SPORT. 6EMENBDE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten .75* Laxeer-Tabletten .60* Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten. Mijnhardt's-tabletten zijn verkrijgbaar bij Fa. A. van Overbeeke—Leunis. TER NEUZEN, 26 Jan. 1925. ONGEVAL OP DE COKESFABRIEK TE SLUISKIL. Jl. Vrijdagmorgen omstreeks half acht, heeft op de cokesfabriek een ontploffing plaats gebad tengevolge waarvan de werk- man H. Dellaert van Westdorpe, die door valkende steenen werd getroffen zijn been brak, en de werkman L. de Koeijer van Sluiskil, door brandend gas ernstige brand- wonden bekwam. Beideri zijn in het R. K. ziekenhuis ter ver- pleging opgenomen. Naar we vernemen is de ontploffing ont- staan bij een teerketel. Deze is door een muur omgeven. Nu schijnt op een of andere wijze gas te zijn gedrongen tusschen den ketel en ihet omringende metselwerk en tot ontploffing te zijn gekomen. De muur werd daardoor weggeslagen. Door die steenen werd D. getroffen, terwijl de K. door het ontvlamde gas brandwonden beliep. EEN OUDE KWEST1E OPGELOST. Indertijd ontstond te Vlissingen bij de candidaatstelling vobr leden van den raad in 1923 een conflict tusschen de afdeeling Vlissingen van den Vrijz.-Dec. Bond en het aftredend raadslid den heer Dr. A. Staver- man. Laatstgenoemde scheidde zich af en werd op een afzonderlijke Iijst driemaal ge- kozen. In verband met zijn werkzaamheden van chirurg aan het gasthuis kon hij toen geen raadslid blijven. Door bemiddeling van het bestuur van den Vrijz.-Dem. Bond is het conflict thans opgelost, zoodat Dr. Staverman weer in de Vrijz.nDem. partij terugkeert. PRO JUVENTUTE. Naar we vernemen zal op 31 dezer, aes namiddags half twee uur, in ihet Hotel de Lozanne te Axel, op verzoek van de Studie- club van leden behoorende tot het wapen der Kon. marechauss6e „Nut en Genoegen", door den heer Baron Van der Feltz, substi- tuut officier van justitie te Middelburg, een lezing worden gahouden over het onderwerp „Pro Juventute", een onderwerp, dat inte- resisant is voor alien, die door hun werk- kring, zooals onderwijzers, opvoedings- ambtenaren, politiebeambten, dagelijks met de jeugd in aanraking komen. Aangezien de bijeenkomst voor ieder toegankelijk is, kun- nen alien daarvan profiteeren. ZAAMSLAG. Toen Vrijdagmorgen j.l. de duivenhouder R. v. d. V. zijn duivenhok inspecteerde, kwam hij tot de ontdekking, 'dat dien nacht door ikatten een drietal beste reisduiven waren weggehaald, wat een groote schade- post is voor den eigenaar. AXEL. Het gebeurde dezer dagen onder deze ge- meente, dat twee jongens werden aange- houden, die, fietsende, 2 kommiezen tegen- kwamen. Afstappen was de boodschap. Een er van had geen belastingplaatje en op het boekje ging hij. De andere sprong on- dertusschen met een vlugge beweging op zijn fiets en „sprintte" uit alle macht weg, trappende zooals hij nog nooit had getrapt. De tweede kommies, die niet aan het op- schrijven was, sprong ooik direct op zijn fiets, en reed met een flinken gang onze vriend achteraan, die evenwel, niet omkij- kende, voorover op zijn fiets liggende, bleef doortrappen alsof zijn leven er mede ge- moeid was. Ten slotte gelukte het den achtervolgen- den kommies hem toch in te halen en met een „haltafstappen, nog heb ik je" den rennenden fietser tot stopper! te dwingen. Nadat deze was afgestapt, vroeg hij met een onnoozel gezicht: „nou, wat is er?", waarop de ander hijgend er uitbracht: „waar is je belastingplaatje?", waarop de jongen met een even onnoozel gezicht liet volgen: „nou, daar zit het, moet je daar zeo'n drukte voor maken!" De gedachten van den man der wet, toen hij constateerde, dat de renner in het bezit was van het ver- eischte belastingplaatje, laten zich betei denken dan beschrijven. SAS VAN GENT. In de jl. Donderdag alhier gehouden raadszitting memoreerde de voorzitter in zrjn openingsrede het verloop der gebeurte- nissen en de zich voorgedaan hebbende feiten, waanbij hij de aan dacht schonk aan de voornaamste raadsbesluiten gedtirende 1924 genomen. Hij dankte den leden voor hem toegezonden wenschen en verzocht iller medewerking voor de toekomst. De heer Verschaffel als oudste raadslid ant- woordde. Op voorstel van den voorzitter en na eenige discussie's werd met algemeene stemmen aangenomen om de opcenten op de Rijksinkomstenbelasting voor het jaar, aan- vangende 1 Mei 1925, terug te brengen van 100 op 90. Besloten werd om mededeeling te doen aan Ged. Staten, inzake het vaststellen van schoolgeld en het niet heffen van deze gel- den bij een inkomen van minder dan 800 (welk minimum bedrag Gedeputeerden ad- viseerden te vermeerderen tot /1000), dat een regeling van f 800 voor het verloopen jaar geen bezwaar bij Gedeputeerden heeft gemaakt, weShalve verzocht wordt aan dit college alsnog op de niet-accoord verklaring terug te komen. Voor kennisgeving werd aangemomen een verzoek van C. Ranschaert en negen ande- ren om schadevergoeding voor de op hun grond te leggen stoepen. Breedvoerig werd gediscussieerd over een verzoek van D. de Bakker, te Westdorpe, omtrent het in erfpacht geven van gemeen- tegrond voor het bouwen van een woonhuis in de Stationsstraat en omtrent afwijking van art. 7 der bouwverordening. Besloten werd ten slotte het perceel in erfpacht af te staan, onder beding, dat aan weerszijden van de woning een plaatsruimte van twee meter zal vrij blijven en dat de afwijking wat betreft art. 7 zal plaats hebben in over- leg met B. en W. Voorts werd de inschrijving voor den aan- leg van stoepen en straten en riolen voor de Stationsstraat behandeld in besloten zitting. OOSTBURG. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot kan- tonrechter-plaatsvervanger in het kanton Oostburg, de heer G. H. Moolenbergh. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV, 3e Klas A. Wedstrijduitslagen van 25 Januari 1925. Bergsche BoysM.E.V.O. 40 B.O.Z.Vlissingen II 25 Bergsche Boys 15 12 2 M.E.V.O. 10 7 - Zeelandia 9 5 2 Terneuzen 11 6 2 Walcheren 11 6 2 Stavast 8 2 3 Goes 9 1 3 B. 0. Z. 13 3 1 Middelburg 11 10 2 1 Vlissingen II 12 2 Zeeuwsche Voetbalbond. Bijgewerkt tot 18 Januari. Zierikzee 8 6 2 14 34-5 1.75 Zeelandia II 8 7 1 14 21-7 1.75 Terneuzen II 9 5 1 3 11 21-21 1.22 Veere 9 3 1 5 7 15-20 0.77 Walcheren II 9 1 2 6 4 11-22 0.44 Deto 9 1 8 2 5-32 0.22 LOOP DER BEVOLKJNG VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd A. AMeeuwsen, koopman, 2e de Feijterstr. 1, van Schaesberg. S. Bolleman, dienstbode, Baandpk 3, van Hoek. Th. M. M. Keet, geestelijke zuster, Q 176, van Haierswoude A. J. C. de Witte, winkeljuffr., Dijkstr. 37, van Hulst. J. Bareman, veldarbeider, Klaasenstr. 9, van Zaamslag. A. B. Holster, muziekonderwjjzer, West- kolkstr. 14, van Philippine. V ertrokken: P. K. Pieters, rivierroeier, Dijkstr. 72, naar Antwerpen. P. ,T. Meertens, bakkersknecht, v. Steen- bergenlaan 33, naar Zaamslag. P. S. Pladdet, chauffeur, D Visserstr. 106, naar Axel. C. L. de Smilt, metselaarsknecht, Vloos wijkstr. 35, naar Rotterdam. A. M. de Block, dienstbode, Nieuwstr. 40, naar St Jarsteen. W. L. Jansen, zonder beroep, v. Bovenstr. 39, naar 's-Gravenhage. A. J. van Cleemputte, zonder beroep, Baandijk 10, naar Antwerpen. RECHTSZAKEN. Arrortdissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 Januari J1925. De volgende zaak werd behandeld. F1 A. H oud 64 j., landbouwer te Biervliet, thans gedetineerd, werd beklaagd dat hij in 1924 een beetencontract met J. C Meijer heeft afgesloten voor land in de Ameliapolder onder Philippine en daar- voor f350 en f 100 als voorschot heeft ontvangen, terwijl hij de bietenopbrengst reeds ee der had gecontracteerd met E. de Cuelenare voor de fabriek Wittouck te Selzaete en daarvoor reeds f 200 en f 100 als voorschot had ontvangen. Eisch 6 maanden gevang-nisstraf, met aftrek voorarre?t. Mr. Kuypers vroeg vrijspraak omdat de sch aid niet wettig en overtuigend bewezen was en bp eventuee'e veroordeeling, voor- waardelijke veroordeeling. Tegen A W., oud 47 j., werkman te Ter Neuzen en H. O oud 40 j., werkman te Hoek, beiden gedetineerd te Middelburg, werd wegens oplichting, gepleegd te Hoek op 20 November j.l. Geeischt voor ieder 6 maanden gevange- nisstraf. Mr. Van Deinse vroeg vrijspraak, Politiereohter te Middelburg. Zitting van 23 Januari 1924. De volgende zaken werden bebandeld J. d. B oud 24 j., voerman te Hulst werd ten laste gelegd, dat hij op 18 De cember j.l, terwijl hij Nederlander was en te Hulst woonde, te Paal,gemeente Kemseke, beeft weggeuomen een pak manufacturen wegende 65 K.G. (sjerpen en flanel) toe behoorende aan de firma A. Wilking. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak idem. C. S., oud 30 j., landbouwer, A. P. A., oud 29 j landbouwersknecbt en J. A. N., oud 27 j., werkman, alien te Hontenisse, werden beklaagd, dat zij op 14 December 1924, te samen en in vereeniging P. E. Neve hebben mishandeld, door bem te slaan en te stompen, en ook zijn jas hebben stuk getrokken. Eisch ieder t 20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. J. 0, oud 18 j., vlasbewerker te Axel, werd beklaagd, dat hij in October 1924 een duif, toebehoorende aan 0. van Bende- gem te Axel, die hij had gevaDgen, heeft behouden. Eisch flO boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem J. M. 0., oud 23 j., koopman te IJzen- dijke werd beklaagd, dat hij op 17 December 1924 niet heeft voldaau aan de vordering van den bewoner en van de politie, om zich te verwijderen toen hij vertoefde in de woning van J M. Buijsrogge te Schoondijke Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem De politierechter deed heden uitspraak in de zaak tegen J. P. J oud 42 j beurt- schipper te Ter Neuzen, beklaagd van ver duistering van eene hoeveelheid ammoniak en Thomas Slakkenmeel. Beklaagde werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. EEN DROEV1G ONGELUK. Te Arnemuiden had een wielrijdster het ongeluk bij het passeeren van een wagen te vallen. Zij zelt kwam er goed af. docb haar 3jarig zoontje, dat achter op de fiets zat, kwam onder een wiel van den wagen terecbt en werd terstond gedood. HET DRAMA TE ST. ANNALAND. Vrjjdagmorgeu is de gemeente St. Anna- land in opschudding gebracht door een treurig drama. De arbeider Heiboer, wonende teSt. Anna- land heeft, vermoedelijk in een vlaag van waanzin, zijn vrouw met een zwaar voorwerp, zoodanig op 't hoofd geslagen dat zij ernstig verwond bewusteloos ineen zakte. De man greep daarna een mes en verwondde daarmee zijn dochter. Daarna heeft de ongelukkige zich zelf den hals afgesneden Aanstonds werd de hulp van dr. (Juakke laar ingeroepen die ten opzichte van Heiboer zelven slechts den dood kon constateeren. De vrouw, die zwaar gewond was, werd per auto naar het algemeen burgerlijk gast huis te Bergen op Zoom vervoerd. Haar toestand, hoewel ernstig, is van dien aard dat herstel verwacht mag worden. De toe- stand van de dochter is zoodanig dat vervoer voor haar niet noodig werd geoordeeld. Het gezin Heiboer telt zeven kinderen. DOOR EEN WOESTEN ST1ER AANGE VALLEN. Bange oogenblikken hebben de landbou- wers Te B. en D. in de buurstschap Haask doorleefd Terwijl ze den stier der fok- vereeniging naar den stal braehteu, werd 't dier plotseling woest, rukte zich los en viel op Te B. aan. Deze werd tegen den grond geworpen en kreeg eenige stooten tegen de borst en de schonders. De land bouwer D. wilde zijn kameraad te hulp komen en werd eveneens doir den stier tegen den grond geworpen, waarbij hij ook eenige ribbenstooten ontviBg Het woe- dende dier rende toen weer op Te B. aan, die nogmaals eenige stooten ontving. Op het hulpgeroep der ongelukkigen kwamen meerdere personen toesnellen, wien het ge lukte het dier te overmeesteren. De beide landbouwers werden zoodanig gewond, dat zij voorloopig onder geneeskundige hulp moeten blijven en het bed houden. VERDRONKEN. Te Kerkehovenveen bij Hoogeveen is Woensdagavond Annigje van der Weide, dienstbode bij de familie Elbrecht, komende van eene visite, door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. HEET GEBAKERD! De politie te Schiedam heeft aangehouden den 12-jarigen scholier. P. v. T.. wonende Singel, aldaar, die de 17-jarige fabrieks- arbeidster J. v. S., wonende Vlaardinger- straat, met een pennemes in de zijde had gestoken, waardoor zij bloedend werd ver wond. Nabij de Koemarkt werd het meisjege- plaagd door van T. en eenige kameraden. die trachtten baar stukjes papier op den rug te plakken Dit gesar moede gaf zij den jongen een klap, waarop hij zich zoo opwond, dat hij zijn zakmes nam en haar een steek toebracht. VALSCHE AANGIFTE De nachtwaker De W. te Amsterdam, die de vorige week bij de politie aangifte gedaan had, dat hij op den Westerdoksdijk door een zekeren V. was verwond, doordat deze twee kogels uit een revolver op hem gelost zou hebben, van achter de omheining van het rangeerterrein, is zelf gearres- teerd. Het blijkt thans dat de nacht waker een vals' he aangifte heeft gedaan. Hij heeft nl. op zichzelf geschoten en den aangehouden V valsehelijk beschuldigd, waardoor deze eenige dagen van zijn vrij heid is beroofd De nachtwaker, die her- stellende is van de kogelwonden, zal nu terzake van vrijheidsberooving vervolgd worden. EEN ERNSTIG AUTO ONGELUK. Vrijdagmiddag is op den Haagweg te Rijswijk (Z.-H.), ter hoogte van de lood- pletterij, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto van den beer i 'irkzwager uit Maassluis, waarin diens dochter zat, reed achter een vr^cht-auto van den heer Valk uit Den Haag Teneinde drzen viachtauto te passeeren reed de bestuurder van den anderen auto nut een snelbeid van pl.m. 55 K M Op het oogeublik dat hij acnter den vrachtauto uit kwam passeerde de auto van d°n student Ebeling uit Delft met een snelheid van 60 K M. den vrachtauto. Een botsing was onvermijdelijk en met e n hevi- gen knal liepen beide auto's np elkaar. De auto van den student E. werd totaal ver- niell. De luxe auto werd zwaar gehavend. De student E en zijn vrienden BadonGhy en en Pel werden over den weg geslingerd. Behoudens enkele fchrammen en kleine snijwonden bekwamen zij geen letsel. Mevr. D. werd, zeer ernstig aan het hoofd ver wond, naar hare woning vervoerd De chauffeur bleef ongedeerd Daar de ver- nielde wagens dwars over den weg waren komen te staan, had zich in korten tijd ter weerszijden daarvan een file van ruim 100 auto's opgesteld. Het verkeer werd eenige uren gestremd. 300 E1EREN GET1KT. L. uit Wekerom, die een mandmet30O eieren op zijn rug droeg, kwam op weg naar de eierhal te Barneveld te vallen, wat ten gevolge had, dat van de pas nog zoo appetijtelijk uitziende eitjes niets dan een geelwitte, gelei achtige massa was over- gebleven, KERKD1EFSTAL. Men heeft ingebroken in de kerk van St. Petrus te Vught Door verbreking van een raam zijn de dieven in de sacristie doo gedrongen. Vergeefs hebben zij ge- tracht de brandkast te openen. Uit eemge kasten hebben ze wat geld ontvreemd en met d* daar gevonden sleutels zijn zij in de kerk gekomen, waar zij, eveneens zon der succes, beproefd hebben den tabernakel te openen. Wei werd de tabernakel van een zij-altaar geopend, doch daaruit wordt niets vermist. De offerblokken zjin gele- digd, terwijl verder nog eenige kleine voorwerpen zijn ontvreemd. Door den tuin achter de kerk zijn de dieven, van wie nog geen spoor ontdekt is, ontkomen. HIJ ZAG ER TE DTK UIT! Een agent van politie ontmoette aan de Maashaven te Rotterdam den los-werkman H. F. G., die zeer dik gekleed scheen. De agent nam hem mee naar het politiebureau, waar bleek, dat de los-werkman onder zijn jas een smokkelvest droeg, vol gestopt met graan, gestolen hij de Gram-Elevator Maat- schappij, waar hij werkzaam was geweest. EEN ONGELUK VOORKOMEN. Een daad van zelfopoffering. Ter hoogte van de Ned. Spriogstoffen- fabriek 'e Muiden wilde de heer Gr., die met zijn auto van Naarden kwam, den melkrijder C. v. d. A., uit Muiden. die van Amsterdam met zijn melkwagen huiswaarts keerde, passeeren. Plotseling kwamen van achter den wagen twee wielrijders te voor- sehijn. Oogenblikkelijk remde de heer Gr. zoo krachtig mogelijk, doch met niet veel effect, daar de auto op het glibberige rij- wielpad toch voortgleed. De heer Gr., die het leven van de fietsers wilde sparen, stuurde zijn auto nu pardoes de vaart in, daar bij natuurlijk zijn eigen leven wagende. Auto en be-tuurder gingen natuurlijk kopje onder. Weldra dook de heer Gr. weer op. Hij werd nu door den arbeider P. uit Mui- derberg verder op h-t droge geholpen. Een woord van hulde voor de tegen woor- digheid van geest en de zelfopoffering van den heer Gr. is zeker niet misplaatst. EEN WIT BAD. Tijdens een bezoek van een melkeontroleur bij het keuterboertje B. te Heemstede, ontstond een woor ienwisseling die zoo hoog liep, dat B. een voile emmer melk naar het hoofd van den controleur wierp, waar- dior deze niet alleen een wit bad kreeg, maar ook nog een bloedende wond aan het hoofd opliep. IN EEN K1NDERSTOEL VERBRAND. Te Ruurloo is een kindje gestorven aan brandwonden, welke het kreeg door de verkoling van de zitting van den kinder- stoel, waaronder de moeder een ijzeren bakje met gloeiende kolen had gedaan om den kleine warm te houden in den tijd, dat zij de kamer uit maest. Een biunenkomende postbode bemerkte het ongeluk. ERNSTIG ONGELUK. Vrijdagmiddag is aan boord van het Belgische s,s. Brazilier, liggende in de Wilhelminahaven te Schiedam, een ernstig ongeluk gebeurd. Terwijl de 20-jarige 4e machinist op zjjn bed lag, was de marconist in dezelfde ca- bine bezig een browningrevolver te mon- teeren, waarvan hij niet wist dat ze gela- den was. Plotseling ging de revolver af, en de kogel drong in het hoofd van den machinist boven de oogen met het gevolg, dat deze na 10 minuten overleei. De marconist, door den schrik bevangen, vluchtte uit de cabine naar het Sterrebosch, met medeneming van den revolve. Te half zes werd de jonge man op signalement door ten agent van politie op de Koemarkt aangehouden ei) naar het hoofdbureau van politie geleid, waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt, wegens veroorzaken van dood door schuld. Het lijk van het slachtoffer is eerst naar het ziekenhuis bier en later naar het ziekenhuis op den Ooolsingel te Rotterdam overgebracht, ter rechter ijke schouwing. De dader is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Rotterdam. EEN INBRAAK ZONDER SUCOES. In het woonhuis van den heer F. Eikelhof, vrevosdeifabrikant en olieslager aan het Weesper Zandpad t-i Weesperkarspel is ingebroken. Niettegenstaaade een schuit met lijuzaad voor den wal lag, die in het nachtelijk uur machinaal gelost moest worden, waarbp twee man werkzaam wareD, heeft de ongenoode gast kans gezien, met werktuigen, die hp tevoren uit de gereed- schapskist van een der vrachtauto's gehaald had, welke op het fabrieksterrein stonden, de luiken van de vensters aan den voorgevel te verbreken, waarna hjj door slechts een raam open te schuiven, de kamers kon biDnentredeD. Tevoren had hij zich, door indrukking van een ruit aan den achtergevel, toegang tot de keuken verschafc, van waaruit bij achter, daar alle deuren goed gesloten waren, niet verder kon komen. In de kamers heeft tijj alle kasten onderst- boven gehaald, en het zilverwerk gereed INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. N^cto BORSTSIROOP gelegd om mede te nemen, indien hij niet in zpn werk gestoird ware ge word en. Toen hij n. 1. ook op de boven e age een onderzoek ms e da en de slaapkamer van de dochter geinspecteerd had, werd deze plotseling wakker en zag zp DOg juist den man de kamer verlaten. De luide hulpkreten der dochter des huues joegen den man filings op de vlucbt, waarbp hij een sprong heeft genomen door het raam der voorkamer. Gebleken is, dat de inbreker twee uur I" rf ,W??lri8 vaD de familie E. moet ver- toefd hebben. Door zpQ overhaaste vlacht moest hp alles wat reeds klaar lag om gekaapt te worden, achterlaten. BRIEDEE WEER GEARRESTEERD. Briedee, de voortviuohtige directeur van ue Bi usselsche Bank is op aanwijzing van de Amsterdamsche politie, Vrijdag te Lon- den gearresteerd. Zooals men zich zal nerinneren is deze met zijn ooflega De Jong gevlucht, toen de justitie zich mengde in, de zaken dezer Bank, waar van oak vele per- son en in Zeeland de dupe geworden zijn. Na een sensationeele achtervolging ge lukte het den inspecteur van politie Stolp uit Amsterdam de vluohtelingen op te spo- ren en te Bonn te doen arresteeren. Niet- legenstaande de gevangenisautoriteiten te Bonn door de Amsterdamsche politie ge- waarsdhuwd werd dat men een poging wilde aanwenden am Briedee te laten ontvluchten is die poging toch gelukt, nadat deze zoo- wat het geheele gevangenispersoneel had omgekocht. De directeur en 6 bewaarders zijn dan na de vlucht ook terstond ontslagen. De volgende feiten bleken naar de Tel meldt met betreikking tot de vlucht: Briedee wiens vrienden als 't ware de gevangenis omzwermden, klaagde over ongesteldheid en wist van zijn vriend den directeur ge daan te krijgen, dat hij zich in een zieken- verpleging modht laten ondenzoefken. Hem werd een 'bewaker medegegeven en met dezen man is Briedee in een cafe gaan zit- ten. Er werd veel gedronken en het slot was, dat de gevangenbewaarder een brief voor den directeur van de Brusselsche Bank naar het postkantoor ging brengen. In dien tussdhentijd stapte Briedee in een gereed- staanden auto en vertrok naar zooals later bleelk Antwerpen. Hier nam hij passage naar Harwich en per trein trok hij verder naar Londen. Briedee kon op z'n vingers natellen, dat de Amsterdamsche politie hem tot het laat- ste zou achtervolgen. Daarom paste hij een hand,igen true toe, teneinde commissaris De Jong en inspecteur Stolp op een dwaal- spoor te brengen. Geen brief schreef hij, of hij deed dezen in een dubbel couvert. De brieven gingen beurtelings naar hand- langers in Parijs, Antwerpen, Keufen, Dus- seldorp en andere steden, die den eigenlij- ken brief in het tweede couvert naar een geheim adres in Amsterdam doorstuurden. De bedoel'ing was de politie alhier te sugge- reeren, dat hij zich nog op het vaste land bevond. Oak de inhoud van de brieven moest tot deze suggestie leiden. Doch die politie wist beter. Bij stukjes en beetjes werd de knoop ver der outward en zelfs de verblijfplaats in Louden werd bekernd. Hiermede wist zij meer dan de versdiillende bekenden van Briedee, die absaluut in het duister tastten. Oolk het code-adres in Londen bleef geen geheim. Een en ander was oorzaak, dat vanwege het bureau Stadhouderskade Scotland Yard op de hoogte gesteld werd. De arrestatie van den gewieiksten vluchte- ling was elk oogenbtik te wachten en Vrij dagmorgen werd zij een feit. Eenige detec tives maakten zidi van hem meester en bracihten hem over naar het Centraalbureau van Scotland Yard. De autoriteiten verwachten, dat de uitle- vering vlotter zal gaan dan bij Bonn het ge- val was, terwijl de ontsnappingskansen te Londen heel wat ge ringer zijn, dan in Duitschland. De Jong, zijn compagnon, bevindt zich nog steeds in het huis van bewaring hier ter stede. Was de millioenenzwendel een bekend feit, minder bekend was de belangstel- lin-g van het publiek was inmiddels sterk geiuwd dat ooik een civiel proces tegen de beide directeuren loopt. Geruimen tijd ge- leden hebben Mr. Herman Keyzer en de des- kundige Setter, optredende namens de ge- dupeerde sladhtoffers van de Brusselsche Bank, beslag gelegd op den inhoud van eenige safes in banikgebouwen hier ter stede. Er werd apgeveer twee ton gevon den. De gevorderde schadevergoeding be- draagt een ton. EEN NEDERLANDER IN BELGIe VERMOORD? Donderdagmiddag zagen sChippers in het kanaal naar Charleroy, nabij Clabecq, een lijk drijven. Zij haalden bet ap en vonden in de zalkken van den drenkeling identiteits- papieren op naam van J. de G., Nederlander en wonende te Lem'beek. Een dokter con stateerde verschillende verwondingen. De daode kon niet lang in het water gelegen hebben. Uit het gerechtelijk onderzoek bleak, dat de heer De G. in gezelsohap van personen uit ziijn woonplaats is gezien. Men neemt aan, dat hier misdaad bedreven is. EE.N TWEEDE MONTE CARLO. Er bestaan op het oogenblik groote plan- nen, die als zij verwezenlijkt worden, aan Monte Carlo een geduchten concurrent kun- nen geven. Het betreft hiier namelijk de stichting van een tweede Monte Carlo en wel in de voorstad van Cairo, Heliopolls. Er heeft zich tot dat doel een syndicaat gevormd aan het hoofd waarvan een Egyp- tisehe prins staat en dat gesteund wordt, door rijike Engelschen. Thans is aan de Egyptiische regeering toestemming ge- vraagd, voor de uitvoering der plannen. Reeds eenige jaren geleden is al eens een 3 doelp. <- aj r, "S C5 O >3 V. t. Qm 1 26 44-12 1.73 3 14 21-13 1.40 2 12 16-7 1.33 3 14 33-20 1.27 3 14 20-19 1.27 3 7 11-17 0.87 5 5 10-18 0.55 9 7 14-28 0.53 7 5 14-26 0.50 10 4 13-36 0.33 oo4* Per Hacon /1.1.25 V|>«'hri(qbj,ir b'| N H Apsthrhcti cnOr»jis>rn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 2