ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7727. Woensdag 25 Februari 1925. ABONNEMENTSPRIJS: BiKMENL/tftU. FEtriLLETOH. BUITENLAND. KJ Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor Ned. Indie en Amerika /2,70 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post J'6,60 per jaar Voor 't overig buitenland /3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling. DE TOESTANiD VAN MR. SCHOKKING. Naar De Ned. verneemt, is hoewel in de ziekte van Mr. Schokking nog geen verbe- tering valt op te merken, de algemeene toestand bevredigend. RlJKSSUiBSIDIE VOOR DE OLYMPISCHE SPBLEN. Aan de Tweede Kamer is het volgende adres gezoniden: Het Nederlandsche Christelijke Gymna- stiek Verbond, met verwondering en ont- stemming het regeeringsvoo<rstel om voor de in 1928 te Amsterdam te houden Olym- piade uit's Rijks scihatkist een subsidie van een miilioen gulden te verleenen vernomen hebbend, neemt de vrijlheid, aan de Kamer te verzoeken, dit voorstel niet aan te nemen en wel oim de volgende redenen: De uitgave wil adressanten voorkomen orrbiilijk en ongemotiveerd: 1°. wijl soherpe maatregelen kortelings tot bezujniging moesten worden genomen, en volgens de verklaring des ministers voor- zichtigheid in den komenden tijd geboden blijft; 2°. wijl voor de licihamelijke opvoeding vele subsidies niet gehandihaafd konden blijven; 3°. wijl gebleken is, dat het particulier initiatief en de steun uit de belangenkrin- gen aammerkelijk beneden een redelijken eisdh Eleven; 4°. wijl het Rijk door aldus een subsidie te voteeren, een grooten last gaat leggen op de financien van sommige overheidslicha- men in stab en provincie; 5°. wijl met het welslagen van de olym- piade niet gemoeid is een volkSbelang, doch de belangen van slechts groepen uit deel- nemende 1 anden; 6°. wijl evenmin de lichamelijke opvoe ding, noch de gymnastiek, maar de dikwijls tot excessen leidende wedstrijdmanie wordt gebaat; 7°. wijl bovendien door geen te dezen op- zichte bepenkende voorwaarden de Zon- dagsheiliging wordt verzekerd en dus een groot deel van ons volk in ziin heilige ge- voelens wordt gekrenkt; 8°. wijl tenslotte ihet belang misschien voor de plaats der Olympiade bestaande, voor het overige Nederland in hooge mate twijfelachtig mag worden genoemd. DE NEDERLANiDSCH—BBLG1SCHE ONDERHANDELINGEN. De Antwerpsche redacteur van „de Maas- bode" meldt d.d. 20 dezer: De Brusselsdhe correspondent van de Antwerpsche „Matin" heeft een onderhoud gehad met baron Ru:zette, den minister van openbare werken, waarin deze over de Ne- derlandschBelgiscihe onderhandelingen o.m. het volgende meedeelde: Twee besprekingen hebben tot nu toe in Nederland plaats gehad. Op het oogenblik beraadslaagt men ieder voor zich. Maar de indrutk is optimistisch en er bestaat een vast verlangen naar een overeenkornst. Het gaat, zooals ge weet, om de herziening of liever de aanpassing van de verdragen van 1839 aan de huidige noodzakelijkheid. De wer ken op het Nederlandsch gedeelte der Schel- de moeten sneller gelbeuren dan thans. Elk werk, hoe dringend ook, moet eerst de goed- keuring van de Nederlandsche regeering Uit het Engelsch van Edgar Wallace. (Vervolg.) HOOFDSTUK X. Moed. Niets kan in schoonheid wedijveren met Monte Carlo, tenzij misscihien het Zuiden van Spanje in het voorjaar. De mankies van Pellborough had nooit ge- weten, dat er zoo iets moois bestond als het uitzicht van van zijn kamer in het „Hotel de Paris". Het weer was zonnig en koele briesjes temperden de Mei-warmte. Het seizoen was voorbij, vele van de villa's die verspreid lagen tegen de heuvels, waren onbewoond en de grootste restaurants waren gesloten. Hoewel eenige banken in het Casino geslo- tei] waren, was het er toch druk en Chick had de oogen niet kunnen afwenden van het spel, waardoor telkens duizenden ponden van eigenaar verwisselden. Gwenda ,,nam rust", keelpijn en een liehte aanval van influenza, die Chidk voor den eersten keer had laten voelen, hoeveel ze voor hem was, had haar gedwongen haar werk neer te leggen. Chick had dadelijk ge- bruik gemaakt van den raad van den dokter om een zachter klimaat op te zoeken dan dat van Dauglhty Street, Bloomsbury. „Waar bij voorbeeld?" vroeg hij. JO hm het zuiden van Fran'krijk of Torquay", zei de geneesheer, die steeds deze twee plaatsen aanried en het aan zijn patienten overliet om uit te kiezen, wat hun best oonvenieerde. Gwenda was voor Torquay; juffrouw Phibbs, die nooit verder dan Brussel was hebben. Vandaar diikwijls schadelijke ver- tragingen. De minister wees er dan op, dat hij alle middelen wilde aanwenden om de Schelde- passen te stabiliseeren. Dit is mogelijk dooi het leggen van dijken. Maar alvorens tot deze kostbare werken in de Schelde over te gaan, moet de zaak tot in den grond bestu- deerd worden. Daarom heb ik ojm. besloten om aan de Hoogeschool van Gent een hy- draulisch laboratorium op te richten zooals die in Nederland en Engeland bestann. Tot zoover de minister. Wij kunnen daar nog aan toevoe.gen, dat er bij het ministerie van openbare werken reeds verschillende plannen zijn ingekomen om het Schelde-vaarwater definitief te re- gelen. Zoo o.a. een van den Gentschen pro fessor Mertens, die o.m. voorstelt een groo ten zeedijk door de Schelde te trekken van ter hoogte van Santvliet tot aan de punt van Zuid-Beveland bij het fort Bath. DE OUDE GIRO-MACHINES. Naar Het Volk verneemt, heeft de direc- tie van de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht een aantal kantoormachines die na de reorganisatie van den postdheque- en girodienst bij dezen dienst niet meer ge bruikt worden, aangekocht Het ligt in de bedoeling deze machines ter vereenvoudi- ging van de administratie der Spoorwegen in gebruik te nemen. DE KiST VAN HUGO DE GROOT. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": De kist waarin Hugo de Groot van Loe- vestein zou zijn ontvlucht, geschonken door de familie van Boetselaer' van Dubbeldam te De Bildt aan de gemeente Delft is zooals gemeld is geplaatst op het ge- meentemuiseum te Delft. Wel geteld zijn er thans nog vier va; deee kisten over, een in 't Rijksmuseum te Amsterdam, een te Delft en 2 in het bezit van particulieren. De origineele kist is misschien allang den weg van de meeste kisten gegaan en aan kachelhout gehakt! ,,De Delftsche Crt." verneemt van den heer L. G. N. Bourictus, gemeente-arohiva- ris te Delft, dat hij over materiaal beschikt, dat de echtheid van het bedoelde voorwerp vaststelt. DE DOiRUS RIJKERS-BR1EFKAART. De Dor us Rijkers-briefkaart zal a.s. Woensdag versohijnen. Het is, zooals men weet, de gewone Rijksbriefkaart van 7G cent, welke voor 5 cent verkrijgbaar zal zijn bij de voornaamste bbekhandelaren (niet aan de postkantoren). Het versdhil in prijs wordt voor het Dorus Rijkers-fonds meer dan gedekt door op de adreszijde van de kaart aangelbrachte reclame. De achter- zijde is volkomen gelijk aan die van de ge wone Rijksbriefkaarten. DE TOESTAND. Terwijt het verslag van de militaire des- kundigen in handen en in overweging van de geallieerden is, begint, sdhrijft de N. R. Crt., in de pers een eerste gedachtenwisse- ling over de vraag, wat men ermee moet geweest, steunde haar pliohtmatig en hoop- te in haar hart, dat Chick niet zou toegeven. Hij was noch voor het een, noch voor het ander. Op een goeden avond kwam hij thuis en legde een dikke envelop op tafel. „Ilk heb de paspoorten in orde laten ma- ken en kaartjes genomen voor Monte Car lo", zei hij gebiedend. „Lk heb plaats ge nomen in den slaapwagen van Calais af en we gaan Zondagochtend." Gwenda was te zwak om zich te ver- zetten. Ziekte verstoort onze nachtrust. Gwenda had over dag gedommelo en 's nachts veel wakker gelegen. Ze was zwak geweest tegenover Chick, vond ze, door het onvermijdelijk afscheid uit te stellen. Qhick kon nu op eigen beenen staan. Was er ooit een tijd geweest, dat hij het niet kon? Haar gedachten keerden terug naar den tijd, dat ze tezamen gewoond had- den in het pension, zij als werkloos actrice, hij als kantoorbediende, zonder het minste vermoeden, dat zijn oom den titel van mar- kies van Pelborough zou krijgen. Toen had hij plotseling den titel geerfd en zij had het op zich genomen voor zijn toekomst te zor- gen. Maar was hij ooit hulpbehoevend ge- geweest? Ze schudde haar bonzend hoofd. Ghidk was boven verwachting flink. Ze be- droog zich als ze dacht dat hij haar niet kon missen en er moest een eind komen aan hun saimenzijn. Dat stond vast. Chick was betrekkelij'k rijk nu en het was idioot, dat hij de nederige woning zou deelen, met de beide vrouwen, die van hem hidden. Gwenda's gezicht betrok. Juffrouw Phibbs was huishoudster, vrien- dln en dhaperone geweest en ze aanbad Chidk. Gwenda hield ook van hem, maar op een andere manier. Juffrouw Plhiibbs was moe- derlijik, haar liefde voor den jongen markies draaide om zijn solkken en ondergoed. Maar bij Gwenda was het anders. Ze hield zich zelf voor den mal, maar wist het. Ze legde doen. Vrij vast schijnt te staan, dat er een conierenfie over gehouden zal worden. Dit denkbeeld wordt althans, door hen, die over andere punten van meening verschil- len, heelemaal niet betwist. De vraag is dan, wanneer en in wei'ken vorm deze conferentie moet plaats vinden. Spoeaig zal zij niet ikunnen zijn, meenen wij. Den Sden Maart zal Chamberlain, de Britsche minister van buitenlandsche zaken, uit Londen via Parijs naar Geneve vertrek- ken voor de vengade^ng van den Volken- bondsraad, die den 9den Maart geopend wordt. Op den heen- en terugweg zal hij met Herriot overleg houden en natuurlijk dan vooral over de kwestie van de ontrui- ming van Keulen in verbarid met het boven- genoemde rapport spreken. Van HerrioF's bezoek voor dien tijd te Londen kan niets komen omdat de financieele vraagstukken, samenhangende met den koers van den franc en de belastingSiervorming, op het oogenblik de voile aandacht van den Ieider der Fransdhe politiek vereischen. Half Maart wordt het dus zeker, voor beiden hun standpunt elikaar kenbaar gemaakt hebben, wat nog niet medbrengt, dat zij het dan ook eens geworden zijn. Engeland staat weer de methode voor om elk vraagstuk afzionderlijk te behandelen. Het heeft dit ook in den afgeloopen zomer te Londen ge- daan met de kwestie van de Duitsche scha- devergoeding, welke gesaheiden werd van el'ke verbinding met het vraagstuk van de onderlinge schulden der geallieerden. Het heeft eenige kracht gekost de Fransahen hiertoe te krijgen, maar dezen hebben den Engelschen ten slotte toegegeven, dat het de eenige methode was om tot spoedige re- sultaten te komen. Nu weer heeft de Engel- sche regeering te verstaan gegeven, dat zii de Duitsche ontwapening gescheiden wenscht te houden van den veiligheids- waarborg, dien Frankrijk verlangt. Onder Fransche politic! valt opnieuw verzet tegen dit denkbeeld waar te nemen en deze poli- tici zijn oolk te vinden onder Herriot's links staande aanhanigers. Er is echter nog ander verschil tusschen Engelsche en Fransche opvattingen en dit geldt den vorm van de conferentie. Het voorbeeld van -de Lotfkensahe conferentie over de schadevergoeding, waanbij de Duit- schers werden uitgenocdigd, heeft voor En geland veel aanlokkelijks. Een conferentie in dien vorm zou de beste vooruitzichten openen op een medewerking van de Duit- schers aan de uitvoering der ibesluiten, ge lijk dit vooreerst va'lt te constateeren bij de regeling van Dawes volgens het Londen- sdhe protocol. De Londensche Observer var, Zondag meldt, -dat de Engelsche regee- ring, „naar zij zidh voorstelt", wederom voor een conferentie met de Duitschers erbij zal zijn. Zij zou ook de kwestie van de vei- ligheid in een ,,heilderder licht" kunnen plaatsen. Den avond voor de Observer dit bericht bevatte, was de Parijsche Temps echter komen betoogen, dat Frankrijk er sterk tegen gekant is, den Duitschers eenige stem te geven bij de beraadslagingen over een ontruiming van Keulen. Het argument van de Temps is dat Duitsdhland's deel- neming aan de Londensdhe conferentie niet als precedent kan gekten, omdat het nu niet erom te doen is voorwaarden op te stellen die buiten het vredestractaat vallen (gelijk de regeling van Dawes), maar om te bepa- len in hoever Duitschland de bepalingen van het traetaat uitgevoerd heeft. Op dit Het zich neer bij Chick's fait accompli, stelde haar besluit weer uit. Ze was verrukt over de Riviera, hoewel ze haar zag, toen het frissche lentegroen overgegaan was in de tropisdhe planten- weeide, die de terrassen van Monte Carlo 's zomers bedekt. Het was een genot te wandelen in den tuin tegenover het Casino of te zitten onder het wuifende palmengroen en te kijken naar het water, waarmee de tuinman den dorsti- gen grond besproeide; of te zitten in de koele hall van het hotel met de verleidelijke makikelijke stoelen. En Chick had een auto gehuurd en ze hadden den weg naar La Turbie beklommen en de ruinen bezichtigd van den grooten toren, die Augustus trotsch had doen verrijzen op den bergtop. Gwenda's gezondheid ging snel vooruit van het oogenblik af, dat ze aankwam. Voordat een week om was voelde ze zich beter dan ze zich ooit gevoeld had. En naar- mate haar krachten terugkeerden kreeg ze een vroolijken kijk op het leven. Er scheen nu niet zooveel haast te zijn om met Chick te spreken. „Ik ga naar het speelhol," zei Chick op zekeren middag. „Je bedoelt de Rooms, Chick," zei Gwenda. „Je moet het woord ,,apelen" niet noemen in Monte Carlo." Chick krabde zich aohter het hoofd. „Er zijn zooveel dingen, die men hier niet moet doen, Gwenda," zei hij. „Je moet iemand geen geluk toewensdhen, want dat brengt hem ongeluk, en je moet het spel de Rooms bedoel ik, niet ibinnentreden met den linkervoet. En als je wijn op tafel morst, moet je een beetje achter je oor smeren. Het lijkt mij bijgeloof." „Dat is het waarschijnlijk ook," zei Gwenda lachend. „En van bijgeloof gespro- ken, ik ga mijn geld op No. 24 zetten, om dat het mijn verjaardag is." Chick putte zich uit in verontschuldigin- gen. „Hoe zou jij kunnen weten, dat het mijn punt is geen schikking mogelijk. Frankrijk acht daarom ditmaal geen reden aanwezig, om af te wijken van de procedure, volgens welke de geallieerden een besluit moeten nemen, dat aan Duitschland beteekend dient te wonden. Dit moge logisch geredeneerd zijn van de Temps, het betoog toont een bedenkelijken terugkeer tot de methode om zich aan de letter van het traetaat vast te klampen, die in het verleden ten eenen male onvruchtbaar is gebleken. Een dwangbevel aan Duitsch land zal het verzet der nationalisten niet breken, maar hun slechts goede kans ver- sdhaffen op den steun van een groot deel van het volk, dat wel een redelijke regeling, bij schikking en overleg tot stand gekomen, zou wil'len aanvaarden, maar door bedrei- ging sdhichtig gemaakt moet worden. Zelfs al zouden de geallieerden dus op het stuk van materieele ontwapening hiermee iets bereiken, deze winst zou meer dan verloren gaan door de Duitschers te stijven in den onwil tot moreele ontwapening. Pas wan neer de Franschen zich tot het inzicht laten bekeeren, dat de vorm van de Londensche INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De goedkoope hoestmiddeltjes welke men gewoonlijk te baat neemt, genezen de hoest nietze onder- drukken hoogstens de verschijnselen. Neemt toch Akker's Abdijsiroop te baat, het krachtig werkende be- proefde kruidenmiddel en U zult zien, hoe gauw U Uw verkoudheid kwiit is. conferentie verkieslijker is, kan er kans be- staan op wehkelijk vruchtdragende beslui- ten in het algemeene belang van Europa. Ten slotte 'komen wij nog even op het hierboven aangeroerde punt terug, wanneer de conferentie plaats zal hebben. Niet voor half Maart, hebben wij uiteengezet, is er kans op. Neemt men echter ook nog in aan- merking, dat men in Belgie voor een ont- binding van het parlement staat, dan zal het voor de geallieerden gewenscht lijken, af te wachten, welke partijcomstellatie daar aan het roer komt. Voor half April zullen de Belgische verkiezing en de vorming van een nieuwe regeering nog wel niet afgeloo pen zijn. Tegen Mei zou het ontwapenings- rapport dan pas rijp voor beraadslaging worden. Inmiddels heeft men ampel tijd om de procedure welke men bij de confe rentie zal volgen, zorgvuldig te overwegen. Rijkskanselier Luther heeft op een feest- maal, uitgaande van de Rijksvereeniging der DultsChe pers, een politieke rede gehou den, die, schrijft de N. R. Crt., tro? door haar aangenamen toon en, ten einde dien te kunnen handlhaven, geen strijdvragen aan- roerde. Als men echter af wilde gaan op hetgeen hij erin zeide over de politiek der Duitsche regeering, zou men moeten aan- nemen, dat haar elik program ontbrak en zij haar taak van dag tot dag bepaalde. „Wie een hoogen berg beklimt" zeide hij - „moet niet voortdurend naar den top kijken maar letten op het pad, dat hij voor zich heeft en dikwijls omkijken naar den afge- verjaardag is?" vroeg ze lachend en legde haar hand tegen zijn mond. „vVees niet flauw." Ze had een opwindenden middag, want No. 24 werd precies vier en twintig maal gedraaid in twee uur. ,,En ik heb vier en twintig duizend francs gewonnen," zei ze zegevierend. „lk ben rijk, Chick, en ik zal je alles terugbetalen, wat ik je op deze reis gekost heb." Chick verzette zich met hand en land. Voor hem was het een gelukkigen dag. De chef-kok in het Paris", die zich over niets verbaasde, ontving een dringende op- dracht om een verjaardagstdhrt te bakken en het diner werd gebruikt in hun eigen zitkamer. De taart, omgeven dpor vier en twintig slaapkamerkaarsen ze hadden zoo gauw geen andere kunnen krijgen overtrof alle verwachtingen en Chick's hart zou vol geluk en trots geweest zijn, als niet een hoogst ongewenschte gast aan het feest- maal verschenen was. Het was een welgedane, roze gast en toen het eerste oogenblik van spijt voorbij was, sohaamde Chick zich geducht, want hij was veel verschuldigd aan graaf Mansar. Gwenda vond het minstens even verve- lend, maar dat wist Chick niet. Lord Mansar vertelde, dat hij 's middags aangekomen was. „Ik hoorde, dat jullie en familie dineer- den en aangezien ik me voel als een van jullie, wist iik, dat je er niets op tegen zoudt hebben, a'ls ik binnenkwam." Het kostte Chick moeite te zeggen, dat hij blij was hem te zien, maar hij zei het. „Neen dank u," antwoordde Lord Mansar op Gwenda's oitnoodiging. ,,Ik heb al ge- geten. Wat is er voor feest? Jij bent toch niet jarig, Chick?" „Het is niet mijn verjaardag," zei Chick kafrn, „maar die van mevrouw Maynard." Het was eigenaardig, dacht hii bij zich zelf, hoe een aardige man als Mansar een j schaduw kon werpen op de feestvreugde J legden weg. Zoo geeit het ieven i-ederen dag een taak te vervullen en de voornaam ste taak van de Duitsche regeering, het her- stel van Duitschland na den ongelukkigen atloop van den oorlog, is zoo voor de hand liggend en tevens zoo moeilijk, dat het ge- heel overibodig is om voorloopig verder te kijken." Om het beeld te kunnen volhouden, ge- looven wij nochtans, dat dr. Luther zich hier heeft laten verleiden tot een verklaring die ermstigen twijfel zou wekiken aan zijn staatsmanseigenschappen en daarom niet ernstig bedoeld kan zijn. Want de vergelij- king zou hem zelf op een lijn stellen met een muddier, dat, met de oogen op den grond gericht, zijn last langs het bergpad draagt, zonder zich een ander doel te stei- len dan de steenen des aanstoots op zijn weg te vermijden. Daarom gelooven wij eer, dat Luther op een banket waar dag- bladschrijvers van elke kleur vertegenwoor- digd waren, het program van de nieuwe re geering maar voor zich wilde houden, om geen aanstoot te geven. In elk geval was het een ongelooflijke tamme rede voor het hoofd van een regeering, waarin voor het eerst sadert de oprichting van de Duitsche republiek de Duitsch-nationalen zitting heb ben. Deze partij is stellig niet van plan die deelneming aan het bewind tot een wassen neus te maken, maar het centrum zal zeker soherp blijven toezien, dat de nationalen, nu zij geplaatst zijn voor de taak om een op- bouwende politiek te voeren, daartoe geen steenen zullen breken uit het republikeinscbe gebouw. Zoodoende is de heele atmosfeer in Duitschland er op het oogenblik een van afwaclhting, en het was geheel in overeen- stemming met die atmosfeer dat Luther de pers op het hart druikte voorloopig te wach ten en zwijgen, wat als een nagalm klonk van het Asquithiaansdhe: wait and see. Koning George van Engeland heeft ait een ernstigen aanval van griep een slepen- de bronchitis overgehouden en de dolcters zijn er voor uitgekomen, dat de longen niet buiten spel zijn gebleven. Hij gaat daarom, zoodra zijn toestand het veroorlooft, over land naar de Riviera, om zich daar in k- schepen op zijn jaoht en een kruistoeht voor herstel te doen. Volgens de verwachting, zal hij echter in elk geval voor zijn zestig- sten verjaardag in Juni terug zijn. Ook zijn vader Eduard VII heeft met bronchitis te stellen gehad, maar kreeg in zijn 69ste jaar juist een ernstigen aanval toen hij in het voorjaar van 1910 te Biarritz vertoefde, waarvan hij niet meer geheel herstelde. Toen hij, wegens het dreigende conflict in de binnenlandsclie politiek, in Engeland terugkwam, was het om te sterven.' Koning George is jonger en krachtiger en koning Eduard had een zwak hart. Terwijl men zich dus in Engeland over 's konings toestand en gedwongen afwezig- heid ongerust maakt. vestigt zijn ziekte toch opnieuw de aandacht op het feit, dat de prins van Wales, ondanks zijn 31 jar.en, nog altijd niet getrouwd is. Nu gaat hij weer in Maart een groote reis doen, in de eerste plaats naar Zuid-Afrika. Maar met hoeveel beiangstelling het Engelsche volk de reizen van den populairen prins ook volgt, a'.ge- meen wenscht het hem toch eindeliik een vrouw toe, die in gratie en lieftalligheid niet onder doet voor zijn schoonzuster, de jonge hertogin van York, van zijn vrienden. Ze waren van plan ge weest den avond gezamenlijk door te bren- gen, maar de komst van hun gast dwong hen terug te keeren naar de onvermijdelijk'e Rooms. Chick zag met leede oogen, hoe Mansar en het meisje samen wegliepen en het aan hem overlieten juffrouw Phibbs bezig te houden, wat er op neerikwam, dat ze hem aan zijn lot overlieten, want deze waardige dame had een hartstocht ontwikkeld voor het spelen met vijf-francs-stukken, Hij 1-iet haar achter aan de roulettetafel en liep doelloos naar den cercle prive op zoek naar Gwenda en haar begeleidster. Het rijke interieur van de priveclub had een kalmeerenden invloed op zijn geschokte zenuwen, maar Chick kon er geen inspiratie vinden. Mansar zette een stoel voor hel meisje aan de trente-et-quarante tafel en Chick stond op een afstandje met de han den in de zakken en een somber gezicht te kijken, hoe het geld van den een naar den ander vloog. Hij bewonderde, voor zoover hij in staat was iets te bewonderen, de on- geloofelijke handigheid van den zwart- gejasten croupier, die de kaarten keerde. Hij slenterde naar het buffet, bestelde een orangeade (niemand kent den fijnen geur, van orangeade, voordat men deze gedron- ken heeft in Monte Carlo) en ging in een leuningstoel zitten boudeeren. Hij had na tuurlijk niet het minste reaht om zich te ver- zetten tegen Gwenda's vriendschap, en zeker niet tegen haar vriendschap voor den man. die zooveel gedaan had voor zijn toekomst. Wat hem meer dan iets anders hinderde was, dat Gwenda getrouwd was en het was niets voor haar om een derde aan te moe- digen. Chick had een sterk gevoel van fat- soen. Hij was goed, niet in den slappen zin, waarin het woord zoo dikwijls gebruikt wordt. Hoe langer hij zat des te somberder werd zijn stemming; eindelijk stond hij met een ruk op en liep naar de bar. (Wordt vervolgd). 40) iMm-mumv sunr-wrs '-wupntu

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1