ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7711. Maandag 19 Januari 1925. 65e Ja&rg&ug. ABOflNEMENTSPRIJS: RAADSVERQADERING. 3INNENLAN0. FIXTILI-BTOH. BUITENLAND. Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor bu'ften Ter Neuzeti fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaliug ir per post f 6.60 per jaar Voor Ned. Indie en Amerika 2,70 per 3 maanden Voor 't overig buitenland /3,35 per 3 maanden Abonnementen voor't buitenland alleen bij voornithetabn TARIEFSVBRLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar de Resb. verneemt, ligt het in het voornemen, nu de bedrijfs-uitkomsten der Nederlandsche Spoorwegen over 1924 en doer verdere vermindening van de exploi- tatiefcosten en door verhooging van de ont- vangsten belangrijk zijn verbeterd, dat bin nen niet te langen tiid tot verlaging van de tarieven zaL kunnen worden overgegaan. Voor alles zullen de bedrijfsuitkomsten van het loopende jaar moeten worden afge- waeht. BORUS RIJKERS-BRIEFKAARTEN. Het hoofdbestuur van het Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers maakt bekend, dat hel, met goedkeuring van het hoofdbestuur der postenijen, de rijksbriefkaart van 7>/2 ct. zat gaan exploiteeren als Dorus Rijkers- brielkaarten. De bedoeling is, deze brief- kaart door geheel Nederland voor het pu- bllek verkrijgbaar te doen stellen voor vijf cent. Ten einde voor het fonds financieel vocrdeel te bereiken, wordt op de linker- hefft van de adreszijde der bniefkaart eenige ruimte beschikbaargesteld voor reclame, tegen een matig tarief, voor een gegaran- deerde oplaag. Het hoofdbestuur van het Dorus Riijikers-fonds heeft te dien einde een overeenkomst aangegaan met Huygen's Boekhandel en Advertentiebureau te Gravenhage. E>E GRONDSLAGEN VOOR DE KATH. CAND1DAATSTELLING. Git mededeelingen in Katholieke bladen leaen we, dat het Adviseerend College uit de R. K. Staatspartij eenparig van oordeel was, dat de Kamerfractie geen afspiegeling dient te zijn van denknichtingen; en dat zij niet moet bestaan uit spedaliteiten. Dat k©mt slecbts op de tweede plaats. Wensche- lijik werd geacht, dat in de fractie komen: een specialiteit voor hooger- en middelbaar urvderwiijs een groot-werkgever, een prac- tiseh middenstander, en, op de laatsle plaats, een miiliitaire specialiteit. Aan de twee aftr. Kath. Ministers, die vroeger een Kamerzetel hadden, moet er weer een wor den afgestaan. Overwogen werd, uit welike elementen men het best Kamerleden zou kunnen mis- sen indien er nieuwe elementen moeten worden ingebracht. De zetels van de heeren Stulemeijer en Juten, die ziich niet meer her- Kiesbaar stellen, zouden openvallen voor de beide Ministers. En verder meende het col lege. dat nit de goed vertegenwoordigde sroepen van. specialiteiten op het gebied v.an lager onderwijs en landbouw het best entaele personen gemist zouden kunnen worden. Verder uit de groep van hen, die een ambt bekleeden, minder goed vereenig- baar met het Kamerlidmaatschap, als: wet- houder van een groote stad, lid van Ged. Slaten, voorzitter van een Raad van Arbeid. Uit het Engelsch van Edgar Wallace. o 24) (Vervolg.) „Dank je", zei Boyne. Maar voordat hij het stuk papier kon aanpakken, werd het wegigegraaid. Hij keerde zich stom ver- baasd om en zag, dat de ,,keiiner" kalm het papier aan snippers scheurde. Mansar zag het en herkende den jongen man. ,,Maar maar, Pelborough," stotterde hij. „Wat doe je in hemelsnaam?" „lk verscheur die cheque," zei Chick met zijn eigenaardig lachje. „Maar, beste jongen, dat is krankzinnig, Je moet niet „lk versaheur uw cheque, Lord Mansar, omdat ze u bedrogen hebben." „0, zoo!" Het was Boyne, die sprak. ,,Dat is een zware besChuldiging, maar ik veron- derstel, dat een voddenraper ,Houdt je mond," zei Mansar. ,,Hij zal niemand zonder gegronde reden beschul- digen. Wat bedoel je, Pelborough?" „lk weet niets van dit spel af," zei Chick, ,,maar ik geloof, dat u in den waan bent, dat het met een spel kaarten gespeeld is. Maar inderdaad is het, voor zoover ik weet, met veertien spellen gespeeld." ,.Wat bedoel je?" Jederen keer, dat u de bank hield zoo noemen ze het, niet waar?" zei Chick, verwisselde die man" hij wees op Boyne - de kaarten. Hij haalde een nieuiw pak uit den zak en gaf het oude aan dien man Men zou bij deze uitschifting van zittende Kamerleden het oog hebben op de heeren: Boinans (Ged.), Suring en Bulten van de lager onderwijsgroep, en Michielsen, als voorzitter R. v. A. Ook de candidatuur- Loerakker schijnt bedreigd. D1SCONTG-VERLAGiNG NED. BANK. Naar aanleiding der verlaging van den rentestand van de Nederlandsche Bank sehrijft de „Maasbode", dat zij, al volgt zij ook zeer kort op de verlaging van 13 De cember 1.1. niet geheel en al onverwacht komt. Zoowel de positie van onze geld markt, als die van onze Centrale instelling als ook de phase waarin de algemeene con- junctuur tiians is getreden rechtvaardigen een zoodanigen maatregel alleszins. Reeds gedurende de laatste maanden van het vonig jaar nam de rnimte op de geldmarkt steeds toe' en deze beweiging zette zich na de normale aantrekking als gevolg van de jaar isseling oak gedurende de eerste weken van 1925 verder voort. Deze dating van den rentestand op de open markt heeft verschillende 'oorzaken. Allereerst de binnenland-sche credietaf- bouw welke vooral ten gevolge van de be- kende gebeurtenissen op banquair gebied in de tweede helft van 1924 in een zeer snel tempo voortschreed, zoodat thans mag wor den aangenomen, dat de meeste posities, welke nog uit het vorige hausse-tijdperk dateerden zijn geliquideerd. Aan dien binrtenlandschen credietafbouw ging gepaard een vermindering van de cre- dietverleening aan het buitenland tenge- volge van de ruimere geldmarkt in de cen trale landen en vervanging van Nederland sche credieten aan Duiitschland door Ame- rikaansche. Dit laatste vooral heeft gedu rende de afgeloopen maanden op groote schaal plaats gehad en deze beweging schijnt nog lang niet haar rustpunt te heb ben bereikt. Verder valt te wijzen op de aflossing van 't voorsc'hot van den Ncderland'schen staat aan Nederlandsch-lndie en de groote be- dragen, die de Indische ondernemingen ten- gevolge van de opleving in de Culturen en de gemaakte winsten thans te. Amsterdam hebben uitgezet. Door dit alles is de positie van onze Cen trale instelling ook aanmerkelijk versterkt. Zoo waren de biljetten-oircuLatie, plus de andere opoischbare schulden op 14 Jan. 1924 voor 63.8 pet. door goud plus goud- saldi in het buitenland plus buitenlandsche wissels gedekt. Op 12 Januari 1.1. bedroeg dit percentage hijna 73.7 pet. De verlaging van den rentestand bij de Ned. Bank zal dan ook door hande! en In dustrie, met vreugde worden begroet. Zij vormt een nieuwe stimulans voor de opleving, welke zich thans meer en meer begint te manifesteeren. BEZUINIG1NG BIJ BURGERWACHTEN. De Minister van Biinnenlandsche Zaken en Landbouw heeft het grondbedrag voor oefeningsgelden voor burgerwachten voor de eerste drie kwartalen sjan 1925 verlaagd tot 40 cent per lid en per kwartaal. Voorts heeft de Minister bepaald, dat door eenzelfde lid der fourgerwacht per iaar ten hoogste 150, in een kwartaal ten hoog- ste 50 en bij een oefening ten hoogste 20 van rijkswege kosteloos verstrekte patronen mogen worden verschoten, en per burger- wacht in 1925 ten hoogste 75 pCt. van het aandeel in 1924 verbru.ikte kosteloos ver strekte patronen verschoten mag worden. DE TOESTAND DER OUDE REDDERS. HET BEROEP IN BELAST1NGZAKEN. Er heerschte een doodeijke stflte, die Boyne verbrak. „Je gelooft toch nietbegon hij. „Laat je zakken kijken", zei Mansar. „Weet je wat je vraagt?" Krenley meng- de zich nu in het gesprek. De beide andere heeren zwegen en Chick had al Ian;: gezien, dat ze alleen als aanvulling dienst deden; waarsehijrJlijk handlangers van Boyne. „lk weet wat ik vraag," zei Mansar. „Lord Pelborough heeft een besohuldiging uitge- sproken die je werkelijk kunt bestrijden". „En geloof je heusch. dat ik mijn zakken zal omdraaien?" spotte de blozende jonge man. ,,Dat is preoies, waarop ik wacht," ant- woordde Mansar rustic „Als Lord Pelbo rough zich vergist, zal ik je een cheque geven voor het bedrag, dat ik verloren he'b en alles doen, wat een heer kan doen tegen- over iemand, die hij grof beleedigd heeft, want ik schaar me aan Lord Pelborough's zijde". „Als je denkt, dat ik je mijn zakken za! laten doorsnuffelen, dan vergis je je," zei Boyne razend. „Trek uw jas uit". Het was Chick's kalme stem. Boyne keek hem een oogenblik aan en wierp zich toen met een schreeuw van woede op de slanke gestalte. Hij was een hoo>fd grooter dan zijn slachtoffer en bijna twee- maal zoo zwaar. Maar Chick verstond de kunst hij was waarschijnlijk de beste bokser van zijn gewicht in Engeland, N maakte zijn eigenaardige, dansende zij- waartsche beweging en stompte eerst met de rechtervuist. daarna met de linker. Bovne wanikelde en voordat hij zich kon herstellen, sloeg Chick hem knock-out en hit viel neer met een sm.ak, die den vloer Z-ooals men weet, 'is ei gioot verscml ge- rezen tusschen Minister Van Swaay en het iiooidbestuur van het Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers over den toestanu, waarin vele oud-reoders verkeeren. Z. E. aroeg aan den hoofdinspecteur van ae bcheepvaart op een onderzoek in te stellen, waarna deze hoofdarnotenaar een rapport uiitoracht, waarin de toestand der,:puae redders aan- merkelijk, gunstiger bleex, dan uit het on- derzoek, door het bestuur van het Helden der Zeefonds ingesteld, kon worden opge- maakt. In een zeer te waardeeren poging, om in deze klaarheid te brengen, heeft de Minister dezer dagen de heeren Muller, hoofdinspec teur voor de bcheepvaart, De Ronde, ambte- naar van de scheepvaartinspectie, die het pLaatselijk onderzoek insteide, en Pieren, admimistrateur van het Nationaal Zeemans- fonds, uitgenoodigd tot een conferentie met de heeren Ter Hall, jager en Dr. Rade- maker, respectievelijke voorzitter secretaris en eerelid van het Helden der Zeefonds, ten einde in tegenwoordigheid van hem en van den heer Coops, hoofd van de afdeeling Scheepvaart, de zaak te bespreken. De conferentie leidde tot een bevredigend resultant. Het bleek toch, dat het verschil in de uitkomsten van het onderzoek hoofd- zakeiijk voortkwam uit verschil in de basis van het onderzoek. Terecht toonde het amb- telijke rapport aan, dat op de lijst van het bestuur van het Helden der Zeefonds namen van personen voor,komen, die niet als direct beihoeftig kunnen worden besohouwd, ter- wijl verder bleek, dat de organen, die en de Scheepvaartinspectie en het bestuur van het fonds inlichten, afwijkende inlichtingen ver- schaften. De goede trouw van beide rap- porten werd buiten verdenking gesteld en de besdhouwingen over den toestand der redlders naderden ten slotte elkaar in die mate, dat het bestuur van het Helden der Zeefonds Z. Exc. het volgende voorstel kon doen: Indien het Rijk jaarlijks 10.000 voor de redders zou willen afzomderen, za! het Helden der Zeefonds zich borg stellen, dat de nood onder de oude redders tot het verleden behoort. Een hoofdoorzaak voor het verschil in beide rapporten was eindelijlk nog, dat de heeren Muller en de Ronde enkel den toe stand der oude redders onderzochten, die in dienst der Reddingmaatschappijen hun menschlievend werk vernichten, terwijl het Helden der Zeefonds alle redders onder zijn bemoeiing betrok, dus ook hen, die op eigen gelegenheid handeldenr alsmede dat het Helden der Zeefonds in bijzondere gevallen gratificaties toekende aan redders, die niet direct behoeftig waren, doah door bijzon dere daden uitmuntten. DE GNBEWAAKTE OVERWEGEN. Naar het Hbld. verneemt, heeft het Rijks- toeztcht op de Spoorwegen, goedgekeurd een voorstel van de directie der Nederland sche Spoorwegen, ten behoeve van het auto- verkeer bij de onbewaakte overwegen, voor- waarschuwinigsteekens te plaatsen. Deze teekens zullen bestaan uit twee schuins naar boven wiizende armen. Zij komen te staan 150 M. v6or de overwegen. De gewo- ne kruisen op 55 M. voor den overweg blij- ven gehandhaafd. De nieuwe maatregel zal tot gevolg hebben, dat de auto's tijdig op de nabijheid van een overweg zijn verdacht, zoodat zij ruimschoots gelegenheid hebben hun vaart te verminderen. Aan den wensch vag de K. N. A. C. is hiermede tegemoet gekbmen. en daar haalde hij voor de verbaasde-oogen van Mansar, pak na pak te voorschijn, netjes en handig te zamen ge'bonden met elastiekjes. Hij was als een goochelaar, die dingen te voorschijn toovert uit een leegen hoed. Chick ging naar beneden met Mansar en drcunen. Chi vcelde met de hand in zakken mevrouw Krenley deed hen uitgeleide. „U hebt u schandehjVgedragen tegenover mijn broer, Lord Mansar", zei ze zacht, zoodat de chauffeur haar niet zou verstaan, „en wat die schooier betreft, dien u hebt meegehrachtz .^Mevrouw Krenley?" Mansar's stem klonk koud als ijs ,,een woord van dezen schooier zou voldoende zijn om u uit alle fatsoenlijk gezelschap te weren". Mevrouw Krenley ging terug naar haar boudoir met een pijn 1 ij.ke uitdrukking op het gelaat. Boven had ook de heer Boyne een pijnlijke uitdrukking, toen hij 'bijgebracht werd door zijn zwager en diens handlanger, en met nog meer reden. HOO'FDSTUK VI. Een les in diplomatic. De Hooggeboren Markies van Pelbo rough zat op den rand van zijn bed een knoop te naaien aan zijn overhemd. Het had hem tien minuten gekost om den draad in de naald te krijgen en er waren kleine storingen geweest, die het noodzakelijk maakten, het kleedingstuk onder zijn kussen te verbergen, want Pelborough was min of meer benauwd voor zijn huishoudster en verbleekte bij de gedachte aan de mogelijk- heid, dat Gwenda Maynard hem zou be- trappen bij het herstellen va,n zijn goed. Het was Zondagochtend en de kerkklok- ken luidden, maar Chick gin.g altijd 's avonds naar de kerk. Dap lty Street was Zondagsochtends meestal eepzaam en verlaten, behalve af en Het Tweede Kamerlid, de heer,Ter Hall heeft aan den Minister van Financien de volgende vragen gericht 1. Is het den Minister bekend, dat de Raad van Beroep voor de Directe Belas- tingen te Breda ongeveer vier jaar ten ach- ter is met het behandelen der aanhangige j beroepsschriften? 2. Is het juist, dat er meer beroepsizaken bijkomen dan worden. afgedaan, zoodat de achterstand gestadig aangroeit? 3. Is de Minister niet van oordeel, dat, waar toch de belastingplichtigien hierdoor groot ongerief en schade (door rentever- lies) ondervinden, het noodig is hierin voor- zieningen te treffen, b.v. door een gedcelte der bij den Raad van Beroep te Breda aan- hangige za.; n te doen behandelen door den Raad van Beroep te Middelburg of Tilburg? 4. Is het den Minister bekend, dat som- mige inspecteurs en accountants der direc te belastingen beoaalde acoountantskanto- ren bij belast'ngpoc'htigen aanbevclen, zelfs zonder dat door dezen daarnaar gevraagd wordft? 5. Is de Minister niet van oordeel, dat dergelijke aanbevelingen ten eencnmale be- hooren achterwege te blijven, daar op deze wijze pressie op de belastingplichtigen wordt uitgeoefend, terwijl bovendien het prestige van de inspecteurs en Rijksaccoun- tants wordt geschaad door mogelijke ver- orderstellingen van bijbedoelingen? Indien het antwoord op de vorige vraag bevestigend luiidt zoo vraagt de heer Ter Hall ten slotte is de Minister dan bereid in dien ziin de inspecteurs en Rijksaccoun- tants aan te sChriiven? DE TOESTAND. De nieuwe Duitsche regeering heeft zich, scurqit de N. R. Crt., na veel moeilijke seances, eindelijk onder den rijkskanselier Luther gematerialiseera, zij het dan ook in nog onvoltaliige gedaante. Het is geen ka- binet, dat het onvoorwaardelijk vertrouwen van de meerderheid van den Rijksdag be- zit, omdat het centrum hetwelk hiertoe den doorslag zou moeten geven, niet verder wii gaan dan dat het deze regeering voorloopig „goedkeurt". De Katholieke partij, die in een lang verleden getoomd heeft de waarde van parlementaire taktiek te begrijpen, houdt zoodoende, tot wederopzeggen van haar goedkeuring, het heft in handen en de beschikking over het tegengif tegen al te compromittante nationalistische stoutighe- den. Uit het feit, dat Luther, lid van de pas af- getreden minderheidsregeering uit drie par- tijen, aan het hoofd van deze regeering wil staan, volgt voldoende, dat hij met de democraten niet meer van doen heeft. Naar verluidt, zal zijn oude partij bianco stemmen bij het bepalen van de algemeene houding tegenover de nieuwe regeering. Overgeno- men uit de vorige regeering zijn nog Dr. Stresemann (votkspartij, buitenlandsche zaken, Dr. Brauns (arbeid, centrum) Dr. Gessler (rijksweerbaarheid) en graaf Kanitz (landbouw, vroeger Duitsch-nationaal). De belangrijke portefenille van binnenland- sche zaken is in handen gekomen van Selliele, een van de Duitsch-nationale par- tijleiders, en de portefeuille van econo- mfische aangelegenheden is die van den Duitsch-nationaal Neuhaus van :.n bekend j toe de flauwe roep van n meiksiijter oi de heesche, geheimzinnige kreten van kranten- venters. Daaromi was het een Lvenement, toen er een auto voor de deur stil hield. Ciiick keek uit het open raain, zag, dat de auto te groot was voor een dokter en vroeg zich af wie de lange, goedgekieedc hee. was, die uitstapte. Hij sloeg weer aan het werk, en float zacht een wijsje, dat hij op het bal gehoord had. Terwijl hij onhandig en ijverig zat te naaien, hidden zijn ge-' daehtert zich bezig met de toekomst. Voor het eerst begon Chick zich zorgeu te maken voor de toekomst. Hij kar- toorbediende met een salaris van vijf pond per week en had zich zelven geiukkig ge- prezen, totdat de dood van een oom hem in het bezit had gelaten van, ,n .■Lit'en titei. Hij wist, dat een njarkies-karrtoorbediende een maatschappelijk monster was en iederen dag voelde hij zich onbehagelijker. En Gwenda verwachtte ook groote dingen van hem; dat maakte de quaestie nog lastiger. Hij voelde, dat hij de knappe a'ctrice, die zoo haar best deed hem op de been te helpen, teleurstelde. Gedurende deze Zondagechtend-repa'ra- ties dacht ChLck het meest na en den laat- sten tijd draaiden zijn gedachten steeds om Gwenda Maynard. Hij vroeg zich af, hoe haar man zou zijn en het kostte hem moeite zich haar voor te stellen met een man. Ze was den laatsten tijd verstrooid geweest en hij begreep niet waarom. Chick wist, dat ze iets op het hart had. Misschien had het iets te maken met een brief, dien ze had ontvangen een brief in een blauwe en velop. Ze had hem aan het ontbijt gek errer en bij het zien van het handschrift was Gwenda verbleekt. Chick begreep, dat hij van haar man moest zijn en hij koesterdr is, dat hij vroeger den eed op de republi- keinsche grondwet niet heeft willen afleg- gen. Voor financien, wordt Saemisch, ook een Duitsch-nationaal genoemd, en poste- rijen komen onder Stingl, lid van de Beier- sche volkspartij (een partij die van het cen trum is afgescheiden, maar gewooniijk er- mee samenwefkt), maar als zoodanig niet door die groep in den Rijksdag erkend. In afwachting van de verdere aanvulling van de mimisterlijst, kan men van het nieuwe ministerie, hoe het zich in de regeerings- verklaring ook moge aandienen, zeggen dat het in strijd met de uitkomsten van de jongste verkiezing, die eer een versterking dan een verzwakking van de Duitsche re- publiek beteekenden, is samen,gesteld, maar dat er ten slotte geen andere uiitweg meer was, omdat de Duitsche volkspartij weiger- de die uitkomsten te erkennen. Met den in- vloed dien de Duitsch-nationalen in de nieu we regeering hebben gekregen, oogsten zij voor het overige het loon, dat de Duitsche volkspartij hun maanden geleden al had tye- loofd, indien zij wilden medewerken om de zoogenaamde Dawes-wetten tot stand te brengen. Het zal nu belangwekkend zijn al te wachten, of de Duitsch-nationalen ook loyaal zullen medewerken tot hun uitvoe- ring. Coolidge's nieuwe secretaris van staat heeft gezegd, dat Amerika, „thans diep ge- interesseerd is bij het succes van de Davves- regeling". Bij een politiek van Duitschen kant die deze regeling wilde ondermijnen, zou Duitschland niet alleen de geallieerden, maar ook Amerika, dat zich pas te Parijs zijn aandeel heeft verzekerd, tegenover zich vinden. De volledige inwerkingtreding heeft echter nog den tijd, en eerst moet nu de kwestie van de Duitsche ontwapening en de daarmee in verband staande ontruiming van de Keulsche zone in het reine gebracht worden. Van het standpunt van die geallieerden, wien veiligheidswaarborgen tegen een nieu- wen oorlog boven alles gaan, is het eiger.- lijk een voordeel, dat Duitsch-nationale ministers aan de afwikkeling van deze kwesties mee zullen werken. In Frankrijk heeft men steeds kunnen hooren, dat de regeeringen die te Berlijn totdusver aan het roer zijn geweest, het „eigenlijke Duitsch land" niiet vertegenwoordigden, Toezeg- gingen over ontwapening van een regeering met een overwieht van linker elementen, b.v. een kaibinet uit de coalitie van Weimar, zou den hen niet geruststellen. Met Duitsch- nationalen in de regeering en een minister van buitenlandsche zaken, die aansluiting bii rechts zoekt, zal Berlijn kleur moeten bekennen. tegenover het rapport van de mi- titaire controle-commissie, dat nu niet lang meer op zich kan laten wachten. Terwijl de rreallieerden dan uit de houding van de Duitsche regeering zullen kunnen besluiten waar zij aan toe zijn, zullen de Duitsch- nationalen, doordaf zij aan de bepaling van den koersWan de politiek medewerken, een regeling op dit stuk. waartoe het toch od de een of andere mnnier moet komen. later niet meer kunnen bestrijden. BELG1E. VL AAMSCHE ACTIVIST VEROORDEELD. De Vlaamsclie activist de Man, die begin September ter gelegenheid van een acti- visti che betooging te Brussel met een revolterschot den Waalschen fascist Maquet dood schoot, is ve:oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, het betalen van 100 frs. boete en 50000 frs schadevergoeding. Hij iegde zijn overhemd neer, beet op de welbekende manier zijn draad af en zonder de deur uit het oog te verliezen schcnk hij water in een kom en begon twee zijden zak- doeken te wasschen. Hij was er half mee klaar, toen er aan zijn deur gekicpt werd. „Chick!" zei een stem opgewonden. „Ja, Gv/enda?" Chick kneep de zakdoeken snel uit, gooide ze onder bed, droogde de handen af en open.de de deur. Waarom doe je Zondagsochtends altijd je deur op slot?" vroeg Gwenda, en haar oogen, die het bed opnamen, ontdekten het overhemd en wat erger was, den draad en naald, die Chick qp het kussen gestoken had. Chick, je hebt knocpen zitten aanzet- ten!" zei ze bestraffend. „Je weet dat juf- frouw Phibbs of ik, dat altijd voor je willen doen." ..Het spijt me, heusch, Gwenda", zei Chick verlegen, „,maar de knoop vloog er af en ik wou jullie niet lastig vallen". ,,Er is iemand om je te spreken", zei Gwenda snel. ,,Voor mij?'' vroeg Chick verbaasd. ..Lord Mansar", zei het meisje. Chick staarde haar met open mond aan. -•Doe je jas aan. Chick. En wat heb je met je handen gedaan?" Ze li-ep op het bed toe, raapte de zakdoer- ken op en schudde het hoofd. „Heusch, Chick, je bent onverbeterlijk," zei ze verwiiftend. „Moet ik aan Lord Man sar gaan vertellen, dat je hem niet kunt ont vangen omdat het waschdag is? Droog je handen af, doe je kraag neer en kam ie haar." De markies vn Pelborough gehoorzaam- (W ^rdt ver volgd). TER ZENSCH E De Burgemeestei' <ler yemeente TER NfiUZEN aiuaKt bekend, dat eene Openbare Vergafiering *an dau Gemeenteraad 4a! worden gehouden op Donderdag den 22 Jan. 1925, des namiddags 2 uur. Te; Neuzen, den 19 Jan. 1925. De Bnrgemeester voornoemd, I. HUIZ1NGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 1