VrCTO B U I T E N L A N D. INGEZQNDEN MEDEDEELINGEN. BORSTSIROOP HET KAMERLID MR. DR. SCHOKKING ONGESTELD. Het lid der Tweede Kamer Mr. Dr. J. Schokking is sedert geruimen tijd ongesteld. Hoewel er in den laatsten tijd eenige beter- schap vi-4 te eonstateeren is de toestand thans weer verergerd. De patient wordt thuis verpleegd Nader meldt de Ned. da1, de toestand van Mr. Schokking vrijwel onveranderd is gebleven. AJ, zal het ziekte-proces wel zeer geruimen tijd duren, behoeft de hoop op algeheel herstel volstrekt niet te worden opgegeven. WIJZIGING SUCCES3IEBELASTING. Volgens de ,,Msb." is een wetsontwerp tot wijziging der successiebelasting in zoo ver gevorderden staat van voorbereiding, dat de indientng ervan spoedig kan worden tegemoet gezien. DE SALARISPOLITJEK DER REGEERING. De (chr. hist.) „Ned." deelt mede, dat er op de salarispolitiek der regeering ook in geestverwanten kring, niet het minst in die der christ. ambtenaren nogal critiek wordt geoefend en dat er tusschen de be- trokken organisaties en de A. R. en C.-H. Kamerfracties besprekingen worden voor bereid. DE OPBENGST VAN DE WELDADIGHEIDSZEGELS. De weldadigheidspostzegels Yoor het Kind hebben bruto ongeveer f 60 000 opgebracht. Verkocht zijn 770.000 zegels van 2 cent, 570.000 van 7 '/3 cent en 970.000 van 10 cents. Verleden jaar bedroeg de bruto opbrengst van de weldadigheidspostzegels f 22.000. EEN VROUWELIJKE WETHOUDER. De gemeenteraad te Hoorn koos tot tijde lijke wethoudster in de vacature-Veldliuijzen eerst den heer N. J. Plomper (s. d. a. p die bedankte en daarua mevr. dr. Keijser Lens (vrijz.), die deze benoeming heeft aangenomen. PREDIKANT-ADVOCAAT. De flNederlander" meldt: Ds. Vis, die behalve preaikant, ook advocaat is en te Noordbroek woont, had een verzoek ingediend bij de orde van advocaten in het arrondissement Winschoten, hem toe te staan zoowel in het arrondisse ment Winschoten als in het arr. Groniugen zitdagen te houden. De orde van advocaten te Winschoten heeft het verzoek van de hand gewezen, omdat zij deze wijze van uitoefening der advocatenpraktijk beneden de waardigheid van den advocatenstand aclit. Het Hof te Leeuwarden heeft in hooger beroep deze b schikking bevestigd DE REORGANISATIE VAN DEN P. T. T.-DIENST. Op een vraag van het lid van de Tweede Kamer, den heer Oud, in zake de uitvoering van de plannen tot reorganisatie van het Staatsbedrijf van de posterijen, de teiegrafie en telefonie, heeft de Minister van Water- staat geantwoord De regeering is van oordeel, dat een reorganisatie van het Staatsbedrij f der posterijen, teiegrafie en telefonie, waarvan de voorbereiding haar afsluiting nadert, spoed g moet worden doorgevoerd. Zoodra mocht komen vast te staan, dat ter uit voering van de reorganisatie eenige voor- ziening bij de wet noodig zou zijn, zal u dergeteekende zorg dragen, de desbe- treffende voorstellen tijdig aan de Kamer voor te leggen. Mr P J. Oud zal in de Tweede Kamer- vergadering van Dinsdag a. s. een inter- pellatie aanvragen over de uitvoering vai dj plauueu tot reorganisatie van het Staats bedrijf van de posterijen, de teiegrafie en telefonie. VERZ ACTING VAN HET MEELBE- SLUIT KRACHTENS DE WARENWET. Men weet, dat op 17 Jaouari 1.1. in werking is getredea het zoogenaamde z/Meelbesluit", d. w z. het K. B tot toe passing van de artikelen 14 en 15 der Warenwt-t. Op dien datum zouden de voor de verschilleude mee producten in ge- bruik zijnde etiketten moeten voldoen aan de eischen, welke "daaraan in dit besluit zijn gesteld Enkele meelfabrikanten hebben einde December '24 bij Secretariaat van het C'entr. Ind. Verbond hiertegen bezwaren kenbaar gemaakt met het oog op de groote boeveelheden etiketten, welke zij nog in voorraad hadden. Als gevolg hiervan heeft in het begin van Januari de minister van Arbeid tot de betrokken gemeentebesturen een schrijven gericht, waaruit blijkt dat tot 1 Jan. 1926 alle thans in gebruik zijnde etiquetten zullen worden toegelaten Aangezien het Meelbe- sluit reeds op 17 Juli 1924 afgekondigd is, wordt aan belanghebbende fabrikanten aldus anderhalf jaar tijd gelaten om de voor hun artikelen gebezigde etiketten in overeen- stemming te brengen met de voorschriften van het meelbesluit. MOLLEN. De heer Weitkamp, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister vanjustitie de volgende vragen gesteld 1. Is het den minister bekend, dat ver leden jaar de emelten of ritnaalden in de meeste deelen v<n ons land zeer groote sehade aan weiden en hooilanden hebben aangericht, en dat deze wormen, door de milde weersgesteldheid niet gehinderd zich thans zelfs op de roggevelden beginuen te vertoonen 2. Is het den minister bekend, dat de mol de me st verwoede verdelger dezer zoo scha- delijke insecten is, zoodat velden, waar de mol veelvuldig voorkomt, van deze plaag verschoond blijven, welk nut ook door de regeering is erkend, blijkens de indiening v*n de Mollen- en Kikvorschenwet van 15 December 1917 (Staatsblad no. 706)? 3. Zoo ja, is dan de minister bereid, om in het belang van den landbouw zijn ambtenaren te verzoeken met bijzondere zorg de bepalingen dezer wet nauwlettend toe te passen TERAARDEBESTELL1NG JAAPgEPEN. Donderdagmiddag is op de begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem de begrafe- nis geschied van het stoffelijk overschot van Jaap Eden, die Maandag in het St. Elisabethsgastbuis te Haarlem op 51-jarigen leeftijd is overleden. Niettegenstaande het ongunstige weer was er enorme belang- stelling op de begraafplaats Een schat van bloemen en kransen dekte de baar. Daaronder waren een bloemstuk van den Nederl. Wielerbond met een lint in de nationale kleuren, een bloemstuk van de Amsterdamsche IJsclub en een van de ren- en toeristenclub f/De Kampioen" te Haar lem Onder de aanwezigen waren tal van bekende figureu uit de sportwereld, vrien- den van den overledene, en het Haarlem- sche gemeenteraadslid W. A. J. van der Kamp Vertegenwoordigd waren o.a. de ren- en toeristen'ereeniging Haarlem, de ren- en toeristenvereenining //De Kampioen" en de Haarlemsche athletiekclub Hercules". DE STEMPLICHT. By de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet, van de Provinciale wet en van de Gemeente- wet, in dier voege, dat de bepalingen betreffende de strafrechtelyke sanctie op de naleving van den stemplecht komen te vervallen. Intusschen behoeft, zegt de minister, de schrapping van deze voorschriften nog niet te leiden tot het vervallen van de bepaling, die den kiezer verplicht zich naar het stembureau te begeven. In hetzelfde wetsontwerp wordt een technische verbetering van de bepalingen omtrent de toekenning van overschotzetels voorgesteld en een vereenvoudiging met betrekking tot de werkzaamheden van het Centraal Stembureau bij de vervulling van vacatures in de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en de Gemeenteraden. „Wanneer in een land prohibitie wordt ingevoerd, wijzigt zich de toestand onmid- dellijk. Gedurende duizenden jaren heeft een groot percentage der menschheid alco hol gedronken of een ander bedwelmend middel gebruikt, deze neiging kan men niet door een wet onderdrukken. Prohibitie be- teekent dus smokkelen of zelf alcohol be- reiden. Dit laatste is buitengemeen gemak- kelijk, zelfs het distilleeren van alcohol levert zoo wei nig moeilijkheden op en kan met zulke eenvoudige hulpmiddelen ge- schieden, dat geen politie ter wereld dit kan beletten. Het gevolg daarvan is, dat zoodra in een land een ^lgeheel alcoholverbod wordt ingevoerd, dit gedeelte onzer bescha- ving tweeduizend jaar terug marcheert. Dit is wat men in Amerika inderdaad ziet ge- beuren. Men smokkelt alcohol of maakt ze zelf en wat men op die wijze te drinken krijgt, kan, - zonder dat men zulks tevoren controleeren kan vele malen schadelijker zijn dan onze Europeesche dranken." Aldus de Leidsche hoogleeraar prof. dr. W. Storm van Leeuwen, schrijft de N. R. Crt. in de voorrede van de Hollandsche vertaling van een werk van zijn physiologisahen collega prof. Ernest Henry Starling, die bij A. W. Sijthoff's Uitg. Mij. te Leiden verschenen is onder den titel van „De Werking van Alco hol op den Mensoh" en waarover wij in een andere rubriek nog zullen komen te spre- ken. Wij brengen hier deze aanhaling te pas, omdat zij, met verandering van alcohol in amfioen en wat er verder gewijzigd dient te worden, ook toepasselijk is op het Ame- rikaansche standpunt ter opium-conferen- tie te Geneve. Een verbod kan een kwaad, gelijk het amfioenschuiven, nooit uitroeien zonder dat dit verbod gesohraagd wordt door den wil der menschen om het kwaad aan zich- zelf te verbieden. Ten aanzien van een rijk van 400 millioen menschen als China, dat van een middelpunt dit heelemaal niet te regeeren is, ware het een dwaasheid zich il- lusies te maken over de uitwerking van een verbod om maankop te venbouwen en er het melksap uit te bereiden. Het zou slechts tot aanmoediging van en opvoeding tot wetsovertreding leiden, gelijk men in de Vereenigde Staten nu met aleoholhoudende dranken ziet geschieden, te meer omdat daar zelfs dranken met klein alcohol-per centage als wijn en bier geweerd worden. Amerika vraagt blindelings honderd per cent (beperking van de opium-productie tot de hoeveefheid, benoodigd voor geneeskun- dige en wetenschappelijke doeleinden), die het toch slechts in schijn zou kunnen krij- gen,, en heeft zijn gedelegeerden van de tweede opium-conferentie te Geneve terug- getrokken, nu koloniale mogendheiden als Engeland, Frankrijk en Nederland de zach- tere methode vain geleidelijke inkrimping wenschen. Er kan geen twijfel bestaan, of dit laatste is de juiste methode. De behan- delingswijze van aan amfioen, morfine en dergelijke vengiften verslaafde menschen berust evenzeer op langzame ontwenning, want bij plotselinge onthouding doen zich sterke vergiftigingsverschijnselen voor. Op dezelfde beginselen moet een verstandige beteugeling van het misbruik van heulsap berusten. Het vertrek uit Geneve van de Aineri- kaansche delegatie, die er herhaaldelijk blijken had gegeven, dat zij de materie van de conferentie slecht beheerschte, moge te betreuren zijn, omdat wij de samenwerking der Vereenigde Staten met Europa op elk gebied dienen toe te juichen, in dit geval maakt zij het echter gemakkelijker een overeenkomst tot stand te brengen, die het rechtstreeks bereikbare zoo niet verwezen- lijkt, dan tooh nastreeft en, aldus be- schouwd, verre te verkiezen is boven het onoprechte sdhijnsucces van de prohibitio- neele methode. ENORME SOMMEN WEGGEVEN. Rockefel'er junior, die thans vrywel het geheele vermogen bezit, of althans beheert, dat door zijn vader den 85 jarigen John. D. was vergaard, blijft slag op slag enorms sommen weggeven voor doeleinden van openbaar nut: onderwys, kunst, liefdadig- heid of godsdienst. Thans weer is hy voor d'n dag gekomen met een vorstelijke schenking voor de nieuwe kathedraal van Johannes de Deo, die in New-York (stad) verrijst en die wanneer zij eentnaal vol- tooid zal wezen op twee na de grootste ter wereld zal wezen (grooter zijn enkel de St. Pieter in Rome en de katheiraal van Sevilla). Er wa/ voor de voltooiing van de kerk 15,00,000 dol. noodig. Met de donatie van Rockefeller jr. is het inge komen bed rag thans geklom men tot 6,567,143 dol. Het is em merkwaardig iets, dat de New-Yorkers, en eigenlijk de Amerikanen in het algemeen, het stichten van een ge- bouw als deze kathedraal niet bekijken a's een zaak die slechts een gezindte, of geloof aangaat. Leden van allerlei gezindten ook roomsch katholieken offeren hun penning. Trouwens de reusachtige kerk zal later beschikbaar zijn voor verschillende kerkgenootschappen. OVER TIEN JAAR TERUGGEKOMEN. Een Amerikaansch blad heeft 50.000 dollar aan Clemenceau geboden voor het schrijven van tien artikelen, waarin de oud- premier den toestand van Frankrijk zou behandelen. fzIk schrijf op 't oogenblik mijn leveDs- geschiedenis", liet Clemenceau ten antwoord weten. »lk wil niet van dat werk worden afgehaald. Het eersfe deel, dat ik in 1919 begon, is gereed. Het tweede zal waar- schynlijk vijf jaar duren, en evenzoo het derde. Wanneer ik met dat groote werk klaar ben, dat van aloverwegende beteekenis voor my is, dan ben ik geheel tot uw dienst. Wil dus over tien jaar terugkomen." Clemenceau is nu 83. Op dien leeftijd zulk een antwoord het geeft toch wel blyk van een kranig optimisme, of althans van een welgeslaagde ironie. FRANKRIJK. De stijging der graan- en broodprijzen. De Kamer nam by het bespreken van de interpellatie in zake de prjjzen van graan en brood mot 328 tegeu 225 stemmen een motie aan, waarin de regeering wordt uit- genoodigd zoodanigs maatregelen te nemen, dat de prijsstijging van het brood wordt gestuit. Aan het parlement zal onverwyld een wetsontwerp voorgelegd worden, voor- schry vendele. aargifce van de graan- voorraden2e. rechtstreekschen aankoop door den staat van de inlandsche graan- voorraden en eventueelen aanleg van een voorraad buitenlandsche granen 3e. instal ling van een nationaal graanbureau HET NIEUWE ONTFLOFFlNGS- MIDDEL. Tattinger, Kamerafgevaard:gde van Parjjs heeft in een lezing te St. Chamond (nabij St. Etienne) meegedeeld, dat de Duitschers een nieuw chemiseh product bezaten, waar- mede met behulp van vliegtuigen binnen enkele urea een half dozijn Fransehe en Engelsche steden kan vernietigd worden. De details van de uitvinding waren aan het Fransehe departement van oorlog bekend. Experimenten door experten, onder lei- ding van generaal Serrigny uitgevoerd, bevestigden duidelyk de verklaringen der chemisten over de nieuwe ontploffiigsstof. In een interview deelde Taittinger nog mede, dat hy het bestaan van deze verdel- gende gassen vernomen had van een Duitsch vlieger, die juist op het einde van den oorlog daarmee proeven moest nemen. In ver- band met de militaire situatie de over- winning der geallieerden was niet twijfel- achtig meer prefereerde het Duitsche algemeen hoofdkwartier het, om het gebruik van dit ontploffiogsmidiel „uit te stellen". Een vliegtuig, dat niet tijdig meer kon gewaarschuwd worden, bombardeerde de Fransehe imies. De resultaten over een oppervlakte van drie vierk. K.M. waren verschrikkelijk. Het ffBorl. Tbl." schrijft al de berichten over nieuwe gifgassen en ontploffiigstoffen van tot dusver ongekenie k'acht toe aan de sensati°-lust der Fransihe bladen. Taittin ger die ko-tgeleden hoof Iredacteur werd van de „L'berte" is in het bijzonder aan- gegrepen door het sensatie duiveltje en om den andaren dag bezirgt by zyn lezers kippenvel byv. met het verhaal van Duitsche vliegers die nachtelijke ontdekkingstochten boven Parjjs ondernamen. Het blad harinnert eraan dat het verhaal van de nieuwe ont- ploffingstof eenigen tijd gelfden uit Amerika overwaaide en meent dat Taittinger zich vergist. De gifgas-historie is een sprookje. Tevens wijst het blad op een artikel vaD Nandeau in de Illustration" waarin deze tegenspreekt dat er een „groote militaire beweging" in Duitschland zou gaande zijn. Nandeau zegt daaarvan niets te hebben be- merkt en hij legt er den nadruk op dat hij als Franschman overal in Duitschland met de grootste hoffelijkheid en welwillecdheid werd ODtvangen. TER NEUZEN, 9 Febr. 1925. GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS ARBEIDSBEURS, TER NEUZEN. Bij de Arbeidsbeurs alhier stonden op 1 Febr. 1925 als werkloos ingeschreven Transport en losse arbeiders 259 op 1 Jan. 215 Opperlieden 1 5 Timmerlieden 5 1 Metselaars 6 1 2 Schilders 9 1 11 Typografen 2 1 1 Stoffeerder 1 1 Zeelieden 6 1,, 9 Fabrieksarbeiders 4 1 3 Totaal 298 Totaal 247 Bij de Correspondentschappen te Axel 14 op 1 Jan. 10 Biervliet 6 I Boschkapelle 45 1 16 Clinge 4 1 6 Nieuw-Namen 1 3 Graauw 63 1 38 Hoek 74 1 44 Hulst 44 I 37 St. Jansteen 1 1 Koewacht 6 1 Westdorpe 46 1 28 Zaamslag 17 1 17 Zuiddorpe I 2 Totaal 320 Totaal 201 In Januari j. 1. bedroeg het aantal werk- loozen, ingeschreven bij 197 organen der openbare arbeidsbemiddeling,in totaal 79300, in December 1924 75512. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Faibrieken voor Zeeuiwsch Vlaanderen houdt a.s. Zater- dag, des namiddags 2,30 uur een openbare vergadering in de raadzaal alhier. BALMASQUe. J.l. Vrijdagavond had in het „Hotel Rot terdam" het aangekondigde balmasque plaats. De balzaal was weer fantastisch versierd en door tal van gekleurde electri- sche lampjes verlicht, hetgeen een mooi interieur vormde. Was het aantal gecostu- meerden niet zoo groot als voorgaande jaren, zij die er waren, wedijverden inpracht en elegance, zoodat de keuze voor de jury niet gemakkelijk was. De uitgeloofde prijzen werden toegekend als volgt: mooiste dame „Amor", voorge steld door mej. Minne; 2e prijs ,,Perzische" mej. J. Kramer. Liefste dame „Filmster", mej. D. van Bockstaele; mooiste heer „Mexicaan", de heer P. Lacomble; mooiste paar „Carmen en Escamillo", mevrouw X en de heer H. Hamerlinck; leulkste paar „Vraagteeken", de heer en mevrouw Jurrij; leukste groep „Matroosjes", dames Van den Acker en Van de Reken; origineelste cos- tuum ,,Jaszlband", de heer Kramer; grap- pigste heer „Clown Excentriek", de heer Hendrikx. De dansen werden begeleid door een flink ibezet orkest met de origineele neger- jaszlband. Namens de jury werd aan den heer en mevrouw Standaert dank gebrac-ht voor de wijze waarop zij jaarlijiks dezen prettigen avond weten te arrangeeren. NUTSAVOND. De Zaterdag vanwege het Departement Ter Neuzen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in het „Hotel des Pays Bas" gegeven voordrachtavond, was redelijk be- zocht. Het bleek, dat het bestuur met het uitnoodigen van den heer Jan van Elsacker uit Rotterdam, een gelukkige keuze heeft gedaan, want deze heeft de opgekomenen volop doen genieten van zijn uitbeelding van het Middeleeuwseh mirakelspel „Marie- ken van Nimmegen", voorgedragen in mid deleeuwseh costuum, en schonk na de pauze volop humor in zijn voordracht van de Pen- newiphistorie en het avondje bij juffrouw Pieterse, van Multatuli. De voorzitter, de heer Massink, bracht aan den heer Van Elsacker een harte- lijk dankwoord voor hetgeen hij te genieten gaf, waarmede de aanwezigen door applaus instemden. Tot aller genoegen gaf de heer Van Elsacker nog een paar Falklandjes als toegift. VOOR ONTWAPEN1NG. Van wege de afdeeling Ter Neuzen der S. D. A. P. trad Zaterdagavond in het „Hotel de Commerce" op de heer J. van Zadelhoff, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp: Weg met militairisme! Op voor ontwapening! De groote ibovenzaal kon niet alle belang- stellenden in dit populaire onderwerp be- vatten. De spreker zette in een bezadigd betoog het streven der S. D. A. P. voor ont wapening en tegen militairisme uiteen, waarvoor hem een algemeen applaus der hoorders ten deel viel. Met twee tableaux vivant, het eene in beeld brengende het gru- wel van den oorlog, het andere de zegenin- gen van den vrede, werd de rede opgeluis- terd. TER NEUZENSCHE SCHEEPSBOUW MAATSCHAPPIJ. Met de Staatscrt. van 5 Febr. zijn ver- zonden afdrukken van de akten betreffende de Ter Neuzensche Scheepsbouw Maat schappij te Ter Neuzen. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevailen van besmettelijke ziekten over de week van 25 tot en met 31 Januari in de prov. Zeeland bedrqeg: Roodvonk: Oostkapelle 1, Philippine 1. CARNAVAL. Men schrijft uit Sas van Gent aan de Midd. Crt. De eenige plaats in Zeeland. waar ge durende de Carnavalsdagen maskerades zijn toegelaten, is momenteel Sas van Gent. Vroeger vooral, maar ook than9 rog vormen de Carnavalsdagen de grootste aaDtrekkelijk- heid voor de bevolking en was men maanden vooraf sparende, om toch vooral gedurende INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MIJNHARDT's Staal-Tabletten 90c Maag-Tabletten 75' ZenUw-Tabletten 75c die dagen zich te kunnen doen gelden. Een bewijs hiertoe diece, dat niet alleen de in- woners van Sas van Gent, maar ook die der omliggende gemeenten als Westdorpe, Axel, Philippine en Ter Neuzen ijverig aan de maskerade deelnamen. Des namid dags w erden dan de werken stil gelegd en vertoonden zich reeds veel gemaskerden in de straten, des avonds was de deelname „algemeen", rijk en arm, jong en oud, alles bewoog zich onder masker in het openbaar. En immer was de houding der bevolking voortreflelijk en vierde ze deze dagen op de meest aangename en waardige wijze. Voorheen, ongeveer 15 tot 20 jaar ge- leden, bewoog zich gedurende een der namiddagen ook een scbhterende opiocht door de straten, waaraan door de meeste vereenigingen ter plaatse, groepsgewijze werd deelgenomen. Deze bood dan een koddigen aanblik en genoot de algemeene medewerking der bevolking. De meest uiteenloopende figuren en voorstellingen werden daarbij vertoond, Gedurende de oorlogsjaren werd begrij- pelijk „carnaval" niet gehouden en gevierd en mocht men zich enkel tevreden stellen met een danspartijtje, „de" aantrekkelijk- heid der streek. Thans is ,carnaval" weer in vollen zwang sedert een drietal jaren en dit jaar op 22, 23 en 24 Februari schijnt de „Prins" weer zijn groote, oude triomphen te zullen viereD. De vereeniging »Sas van Gent Vooruit" heeft de leiding op zich genomen, om die dagen weer te maken als de vroegere, die van jaren her. De traditioneele optocht wordt dan weer in eere hersteldverschil lende prijzen voor de leukste en aardigste groepen worden beschikbaar gesteld, de verschillende vereenigingen hebben een uitnoodiging ontvangen om aan den stoet deel te nemen, welke op Zondag 22 Fe bruari a.s. de Sassche straten zal door- trekken. En deze mtnoodiging is door vrijwel alle vereenigingen met enthousiasme ontvangen en begroet en zal dus de deel name „algemeen" beloven te worden. Zelfs vernamen we, dat door groepen uit Ter Neuzen aan den optocht zal worden deel genomen, ter wij 1 men ter plaatse de noodige schikkingen neemt om de vol- komenheid zooveel mogelijk te naderen., POSTBEZUIN1GING TEN PL ATT ELANDE. Uit naam van het bestuur van den Cen- tralen Bond van Nederlandsche Post-, Te- legraaf- en Telefoonpersoneel heeft de al- gemeen-secretaris den volgenden brief ge richt aan de gemeentebesturen: „Toen in 1923 de Postcheque en Girodienst zou wor den gereorganiseerd, heeft ons bestuur daartegen ernstig gewaarschuwd en gead- viseerd die zaak op andere wijze aan te pakken. Men heeft ecihter de stem uit de praktijk genegeerd, onze waarschuwing in den wind geslagen, de verantwoordelijke autoriteiten wisten het veel beter ende giro-debacle volgde. Thans staat Nederland aan den voor- avond van een nieuwe organisatie, en wel van den geheelen post-, telegraaf en tele- foondienst. Een commissie, uitsluitend bestaande uit zoogenaamd hooger personeel het uit- voerend personeel is zorgvuldig geweerd heeft een aantal ingrijpende voorstellen gedaan, welke o.m. beoogen de exploitatie van den P. T. T.-dienst in het algemeen en van den plattelandsdienst in het bijzonder te beperiken, zulks ook ten koste van de belan- gen van het publiek. Een en ander onder hei motief: Bezuiniging is eisch! Wij zijn overtuigd, dat bij doorvoering dezer reorgansatieplannen groote belangen zullen worden geschaad. In haar gevolg beteekent het tevens een ramp, van veel grooteren omvang nog als bij de decentrali- satie van den girodienst. Daarorn waarschuwen wij, nu het nog niet te laat is! Den gemeentebesturen, die een goede fuctioneering van den P. T. T.-dienst op prijs stellen, raden wij ernstig aan zich on- middellij'k tot den Minister van Waterstaat te wenden, met het verzoek de voorstellen der commissie-NoIting niet te doen uitvoe- ren. Gaarne verneemt ons bestuur, welk ge volg aan dit schrijven worfit gegeven." AXEL. De Hervormde Zondagsschool alhier ver- heugt zich in toenemenden bloei. In de jaar- vergadering werd gewezen op het succes van een gehouden bazar en het kerstfeest.* Er gaan 230 kinderen ter school, waarvoor 7 leerkrachten zijn, terwijl het aantal leden der school 294 is. De tokening sluit met 1483 in ontvang en 874 in uitgaaf. Als bestuursleden werden herkozen M. Loof en F. Dekker. Daar de school veel te klein is en men terrein heeft om die te vergrooten. werd besloten het gebouw uit te brelden, waarvoor de kosten geraamd werden, op /2500, die men zal trachten te plaatsen in aandeelen. Bij de onwraag kwam ter sprake het toe- laten van kinderen, wier oudere geen lid der vereeniging waren, wat in strijd is met het reglement. Besloten werd na eenige discus- s;c dat voortaan hierop streng zal gdet worden en bij weigering der ouders ook de kinderen zullen geweigerd worden. SAS VAN GENT. Wegens malaise in het bedrijf zijn aa de spiegelglasfabriek alhier een honderdta werklieden ontslagen, waarvan evenwel een aantal plaatsing heeft kunnen vinden in de phosphaatfabriek. dezelfde vennootschap, waar flinke bedrijvigheid heerscht. per Flacon f\. 1.25 J|f Vcrkrijc|bjer bij N.N.ApolhrkcrscnOr^istrn Bij Apoth, en Drogisten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2