litMENaDE BERIGHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MUNHARDT's Zenuw-Tabietten .75* Laxeer-Tabisiten .60 Hoofdp;jn»Tab!etten 60 Bij Apoth. en Drogisten. Europa daartoe slecht voonbereid. Aan alle kanten ontmoeten wij goede bedoelingen om veiligheid en vrede te verzekeren, maar de resultaten zijn gering zoodra het erop aankomt tot praktische overeenstemming te komen. Misschien mogen wij voor dit jaar al voldaan zijn, indien het Duitschland in den Volkenbond brengt. Het antwoord van den Raad van Volkenbond over deze kwestie aan Duitschland is, naar men ver- zekert, in hoffelijke en vriendelijke bewoor- dingen gesteld en zou Maandag verzonden worden. Van Duitschland wordt echter ge- vraagd, zijn verzoek om toelating niet aan voorwaarden te binden. ZWARE SNEEUWVAL. Sedert de vorige week sneeuwt het schier zonder ophouden in de Ardennen en het Eifelgabied. Te Surbrodt, in het gean- nexeerde gebied, bereikt de sneeuwlaag, naar uit Brussel wordt gemeldt, een hoogte van 70 centimeter. Elders in het Hooge Veen treft men zelfs sneeuwibanken aan van 2 meter en meer. De autobusdiensten zijn nagenoeg overal stopgezet. TER NEUZEN, 18 MAART 1925. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag a. s., des namiddags ten 2 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alnier, komen de volgende punten in behanaehng: 1. Inge komen stukken. 2. Voorstel van Burg, en Weth. om voor loop ig goed te keuren de ont- eigening van gronden gelegen aan de iNoordzijde van de Axelsche straat. 3. Idem om aan Anth. Wisse alhier af- wijking te verleenen van artikel 10 der Bouwverordening. 4. Idem om aan de N.V „De Hoop" alhier ve.rgunning te verleenen een kaloeltje te ieggen in gemeentegrond, voor een huistelefoontoestel. 5. Idem tot benoeming van leden van de commissie tot wering van schoolver- zuim (kom), wegens periodieke af- treding der tegenwoordige. Aanbe volen worden: a. le Corns. Leunis, 2e Alph. Schirris. Het aftredend lid Galle wenscht niet meer voor eene hetlbenoeming in aanmerking te komen); b. le F. de Bakker (aftr.) 2e P. Galle; c. L. j. van Driel (aftr.); 2e H. A. Harte; d. L. J. de Vries (aftr.); 2e W. D. de Vries; e. G. W. Versloot (aftr.); 2e Abr. Jansen; F. Elve (aftr.)2e P. A. de Bruijne. g. P. M. Geelhoedt (aftr.)2e P. J. Scheele. 6. Alsvoren van de commissie tot we ring van schoolverzuim te Sluiskil. Aanbevolen worden: a. le C. J. Nobels (aftr.); 2e G. H. Kooman; b. le J. Risseeuw (aftr.); 2e A. Brak- man; c. le W. Oostdijk (aftr.); 2e C. Vermeulen; d. le P. Cortvriendt (aftr.); 2e J. van Esbroeck; e. le Jac. van Doeselaar Gzn.; 2e G. Plad- det. Het aftredend lid P. Kielman is niet herkiesbaar). 7. Voorstel van Burg, en Weth. tot in- trekking van de verordening houden- de verbod tot het verblijven met een woonwagen bir.nen de gemeente d.d. 19 Maart 1924. DE POSTER1JEN. Naar we vernemen bestaat bij de admini strate der postenjen het voornemen ook voor Ter Neuzen het aantal bestellingen van 4 tot 3 per dag te verminderen en ligt het in de bedoeling de derde bestelling op <te netten. Geheel anders dan bij de opheffing der bestelling op Zondag, die ook een bezuini- ging beoogde, zou doorvoering van dit voornemen vooi het puibliek een groot on- gerief veroorzaken, zulks in verband met het binnenkomen der posten. De tweede bestelling gaat uit des namid dags te 1 uur en bevat dte in den loop van den voormiddag binnengekomen zendingen, ook de des middags met de Prov. boot ar- riveerende ochtend'bladen enz. Daarna komen evenwel binnen de brieven en stukken in den loop van den morgen en voormiddag gepost in alle deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren. Deze worden thans besteld in de te 3 uur uitgaan- de bestelling. indien deze bestelling vervalt, vloeit daar- uit voort, dat, om b.v. ons te bepalen tot de naastbijgelegen plaatsen, brieven die in den loop van den morgen en voormiddag zijn gepost te Axel, Hulst, Sas van Gent, Sluis kil, Philippine, ljzendijke, ook de post uit Belgie, die alle tusschen 2 en 3 uur ten kantore arriveeren, blijven leggen tot des avonds 8 uur en pas gemiddeld half 9 tot 9 uur de geadresseerden bereiken. Bestaat er onder de tegenwoordige rege ling nog gelegenheid brieven eventueel den- zelfden dag te ibeantwoorden of bestellingen uit te voeren en te verzenden, dan is zulks buitengesloten dit dien dag nog te doeh en kan men evenmin maatregelen nemen, dat b.v. kleine zendingen den voigenden mor gen per eerste gelegenheid worden toegezon- den, daar, indien de betrokken handelaar of winkelier des avonds nog in zijn zaak zou werkzaam zijn, hem dit toch niet baat aan- gezien hij pas den voigenden morgen te 8 uur voor het afgeven van pakketten terecht kan en de eerste postzendingen waarmede in den regel ook bij de bestellingen in an dere plaatsen rekening gehouden wordt, dan reeds lang vertrokken zijn. Het is te hopen, dat de hiervoor aange- wezen colleges niet zullen nalaten op de verslechtering die van den maatregel het gevolg zou zijn te wijzen en niets on'be- proefd zullen laten om dit gevaar te keeren. Of het helpen zal is een tweede vraag, doch men kan het probeeren! Men zal toch •ret kunnen beweren, dat een monopolis- tisch bedrijf, zooals de post is, zijn taak ver- richt, indien b.v. een brief des v o midc te 8 uur te Sas van Gent, Sluiskil en Axel ter post bezorgd, eerst des avonds gemid deld te half 9 uur de bestemming bereikt. In verband met de tijdstippen waarop de postzendingen alhier ten kantore komen, komt ons het eventueel vervallen der derde bestelling voor een zeer groote achteruit- gang voor het publiek te zijn. PRO VI NCI ALE STOOMBOOTDI EN ST. In verband met de beperking van den dienst op Zon- en feestdagen, werd de vol gende dienstregeling ontworpen: Dienst VlissingenBreskens. Aank. trein Vlissingen 10.01 1.35 6.20 Vertr. boot Vlissingen 10.20*) 1.55 6.25*) Aank. boot Breskens 10.45 2,20 6.50 De met gemerkte booten kunnen bij vertraging van den trein hoogstens 5 minu- ten wachten. Dienst BreskensVlissingen. Vertr. boot Breskens 10.50 3.30 6.55 Aank. boot Vlissingen 11.15 3.55 7.20 Vertr. trein Vlissingen 11.35 4.20 7.30 Dienst VlissingenTer Neuzen. Aank. trein Vlissingen 1.35 n.m. Vertr. boot Vlissingen 8.20 v.m. 3.n.m. Aank. boot Ter Neuzen 9.50 v.m. 4.30 n.m. Vertr. trein n. Hulst 10.43 v.m. 5.06 n.m. Vertr. trein n. Gent 12.25 v.m. 5.35 n.m. Dienst Ter NeuzenVlissingen. Aank. trein u. Hulst 8.52 v.m. 4.34 n.m. Vertr. boot Ter Neuzen 9.55 v.m. 5.n.m. Aank. boot Vlissingen 11.25 v.m. 6.30 n.m. Vertr. trein Vlissingen 11.35 v.m. 7.30 n.m. Passagiers te Borsselen moeten zich niet later dan 20 minuten na het vertrek-uur uit Vlissingen en Ter Neuzen bij het steiger- personeel aanmelden. Dienst Ter NeuizenHansweert—-Vlake. Vertr. boot Ter Neuzen 6.— v.m. 3.20 n.m. Aank. b. Hoedekensk. 6.35 v.m. 3.55 n.m. Aank. boot Hansiweert 7.25 v.m. 4.45 n.m. Vertr. tram Hansweert 7.30 v.m. 4.50 n.m. Aank. tram Vlake 7.40 v.m. 5.n.m. Vertr. trein n. Holland 8.10 v.m. 5.19 n.m. Vertr. trein n. Vlissing. 9.02 v.m. 5.20 n.m. Dienst VlakeHansweertTer Neuzen. Aank. trein u. Vlissing. 8.10 v.m. 5.19 n.m. Aank. trein u. Holland 9.02 v.m. 5.20 n.m. Vertrek tram Vlake 9.10 v.m. 5.25 n.m. Vertr. b. Hansweert 9.25 v.m. 5.40 n.m. Vertr. b. Hoedekensk. 10.v.m. 6.15 n.m. Aank. b. Ter Neuzen 10.45 v.m. 7.n.m. Bij vertraging van de treinen kunnen de tram en de booten te Vlake en te Hansweert ten hoogste 20 minuten wachten. Dienst Walzoorden—Hansweert—Vlake. Vertr. b. Walzoorden 7.v.m. 4.20 n.m. Aank. b. Hansweert 7.25 v.m. 4.45 n.m. Vertr. tram Hansweert 7.30 v.m. 4 50 n m Aank. tram Vlake 7.40 v.m. 5.— n.m Vertr. trein n. Holland 8.10 v.m. 5.19 n.m. Vertr. trein n. Vlissing. 9.02 v.m. 5.20 n.m. Dienst VlakeHansweertWalzoorden. Aank. trein u. Vlissing. 8.10 v.m. 5.19 n m Aank. trein u. Holland 9.02 v.m. 5.20 n m' Vertrek tram Vlake 9.10 v.m. 5.25 n.m. Aank. tram Hansweert 9.20 v.m. 5.35 n.m. Vertr. b. Walzoorden 9.25 v.m. 5.40 n.m. Aank. b. Walzoorden 9.50 v.m. 6.05 n.m. Bij vertraging van de treinen kunnen de tram en de booten te Vlake en te Hansweert ten hoogste 20 minuten wachten. De voorgestelde afvaart-uren kunnen na- tuuilijk nog niet als definitief vastgesteld eschouwd, omdat daarin n andering kan komen, ook in venband met de zomerdienstregeling voor de spoorwegen welke thans nog niet vaststaat. Zooals de dienstregeling thans is ont worpen, zouden op het traject Vlissingen— Breskens drie reizen heen en weer worden gemaakt; behalve eene reis in den voormid dag en eene in den avond ook eene op den middag. Deze middagreis zal op dit traject bezwaarlijk kunnen worden gemist, omdat daarmede van Vlissingen naar Breskens zullen worden vervoerd de reizigers, die met den trein, aankomende te Vlissingen om 1.35 n.m., uit het midden en het noorden des lands medekomen en in omgekeerde rich- ting aansluiting wordt gegeven op den trein, vertrekkende om 4.20 n.m. van Vlissingen aan hen, die tijdig thuis willen zijn. Het wordt dezenzijds gewenscht geacht, de nieuwe regeling van den dienst op de Zondagen en de daarmede gelijk gestelde dagen eerst met de nieuwe zomerdienst regeling in te voeren. Eene tusschentijdsche invoering wordt afgeraden, omdat dan de wijziging, niettegenstaande voldoende pu- blicatie, niet steeds bekend wordt aan hen, die de oorspronkelijke dienstregeling in hun bezit hebben, zoodat zij dan op een aanleg- plaats komen, wanneer er geen boot is, wat natuurlijk voor hen geen geringe onaange- naamheden oplevert. De laatste tusschen tijdsche wijziging van de dienstregeling levert daarvan bij herhaling het bewijs op. Ten slotte werd onder de oogen gezien, of de dienst op de Zondagen en de daarmede gelijk gestelde dagen op het traject Vlissin genTer Neuzen niet geheel zou kunnen worden opgeheven. Hierbij werd over- wogen 1°. Volgens de ontworpen regeling zal de boot, welke om 6 uur v.m. van Ter Neu zen naar Hansweert vertrekt, aansluiting geven op den eersten trein naar Holland te 8.10 uur v.m. Die reisgelegenheid zal voor velen, vobral voor hen, die uit het achterland moeten komen, op Zondagen te vroeg zijn; dezen vinden dan gelegenheid om met de boot van 9.55 v.m. van Ter Neuzen naar Vlissingen te rejzen en van hier met den trein van 11.35 v.m. hun reis te vervolgen. 2°. De namiddagreis van 3.20 uur van Ter Neuzen naar Hansweert, aansluiting ■revende te Vlake op den trein van 5.19 n.m. in de richting Roosendaal, is voor hen, die on een dag heen en weer reizen en van ver- der dan Ter Neuzen moeten komen, te vroeg; dezen zullen dan met de boot van 5 uur n.m. van Ter Neuzen naar Vlissingen kunnen reizen, waar zij van den om 7.30 uur n.m. van daar vertrekkenden trein gebruik kunnen maken. Op grond van een en ander meenen Ged. Staten, dat tot opheffing van den Zomdags- dienst op het foedoelde traject niet dient te worden overgegaan. De opening van den lokaalspcorweg op j ung van den dienst op Zonu^g n g eens nader onder de oogen wordt gezien. Ged Staten stellen aan de Prov. Staten voor, de bovensfaande mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le heilft der maand Maart 1925. Brieven. Bimneniland. C. van Oostveen, Neuzen. Ph. v. d. Adel, Veere. Briefkaarten. Binneniiand. B. de Ronde, Utrecht. Brieven. Buitenland. Journal Le sportif de l'Est, Merieres, Ardennes. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afizender op de stukken te vermel- den, opdat deze bij onbestefbaarheid kun nen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stuk ken steeds van een vollledig adres, straat- naam en huisnummer, te voorzien. DE BURGEMEESTER VAN ELLEWOUTSDIJK. Men dee It ons mede, dat onze vroegere stadgenoot, de heer E. A. van der Bent te Ellewou tsdijk, zij mie de oudste burgemees- ter in dienstjaren^ van de provincie, zijn voornemen heeft teikennen gegeven, om met ingang van 1 Juli a.s. ontslag uit zijn ambt te verzoeken. De heer Van der Bent, die 68 jaar oud is, werd in 1885 voor het eerst be- noemd en hij zou dus in het loopende jaar zijn 40jarig ambtsjubileum vieren. Hij was in de gemeente en daanbuiten in vele betrek- kingen werkzaam. Zijne verdiensten werden in 1922 door de Regeering erkend, ooor zijne benoeming tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. HET INKLAREN VAN UIT BELGIe KOMENiDE SCHEPEN. Zooals indertijd is gemeld, gaf een ver zoek der afdeeling Breskens van de Schip- persvereeniging „Schuttevaer", de Kamer van Koophand'el en Fabrieken voor Z.- Vlaanderen aanleiding tot het verzenden van een verzoek aan den Minister van Fi- nancien om in verband met de verschillende bezwaren, die de handel en soheepvaart ondervindt door het gevestigd zijn van het inklaringskantoor te Bath, dat kantoor te verplaatsen naar Walsoorden, of wel te be palen, dat ook voor de schepen bestemd voor havens aan de Wester-Schelde evenals die met andere bestemming de inklaring zal kunnen geschieden te Hans weert. Dit wordt thans alleen vergund in dien de weersomstandigheden beletten te Bath te stoppen. Dit verzoek is gesteund door de Kamer te Middelburg. Voor eenigen tijd bleek uit een bericht, in de dagfoladen, dat door een 80tal schip- pers een adres was geteekend, waarin ver- zocht werd niet op dat verzoek in te gaan en den tegenwoordigen toestand te besten- digen. In schipperskringen was al spoedig bekend, dat die adresbeweging is uitgegaan van een belangnebbende bij behoud van den tegenwoordigen toestand te Bath wo- nende, en geeft weer aanleiding gegeven tot een tegen-actie van schipperszijde. Onlangs is door de afdeeling Ter Neuzen van de R. K. schippersvereeniging St. Nico- laas een adres verzonden, waarin het ver zoek der Kamer van Koophand'el voor Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gesteund, ter- wijl de afdeeling Breskens van Schuttevaer j.l. Zaterdag hetzelfde besluit nam. Bovendien zijn door vele particuliere schippers adhaesiebetuigingen geteekend. ZESTIG J A RIG BEST A AN DER R1JKS HOOGERE BURGERSCHOOL TE MIDDELBURG. Zooals eenigen tijd geleden gemeld werd, bestonden er plaunen het 60jarig bestaan der R. H. B. S. te Middelburg feestelijk te herdenken, omdat het vijftig jarig be staan in 1915 door de tijdsomstandigheden niet kon worden gevierd. Uit leeraren, oud-leeraren en oud-leer- lingen is eene commissie gevormd, waarvan de heer jhr mr. J. W. Quarles van Uflord, commissaris der Koningin in Zeeland het eere-vo >rzitterschap en de heeren P Dumon Tak, burgemeester van Middelburg en P. G. J. Tissot van Patot, oudst-aanwezend zeeofficier te Middelburg het eere lidmaat schap hebben aanvaard Behalve eene feestelijke herdenking, stelt de commissie zich, mede met het oog op vele in indie verblijf'houdendeoud-leerlingen. voor, bij voldoenden financieelen steun een deel der gelden te besteden voor een blijvend aandenken van alle oud leerlingen aan de R. H. B S.. bestaande in een oorkonde met bijbehoorend album. Voor de feesten, welke op 10 en 11 Sep tember zullen plaats hebben, heeft de com missie een programma vastgest Id, dat voor Donderdag 10 September bestaat uitont- vangst reunisten ten stadhuizeofficieele herdenking in het Schuttershof; bijeenkotnst van reunisten in de societeit »St. Joris" bezoek aan de R H B. S en ten slotte een reunist ndiner. Voor Vrjjdag 11 September luidt het programma: Voordrachten van Albert Vogel, sportfeest. teestavond met opvoering o. a. van eene operette. De circulaires betreffende het feest zijn naar de oud leerlingen, voor zoover zij bekend waren, verzonden. Zij, die er eventueel geen mochten hebben ontvangen. kunnen zich wenden tot den secretaris- penningmeester, den heer L A. van der Harst, St Janstraat H 199, Middelburg STOOMTRAMWEGMA ATSCHAPPIJ BRESKENS-MALDEGBEM. Naar wij vernemen zal aan de op 28 dezer te houden algemeene vergadering van aandeelhouders der stoomtram wegmaat schappij Breskens Maldeghem worden voorgesteld over 1924 9 pet. dividend uit te keeren, zijnde evenveel als over 1923. Dr. P. A. Meerburg schrijft daaromtrent in de verslagen en nieueuetnnigen, hetref- lende oe Voiksgezonuheid: in den laatsten tiju z.jri in veisciiulenide plaatsen van ons lanu taarten en anaere banketbakkerswaren aangetrofien die ver- sierd waren met gekleurue en ongeKleurue metaal- en glassplinters. De vraag is ge steld of het eten van deze lekkernijen ook de gezondheid van de gebruikers kan schaden. Indien deze vraag ibevestigend wordt beant- vvoord, ligt het op den weg van den keu- ringsdienst voor waren om er voor te zor- gen, dat deze nieuwe versieringsmiddelen voor de eetwaren in het algemeen en voor de banketbakkerswaren in het bijzonder niet worden gebruikt. Ik heb een tiental monsters metaalsplin- ters en eenige monsters glassplinters in het Centraal Laboratorium onderzocht en wil zeer kort enkele resultaten hier vermelden. Metaalsplinters zijn vierkant of ruitvor- mig. De zijden der vierkanten zijn 0,5—0,7 m.M. lang; de plaatjes zijn 0,1 m.M. dik. De ruiten hebben grootere afmetingen; over de iangste diagonaal gemeten werden leng- ten tot 1,2 m.M. gevonden. De glassplin ters zijn zeer onregelmatig van vorm; er bevonden zich gevaarlijke pieken bij die zelfs 1,5 m.M. lang waren. De metalen splinters bestaan uit min of meer zuiver koper, ook wel uit messing (70 koper en 30 zink); enkele mon sters worden verzilverd. Schadelijke zware metalen, zooals lood, werden niet aange- troffen. De oplosbaarheid van de metalen in ver- dund zoutzuur van de concentratie, waarin dit in maagsap voorkomt, is uit den aard der zaak zeer verschillend. De grootste hoeveelheid koper werd opgelost van de monsters verzilverd koper, terwijl van mes sing niet het koper doch het zink in oplos- sing gaat. Dit is in overeenstemming met de theorie. In alkalisch darmsap werd'praktisch geen metaal opgelost. Door het eten van de met metalen besui- kerde taarten en andere lekkernijen worden dus min of meer groote hoeveelheden koper of zink in het lichaam opgenomen. Ik heb mij verder de vraag gesteld of het eten van de scherpe metaalstukjes en van de fijne glassplinters aanleiding kan geven tot inwendige mechanisohe beleedigingen van het organisme. Dit is zonder twijfel het ge- val. Gedurende eenige dagen werden hon- den op een vleeschvrij dieeet gesteld, totdat geen bloedbestanddeelen in de faeces meer waren aan te toonen. Met katten lukt dit niet zoo gemakkelijk. Toen de faeces der honden bloedvrij waren, kregen zij of brood met metaalsplinters gemengd of brood met glassplinters. Daarna werden de gedepo- neerde faeces weer op bloedbestanddeelen onderzocht. Het bleek nu, dat wanneer het- zij de metaalsplinters, hetzij de glassplin ters in de faeces werden gevonden, tevens de faeces bloed bevatten. Ontegenzeggelijk kunnen de metaal- en glassplinters dus het organisme inwendig beleedigen en schade berokkenen aan de gezondheid der gebrui kers. Het gebruik van deze versierings middelen voor banketbakkerswaren is m. i. misdadig en behoort met alle kracht te wor den tegengegaan. Naar we vernemen zijn door den Keu- ringsdienst van Waren in verschillende plaatsen reeds partijen van dit gevaarlijk goed in beslag genomen. ZAAMSLAG. Door Ds. P. van Dijk alhier is beroep ontvangen naar de Geref. kerk te Werken- dam. ZUIDDORPE. Maandagnamiddag heeft de bakker R. D., alhier, terwijl hij met een hondenkar be- spannen met drie honden, langs den open- baren weg door het gehucht de Molenhoek reed, een van de honden op zoodanige wijze mishandeld, dat het dier dood bleef liggen. De politie die door ooggetuigen was ge- waarschuwd, maakte proces-verbaal op, nadat de veearts uit Axel het kadaver had onderzocht en bevond, dat het arme beest aan de gevolgen eener gruwelijke mishan- deling was bezweken. Dinsdagmorgen kwam de slager Van Steendam uit Westdorpe op een ledige kar ibespannen met een vurig paardje, in vollen draf deze gemeente binnen gereden; op een gegeven oogenblik viel het paard op slag dood. De veearts uit Axel constateerde, dat de oorzaak van dit ongeval vermoedelijk te wijten was aan een te sterke voedering. BOSCHiK A P E LL E. Door den gemeenteraad alhier is besloten tot het toekennen eener subsidie van 3 cent per inwoner aan het comite tot verkrijging van een kanaal AxelHulst. Naar aanleiding van ons bericht in dit blad, d.d. 20 Februari 1925, waarin voor komt, dat het meerendeel der electrische meters bij in bedrijfzetting der electrische voorziening te Boschkapelle zouden zijn af- gekeurd, zij opgemerkt, dat dit bericht op een misverstand berust. Bij controleering door den vertegenwoordiger der fabriek is gebleken, dat de todStellen in alle opzichten voldoen. - In een der buitenwijken hadden eenige kleine jongens de baldadigheid -met steenen naar een der electrische lantaarns der straatverlichting te gooien waardoor deze vernield werd. De Rijksveldwachter heeft naar den jeugdigen dader een streng onder- zoek ingesteld en hem voorbeeldig onder handen genomen. VLISSINGEN. De heer J. A. Berger, lid van den ge meenteraad alhier heeft tot Burg, en Weth. de volgende vragen gericht: 1. Is het aan het college van Burg, en Weth. bekend, dat de postadministratie voornemens is, het aantal briefpostbestel- lingen in de gemeente van 4 op 3 te be- perken. 2. Zoo ja, is dan ook'net college niet van oordeel, dat uitvoering van dit voor- iio..ien, liauoei zal Drengen aan de belangen van handel en industrie; vooral waar de Vc.ioindingen met het overig deel van ons land veel te wenschen overlaat. 3. Zoo ja, is het college dan bereid, zoo moigelijk in samenwerking met de overige Zeeuwsche geineenten, ten opzichte waar van dezelfde voornemens bestaan, als in vraag 1 gemeld, ter bevoegde plaatse stap- pen te doen, welke tengevolge kunnen heb ben, dat aan het voornemen geen uitvoering wordt gegeven. EEN VROUW IN BRAND GERAAKT. Donderdagmorgen 7 uur stond de 29- jarige huisvrouw van C. S., wonende in de Zeehavenlaan te Dordrecht te strijken, toen haar kleeding met de kachel in aanraking kwam, en vlam vatte. De vrouw liep de straat op, en haar kleeren stonden door den tellen wind weldra geheel in brand. De buren rolden haar door de sneeuw, goten water over haar iiit, en rukten de kleeding- stukken van haar lichaam. Na eerst door den Geneeskundigen Dienst voorloopig te zijn venbomden, is zij in hoogst ernstigen toestand per Groeft Kruisauto naar het ge- meentelijk ziekenhuis vervoerd. GELEGENHEID GEVEN TOT DOiBBELSPEL. De politie te Huizen heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een juffrouw, die voor een kwartje gelegenheid gaf tot dobbelspel. Verschillende waardevolle prijzen had zij in een tasch bij zich. Niemand vermoedde, dat hier bedrog in het spel was, tot.een Huizer vrouw, die met 9 dobbelsteenen gooide, er plotseling elf zag liggen, waardoor zij al- tijd boven het prijsnummer wierp. De poli tie herkende in de juffrouw een bewoonster van een wooniwagen een berucht type. DOOR DE SNEEUW VERRADEN. Te Overveen stal een late dief 's nachts om twaalf uur een rijwiel, dat onbeheerd stond, en peddelde er mee naar huis. Edoch het had gesneeuwd en de sneeuw was nog ongeibaand. De eigenaar van het rijwiel deed aangifte bij de politie. Deze stelde een onderzoek in en volgde kalm het spoor van het rijwiel, door de versche sneeuw. Dit lei'dde naar de woning van een chauffeur, wonende in de Tuindorpslaan, die zeer ver- wonderd was, dat de politie hem zoo gauw te pakken had. De fiets werd in beslag ge nomen en de chauffeur bekende den diefstal. LOCOMOTIEF GEDERAILLEERD. Van den personentrein, die Zaterdagmid- dag te 3 uur 15 uit Den Haag naar Delft vertrok, is kort na het verlaten van het sta tion de locomotief gederailleerd. De ma chine kwam dwars over de rails te staan met den kop in het zand. De trein werd met een hevigen schok tot stilstand gebracht; gelukkig bekwam geen der reizigers letsel. Met een andere machine werd de reis na ongeveer een half uur vertraging voort- gezet. VEROORZAKEN VAN BRAND. De vorige week is brand omtstaan in de manufacturtnzaak van den heer J. W., in de Columbusstraat te Loosduinen. Thans is aangehouden als verdacht van het veroor zaken van brand door schuld de 24jarige chauffeur A. F. uit Loosduinen. Aan de po litie verklaarde hij, dat inderdaad het ont- staan van den brand aan hem te wijten zou zijn. Den avond van den brand was hij in een cafe geweest, naast de manufacturen- zaak. Hij wou toen bij den heer W. inbre- ken en keek door een W. C.-raampje, hoe hij dit het best kon doen. Hij schrok eens- klaps, zoodat de brandende lucifer, welke hij in de hand hield, viel. De lucifer viel door een geopend raam in de manufac- turenzaak en kwam juist op een hoop brandbare stoffen tereoht. F. zal in het huis van bewaring in Den Haag opgesloten worden. STEU.NPENNiLNGEN VERDWENEN. Uit Wormerveer schrijft men: Het schijnt thans vast te staan, wat reeds bij geruchte verteld werd, dat van de steunpenningen, door de burgerij geofferd om de ongeorga- niseerde stakers te steunien, een groot be- drag men spreekt van 1700 als onver- antwoord verdwenen is. De politie heeft een aantal steunlijsten onder haar berusting gekregen. REVOLVER SCHOTEN OP AGENTEN. Toen Zondag te Dusseldorp de politie in een heriberg een verdaohte wilde aanhouden trok deze een revolver en loste verscheidene schoten op de agenten van wie een gedood en drie zwaar gewond werden. De dader rende toen de trap op naar de eerste ver- dieping, waar hij zich verschanste. De po litic, versterkt met ibrandweermannen heeft hem daar een paar uur belegerd en is toen haar vuur ten' slotte niet meer werd beant- woord de kamer binnengedrongen, waar de man dood op den grond lag. Of hij door een kogel van de politie is gedood of zelf een eind aan zijn leven heeft gemaakt, is nog niet vastgesteld. ACiHT KALVEREN VERDRONKEN. Dinsdagavond geraakte ter hoogte van de Hakke'laarsbrug onder Naarden een vraohtauto uit Purmerend met 22 kalveren in de Naardervaart. De bestuurder kwam er goed af. Acht kalveren verdronken. O'NTViLUCHT. De politie te Nispen, bij Roosendaal, heeft in de buurt van de grens drie jongens van ■mstreeks 16 jaar aangehouden, afkomstig uit Leiden, waar zij de ouderlijke woning waren ontvlucht. Met den trein waren zij naar Roosendaal gegaan om zich vandaar te voet naar Antwerpen te begeven. Zij bte- ken in het bezit te zijn van 14 en ongeveer 100 francs; verschillende kleedingstukken, een bokSbeugeil, een stalen spiraalknuppel, een soherpe dolk en eenige detectiveromans. Door de zorg der politie zijn ze naar Leiden teruggelbracht. ■MttaOU ■nOMOMM iiiij 1 LL ll.- L-, i vj^.iv/c/1 ijii v i L>i\0 rtLb v ijivani uc\rvrvili<S- Wcn\H,iN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2