0 PREDIKBEURTEN. SPORT. 6EWEN8DE BERiCHTEK. iNfiRZONDEN MKDEDFIF1 J*" A.J.P^ AM^^I^LLTJESpOddTn Cj k'.sze vaamdels compagnieen van de ver- eeniginig Rijksvlag Zwart-Rood-Goud, de Sohupo's; de brandweer, de oorlogsinvali- den, er komt geen einide aan; nog ander- half uur duurt het voonbijtrekken van dele gates en deputaties. Onderwijl staat de lijkikist tusschen een paar walmende rouwvuren op het Potsdam- rner station en waeht tot het adhter de cor dons vrijgelaten volk vrij en uit zichzelf zal langs trekken. Doaht dan begint het politie- commando zijn hoofd te verliezen en een waardig slot wordt aan den begrafenisdag van Ebert niet gegeven, De voorbereidin- gen voor dit laatste waren absoluut onVoI- doende geweest. Ten gevolge mede van de ingevallen duisternis ontstaat er op het groote plein een geweldige verwarring on- der de tienduizenden, die zich verdringen, ?orader te weten waahheen en wat zij willen. Geen enkele versperring hield het meer. De politic remde her en der, maar de mensohen, die zes uur hadden staan wachten, waren voor geen rede meer vatibaar. De rouwvuren wahnden zoo ontzettend en dan weer sloe- gen de vlamnien zoo hoog op, dat het wel leek of het Postdammer station in brand stond. Met geen mogelijldieid kon er nog een defile gegeven wondien. Dringend en krijsohend deinden de drommen tegen de gevels van het station op en de verkeers- toren leek wel gek geworden. Het was in- eens een hel. De wereldstad raasde om een doodeToen onttrdk het stationsperso- neel den doode aan dit tooneel en stil reed de trein naar Heidelberg weg. Reads Vrijdagmiddag om twaalf uur, na de begrafenis in Heidelberg, was dat alles reeds weer vergeten. Want dan zette de sfrijd in, wie er die nieuwe president zal worden. En het zal een felle strijd zijn. DE GOLF VAN MISDAAD. De vreemdelingen hebben veel schuld. Het Journal, dat zich bezorgd maakt over het steeds toenemende aantal misdaden, welke over geheel Frankrijk, en in het bij- zonder te Parijs, wonden verpleegd, is ve'r- sdtillende autoriteLten gaan vragen of het niet mogelijk zou zijn den vloed te stuiten. De prefect van politie, Morain, wees er op, dat het meerendeel der misdadigers vreemdelingen zijn. Hij stelt alles in het werk om Parijs te „zuiveren". Elken nacht trekken zijn mannetjes er op uit om inval- len in verdadhte lokalen te doen; degenen, die maar even voor arrestatie in aanmer- king komen, houdt hij vast, tallooze vreem delingen worden over de grenzen gezet. Ook de heer Ohautemps, minister van binnenlandsdhe zaken, sdhreef het grootste aantal midaden aan buitenlanders toe. In m 1924 zijn er in Fran'krijk 1248 personen wegens misdaden aange'houden, van wie 940 Franschen en 308 buitenlanders; wegens vergrijpen 7088, van wie 6132 Franschen en 956 buitenlanders. In het geheel werden er 8336 personen gearresteerd (7072 Fran schen en 1264 buitenlanders). De verwaar- loozing der jeugd, de na-oorlogsche verwil- diering, debioscoop zijn volgens hem oak tbelangrijlke factoren, die tot de toe- naming der misdadigheid bijdragen. Maar hij liet niet na er met nadruk op te wijzen, dat de politie en justitie over te wei- nig personeel en geld beschikt om afdoende te kunnen handelen. BET GROOTE GRAANMYSTER1E. Uit een brief uit Londen aan de „Utr. Ot." De stijgiug van de broodprijs houdt aan en veroorzaakt veel ongerustheid. On danks de vorsehende vragen, die door de koninKlijke commissie, belast met het onder- zoek naar de duurte van voed-el, worden geste d aan de getuigen, die voor haar verschijnen. Zooals de groote importeurs van vleesch heweerden dat de prijzen werden vastgesteld in Argentinie (waar veel vleesch voor Engeland vandaan komt), en dat hun eigen winst minder dan een farthing per pond bedroeg. zoo verklaren nu de molenaars en de meelhaudelaars, dat zij volkomen aan de genade van Chicago zijn overgeleverd. en dat de winst hier in Engeland mimem is. Een directeur' van een groote meelcom- binatie ging zelfs zoo ver te verklaren, wdat er in het raaalbedrijf geen winst wordt gemaakt". Zelfs een Lid van de commissie kon daarbij niet zijn decorum be waren en liet een uitroep van ongeloovigheid hooren. Spotvogels wijzen op de paleisachtige kan- toorgebouwen welke deze combiuatieonlangs in de City heeft laten zetten, als bewijzen van het tegendeel. De genoemde directeur beweerde ook, dat Rusland verantwoordelijk is voor den hoogen broodprijs, omdat 't tegenwoordig ni"t meer als verkooper doch als kooper op de graan- markt van de wereld verschijnt. Men ge looft er niets van en is overtuigd, dat de oorzaak elders ligt. Nie*temin kunnen de aankoopen van midden-Europeesche landen en de teleur- stellende oogst in Canada als belangrijke factoren beschouwd worden bij de opwaart- sche beweging van den broodprijs. Engeland is in deze zaak hulpeloos. Dag aan dag leest men van dolle graanspeculaties in Chicago, die den prijs hooger hebben op- voerd dan in dertig jaar het geval is ge weest. Het schijot, dat iedereen in Amerika in graan speculeert, kantoorjongetjes en zells meisjes. En al is men hier nog niet zoo ver, erkend wordt niettemin dat er hier ook menschen genoeg zijn, die graanspeculatie wagen De deskundigen zeggen, dat het gevaarlijk zou zijn aankoopen stop te zetten, omdat de voeding der bevolking natuurlijk voort- gang moet hebben, zoodat overwegingen van prijs pas in de tweede plaats komen. TER NEUZEN, 9 Maart 1925. N1EUWE TELEFOONAANSLUiT1NG. No. 116. A. Adriaansens-Buijsrogge, Steenkolenhandel, BUikken 7. ONDERW1JS. Den heer J. Deij, onderwijzer aan de Herv. school te Goes, is met ingang van 9 Maart eervoi ontslag verleend, wegens zijn in- diensttreding als hoofd der Herv. school te Krabbendijke. In zijn plaats is als tijdelijk. oniderwijzer berioemd de heer J. Barbier te Goes. DE „ZEEHOND" TOCH VERVALLEN VERKLAARD. Het federale Hot in Brooklyn heeft den Niederl. schoener „Zeehond" aan de Ame- rikaansche regeering vervallen verklaard. Deze schoener werd, zooals men zich her- inneren zal, in December 1923 ter hoogte van Fire Island bij New-York in beslag ge- nomen, met zijn lading van 2100 kisten wijn ter waarde van 200,000. Het Hof handhaafde* hiermede het recht van de regeering om schepen in beslag te nemen buiten de twaalf mijlszone, ook wan- neer die sleohts voornemens zijn, alcoholi- sche dranken in *de Vereenigde Staten aan wal te ibrengen en er geen bewijzen zijn, dat dit inderdaad geschied is. Deze beslissing is des te belangrijiker, omdat onlangs de bemanning van de „Zee- hond" werd vrijgesproken van de beschuldi- ging, dat zij had samengespannen ter over- treding van de Volstead-Wet. STOOMBOOTD1ENST Naar wij uit goede bron vernemen, zullen gedurende het tijdvak van 15 Juli tot en met 15 September op de booten van de Provin- ciale stoombootdiensten op de Wester- en Ooster-Schelde eendaagsche retounbiljetten tegen den prijs van gezelschapskaarten ver- ikrijgbaar worden gesteld. Door dezen maatregel zal zeker het vreemdelingenver- keer worden bevorderd, terwijl hij ook ten goede zal komen aan hen, die geregeld b.v. voor marktbezoek,.' van de booten moeten gebruik maken. BEWIJZEN VAN NEDERLANDER- SCHAP. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat bewijzen van Nederlander- schap, afgegeven voor het reizen naar Bel- gie, een onibeperkten geldigheidsduur heb ben, zoodat deze bewijzen niet, zooals bij pasipoorten het geval is, behoeven te worden verlengd. Het verdient derhalve aanbeve- li-ng, bedoelde bewijzen goed te bewaren. VERTRAAGDE AFLEVERING VAN BIETEN. Door een der suikerfabrieken te Sas van Gent was van de Naaml. Venn. Maatschap- pij Vradhtvaart te Rotterdam betaling van ruim f 9797 geeischt als vergoeding dei sOhade, welke door haar zou zijn geleden tengevolge van vertraging in de aflevering van partijen beetwortelen, welke op de schepen Rotterdam 62, 84, 1, 53, 32 en 44 waren ingeladen om deze te Sas van Gent af te leveren, welke partijen, toen eindelijik de aflevering plaats had, zeer beschadigd zouden zijn geweest. In eerste instantie was de eisch afgewezen en ook in hooger beroep werd, door het ge- rechtshof in Den Haag, deze uitspraak be- Ikrachtigd. Het Hof bleek van oordeel, dat geheel afdoende door de Maatschappij Vrachtvaart een beroep was gedaan op het feit, dat het in deze betrof zoogenaamd Jbesmet" werk, immers werk, waarvoor j de schippers in staking waren gegaan en dat derhalve in hun plaats door zoogenaam- de „ondei1kruipers zou worden verricht met welk werk dus gei'ntimideerde, naar van algemeene bekendheid is, haar werklieden niet in verbinding kon brengen zonder zich zelve aan. groote moeilijkheden van de zijde dier werklieden bloot te stellen, welk bloot stellen redelijikerwijze niet van haar kon verlangd. (S. E. T. A.) DE STORMRAMP VAN 18 JULI 1924. Zooals wij destijds meldden kon men in de vergadering van de commissie voor steun aan de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de vissohersramp op 18 Juli 1924, gehouden te Vlissingen op 10 Januari j.l. niet tot overeenstemming komen, vooral voor wat betreft de overgave der gelden en het verder verzorgen der ondersteunden door het Provinciaal Watersnoodcamite. Thans werd Zaterdagmiddag weder eene vergadering in de trouwzaal van het stad- huis gehouden, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer C. A. van Woel- deren, die na een woord van welkom, tot zijn groote vreugde kon mededeelen, dat vol- ledige overeenstemming is bereikt tusschen de dagelijiksche besturem van het Vlis- singsdhe- en het Arnemuidensche comite, en dat deze dagelijksche besturen overleg pleegden met 't Provinciaal Watersnood- comite, bij welke onderhandelingen ook de heer De Meij medewerkte. Het resultaat van een en ander was, dat nu ikon worden voorgesteld aan het reeds aan het Provinciaal Watersnoodscomite uit- gebrachte rapport toe te voegen: Het P. W. S. C. verbindt zich het over- gedragen geld te storten in een afzonderlijk fonds en dit fonds afzonderlijk te beheeren bijgestaan door eene commissie bestaande uit 3 leden uit het Arnemuidsche Comite en 3 leden uit het Vlissingsohe Comite. Deze leden worden door hunne respectievelijke comite's benoemd. Uit dit fonds mogen geen gelden voor andere doeleinden worden be- steed dan na ingewonnen advies van deze oomite's. Verder werd voorgesteld nog uit te kee- ren aan wed. Meerman te Arnemuiden f 1000; wed. Siereveld te Arnemuiden 400; wed. Jasperse te Vlissingen 500; S. van As te Vlissingen voor versohuldigd kost- geld door K. Huiszoon 54; Jos. Siereveld te Arnemuiden /52. Ten slotte om de uitkeering aan de wee- zen te bepalen tot hun 18e jaar op f 1,50 per week. Aldus werd ibesloten. De voorzitter verzoekt de heeren De Meij, Hensel en Marijs, die de vorige maal wer den aangewezen, nu het laatste beheer van den penningmeester na te gaan. Spreker maakte van deze gelegenheid gebruik den heer Hemmekam hartelijk dank INGKZONDEN MEDEDEEL1NGES. svioeoer's S Als uw Kinderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk PUROL. Docs 30 c. te brengen voor de wijze van beheer en de vele arbeid verricht voor het comite. Spreker meent, dat het wel een druk, maar tevens een dankbaar werk was, omdat de giften zoo goed binnenkwamen. Spreker breng.t ook dank aan den heer Van Raalte voor zijn werk als secretaris van het comite. Maar spreker wil in deze laatste verga dering ook nogmaals oprechten dank bren gen aan de liefdadigheid van het Neder- landsche Volk, die ook nu weer zoo sohit- terend is te voorsohijn gekomen. Spreker weet dat heel het comite dariklbaar is voor de groote en schoone giften, die overal van daan zijn gekomen. De heer Lindeijer zegt de vorige maal een der eerste te zijn geweest, die opmerkingen maakte. Thans veilheugt het hem zeer vol- ledige overeenstemming is bereikt. Gaarne gaat spreker nu mede met de gedane voor- stellen. W.aar de voorzitter zijn dankbaar- heid toonde, wil spreker namens alle leden van het comite ook den voorzitter hartelijk dank brengen voor de leiding die hij aan het comite heeft gegeven en vooral ook voor alles wat hij heeft gedaan om te helpen het zware leed van zooveloo te verzachten. Met deze verschillende dankbetuigingen bleken de aanwezigen door hun applaus in te stemmen. Hierna sloot de voorzitter deze laatste vergadering van het Vlissingsch comitA HOEK. Een jongen van een jaar of tien, had het ongeluk Vrijdagavond onder het spelen te vallen en zijn arm te breken. Dr. Deijer ver- leende geneeskund'ige hulp. Naar wij uit goede bron vernemen, worden alhier ernstige pogingen aangewend tot het stichten van een oudemannen- en vrouwenhuis. SAS VAN GENT. De heer Th. Stubbe, boekhouder bij de N. V. Walzenmolen Sas van Gent v/h J. Verschaffel H. Mechelynck, herdacht j.l. Donderdag den dag, waarop hij 25 jaar aldaar werkzaam was. In den voonmiddag werd de jubilaris die per auto met zijne echtgenoote was afgejiaaldi, in het kantoor der fabriek, in tegenwoordigheid van het personeel, door den directeur, den heer V. Verschaffel gehuldigd. Als blijk van waar- deerinig voor zijn werkzaamheid werd den jubilaris van wege de N. V. een schrijf- bureau gesehonken. De jongeheer H. Ver schaffel huldigde den jubilaris met bloe- men. De jubilaris dankte, aangedaan voor de hem betoonde hulde en waardeering. Nu volgden de gelukwenschen van het personeel en bleef men niog eenigen tijd ge- zellig bijeen. Het ontbrak den geachten jubilaris dien dag ook niet aan belangstel- ling van particulieren. HULST. In de Vrijdag gehb&den raadszitting werd besloten aan de Vereeniging ter verkrijging van een kanaal van de Axelsche Sassing naar Hulst voor een jaar een bijdrage te verleenen berekend op 10 cent per inwoner. KLOOSTERZANDE. Donderdag herdacht onze burgemeester zijn 40jarig huwelijk. Met het oog op dit feest had zich een commissie uit de buurt gevormd om den heer en mevrouw Baron en Baronesse Collot d'Escury dien dag van hun i belangstelling blijk te geven. Door de zor- gen der commissie was de woning va.n het jufoileerend echtpaar fraai versierd, terwijl een deputatie namens de buurtbewoners in den voormiddag een bloemenhulde over- handigde en een zilveren schotel. Bij die gelegenheid was woordvoerder de heer L. Weemaes, terwijl de heer Baron Collot d'Escury dank betuigde voor de ondervon- den belangstelling, blijkende zoowel uit de gesohenken als de aangebrachte mooie ver- siering. Hij sprak de hoop uit, dat de goede verstandhouding tusschen zijn familie en de buren blijvend zal zijn. Later in den voor middag waren alle buurtbewoners in de ge legenheid hun gelukwenschen persoonlijk aan te bieden, en genoten een gul onthaal. In den namiddag en avond werden sere nades gebracht door de muziekgezelschap- pen „St. Cecilia" van Kloosterzande, „St. Cecilia" van Stoppeldijk, ..Vrijheid Een- dracht" van Lamswaarde, „Excelsior" van Ter Hole. Door die gezelschappen werden onder groote belangstelling concerten gegeven op de kiosk. In den loop van den dag kwamen velen het jubileerend echtpaar gelukwenschen. LAMSWAARDE. De gemeente Hontenisse heeft besloten de noodige gelden beschikbaar te stellen voor den bouw eener R. K. MeisjessChool te Lamswaarde. B1ERVLIET. Maandag 1.1. hield de Nutsafd. een open- bare vergadering die vrij goed bezocht was. Als spreker trad op de heer J. N. Pattist, Imspecteur van het Lager Onderwijs te 's Gravenhage. Hij hield een causerie over de gesohiedenis van Zeeuwsch-Vlaande- ren, waana hij een groot aantal liohtbeelden vertoonde. De voorzitter dankte den spreker namens de aanwezigen voor zijn leerzame voordracht en mooie liohtbeelden. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd J. Klap, k unmies IT belastingen, van Bovenstr. 5, van Kruiningen. L. A. Schalk. bloemist, Noordstr. 52, van Rotterdam. Joh. Neels, drogist, Dijkstraat 46, van Veere. P. L. Vercouteren, laudbouwerskn. P. 94, van Bier liet. J. A. Kerkvliet, religieuse. Q 176, van H. en L. Zwaluwe. J. van Gemert, marechaussee, Nieuwstr. 37, van Geffen. E. M. Brouwer, landbouwerskn. P 98a, van Westdorpe. T. Smaken org, dienstbode, Blokken 9, van Montreal J. F. Pica vet, brievenbest. postergen, Oostkolkstr 1, van Koewacht H. Helmendag, veldarb. P. 47, van Hoek. D Pppelink, landb.knecht, P. 104, van Boek J. E. Verhage, zonder, Nieuwediep 47, van Zuidzande, Vertrokken; J. Brakman, dienstbode, Kersstr. 13, naar Nieuwvliet. P. C. van den Berge, landbouwer, 0 186, naar Zaamslag. M. J. Brandes, landb. knecht, P. 56, naar Axel. J. Weski, dienstbode, Rosegracht 7, naar Emden J. Geensen, dienstbode, Stationsweg, naar 's Gravenhage. A. J. Dees, zonder, 2e de Feijt rstr 2, naar Papendrecht. 0. M. de Rijcke, dienstbode, Kersstraat 9, naar Zuiddorpe. P. de Blaeij, landbouwerskn., P. 64, naar Hoek. M. Ph. van Santbergen, dienstbode, Westkolkstr. 4, naar Axel F. W. J. Urchs, koopman, Schoolweg 15, naar Rotterdam. J. Schumacher,kleermaker, Kazernestr. 16, naar Maastricht. Th. Capeiti, tand techn., Noordstr. 29, naar Arnhem. J. C. Pladdet, zonder, Tholenstr. 120, naar Amsterdam. G. Bauwens, schipper, Steenbergeol 41, naar Selzaete (B M. P. van Aalst, schipper, Javastr 32, naar Antwerpen. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Voor alien die sukkelen met moeilijken en onregelmatigen stoelgangzijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. Woensdag 11 Maart (Dankdag.) RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 6 Maart 1925. De volgende zaken werden behandeld C. L de P., 51 jaar, koopman te Bau- chaute, werd beklaagd dat hij op 1 Januari 1925 te Ph lippine Petrus Verscharre heeft geslagen met een mestvork. Eisch 3 weken gevang. Uitspraak idem. J M., 25 jaar, metselaar te Sluis, werd ten laste gelegd dat hij op 31 Januari 1925 te Sluis J. H Baas heeft be reigd met eenig misdrijf tegen het leven door met een open mes voor hem te staan ente zeggen „lk durf dat mes in je lichaam te steken" en daarbp een stekende beweging naar Baas te maken Eisch 7 dagen gevang. voorw. proeftijd 1 jaar. Uitspraak vrijspraak. J. J. B., 33 jaar, poelier te Zaamslag. werd beklaagd dat hij op 4 Febru ri te Ter Neuzen, toen hij met een rijwiel dat van geen licht wa^ voorzien, op den open- baren rjjweg reed, niet heeft voldaan aan de vordering van den Inspecteur van politie om af te stappen Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. J. A. W., 27 jaar, slager te Zaamslag, werd voor eenzelfde overtrediog gedagvaard eveneens gepleegd te Ter Neuzen op 4 Februari j.l. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. AAN DE RETTING GELEGD. Door den deurwaarder J. M. Kok uit Goes, werd te Hansweert Woensdagavond hetNederl. tjalkscbip Buiten Verwachting" schipper Tenhoeven, aan den ketting gelegd Het schip is geladen met phosphaat en bestemd voor Woensdrecht. EEN MELKKN0E1ER. De kantonrechter te Amsterdam veroor- deelde den melkslijter H L„ tegen wien wegens vervalschen van melk met sloot- water was geei-cht 1000 gulden boete of 60 dagen hechtenis, tot 14 dagen principale hechteuis. SCHADEVERGOEDINGS-EJSCH. Op 22 Sept 1921 was door onvoorzich tigheid van den chauffeur aan de Leidsche Vaart te Haarlem elen auto te water geraakt. De inzittende heer Sluyter is la'er aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. De chauffeur werd d ior de Haarlemsche recht- bank veroordeeld tot een week gevange- nisstraf. Verleden we k diende voor de civiele Ramer der Haarlemsche rechtbank de zaak, door de weduwe van den heer Sluyter inge- steld tegen den chauffeur, tot het bekomei van een schadevergoeding van f 30,000. Voor de weduwe pleitte mr Ali Cohen te Haarlem, voor gedaagde mr. A. R. van Roy te Leiden De rechtbank bepaalde nader een dag tot het overleggen der betreffeude stukken. UIT TINNEN TREKPOTTEN GEM A ART. De rechtbank te Rotterdam deed uitspraak in de zaak tege den 22jarigen buffetbe- diende J. W. en den 27jarigen los werkma* A. v. H., die de vorige week terechtstonden wegens het namaken en uitgeven van een aantal rijksdaalders met de beeltenis ran Roning Willem 111. Zooals men weet, hadden de beklaagden een aantal tinnen trekpotten gesmolten en daar de valsche rijksdaalders uit gemaakt. De rechtbank veroordeelde W. tot 10 maanden en v. H., die ter terechtzitting alles ontkend had, tot 1 jaar gevang. VOETBAL. Wedsitrijduitslagcn van Zondag 8 Maart. Ned. ElftalSparta Nederlandsche Voetbalbond. 3—1 C. s v. V EEN VREEMD HUWELIJR. Te Bussum is aangehouden een Duitscher, die eenige maanden geleden gehuwd was op in zijn kosthuis te Amsterdam gestolen papieren. Zijn vrouw kende hem niet anders dan onder den valschen naam. VOOR DE TWEEDE MAAL INGEBROKEN. Te 's Heer Arendskerke is voor d? tweede maal binnen enkele maanden ingebroken in het station. Een belangrijke hoeveelheid manufacturen is ditmaal ontvreemd. TUSSCHEN TWEE VOERTUIGEN DOODGERNELD. Op den Bredasclien weg onder G lie- Rijen heeft een droevig ougeluk plaats gehad. De heer van 0. uit de Lange Schyf- straat te Tilburg wilde op zijn motorrijwiel tusschen een vrachtauto en een met paard bespannen kar doorrijden. Door het schich- tig worden van het paard had een aanrijding plaats. Van 0. raakte tnsscben beide voer- tuigen bekneld en werd op slag gedood. TE VEEL GEVRAAGD. Voor het Zandvoortsche raadhuis str&kt zich een p'antsoentje uit ter grootte vas ongeveer 285 M2. Daar de kans bestond dat dit stuk bebouwd zou worden, heeft de ge meente getracht het te koopen. De eigenaars vroegen echter een prijs van ongeveer 115 per M2. De gemeente bood 40, waarop verdere onderhandelingen afsprohgen. Daar- op werd een houwverbot op het plantsoentje gelegd en thans heeft de rechtbank ir. eiad- beslissing een uitsp aak gedaan, waarhy het stukje grond aan de gemeente zal moeten worden afgestaan tegen den prijs van f 45 per M2terwijl de kosten van het proces voor rekening van de gemeente komea. GEVAARLIJEE SLORDIGHEID. De heer R reed met zijn motorrijwiel over den Dennenweg te Velp, op eens voelde hij een yzeren draad langs zijn hals schaven. Hij had de tegenwoordigheid van geest om op h^t uiterste oogenblik den draad omhoog te duwen toch liep hij nog 'n diepe, blauwe striem aan den hals op, zoodat hij z'ch onder geneeskundige beban- delirg moest stellen. Bij onderzoek is geh eken, dat eenige beambten van de Rijkstelegraaf, die een nieuwe lijn spanden, den draad nonchalant over den weg hadden laten hangen. DE EERLIJRHEID BELOOND. De landbouwer C. B. uit Asten voud met de Vastenavonddagen op den weg nabij Geldrop een portefeuille met een gelds- waarde van f 40.000. Hij vernam, dat ver- moedelijk iemand uit Heeze de portefenille verloren had. B. begaf zich daar op direct naar genoemd adres en overhandigde de portefeuille aan den eigenaar. Natuurlijk was deze den eerlijken vinder zeer dank baar, hetgeen hij uitdrukte door het geven van een ,/flinke fooi", vooral omdat B. een heele wandeling had moeten maken. De vinder ontving f 1. POG1NG TOT DOODSLAG. Een man uit Overschie heeft Zondagavand, op een 18-jarigen jongen schoten gelost, die echter niet van ernstigen aard bleken te zijn Daarna heeft hij zich zelf met drie schoten verwond. Hij is in het zieken- huis hier opgenomen, zijn toestand is hopeloos. De oorzaak ligt in een liefdetwist. -**10kM.gkvlt*t<tSiP vS?-Y A.J. -? op ieoLe/t pc.^, A.J. H op CodLe/t. 1 oJku:: A.J. mootqe fcegealeoi. Usee men U poricb nn ptejon teeten Pt/OC>/MGFABG/Et\ A.JPOLAK - Goo/V//VG£N MET OPENADIMESAUS tied. Herv. Kerk. Hoek. Zaamslag. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Gereformeerde KerV 9£ u., en 2 u., Ds. J. B. Vantiaelen, Kampioenschap van Nederland. Go Ahead- Z 1—4 a. "T. c 0) doelp. g <u O 0) CD O c a ft. o N. A. C. 1 1 2 4-1 2.- H. B. S. 1 1 2 4-2 2.- Go Ahead 2 2 3-8 Sparta Afd. IV, 3e Klas A. GoesM.E.V.O. Walcheren- Zeelandia 1-^1 Terneuzen- —Stavast 1—0 Zeelandia 15 11 2 2 24 37-9 1.60 Bergsche Boys 18 13 2 3 28 46-15 1.55 Terneuzen 15 9 2 4 20 38-24 1.33 M. E. V. O. 16 9 7 18 29-21 1.12 Stavast 13 5 3 5 13 19-24 1 Walcheren 14 6 2 6 14 22-26 L— B. O. Z. 17 6 1 10 13 26-38 0.76 Goes 15 3 4 8 10 18-30 0.66 Middelburg 11 13 2 1 10 5 17-41 0.38 Vlissingen I 14 2 1 11 5 16-40 0.35

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2