelijk is, dat eenige leden deze ontvoering on-officieel hebben uitgevoerd. EEN CAMPAGNE TEGEN ,,LADY NICOTINE." De „Anti-Sigarette League" in de Ver- eenigde Staten heeft besloten een campagne op groote schaal te beginn-en, om Amerika van „lady Nicotine" te -bevrijden. Onder voorzitterschap van den heer J. H. Burnett zal te Washington een congres worden ge- houden, dat het begin van den veldtocht zal zijn. Hoewel de Bond voornamelijk tegen het sigaretten rooken opkomt, zal ook iedere vorm van rooken worden bestreden. Dr. Harvey Willey, een bekend chemicus, wordt belast met de leiding dezer anti-nicotine- beweging. Als strijdfonds wil men beginnen met een bedrag van een millioen dollars, dat al bijna aan vrijwilige bijdragen bij eikaar is. Na het congres zal het hoofdkwartier van den Bond te Washington worden ge- vestigd. Tot alle senatoren en tot de leden van het huis van volksvertegenwoordigers zal het verzoek worden gericht te verklaren, welk standpunt zij ten aanzien van het rook- probleem innemen. De vertegenwoordigers van den Bond in de verschillende deelen des lands zullen opdracht krijgen de leden van het Amerikaansch congres in hun district uit te noodigen zich te verzetten tegen de wenschen van belanghebbenden bij de ta- bakindustrie. Er is een prijsvraag uitge- schreven voor een aanplakbiljet, dat de „slechte gevolgen van het genot van het rookgif" duidelijk moet aantoonen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. i^ebruik ik al H jd telegraaf-telefoonstation met bestelling van I telegrammen. De openstellingsuren voor den telegraaf- telefoondienst zijn bepaald op werkdagen van 8.m.8.a. Op Zon- en feestdagen geen dienst. NED. HERV. KERK Het Algemeen College van Toezicht op het Beheer der kerkelijke goederen en fond- sen van de Hervormde gemeenten in Neder- land- heeft zijn voorjaarsvergadering gehou- den in het gebouw der algemeene synode te 's Gravenhage. Voor Zeeland zijn benoemd Mr. A. A. de Veer te Middelburg, als lid en Ds. A. Tim- merman te Ter Neuzen als secundus. VIJFTIGJARIG BEST AAN VAN „DE SCHELDE." Op 1 November a.s. zal de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen 50 jaar bestaan. Uit de ambtenaren is een comite gevormd met het doel een blijvend aan-denken van het personeel, dat van 40 tot ruim 2000 is ge- stegen, aan te bieden. Het comite heeft zich ook tot de arbeiders gewend en als deze mede willen werken; zullen vertegenwoordigers van hen in het comite worden opgenomen. EEN WERVELSTORM. De staten Missouri, Illinois en Indiana zijn Woensdag door een wervelstorm getei- sterd. De windschade was het hevigst in eeri baan van Princeton (Missouri) naar Princeton in Indiana. De storm liet op zijn pad overal puinhoopen en vernieling achter. In tal van steden en dorpen kwamen vele menschen om. Volgens de laatst ingekomen berichten (die wel eenigermate overdreven zullen blijken te zijn) zoirden er in totaal 957 dooden zijn en 2674 gewonden. Daar echter in de geteisterde streek de telegraaf- en telefoonpalen vernield zijn, is het nog volstrekt niet mogelijk geweest, den om- vang van de ramp te overzien. De teweeg- gebrachte ellende was nog vergroot door het uitbreken van branden. Naar vele piaat- sen werden troepen gezonden om den nood te helpen lenigen, maar ook om de orde te handhaven. Den dakloozen wordt steun ge- bracht door het Roode Kruis, dat vele trei- nen naar de het ergst geteisterde oorden heeft gestuurd. Er zijn heele straten tegen den grond gegooid. De geteisterde steden zijn vol ont- zette en verbijsterde menschen, die angstig in het puin zoeken naar vermistc bloedver- wanten en vrienden. Te West-Frankfort zijn tal van school- kinderen gedoocl, die juist in het gebouw w^aren toen de school instortte. Zeer vele onheilen zijn ook aangericht in Princeton, Gorham, Griffen en Paris. Aanvullende bijzonderheden behelzen nog dat in het district Desoto, in het zuiden van Illinois gelegen, 20 personen door den wer velstorm zijin gedood, terwijl an-dere berich ten zelfs van 50 dooden in die streek spre ken. Een later bericht luidt zelfs: Te Desoto is het schoolgebouw ingestort, waardoor 125 kinderen en onderwijzers werden bedolven. Reeds zijn 80 lijken ge- borgen. Reuter wil zelfs, dat er in Desoto 150 dooden zijn. Uit Orient wordt ook van 150 dooden be richt. De stad Paris is feitelijk wegge- blazen. Uit Chicago wordt nog het aanvullende bericht gezonden, dat allerlei auto-expedi- ties er op uit gaan om uit de geteisterde steden de gewonden te halen en die over te brengen naar andere steden, waar zij be- hoorlijke verpleging en medische hulp kun nen vinden. De burgemeester van Grand-1 ower in Illinois seinde: De stad Gorham staat in brand; alle inwoners zijn dakloos. TER NEUZEN, 20 MAART 1925. VACANT1EKAARTEN MET PASCHEN EN PINKSTEREN. De Nederlandsche Spoorwegen zullen van 10 tot en met 15 April en van 29 Mei tot en met 3 Juni vacantiekaarten uitgeven. POST EN TELEGRAFIE. Het hulppost-, telegraaf- en telcfoonkan- toor te Overslag is omgezet in een post- en BESMETTEL1JKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van. besmettelijke ziekten over de week van 8 tot en met 14 Maart, in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Biervliet 1, diptheritisSluis 1. HOEK. Bij het passeeren van een automobiel ge- raakte gisteren een wagen van den landr bouwer D. J. Jansen in den lan-gs den weg liggende sloot. De met 2000 K.G. zout be- laden wagen tuimelde met paarden en voer- man in den sloot. De voerman bracht het er met den schrik en een bezeend been af. Het eene paard dat boven op het andere lag, sprong spoedig op den kant, doch het an dere kon eerst na geruimen tijd bevrijd worden, terwijl beide dieren geen n-oemens- waardig letsel hadden bekomen., z<K>dat be- houdens materieele schade dit ongeluk be- trekkelijk goed afliep. De automobiel was direct doorgereden en onbekend gebleven. HULST. Vanuit St. Pauwels wordt aan „Het Laatste Nieuws" te Brussel gemeld, dat een motorrijider uit Hulst tegen een paal is ge- reden. Hij wer-d in bewusteloozen toestand huiswaarts gebracht. De machine is geheel ontredderd. OVERSLAG. De kantoorhouder bij den post- en tele- graafdienst C. de Nijs alhier, is benoemd in den rang van besteller aldaar. EEN ONTPLOFF1NGSRAMP TE HILLIGERSBERG. Dinsdagavond even over half twaalf had in de gemeente Hilligersberg een ramp plaats, waarbij een menschenleven. valt te betreuren. Om dien tijd werden de bewoners van deze wijk opgeschrikt door eenverschriLkc- lijken slag, die zooals later bleek over de geheele stad Rotterdam tot in de verste uit- hoeken werd gehoord. Aanvankelijk dachten de menschen die langs den Kleiweg dat de groote fabriek ,,Electrostroom die daar reeds sedert eenige jaren staat, uit eikaar was gevlogen. leder haastte zich etn goed heenkomen te zoeken, zoodat de ver- warring vlak na het ongtval zeer groot was. Het bleek echter, dat niet genoemde fabriek, maar eenige panden, gelegen op den hoek van de Motorstraat en den Elec- troweg totaal uit eikaar waren geslagen. In hot hoekhuis was sedert eenige maan- i den de waterstokerij gevestigd van den heer C Zwanenburg. Deze woonde met vrouw i e-n zoon boven de zaak. Naast deze stokenj stond een klein smal pand, waar sedert en kele weken de familie Schaap was gehrns- j vest, bestaande uit man, vrouw en vijf kin deren Den ganschen avond had men reeds een sterke gaslucht opgemerkt en om gas- inwiiiiiiiiiiiiiiii1 mm in mi >iti ifrrirr I dWBia—ww— - OB MHUBI8&I NEUZENSCHE CO U RANT m feCHTE *RIE*CHE A per pond 75 ct. G si 7s 6® is

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5