AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. No. 7728. Vrijdag 27 Februari 1925. 65e Jaargang. buitenland. FBI? ILLBTOB. ABONNtMENTSPRIJS WvZ "ThiSS eneTm\/iJa4%P.7ro3pra3nmananden jl™ ^and^'-^bonnSe^^ TWBBDB ZBL-A-ID. 8 I N K E N L A N 0. DE L IK W ID AT IE VAN DE N. U. M. Naar gemeldt wordt overweegt de regee- ring ernstig om de N. U. M. nu eindelijk definitief te likwideeren, en wel waarschijn- lij'k met ingang van 1 Mei a.s. HET MILLIOEN VOOR DE OLViMPIADE. Bij het Woensdag gehouden afdeelings- onderzoek van de Tweede Kamer zijn v-ol- gens de Tel. ernstige bezwaren geopperd tegen het wetsontwerp tot toekenning van een millioen subsidie ten ibehoeve van de in 1928 te houden Olympiade. Naa^t de voor het meerendeel ,,pricipieele" bezwaren van christelijk-historische en anti-revolutionnaire zijde, werden ook bezwaren van anderen aard geopperd. Naar wij vernamen is ook het grootste deel van de R.-K. fractie tegen het ontwerp, evenals enkele sociaal-democraten en naar wij hoorden ook een vrijzinnig- democratisch afgevaardigde. Van de zijde der voorstanders is met klem op het groote belang van de aan- neming van 't wetsontwerp gewezen. Eenige voorstanders hebben het denkbeeld bepleit een subsidie toe te kennen tot een gelijk door particulieren op te brengen be- drag. In venband met de vele critiek op het wetsontwerp wordt nu in parlementaire kringen ernstig aan de totstandkoming er- van getwijfeld. DE W EELDEB BLAST IN G. Naar de Tel verneemt, is het wetsontwerp tot Aanvulling der Zegelwet (Weeldebelas- ting) ibij het gehouden afdeelingsonderzoek der Tweede Kamer over het algemeen niet gunstig ontvangen. Op verschillende der voorgestelde bepalingen werd critiek ge- oefend, terwijl eveneens tal van practische bezwaren te berde werden gebracht. Ook van de zijde van hen, die niet afwij- zend tegen de strekking van het wetsont werp stonden, werd op verschillende punten wijziging van het wetsontwerp noodzakelijk geacht. Het schijnt vrij zeker, dat het ontwerp, zooals het is ingediend, niet op een meer- derheid in de Tweede Kamer zal kunnen rekenen. DE TOESTAND. Jariboefo, een vriendelijke oasis in het tkirre grensgebied tusschen het Italiaansche Libie (Libia ltaliana of Tripolitanie en Cy- renaica), heeft, schrij.ft de N. R. Crt., een oogenblik aanleiding gegeven tot een scherpe diplomatieke botsing tusschen de koninkrijken Italie en Egypte. Met alle grensgeschillen zal dit conflict wel gemeen helbben, dat het geschikt is om met geven en nemen tbijgelegd te worden door een ver- standige grensafbakeningscommissie uit beide partijen. Het geheele geschil kan dan gefractioneerd worden in een reeks van dis- eussies crver de plaats waar elk paaltje telkens moet komen staan, en door het op die wijze in een aantal twistpunten te ver- snipperen worden van zelf de gevaren ver- weden voor een gewapende botsing over iets, dat, van dag tot dag bekeken, een nie- tigheid is. Toch had Italie Egypte vrijwel een ultimatum gezonden tot ontruiming van de heele oasis, welke, naar verluidt, als bruggehoofd in de woestijn zekere strate- gische beteekenis heeft. Het is de eenige grenskwestie die Italie in Lilbie kan hebben, want de zuidelijke grens van de kolonie lost zich op in een niet in kaart gebracht gedeelte van de Sahara, en met Frankrijik heeft het in 1919 in een afzonderlijk tractaat de westelijke grens geregeld. in een Engelsche bron, van ver- ieden jaar, die wij erop na hebben gesla- gen, vinden wij intusschen, dat Engeland de oasis Jarabob (ook Jarabaib gespeld) aan Italie had afgestaan. De oorzaak, dat Egypte de oasis niet wil ontruimen, moet dan zijn, dat het nieuwlbakken koninkrijk zich op het standpunt stelt, dat Engeland hierbij riemen gesneden heeft van Egyptisch leer. De dreigende houding van Italie moet Egypte aan den anderen kant het besef bijgebracht hdbben, dat 's lands volledige onafhankelijkheid van het Britsche gezag ook de verantwoordelijkheid meebrengt om haar tegen derden te verdedigen en dat het, bij een bui als de laatste „lieflijk duicken" is onder den Engelschen eik. Het zal dan ook stellig aan Engeland's tusschenkomst te danken zijn, dat het geschil reeds een minnelijker aanzien heeft gekregen en van- daag uit Ka'fro gemeld kan worden, dat Italie de Egyptische opvatting over een uit- stel van de gedachtenwisseling betreffende Jaraboeb aanvaard heeft. DALING VAN DEN TARWEPRIJS. De tarwemarkt te Ghicago was Dinsdag der voriige week zeer levendig, doch de prijzen daalden aanzienlijk. In den voor- middag noteerde Mei-contraot 1.85 dollar per bushel tegen 1.91 dollar Maandag. Door voortgezette verkoopen daalde de prijs nog verder en noteerde ten slotte 1.85 dollar, hetgeen het laagste punt beteekent sedert het laatste hoogterecord van 2.05 dollar. Exporteurs maakten zich deze da- ling ten nutte en kochten meer dan een millioen bushels voor verscheping naar Europa. MIJNRAMPE.N DEiR LAATSTE HALVE EEUW. De mijnramp van de schacht Minister Stein" bij Dortmund, die 135 menschen- 1 evens heeft gekost, is nog bij lange na niet de ergste, waarvan de annalen van den mijnbouw der laatste halve eeuw gewagen. Werpt men een bilk op de omgelukken- lijst van den ondergrondschen arbeid, dan zien we, dat verreweg de vreeselijkste ramp ooit in een mijn voorgekomen, die is geweest welke in Noord-Frankrijk, in de mijnen van Courrieres, plaats vond 10 iMaart 1906). Daarbij verloren 1099 men- schen het leven. In de tweede plaats komt de catastrofe op de Ratabod-mijn bij Hamm in Westfalen (12 November 1908) welke 348 dooden eischte. Bij de ramp in de mijn Camphausen (Saargebied), op 1718 Maart 1885, lieten 180 mijnwerkers het leven, en bij de mijn- gasontploffing op 28 Januari 1907, in de schacht Reden, eveneens in het Saargebied kwamen 150 aribeiders om. Dan komen aChtereenvolgens de ongeluk- ken in de mijn: Carolinengluck (17 Febr. 1898) met 116, Lotharingen I—II (8 Aug. 1912) met 114, Mont-Cenis (20 Juni 1921) met 85, Westfalia (19 Aug. 1893) met 62, Hibernia (23 Jan. 1891) met 57, Consolida tion (24 Sept. 1886) met 56. en Hibernia (8 Juni 1887) met 52 sladhtoffers. De ramp van de Minister Stein" neemt in de reeks der vreeselijke mijncatastrofen dus de vijfde plaats in. REM! DEM AN VRIJGESPROKEN. Het Hof van Appel te Brussel heeft Remi Deman vrijgesproken, die door de rechtbank tot 3 jaar gevangenisstraf was veroorde^ld wegens moord op Maguet, tijdens een Vlaamsche betooging gepleegd bij de Beurs te Brussel. Het Hof was van oordeel, dat Deman in staat van wettige zelfverdediging verlkeerde. FRANKRIJK. Het heeft Maandag over geheel Frankrijk gesneeuwd, ook te Parijs, waar het van te voren koud was geweest. De vliegdiensten ondervonden last van de sneeuwbuien maar konden hun gewone traject toch afleggen. In sommige departementen heeft het zwaar gesneeuwd bij vrij hevige kaude en ook het zuiden is niet gespaard, want zelfs te Mont- pellier heeft het gesneeuwstormd uit het noorden. HET HUWELIJKSGESCHENK VOOR DEN EX-KROONPRINS. Toen de ex-kroonprins van Duitschland in 1905 in het huwelijk zou treden, achtten de vroede vaderen van vierhonderd Prui- sische steden het hun plicht, den troonop- volger een waardevol geschenk te geven. Het zou een zilveren -schat, voornamelijk bestaande uit tafelgerei, ter waarde van een half millioen mark zijn. Toen het hu welijk van den kroonprins voltrokiken was, was de schat nog niet gereed; hij werd echter aan den kroonprins toegezegd. Ook toen de oorlog uitbrak, was een en ander nog niet klaar. Na de catastrofe ver- dween het huis Hohenzdllern van het too- neel, maar de kostbare zilveren schaLwas intusschen gereed gekomen, en wachtte op zijn eigenaar. Door de firma, die het ge schenk moest leveren werd er aan getwijfeld of een overhandiging aan den kroonprins na zijn afzetting nog gerechtvaardigd was: Zij deponeerde den schat bij de Rijksbank. In 40 Hasten verpakt ligt thans in de kelders van de Bank de zilveren schat, die bestaat uit kosttbaar tafelgerei, vruchten- en bloe- mensdhalen, kandelalbers en dergelijke. Naar de „Breslauer Volkstimme" verneemt, heeft thans een afgezant van den ex-kroonprlns bij den Pruisischen Stedendag te Berlijn, alsmede bij de Rijksbank stappen gedaan om het geschenk aan den kroonprins te doen uitleveren. De Rijksbank heeft dit van de hand gewezen; ook de andere lichamen willen met deze ing^vikkelde en delicate kwestie zoo min mogelijk te doen hebben. Men heeft hier slechts te doen met een be- lofte, die onder de gewijzigde omstandig- heden haar grondslag volkomen heeft ver loren en daarom niet kan worden nage- komen. Om een juist beeld te krijgen van de bedoeling der steden, die het geschenk hebben toegezegd, zou aan de 400 steden weer moeten worden gevraagd, of zij op het oogenblik ook bereid zijn, den ex-kroon i prins het toegezegde geschenk ter hand te stellen. STRIJD OM DE ZUIDPOOL. Sir Douglas Mawson, professor in de geologie en mineralogie aan de universiteit van Adelaide, in Australie, heeft een protest doen hooren tegen de annexatie door Frankrijik van Adelieland, een deel van het vasteland in het Zuidpocdgebied, en uiting gegeven aan zijn hoop, dat Frankrijk van zijn aanspraak op dit gebied zal afzien. Sir Douglas meent, dat Australie krachtens de uitgebreide exploraties, "die het in dit land i heeft verrioht, daarop recht kan doen gel- den. Hij verklaart, dat hij bij zijn expeditie van 1911 gedurende twee jaren van haar i vertblijf daar honderden mijlen van het vas- j teland van de Zuidpool in kaart heeft ge bracht en aanzienlijk heeft bijgedragen tot de wetenschappelijike kennis van het land. Sir Douglas verlklaart verder dat Adelieland van groote economische beteekenis is en dat hij bij de regeering van Australie met klem heeft aangedrongen op het vasthouden aan de rechten van Australie. Adelielanden werd in 1840 ontdekt door Dumont d'Urville, een Franschman, die het land den naam van zijn vrouw gaf. De bovengenoemde Australische expeditie van 1911 echter heeft het land geexploiteerd. VERBORGEN KUNSTSCHATTEN. In de kelders van het Juibelpark-Museum te Brussel zijn 250 kisten met kunstvoor- werpen „ontaekt", die afkomstig zijn uit de Vlaamsche verwoeste gewesten. Tijidens den oorlog werd, zoo heldert een Brusselsch blad op, een dienst ingericht om van de kunstvoorwerpen van het land te redden wat nog te redden was. Van alles werd een inventaris opgemaakt, waardoor het mogelijk was de voorwenpen na den oorlog zooveel moigelijk aan de eigenaars terug te schcmken. Vele gemeenten, o.a. Yperen, Nieuwpoort, Loo, enz. waren niet in staat ze in ont- vangst te nemen en het departement van kunsten en wetenschappen werd met de zorg er voor belast. Aldus kwamen de kisten terecht in de kelders van het Jubel- Museum. Er kan echter thans geen sprake zijn van een „ontdekking". In 1923 namelijk, werd door het departement van economische zaken een verzoek geric'ht tot het departe ment van kunsten en wetenschappen, om ze te beziahtigen. Men wist dus wel van de zaak. Overigens kreeg economische zaken in 1920 mededeeling van een inventaris van de kunstvoorwerpen. Het gevolg van dit misverstand is, dat de kerk van Elverdinge, die een prachtige communiebank bezat in kunstig gesmeed ijizer, en die ook in de kelders van het mu seum berust, thans deze bank reeds heeft doen vervangen. Moyersoen, de minister voor kunsten en wetenschappen, koestert thans het inzicht aan de gemeenteibesturen, en de betrokken kerken de hun toebehoorende voorwerpen terug te schenken. Het plan is, te Yperen een tentoonstel'ling in te ridhten van alle voorwerpen en al de betrokken personen tot een bezoek uit te noodigen. "TnGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. „Hebben jullie een kat tegenwoordig „Ja, hoe weet je dat?" „Dat kan ik zien aan al die krabben op je hand, Waarom doe je er niet wat Kloosterbalsem op. Ik gebruik 't altijd voor de kinderen als ze zich geschaafd of geschramd hebben." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. A.J ps COMA PUDDING Uit het Engelsch van Edgar Wallace. (Vervolg.) 41) „Een cocktail, als je blieft", zei hij, flink. Hij had in zijn leven nooit meer gedaan, dan de lippen gezet aan een glas wijn en hij ver- beeldde zich, dat de bar-man het wist. Maar zijn verzoek wekte niet de minste verwondering. Veel flesschen werden ge- schud, een straal amberkleurige vloeistof vloeide in een hoog glas, een kees viel er in, en „Vijf francs", zeide de man achter de toonbank. Chick slikte even en betaalde. Hij hield de vloeistof tegen het lioht en vond, dat het er goed uitzag. Hij rook er aan en waar- deerde den geur. Hij slikte het in een teug weg en klemde zich vast aan de koperen staaf voor de bar, niet bij machte een woord te uiten. Een oogenblik haalde hij zelfs geen adem meer en daarna voelde hij hoe het on- gewone vocht hem doorstraalde. „Nog een", zei Chick, toen hij weer op adem was gekomen. Dit keer slurpte hij den verleidelijiken drank langzaam op en genoot er van. De sterke prikkeling proefde hij niet meer. Een eigenaardig kalmeerend gevoel kwam over hem. Zijn ooren waren warm. Zijn gezicht gloeide. Hij zag zijn spiegel- beeld in den Spiegel achter d'e bar en uiter- lijk was hij niets veranderd. Het ver'baasde hem. „Het is een goede cocktail, mijnheer", zei de man in het buffet. Chick knikte. ,,Ik voor mij houd nog meer van Clover Club", zei de man vriendelijk, terwijl hij werktuigelijk de toonbank afveegde. „Zijn er'nog andere soorten cocktails?" vroeg Chick verfoaasd. „Goede hemel, ja, mijnheer er zijn er twintig!" ,,Hoe heette die u daarnet noemde?" „Clover Club, mijnheer." „Geef me er een", zei Chick ademloos. De nieuwe cocktail was zacht roze met wit schuim Iboven op. Chick besloot, dat hij in het vervolg nooit iets anders dan Clover Club zou drinken. Hij leunde tegen de bar omdat hij dan ge- makkelijker stond. Hij voelde zich wonder- Iijik mild gestemd tegenover Mansar. Zon- der eenigen wrok zag hij d'iens huwelijk met Gtwenda tegemoet. Ze moesten zoo gauw mogelijk trouwen en hij grinnikte bij de ge- dachte. Hij wist, dat Gwenda op de een of andere manier van haar man moest afko- men, maar met zulke kleinigheden kon hij zich niet ophouden. Hij zou wel verdwijnen. Poef! Zoo. Chick lachte tegen den bnffet- houdef. „Ik kreeg ineens een idee", zei hij. „Ik zou niet meer cocktails nemen, als ik u was, mijnheer", zei de buffetknecht. „Het is hier nogal warm en onze coctails zijn sterk." ,,Dat is best", zei Chick. Hij, legde met onnoodige kracht een vijf francstuk neer en wandelde met vasten tred terug naar de speelzaal. De buffetknecht keek hem hoofdschuddend na. ,,Hij verdraagt het als een gentleman", zei hij ibewonderend. Chick kon nog zoo goed loopen, dat Gwenda niets merkte, toen ze met hem de speelzaal doorliep. Ze was opgewonden, maar daar merkte Chick niets van. Hij zag alleen de zonderlinge bewegingen van de tafels die door een onibekende oorzaak langzaam heen en weer wiegelden, als dre- ven ze op de golven van den oceaan. „Chick, ik moet heel ernstig met je spre- ken", zei het meisje. Ze gaf hem een arm en samen verlieten ze het Casino. Zelfs toen ze in hun zit- kamer zaten merkte ze nog niets. „Als Lord Mansar morgen niet vertrekt uit Monte Carlo, kunnen wij dan gaan, Chick?" vroeg ze. „Natuurlijk, Gwenda", zei Chick, en keek haar ernstig aan. „Zie je, Chick", ze keek hem niet aan ,,Lord Mansar vindt me nog al aardig en ik hem ook; maar ik kan niet trouwen dat weet je Eh ik wil niet trouwen, zelfs al kon ik. Dat weet je wel, Chick." Ze sloeg de oogen naar hem op en Chick knikte. „Wat scheelt er aan, Chick?" vroeg ze. Niets", zei Chick luid. „Chick", zei ze angstig, „je hebt ge- dronken." „Cocktails!" zei Chick gewichtig. „Clo- ver Club. Niet echt dronken!" „Waarom heb je dat gedaan, Chick?" jammerde ze met tranen in de oogen. „Ongelukkig", zei Chick smartelijk. „Heel ongelukkig. Gwenda. Als jij met Mansar trouwt God zegen je!" Hij stond op en zijn sterke beenen droe- gen hem. ,,Een -beste kerel, Mansar," zei hij, en liep voorzichtig naar de deur. Voordat hij die kon openen, stond Gwen da naast hem. Zij legde beide handen op DE RQOVEiR-OVERVAL BIJ LINTSJENG. De Chineesche regeering heeft aan den deken van het diplomatieke corps te Peking naar men weet de Nederlandsche gezant een som van 450,000 in Nederlandsch geld betaald als schadevergoeding voor den roover-overal bij Lintsjeng in Mei 1923. FRANKRIJK'S ONBEKENDE SOLDAAT EEN DUITSCHBR? Volgens de Echo is gansch Frankrijk diep ontdaan over een verschrikkelijke ont- dekking. De onbekende soldaat, die onder de Triomfboog te Parijs sluimert en voor wien generaals uit alle landen en dagelijks nog tallooze deputaties uit de geheele we- reld de knie fouigen en hulde betuigen, deze „on:bekende soldaat" is een Duitscher! Toen men onlangs op het kerkhof, waar de on bekende is weggenomen nieuwe opgravin- gen deed naar Fransche soldaten, vond men in hun graven niets dan Pruisische Pickel- zijn schouders. ,yKijk me aan, Chick," zei ze. Geloof je, dat ik met Lord Mansar zou willen trou wen?" „Heel aardige jongen," mompelde Chick. „Kijk me aan, Chick. Houd je hoofd recht. Heb je daarom gedironken?" „Cocktails zijn geen drank," verbeterde Chick ernstig. Ze zuchtte diep. „Ga naar bed, Chick," zei ze vriendelijk. „Ik had nooit gedaeht, dat ik blij zou'zijn jc zoo te zien, maar ik ben het toch." De Markies van Pel'borough werd 's och- tends niet wakker. Uit een half wakenden toestand kwam hij in een half dooden en de helft aan hem, die dood was, was het ge- lukkigst. Als ik zei, dat zijn hoofd pijn deed, zou ik zijn gevoelens verkeerd weergeven. Er was een vreeselijke pijn op de plaats, waar eens i zijn hoofd zat en zijn oogleden schenen te i kraken, als hij de oogen opende. Langzaam j en voorzichtig ging hij overeind zitten. Als hij bewoog schenen zijn hersens heen en i weer te wapperen als een vlag in den wind. Hij bleef zitten en keek rond. Naast zijn bed i stond een groote flesch spuitwater en een glas. Er waren ook twee groote doorge- sneden citroenen. Verder ontdekte hij, toen hij zijn kwellenden dorst gelescht had en een hap citroen zijn smaak hersteld had, dat zijn bad gevuld was met ijskoud water. Chick sprang ihuiverend met een plons in het water en kwam er 'n paar minuten later uit, zoo frisch als mogelijk was met een bonzend hart. Hij kleedde zich langzaam aan en bereidde zich voor op een zeer on- aangenaam onderhoud. Hij was dronken geweest. Dat viel niet te ontkennen. Hij verbaasde er zich over, dat hem dit hauben. Ook het voormalige graf van den onbekenden soldaat droeg een kenmerk, n.l. een naamplaatje, waarop stond August Schulze van het 23ste regiment infanterie, geboren te Stargartt in Pommeren. De Matin weet maar een oplossing voor dit hoogst pijnlijke geval. Zoodra weer Duitschland op een of ander gebied tekort schiet, moeten de Franschen Stargartt be- zetten en tot Fransch gebied verheffen, zoo- dat de groote onbekende na zijn dood nog Franschman wordt gemaakt. AANVAL OP EEN SMOKKELSCHIP. Te Hamburg zijn de Amerikanen Millan en George Hansen gearresteerd wegens deelneming aan 'n overval, dien zij ver- leden jaar gezamenlijk met een aantal an dere bandieten op het motorschip „Vero- nica" aan de kust van Long Island (Ver. Staten) hebben gedaan. Bij den overval, die was ondernomen, om van de Zuid-Duitsche assurantiemaatschap- pij de verzekeringssom machtig te worden, vielen de bende ca. 20.000 kisten spiritua- lien ter waarde van 680.000 dollar, in han den. De leider der bende, een zekere koop- man Hartmann, uit Plauen in Vogtland, is tot dusver niet gearresteerd. EEN ROYALIST1SCHE SAMENZWERING IN BEIEREN? De Chicago Tribune heeft uit Berlijn be- richt ontvangen, dat de vroegere kroonprins van Beieren, Rupprecht, binnenkort tot koning van Beieren zal worden uitgeroepen. Te Berlijn zou dit bericht begrijpelijker- wijs groote opschudding hebben te weeg gebracht in de kringen der repuiblikeinen. In Duitsche kringen te Londen en te Parijs was men in ihet geheel niet verwonderd over dit bericht, alleen zeide men, dat men een dergelijke gebeurtenis reeds veeleer had verwacht. De Duitsche rijksregeering zal pro forma protesteeren, doch men geloofde niet, dat een burgeroorlog het gevolg zou zijn van de krening van Rupprecht tot koning van Beieren. De Beiersche monarchisten zijn gereed om te antwoorden op eventueele protesten uit Londen en Parijs. Mocht in Beieren de monarchic worden hersteld, dan zal men vermoedelijk in Prui sische monarchistische kringen ook maar niet bij de pakken gaan neerzitten. Een Central News bericht zegt, sdat bij hen, voor wie het herstel der monarchic onvermijdelijk is, velen gelooven, dat wat Pruisen betreft de keus zal vallen op een jongeren zoon van den vroegeren keizer. Ex-kroonprins Rupprecht, die 56 jaar oud is, is een afstammeling van koning Karel I van Engeland en volgens de legiti mist en de eenige rechthebbende op den Beierschen troon. Tijdens den oorlog was hij een der bekendste Duitsche generaals en in hoofdzaak heeft hij den strijd in Vlaanderen tegen de Engelsche troepen geleid. In November 1918 werd in Beieren de republiek uitgeroepen en toen in 1921 de vroegere koning Lodewijk III overleed, kwam Rupprecht aan het hoofd van het Huis Wittelsbach te staan. Rupprecht is een kalm mensch. Reeds meermalen zijn er pogingen gedaan om gelukt was voor twintig francs. Hij had altijd gedaeht, dat het vreeselijk duur was om dronken te zijrt. Toen hij van die ver- bazing be'komen was, dacht hij plotseling aan Gwenda en hij steunde. Hij herinnerde zich, dat hij met haar naar het hotel gewan- deld was. Had zij die citroenen voor hem doorgesneden? Hij rilde bij die gedachte. Het was zes uur en behalve de straatvegers was Monte Carlo een uitgestorven stad. Hij liep het balcon op en vulde de longen met frissche ochtendlucht. Wat moest Gwenda van hem denken? Hi; herinnerde zich genoeg om te weten dat hij zich niet dwaas aangesteld had, maar hij was nog liever de rise van Monte Carlo ge weest, dan dat hij Gwenda teleurgesteld had. „Vreeselijk," mompelde Chick. „Ellen- dig." Hij schudde het hoofd, dat nu geen pijn meer deed. Hij had alleen een gevoel nlsof het gevuld was met zaaigsel. Na een flinke wandeling heen en terug naar Cap Martin voelde hij zich bijna nor- rnaal. Gwenda zat aan het ontbijt met juf- frouw Phibbs, toen hij de zitkamer binnen- kwam en ze zei hem met haar gewone vrien- delijkheid, goeden morgen. ,,Het spijt me geweldiig, Gwenda begon hij, maar ze Met hem niet uitspreken. ,,Het was de hitte in de zaal," zei i■- frouw Phibbs. Gwenda bracht het gesprek op zeebaden en Chick begreep, dat hij uitstel van executie kreeg. Ze vond het toch blijkibaar minder erg, dan hij verwacht had. ,,lk zal nooit weer drinken, Gwenda," zei hij berouwvol en ze drukte zijn arm, dien hij door den hare gestoken had. (Wordt vervolgd). CO U RANT Op tecfe-t paJue A.J l*, dei-nficnid of Cud -mee. e xVta fun., yC&cf A.J.P moid: iieC dxvn scurt ^uooincJasoieu A J POLAn - Oroninoeh uv*«» rff*T"i mi ii ill mr-iii-.r» ri ittt .nf SM/AfAKT ALS OOOM

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5