H a ndels bericht tn. BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Zijn Uw handen en leppen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel ge- nezende Purol. In doozen van 30, 60 en 90 cts. Bij apothekers en drogisten. PUROL verkrijgbaar bij Fa. A. van Overbeeke—Leunis. aanvraag voor een dergelijke concessie in- gediend, maar door toedoen van wijlen lord Kitchener werd de toestemming geweigerd. Nu het Engelsche gezag uit Egypte is terug- getrokken sohijnt de kans op succes grooter te zijn, althans de tegenwoordige Egyptisohe regeering schijnt er wel ooren naar te beb- ben. Niet alleen zou de Egyptische schat- kist er een aardige duit aan verdienen, maar Heliopolis zou daardoor ook een aantrek- kingspunt voor de vteemdelingen worden. D E G R A VIN -DI EN STB ODE. Te Ostende is onlangs op het strand het Jijk gevonden van een keukenmeid uit een der villa's aldaar. De door haar achterge- laten voorwerpen werden onderzocht. O.a. werden twee kistjes gevonden met parel- snoeren, ringen met briljamten en diaman- ten. armbanden en zoo meer, benevens een lijst van Oostenrij'ksdhe waardepapieren. Na verder ondenzoek is door middel van papie- ren, op naam van barones Maria-Victoria von Selis-Lewis ton worden uitgemaakt, dat de keukenmeid, die zich Maria Poppe Het noemen, een Oostenrijksche barones was, die, naar men vermoedt, liever dienst- bode was geworden, dan zich van haar juweelen te ontdoen. EEN SCHERP LESJE. Voor den rechter te Willesden heeft Dins- dag een man terechtgestaan, die zijn vrouw had afgeranseld. Bij zijn verdediging zeide de man het volgende: ,,Het spijt mij erg, doch ik werd twee uren met twee kleine kin- deren alleen gelaten, die zoo hard schreeuw- den, dait ik het er op rnijn zenuwen van kreeg. Er is geen enkel man, die zooiets vendragen kan." Hierop deelde de magistraat aan den man het volgende lesje toe: „Een vrouw moet dit geschreeuw verdragen, niet slechts gedurende twee uren, dooh dag in dag uit. U verdiende ruimschoots een maand dwang- arbeid, doch terwille van uw vrouw volsta ik met een boete van veertig shilling", EEN VELDWACHTER ERNST1G M1SHANDELD. Aan „De Tijd" wordt het volgende ge- meld: Woensdagavond omstreeks zeven uur kwam de nachtwaiker van het dorp Putten (Veluwe) voorbij het z.g.n. petroleumhuisje, waar een man te rusten zat. Op zijn vrien- delijken groet van „Goeden avond" werd de nachtwaker op barre manier uitgescholden, Daar hij ongewapend was, toos hij de wijste partij en ging verder. Hij waarschuwde den veldwaChter, die met hem terugging, beiden werden niet minder vriendelijk ontvangen. Op de vraag van den veldwachter, wie hij was, vehtoos die man geen antwoord te geven, waarop hij werd uitgenoodigd mee te gaan, waartoe hij bereid was. Toen zij met hun drieen een eindje verder waren, gaf de. ombekende den veldwachter met een hard voorwerp zulk een hevigen klap over het hoofd, dat over het geheele hoofd een diepe wonde ontsfond, en de man in zorgwekken- den toestand neerzeeg. De ombekende maak- te zich ijlings uit de voeten en verdween zander eenig spoor achter te laten. De veld wachter was gewapend, de nadhtwaker niet. Donderdag kwam de aangevallene veld wachter enlkele keeren even bijZijn toe- <nmd is eohter zeer zorgwekkend. ZIJ HAD ZICH MAAR ARM GEHOUDEN. Bij een vrouw te Drouwen w-ier woning was ingewaaid, en die daarom in het armen- werkhuis was opgenomen, werd een gelde- liik bedrag van /2100 gevonden. Er waren nog ongeopende melkbriefjes met geld van het jaar 1902 in haar bezit. Reeds lang werd die vrouw door de dia- cornie bedeeld. Nog kort geleden betaalde de diaconie een bakkersrekening voor aan haar geleverd brood. Haar geld is nu op rente belegd en haar ingewaaide woning zal wellicht herbouwd worden. EEN GEPLAAGD MILLIONNAIR. Alle kwellingen die aan een millionnair te vvachten staan als hij terugkomt in het land dat hij jaren geleden als een arme stakker verliet, zijn dezer dagen overkomen aan den millionnair MacRae bij zijn terugkeer in zijn geboorteland Engeland na een afwezig- heid van achttien jaar, gedurende welke hij in Argentinie kans zag in de olie zijn groot f.irtuin bijeen te garen. De merkwaardigheid heeft zich nu voor- gedaan, dat zijn familie zich tijdens zijn af- wezigheid met eenige honderden leden schijnt te hebben uitgebreid, allemaal per- sonen, van wier bestaan hij geheel onkundlg was gebleven tot op dit oogenblik. Geen rustig uur kon de geplaagde mil lionnair zich meer in zijn Londensche hotel- kamers veroorloven. Honderden brieven stroomden hem dagelijks toe van personen, die, blijkbaar toegevend aan een zeker fa- miliezwak niet konden nalaten zijn geheu- gen omtrent hun bestaan wat op te frisschen door hem in hun verschillende kwaliteiten van oom, tante, neef, nieht, enz., een zoo hartelijk mogelijk welkom in het vaderland toe te roepen. Anderen hechtten meer waarde aan het gesproken woord, vandaar dat al voor ach- ten 's morgens tientallen bezoekende „fd- milieleden" belangstellend voor des million- nairs kamerdeuren queue maakten. Bovendien beging MacRae de fout te ver- klaren, dat hij naar Glasgow zou gaan om te trachten zijn vader weerom te vinden. Deze openhartige bekentenis heeft namelijk tot gevolg gehad, dat een der briefschrijvers, wien dat ter oore was gekomen, zijn epistel aanving met de woorden: „Geliefde zoon, als ik mij niet vergis, geloof ik, dat je je reis naar Glasgow beter kunt opgeven, om- dat ik meen, dat ik zelf je bloedeigen vader ben. Misschien zal je sdhrikken als je me ziet en me niet meer herkennen, want mijn gezicht is wat misvormd door een brand." Dat deed de maat overloopen met het ge volg, dat de millionnair ijlings weer zijn koffers pakte en met de eerste de beste ge- legenheid naar Schotland vertrok. HET PARELSNOER VAN PRINSES DE BROGLIE GESTOLEN. De prins en prinses De Broglie bewoon- den sedert eenige weken eenige mooie ver- trekken op de tweede etage van een huis aan de Avenue Alphand, te Parijs. Zij had den drie bedienden en een kamenier. Gedurende een paar dagen waren in de vertrekken eenige werklieden, schilders en decorateurs werkzaam geweest. De prins maakte van deze gelegemheid gebruik om het slot van zijn brandlkast te laten reparee- ren, waardoor eenige mooie sieraden, zoo- als een collier van 80 paarlen, ter waarde van ongeveer 300.000 francs, een armband ter waarde van 80.000 francs en een ring van ongeveer gelijke waarde tijdelijk in een kast van het boudoir der prinses geborgen moesten worden; dit boudoir bevindt zich vlak bij de kamer der kamenier. Dezer dagen droeg Mme de Broglie de sieraden aan het diner en legde ze des avonds weer in bovengenoemde kast, doch vergat de kast af te Sluiten. Den volgenden morgen na het ontbijt werden de sieraden vermist. De commissaris van politic van het des- betreffende district werd gewaarschuwd en deze stelde een onderzoek in de vertrekken in, bijgestaan door drie inspecteurs. De commissaris constateerde, dat geen emkel vreemd persoon de vertrekken, waar door- loopend iemand geweest was, had kunnen binnenkomen en vertrok, nadat de verkla- ringen van den prins, de prinses en de be dienden waren opgeteekend. Diemzelfden avond kwam de commissaris er achter, dat men den armband had terug- gevonden onder een dekkleed, dat over het tapijt in den salon was gelegd, wegens de restauraties aan de schilderijen enz. Thans ontbraken nog de ring en het paarlencollier. Dit collier, dat bij het huwelijik van de prin ses was samengesteld uit 71 parels, was vergroot met negen nieuwe parels door een Parijschen juwelier. Het collier is bij de ju- weliers bekend, zooals alle sieraden van groote waarde en men acht het dan ook on- waarschijnlijlk, dat de dief of de dieven het gemakkelijk van de hand zullen kunnen doen. HEEL GEZIN VERMOORD. Uit Cagliari (Sardinie) wordt gemeld, dat onbekende moordenaars Donderdagnacht het huis van een inwoner zijn binnenge- drongen en 8 leden van de familie hebben vermoord, terwijl dezen sliepen. EEN HARD V0NN1S. Een Engelsche schipper, een zekere William Loftis, die zich schuldig heeft gemaakt aan het overtreden van de visscherij- wetten, is in lJsland tot een zware straf veroordeeld, n 1. tot het betalen van een boete van 20.000 kronen (ongeveer 8000), of tien jaar gevangenisstraf. Aangezien Loftis de hem opgelegde boete niet kan betalen, zal hjj de gevangenis in moeten. In Engeland bemceit men zich intusschen met het geval en men zal de regeeririg verzoeken, een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden van arrestatie en be- rechting. Ook wordt een publieke in- schrijving geopend onder de visscherslieden om het bedrag der boete bijeeo in brengen en op deze wijze Loftis' invrijheidsstelliiig te verkrijgen. NOG BiJTIJDS GERED. De man, die met de laatste Mont Everest- expeditie als filmoperateur is mee geweest, en voor ontzettende gevaren heeft gestaan, heeft zijn leven en dat van een ander alleen te danken aan zijn buitengewone geestkrachtin zijn huiskamer. De man kwam dezer dagen met zijn vrouw te Londen thuis, toen zijn vrouw na eenigen tjjd zeide, dat zij zich niet lekker voelde. De man zelf voelde zich ook niet lekker en drong er op aan, dat zij naar bed zou gaan, dan zou hij om den doktor telefoneeren. De vrouw trachtte dat te doen, doch zakte onderweg ineen. De filmoperateur voelde het ook komen, doch wist zich, dank zij zijn buitengewone geestkracht naar de telefoon te slepen, den dokter (die natuurljjk dadelijk begreep, dat er onmiddellijk gevaar was) te telefoneeren en daarna de voordeur te bereiken, en die open te rukken. In de voordeur zakte toen de man ineen. Gelukkig kwam de dokter nog net bjjtijds om de levensgeesten weer op te wekken. De oorzaak was een gaslek. EEN MISDAAD OP ZEE. Een 17-jarige jongen, Marc Pernet, die sedert eenige dagen werkloos in Algiers ronddoolde, had kennis gemaakt met een 22-jarigen Belg, Leon Baquet, uit Lode- linsart (Henegouwen) afkomstig. Tezamen begaven ze zich naar Pascal Montagna, een motorbootverhuurder, en v^rzochten dezen hen een uurtje op zee rond te varen. Toen zij de haven van Algiers hadden ver- laten en zich buiten het bereik van eenig schip bevonden, wierpen zij zich op den niets vermoedenden schipper en wurgden hem. waarna zij hem overboord gooiden. Toen zij terugkeeren wilden bleek de motor niet meer te werken bij gebrek aan benzine. Zij poogden met behulp van een zeiltje voort te komen, doch dreven steeds verder de open zee in. Ongeveer zes-en-dertig uur later kwam het Nederlandsche schip Stentor", van Port-Said naar Amsterdam op weg, in zicht. Zij werden opgepikt, zouden echter aan den ingang van de haven worden afgezet, daar het schip Algiers niet aandeed. De loods aan boord vond de houding der beide jongens evenwel verdacht, herkende bovendien het schuitje van Mon tagna en waarschuwde de politie, die de moordenaars arresteerde. EEN PSEUDO-MONN1K. De Trappister monniken te Rome, die een bloeiend bedrijf hebben in de fabricage van chocolade en likeuren, zijn slachtoffer geworden van een listig opgezet bedrog, het werk van een schranderen boef, die een van hun kloosters had weten binnen te komen en daar versch idene maanden geleefd had, zich uitgevend voor een monnik. Eenigen tijd geleden arriveerde een mon nik aan het klooster en vroeg toelating, zeggende, dat hij kwam van een van de Trappistenkloosters uit Noord-Italie en dat hem een missia was toevertrouwd. Toen nu een dezer dagen een der monnikken zijn gewone morgenronde deed en zijn breeders wekte met deu uitroep „Herin ner u, breeder, dat gij sterven moet", vond hij de eel van den vreemdeling leeg. Bij een haastig onderzoek werd vastgesteld, dat de man ontviucht was met medeneming van alle waardevolle zaken welke het kloos ter bevatte. Vastgesteld is reeds, dat de diefstal gepleegd is door een bekenden dief die al drie jaar gevangenisstraf achter den rug heeft. DRAMAT1SCHE GEVAL. De Daily Herald" meldt het volgende pramatische geval, dat zich te Parijs zou hebben afgespeeld Het gebeurde in de Rue de la Paix, in een der sjickste modehuizen der Lichtstad, schitterend van kunstlicht en vol van de kostbaarste gewaden Komt binnen een eenvoudig gekleede dame. Het is mevrouw Krassin, de vrouw van den Sovjet-gezant te Parijs. Tegemoet treedt haar een jonge verkoop- ster, toonbeeld van gratie, charme en voor- komendheid zichtbaar verlangend de be- zoekster van dienst te zijn, haar te helpen met raad en k^rend oordeel. Na een poosje heeft de dame uitgezocht. z/Wil mevrouw »oo goed zijn, naam en adres te geven vraagt de verkoopster, die zoo haar best heeft gadaan. Mevrouw Krassin", is het antwoord. Waarop het gelaat van het slanke, gra- cieuse meisje plots een harde, ijskoude uit- drukking krijgt en zij. met b'iksemende oogen zegt,,lk ben prinses Olga. Wilt ge u alstublieft tot een andere verkoopster wenden HOE MEN BERGEN MAAKT. Voor de filmfabrikanten is htt de groot- ste kunst, met de kleinst mogelijke kosten en in den kortsmogelijken tijd een film tooneel samen te stel en Nu \yas hierdij een groote moeilijkheidsoms is 't noodig een omgeving te hebbe die zich niet zoo maar laat opbouwen bij v. het interieur van een kerk, een kasteel met torens, een woning in het hooggebergte. Hiervoor was men dan gedwongen met het heele personnel en alle toestellen een soms verre en dure reis te maken Om dit te ontgaan, is men er toer toe gekomen om dubbele opnemingen te doen. Men begon met het eigenlijke tafereel, waarbij men den ongewenschten achtergrond maskeerde, en nam daarna op dezeltde film een schilderij op, dat de voorstelling van de wel verlangde omgeving had Met groote ervaring en handigheid gelukte dit wel vrij goed, maar de kans was toch erg groot, dat men de scheidingslijn der twee opne mingen ontdekte. In den lateren tijd is men op het idee gekomen een glasplaat te gebruiken en daarmee verkrijgt men tegenwoordig zeer fraaie resultaten zonder gr ote kosten. Men eemt een groot stuk spiegelglas, dat overal volkomen zuiver en vrij van kleuren is, circa 200 c M. breed tn 125 c.M. hoog, en zet dit in een houten lijst. Men plaatst dit op d'e juiste plaats voor het tafereel, dat men wil opnemen, dus lusschen dit en de camera in. Nu komt de schi der en ontwerpt op het glas de geheele omgeving en achtergrond, die men wenschtzoo kan men dus een eenvoudig landschap veranderen in een indrukwekkend berggezicht, een kerk schil deren om een tafereel, dat e gens in de open lucht speelt, enz. Wil meD het heel mooi maken en ontdekking van de kunst- greep voorkomen, dan bljjft de schilder doorwerken, als de opneming reeds aan den gang is. Duurt deze immers wat lang, dan kan in dien tijd de belichting veran deren de zon staat hoogjr of lager of de lucht wordt bewolkt. In zoo'n geval moet de schilder het geval weer bgwerken, bij v. de schaduwen anders laten vallen, het licht ia overeenstemming brengen met de nieuwe natuurljjke belich ting enz Volgens de Scientific American heeft men al vele maanden het resultaat van deze methode op het scherm kunnen bewonderen en de meest grootsche taferee- len, waarvan men zich verbaasd afvroeg, hoe ze toch waren opgenomen, zijn op deze manier vervaardigd. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. HuwelijksHvoltrekkingen, 21 Jan. Marinus Roth, oud 29 j., jm. en Wilihelmina Louise Jansen, oud 22 j., jd. 22 Jan. Johannes Harms, oud 27 j., jm. en Maria Cornelia Anna de Jonge, oud 23 j., jd. Krijn Comelis Hamelink, oud 21 j., jm. en Miaria Jacoiba Eekhout, oud 18 j., jd. Geboorten. 17 Jan. Cornelia, d. van Pieter van Doeselaar en van Catharina Magdalena Eekhout. 18 Jan. Bernardus Johannes Victo ria, d. van Joseph Emanuel Marie Bonte en van Anna Maria van Mossevelde. Gerardus Abraham, z. van Leunis van de Wege en van Wilhelmina Christina Lansen 22 Jan. Willem, z. van Johannes Geerard Verhelst en van Cor nelia de Groote. 24 Jan. Leunis Jacobus, z. van Jan Jacobus Kolijn en van Susanna Ca tharina Miohielsen. HULST. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Dec. Karel Lu- dovicus de Cock, oud 35 j., jm. en Elisabeth de Rijck, oud 25 j., jd. 16 Dec. Petrus Augus- tinus van de Velde, oud 53 j., weduwn en Co- leta Smit, oud 53 j., jd. Geboorten. 6 Dec. Richard Gerardus, z. van Petrus Franciscus Heijens en van Adriana Cor nelia Bol. 22 Dec. Albert Julien, z. van Leo pold Mortier en van Maria J. de Kock. 25 Dec. Marcel Edgard Justine, z. van Charles L. Verwilligen en van Alphonsina S. E Duvivier. 31 Dec. Rachel Mathilde, d. van Cornelius van de Lavoir en van Anna M. Roskam. Overlijden. 1 Dec. Pieter Johannes van de Walle, oud 64 j., weduwn. van Mathilde Gijsel. 14 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Cornelis A. Marijs en van Johanna. H. Geldof. 22 Dec. Rosalie Beerten, oud 78 j., wed. van Johannes Fran ciscus Schauwaert. 23 Dec. Apolonia de Waal, oud 50 j., echtg van Antonius Dutree. VERKOOPINGEN, AANBESTED1NGEN, UITVOERINGEN, ENZ- 26 Januari. Tooneelvoorstelling door het Vlaams Velkstoneel in het Concert- en Bioscoop- gebouw. 27 Januari. Openbare Verkooping van een dubbel Woonhuis met Vlasfabriek te Ter Neuzen, Sluiskil. Notaris Dregmans. Aanbesteding van de levering van Kunstmeststoften, Mai's en Lijnschilfers te Oosterland. Vereeniging D. E. S. te Oosterland. Ledenvergadering van den Bond van Staatspensionneerinig, Afd. Ter Neuzen. 30 Januari. Aanbesteding van het bouwen van een Woonihuis met schuur enz. te Axel. Architect L. de Bruijne. Aambesiteding van de levering van Kunstmeststoffen te St. Maartensdijk. Vereeniging Landbouwbelang. 31 Januari. Prijsopgave voor het leveren van Stort- steen te Middelburg. Polder Walcheren. Aanbesteding van het bouwen van een Burgerwoonhuis te Ter Neuzen (Sluiskil). Architect P. A. Ga'lle. 2 Feibruari. Prijsopgaaf gevraagd voor de levering van Sintels te Philippine. Architect L. de Bruijne. 3 Februari. Aanbesteding van de levering van Kunstmeststoffen te Axel. Comite tot Aantoop van Meststoffen. 6 Februari. Bal-Masqu£. Hotel Rotterdam. Aanbesteding van het bouwen van een Woonhuis te Sas van Gent. Architect L. de Bruijne. 10 Februari. Openbare Verkooping van Huishoude- lijke Goederen te Westdorpe. Notaris Dregmans. 17 Februari. Openbare Verkooping van een Hofstede met Bouwland te Axel. Notaris Van der Moer. 19 Februari. Openbare Verkooping van Bouwland te Axel. Natarissen Verbist en Dregmans. 20 Februari. Voorloopige bekendmaking van den ver- tooip van een partij Bouw- en Weiland en een Woonhuis te Hoek. Notaris Van der Moer. 12 Maart. Voorloopig bericht van den verkoop van een Landbouwinspan. Notaris Du- moleiijn. Rotterdam, 26 Januari 1925. VEEMARKT. Aangevoerd werden 300 vette rundereB 203 vette- en graskalveren, 351 schapen en lammeren en 1763 varkens. De noteering was als volgt: Joeien le kw. f 1.15 tot L221/,2a kw. /1,10 tot f 1,—3e kw./0,90 cot/0,80; Ossen le kw. 1,15 tot 1,20; 2e kw. 1,05 tot 0,95 3e kw. f 0,85 tot 0,75 Kalveren le kw./1,85 tot 2,05: 2ekw. f 1,60 tot /1,40; 3e kw 1,20 tot 1,Schapen le kw. /0,90 tot 0,95 2e kw. /0,80 tot /0,70; 3e kw. 0,60 tot 0 55 Lammeren 1,05 tot 1,15 2e kw. tot Varkens le kw. fO 74 tot /0,76; 2e kw. 0,72 tot 0,703e kw. /0,68 tot 0,64 licht soort 0,66 tot f 0 69. Vet vee en vette kalveren in de eerste rwaliteiten redelgk verhandeld, 2e en 3e met tameljjken hacdel tot afwijkende prij- zen. Schapen en lammeren met matigen landel en aanvoer. Varkens met redeljjken landel en terusrgaande prijzen. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe naar kwaliteit 12,tot/17, puike ilaarboven. Rogge /14,tot/15,25. Gerst, Che alier, f 15.tot 15,75. Ha ver 10,tot f 12.25. Erwten, kleine groene, 13,— tot 16,50. Kroon 13,tot f 16,50. Schokkers 15, tot 20,Bruine booaen, naar kwali teit. 13, tot 25, BTJNE ZADEN. Lijnzaadvoer /23,tot /24,Zaai- lijnzaad f 27,tot 28,Bruin Mosterdzaad 68,tot 69,—Geel Mosterdzaad 30,tot 33, Blauw- maanzaad 44,— tot 46,Koolzaad 27,tot 28,Karwjjzaad f 36, tot 38,Kanariezaad 24,tot f 2b,— Zonnebloempittenzaad 19, tot f 20,Buitenl. Boekweit f 14,25. VLAS. Aangevoerd: Blauw 39200 KG., 1,75 tot 2,40 Zeeuwsch wit 7500 K.G. /1,50 tot 2,Hollandsch Geel 16000 K.G., /1.85 tot /2,45 Groningsch 6500 K.G. /1,70 tot 2,20. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Bonte 5,tot 5,80 Zeeuwsche Blauwe 5.tot 5,80 Potera 3,tot 4,25Zeeuwsche Eigen- heimers /5,25 tot /6,50; Blauwe Eigen- heimers 5,— tot 5,50Brielsche Eigenheimers 5,50 tot 6,Bravo's 5,50 tot 6,Red Star 4,50 tot 4 90, alles per mud. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Goede eetlust, goede spijsvertering, goed bloed en een goed humeur worden verkregen door Foster's Maagpillen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewanden door de vloeiing der gal te regelen. Zij werken zeer zacht en hebben geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij d« Firma A. van OverbeekeLeunis. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 9,— tot 10,—. AJU1N. Aanvoer tamelijk. Groote 6,50 tot /6,70 Kleine 7,50 per 50 K.G. inclusief baal. Viiielkocpsen, Amsterdam, 26 Januari 2 uur. Bieden. Laten. Londen U,90 11,90 V, tSerlijn, per biljoen 0,58 Pargs 13,35 13,37 Brussel 12,62 12,64 Weenen (10.000) 0,40 0,45 Vreemd Bankpapier. Duitsch, per biljoen Franscb 13,35 Belgisch 12,62 Oostenrjjksch (10.000) 0,40 0,58 13,37 12,64 0,45 SCHEEPVAARTBEWEGING. 21 Jan. Eng. s.s. Blush Rose, 1834 M3., macadam, van Gent naar Felixtowe. Zweedsch s.s. Erna, 2990 M3., ledig. van Gent naar Hull. Grieksch s.s. Anatassioset Syrmoes, 5884 M3., fosfaat, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Argentinier, 7837 M3„ fosfaat. van Soesa voor Gent. Duitsoh s.s. Galata, 597 M3., ledig, van Danzig voor Ter Neuzen. Duitsch zeel. Saale, 2095 M3„ hout, van Danzig voor Gent. Belg. Loodsboof 5, 337 M3., ledig, van Vlissingen voor Gent. Zweedsch s.s. Hild, 3458, ledig, van Rouaan voor Riemen. Deensdh s.s. Alfa, 2389 M3„ ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Orchis, 1366 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Jarrix, 1215 M3., pitch, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Coxdale, 3665 M3., kolen, van BIyth voor Gent. Lett. s.s. Kandava, 5394 M3., gemengd, van Riga voor Gent. Noorsoh s.s. Avilisino, 3345 M3„ fosfaat, van Riemen naar Gdensee. Eng. s.s. Pendennis, 5910 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Deensch s.s. Nautik, 2662 M3„ kunstmest, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Ptarmigan, 1412 M3., gemengd, van GentTer Neuzen naar Londen. Zweedsch m.s. Josef Bergemdorf, 2217 M3„ fosfaat, van Gent naar Stettin. 22 Jan. Fransch s.s. Depute Henri Durre, 5701 M3., ledig, van Dieppe voor Gent. Belg. s.s. Estella, 2143 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Duitsch s.s. Hornsee, 2815 M3., gemengd, van Lehningrad voor Gent. Duitsch s.s. Amrum, 2515 M3., hout, van Kotika voor Gent. Fransch s.s. Capt. Luigi, 8987 M3., kolen. van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Don, 2936 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Zweedsch s.s. Bravik, 3370 M3., ledig, van Gent naar Zwijndrecht. Estl. s.s. Kodumaa, 3202 M3„ ledig, van Gent naar Rotterdam. Zweedsch s.s. Siva, 1346 M3„ potasch, van Gent naar Gothenburg. Duitsch s.s. Emma, 2470 M3., fosfaat, van Gent naar Koningsbergen. Eng. s.s. Mavis, 1404 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Duitsoh s.s. D. Siedler, 1367 M3., ledig, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Gransha, 3372 M3., kolen, van Barry voor Gent. 23 Jan. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Godle voor Gent. Eng. s.s. Stelling, 6045 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Orchis, 1366 M3., fosfaat, van Gent naar Exmouth. Eng. s.s. Cormorant, 4993 M3„ stukgoed. van Gent naar Belfast. Belg. s.s. Ady, 577 M3„ ledig, van Gent naar Ostende. Duitsch s.s. Hornsee, 2815 M3„ ledig, van Gent naar Hoek van Holland. Eng. s.is. Faxfleet 2385 M3., kolen, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Berville, 3013 M3„ ledig, van Rouaam voor Gent. Fransch s.s. Rouen, 5570 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Estl. s.s. Lucie, 3637 M3., hout, van Riga voor Gent. Eng. s.s. Jarrix, 1215 M3„ ledig, van Gent naar Goole. Belg. Loodsboot 5, 337 M3„ ledig, van Gent naa-r Antwerpen. Eng. s.s. Gala, 2826 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Guelder Rose, 1980 M3„ kolen, van Boston voor Gent. Zweedsdh s.s. Maja, 3625 M3., pyriet, van Pommeron voor Gent. Lan-£s de Westsluis alhier zijn 13 bin- nenvaartuigen op en 8 afgeschut. A. C. LENSEN'S STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA van Narvik naar Antwer pen passeerde 24 dezer Bergen, s.s. MAGDALENA in lading te Barry voor PLreaus. s.s. TERNEUZEN in tossing te Antwer pen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 3