m m ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7725. Vrijdag 20 Februari 1925 65e Ja&rgang. Bekend making. Een hoog ideaal. 8INKENLAND. a nniiur uruTODDIIC- V(>or binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden A b ft t m t N S Ol tllJo. Voor Ned. Indie en Amerika f 2,70 pei 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f'6.60 per jaar Voor 't overig buitenland 3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij vooruitbetaling Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend: dat gelegenheid tot kostelooze inentiog en herinenting zal worden gegeven op: Woensdag 25 Februari 1925, tusschen des namiddags edn en twee ure voor hen die wonen in de kom, Hasjesstraat, het Mauritsfort en omstreken; Donderdag 26 Februari 1925, op denzelfden tijd voor hen, die wonen in het Paradijs, het Boeregat, de Knol en omstreken, beide dagen in het voormalig distributiebureau. Hoek, 18 Februari 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J AC. DREGMANS, fd. Secretaris. Moet men in deze nuohtere en tot nuch- terheid stemnvende tijden niet heel voorzich- tig zijn, zelfs maar met het noemen van idealen? Wij laten nu zelfs nog in het mid den de kwestie, in hoeverre er van deze ide alen ook maar iets zal zijn te verwezenlijken, dooh is het niet al dadelijk een dwaasheid om nog van een of meer idealen te reppen, en doen wij niet beter om maar elk ideaal ter zijde en dus verzwegen te laten, en zooals men het dan in schijn vroom, maar in den grond zeer godloos uitdrukt Gods water maar over Gods akker te laten loo- pen? Is het niet beter om het hoofd ,koel te houden, en maar met beide voeten op den beganeri en begaanbaren grond te blijven? Hebben wij nu door al de ontnuchteringen van al deze eeuwen, die reeds over de wereld zijn heengegaan, nog niet geleerd, dat het menschdom altijd betzelfde blijft, en dat de verdorvenlheid van het menschelijk geslacht z66 algemeen, en de zuiging, zoo niet naar den afgrond dan toch naar beneden, zoo sterk is, dat iets hoogs en ediels toch bij voonbaat reeds met onvruchtbaarheid ge- slagen blijkt te zijn, en er voor idealen in deze nuditere wereld dus eigenlijk geen plaats meer is. Zullen wij onze hoop op een werkelijk wat algemeener geldende en toe- gepaste gerechtigheid maar niet rnoeten op- bergen en uitstellen tot een „nieuwe bedee- ling", als er geen leed meer gesc'hieden zal op Gods heiligen berg, en zullen wij nietver- standig doen om onze vredesidealen maar alleen te bouwen op die verre, verre eeuwig- heid, als zeker, maar dan ook pas volkomen in vervulling zal gaan het oude profetische ideaal: De bergen zullen vrede dragen, de heuvels heilig recht, Hij zal hun vroolijk op doen dagen, !het heil, hun toegezegd? Daar zijn aan den eenen kant menschen, die dezen aanhef van dit artikel met groote instemming en zelfs met ingenomenheid zullen hebben begroet. Zij hebben hun har- pen aan de wilgen gehangen, of, als zij nog eens iets zeggen of zingen, gaat dat alleen maar over een verre toekomst in een hemel; overigens zijn zij (zeggen zij) absoluut ge- desillusioneerd. Tusschen idealen en illu- sies maken zij in't geheel geen verschil. Wij zouden haast zeggen, dat dit eenigszins van hun humeur of stemming afhangt. Er zijn dagen en oogenblikiken, als zij dan nog wei het ietwat vriendelijker getinte woord „idealen" willen noemen, maar als hun on- middellijke ervaringen of lotgevallen van wat droever aard zijn geweest, spreken zij sdhouderophalend en droefgeestig van illu- sies: Ibeelden, inbeeldingen, die een soort spel zijn, zoo gedaan, zoo vergeten; fata morgana, luchtspiegelingen, berustend op diepe zielsbegeerten of fel gevoelde lichaamsbehoeften; overigens zonder eeni- gen grond en zonder eenige kans op ver- wezenlijking. Deze nuohtere menschen zeggen door schade en sChande te hebben geleerd: niets meer van deze aarde, niets meer voor deze aarde en niets meer op deze aarde te ver- wachten. Wellicht zullen zij het zoo kras en z66 eerlijlk nog niet zeggen, maar in hun hart leeft toch wel deze hoop, als men het nog een „hoop" noemen mag, maar lie- ver zouden wij willen zeggen: deze levens- hlik: te trachten nu zoo goed en zoo kwaad als dat gaat maar door de wereld te komen. Hebben zij straks deze wereld achter den rug, dan komt het betere, dan is daar het oord „waar nimmer tranen vloeien, waar 't hart geen smart, geen kommer kent noch pijn, waar doom noch distels groeien". En hun levensstemming en levenshouding kan dan ook niet beter worden getypeerd dan door de refreinwoordjes van het daareven aangehaalde lied: „0 daar te zijn! o daar te zijn!" Vlak tegenover deze menschen staan nu anderen, vele jongeren en ook eenige oude- ren, die, althans op dit punt, niet oud schij- nen te willen of te kunnen worden, lieden, die door geen enkele ontnuchtering, mls- lu'kkig of teleurstel'ling er van zijn af te brengen om het op te geven, en die doen denken aan de menschen. die een klassieke reuel van Vergilius teekent als „iterum atque iterum petentes", dat wil zeggen: die net nog eens en nog eens beproeven. Zij laten zich niet van de wijs brengen, zij geven het niet op, zij vatten altijd weer, oi rmsscmeri uoen wij nog beter met te zeggen. zij houden altijd nog moed. Komen zij er vanuaag niet, en weten zij wei haast zeaer, dat zij er ook morgen nog niet zullen ko men, oat is voor nen geen bezwaar: na morgen komt er weer een dag, en wat van uaag en morgen ot misscluen ook over- morgen niet geiukt, Kan en zai aitiyu iatc. nog wel slagen. Zoo hebben deze menschen hun sterke idealen, die zij met willen ios- laten en waar wij ook eigenlijk maar een groot bezwaar tegen hebben, en dat is dan dit: dat zij bij het stellen en koesteren van zoo'n ideaal te weinig rekening houden met de kwestie: of datgene, wat zij hopen en wenschen werkelijk oereikbaar is, en voorts, of, door een mogelijke vervulling van hun wenschen straks niet elders belangen zullen woruen geschaad of rechten zullen worden gehaveno, die toch ook er wezen mogen, en waannede zij ongetwijfeld rekening behoor- den te houden. Wij wenschen in het navolgende uit de meer theoretisohe beschouwingen, die wij hier hielden over idealen in het algemeen onze meening toe te lichten op een bran- dend „punt in kwestie", waarvan wij reeds meermalen hebben beweerd, ook in dit blad, dat het aller voile belangstelling geheel verdient. Ja, wij gelooven, dat de ervarin gen, die haast alle aardbewoners in de ver- loopen decennieen hebben opgedaan, wel licht met uitzondering van de bewoners van een paar in het vergeetiboek geraakte en buiten alle wereldverkeer gesloten Siberi- sche of ljslandsche gehuohten, wel zeer sterk den nadruk hebben doen vallen op de kwestie van oorlog of vrede, of om het juister uit te drukiken, op deze vraag: in hoeverre er paal en perk gesteld zal rnoeten worden aan de oorlogsrnanie van sommi- gen, die, zonder te vragen naar recht en ge rechtigheid, eenvoudig de souvereiniteit van een staat erkennen en huldigen en die wer- kelijK de meening scinjnen te zijn toegedaan, dat een zekere hoeveelheid menschen het recht heeft om hun wil voor te schrijven aan een andere hoeveelheid personen, mits zij er maar voor zoigen, dat zij de besohik- king hebben over een voldoend aantal ka- nonnen, geweren, mitrailleurs of onder- zeeers om aan hun billijke of onbillijke eischen en wenschen kracht en Idem bij te zetten. Dit laatste is, naar men weet, de gedach- te geweest van Vattel, van wien Prof. Van Vollenhoven zoo duidelijk en fijn heeft ge- zegd met een voor Zeeuwsch-Vlaanderen al zeer sprekend voorbeeld: Wat Vattel meent, kan het best worden verduidelijkt met een hedendaagsch voorbeeld. (De schrijver schreef in 1918.) „Het Britsche leger staat in Vlaanderen, en kruipt op bezuiden en achter Zeeforugge met het eene been van de tang. Het andere been van de tang, die Zeebrugge dichtnijpt, zou door Neder- landsch Staats-Vlaanderen rnoeten worden gelegd. Mag Engeland daartoe orfee on- zijdigheid sohenden? Neen, erkent ook Vat tel. Maar mag het ons den oorlog aan- doen om in Staats-Vlaanderen de vrije hand te krijgen, indien zijn militair belang dat wenschelijk maakt? Hugo de Groot ant- woordt zoo stellig mogelijk en zoo krachtig mogelijk, van: neen; alle volkenrecht is zoek, als een uitgelokte en dus misdadige oorlog wordt goedgepraat met een beroep op het belang. Vattel daarentegen ant- woordt, dat de vraag, of Engeland ons zulk een oorlog mag aandoen, enkel en uitslui- tend ter beoordeeling staat van het souve- reine Groot-Brittannie zelf; dat, als Enge land ja zegt, zelfs aan Nederland geen oor- deel toekomt over de juistheid van dit ja. Zoo is Grotius de apostel van een recht van vollk tegenover volk, misschien de profeet van een uiteindelijken Volkerenb nd: Vattel de volstrekte negatie van volkenrecht en volkenbond beide." En nu is het vreeselij'ke in deze zaak dit, dat deze ruwe en ongerechte meening van Vattel, waarvan de onbillijkheid in het door ons aangehaalde voorbeeld wel zeer duide- lijik is uitgekomen, wordt gesteund en in de praktijk begunstigd door hen, die, hoe ook overigens met Vattel het oneens, toch in zijn kaarten spelen door zioh in deze heele kwes tie afzijdig te houden, en niet te willen er kennen, dat alle menschen, die rechtsgevoel bezitten, toch ook hier een taak en roeping kunnen hebben. Zij worden eohter daartoe al heel licht gebracht door anderen, opti- misten in optima forma, die door hun over- dreven aandringen op ontwapening en door hun eenzijdige prediking en aanbeveling van wecrloosheid geen oog schiinen te heb ben voor het recht van bezit, 66k van ge- meemschappelijk bezit. iDeze Utopia-bevolkenden hebben door hun ovendrijving naar den anderen kant helaas tegen zich in het harnas gejaagd vele anderen die, hoezeer ooik afkeerig van den oorlog en van alles wat zoo'n oorlog met zich brengt en na zich sleept, toch niet zonder meer er toe zouden willen overgaan om het recht van bestaan van natien en vaderlanden te ontkennen, en die daarom als hun hoogste ideaal ter zalke dit zien en prediken: Een Statenbond, die waakt voor de gemeenschappelijke zoowel als voor de particuliere belangen en rechten en die tot geen prijs zou willen toegeven, dat de een of andere staat souverein zou ziin in zijn pbraginpen tegenover of ten oozichte van anderen. 'eder zelf baas en allien baas in eigen huis! Deze gezonde regel geldt voor personen evemzeer als voor volken. Maar aan niemand dan ook het recht om buitens- huis anderen, op welke wijze dan ook, wil en wenschen voor te schrijven. Het wil ons daarom voorkomen, dat, ten trots van de overdreven predikers van ontwapening en weerloosheid, door evenzeer ten spijt van alien, die „het" Vrederijk eerst verwachten in een hiernamaals, ons nog voor den geest mag blijven staa^ als bereikbaar ideaal: Een bond van volkin en natien, die ieders recht erkent, en tegelijk voor aller en ieders belang en recht opkomt en ijvert. Zoo'n ideaal is waard er een goed stuk kracht en tijd aan te geven, wie daarvoor ijvert, heeft en houdt een hoog en heiliig ideaal. Hij grijpt niet uit boven het bereiklbare, maar laat zich evenmin ontmoedigen door de vele telenrstellingen en mislukkingen. Magna est Veritas", gelooft hij: Groot is de waar- heid, en uit voile overtuiging voegt hij daar- aan toe: „et praevalebit" en zij zal ten- slotte overwinnen' TWEEDK KAMER. Vergadering van Donderdag. Aan de orde i3 de voortzetting van de behandeling van het ontwerp tot wijziging van het Regeeringsreglement van Ned.-Indie. De heer Van Boetzelaer v. Dubbeldam (c h.) wjjst op bet belang van het wets- ontwerp, dat naar inhoud en vorm teleur- stelt De thans gevolgde wijze van behan deling leidt niet tot het heoogde doel. De heer Feber (r.k.) schetst de veranderde mentaliteit der inlan.lsche be'olking. Van een aluemeene volksbeweging in Indie voor autonomic is echter geen sprake. Na de thans aanhangige reorgauisatie moet direct fundameuteele herziening van de staats- inrichting van Indie worden ter hand ge- nomen. De positie van den gouverneur-generaal is volgens het ontwerp zeer onzeker. Spr. veroordeeltdoinstelli;^ van een wetgevenden raad. Het wetsoutwerp dient veel verbeterd te worden. De heer Rutgers (a.r.) betoogt, dat het van den Volksraad zelf zal afhangen, of er invloed van zal uitgaan. De gouverneur- generaal blijve de man van de Nederlai.dsche regeering. DE ZOMERTIJD. Er komt toch nog van verschillende zijden verzet tegen het regeeringsvoorstel tot af- schaffiug van den zomertijd Enkele Earners van Koophandel en ook vereenigingen van handelsreizigers en van handels- en kantoor- bedienden hebben besloten aan de Tweede Kamer adressen t - zenden met verzoek, het desbetreffend voorstel niet aan te nemen. Van een krachtig verzet is evenwel geen sprake en het is dan ook wel te v- rwachten dat het voorstel n de Tweede Kamer een meerderhe d zal verwerven. Hoe de Eerste Kamer over den terugkeer tot den normalen Amsterdamschen tijd denkt is niet te zeggen Voor 2 jaar heefr de Tweede Kamer reeds besloten tot af-chaf- fing van den zomertijd en dit voorstel werd toen door de Eerste Kamer verworpen. TER NEUZEN, 20 FEBR. 1925 HANDELS HOOGESCHOOL. Aan de Handels Hoogeschool te Rotter dam is voor het doc'oraal-examen geslaagd de heer H A. F. Kramer alhier. St. RAPHAEL. Na jarenlangen aaodrangen onderhandelen heeft de afde<Tirg Ter Neuzen van dm R. K. bond van spoorwegpert-oneel ffSc. Raphael" voor het person-el van den spoor weg Mechelen—Ter Neuzen, dienst duende op het NedeHandsch gedeette, dezelfde arbeidsvooi waarden enz. weten te verkrijgen a's die welke zijn vastgesteld voor het personeel van het Staatsspoor. Dit feit werd in eene gisteren in het Hotel de Arend" gehoud-n feesttergade- ring herdacht. BebaDe de leden der af- deeling waien ook teg-nwoordig' fg^va^rd g- den vau het Hootdbestuur van #Sr. Raphael". De voorzitter der afdeeiing, de heer B. H. lJsebaert, die steeds krachtig beett g"jjverd voor hetgeen thans is verkregen, werd bij deze g"legenheid voor zijn ijver en toewijding voor de belangen der leden, gednrende zoo vele jaren betoond, gehuldigd, terwijl hem als blijk van waardeering een g uden borloge met inscriptie, benevens een album in rood lederen band met vergulden titel, bevattei de de namen van de afdeeiing Ter Neuzen I, werd overhandigd. Vanwege het bondsbestuur werd aan de leden het portret van den afdeelingsvoor- zitter uitgereikt. Ook de penningmeester der afdeeiing, de heer W. J. A. Hamerlinck, ontving een blijk vau waardeering. Hem werd een zetel aangeboden. De avond werd verder gepasseerd door het aauhooren van toespraken, waarin de geschiedenis der afdeeiing en het bebaalde succes werd gememoreerd en met voor- drachten en muziek. BALMASQUE. Het gisteren in hetHotel de Commerce" gehouden almasque was goed bezocht, ofschoon het aantal gemaskerden niet te groot was. Er heerschte echter een gezel- lige stemming en op de muziek van het met een jazzband versterkte orkest bewogen de paren zich over den dansvloer. De uit- geloofde premies werden toegekend als volgt: Mooiste dame, le pr mej. F. Kaan, 2e pr mej. J van der Lindeleukste dame le pr. mej A. de Jonge, 2e pr. mej. J. de Jonge; mooiste paren le pr. de dames De Kruiff en Costuijvels, 2e pr. de heer en mej Zeegersleukste paren de heer J. Koene en mej. J. Verlinde, 2e prijs de heer J. van Gelderen en leukste heer de heer 8 DiGemanmooiste groep de dames Van Acker en De Block leukste groep de hee en Vale en Bobbe. 1NGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN~ Het kwakkelende weer veroorzaakt kwak- kelende menschen. Het begint met een hoest of een verkoudheid en het eindigt met ziek worden. Als ge bij de eerste verschijnselen 's morgens en 's avonds Akker's Abdijsiroop neemt,zultgebereiken dat Uw hoest ophoudt, Uw verkoudheid geneest, Uw slijmvliezen gezuiverd worden, ge diep en ruim kunt ademhaien en dat de ademhalingsstoornissen die met bron chitis, borstbenauwdheid en catarrh ge- paard gaan, verdwijnen. Akker's Abdij siroop, het geliefde populaire volksmiddel heeft in vele landen een rij van vrienden, die ermede dwepen en ze wijd en zijd aanbevelen. Ook U zal men het wel eens aangeraden hebben en zoo ge nog niet naar dien goeden raad geluisterd hebt, stapt dan onderweg bij een apotneker of drogist binnen en breng voor Uw gezin Akker's Abdijsiroop mede, het huismiddel, dat ieder in dezen kwakkelwinter in huis behoort te hebben. GEKNOEI BIJ BIETENLEVERING. Nadat aan de marechaussea te Ter Neuzen was ter oore gekomen, dat er gedurende de bietencampagne in het jaar van 1924 bij de leverant es van bieten aan de Paulina- en Koninginnehaven te B ervliet met de wegiug en de verrekening van de aange- voerde bieten zou zijn geknoeid, is door haar naar een en ander een onferzoek in gesteld en is daarbij komen vast te staan, dat inderdaad fraude had plaats gehad. Gebleken is n.ldat meerdere voeren bieten op de weegbriefjes als geleverd werden ge- noteerd, waarvan de levering niet had plaats gehad en dat een en ander is kunnen ge schieden door een onderlinge afspraak tusschen den boerenweger en den tegen- weger, in welk com plot ook den chefweger was betrokken. Op deze wijze kon een aanzienlijk bedrag ten nadeele van de suikerfabrieken worden verduisterd. Door de marechaussee werden eeu achttal ver- dachten aangehouden en in verhoor ge nomen, w aarna voorgeleiding aan de Justitie alhier plaats had Een drietal. n.l. A. D., 45 jaar, havenmeester, P. E M., 43 jaar, herhergier, beiden te Biervliet en 0. L. S.. 32 jaar te Ter Neuzen, zijn naar het Huis van bewaring overgebracht. (Midd Ort.) R.-K. U.L.O. SCHOOL TE TER NEUZEN. Ter bevordering van het Roomscb-Katbo- liek onderwijs in onze stretk, is te Ter Neuzen opgericht een school voor uitgebreid lager onderwijs (U. L. 0.) volgens de wet 1920. Aan deze school begint op 15 Maart1925 een nieuw leerjaar, waarvoor leerlingen kunnen worden opgegeven, liefst '6or of op Zaterdag 14 Maart a. s. Eventueel gewenschte eenigszins laiere toelating gel'eve men te besprebenmet het Hoofd der School. Aangifte kan geschieden bij het Hoofd der inrichting, den heer Joh. L. van Wel, Verbind ngstraat lb te Ter Neuzen. Ter inlichting van hen, die voor huone kindenm van deze onderwpsuele^enheid zoud<-n wenschen gebruik te maken, diene het volgende Tot het eerste leerjaar kunnen worden toegelaten jongens en meisjes, die de zes klassen eener school voor gewonn lager onderwps geheel of nagenoeg geheel met vrucht hebben doorloopen en voldoeuden studieaanleg bezitten om met resoltaat 't D L 0. te vo gen Toelatingsexamen of bewijs van bet hoofd, der laa»s elijk door den leerling bezochte school, is veieiseht. Toelating tot het tweede en derde leerjaar grschiedr. na een vo'doend afi/elegd examen. Er wordt onderwijs gegeven in a. Alle vakken van bet gewoon lager INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. uni A J P's VAN ILLE CREMEPUDDING onderwijs, verdeeld over de «ederwijzeres en onderwijzers der school. b. Godsdienstleer, bpbe'sche geschiedenis en kerkeljjke geschiedenis door de Zeereerw. geesteljjkheid van Ter Neuzen. c. Fransche taal, Duitsche taa! en Nederl. literatuur, onderwezen door den heer Joh. van Wel. d. Boekhouden, handelsrekenen, handels- kennis, handelsrecht en machineschrjjven, onderwezen door den heer E. J. Laar- hoven. e. Nederlandsche taal, Netderlandsche handelscorrespondentie, Engelsche taal en Algemeene geschiedenis, onderwezen door den heer Ch. J, A. vau Koppen. f. Fraaie handwerken voor me sjes, on derwezen door mej. S. H. M. Tangel. g Rondschrift en ander sierschrift, on derwezen door den heer Joh. L. van Wel. Bjj het emde der etudie wordt een schoolexamen afgenomen en bij voldoenden uitslag een diploma uitgereikt. Het verwerven van dit diploma geeft recht om, desgewenscht, deel te nemen aan 't Mulo-examen en aan het examen ter ver- krjjging van het Hanze diploma, De lessen vallen steeds tusschen 's mor gens half negen en 's middags half zes. Met den tjjd van aankomst en vertrek der treinen en trains wordt zooveel moge lijk rekening gehouden. Het doel der sch:ol is een grondige vooropleiding te geven, overeenkomstig de eischen van den tijd, voor alien die later hun eigen zaken rnoeten beheeren als boekhouder of corre-pendent voor vreemde talen kantoorwerkzaamheden zullen verrichten een inrichting tot opleiding voor onder- wijzer of onderwjjzeres wenschen te be- zoeken Reeds thans wordt deze inrichting van onderwjjs op Katholieken grondslag, behalve door leerlingen uit Ter Neuzen, bezocht, door jongelieden uit verschillende gemeenten van Zeeuwsch Vlaanderen, zooals: Sluiskil, Axel, Philippine, Westdorpe, Zaamslag, Stoppeldijk, Sas van Gent, Overslag. Wij bevelen deze school voor deKatholieke jeugd, die verdere ontwikkeling en opleiding behoeft, in de voile belangstelling der ouders en verzorgers. Zie verder achterstaande adveitectie. NED. HERV. KERK. Op het zestal te Adorp, komt voor ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren, te Axel. ZAAMSLAG. Naar we vernemen zal in den loop van dit jaar waarschijnlijk in de kom van het dorp een bewaarschool worden gesticht. ZUIODORPE. Een drama of geen drama, maar wel bloedig, waarvan daders, daden en slacht- offers onbektnd zijn, heeft zich in den nacht van Woensdag op Donderdag in deze gemeente op het erf van den bakker B. Waelput afgesperld. Toen in den vroegen movgen genoemde bakker de achterdeur van zijn huis opende, om zich naar de bakkerij te begeven, be- merkte hp tot zij groute verbazing een dikke roode streep van bloet, vanaf de deur tot de pomp, waar een groote plas bloed lag, vanwaar het spoor van b'oeddroppelen te volgen was tot het op een afstand van ongeveer 50 meters verder staand hek van zijn erf, verder kon men op straat wegens de vele regens, het spoor niet volgen eD blijft, wat er gebeurd is, een raadselachtig geheim. BOSCHKAPELLE Men heeft hier de minder aangename ervaring pgedaan, dat het grootste aantal der meters van de huiselectrificaties in 't geheel zijn er omstreeks 100 geplaatst in het geheel niet, of niet naar behooren functioneeren Bij verscheidenen is de aan- wijzing van 't stroomverbi uik abnormaal hoog in verb-ind met de grootte en het aantal der lampen en den dour, dat deze branden, terwijl bij anderen juist het om gekeerde het geval is. Deze meters zijn dan ook afgekeurd en dienen dus hernieuwd of gerepareerd te wo den 't geen natuurlijk voor 't bedrijf een belangrijke schadepost is, daar er tot zoolang op geen inkomsten kan gerekend worden. Bovendien zal de P Z.E.M den geleverden stroom natuurlijk in rekening brengen, indien deze voorloopig niet wordt afgesloten. Verleden Zondag hielden de leden van het Ziekenfond3, door de landarbeiders in hun eigen belang opgericht, eene buiten- TER UZENSCHE COURANT mum. L -A je A.yJ. P s (7\ajcU5Lo?iq LUxSe fi&tcd! PUDDINGFABRIEK A.J. PQlAK-G&OhtlNGEN J rtET BES5ENSAUS

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1