HJy, fvst tL ,/DU&EA" U decern Ukmkna oncLsi^^t oog (D 6EMEN6DE BERICHTEN. HoogwatergetijteTerNeuzen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. fflansluitende fcraag Concave schouder cfoupe/e rever Qladde, stevige borsf DE PASSAGE TE ZANDVOORT AFGBBRAND. Dinsdagnacht ongeveer kwart over twee is, zooals wij reeds meddden, door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uitgebro- ken in de Passage te Zandvoort. Binnen korten tijd stond de geheele Passage in lichte laaie. Twaalf gezinnen zijn dakloos; de meeste daarvan zijn ondergebracht in het hotel L'Oceaan en in de stoomwasscherij Hollandia. Persoonlijke ongelukken zijn bij den brand niet voorgekomen. Een kind van 1 Vj jaar is met veel moeite gered. Van andere zijde meldt men: De bekende Passage, eenmaal de trots van Zandvoort, is in vlammen opgegaan. Om 2 uur Dinsdagnacht werd de politie gewaarschuwd, dat er in een van de 26 wo- ningen brand was uitgeibroken. De woning, waarin de brand is ontstaan, was onbewoond en in gebruik bij den heer Cassee, die daar een filiaal in suikerwerken 'had. De politie- brandweer ging dadelijk er op uit met een brandspuit, en ook de vrijwillige brandweer trad spoedig in actie. De laatste kwam met haar nieuwe motorspuit, die voor den tweeden keer dienst deed. Het vuur was echter niet meer te bedwingen. Binnen een kwartier was de geheele Passage een vuur- zee. De bewoners van de huizen konden slecht zich zelven redden. Hun geheele hebben en houden moesten zij achterlaten. De eene woning na de andere werd door het vuur aangegrepen. De Passage zelf deed als sohoorsteen dienst, zoodat de vlammen zeer hoog oplaaiden. Het duurde niet lang, of het groote gla- zen dak, dat de Passage dekte, kwam met donderend geraas naar beneden. De Passage was eenmaal de trots van Zandvoort. Toen zij in 1881 werd gebouwd, was zij voor de badplaats een grootte at- tractie. Er waren toen tal van winkels, een groot cafe en eenige amusementsinrichtin- gen. De spoorlijn naar Zandvoort eindigde bij de Passage. Twaalf jaren geleden ech ter werd het spoorwegstation meer naar het dorp verplaatst, en toen begon voor de Passage de achteruitgang. De winkels ver- dwenen meer en meer en de huizen werden betrokken door gezinnen, die geen woning konden vinden. In een van de in de asch gelegde huizen was gevestigd, een opslagplaats van meu- belen van den heer Webber, waarin voor een groot bedrag, men spreekt van een som van f 35,000, aan meubelen was opgesla- gen. Dit alles ging ook in het vuur ver- loren. Woensdagmorgen ongeveer 7 uur was de brand geblusCht. Om half-acht werd de groote poort aan den zeekant omgehaald; met groot geraas viel het enorme gevaarte neer. Het bouwwerk is thans een rui'ne. De burgemeester van Zandvoort, de heer Beekman, en vele raadsleden waren bij den brand aanwezig. De politie onder leiding 5 van commissaris Lovin'k, hield de menigte op een afstand. De schade wordt geschat op f 100,000, met inbegrip van het gebouw, dat aan den eigenaar, den heer Katz, papierfabrikant te Sloterdijk, f 60.000 heeft gekost. EEN GEHEIMZINNIGE GESCBIEDENiS NOOTLOTTIGE BRAND TE LONDEN. De volmaaktheid onzer kleeding danken wij aan onze 40-jarige ervaring. Stof, voering en bewerking zijnnatuur- lijk n^tar gelang van den prijs, maar het kost niets meer om het model en den pasvorm op alle geproduceerde stuks toe te passen; de beste krachten aan onze zaak verbonden maken en corrigeeren de modellen. Waarom zoudt ge dan slecht gekleed gaan, terwijlhet goedkoopstekleeding-- stuk bij ons gekocht, het cachet van den mecster draagt! Bij al onze goederen vindt U daarom de hierneven afgebeelde schouder. kraag, rever en borst steeds temg. Deze van oorsprong Amerikaansche vinding werd door ons reeds in 1905 wettig gedeponeerd. In de goede toepassing en doorvoering schuilt het geheim van den eleganten pasvorm en het blijvende model, die het ware kenmerk van Kreymborg's kleeding zijn. Vraagt onre Colbert-Costumes, fa?on 1925 van moderne fantasiestoffen, blauwe twill enz., prijzen van f 7.90 9.90 13.90 16.90 19.90 22.75 en hooger. bereidverklaring om tot den Volkenbond toe te treden, waaraan ditmaal slechts een voorwaarde (vrijstelling van de verplichting om hulptroepen door Duitsch gebied te laten trekken ingeval van een ooilog van Sowjet-Rusland tegen Polen of Roemenie) is verbonden Ook in Frankrijk zal men de groote beteeken s van de Duitsche de marche, die tegemoetkocnt aan de kritiek in de Fransche pers op het rapport der Britsche rijksverdedigingscommissie, onge- twgfetd erkennen Zij brengt het net-lige vr&agstuk van de /roieawe Entente" een heel eind dichter bij de oplossing. De vraag die eohter dadelijk rijst is, of de Geallieerden en met name Frankrjjk genoeg vertrouwen in Duitschland zullen itellen om zijn deelneming aan het beoogde verdrag te beloonen met de ontririming van het geheele bezette gebied. Iromers ook die twee Duitschlaud's deelnemirig en ontruiming hangen nauw samen. TEjR NiEUZEN, 6 Maart 1925. LIjt»T VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BR1EFKAARTEN, va« welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Februari 1925. Brieven Binnenland. Dep. van Financien, afd. Pensioenen en eerediensten. 's Gravenhage. Mej. Anny. Amsterdam. Brieven Buitenland. Kosten Francois. Bruges. Landsheer G. D. -Gent. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzemier op de stukken te vermel- den, opdat deze bij onbestelbaarheid kun nen'worden teruggegeven. Voorts is het ge- wensciit alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straat- ntam en huisnummer te voorzien. EIEREN VAN WATERW1LD. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landlbouw heeft bepaald, dat het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanibieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van waterwild in 1925 in Nederland niet zal zijn toegestaan. VERGADERING VAN HET ZEEUWSCHE P. T. T.-PERSONEEL. In het Schuttershof te Goes werd door de Zeeuwsche afdeelingen van den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C. B. P. T. T.) een zeer druk bezochte vergadering gehouden. Uit Vlissingen, Middelburg, Hulst, Zie- rikzee enz. waren P. T. T.-ambtenaren aan- wezig. Als spreker trad op de heer J. G. van der Jagt, voorzitter van den C. B. P. T. T. De volgende motie werd aangenomen: ,,De vergadering van P. T. T.-personeel te Goes, bijeen geroepen door de Zeeuwsche afdeelingen van den C. B. P. T. T.; gehoord de 'besprekingen over de positie van het P. T. T.-personeel, vooral in ver- band met het rapport der commissie- Nolting; betreurt het optreden van de regeering tegenover den C. B. P. T. T.; spreekt het volste vertrouwen uit in het bondsbestuur; besluit deze motie te plaatsen in de pers en gaat over tot de orde van den dag." Ergens in het Noorden van ons land's, ongeveer 30 jaar geleden, een rijke koop- man, F. genaamd, door zekeren Fr. ver- moord en beroofd van een bedrag van f 30.000 en een gouden oorijzer. De man vluchtte, doch werd later door de politie gearresteerd en door de justitie veroordeeld tot levenslange ge-angenisstraf Gedurende deze gevangenschap, welke de man te Leeu warden doorbracht, heeft hij aan een zijner medegevangenen verteld, het gestolene te hebben verstopt op het kerkhof te Ruinen. Hij stierf eenige jaren later, doch de andere man, die kort daarop vrij kwam, ging op avontuur eens naar Ruinen, om den ver- borgen schat op te sporen. Hij verbeeldde zich zeker al het begeerde te hebben ge vonden, want onderweg dronk hij zooveel biertjes, dat de bewoners van Ruinen hem liever zagen gaan dan komen, en de sehat- graver onverrichterzake moest terugkeeren. Hij heeft de geschiedenis later echter niet vo >r zich gehouden want nadat een zrjner familieleden voor eenige weken een vergeefs bezoek had gebr cht aan Ruinen, kreeg d- politie te Groningen er de reuk van en kort daarop ziju toen van wege den off. van justitie te Asseu onderzoekingen gedaan. In een der r aehteu van de vorige week is echter door anderen ook 'n bezoek aan het kerkhof gebracht Tenminste een zerk van zeer groote zwaarte (75 hij 150 c M.) werd omgewenteld en een gat gegraven... Of de zoo lang verborgen schat echter gevonden is en mejgenomen, is nog niet bekend. De politie bewaart het stilzwijg-n, alhoewel de inwoners van Ruinen in het gebeurde ruim stof hebben tot praten en tot fantaseeren. (Ned Een noodlottige brand brak Woensdag uit te Stockwell, en Zuid Londensche ge- meente, nit m een door enkele ar'oeiders- gezinnen bewoond huis. De brand onstond beneden in de achterkamer van een alleen wonend gepensionneerd man van 85 jaar. Hij kwam in de vlammen om. Zijn lijk werd gevonden met een petroleumlamp in de\hand; blijkbaar had hij daarmee een ongeluk gekregen, waardoor de brand ontstond. Hel vuur verspreidde zich s ml naar boveu, waar een a<bei ersgtizin met enkele kinderen woonde. Van deze familie verbrandde een 3-jarig knaapje, terwijl zijn vader bij vruch- telooze pogmgen om hem te redden, ernstige brandwonden opliep. Het 6 jarig zusje sprong moedig uit het ve.ister op straat. en kwam er met lichte kneuzingen af Zij stond na den val onmiddellijk weer op en riep haar vader toe: „Werp broertje maar uit het raam ik zal hem wel opvangen Maar de kleine was toen reeds dood. Een gepensi rnneerd arbeider van 72 jaar, die ook alleen woonde, liep ernstige brand wonden op. SCHEEPSRAMP OP DEN ATLAN- TISCHEN OCEAAN. Het met hout geladen Noorsche schip /rNordwand", van 7000 ton, op weg van Londen naar La Plata, is midden in den Atlantischen Oceaan verbrand. De be- manning, bastaande uit 37 koppen, werd later in de reddingbooten aangetroffen. Zij werden opgepikt en naar Teneriffe over- gebracht. STOUTMOEDIGE D1EVEN. Woensdagnachtis in den sneltrein Milaan- Verona een reiziger het slachtofler geworden van stoutmoedige dieven. Hrj had een bedrag bij zich van n et minder dan 35 millioen lire. De roovers blijkbaar op de hoogte van den geweldigen buit, welke hier te hehalen was, droegen zijn coupe binnen en voor de reiziger aan de noodrem kon trekken, was hem al een spons met chloroform onder den neus gehouden. Te Verona vond men den man bewu3teloos in een hoek vap den coupe. De dieven waren er echter reeds in geslaagd te ont snappen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. GEMEENTERAAD VAN HOEK. Vergadering van 24 Februari 1925, des voormiddags 9 ure. Voorzitter de heer A. Wolfert, Burgemees ter. Aanwezig de heeren: J. A. Meertens, A Meertens, J. van 't Hoff, M. de Feijter, H Pladdet, D. J. Jansen en J. D. de Feijter. De VOORZITTER opent de vergadering waama de notulen der vorige vergadering zonder hoofdelijke stemming onveranderd wor den vastgesteld. Hierna heeft de beeediging plaats van den heer Jac. Dregmans, als waarnemend-secreta- ris en gemeente-ontvanger. Ingekomen stukken. Schrijven van het gemeentebestuur van Heemstede, houdende voorstellen tot wijziging der gemeentewet voor zoover betreft annexatie van gemeenten, met verzoek om adhaesie. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim betreffende hare werkzaam- heden over 1924. Verslag van het Gemeentelijk Electrisch Be- drijf over 1924. Alle bovengenoemde stukken worden z. h. s. voor kennisgeving aangenomen. De gemeentebegrooting 1924 wordt z. h. s. bij af_ en overschrijving gewijzigd. Eveneens wordt z. h. s. af- en overschr(jving gewijzigd de begrooting van het Gem. Electr. Bedrijf over 1924. Verzoek van den heer J. J. van Doeselaar, hoofd der openbare lagere school, om onder- handsche verhuring zijner gemeentewoning. De VOORZITTER stelt namens Burg, en Weth. voor aan het verzoek van adressant te voldoen, en den huurprijs te bepalen op f 200 per jaar. Volgens de L. O. wet van 1920 moet de ge- meente geen woning meer beschikbaar stellen, zoodat, wanneer de raad niet moeht besluiten, tot onderhandsche verhuring, de huur volgens het bezoldigingsbesluit zou moeten bedragen 10 van het genoten salaris, zijnde in dit geval 381,50. Aangezien het schoolhoofd niet kan worden verplicht alsdan in de woning te blijven, zou dit tot gevolg hehben, dat hij in zijn eigen woning zou gaan wonen. Het thans voorgestelde bedrag komt overeen met hetgeen vroeger door hem werd betaald. De heer J. D. DE FEIJTER: Als hjj dan die hooge huur moet betalen zou hij er wei uitgaan. De heer PLADDET: Ingeval de heer Van Doeselaar de woning verliet zouden wij beter dat huis kunnen verkoopen. We zouden er al- licht een 5000 gulden voor krijgen. In dat ge val was het een voordeel voor de gemeente. De VOORZITTER: U moet niet vergeten, dat wanneer wij eventueel een ander school hoofd zouden krijgen het niet gezegd is, dat die een eigen woning zou hebben, en wanneer we dan de bestaande woning verkoeht hadden, zouden we toch in moeilijkheden komen. De heer PLADDET: Ik wil opmerken mijn- heer de Voorzitter, dat ik daarom niet tegen het voorstel van Burg, en Weth. ben, maar de gemeente zou het kunnen doen, omdat de on- derwijzers thans in tegenstelling van vroeger rijksambtenaren zijn. De VOORZITTER: Vroeger moest de ge meente zorg dragen voor een woning en nu niet meer, maar zooals ik zeg er is altijd geen particuliere woning beschikbaar. De heer J. A. MEERTENS: Ik ben het met den heer Pladdet eens voor zoover betreft het geldelijk voordeel, dat voor de gemeente zou zijn gelegen in het verkoopen der bedoelde woning, we spaarden dan tevens de jaarlijk- sehe kosten van onderhoud, overigens moet ik den Voorzitter gelijk geven, dat we bij ge- brek aan een woning voor het schoolhoofd moeilijk zouden komen te zitten, terwijl het overigens is aan te bevelen, dat het hoofd naast de school woont. De heer A. MEERTENS: Ik' zou daar hee- lemaal niet aan beginnen om gebouwen van de gemeente te gaan verkoopen. De heer M. DE FEIJTER: We kunnen zoo iemand toch niet in elke woning stoppen. De heer JANSEN: Het is ook niet gezegd, dat partieulieren er zoo hard op gesteld zouden zijn om naast de school te wonen, met het oog op de kinderen. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel tot wijziging van het reglement van de commissie tot wering van schoolverzuim. De VOORZITTER deelt mede, dat namens de commissie een verzoek is ingekomen om den aanvang van de zittingsuren te brengen van 4 uur namiddag op 7 uur namiddag bij gewone tijd en op 7Vz uur bij zomertijd, waarom Burg, en Weth. voorstellen het reglement in dien zin te wijzigen. De heer JANSEN: Vindt U het tijdstip van 7 uur niet wat laat voor de buitenmenschen De VOORZITTER: Burg, en Weth. hebben juist uit overweging, dat het voor de buiten menschen gemakkelijker valt om 7 uur te komen, dit voorstel gedaan te hebben, ze heb ben dan geen verlet. En in den zomer is toch tegen dat uur geen bezwaar, het is alleen in den winter dat het iets lastiger is. De heer A. MEERTENS merkt op, dat er in den winter van beteekenis geen schoolverzuim voorkomt. De VOORZITTER: Mocht het bezwaarlijk blijken, dan kan het altijd voor den winter ver- anderd worden. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen. Het kohier op de hondenbelasting voor 1925 wordt z. h. s. vastgesteld in ontvang op f 412,50. Verzoek van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, betreffende verlaging van het aanlal vergunningen voor den verkoop van sterke dranken. De VOORZITTER deelt mede, dat in deze gemeente bestaan 7 vergunningen, en stelt namens Burg, en Weth. voor dit aantal te handhaven en te bepalen op 1 op de 375 inwo ners, en b(j toeneming van de bevolking dit aantal zoo te laten. De heer JANSEN: Kan dat niet gebracht worden op 1 op de 400 inwoners? De VOORZITTER: Wanneer we dat zouden bepalen zou de vergunning, ten name1 van W. A. Nieuwelink komen te vervallen. De heer J. A. MEERTENS: De gemeente kan thans het aantal vergunningen beperken zonder kosten voor de gemeente, en ik vind dit nu daartoe eene geschikte gelegenheid. De VOORZITTER merkt op, dat bij die 7 vergunningen er nog twee zijn die alleen in 't groot mogen verkoopen, dus 5 herbergen. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen. Verzoek van D. J. Jansen en anderen om aansluiting aan het gemeentelijk electrisch net. De VOORZITTER stelt namens Burg, en Weth. voor dit adres te stellen in handen van het Dagelijksch Bestuur, om advies, aangezien de vereischte gegevens nog niet bekend zijn. Burg, en Weth. zijn echter reeds thans van meening, dat het met het oog op de hooge exploitatiekosten niet mogelijk is alleen den Lovenpolder aan te sluiten. Daarom zou het misschien voordeeliger zijn, ook het Boerengat er bij te nemen. We zullen thans een tweeledig plan uitwerken. met of zonder bijdrage door de aan te sluiten eigenaars. De heer JANSENKan dat net niet vanwege het gemeentelijk net worden gevoed? De VOORZITTER: Neen er moet een trans- formator op de hoogspanning geplaatst wor den. De heer JANSEN: Ik dacht, dat er voor het Boerengat eens een begrooting gemaakt was. De VOORZITTER: Alleen oppervlakkig, doch toen is er een draadlengte berekend van te geringe dikte, we moesten 25 Q. m. m. heb ben, en dat geeft een groot verschil in de be- rekening. Ook op andere punten.was die be grooting hog onvolledig. Het is niet mogelijk thans een cijfer te noemen. De heer JANSEN: Hoeveel denkt U, dat alleen de Lovenpolder zou kosten De VOORZITTER: Ruim 6000 gulden. De heer M. DE FEIJTER: Dat had ik an- ders verwacht, dat is veel. De heer JANSEN: Ik was beslist in de ver- onderstelling, dat er vroeger toch een begroo ting was gemaakt van de Knol naar't Gat. De VOORZITTER: Op die begrooting is geen rekening te maken voor den tegenwoor- digen toestand. We moeten rekening houden met de mogelijkheid tot levering van elec- trischen stroom voor groote en kleine kracht. Bovendien moeten we zorgen voor zoo min mogelijk stroomverlies. De heer J. D. DE FEIJTER: Maar dan mag toch die transformator op de Knol ook wel zwaarder gemaakt worden, ik hoor daar wel eens meer over, dat ze slecht licht hebben. De VOORZITTER: Wanneer de wagen- maker en de smid beiden tegelijk kracht ge- bruiken is er geen voldoende spanning meer over voor de noodige lichtsterkte. Dat zou dan ook moeten veranderen. De heer JANSEN: Dan konden we beter alles vemieuwen. De VOORZITTER: Het ligt in mijne bedoe- ling om zoodra de noodige gegevens voorhan- den zijn, de heeren bijeen te roepen voor een voorloopige bespreking. Die rapporten zullen wel spoedig komen. De heer J. A. MEERTENS: Men dient in 't oog te houden, dat vroeger het net zoo goed- koop mogelijk is gebouwd en dat de transfer- a _11 rnA ttt o c VAAV li/kVlf T/vnHpr INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Fi.JNLUKE RUG TE HULP KOM Voelt gij u ellendig door doffe, steke«de rugpijn? Wordt gij gemarteld door rheumn- tische pijnen, stijfheid en harde zwellingen i* uw gewrichten en ledematen? Hebt gij last van de hinderlijke steken van spit? Van oa- aangename urinestoornissen Voelt gij u ver- moeid, uitgeput en op, zenuwachtig, prik- kelbaar en terneerigeslagen Pas dan op wt nieren. De nieren zijn de filters van het bioed, e» zoodra zij haar taak niet meer behoorlijk ver- vullen, blijven vergiften in het bloed acbter en raakt uw gestel van streek. Rugpijn e* scherpe steken als van een mes beginnen u te kwellen, gij krijgt last van hoofdpijn, dni- zeligheid, blaasstoomissen en slapeloosheid. Wacht niet tot zich verdere verschijnsele* van nierzwakte voordoen. Help uw verzwak- te nieren voor het te laat is. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speciale nierge- neesmiddel dient uitsluitend voor nier- en blaaskwalen. Foster's Pillen hebben duizenden geholpen en kunnen u evenzeer helpen. Let op de verpakfcing in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs /1,75 per flacon. B9 De VOORZITTER merkt op, dat dan het stroomverlies veel meer zou hebben bedragen, De heer J. A. MEERTENS kan niet geloo- ven, dat bij een zwaardere transformator een grooter stroomverlies ontstaat. De VOORZITTER: En toch is dat inder- daad het geval. De heer J. D. DE FEIJTER vraagt of het niet beter zou zijn om met het net langs het Boerengat te gaan. De VOORZITTER: Volgens deskundigen is de beste weg dwars over de kreek met de hoogspanning van de P. Z. E. M. en met ©en maststation op't Boerengat. De heer JANSEN verwacht, dat de land- bouwers zich meer en meer van electrinche kracht zullen gaan voorzien. De heer J. A. MEERTENS heeft van dat kraohtgebruik niet zoo'n groote verwachting. Als de landbouwers achter elkaar afdorsehen, wordt het niet zoo dikwijls gebruikt. De VOORZITTER acht het daarom de beste weg een garantie te stellen voor verbruik. De heer J. D. DE FEIJTER dacht, dat zalks ook de bedoeling was. De heer JANSEN: Vroeger werd wel eens gesproken over een bedrag van 4 per hectare maar dat is toch veel te veel. De heer J. A. MEERTENS: Zie je daar heb je 't al! De heer JANSEN: Neen ik bedoel, dat het dan beter was om de aangeslotenen te laten betalen in de kosten van aanleg. De VOORZITTER: Ik zou het veel beter achten een garantie voor verbruik te stellen. b.v. zooveel per jaar en dan zoo matig m©ge- lijk, dat gebeurt thans ook voor kleine kracht- bedrijven. De heer A. MEERTENS: Ik voel voor die groote krachtbedrijven niet veel. We hebben al jaren licht en daar heeft nog geen enkele landbouwer naar kracht gevraagt. De heer J. D. DE FEIJTER merkt op, dat de vroegere installatie daartoe niet gesohikt was. De VOORZITTER: Dat kon niet omdat alleen voor lichtafname de motor al be last liep. De heer JANSENIn elk geval is het toch beter dan het nu gaat met een ros, die sHjten ook ven als het eenmaal versleten is lean je beter aansluiten dan een nieuwe ros koopea. Bovendien is het voor de paarden die tussohen zoo'n ros loopen ook geen pretje. De heer A. MEERTENS dehkt loch, dat er niet veel boeren zullen vragen om kracht, oei- dat ze met een ros zitten en dan een alefftro motor is ook duur van aankoop. De heer J. A. MEERTENS: Ben b©ozm<= motor is ook niet zoo duur, is't wel Voorzittor De VOORZITTER: Laat ons dat voorloopJg buiten beschouwing laten. Het dorschaa met een electromotor komt op 10 ct. per *ak e» dan is men toch meer bedrijfszeker. De heer JANSEN: Een electromotor kost toch zooveel niet voor aanschaffing. De VOORZITTER: Zoo duur is hot adet en het is veel eenvoudiger. De heer JANSEN: Het zou prachtig aijn als het aangelegd kon worden. De heer A. MEERTENS: Jansen is tocfe aog al optimistisch, maar zie eens wat de veinaoe- delijke kosten alleen voot de Lovenpolder »oa- den bedragen. De heer JANSEN: Ja maar vroeger baddt-M we er op gerekend om vanaf de lijn tot Branw s door te bouwen, nu dat niet kan, komt het »a- tuurlijk duurder. De heer A. MEERTENS: Dat is voor ee* leek niet te berekenen. De heer J. D. DE FEIJTER: Mooi werk blijft het in elk geval. De VOORZITTER: Als de heeren het goed- vinden zal ik spoedig een vergadering bijeen- roepen. Z. h. s. wordt overeenkomstig het voors.el van Burg, en Weth. besloten. Voorstel van Burg, en Weth. tot afrckening van de kosten van onderwijs voor de bijz. lagere scholen over 1923. De VOORZITTER stelt namens Burg, en Weth. voor te bepalen: de afrekening voor de bijz. school op de Knol op 795,16; idem in de kom op 356.12. In tegenstelling van de raming a 9,60 per leerling bedroegen de werkelijke onkoeten slechts f 7,73. Dit vindt zijn oorzaak in b. v minder onderhoudskosten der gebouwen enz. Z. h. s. wordt besloten overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. Voorstel van Burg, en Weth. tot vaststdling van een voorschot voor bovengenoemde scholen voor 1925. De VOORZITTER stelt namens Burg, en Weth. voor deze te bepalen als volgt: voor de school op de Knol f 679,36; voor die in de kom 290,27. Z. h. s. wordt aldus besloten. Omvraag. De heer M. DE FEIJTER vestigt de aau- dacht op een paal van het net bij C. de Witte, die te veel in den weg staat voor passage me l voertuigen. Ook nu is hij geheel uit de richtmg gedrongen. Hij vraagt of hieraan mets ui te veranderen, ook met het oog op mator allien benoodigd was voor licht zonder kracht, maar als we alles vooruit hadden kun nen weten waren we beter geweest met een zwaardere transformator van begin af. eveatueel gevaar. De VOORZITTER zegt toe een en ander te zullen doen opnemen en zoo mogelijk verande- ^Niemand meer het woord verlangende, sluit de VOORZITTER de vergadering. Voorm. Zaterdag Zondasr Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdaa 7 Maart 8 0.39 9 1.16 10 150 11 2 21 12 2.54 13 3.26 12.17 12.58 1.32 2.06 2.38 3 0* 3 43

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6