TerlTeuzensciie Courant HINDERWET. HINDERWET. DIENSTPLICHT. Vrijdag 13 Maart 1925. No. 7734. Toeiating leerlingen Kopschool. Toeiating leerlingen Openbare Lagere School. KEURIN G FEUILLETOM. PINNENLAND. yp TxrTTiBX3IE3 BLjA/P. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75c Laxeer-Tabletten Hoofdpijn-Tabletten eo A J|^WNILL^CR^|PUDDiNO Als. uw Kinderen VAN Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het verzoek van H. E. DU PUIJ om (in: het perceel, kadastraal bekend in sectie G. No. 4?50, 2 eleetrorriotoren te mogen plaatsen, door hen is TOEGEbTAAN. Ter Neuzen, den 9 Maart 1925. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, .1. HUIZINGA. Bnrgemeester. B I. ZONNEVI.I LLE, Secretaris. Bit-gemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat het verz.iek van J. A. \AN LEUVEN on (in) het percee) kadastraal bekend in sectie G. No. 1398, een electromotor te mogen plaatsen, door hen is T0EGE8 1AAN. Ter Neuzen, den 9 M tart 1925. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester, B. I. ZONNEVI.ILLE, Secretaris. Aanvragen om toeiating tot de Eopschool kunnen worden gedaan bij het hoofd dier school en ter gemeente-secretarie voor den EERS 1T.N APRIL as. Onderwijs wordt gegeven in alle vakken die op- leideu voor het M. U. L. O. diploma. Ter Neuzen, den 12 Maart 1925. Bnrgemeester en Wethouders van Ter Neuzen. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVULI.E, Secretaris. Aanvragen om toeiating tot de openbare lagere scholen A, C en D kunnen worden gedaan voor den EERSTEN APRIL a.s. bij de hoofden der betrefTende scholen en ter gemeente-secretarie. Alieen kunnen worden toegelater. kinderen die voor den 1 November van dit .jaar den leeftijd van zee jaar zullen bereiken. Ter Neuzen, 12 Maart 1925. Burgroeeester en Wethouders van ter Neuzen, J. HUI/.INGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVI.ILLE, Secretaris. VOOR DEN lie Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de KEURINGSRAAD voor de inge- aclirevenen voor den dienstplicht, lichting 1926, dezer gemeente zitting zal houden te Ter Neu zen in bet stadhuis op Woensdag 22 April 1925, des voormiddags te 9.30 uur, voor de nummers 1 tot en met 25; des namiddags 1.30 uur voor de nummers 26 tot en met 45; op Donderdag 23 April 1925, des voormiddags te 9.30 uur voor de nummers 46 tot en met 70; des namiddags 1.30 uur voor de nummers 71 tot on met 90; op Vrijdag 24 April 1925, des voormiddags 9.30 uur de overigen alsmede de tijdelijk ongeschikt verklaarden van de lichting 19546. A. Taak van den keuringsraad. BAalve in eenige uitzonderingsgevallen ge- schiedt voor den keuringsraad het onderzoek omtrent de geschiktheid voor den dienst. Ongeschikt voor den dienst worden geacht: 1. z;j, die kleiner zijn dan 1.55 M.; 2. ziji die lijden aan of behept zijn met ziek- ten of gebreken, vermeld in een bij Koninklijk besluit vastgesteld keuringsreglement. Zjj, die bij de eerste maal, dat omtrent hun geschiktheid uitspraak wordt gedaan, verkee- ren in een der onder 1 en 2 bedoelde gevallen, worden geacht slechts tijdelijk ongeschikt te zijn, indien onderscheidenlijk: a. de lengte meer dan 1.50 M. bedraagt; b. aannemelijk wordt geacht, dat de ziekte of het gebrek binnen een jaar zal hebben opge- houden te bestaan. In alle andere gevallen worden de onder 1 en 2 bedoelde personen geacht voorgoed onge schikt te zijn. Het onderzoek blijft geheel of ten deele ach- terwege, voor zoover blijkt, dat de gezomlheids- toestand van den te keuren persoon het onder zoek niet gedoogt. De uitspraken van den keuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. T I B. Wie voor den keuringsraad moeten verschijnen. In het algemeen is ieder, die voor bovenge- noemde lichting is ingeschreven, verplicht op de aangegeven plaats en tijd voor den keu- ringsraad te verschijnen. Zoodanige verplich- ting rust ook op den ingeschrevene van de daaraan voorafgaande lichting, die het voiig jaar bij de keuring tijdelijk ongeschikt is ver- klaard. Aan den Voorzitter van den keurings raad kan worden verzocht om het onderzoek bij een anderen keuringsraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Desgewenscht kan hij het verzoekschrift ook indienen bij den burgemeester, die alsdan zorgt voor de verzending. Op den ingeschrevene, die by de tnans te houden keuring tijdelijk ongeschikt wordt ver- klaard, rust de verplichting om het volgend jaar opnieuw voor den keuringsraad te ver schijnen. Hij, die voor den keuringsraad moet ver schijnen, is verplicht zich hij (lien raad aan een onderzoek omtrent zijn geschiktheid voor den dienst te onderwerpen. Het staat den ingeschrevene vry, by (le keuring een geneeskundige verklaring omtrent de lichaamsgesteldheid over te leggen, opdat daarmede rekening kan worden gehouden. C. Wie niet voor den keuringsraad behoeven te verschijnen. Voor den keuringsraad behoeven niet te ver schijnen de ingeschrevenen: a die zijn opgenomen in een krank/.inni-, gem, idioten-, doofstommen- of blindengesticht; Voor deze ingeschrevenen wordt door de be- stuurders der gestichten een geneeskundige verklaring ingezonden. b. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als on der a bedoeld; De hier bedoelde personen worden onderzoch4 op de piaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Ryk gelegen is; zij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. Het on derzoek geschiedt door een door den Voorzit ter van den keuringsraad aan te wijzen genees kundige. Dit onderzoek blijft echter achter- wege, wanneer aan den keuringsraad een ge neeskundige verklaring wordt ingezonden, die den raad voldoenden grond geeft om den in geschrevene ongeschikt te verklaren (zie om trent zulk een verklaring aan het slot onder dit hoofd). c. die zijn opgenomen in een rijksopvoe- dingsgesticht, een tuchtschool, een gevan- genis of een rijkswerkinrichting, Voor onderzoek van deze ingeschrevenen gelden dezelfde ibepalingen, als voor de onder h bedoelde personen. d. die hun beroep maken van de buitenland- sche zeevaart of van de zeevisscherij bui- tenslands; Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keuring wenschen, zich bij den keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zy geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om v6or 16 Maart een dergelijk onderzoek te ondergaan vanwege den Plaatselyke- of Gar nizoenscommandant in een gamizoen of den Commandant der afdeeling Manmers te Rot terdam. e die langer dan een inaand in het buiten- land verblijven; Deze ingeschrevenen kunnen niettemin, zoo zij keuring wenschen, zich bij den keurings raad aan het onderzoek onderwerpen. Zij kun nen bovendien op de hiervo6r onder B aange geven wijze vragen om het onderzoek voor een anderen keuringsraad te ondergaan. Voorts kunnen deze ingeschrevenen, zoo zy niet verschijnen, bij den keuringsraad voor de sluiting zijner zitting inzenden een na 1 Maart afgegeven verklaring, waaruit blykt: dat de ingeschrevene met geslachtsnaam, voornamen en leeftijd aan te duiden hen, die de verklaring hebben afgegeven, voor goed ongeschikt voor den dienst wordt geoor- deeld; en voorts de aard en de graad van de ziekte of net ge brek op grond waarvan de ongeschiktheid aan- wezi'"' wordt geacht, zoomede de bezwaren, door"de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekenmg dra- gen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte hevoegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde. De handteekeningen \an hen die de verklaring hebben afgegeven, moeten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bijvoeging, dat zij, door wie de hand- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 60 Bij Apoth. en Drogisten UilUCA BIJ VUtgnife) -V7 teekeningen zijn gesteld, ter plaatse bevoe^d zijn tot uitoefening van de genees- en heel kunde. De ingeschrevene wordt alieen voorgoed on geschikt verklaard, ingeval de verklaring om- trent de ongeschiktheid geen twijfel laaten niet aannemelyk wordt geacht, dat de ziekte of het gebrek binnen een jaaT zal hebb/n op- gehouden te bestaan; f die een geestclijk of een godsdienstig- menschlievend ambt hekleeden of tot zoo- danig ambt worden opgeleid; Deze ingeschrevenen kunnen zich evenwel, indien zij dit wenschen, aan het onderzoek voor den keuringsraad onoerwerpen. /ij kunnen bo vendien op de hiervoor onder B aangegeven wijze vragen om het onderzoek voor een ande ren keuringsraad te ondergaan. g. die als vrijwilliger behooren tot de land- macht, de zeemacht of de overzeesche weermacht. Dezen worden niet tot de keuring toegelaten. Dit geldt ook voor hen, die tot den vrijwilligen landstorm behooren. Voor den ingeschrevene, op wien de verplich ting rust voor den keuringsraad te verschijnen, doch die aan den raad een door twee genees- kuhdigen afgegeven verklaring zendt, welke den raad voldoenden grond geeft om den in- geschrevene ongeschikt te verklaren, komt be- doelde verplichting te vervallen. De genees kundige verklaring moet worden ingezonden zoo spoedig mogelijk nadat de ingeschrevene is opgeroepen om voor den keuringsraad te ver schijnen. De verklaring moet overigens vol- doen aan dezelfde vereischten, ten aanzien van de hiervoor onder e vermelde geneeskundige verklaring aangegeven. D. Indeeling bij de zeemilitie of bij een der korpsen van het leger. De Voorzitter van den keuringsraad verza- melt tijdens de zitting gegevens omtrent de in deeling. In verband hiermede staat het den inge schrevene vrij aan den Voorzitter mede te deelen, of hij, zoo hij tot gewoon dienstplich- tige mocht worden aangewezen, zou wenschen te worden bestemd voor de zeemilitie, voor de hospitaalsoldaten of voor een ibereden korps en ook aan welk ander korps hij zich het liefst toegewezen zou zien. Ook kan hij zijn wen schen opgeven omtrent het garnizoen en het tijdvak van inlijving. Voorts kan de ingeschre vene den Voorzitter een schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of voor eenigen arbeid bijzondere geschikt heid bezit. Met deze wenschen kan evenwel slechts re kening worden gehouden, voor zoover de dienst- belangen het toelaten. De ingeschrevene en zijn wettige vertegen- woordiger zijn verplicht de opgaven, die in ver band met de Dienstplichtwet aan hem worden gevraagd, naar waarheid te verstrekken (zie ook hetgeen hieromtrent is vermeld onder H „Strafbepalingen"). E. Herkeuring. Ten aanzien van elken ingeschrevene, om trent wien de keuringsraad uitspraak heeft ge daan, kan bij den herkeuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aangevraagd. a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of diens wettigen vertegenwoor- diger; b. door elk der ovenge voor de gemeente ingeschreven personen of diens wettigen ver- tegenwoordiger. De aanvraag moet berusten op aannemelyke in het verzoekschrift omschreven gronden en i binnen tien dagen na den dag, waarcp de uit- j spraak in het openbaar is medegedeeld, zijr ingeleverd bij den burgemeester der gemeente waar de ingeschrevene, wifen de uitspraak geldt voor den dienstplicht ing«Bchreven is. Aanvragen, niet ingericht of niet ingeleverd op de hier omschreven wijze, kunnen geen ge- volg hebben. Verschynt de ingeschrevene niet op den be- paalden tijd voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is gedaan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoordiger, als vervallen beschouwd, tenzij hij verkeert in een der gevallen, waarin zonder zijn verschijning uitspraak kan worden gedaan. Het nieuwe onderzoek geschiedt voor den herkeuringsraad, die daartoe gewoonlijk zitting houdt in Juni. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. F. Tusschenpersonen. Belanghebbenden bij de keuring doen goed zich er voor te wachten, zich met tusschenper sonen in verbinding te stellen om voor den keuringsraad te worden afgekeurd, omdat, indien ongeschiktheid inderdaad aanwezig is, de afkeuring ook zonder de tusschenkomst van die personen zou plaats hebben. G. Afkeuring door bedrog. Blijkt, dat iemand voor goed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt hij op last van den Commissaris der Koningin in de provincie, binnen welke hij was ingeschreven, opnieuw voor den dienstplicht ingeschreven, tenzij hij reeds heeft geloot, in welk geval hij op last van den Minister weder wordt geplaatst in de verhouding tot den dienstplicht, waarin hij stond, toen hij ongeschikt werd verklaard. Van deze beslissing geschiedt openbare ken- Uit het Engelsch van Edgar Wallace. 47) (Vervolg.) HOOFDSTUK XII. De bokswedstrijd. Alle misdadigers ontwikkelen een zesde zintuig en aangezien het van het grootste belang voor hen is bij het uitoefenen van hun beroep, brengt het hen onvermijdelijk ten vai. Het is de overtuiging onkwetsbaar te zijn. Struisvogels worden verondersteld die zelfde eigenschap te bezitten en als het waar is, dat struisvogels ingeval van nood den kop in het zand steken, dan volgen ze die moond'dadige politiek niet, tenzij In uiterste wanhoop. De heer Jagg f lower, die zich van beroep rentenier noemde, was gewoon de eene misdaad te verbergen door een andere. Als dan, zooals soms gebeurde, de arm van hei gerecht hem bij den kraag greep en hij op- geborgen werd in een plaats, waar volgens zijn makkers, „de honden niet konden bij- ten", beschouwde hij zijn straf als verzoe- ming en boete, die al zijn vroegere misstap- pen goedmaakte en hem terug gaf aan de wereld, na af'loop van den straftijd, als een onbezoedeld man. Een zekere inbraak, die gepaard was ge- gaan met moord, wierp een schaduw op zijn vroeger bestaan; maar dank zij de hulp van vrienden, een snelle reis naar den anderen kant van den Oceaan en zijn daaropvolgen- de arrestatie en straf, wegens het inbreuk maken op de Europeesche wetten, had hij vergeten, dat Vermont, Virginia, nog be- stond totdat hij in de eenzaamheid van zijn eel in Toulouse gelezen had, dat de Mar- kies van Pelborough een buitenverblijf ge- Icocht had, dat zijn naam oorspronkelijk Bcane was en dat hij een neef was van dok- ter Josephus Beane. Hierop had de heer Flower zich herln- nerd, dat een vroegere kameraad van hem, zijn medeplichtige in den Vermont-moord, een zoon was geweest van dokter Josephus Beane en daarom de eigenaar zou zijn van den titel, ais hij nog in leven was geweest. Joe Beane leefde helaas niet meer. De geschonden wetten van Virginia waren gfehandhaafid' en de losbandige jonge man was geelectrocuteerd, zonder door iemand beweend te worden. Hem te laten herieven was een kleinig- heid voor een gladden man als de heer Flo wer en nu het hem niet gelukt was Chick Pelborough geld af te persen door een be- lofte van stilzwijgen, legde hij zich neer bij zijn nederiaag. En hiermee had de geschie- denis geeindigd kunnen zijn. „Dat meisje was een koningin," peinsde hij, op weg naar de stad. Hij koesterde tegenover haar in het ge heel geen wrok, zooals tegen Anita Pireau, in Marseille, die hij heimelijk opgezocht had, om haar te overtuigen van de onver- geellijke beleediging, die ze hem aangedaan H. Strafbepalingen. De ingeschrevene, die verplicht is voor den keuringsraad te verschijnen en niet op de daar- voor aangegeven plaats en tijd verschynt, of die aldaar verschenen zijnde, zich niet aan het onderzoek onderwerpt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderdvijftig gul den. Hetzelfde geldt voor den ingeschrevene, die moet worden ©nderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt, en zich niet aan het onderzoek onderwerpt, en ook voor den ingeschreven per soon en zijn Wettigen vertegenwoordiger, die de in verband met de Dienstplichtwet van hem gevraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Pleegt hij een der genoemde feiten opzettelijk, dan wordt hij gestraft met gevan- genisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, dat luirlt als volgt: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: 1°. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de krijgsmacht ongeschikt maakt of laat maken; 2°. hij, die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood tengevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Ter Neuzen, 12 Maart 1925. msgevmg. De Burgemeester, J. HUIZINGA. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. gh i'L u*ce ri t>t mecf T7. Tu du* jyru metA /1k/. I'* Tvj -Xocr. fbjziJlaal '[La defAe&tivXUj 1 jjZ". eeji ecAte dmnCfuiAtu. J ^CCXDlNOFASPiEin /\.J.POLAn-(j.RONINGEN met bessemsaus INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. An, A u Spit in den rug, rheumatische zenuwpijnen, Spierverrekkingen masseert men gemakke- lijk weg met Akker's Kloosterbalsem. Een pot van dezen kostelijken balsem met ge- bruiks aanwijzing kost slechts 50 cents en is alom verkrijgbaar. - Kloosterbalsem verkrijgbaar bij Firma A. van OverbeekeLeunis. DE VLIEGTOCHT NEDERLAND-INDiE. Een toppunt. Ook ernstige mannen houden wel eens van een grapje. Zoo had de laatste ver- gadering van het comite Vliegtocht Neder- land- Indie" een oogenblik van vroolijkheid te miJden harer beraadslagingen. Er werd gesproken over het merkwaardige feit, dat de Nederlandsche noch de Nederlandsch- Indische Regeermg een cent steun hadden over gehad voor de nationale daad, een eerste luchtverbinding tusschen moederland en Kolonien tot stand te brengen, terwijl nit ten slotte het vliegiuig, waarmede deze daad volbracht werd en dat in voortreffe- lijken staat was aangekomen, na het over vliegen van oerwouden en woestijnen, van zeearmen en gebergten, na het afleggen van trajecten van 1000 tot 1500 K.M. aan een stuk, officieel als onbruikbaar, voor welk doel ook, werd g^qualificeerd. Toen iiad een der leden sooj?sitrdt van „Aneta" gemeld, den grappigen inval, te zeggen #S raks zullen zij nog iuvoerrechten voor het vliegtuig eischen". Dat verwekte groote hilariteit. Maar er waren er ook, die niet lachten. Zij hadden gelijk, want wat gebeurde Nu eischt, blijkens een brief van den heer Muurling, inderdaad de Indische fiscus invoerrecht van het door de lucht met eigen kracht in Indie aan gekomen luchtvaartuig. De leden van het uitvoerend eomi'e alhier kunnen ici kalmte overwegen. hoe zij aan dit, hernieuwde blijk van de belangstelling van het Nederlandsch-lndische gouverne- ment voor nationalen ondernemingsg^est en durf zullen ontkomen. Die belangs'el ling heeft hiermede inderdaad het toppunt bereikt De heer Muurling bericht wel is waar, dat hfl nog wil trachten, aan het fiscale noodlot te ontkomen, wat o.a. zal kunnen geschieden door het vliegtuig binnen zes maanden Da aankomst weder uit te voeren Het comite had daartoe reeds enkele dagen te voren last gegeven. Het paardenmiddel der bedreiging met invoerrecht was dus niet noodig, om ludie te verlossen van de beschikking over het verkeersvliegtuig. Of nog uitvoerrecht gevorderd zal worden Er is echter ook een tragische kant aan het gevalhet bewijst helaas, dat de Indische bureaucratie voor het luchtverkeer nog niets gevoelt en geen beset heelt van de mogelijkheden. welke dit verkeersmiddel in de toekomst kan bieden. Voor de ge dachte, eenige oogenblikkelijke offers te brengen voor de tans op latere groote economische voordeelen, is men blijkbaar ontoegankelijk Zoolang deze geest b ijft heerschen, is Indie onrijp voor het com- mercieele luchtverkeer en zal het buiten- land ons op beschamende wijze overvleugelen HULDIGING VAN TROELSTRA. Zat^rdag 4 April zal, naar „Het oik bericht, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag de huldiging plaats hebben van Troelstra namens, de moderne vakbeweging. Daavbij zullen aan wezig zijn het verbondsbestuur van het N.V.V., de hoofdbesturen der aangesloten organisaties, vertegenwoordigers van een aantal bestnursbonden en afdeelingen van moderne vakbonden. Bovendien zullen Za- terdagavond de Haagsche arbeiders een groo'e demonstratie houden. E1EREN VAN WATERWILD. Op vragen van het Tweede Kamerlid Hi mstra betreffende het verbod tot het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, af- leveren of vervoeren van eieren van water- wild in 1925, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geant- woord De door de regeering voorgestelde en door de Tweede Earner der Staten Generaal aangenomen wijziging van de Jachtwet 1923 bedoelde mede het zoeken, rapen. ten verkoop in voorraai hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van kempha' en, wulpen, schol- eksters, grutto's. tur-luurs, meerkoeten en waterhoentjes mogelija te maken. Deze wijziging is echter nog niet tot wet verheven. Zoodra zu'ks is geschied, zsl het zoeken, enz., van eieren van bedoelde vogels tot een bepaalden datum worden toegelaten. Het thans uitgevaardigde verbod slaat alieen op eieren van waterwild, genoemd in het ongewijzigde artikel 1 der .Jachtwet 1923, en betreft practisch in hoofdzaak eieren van wilde eenden. De eendenstand gaat in ons land sterk achteruit en behoeft tegemoetkoming. Bedoeld verbod moet worden beschouwd als een tijdelijke maatregel tot de eenden stand zich weer voldoende zal liehhen hersteld. VRIJWILLIGER BIJ HET RESERVE- KADER. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat men, om als vrijwilli ger van het reservekaier bij de infanterie, de vesting-, kust- en luchtdoel artillerie, de pontonniers en torpedisten, genie en de bereden korpsen te kunnen worden toe gelaten, het 17e levensjaar moet hebben volbracht en den leeftijd van 24 jaar niet mag hebben overSchreden. De aa-neming kan geschieden tot en met 31 Juli van het jaar, waarin de loting plaats vindt voor de lichting. waarvoor betrokkene is ingeschreven, tenzij hij niet tot gewoon dienstplichtige is bestemdalsdan blijft aanneming tot het 24e jaar mogelijk. Als overgangsmaatregel kan nog tpt en met 31 Juli 1925 als vrijwilliger tot het reservekader der genoemde wapens wo den toegelaten de tot gewoon dienstplichtige bes.temde, die behoort tot een lichting, ouder dan de lichting 1926. INGEZONDEN MEDCDEEL1NG. zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk PUROL. Prijs per Doos 30 c. had, door voor de rechtbank tegen hem te getuigen. Hij was wijsgeerig genoeg om de macht, die hem versloeg, te bewonderen. Zijn gevoel van onkwetsbaarheid had echter een knauw gekregen. Hij was er aan her- innerd, dat er ten minste nog 6en misdaad was, die niet uitgewischt was door verschil- lende gevangenisstraften en hij besloot, dat het beste voor hem was, Holland te gaan bereizen, als Amerikaansch toerist. Een week lang hield hij zich kalm, genie- tend van de gastvrijheid van een pension in Bloomsbury en toen kwam iemand van de broederschap uit Londen hem waarschuwen, dat de politie hem op de hielen zat. Hij had zich alieen schuil gehouden voor het geval, dat Lord Pelborough zich in verbinding ge steld had met de politie en toen hij de eerste waarschuwing kreeg, dacht hij niet anders, dan dat men hem voor die zaak opspeurde. Toch besloot hij Engeland te verlaten. Hij had plaats genomen in een eerste klas coupe van den trein naar Harwich, toen voor het portier een zwaarlijvige heer verscheen, die Flower herkende nog voordat hij een woord gesproken had. „Zeg, Jagg, loop een eindje met me op, he?" De Amerikaansche detective werd blijk baar gevolgd door twee Londensche inspec- teurs van politie. „Uitstekend", zei Jagg, die langzaam op- stond en zijn koffer uit het net haalde. „Je hebt zeker een onderhoud gehad met die lieve, kleine Gwenda". De" detectieve stond met een voet op de treeplank, op het punt om den coupe bin nen te gaan, toen de koffer hem midden in het gezicht geworpen werd, waardoor hij spartelend achterover op het perron viel. Het volgend oogenblik rukte Jagg Flower net portier aan aen anderen kant open, hol- de de rails over, kwam op een ander perron en holde door de bagage-lokalen van het Liverpool Street-Station voordat alarm ge maakt was. Hij verminderde zijn vaart, toen hij bij een openstaand hek kwam, waarbij een stationsagent de wacht hield. Hij be- reikte High Street en sprong op een voorby rijdende tram. In Islington stapte hij ve: en bereikte King's Cross. Hier vond hij een trein, die op het punt stond te vertrekken naar het Noorden en hij had nog juist tijd een eerste klas kaartje te nemen. Dat meisje had hem dus op het spoor ge bracht! Jagg Flower glimlachte. Vrouwen hadden hem al eerder verraden en er spijt van gehad. Als hij tijd en gelegenheid had zou Gwenda —r zoo had hij deh markies haar hoofen noemen er ook spijt van hebben. De eerste plaats waar de trein stojjte, heette Grantham. Er was een ongewoon groot aantal politieagenten op het perron. Gwenda!" zei Jagg Flower zacht, toen hij op de rails sprong aan den anderen kant van den trein, waar het perron was: Hij be- vond zich in een van de laatste coupe's en zijn weg was vrij. Weer maakte hij gebruik van de goederenloods en siaagde er in on- gehinderd de stad te verlaten. ..Die Engelsche politie is ongetwijfeld kwaadaardig", sprak Flower, toen hij den straatweg bereikte. De rust in Kenberry House werd niet ver- stoord door het nieuws, dat de heer Flower rf'.A-ampn fc-w»«MirT Tngrrr in gevaar verkeerde. Na zijn mislukte poging tot chantage ver- dween hij uit Chick's leven en gedachten. Een oogenblik scheen het nieuws, dat hij bracht, een omwenteling te veroorzaken in het leven van den jeugdigen markies van Pelborough. Chick wou bijna, dat het ge- beurd was. Chick is een wonderlijke man", zei juf- frouw Pihibbs, zijn huishoudster. Gwenda's gedachten volgden ongeveer denzelfden loop, maar ze wilde haar in- stemming niet betuigen, zeifs niet me; het oordeel van een zoo goede vriend'in als juf- frouw Phibbs. „Waarom?" vroeg ze. ,,Hij heeftx zulke onverwachte stemmin- gen", antwoordde juffrouw Phibbs en legde haar boek neer om haar brilleglazen op te poetsen. ,,Toen hij hier kwam was hij zoo somber als maar kon. Het was heusch haast niet om uit te houden, Gwenda. En den dag, dat die nette Amerikaan er geweest was sprong hij rond in de bibliotheek als een kind, buiten zichzelf van vreugde, lII nu „Nu?" zei Gwenda vragend. „Nu is hij noch het een, noch het ander. Hij is kalm. Ik geloof niet, dat hij gedurende de laatste drie maaltijden tien woorden ge sproken heeft." Dit was Gwenda ook opgevallen. De tijd voor haar vertrek naderde, maar de situatie was zoo dikwijls veranderd, dat consequen- tie nu slechts onconsequentie zou beduiden. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5