IX Atellcll| onderKk 009 #DUg^EA' iade,e©|gaecfile' ITblima amEHm bebsgute^. stad. rr f*?s U Soodschappen doet EEN GESLAAGDE OPERATIE. EEN BLOEOIG GEVECHT MET BANDIETEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 1n de kind n van n man Ms Trotsky, die zoo veie aanha gers ttlfc. Uit M sbou wordt gemeld, dat het be- slait om Trotsky ^an zijn fuoctie als voor- zittev van den rejoin tionnam n oor'ogsraad en a's commissaris nrn l"g^r en vloot te ontheffen en Fruns^ in zij t plaats te be- nosmeu, slechts den re ds seiiert langen tjjd b siaanden toes and heeft gelegiLseerd. Trotsky heeft reeds )at;g zijci militaire func- ties met meer uitgeoefendde e g nlijke leiding berustte bij Frui S3, die tegen Trot-ky's wensch, in het voorjiar van het afgeloopea jaar tot zijn plaatsvervanger werd bepoemd Dit geschiedde na de groote partij discu-sies, gehouden uadat de com- munistiscbe militaiten zich voor Trotsky uitspraken, toen deze in de oppositie was gegaan Fiuasi had zich toen ats eea be- trouwbaar werktuig der partij-centrale ge- toocd. Uit Mosk u is 00k Frur.se weer vao zijn post ontheveu, daar zou zjjn ge- bleken, dat hij niet betrouwbaar is. Als opvolger van Fiunss zou Zinowjef zijn bet osmd. OVERTREDING VAN DE OPIUMWET. Re ds eenigen tijd had di politie in Den Haag het vermoeden, d-it daar een stelselmatige overtreding van de Opiumwet plaats had en wel door een z.g. wonder dokter, genaamd V., die zitting houdt in het perceel Nobelstra t la. De rechercheurs, die speciaal belast zijn met de controle op de naleving van de Opiumwet, hielden in 't bijzonder het oog op de gedragingen van dezen wonderdokter. Donderdag achtte de politie het oogenblik gekomen, in te grijpen. Een inspecteur van de centrale recherche ging, vergezeld van eenige rechercheurs, naar het genoemde perceel in de Nobelstraat en nam de daar aanwezige ehemicalien in beslag. Hrj vond 100 gram cocaine en 40 ampullen morphine. Tegen den wonderdokter is proces-verbaal opgemaakt wegens het in strijd met de Opiumwet ter verkoop voorhanden hebben van genoemde ehemicalien. Voorts is aangehouden een 28 jarige zee- man, P. K genaamd, wonende aan den Zuid-Oost-Buitensingel Deze man wordt verdacht van het smokkelep van cocaine. Toen de inbes agneming en arrestatie geschiedden, verzette een buurman van den wonderdokter, de 28-jarige koopman S T„ zich hiertegen. Hrj werd deswege gear resteerd, en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt terzake van belemmering. j^EENiBRUTALE^STRAATROOF. Donaerdagmorgen ongeveer elf uur is op het Damrak een looper van de //Bijen- korf" beroofd van een bedrag van 2000. Wei een brutaal stukje is dit, op klaar- lichten dag in het drukste gedeelte van de De looper was geweest op het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank en bad daar het genoemde beirag geind. Juist toen hij de twee bankbiljetten in zijn portefeuille wilde bergen, griste een onbekende, die in gezelschap was van een anderen man, het geld weg. De beroofde trachtte nog de plegers van het misdrijf te achterhalen, maar zoo gauw was alles in zijn werk gegaan en zoo spoedig hadden zij het hazenpad gekozen, dat zelfs niet bij bena- dering was vast te stellen, welke richting zij waren ingeslagen. De gelegenheid had hem ontbroken de beide mannen nauwkeuTg op te nemen, zoodat hij slechts een vaag signalement bij de politie kon opgeven. Hij vermoedt, dat vreemdelingen hem de poets hebben gebakken en is nadat hij aangifte van het geval had gedaan, zelf aan het opsporen gegaan. De daders zijn echter nog niet gevonden. TEGEN HET ZINKEN VAN SCHEPEN. Te Bregenz heeft een ingenieur, Liebe- trau, een proef genomen met zijn vinding om een zinkend schip voor den ondergang te bewaren. Op het meer van ConGanz werd verleden week een boot van 4 M. lengte, die van zijn apparaat tot het uit- persen van binnengedrongen water was voorzien, tot zinken gebracht De boot, die met 300 K G was belast, ?onk op een plek, waar het meer 14 M. diep is; de boot is te Iicht an bouw om, bij dieper zinken, een zwaarder waterdruk te doorstaan. Het apparaat was zoo gesteld, dat een uur later het binnengekomen water in voldoende mate zo 1 zijn verdreven, om de boot een weder opduiken mogelijk te maken. Enkele minuten na den bepaalden tijd zagen de toeschouwers inderdaad de boot met de voorsteven het eerst boven komen en daarna zich geheel met het bovenge- deelte uit het water verheffen. Het toestel kan 60 kub. meter water verdringen. Een groot schip moet dus van verscheidene toe- stellen zjjn voorzien en de commandant kan op de brug de toestellen, zoodra er water binnendringt al dadelijk in werking doen treden, zoodat het zinken van het schip wordt ondervangen, WEER EEN BAND1ETEN-OVERVAL TE NEW YORK. Het noordelijk deel van New-York werd Woensdag j.l. opgeschrikt doordat een zestal bandieten een juwelier neersloegen en trachtten met een aantal kastjes met diamanten ringen en andere sieraden zich uit de voeten te tpaken, Een politieagent vuurde en doodde een der inbrekers De anderen vluchtten en wierpen een deel van hun buit weg. Men is thaus nog in de dikke sneeuwlaag, die de stra'en bedekt, bezig te zoeken naar de vermiste juweelen. HET SPOOK IN HET ATELIER. Zondagavond speelde zich aan de Unter den Linden te Berlijn een ietwat vreemd geval af. Toen de eigeuares van een be- kend fotografisch atelier uit den schouw- burg kwam, bemerkte ze reeds van de straat, dat haar atelier schitterend verlicht was. Ze durfde niet alleen naar binnen, doch verzekerde zich van den steun van eenige moedige mannen, die met haar de trap op gingen. Toen men de deur open de, bleken alle lichten te branden, zelfs de groote booglampen en efifectlampen, die het fotografeeren bij donker weer of bij avond mogelijk maken. De eigenares zag meteen dat de lampen zaakkundig waren ingeschakeld en dat er blijkbaar een op- name was gemaakt. Men doerzocht het atelier en vond in een kleedhokje in een grooten Biedermeier- armstoel een schilderachtig verkleed paartje in diepen slaap. Beide jongelieden werden wakker geschud. Daarop verklaarde de jongeling, in wiens armen het nog heel jonge meisje rust had gezocht, dat hij eenige dagen lang de groote glazen lan- taarn boven het atelier had helpen repareeren. Hij had gezien, dat hij door een opening gemakkelijk in het atelier kon komen. Hij was nu juist jarig en wilde den dag vie- ren door van zichzelf en zijn meisje een foto te maken. Tegen het vallen van den avo d was hij met haar op hef glazen dak geklommen, kwam zoo *in het atelier en maakte toen een paar kiekjes. lie platen had hij onmiddellijk iu de donkere kamer ontwikkeld. Na deze kunstzinnige bezig- heid ontdekte het paar een gramafoon, danste tot middernacht en vierde met mee- gebrachten wijn en eetwaar zoolang den verjaardag, tot het doodvermoeid in den leunstoel neerzeeg en insliep. Het onderzoek, aldus de ;/B. Z. am Mittag", heeft aan het licht gebracht, dat de jonge man de waarheid had gesproken. De foto's, die hij had genomen, waren goed gelukt. EEN ONDERNEMENDE OPL1CHTER. Hoe voorzichtig men moet zijn met het schenken van zijn vertrouwen, blijkt weer uit het volgende verhaal in een der Fran- sche bladen. Ruim een jaar geleden nam een laken- handelaar uit Elbeuf (Frankrijk) als ver- trouwensman in zjjn dienst een jongen Parijzenaar, die uit Elbeuf geboortig was. De iakenhandelaar die op een goeden keer geld noodig had, trok cheques op zijn verschillende filialen in Parijs De bediende werd in vertrouwen genomen en belast met het verzilveren van die cheques. Hij schroomde echter niet van dit vertrouwen misbruik te maken en cheques ten name van zijn patroon uit te schrijven, waarvan hij het provenu in zijn eigen zak s*ak. Op deze wijze eigende hij zich in minder dan een jaar tijds een bedrag toe van ongeveer frs 120.000. De man. die het misplaatste vertrouwen van een groot aantal menschen schijnt te hebben genoten, werd ongeveer tegelijker tijd door eenige personen belast met het op rente zetten van een bedrag van 100 duizend frs. Hij gebruikte het geld echter voor zichzelf en besteedde het grootendeels voor het wedden op de coursus. De bedra gen die hij voor zijn patroon moest incas seeren gingen denzelfden' weg op. Ten- slotte teekende hij in wanhoop nog ver schillende cheques, waarvoor geen dekking was. Toen hij geen sou meer bezat, wendde hij zich tot zijn vrienden om raad, doch dezen konden hem niets beters aan- raden, dan zich bij de politie aan te geven. De man volgde dezen raad op en kwam met twee groote valiezen op het bureau van politie aan. Hij z-tte het geval aan den commissaris uiteen en daar deze dacht dat de bezoeker verduisterde stoffen in zijn koffers had, stelde hij hem naar aanleiding daarvan een vraag, waarop de man ant- woordde „U moet begrijpen, mijnheer de commissaris, dat vrienden, die mij den raad hebben gegeven mij tot u te wenden, heb ben verteld, dat men in de gevaDgenis zeer slecht gekleed wordt. Aangezien het mogelijk is, dat ik daar gedurende eenigen tijd zal moeten verblijven heb ik mijn voorzorgsmaatregelen genomen en heb mijn el en mijn stoffen meegebracht in de hoop daar zaken te doen. De commissaris had blijkbaar met dezen werkyver niet veel op, want de kofFers met inhoud zjjn in beslag genomen. EEN SCHILLINGENDIEF IN EEN HACHELUKE POSIT1E. Lndwich Wetchy, een nacbtwaker met niet al te gunstig verleden, had zich door valsche getuigschriften den vertreuwenspost van inpakker bij de hooldmunt weten te verzekeren. Op een dag had hij grooter jjver bij het inpakken dan van een werk- man geeischt kan worden hij pakte niet alleen 1000 schillingstukken in een zak, maar pakte ze daarna met zak en al nog eens in en wel. in z'n werkbroek. De man trachtte zich met zijn buit te verwij deren, maar daar sprong de band van zijn broek en de man met de duizend schillin gen stond duizend angsten uit, dat zijn zilveren last over den vloer zou duikelen. Hij simuleerde hevige buikpijn en met beide handen krampachtig op zijn schilliu- gen, wist hij een afgelegen zaal te berei- ken Daar gespte hij zijn sokkenhouders stevig aan en liet de zilveren stukken in zijn onderbroek glijden. Zijn leven hing nu aan zij a sokkenhouders. Braken deze, dan zouien de gestolen geldstukken een rinkelende aanklacbt tegen hem inbrengeo. Maar ze hielden en de inpakker wist, hoe wel met zware voeten, den uitgang te be- reiken, na 00k de eontrole door zijnsimu- latie misleid te hebben Eenmaal buiten begroef hij zijn schat in het stadspark. Toen hij eenigen tijd daarna het geld weer opgroef merkte hij tot zijn schrik, dat hij geen nieuwe schillingen had meegenomen, maar oude, die bojt<m koers geraakt wa ren. Geen nood, weldra was een ver- valschte brief opgesteld, wairin een bekende firma mededeelde, dat de oude schillingen nog in haar kas waren gevonden en om inwisseling verzocht. Hierop werd grif ingegaan en nu brak voor den schillingen- dief een vroolijk leventje aan. Intusschen, dat was slechts van korten duur. De schil lingen werden vermist en weldra leidden twee schill ngen, die Wetchy bij het om- keeren van den zak in zijn onderbroek on- gemerkt had verloren, het spoor naar den dader, die ingerekend werd en tenslotte maar bekende. Joseph Dafoe, een baas van 106 jaar oud, is dezer dagen geopereerd in een ziekenhuis te Kingston (Ontario) Deoperatie is geslaagd en de doctoren voorspellen hem een lang leven. BOTSING TUS3CHEN TRE1N EN AUTO. Een auto van een sigarettenfabriek te Breslau is nabij Kunzendorf door de ges'oten overwegboomen gereden en door een voor- bijgaanden trein gegrepenf Een der inzit- tenden, een zekere Kurt Grasman, was op slag dood. De chauffeur, die 300 M. door den trein werd medegesleurd, is zwaar ge- wond. -"--if - r,--]r~,j-ii-fimirmnnniwa ZWARE SNEEUWVAL IN HET REUZENGEBERGTE. In het Reuzengebergte heerscht sedert Dinsdag een zware sneeuwval. Op de toppen ligt de sneeuw zestig centimeter hoog, en in de bergdorpen twintig tot vijfen- twin'ig centimeter.' Het sneeuwt voort bij drie graden vorst. In het ual heeft het herhaaldelijk geregend. DE ,/KROON VAN ALBANIE" AAN TWEE BRITTEN AANGEBODEN Twee Engelsche edellieden beweren, dat hun onlangs de troon van Albanie is aan- geboden en dat ze dien geweigerd hebben. De een is Lord Headley, de ander Sir Charles E. A. Waktin Hamilton. Beiden zijn Mohammedanen Lord Headley is zelfs voorzitter van de Britsch Moslem Society en deed verleden jaar een pelgrimstocht naar Mekka. Hamilton beweerde tegenover een re- presentant van Central News, dat hem het kooingschap over Albanie was aan- geboden door een vergadering van Moham medanen in de Moskee te Woking (bij Londen) maar dat hij had g -weigerd, omdat hij zich te zeer Engelschman voelde. Lord Headley heeft verteld, dat hem de Albaneesche troon driemaal is geoffreerd. Het bezwaar is, zei hij, dat er geen safaris aan is verbonden. Ik heb toen verklaard, dat ik er over zou nadenken, wanneer men mij 100.000 pond ineen3 en 10.000 pond ieder jaar garandeerde. Dat konden zij nieten daarom weigerde ik. De Albaneesche gezant heeft de beweer- sels van deze twee zonderlinge ei'andbe- woners op de meest nadrukkelgke wyze tegengesproken EEN NIEUWE TRUC. Een winkelier te Hamburg is de dupe geworden van een nieuwe true. Een on geveer 25-jarige elegant gekleede vrouw kocht in zijn *aak voor een waarde van M 750. Zij zeide geen geld bij zich te hebben, waarom zij den chef verzocht haar een bediende met de goederen mede te geven om ze thuis te kunnen betalen. De koopster riep een huurauto aan, waarin 00k de bediende meereed. Onderweg liet zij voor een andere zaak halt houden, de vrouw stapte uit en kwam een oogenblik later met een ander pakke- t.erug. Men reed verder, totdat zij wederom bij een andere zaak liet stoppen, waar de vrouw den bediende verzocht, het tweede pakket even te willen afgeven. terwijl zij zelf in de auto zou wachten. Toen de jonge man terugkwam was de auto verdwenen. Het tweede pakket bleek slechts papier te be vatten, zoodat de winkelier. ondanks zijn voorzichtigheid voor M. 750 in den nek is gezien. DE AMER1KAANSCHE KRUISWOORD- RAADSEL-WOEDE De cross-word rage heeft in Amerika zulke vormen aangenomen, dat een spoor- weg-maatschappij er zelfs is toe overgegaan de menu's in haar restauratiewagens van de zeer begeerde puzzles te voorzien. Wie 1 etende het geval niet kan oplossen kriigt toestemming de menu's mee te nemen om er zich elders het hoofd over te breken Ten einde het oplos-werk te vergemakke- lijken, heeft de maatschappij de vriendelijk- heid gehad de restauratiewagens te voorzien van Webster's Dictionary, benevens van een synoniemenboek. PER VLIEGTU1G NAAR DEN ETNA. Europa's grootste vulkaan, de Etna, is bezocht door twee vliegtuigen van de Italiaansche Luchtvaartafdeeling te Catania. TijfJens dezen tocht heeft een film operateur aan boord van het vliegtuig, dat werd be stuurd door commandant Biggio, opnamen gemaakt van het werken van den krater. Langen tijd, nadat men Catania had verlaten, was de Etna nog niet te zien slechts het licht, komende via den Noord-Oostelijken krater wees, door de wolken heen, den vliagei-s den weg aan. Men bewoog zich op een hoogte van 3050 meter, alvorens de gevaarlijke zone, waar de heete lucht verraderlijk werkt, te bereiken. De machine van Biggio vloog daarna op een hoogte van 39 meter over den centralen krater en bereikte tenslotte, tot een hoogte van 35 meter, dalende, 't centrum van den krater. Het tweede vliegtuig, bestuurddoor luitenant Barberis, met een fotograaf aan boord, had eveneens succes. Het vloog op grooter hoogte dan de eerste machine. De geheele vlucht heeft 70 minuten geduurd. H«t is, naar gemeld wordt, de meest volledige excursie van dien aard geweest. Het gebmrde om halfzeven in het sel- derijpakhuis van A. J. Sordello, te New York Vijftien wmklieden hadden juist hun dagtaak beeinigd en hun weekgeld ge'iad, en stonden gereed om weg te gaan, toen plotseling 3 jonge mannen met revol vers gewapend het pakhuis binnendrongen. Hands up" klonk het door de ruimte, en 15 -ti-rke mannen die gawend waren met zware kisten selderjj te ballen als met speelgoed, staken "gedwee de gespierde ar men de hoogte in en zagen gedwee toe. hoe een der bandieten de zuur verdiende dollars uit de zakken der werklieden haalde, terwijl de be de anderen den troep met hun revolveis in bedwang hielden. Totdat een van de werklieden knorrig werd en waagde tegen te sputteren. Eea dsr bandieten sloeg hem hevig met de ko'f van zijn revol ver over den mond en de wt-rkman viel. Dit was echter tevens voor de andere 14 het sein om de gehoorzaamheid aan het edele drittal op te zeggen. Als rij tooverslag gingen de 14 paren armen om- laag, grepen bjjien en messen, waarmede zij anders de selderijkisten bewerkten. en vielen op de roovers aan. Qveral vielen houwen, slagen, steken. De drie indringers Ipadden het zwaar te verantwoorden. Uit- gepot, en met verlies van veel bloed traeb- ten zij te retireeren, de deur te bereiken en door een snelle vlucht het veege lijf te redden. Twee van hen Maagden in die poging, doch de derde moest zijn brutaal stukje met zijn vrijheid bekoopen Met vei« wonden aan het hoofd en verscheidene steken in de borst, k in de man het niet tot aan de deur biengen en werd gepakt. HET ,/KOKENDE DORP". De Oostenrijksche wereldreizigster A. M- Karlin, die een reis om de wereld maakti is op een van haar tochten aatigekomen in een merkwaa-dig dorp in Nieuw Zeeland, Whakarewara, dat zij het »kokende dorp" noemt. In dit plaatsje wordt het etenge- kookt op een centraal vuur, dat echter door geen menschelijken stoker gestookt behoeft te worden. Het dorp is n.l. gelegen in een vulcanisch gebied en overal in het rond ziet men den k^keuden damp uit den grond opstijgen. De inwoners weten van deze omstandigheid een kostbaar gebruik te maken. Hier ziet men een potje aard- appelen boven eea spleet te koken hangen, daar wordt een heerlijk stukje varkens- vleesch gaar gebraden. Ginds ?it een kind in een kleine spelonk een lauw bad te nemen, verderop verzorgen nijvere huis- moeders het waschgoed in een gratis waschinrichting. De kwestie van de gemeen- telijke waschinrichting is daar niet brandend! GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 3 Februari 1925, des voormkklags 10 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, M. W. Koster, A. E. C. Kruijsse, J. Weijns, J. M. Baert, A. Th. 't Gilde, Ed. van de Casteel, F. Dieleman, J. de Feijter en P. de Feijter. Secretaris de heer J. L. J. Maris. Afwezig de heer Ph. J. van Dixhoorn. (2. Slot.) 3. Herstemming over het verzoek van Pa- trimonium om subsidie voor hare biblio- theek. De VOORZITTER stelt aan de orde de her stemming over het voorstel van Burgemeester en Wethouders, in de vorige vergadering ge daan naar aanleiding van het verzoek der af- deeling Axel van het Nederlandsch Werklie- denverbond Patrimonium, om aan die vereeni- ging ten bahoeve harer bibliotheek een subsi die te verleenen van f 100 en eene commissie te benoemen van 3 personen, die bereid wordt bevonden om toezicht te houden op de boeken welke ter lezing worden verstrekt. De heer OGGEL, die de vorige vergadering niet tegenwoordig was, wenscht gaame zijn stem te motiveeren. Het door Burgemeester en Wethouders gedaan voorstel, is door hem in het college gedaan. Hij meende, dat dit zou zijn een soort Ibemiddelingsvoorstel, waarmede men zich algeimeen zou kunnen vereenigen. Hem is echter uit de notulen gebleken, en uit den uitslag der stemming, dat er veel ver- deeldheid over bestaat. In verband daarmede en 00k in verband met de hem gebleken moei- lijkheid om een commissie te benoemen, is hij van meening veranderd, en zal tegen het voorstel stemmen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. I vergeet dan vooral niet dat PUROL n-unun thuismagontbreken als een ander artikel van dagelijksch gebruik. De heer BAERT vraagt nog inlichtingen omtrent de strekking van het voorstel, die-de voorzitter hem geeft. Bij de stemming staken de stemmen voor de tweede maal en wordt het voorstel dus geacht te zijn verworpen. Voor -stemmen de heeren Koster, Baert, Weijns, P. de Feijter en 't Gilde; tegen stem- men de heeren Kruijsse, J. de Fefjter, Diele man, Van de Casteel en Oggel. 4. Verkoop van bouw grond. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken stellen Burgemeester en Wethouders voor: a. te verkoopen aan G. van Kampen te Hil- versum een perceel bouwterrein, zijnde een ge deelte van perceel 15 en het daaropvolgende tot een breedte van 15 M., liggende aan de Prins Hendrikstraat, naast het perceel van den heer P. de Jonge, ter grootte van 421 M2.; b. te verkoopen aan M. de Keizer te Axel een perceel bouwterrein naast het reeds door hem gekoehte perceel no. 30, doch zoodanig, dat de eindscheiding van perceel no. 30 00k doorloopt over deze strook van 5 M. breedte, zooals door Burgemeester en Wethouders op de teekening in rood is aangegeven. De te ver koopen grond is een deel van perceel no. 31 ter grootte van 100 M2. en gelegen aan de Wilhel- mina straat; c. te verkoopen aan Jac. Houg te Axel, een perceel bouwgrond, gelegen in de Prins Hen drikstraat, zijnde perceel no. 19 van het plan, ter grootte van 155 M2.; d. te verkoopen aan Corn. Deij te Axel, een perceel bouwgrond, gelegen aan de Juliana- straat, zijnde perceel no. 47 en 48 ged.; e. te verkoopen aan Adr. de Visser, te Axel, een perceel bouwgrond no. 46 en een deel van no. 45 van het plan, ter oppervlakte van pi.m. 185 M2. De heer 't GILDE, die instemming betuigt met het standpunt, dat Burgemeester en Wet houders hebben ingenomen omtrent het ver zoek van den heer Keijzer, daar de gemeente daar anders met een stukje grond zou blijven zitten, dat het naastliggend terrein zou ont- sieren, vraagt, of de verkoop aan Keijzer op den door Burgemeester en Wethouders voor- gestelden eisch zou kunnen afstuiten. De VOORZITTER kan dit niet zeggen; de heer Keijzer weet, wat Burgemeester en Wet houders zouden voorstellen. Indien hij dat niet wil, wordt het perceel niet verkocht. De heer OGGEL deelt mede, dat hij wel heeft geschreven om ontslagen te worden van de verplichting tot koopen van dat stukje, maar Burgemeester en Wethouders meenen daaraan niet te kunnen toegeven. Voor de ge meente zou dat stukje geen waarde meer hebben. De voorstellen worden aangenomen met al- gemeene stemmen. De VOORZITTER deelt mede, dat nog is in gekomen een verzoek van L. P. Ortelee, stoe- lenmatter, wonende aan de Oosterstraat te Axel, om hem een stukje grond te verkoopen, gelegen in de Oude Wijk, achter zijn woonkuis, waarop thans zijn werkplaats staat, terwijl Abr. Oppe, veldarbeider, te Axel, een stukje grond wil koopen van het terrein waar vroeger de noodwoningen hebben gestaan. Burgemeester en Wethouders moeten advi- seeren die verzoeken niet in te willigen, in ver band met de uitbreidingsplannen der gemeen te, aangezien de gevraagde terreinen zouden kunnen noodig zijn voor het aanleggen van nieuwe straten naar het geprojecteerde bouw terrein. De heer 't GILDE verklaart zich te verbeu- gen over het voorstel van Burgemeester eh Wethouders, omdat daaruit blijkt, dat zij voor- nemens zijn, 00k hfet andere deel van het aan- gekochte terrein voor bouwterrein in orde te brengen. Hij juicht dit toe, omdat er naar zijn meening meer behoefte is aan goedkoop terrein voor het bouwen van anbeiderswoningen, dan aan bouwgrond voor beter gesitueerden. Hij wil vragem, hoever Burgemeester en Wethouders met de doorvoering van hun plan al gevorderd zijn. Hij zou het college vriende- lijk in overweging willen geven, am niet te lang met het in exploitatie brengen daarvan te wachten. Hij meent, dat het minder erg is, als er eens een straat enkele jaren zou blijven liggen eer die volgebouwd is. Hij verwacht. dat, als de gelegenheid er is, er 00k gekocht zal worden. T, De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders na afloop dezer verga dering zullen bijeenkomen om te spreken over het egaliseeren van den vestingwal en dat dan vermoedelijk hierover 00k wel gesproken za worden. De heer OGGEL merkt op, dat dan 00k kan gesproken worden, over verdere aansluiting met de Oosterstraat, die kan dan 00k doorge- trokken worden. De VOORZITTER geeft nog te kennen, dat het op het oogenblik nog slechts een denkbeeld is van hem en den gemeenteopzichter. Als het bijrval ondervindt, kan er misschien in de vol gende vergadering een voorstel worden gedaan. De heer 't GILDE merkt op, dat, als er de volgende vergadering reeds een voorstel zou kunnen zijn, het 00k geen zin meer heeft, om aan hen den grond te verhuren, want de be- langhebbenden zouden 00k wel genegen zijn dien grond te huren. De heer KRUIJSSE geeft te kennen, dat hy ongeveer hetzelfde had willen zeggen als de heer 't Gilde. Hij zou echter de adressen met willen afwijzen, doch die aarihouden tot de straten zijn geprojecteerd. Als dan daarmede niet te lang gewacht wordt, kan er al spoedig op beslist worden. Er bestaat nu gelegenheid, om een beslissing nog te rekken. Als de ver zoeken worden afgewezen moeten belangiieb- benden later weer een verzoek doen en zyn anderen hen misschien voor. De VOORZITTER zou er 00k voor zyn, deze menschen later niet te passeeren, en kan zich met het denkbeeld van aanhouding wel ver- eeDeheer VAN DE CASTEEL wijst op 7 of 8 op het terrein staande boomen, die nu naar znn meening veel beschadigd worden. Men kon die naar ziin meening beter verkoopen. De VOORZITTER zegt overweging toe. Met algemeene stemmen wordt besloten eene beslissing op de verzoeken van Ortelee en Oppe tot later aan te houden. 5. Opheffing onbewoonbaarverklaring. Ingekomen is een verzoek van P. Duijm, om de onbewoonbaarverklaring der womng stean- de aan de Kanaalkade, A no. 116, in te trekken De VOORZITTER geeft te kennen, dat uit het rapport der Gezondheidscommissie blijkt, dat aan de woning de noodige verbetenngen zijn aangebracht, en denhalve de reden van on- bewoonbaarverklaring zijn vervallen. Zij stellen mitsdien voor op het verzoek gun stig te beschikken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 6