Ter UT sust asclie Couraiit CHICK Yrijdag 16 Jan. 1925. No. 7710. "~B£KENDMAKING betreffande ter visie legging vast' gesteld Bonwverbod. BINNENLAND. rXUILLKTOX. B U I T E N L AND. o? WZEHE3ZDZE1BT i A 3D. Mr. TROELSTRA EN DE S.D.A.P. ~De heer P. J. Troelstra heeft, naar „het Volk" meldt, aan het partijbestuur van de S. D. A. P. bericht gezonden dat hij geen candidatuur voor het partijbestuur meer aanneemt. De heer W. H. Vliegen die reglementair wegens zijn verbuizing naar Den Haag het voorzitterschap der S.D.A.P. niet meer kan aanvaarden, heeft zieh be- reid verklaard zich voor het overige deel van het partijbestuur een candidatuur te z«He« laten welgevallen. "~D* AFSCHAFFING DER STAATS- LOTER1J. Onder het hoofd paradepaarden voor wijdt de Residentiebode" een artikei aan het wetsontwerp tot afschaffing der staats- lote*$. Bet blad meent uit de to-lichting te mogen besluiten, dat ook Minister Colijn in de staatsloterg niet bepaald kwaad ziet. Het blad acht het ook min of meer belachelijk met afschaffing te kouien van een onschuldig loterijtje, terwijl de groote gokkerij aan de Beurs, waar dag aan dag fortuinen verdobbeld worden, ongebreideld gestennd wordt Daar zou nog wel wat goeds te bereiken vallen, als men de speel- woede wilde beteugeleii. Overigens geldt hier wel een beetje het bekende woord, dat zoo vaak onjuist wordt aangehaald: quid leges sine moribus, wat veripftg de wet zonder de zeden Legt men de persoonlijke vrijheid te zeer aan banden, dan krijgt men geheime misstanden. Bo het laatste is erger dan bet eerste. Niet alles- botweg verbieden, geldt in zulke gevallen, maar bet volk ten goede leiden In plaats van de Staatsloterij af te schaffen. ware ze te hervormen, meer in den geest die gebleken is in den smaak te vallen Zonder er dan fortuinen voor den Staat van te verhopen. ware er toch voor den Staat nog wel iets meer van te hales. Dat zou een belasting ziin, die ieder met genoegen opbrengt. Gelukkig zegt het Roomsch-Katholiek blad beeft dit voorstel niet de geringste kans te worden aangenomen. Het .Centrum" wijst op de vermindering van inkomsten, die afschaffing der Staats- loterjj tengevolge zou hebben Rn ware daarvan nu het gevolg een groote geesteljjke bate voor ons volk, ol althans het weren van een ernstig euvel, men zou zulk een financieel ofler ervoor over moeten hebhen. Maar dat de Staatslotery een zoodanig euvel beteekent, wordt verre van algemeen Hot zal het blad geenszins verwonderen indien bet ontwerp de vereischte meerder heid in het parlement niet zal vermogen te behalen. VBHKEERSINSPECTJEVOORZEELAND ▼oor Zeeland is een vereeniging opgericht door eigenaars van automobielen, genaamd Uit het Engelsch van Edgar Wallace. o 23) (Vervolg.) Chick vond een stoel en ging zitten. Hi] genoot van de muziek en de beweging en niemand viel hem lastig. De menschen keken nieuwsgierig naar den eenzamen gast en vroegen zich af, wie hij was en wat hij er deed. Maar niemand, zelfs niet de dames en beeren met de zonderlinge namen, waar- aan hij- was voorgesteld, bemoeide zich met hem. Na een tijdje begon het hem te ver- velei en hij volgde de verhitte dansers de zaai uit, nieuwsgierig, waarheen ze gingen. Hij ontdekte een buffet, en een dienknecht met een groot blad bood hem een glas aan met een goudkleurige vloeistof. Het zag er uit als gemberbier en smaakte als appel- wijn, maar bij den eersten slok verslikte hij zich al. Het was een schuimende, prikkelen- de drank, die hem naar het hoofd steeg en hem een scherp, benauwd gevoel in den neus gaf. ,,Js dat alkohol?" hijgde hij. „Neen, mijnheer, champagne", zei de dienknecht. Chick -knikte. Hij wou het glas liever niet teruggeven, maar hij was ook niet van plan het -scherpe vocht op te drinken. Na eenigen tijd gelukte het hem het gla-s ongemerkt op het buffet te zetten, en schuldbewust liep hit weg. AUe mogeliijke menschen gingen naar bo ven. In het begin durfde Chick hen niet te vo-b*en, omdat hij daoht dat het misschien z/Vrgwillige Verkeersinspectie". Met mede- werking der regeering zulien deze door het afstaan hunner auto's de rijks veldwacht in de gelegenheid stellen toezicht te houden op het verkeer op de wegen, voornamelijk om opvoedend op te treden bij de verschillende verbruikers van den weg, maar zoo noodig ook door verbaliseeren vau overtreders der verkeersregelen, af- schrikwekkende voorbeelden te stellen. Na Friesland en Noord-Holland heeft dus nu ook Zeeland haar verkeersinspectie. BE8CHERMING VAN GEBOUWEN TEGEN BRANDGEVAAR. In Staatsblad 620 is afgekondigd. als nieuw alg. Maatregel van Bestuur, het Kon. besluit van 30 Dec j.l. tot vaststelling van bepalingen ingevolge de wet van 13 Jan 1923 ter voorkoming van brandgevaar voor gebouwen en getimmerten. In artikei 1 daarvan wordt bepaald. Het is verboden ten behoeve van lood- gieterswerkzaamheden op toreus, daken, goten of zalingen van gebouwen, daaronder begrepen getimmerten a. een open or gesloten vuur aan te maken of aanwezig te hebben elders dan in de open lucht, op den beganen grond, buiten het gebouw b. toestellen, gevuld met spiritus, ben zine of andere vluchtige olien, of eenige open vlam aldaar aanwezig te hebben c. de voor de werkzaamheden vereischte vuurpotten anders dan in de openlucht, op den beganen grond, buiten het gebouw te gebruiken; zij mogen alleen worden gebruikt door of onder leiding van een vakman d de soldeerbouten anders dan in de open lucht, op den beganen grond, buiten het gebouw te verwarmen en anders dan in een aan de binnenzijde met asbest be- kleedde, gesloten metalen koker naar de plaats van bestemming te brengenhet naar boven brengen mag alleen geschieden buiten het gebouw. Het in het vorige lid bepaalde is niet van toepassing ten aanzien van in aan- bouw zijnde gebouwen. DE ZOMERTIJD. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: Is het Zijn Excellence bekend dat het overgroote deel van het Nederlandscbe volk verlangend uitziet naar bet, over het ge- heele jaar, handhaven van den Amsterdam- schen tijd Is Zijn Excellence bereid gehoord die verlangens, bekend met de wensclien der Tweede en Eerste Kamer der Staten- Generaal, gezien het minderheidsrapport der tijdcommissie en de vele daaringenoemde bezwaren voor den landbouw e.a. en ter geruststelling voor diegenen, die van den zomertijd displeizier, ongemak en scbade ondervinden, mee te deelen, dat van hem binnen voegzamen tijd maatregelen tot af schaffing van den zomertijd te verwachten zijn DE TOESTAND. Terwijl de mist in de hoofdsteden van het Vereenigde Koninkrijk en het Weste- lijke continent opgetrokken is, haugt bij, schrijft de N. R. Crt., figuurlijk gesproken, nog altijd boven Berlijn, waar het nieuwe Duitsche rijksmicisterie in de maak blijft. Een spotvogel zou kunnen opmerkeu, dat de onoplosbaarheid van de crisis geen ver- wondering mag wekken, daar de eigenljjke moeilijkheid is, „boe Luther den steun van de katholieken kan krijgen". Onder de vele nevelachtige mogelijkhedeu doemt weer het denkbeeld op, om president Ebert ge- bruik te laten maken van de buitengewone bevoegdheden, hem bij artikei 48 van de grondwet verleend. De President kan in gewone omstandigheden den Rijksdag niet tweemaal om dezelfde reden (opoplosbaar- heid van de politieke crisis) ontbinden, maar art. 48 zou hem daar houvast voor geven. intieme kennissen waren van de gastvrouw, die konden gaan, waar ze wilden, maar na eenigen tijd raapte hij alien moed bijeen om de bovenverdieping te gaan onderzoeken. In een groot vertrek boven de balzaal zaten een dertigtai dames en heeren om een met groen taken bekleede tafel, waarop in het midden een roulette stond. Hij keek toe, aan den grond genageld, terwijl echt geld, hoewel niet in groote hoeveelheden, gewed werd op een der genummerde hokjes of langwerpige vakken met vreemde .woorden er in. „Gokken!" zei Chick verwonderd en keek onrustig naar de deur, waardoor hij ieder oogenblik een inval van de politic verwacht- te. Hij hoorde later, dat de roulette een van de attracties vormde van mevrouw Kren- ley's partijen. Na een tijdje ging zelfs dit hem vervelen en hij slenterde het portaal op, waar het koeler was dan in het warme vertrek. Hij stond tegen den muur geleund, de handen gevouwen en daoht er over, hoe hij zijn jas en hoed zou kunnen bemachtigen, die hij bij zijn komst zoo vol vertrouwen aan een knecht had gegeven. Hij voeide zich eenzaam. Hij „hoorde er niet bij". Hij was een vreemdeling in een vreemd land en kon de taal niet spreken van deze vroolijke menschen, die elkaar bij den voor- naam n-oemden. Hij was bijna van plan alle knechts te gaan bekijiken om te zien of hij dengeen -kon vinden, aan wi-en hij zijn jas en hoed te bewaren had gegeven, toen de deur aan het eind der gang 'geopend werd en een groote, blozende man te voorschijn kwam. Hij keek rond en wenkte Chick en Chick, die haakte naar afleiding, gehoorzaamde on- middellijlk. ,,Ga naar den butler", zei de heer Gregory Een ander idee van de uiterste elementen ier nationalisten afkoms'.ig, typeert uaast de radeloosheid de redeloosbeid, waar men aan toe gekomen is. Het raadt als ideale oplossing een interregnum van een paar maanden van de rijksweerbaarheid aan, waarbij generaal von Seeckt, die reeds een maal onder de uitzonderingswet groote be voegdheden beeft gehad, dus absoluut dictator zou worden, naar bet voorbeeld van een Primo de Rivera. Aan het einde van den dag van Dinsdag n men zeggen, dat er nog geen voor- uitzicht op overeenstemming was, waarbij, andere geschillen daargelaten, het meest op den voorgrond kwam dat Duitsch-nationalen en centrum nog ten zeerste overhoop lagen. De eenige troost op dit oogenblik is de verwachting, in den Duitschen draadloozen dienst uitgesproken, dat Luther Woens dag zijn definitieve opdracht van de presi dent zou krijgen, om het pieuwe ministerie sameu te stellen. Hierin moet men natuur- [rjk tusschen de regels door lezen, dat Luther zich zulk een opdracht niet zal aten geven, als hij na de vele mislukte opdrachten die men al beleetd beeft, er ditmaal niet zeker van is, te zullen slagen. Men ceme echter in aanmerking, dat bet slechts een verwachting is, terwijl de dag van gisteren begon met het noemen van een aantal leden van het nieuwe miristerie, wat meer dau een verwachting moest lijken en nochtans tot heelemaal niets leidde. De taktiek om het slechte figuur te ver- bergen dat men te Berlrja van den eenen dag op den anderen slaat, is natuurlijk, op den morgen van elken nieuwen dag een ander zoethoudertje te lanceeren.;.^ ~^Tegen bet sluiten van deze rubriek be- ginnec telegrammen uit Parijs te komen, die den tekst geven van de overeenkomst, welke de geallieerde Ministers van tinancien, behoudens nadere goedkeuring door hun regeeringen, opgesteld hebben. De eerste indruk ervan is, dat bet een zeer technisch stuk is. waarin men den politieken leidraad niet gemakkeljjk terug zal vinden. Dit is misschien een voordeel, want doordat de eigenljjke coucessies, die verschillende deelnemers hebben moeten doen als cocons omsponnen zijn door clausules die wemelen van getallen, zullen de politieke bartstocbten er minder vat op hebben. Bjj een nadere beshouwing van de finan- cieele overeenkomst van Parijs, een monu ment van eendracht dat zich waardig aan- sluit bij de Dawes-regeling en het proto- kol van Londen en dat bet beste doet verwachten voor de thans nog hangende regeling van de kwestie der schulden tus schen de geallieerden en geassocieerden, treft schrijft de N. R Crt. de be- handeling als verwend kind van de "Ver eenigde Staten. Eeri Reuter bericht uit Washington meldt dat de nationale rijk- dom der "Vereenigde Staten op dit oogen blik geschat wordt op ongeveer 321 mil liard dollars (780 milliard guldens in een rond gemaakt getai), wat een vermeerdering beteekent met 72l/s pet. sedert 1912 Als er weer sprake van is, welke landen het meest van den oorlog ^geprofiteerd" hebben, zal men zich deze getallen dienen te herinneren „Want wie heeft, dien zal gegeven worden, en hij zal overvloediglrjk hebben maar wie niet heeft, van dien zal genomen worden ook dat hij beeft. Onder de gedelegeerden die voorbehoud hebben gemaakt, was de Roemeensche. Het on- dankbare Roemenie„Griekenland en Roemenie zullen onderscheidenljjk 0.4 pCt. en l.l pCt. van de Duitsche betaiingeu ontvangen na aftrek van de preferente be- talingen, en ook 0.4 pCt en 1.1 pft res- pectievelijk op de eerste helft, en 23 pCr. en 20 pCt. respectieveljjk op de tweede helft van de Oostenrijksche en Hongaarsche betalingen", aldus de tekst. Men moet erbjj weten dat de groote percentages die achteraan komen, niet meer waarde hebben dan een bedriegelijke luchtspiegeling, want zjj liggen in een zeer verre toekomst. Immers Oostenrijk is voorloopig voor Boyne, en breng een stuk of zes flesschen Pornm'ery zeg, d,at het voor mijnheer Boyne is. Vlug!" „Zeker", antwoordde Chick, en ging vroo- Lijker de trap af, -dan dat hij haar opgeko- men was, want nu had hij tenminste iets te doen. Ze behandelden hem als hun gelijke, dac'nt hij, als een van hen. Hij vond den butler bij net buffet, een zwaarlijivige, indru-kwekkende persoon. „Zes flesschen Pommery, mijnheer? Ze ker. U zei, voor mijnheer Boyne?" Chick knikte. „lk zal een knecht naar boven sturen." „Doe geen moeite," zei Chick, „ik neem ze zelf wel mee." De butler wierp hern een blik van ver- standhouding toe. „Uitstekend, mijnheer," zei hij glim- lachend. En Chick ging naar boven, met drie groote flesschen onder iederen arm. Hij klopte aan de deur en na eenige oogenblikken hoorde hij een sleutel om- draaien en Boyne deed open. „Kom binnen," zei hij. ..Blijf hier maar en maak die flesschen open." Het vertrek was betrekkelijk klein. Onder een zilveren electrische kroon stond een ronde met laken bekleede tafel. Er omheen zaten ongeveer vijf mannen. Boyne was de zesde. „Maak gauw die flesch open", zei Boyne zacht, ,,en zorg er voor, dat het glas van dien heer gevuld blijft." Chick wierp een blik op „dien heer", die half met den rug naar hem toe zat en tot zijn verbazing zag hij, dat het Mansar was. ,,En luister eens, kellnerzei Boyne op denzelfden toon. „He?" zei Chick verschrikt. „Vai me niet in de rede, vlegeH" snauw- de Boyne. twintig jaar vrijgesteld van herstelvergoe- dingeu en voor Hongarjje is, meentn wjj een dergeljjke regeling getrolfen. Het kan daarom niet verworderen, dat Roemenie, nauwelijks getroost door de wissels op een verre toekomst, bij den Volkenbond te Geneve om steun heeft aangeklopt onder verwjjzing naar de voor Oostenrijk en Hon- garije op touw gezette hulpactie. De ge allieerden mogen zich bij de behandeling van dit verzoek herinneren, welke offers de Roemeniers gebracht hebben toen bun petroleumbronnen door kranige technici van de Entente, voor het oprukkende leger der centralen uit, zoo afdoende onbruikbaar gemaakt werden, dat uit Engelsche berichten over de vernieling de grootste voldoening sprak. Daar waren ook veel vreemde eigendommen onder, maar Roemenie heett tocb behoorljjk gebloed. Thans gaan wij tot andere punten van de overeenkomst over. Vernuftig is de oplossing die voor de bezettingskosten van het Roer-gebied is gevonden. Van de waarde der leveringen in natura die de bezettende mogendheden ontvangen hesben. gaan inder- daad de bezettingskosten af, maar vermin- derd met de koster die deze troepen aan onderhoud gekost hadden, indien zij in hun binnenlandsche garnizoenen waren gebleven. Wat er dan overschiet, wordt als tegoed geboekt op de herstelrekening van Frankrjjk en Belgie, als occupeerende mogendheden. Voorts behoudt elke mogendheid, zonder aangesproken te kunnen worden voor terug- betaling, alle betalingen in specie en de waarde van de leveringen in natura die zjj ontvangen heeft tusschen 31 Dec. 1922 (dus vlak voor bet begin van de Roer-bezetting) en 1 September 1924 (vlak na de conferentie van Londen), met inbegrip van ontvangsten kracbtens de wetten tot heffirg van invoer- rechten van Duitsche goederen op rekening van het herstel (Reparation Recovery Acts), anders gezegd de bekende 26 pet. Het wordt alles dus een kwestie van uitrekening en boeking, voor men een overzicht kan krijgen van den stand van ieders rekening. Belgie, dat nog recht had op de prefe rente behandeling, krijgt 8 pet. van de herstel-annuiteiten van 1 September 1925 af tot het een bedrag van 1200 miliioen gulden heeft ontvangen. Daarna wordt zijn aandeel verminderd tot 47s pet. en de al dus beschikbaar komende 31/s pet. zullen op zijn laatst te beginnen met 1 Septem - ber 1926, verdeeld worden tusschen Frank rjjk en Engeland in verhouding tot hun te Spa vastgestelde percentages. Amerika, over welks bevoorrechting wij het in den aanbef hadden, zal, van Sept. 1926 af, 33 miliioen gulden 'sjaars krij gen op afbetaling van de kosten van zijn bezetting van den linker Rjjnoever en voorts 2pet. van alle sommen, beschikbaar voor het herstel. Bjj deze kDine goud- stroompjes zullen er zich later meer voe- gen, alle uit Duitscblai.d afkomstig, wan- neer de versehilletde schuiden met Ame rika geregeld worden, omdat de herstel rekening bet eenige actief voor de meeste schuldenaars is, waaruit zjj rente en af- lossing kunnen betalen. Te Parijs po'st men nu Londen, of het nog bljjft bij Lord Curzou's verblaring, dat England tevreden zal zijn, wannest het zjjn jaarljjkschen cjjns aan Amerika zal kunm-n voldoen uit wat het zelf aan herstel van Duitseh'and en aan rente en aflossing van de geallieerden kriigt. Antwoordt Engeland beve&tigend, dan zou ook deze cjins grootendeels een overdracht worden van Duitsche betalingen aan Amerika. In Frankrjjk klaagt men nu, dat Amerika de tastbaarste voorcieelen op de conferentie beeft gekregen, aerwjjl het oneindig minder dan Frankrjjk van den oorlog geleden heeft en er zelfs groot profijt uit getrokken beeft." Maar men vergeet daarbij dat Amerika de eigenljjke overwinnaar in den oorlog is geweest, omdat het met a' zjjn macht en middelen achier de geallieerdeu stond en juist dit feit zal gesymboliseerd worden in den zich verbreedenden stroom van Duitsch goud die, naar men verwachten mag. ten slotteuaar Amerika zal afvloeien. „Je moet mijnheer Krenley en mij uit die flesch geven." Hij wees op een groote ilesch op het buffet. „Het is gemberbier. Begre pen?" „Neem me niet kwalijk," begon Chick, die niet wilde dat ze den indruk zouden krijgen, dat hij onder valsche voorwendseis binnen- gedronigen was en nu begreep, dat hij aan- gezien was voor een der gehuurde knechts, „ik wou even zeggen „Ik weet, wat je zou willen zeggen, mdar je krijigt tien pop extra; je hebt alleen je mond te houden en dat glas te vullen." ,,jawel. mijnheer," zei Chick zacht. Plot- dng had hij begrepen, hoe ellendig het was, dat men hem voor een kellner had aan- gezien en hij hoopte vurig, dat hij Mansar's blik zou kunnen ontwijken. Deze was druk bezig en ge-heel verdiept in het spel. Zijn wangen waren van blozend, paars- rood geworden, zijn stem was dik en zijn bewegingen onvast. Chick vulde het glas naast hem en bleef achter hem staan kijken. Ze speelden een spel, dat hij niet kende, maar naderhand -hoorde hij, d-at het „chemi" de fer" heette. Toen hij een half uur toege- keken had was hij veel wijzer geworden. Ten eerste was het duidelijk, dat Lord Man sar zwaar verloor; ten tweede, dat hij het meest verloor, als hij de bank had; ten d-erde en dit was, wat hem hef meest opviel, werden, telkens als Lord Mansar de bank kreeg, de kaarten geschud en verdeeld, of door den heer Krenley, of door Boyne: Het spel werd gespeeld met een pak kaarten en Chick merkte op, dat, toen Lord Mansar aan het eind van een heel ongeluk- kige bank, -de kiaver negen opnam, die hem den genadeslag had gegeven, bij den natten afdruk van zijn duim op de witte kaart ach- terliet. want hij had even te voren. met een onzekere hand champagne gedronken. Toen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongenUw ge- zicht en lippen pijnlijk schraal. Purol maakt ze spoedig beter. In doozen van 30, 60 en 90 cts. Bij apothekers en drogisten. PUROL verkrijgbaar bij Fa. A. van Overbeeke—Leunis NAAR DE NOORDPOOL. Men heeft te Liverpool toebereidselen gemaakt voor de Noordpool expeditie, die in Mei a.s. zal worden ondernomen door Grettin Algarsson van Britsch Columbia. Algarsson heeft reeds twee pooltochten achter den rug. Men heeft hem voldoen- den steun toegezegd en hij wordt bijgestaan door commandant Worsley, die het bevel heeft gevoerd op de schepen van Shackleton, de „Endurance" en de //Quest". De beman- ning is reeds gebeel aangeworven en het voor den tocht bestemde schip de »Iduna the Fair" is volkomen uitgerust. Bij zijn poging om de Noordpool te bereiken, zal Algarsson voor de 600 laatste mjjlen ge- bruik maken van een vliegtuig. g£T ENGELAND. Ofschoon de vooruitzichten in den ban- del beter zijn, blijft de werkloosheid in Engeland toenemen. Op 5 Jaouari be- droeg het aantal ingeschreven geheel werk- loozen 1.307.800, wat 33,900 meer was dan de week tevoren en 40.000 meer dan in de overeenkomstige week van het vorig jaar. Een groot deel van de vermeerde ring is toe te schrijven aan de jongste reeksen van stormen en mist terwijl men ook in aanmerking moet nemen, dat de werkloosheid in dezen tijd des jaars altijd het boogst is.gU *45.500 pond sterling is thans bijeeuge- bracht vcor het herstel van de St Paul Kathedraal te Londen. Er is echter min- stens 200,000 pond noodig. DE KLOOSTERSCHATTEN TE K1EFF De politie heeft te Rieff Petsjerskaja en Lawra, in vet band met daar in kloosters ontdekte verborgen kostbaarheden en anti- sovjettisehe correspondentie 15 personen gearresteerd. onder wie twee aartsbisschop- pen. De sovjet-pers meldt, dat deze schat- ten en brieven in 1922 verborgen werden 0p last van den patriarch Tichon. TER NEUZEN, 16 JANUARI 1925. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Januari 1925: Brieven Binnenland. Jaantje Ten Hoeve, Rotterdam. J. Jansen, Rotterdam. Maatsdhappij PetroTea, Haag. B. Heijer, Rotterdam. Nationaal Instituut voor Zelfontwi-lckeling, Amsterdam. J. A. Lip, Middelburg. Briefkaarten Binnenland. J. U. Brons, Sas van Gent. J. van der Mel, Goes. Briefkaarten Buitenland. A. van de Driel, Hemixem, Helena Flessner, Emden. C. P. Meeusen. Zeebrugge. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzendcr op de stukken te ver- tnelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummers te voorzien. DiPLOMA-BOEKHOUDEN. Voor het diploma-boekhouden van de ver eeniging van Leeraren. in de Handelsweten- schappen is te Haarlem geslaaigd onze vroe- gere stadgenoot W. van Dijke, thans te Beverwijk. hij weer aan de beurt was om de bank te houden, draaide hij toevallig weer de kiaver negen, waarop nu geen natte vingeraldruk te zien was. Chick haalde diep adem. „lk heb verduiveld pech", zei Lord Man sar met een onzekeren lach, toen hij zijn handteekening zette op een sdhuldbekente- nis van achttienhonderd pond. „Hoeveel heb ik al verloren, Boyne?" „0, niet zoo veel," zei Boyne geruststel- lend, toen hij de schuldbekentenis bij de an deren voegde. „We zullen na dezen keer af- rekenen, dan kan je er een cheque voor schrijven." ,,Hoeveel heb ik verloren?" vervolgde de jonge man met dronkemansernst. „S-peel door," zei Krenley lachenj. „ik heb net zooveel verloren als j-ij, Mansar. Je hebt net z-ooveel schuldbekentenissen van mij, als van Mansar, is het niet, Gregory?" Boyne knikte en men speelde door. Chick keek zoo aandachtig toe, dat Boyne hem een trap moest geven, om hem er aan te herinneren, dat Mansar's glas teeg was. „Het is gedaan met me", zei Mansar, na een nieuwen tegenslag. Hij stond wanke- lend op, greep met de hand in den heupzak en haalde er een chequeboek uit. „Hoeveel is het?" ,,Zeven-en-twintigduizend pond", zei Boyne, die alle verliezen opgeteld had. „Wat?" Lord Mansar staarde hem aan. „Zeven-en-twintigduizend pond", her- haald-e Boyne kalm. ,,Je hebt beroerd pech gehad." De schrik ontnuchterde Mansar half. Een oogenblik keek hij den ander aan; daarna ging hij weer zitten. Juist", zei hij kalm. „Heeft iemand pen en inkt voor me?" Ze gaven hem een vulpenhouder en hij schreef snel een cheque. (Wordt vervoigd.) Het Hoofd van het Gemeentebestuur van TER NEUZB.N brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van beden af op de secretaire dier gerneente voor een ieder ter intage ligt een door Gedeputeerde Staten der provineie Zeeland bij h«n besluit van 9 lanuan 1925. 3e Afdeeling No. 194, goedgekeurd besluit van den Raad dier gerneente van 16 Decem ber 1924, tot vestiging van een bonwverbod op ter- reinstFoo'ken ter weerszijden van de Axelschestraat. —Ter Keu/.en, den 14 Januari 1925^ """[let Hoofd van'het Gemeentebestuur voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1925 | | pagina 5