BURGERLiJKEN STAND. DEN HONGBRDOOD GESTORVEN. SCHEEPSNAMEN EN BIJGEiLOOF. De buitengewoon warme en lange zomer van 1911 eiridigde eind September met een orkaanaohtige storm van Z.W. tot N.W. Het s.s. „Solo" van den Rotterd. Lloyd ging tijdens hevig stormweer den Waterweg uit en werd, buitengaats gekomen, zoodanig door wind en zee opgenoinen, dat het kort hierop bij Ter Heyde strandde. Het binnenkomende s.s. „Soerakarta" strandde 8 Maart j.l. op de Noordpier van den Waterweg. Solo en Soerakarta zijn de namen voor eenzelfde hoofdstad in Midden- Java gelegen. De inlandsche vorst van die Residentie heet Soesoehoenan van Soera karta of Solo. Daar Oosterlingen zeer bijgeloovig zijn wordt de naam van een sohip, dat een ern- stig ongeluk heeft gehad, maar weer in de vaart is gekomen, veranderd. Men noemt dit omdoopen. Het s.s. „Solo" werd omgedoopt in ..Djebres", een plaats bij Soerakarta (Solo). Het voigende jaar bracht de Rotterd. Lloyd de nieuwe vrachtboot „Soerakarta" in de vaart. De nieuwe vrachtstoomer „Pontianak", eveneens van de Rptt. Lloyd, werd door de Chineesche en Arabisohe kooplieden bij zijn komst in Indie scheef aangekeken, daar pontianak heks beteekent. Dit schip bleek dan ook behekst te zijn, daar het op zijn eerste reis in de Indisohe wateren op een rif liep en zwaar werd beschadigd. De „Pon- tianak" werd omgedoopt in ,,Deli". Het s.s. „Pahud" der Kominklijke Paket- vaart Maatschappij werd, liggende te Bela- wan Deli (haven van Medan) door een ketelontploffing zeer ernstig beschadigd. Dit schip werd omgedoopt in ,,Van Noort". Eenige jaren geleden, toen dit schip nog op den z.g. sneldienst (Soerabaia-Belawan Deli via Semarang, Batavia en Singapore) voer, vroeg de Gouverneur van Sumatra's Oostkust, die passagier a/b van de ,,Van Noort" was, aan den kapitein: ,,Wel kapi tein waar is toch die ,,Pahud" van jullie gebleven?" Toen de kapitein hem hierop antwoordde, dat mijnheer de Gouverneur momentelijk op die schuit een dekje maakte bromde die toewan basar wat in zijn baard en had aan het diner minder eetlust dan ge- woonlijk. DE VERGETEN CLIeNT. Het voigende vermakelijke verhaal heeft zich dezer dagen te Den Bosoh voorgedaan. Een aannemer uit Veghel vervoegde zich tegen den avond ten kantore van een aldaar gevestigd advocaat. en werd in de wacht- kamer toegelaten. Toen hij daar ruim een kwartier vertoefd had ging plotseling het licht uit en tot vergrooting zijner verwonde- ring daarover hoorde hij hoe iemand het huis verliet en de deur in 't slot deed. Zoo- ats ieder in een vreemd huis bij zoo'n geval doen zou, wachtte de ,,man van steen en kalk" nog een poosje oin dan, niets meer in het blijkbaar geheel verlaten huis hoorende, eens op onderzoek uit te gaan. In het priv6- kantoor van den rechtsgeleerde was nie- mand te ibekennen; na dit negatief resui- taat strekte hij in het schemerdonker zijn onderzoekingstocht verder uit, in kamerS", keuken en wat het huis meer bleek te bevat- ten, doch alles was als uitgestorven. Goede raad waarom de man waar schijnlijk gekomen was en dien hij zich nu zelf moest trachten te verschaffen was duur. Hij trachtte de hoofdsohakelaar te ont- dekken, hetgeen hem na eenige botsingen, waaribij hij tot de overtuiging moet ge komen zijn, die reeds meerderen hebben op- gedaan, dat in het donker allerlei voorwer- pen ergens anders staan, dan men ver- moedt gelukte; Er was licht. Zoo kon hij gemakkelijk uitzien naar een middel omverbinding te krijgen met het naast het kantoor liggende woonhuis van den advocaat. De telefoon was weldra ontdekt, doch bleek om in rechterlijken term te spreken een ondeug- delijk middel, omdat hij geen gehoor kreeg. Toen kreeg hij een lumineusen irvval; een raam aan den straatkant werd opengescho- ven en de ingeslotene zocht en verkreeg ver- binding met een voorbijganger, die voor hem aan het woonhuis aanschelde. Hij stel- de de dienstbare in kennis met het geval, doch ook zij kon geen hulp bieden; meneer de advocaat was juist uitgegaan, en hij had alleen een sleutel van het kantoor. Evenwei werden aanstonds pogingen in het werk gesteld om zijn verblijfplaats op te sporen, welke pogingen na een half uur met gunstigen uitslag bekroond werden, en het duurde toen niet lang meer of de client- in-spe werd verlost. Men zegt, dat hij kruiswoord zat te puizzelen. Van de conferentie, waarvoor hij Veghel verlaten had, kwaim dien avond niets meer! Bij de lijkschouwing van een knaapje van bijna vier jaar, het kind van een werkloos daglooner te Colne in Lancashire, bleek dat het kind feitelijk den hongerdood was ge- storven. De ouders voerden als veront- schuldiging aan, dat zij zelve ook niet an ders dan brood, aardappelen en margarine hadden gegeten sinds 5 maanden. Ofschoon ze dit zelfs vrijwel bewijzen konden, zeide de politierechter: „Armoede is heden ten dage geen verontschuldiging meer voor het laten verhongeren van een kind. In iedere kleine stad bestaat al een afdeeling van de Vereeniging voor Kinderverzorging, waar- heen je dit kind had moeten brengen. Ook onwetendheid in deze aanvaard ik niet en wanneer met uw ander kind een ventie van 14 maanden door dezelfde oorzaak iets zou gebeuren, dan zal ik u ook nog voor het geval van heden laten aanklagen wegens het veroorzaken van dood door schuld. Gij zijt gewaarschuwd en kunt nu gaan" DE REIS VAN HET ROTORSCHIP „BUCKAU". Het te Hamburg liggende rotorschip ..Buckau" is naar Altona vervoerd om be- zichtigd te worden. De scheepvaartbladen koimen tot de slotsom, dat de technische prestatie van de rotors weliswaar schitte- rend is, dooh dat de toepassing ervan in de praktijk voorloopig geen rentabiliteit zal opleveren. DE NAFUIVEN. Nu de ontvangst van de Holland-Indie vliegers achter den rug is, komt de napret in verschillende plaatsen, waar feest ge- vierd is. Men luistere naar 't geen Melis Stoke in de Javabode er over zegt: Wanneer de laatste gast gegaan is, en't laatste glas is weggezet, dan komt, voor wie 't om „spul" gedaan is, de eigenlijke groote pret. De eeregasten zijn gelhuldigd 't Scheen alles vriendschap ei en koelc Maar dan wordt er eens fijn-ibeschuldigd De klassenstrijd komt uit den hoek Mijnheer Van X is vol rancune en lucht zijn opgekropten haat. Hij kreeg geen plaats op de tribune als lid van den Gemeenteraad. Mevrouw Van Y, zit op de kosten van 't hagelnieuwe feestgewaad, waarmee zjj zich expresselijk doste, met hoop op afgunst, nijd en haat Mijnheer Van Z. heeft Van den Broecke een kist champagne geoffreerd, en zit nu op zichzelf te vloeken de bon moet thans gehonoreerd De officieelen in den lande en ,,'t kopstuk" (in de slagerstaal) zijn woedend, en ze roepen sohande om hunne plaatsen in de zaal De een heeft het „beroerd" gevonden de ander smaalt op 't protocol De kranten staan met „Ingezonden" van gepasseerde Grooten vol Ziehier dan het bekoorlijk einde van een geslaagde wereldviucht In plaats van 'tvliegtuig zweeft van heinde en verde kater door de lucht EEN HiUWElLIJlK, DAT VIER WEKEN DUURDE. Mrs. Jean Nash, in Engeland bekend als ,,de best gekleede vrouw", was zes weken geleden te Cairo in het huwelijk getreden met Sabet Bey, eersten secretaris der Egyp- tische legatie te Londen. Nu was Mrs. Nash reeds voordien tweeimaal getrouwd geweest en thans behoort ook reeds haar derde hu welijk tot het verleden. ,,De godsdienstige verschillen tusschen mijn echtgenoot en mij waren te groot om overbrugd te worden," verklaarde zij na de echtscheiding. „Ik ben van oordeel, dat een Moslim en een Christen nooit met elkaar moesten trouwen. Er zijn vele dingen waar- over Oost en West nooit tot overeenstem- ming kunnen komen." „Ik sprak mijn echtgenoot over de moei- lijkheden en hij was zeer beminnelijk. Tien dagen geleden ging ik naar Nice en hij naar Cairo. We zijn steeds de beste vrienden en zullen dat altijd blijven." HET TIJGERGBVAAR. Men schreef dd. 2 Februari uit het Kra- wangsohe aan het „Alg. Indisch dagiblad": Heden kwam me een tragisch voorval ter □ore, dat gisterenavond in het schemerdon ker moet hebben plaats gehad in de buurt van Tjilamaja. Een auto met twee heeren er in reed over de Pamanoekan en Tjiasem- landen in de richting van Soekamandi. Een inlandsche chauffeur zat aan het stuur. Daar een der banden op een gegeven oogen- blik lek bleek stapte de chauffeur uit den auto om een en ander in orde te maken. Juist was hij bezig, den band op te pompen, toen een der twee iheeren plotseling schreeuwde: ,,Awas, Matjan" (pas op, een tijgerl). Maar het was a! te laat, de tijger, die plotseling uit de rimlboe langs den weg naar voren kwam, had den ongelukkigen chauffeur reeds besprongen. Een Euro- peaan die blijkbaar een vuurwapen bij zich had, trachtte er mee op het ondier te schie- ten, maar waarschijnlijk door de vochtig- heid ketste het wapen en de tijger verdween weer in de rimboe, zijn prooi meeslepend. Een groote bloedplas wees enkel de plek nog aan, waar de man tot voor enkele oogenblikken gestaan had. Men heeft alle mogelijke moeite gedaan om den tijger en de eventueele overblijfselen ■van den ongelukkigen chauffeur te vinden, maar men heeft niets kunnen ontdekken. BRUTALE OVERVAL IN NEW-YORK. In het Westen van New-York heeft Zon- dag een brutale overval plaatsgevonden. Een heer en dame, die's morgens vroeg van een cabaret in genoeglijke stemming huis- waarts keerden, werden gevolgd, onbemerkt natuurlijk, door drie gemaskerde bandieten. Deze drongen achter het echtpaar de wo- ning binnen, bonden den heer des huizes en hielden zijn vrouw eveneens in bedwang. Zij moest lijdelijk toelaten dat men haar kostbare ringen van de vingers trok en ook haar verdere kostbaarheden ontvreemdde. De onverlaten wisten daarna met een buit ter waarde van 50.000 dollar, te ontsnappen. ONGENOEGEN. In een koffiehuis te Mirecourt kreeg een man van 36 jaar eenige avonden geleden ongenoegen met zijn schoonvader. Zijn vrouw en zijn sohoonmoeder zaten eveneens in het cafe. Zonder een woord te zeggen verliet hij het koffiehuis, waar hij na eenige oogenblikken terugkeerde met een revolver. Hij schoot eerst op zijn schoonvader, dien hij levensgevaarlijk verwondde, doodde ver- volgens met een schot zijn schoonmoeder, richtte ten slotte het wapen op zichzelf en stortte dood ter aarde. DE WICHELROBDE. Van de Wichelroede hoorde men weinig meer, maar thans heeft een geestelijke uit de buurt van Amiens met behulp van dat in strument de plaats aangewezen van onder- grondsche gewelven onder het kastee! van Lucheux. Dat kasteel is beroemd door het edikt, dat Lodewijk XI er teekende en waar- bij de brievenpost in het leven werd geroe- pen. De geestelijke Bouly, pastoor te Mar- delct, heeft met behulp van de wichelroede de juiste plaats der ondergrondsche gewel ven kunnen beoalen. Zij strekken zich over verscheidene kilometers uit en moeten op 10, 15 en 20 meter diepte gelegen zijn. Het kasteel Lucheux heeft in de middeleeuwen tot verblijfplaats gediend van de voorname leenheeren van Artois, zoodat het niet on- mogelijk is, dat er in de ondergrondsche gangen belangwekkende opgravingen te doen zijn. Daartoe worden plannen ge- maakt. GLOEIENDE KOLEN IN DEN MONO. Te Poplar (Engeland) stak een eenjarig kind een stuk gloeiende kolen in den mond de moeder die den baby te hulp kwam duwde in haar zenuwachtigheid het stuk kolen in het keelgat van het kindje, tenge volge waarvan het kind overleed. De vrouw moest den eigen dag van het ongeluk naar een gesticht vervoerd worden, daar zij krankzinnig geworden was. EEN 62JARIGE HBLDIN. Mrs. James Donnet, de eohtgenoote van een gepensionneerd kolonel van het Britsch- Indische leger, is een kranige oude dame. Deze 62-jarige grootmoeder met haar grijze pagekopje, heeft nog kort geleden woeste tijgers in Ind'ie en jeugdige tennis-concur- renten op de Bermuda-eilanden verslagen. Thans is een heldendaad op haar credit ge komen. Zij is dol op honden. Toen ze dezer dagen niet ver van New-York met haar drie eigen exemplaren een kuiertje ging maken, sloten zich alras een dashond, een lersche terrier en twee herdershonden bij den optocht aan. f oen mevrouw Donnet met haar viervoe- tige vrienden bij het toegevroren Woodland Lake was gekomen, vertoonde zich daar eensklaps een rat op het ijs. Dit begeerlijke diertje zag de honden, liep hard weg en gaf zoo hel sein tot een woeste jacht. Alle 7 honden renden de rat achterna over het ijs, dat in het midden van het meer de vracht niet langer dragen kon. De honden zakten er door en dreigden te verdrinken. Kordaat greep de oude mevrouw in. Zij pakte een plank, die aan den oever lag, en kroop, die plank voor zich houdende, over het ijs naar het gat. Toen dompelde zij de plank onder, om den dieren een houvast te geven. Maar juist op dat moment brak het ijs onder haar en zij viel in het water bij de om hun leven worstelende dieren. Zij greep er een, zwom er mee naar de plek, waar het ijs het dikst was en bracht'het dier in veilig- heid. Zesmaal herhaalde zij den tocht. Zes honden redde zij. Alleen de dasihond, die onder het ijs was geraakt, kon niet meer op het dro^e worden gebracht. Twintig minuten had mevr. ■- ijskoude water doorgebracht en haar krach- ten ibegaven haar. Zij was te uitgeput om zelf boven te komen en de twee groote her dershonden redden haar op hun beurt, door haar aan -haar jumper op te houden. De andere honden blaften intusschen net zoo lang, tot er hulp was gekomen uit een na- burige villa, welker bewoners er in slaag- den de bijna doodgevroren en zwaarge- kneusde grijze heldin te redden. VAN JE VRIENDJBS MOET JE 't MAAR HEBBEN De vrienden van een farmer in Oregon hebben onlangs de grap uitgehaald, om in een aantal ledige appelkisten, die deze far mer naar Engeland had verzonden, huwe- lijksaanzoeken te leggen. Meer dan 3000 meisjes uit Engeland, Ierland en Wales heb ben daarop den farmer hand en hart aan- geboden. Dit was voor den verwonderden boer des te onaangenamer, omdat hij, naar de Sunday Express meldt, reeds verschei dene jaren gelukkig gehuwd is. SLAAPZIEKTE. Mej. de K., te Alphen is aan slaapziekte overleden. OMGESLAGEN. Zondagmiddag om kwart na een kwam een tweewielig rijtuigje van de manege Duinweg van den Verheullweg te Scheve- ningen. Daar de bestuurder de bocht te scherp nam, kantelde het rijtuigje en vielen de inzittenden, een dame, haar drie kinderen en een begeleider er uit. Het paard ging, met het rijtuigje achter zich, op hoi en werd in de Ernst Casimirlaan door onbe- ketid gebleven burgers tot staan gebracht. De dame en haar kinderen werden naar het hotel Promenade gebracht en vandaar naar hun woning vervoerd. Geen der inzit tenden had ernstig letsel bekomen. DOKTERS EN B1JGELOOF. Men is bezig te San Francisco een paleis te bo u wen met spreekkamers voor een bataillou dokters en tandartsen. Het ge- bouw zal 2,5 millioen dollars kosten en 15 verdiepingen hoog zijn. Maar de hoogste» verdieping heet de I6e, omdat de 13e den naam van 14e verdieping zal dragen. Men is n.l. een weinig schuw van het getal 13. en waarschijnlijk vreezen de collegae, die op de 13e gehuurd hebben, dat het ver lichte Yankee-publiek liever in de hoogere of lagere sferen hulp zal zoeken. En wordt gerekend op veel bezoek per auto. Op het dak komt en garage veor 210 en onder de eerste verdieping een voor 165 auto's EEN WOLKENKRABBER YOOR 40.000.000 DOLLAR VERKOCHT. Het enorme „Equitable"-gebouw is aan de Empire Trust Comp. verkocht voor veertig millioen dollar. De transactie was het resultaat van lange onderhandelingen tussehen de »Equitable"- en de Empire Maatschappijen. De wolkenkrabber werd in 1915 voltooid, op het terrein waar het vroegere gebouw der maatschappij in 1913 af'Dranlde. WANHOOPSDAAD VAN EEN UITVINDER. Een zware brand heeft gewoed in de Londensche voorstad Bayswater. De brand- weer vond in een kamer de verkoolde lijken van een Franschman, die onlangs de En- gelsche nationaliteit had verworven, en zijn vrouw. Een klein hondje tusschen hen bad hetzelfde lot ondergaan. Naar het ge- bleken is werd de brand vrijwillig gesticht. De gaskranen in de badkamer waren open gedraaid en over de meub^len was petroleum gegoten Om alien uitgnng te versperren waren de meubelen opgestnpe d voor de deur van de kamer N <ar het onderzoek uitwees had de Franschman, die ingenieur is, een uitvindmg gedaan. doch de geld<4ijke hulp die hij meende te krijgen om deze uitvinding mojelqk te maken, bleef uit. Daar hij gro 'te financieele zorgon had. heeft hij zich met zijn vrouw van bet leven beroofd. Zijn uitvinding heeft hij, alvorens te sterven, Yernietigd. OPGEWACHT DOOR INBKEKERS Toen mevrouw Bertin, die te Parijs een appartement in de buurt van het Ooster station bewoont, Zaterdagavond laat uit de opera kwam en de deur van haar huis open deed, werd zij daar opgewacht door twee inbrekers, die haar een prop in den mond stopten en haar vervolgens aan haar bed vastb mden. De heeren plunderden daarop het huis leeg en ondeden de vrouw des huizes met groote vaardigheid van de sieraden, die zij dien avond in de opera gedragen had. Waarop de boeven verdwenen. Zij hebben voor een waarde van 200.000 frank aan kostbaarheden meegenomen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoorde 1 ijkheid der Redactde). Ter Neuzen, 16 Maart 1925. Mijnheer de Redacteur! Mag ik a. u. b. een weinig plaatsruimte voor het voigende: Vele ouders van schoolgaande kinderen (voorstanders van openbaar onderwijs) hier in de kom van Ter Nquzen, beginnen angstvallig en wantrouwend de manoeuvres van den laat- sten tijd gade te slaan door zekere behar- tigers( van dat onderwijs, hier ter plaatse, uitgevoerd. We hoorden eerst van een 7e leerjaar, dat van de Kopschool naar school C gedirigeerd werd en daarna van plannen, die bestonden, om de kinderen van de overzijde der brug, (die op school A zijn ingeschreven als leerling), ook al naar school C te sturen, en dat zijn er tamelijk wat. Dat waren plannen. Met Mei zou dat plaats- grijpen. Nu komt er plotseling bericbt bij die menschen, dat die kinderen Maandag 16 Maart reeds overgeplaatst zullen wordep. Men staat dus voor een „fait accompli", niet waar? Niets verder aan te doen hoort men allerwegen op de diverse klachten der ouders, want velen zijn er tegen, ja bijna alien, geloof ik. Nu mogen de uitvoerders van deze mooie manoeuvres, dat nog zoo netjes in 't vat gieten en het noodzakelijke hunner handelingen nog zoo mooi trachten aan te toonen, een ding wascht al het water van de zee niet af en dat is, school A de eenige openbare school, die wij in de kom bezitten, zal daardoor ten zeerste gedupeerd blijken te zijn. En wij laten ons door niemand wijsmaken, dat school C in de toekomst door die maat- regelen gebaat kan zijn. En nu mag men zeg gen: „Als het niet anders kan, dan liever school C zes- en school A vier- of drieklassig (lach niet, lezer), allemaal heel aardig, doch daar behoeven wij daarom geen genoegen mee te nemen en zullen dat ook niet. Want wij zijn er van overtuigd, dat deze overplaatsing van troepen naar een ander front, zeer tegen den zin der betrokken ouders, en zelfs zonder eenig overleg met de betrokke- nen, nooit het gewenschte resultaat: „Flink openbaar onderwijs in een flink ingerichte openbare school in oivze gemeente", kan heb ben. Wij vragen slechts dit: „Waarom moet school C intact blijven? „Waarom school A 5-klassig, dan 4-, dan 3- en eindelijk wellicht 0-klassig. En zeg nu maar niet, dat zulks overdreyen is. Want het eerste resultaat is al bereikt: School A maar 5 en school C 6-kJassig. Dat is nu nog niet zoo heel erg, doch dat kan erger worden, begrepen En daarom, k meen wel te spreken namens de meeste ouders van leerlingen van school A, vraag ik: Moet dat spelletje nog langer zoo voortgaan? De meeste menschen hier nemen de zaken in den regel nog al gemoedelijk op. Doch, indien ze nu eens pertinent geweigerd hadden?* Want een vader, die zijn kinderen naar school stuurt, voldoet toch aan de Wet? Kan die Wet ons bovendien nog diwingen de kinderen naar een bepaalde school te sturen, zonder hoegenaamd overleg, alleen maar, vol-" gens ons idee, om in het belang van een paar personen te werken We kunnen het niet gelooven. Het algemeen belang en dat is goed openbaar onderwijs, niet alleen voor C doch ook voor de school in de kom, dat is het, wat in de allereerste plaats den doorslag moet geven. Mijnheer de Redacteur, ik geloof niet, dat we op den goeden weg zijn, en om de woorden aan te halen van een zeer vooruitstrevend raadslid: „Ik gevoel niet voor een bepaalde school", laten wij hem dan meteen den raad geven, mede te gaan werken aan onze zaak, want we meenen, dat er anders van goed on- derwfjs in de kom, wat de openbare school be- treft, wel eens minder goed zou kunnen over- schieten en dat zou toch zeer zeker aan de democratische idee niets anders dan groote schade kunnen berokkenen. We verwachten dan ook bij ons pogen niets dan steun, van de democraten in de eerste plaats natuurlijk. Wat niet wegneemt, dat wij daarop niet moeten blijven wachten, na tuurlijk, want wachten hebben we al lang ge- noeg gedaan. Neen, nu zelf handen uitsteken, 't is meer dan tijd. Met dank voor de plaatsruimte, mijnheer de Redacteur. Uw dw„ Vader van schoolgaande kinderen. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Febr. Aloisius de Mulder, oud 31 j., jm. en Valentina Paulina Roelans, oud 26 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Joseph, z. van Petrus Josephus Boone en van Maria Louisa Goossens. 4 Febr. Madelaine, d. van Louis Wilthelmus d'Hooge en van Maria Sophia Verstraeten. 15 Febr. Maria Louisa Philomena, d. van Honorius Wilhelmus Dalmijn en van Maria Philomena van den Eeckhout. HOEK. Huwelijks-aangiften. 19 Febr. Louis Jan van Tatenhove, oud 27 j., jm. en Pietemella Catharina de Bree, oud 25 j., jd. Geboorten. 12 Febr. Tanneke Sara, d. van Leendert Jan Dieleman en van Catharina de Witte. 16 Febr. Cerafina Cantina, d. van Wil- lem Dieleman en van Albertina Fransciska INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De verzachtende, heelende en genezende eigenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidschilvering en alle jeu- kende huidziekten. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube 1.5 Francken. 19 Febr. Isabella Nathalia, d. van August Marie van Opaorp en van Mathilda Maria Bomelijn. 25 Febr. Florus, z. van Jacob Buijze en van Janna Dieleman. Overlijd'en. 5 Febr. Maatje Donze, oud 74 j., echtg. van Johannes Buijze. HULST. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Febr. Augus- tinus Petrus Pateer, oud 51 j., weduwn. en Louisa Barbara Roelands, oud 54 j., wed. Geboorten. 1 Febr. Leendert, z. van Cor- nelis Makkenze en van Willempje Vos. 14 Febr. Henri, z. van Theophilus Petrus de Windt en van Maria Petronella der Weduwe. 23 Febr. Josephina Maria, d. van Aloisius Josephus van Ovenmeeren en van Maria Johanna de Bruijn. Overlijden, 14 Febr. Maria Francisca Scheerders, oud 49 j., echtg. van Benedictus Stephanus Boone. Eduardus Beerten, oud 68 j., echtg. van Philomena Merk. 18 Febr. Eduardus Josephus van Wesemael, oud 61 j., echtg. van Maria Silvia Verstraeten. 28 Febr. Maria Anna Neve, oud 79 j., wed. van Fran- cies van den Bergen. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 26 Febr. Jacobus Haak (van Hoek), oud 21 j., jm. en Catharina Maria Dees, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Febr. Pieter Abraham Bastinck, oud 23 j., jm. en Johanna Jannetje Stoffels, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Neeltje. d. v. Franqois Maas en van Catharina Buijze. Jacobus, z. van Maar- ten van Kerbvoort en van Jozina Verhelst. 6 Febr. Comelis Jan, z. van Arie Johannes Faas en van Jacoba Corstanje. 13 Febr. Gilles Jacobus, z. van Jan Goossen en van Metje Suzanna Sol. 28 Febr. Comelis, z. van Hen- drik Maas en van Franqoise Meertens. Overlijden. 3 Feibr. Elizabeth Dina Buijze, oud 22 j., d. van Simon en van Adriana Wille- mina Semeijm. 10 Febr. Adriana Hofman, oud 8 m., d. van Jacobus en van Janna de Koeijer. 18 Febr. Levina van de Wege, oud 5 w., d. van Jacob en van Pleuntje de Bruijne. 21 Febr. Cornelia van de Voorde, oud 79 j., d. van Pieter en van Anthonijntje van Pienbroek. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA in tossing te Pireaus. s.s. MAGDALENA in lading te Barry voor St. Vincent (K. V.). s.s. TER'NEUZEN van Barry naar Gaeta passeerde 16 de^zer Gibraltar. SCHEEPVAARTBEWEGING. 12 Maart. Belg. s.s. Tongrier, 8610 M3., restanten, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Cyrille Daneels, 4486 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Grieksch s.s, Groref, 2146 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. Grieksch s.s. Zinovia, 8419 M3., fosfaat, van Soesa voor Gent. Eng. s.s. Teeswood, 2446 M3., kolen, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Charlotte, 3227 M3., ledig, van Rouen voor Gent. Eng. s.s. Hunterfield, 4114 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Yser, 6469 M3., ledig, van Rouen voor Gent. Eng. s.s. Caimlberway, 2214 M3., kolen, van Tyne voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Oaktown, 1234 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Letlandsch s.s. Turaida, 4543 M3„ ge- mengd, van Riga voor Gent. Estl. s.s. Wirumaa, 1607 M3., ledig, van Esbjern voor Gent. Eng. s.s. Rye, 2965 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. ltal. s.s. Maya, 10951 M3., petroleum, van Batoem voor Gent. Eng. s.s. Ualan, 1397 M3., fosfaat, van Gent naar Topsham. Duitsch s.s. Heidelberg, 3313 M3., fos faat, van Gent naar Stettin. Fransch s.s. La Fontanie, 6297 M3„ ledig, van Gent naar Sunderland. 13 Maart. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., ledig, van Gent naar Goole. Duitsch s.s. Marta Schroder, 1672 M3., kolen, van Disart voor Gent. Eng. s.s. The Vice Roy, 1349 M3., ledig, van Londen voor Gent. Danzig, s.s. Vertrauen, 1202 M3., pijp- aarde, van Fowey voor Ter Neuzen. Letl. s.s. Sigulda, 5647 M3., gemengd, van Windau voor Gent. Belg. s.s. Reine Elisabeth, 6877 M3., ledig, van Sas van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., gemengd, van Gent naar Belfast. Eng .s.s. Cormoront, 4993 M3., stukgoed, van Gent naar Manchester. Eng. s.s. Parkhill, 5158 M3., ledig, van Gent naar Methil. Belg. s.s. Borniage, 6267 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Orlock Head, 4422 M3., ge mengd, van Gent naar Antwerpen. Langs de Westsluis werden 5 binnenvaar- tuigen op- en 2 afgeschut. POUTIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een bos sleutels. Recbthebbende vervoege zich aldaar. WiiielkotPMii. Amsterdam, 18 Maart, 2 uur. Bieden. L.aten Londen 11,95 3/4 11,9b1/, Berljjn, per biljoen 0,60 Parjjs 12,97 13, Brussel 12,67 12,70 Weenen (10.000) 0,40 0.45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Fransch 12,97 Belgisch 12,67 Oostenrflksch (10.000) 0 40 0.60 13,— 12,70 0,45

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3